Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-11, 11:15   #1
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie

Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.


Witam zapachomaniaczki

Dzisiejsze przegrzebywanie Allegro i jedno temtejsze znalezisko sprowokowało mnie do zapytania o Wasze wspomnienia dotyczące zapachów z okresu dorastania, kiedy to kobiet(k)a zaczyna w ogóle sobie zdawać sobie sprawę, po co na świecie istnieją perfumy

Ja dorastałam w dość smutnych czasach, gdy nowością i absolutnym luksusem było Anais Anais kupione w Peweksie za równowartość miesięcznej pensji przecietnego zjadacza chleba. W tamtym okresie nie było mnie stać na takie wybryki Pamiętam więc doskonale jaka byłam szczęśliwa, gdy dostałam/kupiłam (ha! nawet nie pamiętam jak weszłam w jego posiadanie) to:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=109126673

Tkwi mi też w pamięci zapach, którego nazwy nie pamiętam... Miałam dezodorant z tej serii, jego opakowanie było białego koloru, w czarno-czerwone, dyskretne wzorki, a całość wieńczył czerwony korek. Wiele bym dała za przypomnienie sobie jego nazwy i możliwość powąchania po tylu latach...

Na pewno też macie takie swoje wspomnienia. Podzielcie się!
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 13:07   #2
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

ja pamiętam że moim pierwszym perfumem był taki z Avonu ( nie pamiętam już nazwy ) z fioletowym korkiem w kształcie serduszka potem miałam Perceive i bodajże Prowl. Czyli wszystko z Avonu
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 14:07   #3
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Baby Doll ,mam już kolejny flakon i uwielbiam je do dziś
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 14:12   #4
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Moim zapachem młodości jest... podróbka Samsary Raz ją powąchałam i chodziłam potem koło niej jak zaczarowana... niestety, nie było mnie wtedy stać nawet na podróbki... i dobrze Ostatnio w perfumerii w końcu dopadłam oryginału, by skonfrontować wspomnienia- bardzo, bardzo ładny zapach, kiedyś go kupię. Oczywiście tym razem na pewno będzie to ORYGINAŁ
Innym zapachem, z lat późniejszych- liceum- jest Obssesion. Dostałam go od cioci, którą dusił Pamiętam pierwsze wrażenie... "hmmm, Klein to chyba bardzo znana marka... ale znana marka nie może mieć tak brzydkiego flakonika!" Moja ignorancja nie znała granic...
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 14:17   #5
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

moje pierwsze to Lolita Lempicka.. do dziś łączy nas wielka miłość
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 14:48   #6
izabella1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Czasami Londyn,czasami Hiszpania-aktualnie Lidzbark Warmiński.
Wiadomości: 33
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Moj Boze,az mi sie cieplutko na sercu zrobilo....
Ja,jako staroc obrzydliwy(lat 36))) pamietam doskonale czasy Pewexow,Balton,gdzie cena ok.6 $(lub bonow PKO) to bylo b.duuuuuzo....!
Moje pierwsze zapachy to:
-dezodoranty BAC,Fa przywozone z Wegier,potem juz oslawiona Limara...
-niejaka CURRARA firmy POLLENA(starsze Wizazanki pamietaja zapewne) byla ona bodajze podrobka Diorowskich POISON;
-potem dostalam w prezencie(lata wczesne 90-te)Anais Anais Cacharela(czemoz to na litosc boska one w Polsce niemodne)???W r.2004 mialy wielki come back m.inn.w Hiszpanii-niezle reklamy w t.v.z Kate Moss,
-on narzeczonego POISON Diora(b.lubie do dzisiaj,ANAIS ANAIS zreszta tez);
No i zabytek nad zabytkami-b.ulubiony ROSE CARDIN Pierra Cardin(won dzikiej rozy)Kto ten zapach pamieta????Niestety nie ma go juz b.dlugo...buuu!buuu!
ok. 2000 r. SEXI GRAFFITI no i LE FEU D´iSSEY (komu one przeszkadzaly.ze je wycofano?Pytam sie ja))
Na marginesie,kto widzial gdziekolwiek Le Feu d´Issey,dajcie znac,prosze!
W Hiszpanii jest jeno wersja light,ale to juz nie to.....
Caluje z Costa del Sol-Iza
izabella1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 15:05   #7
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Cytat:
Napisane przez izabella1991
LE FEU D´iSSEY (komu one przeszkadzaly.ze je wycofano?Pytam sie ja))
Na marginesie,kto widzial gdziekolwiek Le Feu d´Issey,dajcie znac,prosze!
W Hiszpanii jest jeno wersja light,ale to juz nie to.....
Caluje z Costa del Sol-Iza
Hej, Izo!!

Le Feu bywa jeszcze w serwisach aukcyjnych (Allegro = przecietnie 300 zł/50 ml, eBay - można upolować taniej).

A jesli chodzi o perfumy młodości to u mnie był to seledynowy Adidas w ilościach hurtowych (tez juz wycofany, ale udało mi sie ostatnio kupić buteleczkę na Allegro), Gabriela Sabatini klasyczna, Venice YR, Noa Noa Otto Kerna.
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-11, 15:14   #8
izabella1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Czasami Londyn,czasami Hiszpania-aktualnie Lidzbark Warmiński.
Wiadomości: 33
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Dzieki przeserdeczne za cynk w sprawie Le Feu.....Caluje Cie za to!
Co prawda ja nawet nie jestem zarejestrowana na Allegro,no ale bede w Polsce i sobie kupie....
A propos,kto to widzial,zeby wody/perfumowane czy tez toaletowe kosztowaly tyle ,co w Polsce?Ceny z kosmosu....
izabella1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 16:11   #9
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Zapachy młodości?

-Dezodorant Rap z czapeszką z daszkim, nawet nie pamiętam jak pachniał, ale wyglądał niezmiernie "jazzy" jak na tamte czasy

-Vanilla Fields - modne było wszystko co waniliowe, aż do bólu głowy. Wszystkie dziewczyny psikały się waniliowymi dezodorantami, do dzisiaj lubie taki zapach

-Impulse Zen, szkoda że jużgo nie ma był naprawdę bardzo ladny, ostatni raz go używałam w 1999r.

-Być Może...o-b-r-z-y-d-l-i-w-e tak czy siak moje pierwsze miniaturki

Następne do Chanson d'eau oraz Pret-a-Porte i wykrzykniki
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 16:11   #10
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Jest tu gdzieś wątek, w którym opisywałam moje pierwsze perfumy, więc tym razem krótko:

Pret-a-Porte
Jovan
Chanson d'Eau
Noa (zanim otrzymałam flakonik, długo do nich wzdychałam, dziś przeszło mi na tyle, że wymieniałam na targowisku)


To takie 4 moje pierwsze perfumy - kolejność chronologiczna. Używałam też wody kwiatowej "Jaśmin"

EDIT: Właśnie odnalazłam wodę Jaśmin Firma HALEX, 35 ml. Ważne do - uwaga - grudzień 2003 Zaryzykowałam, naniosłam na nadgarstek - wciąż ładnie pachną czystym jaśminem Zostało z 8 ml do senstymentalnego używania No cóż, dzięki niej bezbłędnie wyczuwam w perfumach jaśmin

Kupowała mi te wody ciocia z Katowic w kiosku w podziemiach dworca. Ciekawe czy jeszcze tam są. Na pewno były jeszcze inne "smaki" - woda konwaliowa, bzowa, lawendowa itd.
__________________


Edytowane przez konfitura
Czas edycji: 2006-06-11 o 16:19 Powód: skarb odnaleziony
konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 17:00   #11
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Moim pierwszym zapachem - oprócz dezodorantów, o których nawet wspomnienie nie pozostalo - jest Ex'cla-mation - niebieski wykrzyknik dostałam od mamy na studniówkę Wiem, że miałam ten zapach bardzo, bardzo długo
Z czasami studiów z kolei kojarzy mi się Pret-a-porter, kupiony za pierwsze pieniądze z korepetycji Zużyłam ok. połowy 100 ml, dziś tego zapachu i w ogóle nut - chyba fiołków - nie trawię
"Być może" kojarzą mi się z babcią i siostrą babci - zawsze stała tam buteleczka, choć zapachu już nie kojarzę (ostatnio widziałam w kiosku, za całe 3,80, chyba kupię, bo ta buteleczka przypomina mi naprawdę cudowne chwile )
Kojarzę również Vanilla Fields, bardzo modne, ale mnie dusiły. Z licealną młodością kojarzy mi się jeszcze jeden zapach - pamiętam tylko reklamę, nie mogę sobie przypomnieć nazwy, koleżanka w klasie go miała, był wówczas (ca 10 lat temu) bardzo modny i mocno reklamowany; to był jej pierwszy poważny zapach, bardzo się nim cieszyła, a mnie przeraźliwie dusił siedziałyśmy w jednej ławce i nie umiałam jej powiedzieć, że mi przeszkadza Nie wiem czy to nie Indian Summer (???) w każdym razie chyba coś z latem w nazwie miał
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-11, 17:24   #12
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Do tej pory pamiętam pierwszę wodę toaletową, którą podarowałą mi moja Mama Chrzestna. Było to chyba ze 20 lat temu, a była to Magnolia, chyba Yves Rocher.
Wtedy w Polsce wydawało się, że to jakaś ekskluzywna marka A było to nawet przed otwarciem pierwszego "salonu firmowego" YR na Chmielnej koło domów Centrum
Ale muszę przyznać, że zapach magnolii jako takiej lubię do tej pory
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 18:01   #13
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Cytat:
Napisane przez izabella1991
Moj Boze,az mi sie cieplutko na sercu zrobilo....
Ja,jako staroc obrzydliwy(lat 36))) pamietam doskonale czasy Pewexow,Balton,gdzie cena ok.6 $(lub bonow PKO) to bylo b.duuuuuzo....!
Moje pierwsze zapachy to:
-dezodoranty BAC,Fa przywozone z Wegier,potem juz oslawiona Limara...
-niejaka CURRARA firmy POLLENA(starsze Wizazanki pamietaja zapewne) byla ona bodajze podrobka Diorowskich POISON;
-potem dostalam w prezencie(lata wczesne 90-te)Anais Anais Cacharela(czemoz to na litosc boska one w Polsce niemodne)???W r.2004 mialy wielki come back m.inn.w Hiszpanii-niezle reklamy w t.v.z Kate Moss,
-on narzeczonego POISON Diora(b.lubie do dzisiaj,ANAIS ANAIS zreszta tez);
No i zabytek nad zabytkami-b.ulubiony ROSE CARDIN Pierra Cardin(won dzikiej rozy)Kto ten zapach pamieta????Niestety nie ma go juz b.dlugo...buuu!buuu!
ok. 2000 r. SEXI GRAFFITI no i LE FEU D´iSSEY (komu one przeszkadzaly.ze je wycofano?Pytam sie ja))
Na marginesie,kto widzial gdziekolwiek Le Feu d´Issey,dajcie znac,prosze!
W Hiszpanii jest jeno wersja light,ale to juz nie to.....
Caluje z Costa del Sol-Iza
Ach, Limara! Swego czasu (jakieś 16 lat temu) śliniłam się na jej "dźwięk".

Co do Currary, to do dziś można czasem wyczuć na ulicy od jakiejś tzw. elegantki podobny zapach. Staram się wtedy nie oddychać przez nos

Po dłuższym zastanowieniu wygrzebałam tez z pamięci twór pod tytułem Kobako. Sama nigdy go nie używałam, ale był czas że moje równieśnice praktycznie niczym innym nie pachniały...
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 18:12   #14
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Moje pierwsze - Wild Musk Juz wtedy (a mialam chyba z 13 lat) ciągneło mnie w strone cieplych, ciezkich zapachow Pamietam te malenka buteleczke z kulka, jaką obecnie mają tanie blyszczyki Swoja droga warto sobie przypomniec ten zapach...
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 18:20   #15
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Moje zapachy z mlodosci to:

Oui non Kookai - wiele sie nachodzilam, zanim je kupilam, a jak juz mialam, to bylam bardzo dumna i szczesliwa
Pani Walewska - uzywala tych perfum moja babcia, czasem pozwalala mi sie nimi wyperfumowac
Eva Polleny Ewy - miala ja moja ciotka ze wsi, gdzie spedzalam wakacje
jakies dziwne perfumy Felici... cos tam Nie pamietam nazwy dokladnie, ale flakon byly lekko okragly, zolta woda w srodku a korek szafirowy.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 18:36   #16
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Perfumy mojej młodości to przede wszystkim Chanson d'Eau zielone Piękne były Poza tym Jovan Coty, Puzzle, Pret-a-Porter, ktora to zostanie ze mną na zawsze
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:28   #17
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Limara, Wild Musk, Blase...Wykrzyknik...pote m pierwsza podróż zagraniczna "na truskawki" ;-) i nowosc w perfumeriach w Londynie, gdzie się chodziło tylko na ogladanie - Tresor psikany nie na testerowe paseczki tylko na płatki w kształcie płatków róż. Dziki zachwyt Pierwsze ekskluzywne perfumy - Eternity, kupione na promie, i Dune kupiony w Polsce - 30 ml za 64 zł ...pamiętam jak dziś...A potem pachnąca nowość w Twoim Stylu - Pleasures i totalny zachwyt. Za 100 zł w prezencie pobiegłam w te pędy do salonu Estee Lauder na Nowym Świecie i kupiłam 30 ml za 74 zł, dostałam kosmetyczke próbek i wróciłam przeszczęśliwa autobusem do domu....Teraz powodzi mi się o wiele lepiej - jezdże samochodem a nie autobusem, mam pracę i spore dzieci...i kilkanascie flaszek perfum....ale żadna z nich nie dała mi takiego poczucia szczęscia, jak to Pleasures, ogladane co 5 minut w autobusie, dotykane i testowane...I choć dziś nie używam go namiętnie, zawsze stoi w szafeczce małe "co nieco"- 15 lub 30 ml tak z sentymentu i dla wspomnienia jak niewiele trzeba, by poczuć się bezgranicznie uszczęsliwioną
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 20:22   #18
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Moje pierwsze(dostałam je chyba w podstawówce) to były vanilla fields.Ciągle jeszcze mam buteleczke i sobie niucham co jakiś czas.Żałuje, że nie można ich już dostać w Polsce.
Potem dostałam pierwsze "poważne" perfumy-hugo bossa tego w śmiesznej butelce jak manierka.Do dziś uwielbiam ten zapach.Słyszałam, że jest banalny.Być może ale wiąże się on dla mnie z nastoletnimi wspomnieniami i jak będa fundusze z chęcia zakupie kolejną buteleczke
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 21:35   #19
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

moje pierwsze pamietam już dziś dość niewyraźnie. Dostałam je od cioci, z Belgii. Były z firmy NAF-NAF. Nie pamiętam już dziś dokładnej nazwy, ale butelkę miały różową, i taki śmieszny wykręcony korek . Pamiętam że to cudo bardzoooo mi się podobało, pachniało strasznie słodko i intensywnie. Chodziłam dumna i wszyskim się chwaliłam, amiałam wtedy z 12 lat

Następne - Paris YSL, podebrałam mamince. Byłam wtedy niewiele starsza więc kiedy się tym namiętnie zlałam, wywoływało to dziwne spojrzenia i ogólny niesmak
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-11, 21:59   #20
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Nie pamiętam, które były pierwsze - roletka Sunny Skies Avonu czy No.1 Betty Barclay? Świeże, słodkie, radosne.
Zużyłam w tempie ekspresowym, i mimo że gust od tamtych czasów trochę mi ewoluował - nadal je lubię.
Ostatnio odświeżyłam (dzięki Miriance) znajomość z Sunny Skies, zielone No.1 też zamierzam zachomikować. Przypominają mi beztroski czas wakacji
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 22:20   #21
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970
Limara, Wild Musk, Blase...Wykrzyknik...pote m pierwsza podróż zagraniczna "na truskawki" ;-) i nowosc w perfumeriach w Londynie, gdzie się chodziło tylko na ogladanie - Tresor psikany nie na testerowe paseczki tylko na płatki w kształcie płatków róż. Dziki zachwyt Pierwsze ekskluzywne perfumy - Eternity, kupione na promie, i Dune kupiony w Polsce - 30 ml za 64 zł ...pamiętam jak dziś...A potem pachnąca nowość w Twoim Stylu - Pleasures i totalny zachwyt. Za 100 zł w prezencie pobiegłam w te pędy do salonu Estee Lauder na Nowym Świecie i kupiłam 30 ml za 74 zł, dostałam kosmetyczke próbek i wróciłam przeszczęśliwa autobusem do domu....Teraz powodzi mi się o wiele lepiej - jezdże samochodem a nie autobusem, mam pracę i spore dzieci...i kilkanascie flaszek perfum....ale żadna z nich nie dała mi takiego poczucia szczęscia, jak to Pleasures, ogladane co 5 minut w autobusie, dotykane i testowane...I choć dziś nie używam go namiętnie, zawsze stoi w szafeczce małe "co nieco"- 15 lub 30 ml tak z sentymentu i dla wspomnienia jak niewiele trzeba, by poczuć się bezgranicznie uszczęsliwioną
Pieknie napisalas
Az przypomnialy mi sie pierwsze kupione samodzielnie perfumy - flaszka Tresor, w Brukseli 9 czy 10 lat temu. Marzylam o nich po nocach, wwachujac sie w koreczek, w te ciepla wanilie, slodkie roze i dojrzale brzoskwinie, i wreszcie byly moje Bylam tak podekscytowana, ze zgubilam sie w obcym miescie i nie moglam trafic z powrotem
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 22:42   #22
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Mały off-topek
Cytat:
Napisane przez konfitura
Kupowała mi te wody ciocia z Katowic w kiosku w podziemiach dworca. Ciekawe czy jeszcze tam są. Na pewno były jeszcze inne "smaki" - woda konwaliowa, bzowa, lawendowa itd.
Konfituro, kwiat lipy był może?
Uwielbiam ten zapach, a tak rzadko go spotykam... Kiedyś były żele pod prysznic o tym zapachu, teraz - tylko marną sól do kąpieli widziałam
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 22:56   #23
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Cytat:
Napisane przez rachela
Mały off-topek Konfituro, kwiat lipy był może?
Uwielbiam ten zapach, a tak rzadko go spotykam... Kiedyś były żele pod prysznic o tym zapachu, teraz - tylko marną sól do kąpieli widziałam
Bardzo możliwe To było tak dawno ale pamiętam, że wybór wód kwiatowych tego producenta był bogaty. I to było fajne, umożliwiało wyczarowywanie własnych kompozycji
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 23:00   #24
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Cytat:
Napisane przez konfitura
Bardzo możliwe To było tak dawno ale pamiętam, że wybór wód kwiatowych tego producenta był bogaty. I to było fajne, umożliwiało wyczarowywanie własnych kompozycji
Ech, marzenie - dorwać gdzieś ten przeklęty kwiat lipy

__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 23:31   #25
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Cytat:
Napisane przez rachela
Ech, marzenie - dorwać gdzieś ten przeklęty kwiat lipy

Hmmm, otóż to. Perfum zatrzęsienie, a nie można dostać ekstraktu zwykłych kwiatów

Good luck
A ja jak spotkam się z cocią to podpytam czy gdzieś tam u niej nie uchowały się te wody
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 07:39   #26
Suarti
Zadomowienie
 
Avatar Suarti
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 189
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Jako, ze ja bardzo stary ezgemplarz(34 lata ) moje pierwsze zapachy to dezodoranty Impuls, Limara i kupowane w Pewexie My Melody(byly rozowe, niebieskie i brazowe) Wlasnie mi sie przypomnialo, ze obficie zlewalam sie "zielonym jabluszkiem" i "Basia"
Suarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 07:53   #27
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Zawsze zsentymentem wracam do Oui-Non Kookai
Pierwsze takie w prawdziwszego zdarzenia.
Ogólnie pirwszymi moimi perfumami były Lee (dodali je do dzinsów jako gratis) nawet niepamietam zapachu jedyne co mi swita po głowie to ze zapach mi sie kojarzył z stokrotkami.
Po Oui-Non były Issey Myiake IM (ale juz mi sie niepodobalą).
Nastepne były YR vie privee i daze je ogromnym sentymentem, nie są juz dla mnie takie códne jak wtedy ale nadal je lubię.
Moje następne to były Kenzo Le monde est Beau i do tej pory je ubustwiam tak samo jak "zielone pomidorki" Niny Ricci które pojawiły sie na mojej pólce w tym samym czasie.

A pozbniej posypało sie wszystko w tak szalonym tępie ze niepamietam, juz kolejności.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 21:28   #28
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Moja młodość perfumowa to:
Chipie
Wild Musk
Exclamation
Gabriela Sabatini Cascaya

...no i do czego teraz wstyd się przyznać-dezodoranty Impulse pryskane na bluzkę
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 21:33   #29
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Cytat:
Napisane przez konfitura
Kupowała mi te wody ciocia z Katowic w kiosku w podziemiach dworca. Ciekawe czy jeszcze tam są. Na pewno były jeszcze inne "smaki" - woda konwaliowa, bzowa, lawendowa itd.
Kiosk zlikwidowano bodajże w zeszłym roku Jest jeszcze jedna perfumeria na terenie dworca, ale nie mam pojęcia , co tam jest

A ja jako najstarszy egzemplarz, żeby nie rzec zabytkowy , moge powiedziec ,że za głebokiej komuny uzywałam ;

podkradane mamie stare "prawdziwe" Soir de Paris Bourjois ( kupowane w komisie )
Pani Walewska Pollena
ANTILOPE ( kupowana w Modzie Polskiej)
Evasion - Coty lub Bourjois , nie pamietam ( Pewex)
VIVRE - Molyneux (Pewex) - perfumy

1991 rok i Paloma Picasso , od tego się naprawdę zaczęło
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 21:42   #30
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Podróż sentymentalna. Perfumy wczesnej młodości.

Moja młodość: limara, kobako, fa.

Moja miłość od pierwszego wąchnienia:

Dune Dior- miejsce Moda Polska, czas zima 1993, efekt zamierzony żółty szalik, cel przetrwanie do wiosny bez prania. Efekt osiągniety....prezent w wakacje swoja flaszka czystych perfum Dune-magia, szczęście.

Pamiętam też zapach którego nazwy nie pamietam . Zielonkawy odcien perfum zamknięty we flakonie na kształ kiścia winogron. Moja ukochana babcia je używała...


P.S.Currara pojawiła się na allegro w wersji Troipic z nuta białych kwiatów i brzoskwini oraz wersji Sky z nutą bergamotki, śliwki i cyttyny -cena 12 zl z dezodorantem
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-28 11:27:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.