czerwone policzki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-07, 13:37   #1
Kwikwi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 39

czerwone policzki


hello! czy wy też macie taki problem ze gdy sie denerwujwecie lub co gorsza jesteściee w towarzystkie to sie czerwienicie, albo jak ćwiczycie nawet mniej intensywnie gracie w siatkówke albo coś takiego. to jest strasznie drażniace bo ja czuje sie jak burak. o czym to moze swiadczyć. mzoę jakiejś witaminy mi brakuje albo coś
Kwikwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 07:14   #2
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: czerwone policzki

mamy mamy to sie nazywa cera naczynkowa..jest na to pełno kosmetyków, przegladnij KWC, uzyj wyszukiwarki i szukaj czegoś dla siebie, bo niestety kazda z nas jest inna i nie ma na to jednego cudownego leku powodzenia
__________________
bo ludzie chcą
mieć kogoś do pary
w parze się parzyć
a potem lizać bąble


dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:25   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez Kwikwi
hello! czy wy też macie taki problem ze gdy sie denerwujwecie lub co gorsza jesteściee w towarzystkie to sie czerwienicie, albo jak ćwiczycie nawet mniej intensywnie gracie w siatkówke albo coś takiego. to jest strasznie drażniace bo ja czuje sie jak burak. o czym to moze swiadczyć. mzoę jakiejś witaminy mi brakuje albo coś
Oj w liceum miałam z takimi buraczkami okropny problem Teraz na szczęście wyrosłam z tego (znaczy stałam się bardziej pewna siebie) i już nie czerwienie się kiedy muszę się wypowiedzieć przed dużą grupą ludzi Podczas intensywnych ćwiczeń, wiatru, zimna moje policzki stają się czerwone. Taka reakcja świadczy o posiadaniu cery naczynkowej. Naczynka są płytko ułożone pod skórą i pod wpływem stresu, zawstydzenia czy wysiłku skóra się czerwni. Nic z tym nie zrobisz bo taka Twoja uroda Musisz pamiętać, że taka cera jest cerą bardzo wrażliwą i pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji (używać kosmetyków przeznaczonych do takiej cery). Na pewno powinnaś unikać nadmiernego wystawiania buzi na slońce (pod wpływem ciepła naczynka się rozszerzają), solarium, sauny, czy tez bardzo gorących kąpieli. Nie wskazana tez jest kawa Może aby wzmocnić naczynka łykaj witaminę C i jedz dużo owoców bogatych w tą witaminę
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 22:16   #4
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: czerwone policzki

Podpinam sie pod ten wątek, bo właśnie się dowiedziałam, że mam cerę naczynkową Cały czas byłam przykonana, że jest ona normalna z tendencją do przesuszania...
Dlatego zapytam się Was, czy skoro moje policzki reagują na zmiany temp. i gdy na policzkach pojawia się rumieniec to oznacza to, że jestem posiadaczką cery naczynkowej?? Właściwie cały czas mam na policzkach czerwony placek, gdy jest mi gorąco lub w sytuacja stresowych stają się one mocniejsze, intensywniejsze, poza tym nie mam żadnych pajączków.

Obecnie stosuję mleczko + tonik Melisa Uroda i krem z Ziaji "Kozie Mleko", czy w związku z tym, ze moja cera jest naczynkowa to czy powinnam odłożyć te kosmetyki i już jedynie opierać swoją pielęgnację na kosmetykach przeznaczonych dla naczynkowców?Czy te których używam obecnie mogą pogorszyć stan mojej cery?

Przepraszam za ilość pytań, ale może znajdzie się ktoś kto będzie w stanie udzielić mi odpowiedzi. Z góry dziekuję
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 08:12   #5
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez cyn@monk@

Obecnie stosuję mleczko + tonik Melisa Uroda i krem z Ziaji "Kozie Mleko", czy w związku z tym, ze moja cera jest naczynkowa to czy powinnam odłożyć te kosmetyki i już jedynie opierać swoją pielęgnację na kosmetykach przeznaczonych dla naczynkowców?Czy te których używam obecnie mogą pogorszyć stan mojej cery?

Przepraszam za ilość pytań, ale może znajdzie się ktoś kto będzie w stanie udzielić mi odpowiedzi. Z góry dziekuję
Skoro Twoje policzki są czerwone, to może masz cerę dość płytko unaczynioną i jeżeli zaniedbasz jej pielęgnację to niedługo mogą pojawić się pajączki. Taka zarumieniona cera zazwyczaj należy do wrażliwych cer.

Obecny zestaw wydaje mi sie poprawny. Są to kosmetyki przeznaczone do cery wrażliwej, więc krzywdy Ci nie zrobią. Może warto zaopatrzyć się w jakiś kremik do cery naczynkowej i smarować nim poiczki. Może diroseal
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1782 , który powoduje wzmocnienie naskórka.

Pamiętaj, że najlepiej jest unikać wysokich i bardzo niskich temperatur. Stosuj tez filtry przez cały rok i staraj się unikać opalania
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 08:26   #6
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: czerwone policzki

Milka19 dziękuje za niesamowicie szybko odpowiedź
Przejrzałam sobie już KWC, jutro wybieram się na zakupy po jakiś kremik dla cery naczynkowej. Właściwie po komsetykach, ktorych obecnie używam nic mi się nie dzieje, ale zainwestuję napewno w coś co lepiej pomoże moim policzkom. Dziekuje za wszystkie rady
Co do opalania to obecnie ograniczyłam je do minimum, wręcz unikam, ale kilka lat temu opalałam sie bezprzerwy Dlatego juz podjerzewam skąd się mogły wziąść te problemy
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 13:23   #7
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: czerwone policzki

krem kozie mleko moze być ale albo pod krem nakładaj serum z wit C(wewnętrzenie też przyjmuj) , czy to zrobione samemu , czy juvit, bądz cebion, albo kup krem na naczynka, diroseal dobry , ale skóra może się łuszczyć, o filtrach wspomiała poprzedniczka , ale jeszcze przypomnę. jeśłi lubisz avene to jeszcze kremik antirougeurs. również iwostin ma peraraty dla cer wrażliwej i naczynkowej przystępną cenę, yakze LRP, svr ma kremik rubialine. postaraj się najlepiej o proobki , w ten sposoob bedziesz wiedziała jaki jest dla Ciebie najlepszy. o opalaniu nie ma mowy, nawet to minimum!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-25, 16:15   #8
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: czerwone policzki

Dziękuję za wszelkie rady, wezmę je napewno pod uwagę. Co do stosowania kremów aptecznych to niestety nie miałam z nimi do tej pory kontaktu, poprostu nie są póki co na moją kieszeń, czego bardzo żałuje, bo słyszałam wiele pozytywnych opinii o nich. Póki co inwestuję w kremy, które sa do kupienia w drogeriach.
Wczoraj nabyłam krem do cery naczynkowej z Dax Cosmetics i z Bielendy półtłusty. Zobacze jak one się u mnie sprawdzą. Z Iwostinu mam jedynie próbkę kremu odżywczego do ceru wrażliwej, suchej, alergicznej na noc w witaminami C+E oraz krem półtłusty do tego samego typu cery. jeszcze ich nie wypróbowałam, jednak nie ma tam ani słowa o cerze naczynkowej, więc nie wiem czy coś mi pomogą.
Mam jeszcze jedno pytanko czy mogę stoswać np. na krem z Daxa inny krem nawilżający? Nie wiem czy nie będę się ze sobą "gryzły" i czy nie umniejszy to działania kremu Dax`a. Jednak sam krem Dax Cosmetics z serii Perfecta nie nawilża mi skóry zbyt dobrze, więc pomyślałam, że mogłabym wspomóc się kremem z Ziaji z serii Calma HCl.

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż mam problem z czołem, mam dosyć widoczne zmarszczki mimiczne, pomimo, że skończyłam 22 lata i skóra nie jest już tak jędrna i gładka jak dawniej, podejrzewam, że jest to efekt stresu z którym miałam przed dłuższy okres problemy. Cały czas je pielęgnuję, ale najwidoczniej nieskutecznie, bo czoło jedynie rano wygląda lepiej. Zaznaczam, że nie stosuję generalnie podkładów, czasami oprusze twarz Ziemią Egipską. Myślałam, żeby zastosować krem regenerujący na noc, ale boję się, że skóra się przyzwyczai i będę później musiała stosować jedynie kremy przeciwzmarszczkowe Wiem, że krem się dobiera do potrzeb,a nie jedynie do wieku, ale nie wiem co w tym przypadku mam zrobić...

Poraz kolejny przepraszam za długość posta
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 19:53   #9
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: czerwone policzki

cynamonka , skóra nie przyzwyczaja sie do kosmetyków, bierze z niej to czego potrzebuje , a niewykorzystane odrzuca. lepiej wcześniej zainwestować w komsetyjki regenerujace niż potem zmagac się z naprawdę wiekszym probleme. jeśłi chodzi o ziemie egipska nie pamietam składu , ale chyba na czołowym miejscu jest talc i kaolin i jeśli nie ma koło nich czynników nawilżajacych MOZE wysuszać skórę . lekki krem regenerujący przeciwzmarszczkowy ma iwostin na przykład "wit C+E" pamietaj o filtrach na dzień- w ten sposób uchronisz się od dalszych zniszczeń w swojej skórze.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 19:56   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: czerwone policzki

aha i możesz co 2 dni wykonywać automasaż skóry twarzy. kierunek od szyi do czoła, do góry ogólnie , a policzki (oprócz tego ze w górę ) to lekko na bok, tylko rób to delikatnie żeby nie rozciągnąć skóry,a el z 2 strony zdecydowanie, zeby ucisk palców doszedł w głąb skóry. masaż skóry okka - pod łukiem brwiowym-od wew kącika oka do zewnętrznego , dolna powieka od zewn do wew kącika, koło takie ale w tym kierunku!!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 20:20   #11
ewa make-up
Raczkowanie
 
Avatar ewa make-up
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 350
Dot.: czerwone policzki

polecam z czystym sumieniem serię z ERIS-a , krem z 1% roztworem witaminy k / już po jednym opakowaniu widać efekty/ maseczka CAPILAR mask /kojąca maseczka regenerująca/ seria kosmetykówk Pharmaceris
__________________
ewa
ewa make-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-27, 20:16   #12
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez ewa make-up
polecam z czystym sumieniem serię z ERIS-a , krem z 1% roztworem witaminy k / już po jednym opakowaniu widać efekty/ maseczka CAPILAR mask /kojąca maseczka regenerująca/ seria kosmetykówk Pharmaceris
dziękuję za info, myślę, że wypróbuję sobie tą serie Erisa
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 20:26   #13
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: czerwone policzki

Emilko dziekuję Ci za wszystkie cenne rady*
Sprawdziłam na Ziemii Egipskiej i faktycznie jest tam talc Ubolewam strasznie nad tym, gdyż zimą stosuję ją niemal codziennie, gdyż jestem strasznie blada, a Ziemia nadawała kolorytu mojej twarzy,choć wiem, że wysuszła skóre na policzkach... Myślisz, że Ziemia Słoneczna Lavertu jest lepsza w tej kwestii?

Skorzystałam z tego co napisałaś i przez ostatnie dwa wieczory smarowałam czoło kremem regenerującym z serii Ogrody Spa Kolastyny i przynzam szczerze, że zauważyłam, że czoło wygląda znacznie lepiej. Myślę, że będę stosowac tego typu kremy właśnie na czoło.

Co do kremu, który mi poleciłaś z Iwostin, to mam próbkę jego, jeszcze nie wypróbowwałam.

Emilko skorzystam jeszcze z Twojej wiedzy i cierpliwości do moich pytań, ale czy mogłabys mi polecić jakiś krem z filtrem do mojej buzki, na porę jesienno-zimową, jednak wolałabym, żeby jego cena była maksymalnie do 30 zł, bo na droższe w obecnej chwili nie mogę sobie pozwolić, a chciałabym zacząć stosować właśnie filtry pod makijaż.
Z góry dziekuję za odpowiedź

Przypomniało mi się jeszcze coś, odnośnie serum z witaminą C, postanowiłam sobie zakupić Juvit jutro,ale powiedz mi jakich rezultatów powinnam sie po nim spodziewać i czy mogę go nakładac na noc pod krem na naczynka?

Edytowane przez cyn@monk@
Czas edycji: 2006-08-27 o 21:10
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 20:38   #14
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: czerwone policzki

Emilko jeszcze jedno pytanie, ok.2, 3 godzin po wklepaniu w twarz kremu jest ona znów wiotka i sucha, czy oznacza to, że te kremy sa jednak za słabe i powinnam je zmienić, czy wystarczy,abym ponownie go wklepała?
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.