Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-19, 17:29   #2521
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A co powiecie o tym?

Flos- Lek krem półtłusty do cery naczynkowej
Skład: Phytotal VT- wyciąg z kasztanowca, cyprysu wiecznie zielonego i lipy, witamina E, witamina C, prowitamina B5, alantonina, masło shea.

Czy może to być krem ochronny na zimę? I czy może mnie zapchać. Proszę bardzo o poradę
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 19:25   #2522
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Smile lekkie serum-sklad

Kupilam dzis serum pod krem.

Mam 32 lata,dosc tlusta cere.Zamierzam uzywac to serum pod krem na noc.
Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu skladnikow,chodzi mi dokladnie o to,czy nie ma tu skladnikow podrazniajacych.Gdyz uzywam Avene krem Eluage z retinaldehydem i krem Body Shop z 10% vit C.

Serum to jest reklamowane jako kojace i nawilzajace.
Ale boje sie uzyc,bo czasami po Eluage moja skora jest lekko podrazniona,tzn lekko sie zluszcza.

Oto sklad:
aqua
glycerin
glyceryl polyacrylate
sodium hyaluronate
panthenol
betaine
methylilanol mannuronate
biosacharide gum
sodium lactate
urea
niacinamide
sodium pca
inositol
lactid acid
sodium benzoate
fructose
metylparaben
ethylparaben
propylparaben
sorbic acid
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 20:56   #2523
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość
Czy filtr w Iwostin , Krem nawilżający o przedłużonym działaniu SPF 20 jest stabilny ? Wiem,że był analizowany, dlatego proszę tylko o informację o filtrze

aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl metholyglucose distearate, butyl methoxycinnamate, ethoxydiglycol polyglyceryl-3, methibenzoylmathane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, aluminum starch octenylsuccinate, glycerin, paraffinum liquidum, 4-methyldibenzylidiene camphor, glyceryl stearate, cetyl alcohol, sodium acrylate/acrylodimethyltaurate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum
Podbijam
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 22:16   #2524
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jest szansa Sporo tu emolientów, nie ma silikonu. Olej z konopii, z soji i ze słonecznika.




dzięki za odpowiedź w takim razie będę używać
katiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 12:06   #2525
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gamelka Pokaż wiadomość
chciałabym prosic o pomoc w dokonaniu wyboru między 2 peeling`ami :
Oriflame, Pure Skin, Daily Scrub
Skład: aqua, glycerin, acrylates copolymer, sodium laureth sulfate, decyl glucoside, solum diatomeae, phenoxyethanol, sodium hydroxide, parfum, cera microcristallina, polyethylene, methylparaben, disodium edta, salix alba (willow bark extract), ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, niacinamide, aesculus hippocastanum, faex, propylene glycol, ammonium glycyrrhizate, zinc gluconate, panthenol, sodium citrate, caffeine, citric acid, biotin, ci 77007

Avon Clearskin, Cleansing Scrub
Skład: Aqua, Polyethylene, Hydrogenated vegetable oil, Stearyl alcohol, Hydrogenated polydecene, Glycerin, Alcohol denat., Glyceryl disterate, PEG-40 stearate, Glyceryl stearate, Cetyl alcohol, C12-15 pareth-12, Menthol, Parfum, Sorbic acid, Cetylpyridinium chloride, Propylene glycol, BHT, CI 77510


mam skóre mieszaną z zatkanymi porami. trafi sie tez czesm jakiś pryszcz. pozatym jest bardzo wrazliwa.
który byłby lepszy??
Wrażliwość skóry jest dla mnie priorytetem i pod tym kątem patrzę na skład. W obu skłądach zaznaczyłam na czarno substancje, które sa mile widziane w przypadku cer wrażliwych.

W peelingu Oriflame jest mniej emolientów, ale jest za to wyciąg z kory brzozy i niacynamide. W Avonie jest więcej emolientów,a le jest tez i alkohol. CO do zapychania to trudno stwierdzic - w koncu peeling nie ma długiego kontaktu ze skora.
CHyba wybrałabym w tym przypadku Oriflame.


Cytat:
Napisane przez Agusiek78 Pokaż wiadomość
Korana-Krem Egiptu (dla cery normalnej, mieszanej,suchej i skłonnej do zmarszczek-regenerująco-odżywczy):
Skład: Aqua,Paraffinum Liquidum,Petrolatum,Glice ryn,Decyl Oleate,Polyglyceryl-3,Metyl Glucose Distearate,Gliceryl Stearate,Grape Seed Oil,
Almond Oil,Cyclomethicone,Shea Butter,Beta-D Glucose/Carrageenaris/Xan tan Gum/Sweet Almond,Dicapryl Ether,Cethyl Alcohol,Lotus Ex,Rose Wather,Honey Ex,Cera Alba,Methylparaben,Parfum ,Methyldibromoglutaronitr ile/Phenoxethanol.

Nieśmiało przypominam swoją osobę a raczej krem
Czy jest tu coś co mogłoby podrażniać?
Są tu jakieś składniki warte uwagi?
Krem baaaardzo odzywczy, tłusty, zdecydowanie dla cer suchych, odwodnionych. Dużo wartosciowych emoleintow, w tym np olej z migdałów. Nie widze nic co mialoby podrazniac.

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
A co powiecie o tym?

Flos- Lek krem półtłusty do cery naczynkowej
Skład: Phytotal VT- wyciąg z kasztanowca, cyprysu wiecznie zielonego i lipy, witamina E, witamina C, prowitamina B5, alantonina, masło shea.

Czy może to być krem ochronny na zimę? I czy może mnie zapchać. Proszę bardzo o poradę
To cały skłąd czy tylko lista skłądników aktywnych???

Skłądniki jak najbardziej wskazane dla cer naczyniowych. Zapychac moze masło shea, jak rowniez i witamina E, jelsi wystepuje w sporych ilosciach.

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
Kupilam dzis serum pod krem.

Mam 32 lata,dosc tlusta cere.Zamierzam uzywac to serum pod krem na noc.
Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu skladnikow,chodzi mi dokladnie o to,czy nie ma tu skladnikow podrazniajacych.Gdyz uzywam Avene krem Eluage z retinaldehydem i krem Body Shop z 10% vit C.

Serum to jest reklamowane jako kojace i nawilzajace.
Ale boje sie uzyc,bo czasami po Eluage moja skora jest lekko podrazniona,tzn lekko sie zluszcza.

Oto sklad:
aqua
glycerin
glyceryl polyacrylate
sodium hyaluronate
panthenol
betaine
methylilanol mannuronate
biosacharide gum
sodium lactate
urea
niacinamide
sodium pca
inositol
lactid acid
sodium benzoate
fructose
metylparaben
ethylparaben
propylparaben
sorbic acid

Po pierwsze - jelsi stosujesz elouage z retinaldehydem to nie nakłądalabym pod nie zadnego kremu czy serum. Retinaldehyd nie bedzie dziala, jesli uprzednio nalozysz na skórę inny preparat. Jelsi masz uczucie sciągniecia skory po elouage, to 1-1,5h po aplikacji mozesz nalozyc to serum, ale dopiero po aplikacji Elouage, nie przed.

CO do złuszczania - normalna reakcja przy retinaldehydzie

A co do analaizy serum - nie podałaś producenta ani nazwy produktu. Prosze o uzupełnienie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 12:08   #2526
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość
Czy filtr w Iwostin , Krem nawilżający o przedłużonym działaniu SPF 20 jest stabilny ? Wiem,że był analizowany, dlatego proszę tylko o informację o filtrze

aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl metholyglucose distearate, butyl methoxycinnamate, ethoxydiglycol polyglyceryl-3, methibenzoylmathane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, aluminum starch octenylsuccinate, glycerin, paraffinum liquidum, 4-methyldibenzylidiene camphor, glyceryl stearate, cetyl alcohol, sodium acrylate/acrylodimethyltaurate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum
Tak, filtry Iwostinu są stabilne.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 12:23   #2527
Agusiek78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

LV- ślicznie dziękuję
Agusiek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-20, 13:56   #2528
marsylia
Wtajemniczenie
 
Avatar marsylia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 165
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V ja też proszę


Cytat:
Napisane przez marsylia Pokaż wiadomość
SPA intensive - dead sea treatment moisturizing cream


Proszę jeszcze raz o ten kremik
napiszcie mi coś o tym składzie czy nadaje się do mieszanej skórki z problemem naczynkowym i ile jest wart taki kremik waszym zdaniem?

INCIemineralized water (Aqua), Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, PABA, Paraffinum Liquidum, Triethanolamine, Aloe Vera (Barbardensis) Gel, Chamomile (Anthemis Nobilis) Extract, Dead Sea Salt (Maris Sal), Dimethicone, Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Tocopherol, Fragrance (Parfum), Methylparaben, Citric Acid Propylparaben.
__________________
__________________
Franek - świt 26.04.2011czy można kochać bardziej ?

WYMIANKA
marsylia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 14:02   #2529
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez marsylia Pokaż wiadomość
SPA intensive - dead sea treatment moisturizing cream


Proszę jeszcze raz o ten kremik
napiszcie mi coś o tym składzie czy nadaje się do mieszanej skórki z problemem naczynkowym i ile jest wart taki kremik waszym zdaniem?

INCIemineralized water (Aqua), Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, PABA, Paraffinum Liquidum, Triethanolamine, Aloe Vera (Barbardensis) Gel, Chamomile (Anthemis Nobilis) Extract, Dead Sea Salt (Maris Sal), Dimethicone, Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Tocopherol, Fragrance (Parfum), Methylparaben, Citric Acid Propylparaben.
__________________
Emolientów jest sporo, może zapchać. Aloes podobno szkodzi cerom naczynkowym (jest o tym wątek na biochemii gdzieś), moja skóra twarzy na ten z doniczki zareagowała ostrym rumieńcem, więc osobiście bym sobie odpuściła. Do tego sól w kremie do twarzy? Nie spotkałam się z tym nigdy. Jako konserwant?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 14:15   #2530
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Emolientów jest sporo, może zapchać. Aloes podobno szkodzi cerom naczynkowym (jest o tym wątek na biochemii gdzieś), moja skóra twarzy na ten z doniczki zareagowała ostrym rumieńcem, więc osobiście bym sobie odpuściła. Do tego sól w kremie do twarzy? Nie spotkałam się z tym nigdy. Jako konserwant?
Myślę, że sól to chyba dla minerałów bardziej, ale zastanawiam się jak podziałą na cery naczyniwe.

Co do aloesu z doniczki - nałożyłaś sam miąższ czy liścia ze skórą? (skóra zawiera związki drażniące)
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 14:25   #2531
marsylia
Wtajemniczenie
 
Avatar marsylia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 165
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję bardzo

Mam jeszcze jeden kremik z lavere basis sensitive karottencreme
i mam pytanie tak jak wczesniej jak sie sprawdzi przy naczyniowej czy nawilżty dobrze i jeszcze jedno czy można go używać na noc - bo on jest niby naturalnie tonujący .l.
Ingredients CTFA/INCI
Water (Aqua), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Alcohol*, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Palm Glycerides, Simmondsis Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oli, Hydrogenated Lecithin, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Stearic Acid, Xanthan Gum, Chondrus Crispus, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Beta-Carotene, Tocopherol, Lysolecithin, Capsicum Annuum Extrakt, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Lecithin, Calendula Officinalis Flower Extrakt*, Melissa Officinalis Water*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water*, Rosa Damascena Flower Water*, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum)**, Citral**; Geraniol**, Limonene**, Linalool**
* ingredients from certified organic agriculture
** natural essential oils
__________________
Franek - świt 26.04.2011czy można kochać bardziej ?

WYMIANKA
marsylia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-20, 16:25   #2532
Maemi
Raczkowanie
 
Avatar Maemi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam pytanie o tą maseczkę:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20540
Skład: Water (Aqua), Bromelain, Papain, Ananas Sativus (Pineapple Fruit) Extract, Glycolic Acid, Lactic Acid, Camomilla Recutita (Chamomile) Etract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Butylene Glycol, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Sorbitol, Pvp/Dimethylamino-ethyl-methacrylate Copolymer, Polyethylene, Ppg-5-ceth-20, Carbomer, Potassium Hydroide, Hydroxyethylcellulose, Dmdm Hydantion, Ethylparaben, Methylparaben, Yellow 5 (Ci 19140), Yellow 6 (Ci 15985), Fragrance (Parfum)

Czy te kwasy AHA będą skuteczne? Jest szansa na rozjaśnienie? Będzie nawilżac? Jaki wpływ na cerę ma bromelanina i papaina?
Maemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 16:27   #2533
marianna1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
pytanie i prośba o pomoc

nie jestem pewna czy to tutaj mam o to pytać, ale spróbuję:

czy ktoś mógłby mi pomóc w ocenie składu tego kremu, a właściwie jej dokonać, bo ja się na tym zupełnie nie znam:


Dr.Nona: Dynamic Hydrating Cream:
skład:
Water, Isopropyl Palmitate, Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Vegetable Oil, Hamamelis Virginiana Extract, Phenoxyethanol, Isopropyl Myristate, Lecithin, Daucos Carota Sativa Seed Oil, Simmondsia Chinesis Seed Oil, Anthemis Nobilis Flower Extract, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Tocopherol, Rozmarinus Offcinalis Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Dead Sea Salt, Vaccinum Myrtillus Extract, Saccharum Officinarum Extract, Acer Saccharinum Extract, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lilium Candidum Flower Extract, Iodopropynyl Butylcarbamate.
marianna1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 16:53   #2534
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Serum o koretalam kupilam w aptece.
Nazywa sie L300 i jest niedostepne w PL,ale w krajach skandynawskich.

W takim razie bede uzywac na krem Avene ,a nie pod zeby nie oslabiac dzialania aldehydu.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 17:02   #2535
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: pytanie i prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez marianna1985 Pokaż wiadomość
nie jestem pewna czy to tutaj mam o to pytać, ale spróbuję:

czy ktoś mógłby mi pomóc w ocenie składu tego kremu, a właściwie jej dokonać, bo ja się na tym zupełnie nie znam:


Dr.Nona: Dynamic Hydrating Cream:
skład:
Water, Isopropyl Palmitate, Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Vegetable Oil, Hamamelis Virginiana Extract, Phenoxyethanol, Isopropyl Myristate, Lecithin, Daucos Carota Sativa Seed Oil, Simmondsia Chinesis Seed Oil, Anthemis Nobilis Flower Extract, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Tocopherol, Rozmarinus Offcinalis Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Dead Sea Salt, Vaccinum Myrtillus Extract, Saccharum Officinarum Extract, Acer Saccharinum Extract, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lilium Candidum Flower Extract, Iodopropynyl Butylcarbamate.
do takich pytan jest specjalny watek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...124258&page=85

a na pierwszy rzut oka krem wyglada porzadnie, sporo naturalnych olejow...chociaz nie wiem czy konserwanty nie sa troche za wysoko w skladzie?
zapytaj lepiej ekspertek w odpowiednim watku
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 18:08   #2536
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

To cały skłąd czy tylko lista skłądników aktywnych???

Skłądniki jak najbardziej wskazane dla cer naczyniowych. Zapychac moze masło shea, jak rowniez i witamina E, jelsi wystepuje w sporych ilosciach.
Hmmm chyba cały skład przynajmniej taki znalazłam w internecie
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 18:29   #2537
gamelka
Przyczajenie
 
Avatar gamelka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

tym razem proszę o analiże kremu. chciałbym żeby dobrze nawilżał, nie podrażniał skóry oraz nie zatykał porów i niepowodował powstawania jakis syfów.
Oriflame, Oriflame Vitamin A Night Cream
Skład: aqua (water), c12-20 acid peg-8 ester, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetyl acetate, carbomer, potassium cetyl phosphate, parfum (fragrance), imidazolidinyl urea, stearyl acetate, phenoxyethanol, oleyl acetate, sodium hydroxide, retinyl palmitate, acetylated lanolin alcohol, oenothera biennis (evening primrose oil), methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, ci 47005 (yellow 10), ci 15985 (yellow 6)


oraz chciałbym uprosic o analize żelu do twarzy. przedewszytkim powinien poradzic sobie z moja mieszaną cerą i zatkanymi porami ,pomogał w "zabijaniu" pryszczy. no i żeby mnie nie podrażnił.
Oriflame - Pure Skin - Washing Gel
aqua, sodium laureth sulfate, lauryl glucoside, peg-7 glyceryl cocoate, cocamidopropyl betaine, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, peg-40 hydrogenated castor oil, peg-6 caprylic/capric glycerides, sodium chloride, parfum, salix alba (willow bark extract), citric acid, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, niacinamide, aesculus hippocastanum, faex, propylene glycol, phenoxyethanol, ammonium glycyrrhizate, zinc gluconate ,panthenol, sodium citrate, caffeine, biotin.


z góry dziekuje
__________________
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .
gamelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 19:11   #2538
marianna1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: pytanie i prośba o pomoc

dzięki wielkie za odpowiedź i za radę , pozdrawiam
marianna1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 19:57   #2539
m-alinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 64
GG do m-alinka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Wiem ,że to może być już nudne w rozszyfrowywaniu składów ale czy ktoś mógłby powiedziec czy krem avon, naturals zielona herbata i liście oliwne może zapychać
skład:
aqua, glycerin, isopropyl palmitate, ceatyryl alalcohol, etylhexylpalmitate, caprylic/capric trigliceryde, miristyl mirystate, cyclopeentasiloxane, peg-20, methyl glucosesesquistearate, glyceryl stearate, mathyl glucose, sesquistearate, parfum, phenoxyethanol, silica, carbomer, methylparaben, choleth-24, hydroxyethylacrylate/ sodium acryloyldimethyl taurate, copolymer, disodium edta, ceteth- 24, squalane, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, dimethicone, dimethicone crosspolymer, polysorbate-60, polisilicone-11, lecitin, C-12-15, alkyl benzoate, olea europea leaf extract, camellia sinesis extract, melia azadirahta seed extract, helianthus annuus seed extract, vitis vinifera seed extract, retinyl palmitate, ascorbyl palmitate, beta-carotene,limonene

z góry dziekuję
m-alinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-20, 20:47   #2540
-anja-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 149
GG do -anja-
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez m-alinka Pokaż wiadomość
Wiem ,że to może być już nudne w rozszyfrowywaniu składów ale czy ktoś mógłby powiedziec czy krem avon, naturals zielona herbata i liście oliwne może zapychać
skład:
aqua, glycerin, isopropyl palmitate, ceatyryl alalcohol, etylhexylpalmitate, caprylic/capric trigliceryde, miristyl mirystate, cyclopeentasiloxane, peg-20, methyl glucosesesquistearate, glyceryl stearate, mathyl glucose, sesquistearate, parfum, phenoxyethanol, silica, carbomer, methylparaben, choleth-24, hydroxyethylacrylate/ sodium acryloyldimethyl taurate, copolymer, disodium edta, ceteth- 24, squalane, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, dimethicone, dimethicone crosspolymer, polysorbate-60, polisilicone-11, lecitin, C-12-15, alkyl benzoate, olea europea leaf extract, camellia sinesis extract, melia azadirahta seed extract, helianthus annuus seed extract, vitis vinifera seed extract, retinyl palmitate, ascorbyl palmitate, beta-carotene,limonene

z góry dziekuję
dołączam się do prośby
-anja- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 09:58   #2541
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

i ja mam taką prośbę co do żelu GARNIER - Czysta Skóra - Krem głęboko oczyszczający. Mam cerę tłustą, nie ma większych syfków (ale to kuracja hormonalna). No i stosuje ten żel i jeszcze na walke z bliznami hascoderm. no i żeby jej nie było już calkiem za sucho to nawilżam nivea visage nawilżającym z hydramina i witaminami (o nim juz czytalam )

sklad żelu:

aqua, coco-betaine, butylene glycol, polyethylene, sodium laureth sulfate, sodium chloride, disodium cocoamphodiacetate, salicylic acid, zinc gluconate, eucalyptus globulus, capryloyl salicylic acid, solum diatomeae, alkyl acrylate crosspolymer, alumina, benzophenone-4, camphor, peg-60 hydrogenated castor oil, polyquaternium-47, propylene glycol, sodium glycolate, sodium hydroxide, tetrasodium edta, xanthan gum, imidazolidinyl urea, methylparaben, ci 42090, parfum, benzyn salicylate, limonene, linaool.

o paaanie, brzmi strasznie ten sklad...czy castor to nie bóbr przypadkiem?olejek z bobra?
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 10:49   #2542
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez marsylia Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo

Mam jeszcze jeden kremik z lavere basis sensitive karottencreme
i mam pytanie tak jak wczesniej jak sie sprawdzi przy naczyniowej czy nawilżty dobrze i jeszcze jedno czy można go używać na noc - bo on jest niby naturalnie tonujący .l.
Ingredients CTFA/INCI
Water (Aqua), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Alcohol*, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Palm Glycerides, Simmondsis Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oli, Hydrogenated Lecithin, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Stearic Acid, Xanthan Gum, Chondrus Crispus, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Beta-Carotene, Tocopherol, Lysolecithin, Capsicum Annuum Extrakt, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Lecithin, Calendula Officinalis Flower Extrakt*, Melissa Officinalis Water*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water*, Rosa Damascena Flower Water*, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum)**, Citral**; Geraniol**, Limonene**, Linalool**
* ingredients from certified organic agriculture
** natural essential oils
No więc tak - krem wygląda na produkt "eko", skłądniki ma naprawdę świetnie dobrane. Jest tylko jedno ale - ma w skłądzie alkohol i to wysoko - a wiemy ze to nie za dobrze dla cer naczyniowych. ALE, alkohol w produktach "eko" jest rzeczą jak najbardziej normalna, gdyz jest to naturalny konserwant i mysle, ze ilośc olejów i emolientow zrównoważy jego wpływ, tak aby krem nie podraznial naczynek. Ale czy tak bedzie w 100% - tego nie wiem, trzeba wypróbować.

Cytat:
Napisane przez Maemi Pokaż wiadomość
Mam pytanie o tą maseczkę:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20540
Skład: Water (Aqua), Bromelain, Papain, Ananas Sativus (Pineapple Fruit) Extract, Glycolic Acid, Lactic Acid, Camomilla Recutita (Chamomile) Etract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Butylene Glycol, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Sorbitol, Pvp/Dimethylamino-ethyl-methacrylate Copolymer, Polyethylene, Ppg-5-ceth-20, Carbomer, Potassium Hydroide, Hydroxyethylcellulose, Dmdm Hydantion, Ethylparaben, Methylparaben, Yellow 5 (Ci 19140), Yellow 6 (Ci 15985), Fragrance (Parfum)

Czy te kwasy AHA będą skuteczne? Jest szansa na rozjaśnienie? Będzie nawilżac? Jaki wpływ na cerę ma bromelanina i papaina?
Maska ma nie tylko kwasy AHA, ale tez papainę (enzym z papai), jest wiec jednoczesnie peelingiem kwasowo-enzymatycznym. Papaina i bromelanina powoduja mikrozłuszczanie naskórka, ożywiając i odświeżając koloryt cery. Ciekawy produkt.

Cytat:
Napisane przez marianna1985 Pokaż wiadomość
nie jestem pewna czy to tutaj mam o to pytać, ale spróbuję:

czy ktoś mógłby mi pomóc w ocenie składu tego kremu, a właściwie jej dokonać, bo ja się na tym zupełnie nie znam:


Dr.Nona: Dynamic Hydrating Cream:
skład:
Water, Isopropyl Palmitate, Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Vegetable Oil, Hamamelis Virginiana Extract, Phenoxyethanol, Isopropyl Myristate, Lecithin, Daucos Carota Sativa Seed Oil, Simmondsia Chinesis Seed Oil, Anthemis Nobilis Flower Extract, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Tocopherol, Rozmarinus Offcinalis Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Dead Sea Salt, Vaccinum Myrtillus Extract, Saccharum Officinarum Extract, Acer Saccharinum Extract, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lilium Candidum Flower Extract, Iodopropynyl Butylcarbamate.
Krem jest ciekawy, zdecydowanie do cer suchych - ma bardzo tresciwe emolienty i nie weim czy cery normalno-mieszane by go zniosły. Na plus liczy sie dodatek lecytyny, oczaru wirginijskiego.
Martwi mnie tylko konserwant tak wysoko w skłądzie

Cytat:
Napisane przez gamelka Pokaż wiadomość
tym razem proszę o analiże kremu. chciałbym żeby dobrze nawilżał, nie podrażniał skóry oraz nie zatykał porów i niepowodował powstawania jakis syfów.
Oriflame, Oriflame Vitamin A Night Cream
Skład: aqua (water), c12-20 acid peg-8 ester, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetyl acetate, carbomer, potassium cetyl phosphate, parfum (fragrance), imidazolidinyl urea, stearyl acetate, phenoxyethanol, oleyl acetate, sodium hydroxide, retinyl palmitate, acetylated lanolin alcohol, oenothera biennis (evening primrose oil), methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, ci 47005 (yellow 10), ci 15985 (yellow 6)
Z zapychaniem może być tu cięzko - parafina i gliceryna na samym początku skłądu Nie podoba mi się konserwant bardzo wyoko w składzie - zaraz zreszta za kompozycja zapachową. Witaminy A jest tu mało i w dodatku jest to jej najsłabsza postac.


Cytat:
Napisane przez gamelka Pokaż wiadomość
oraz chciałbym uprosic o analize żelu do twarzy. przedewszytkim powinien poradzic sobie z moja mieszaną cerą i zatkanymi porami ,pomogał w "zabijaniu" pryszczy. no i żeby mnie nie podrażnił.
Oriflame - Pure Skin - Washing Gel
aqua, sodium laureth sulfate, lauryl glucoside, peg-7 glyceryl cocoate, cocamidopropyl betaine, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, peg-40 hydrogenated castor oil, peg-6 caprylic/capric glycerides, sodium chloride, parfum, salix alba (willow bark extract), citric acid, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, niacinamide, aesculus hippocastanum, faex, propylene glycol, phenoxyethanol, ammonium glycyrrhizate, zinc gluconate ,panthenol, sodium citrate, caffeine, biotin.

z góry dziekuje
Mam mieszane uczucia - żel bedzie dosyć mocny, bo ma i slsy i sole wysoko w składzie. Jednak jest tez odkażający wyciąg z kory brzozy (kwas salicylowy). Zastanawiam sie czy to wszystko nie da zbyt wysuszajacej mieszanki...

Cytat:
Napisane przez m-alinka Pokaż wiadomość
Wiem ,że to może być już nudne w rozszyfrowywaniu składów ale czy ktoś mógłby powiedziec czy krem avon, naturals zielona herbata i liście oliwne może zapychać
skład:
aqua, glycerin, isopropyl palmitate, ceatyryl alalcohol, etylhexylpalmitate, caprylic/capric trigliceryde, miristyl mirystate, cyclopeentasiloxane, peg-20, methyl glucosesesquistearate, glyceryl stearate, mathyl glucose, sesquistearate, parfum, phenoxyethanol, silica, carbomer, methylparaben, choleth-24, hydroxyethylacrylate/ sodium acryloyldimethyl taurate, copolymer, disodium edta, ceteth- 24, squalane, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, dimethicone, dimethicone crosspolymer, polysorbate-60, polisilicone-11, lecitin, C-12-15, alkyl benzoate, olea europea leaf extract, camellia sinesis extract, melia azadirahta seed extract, helianthus annuus seed extract, vitis vinifera seed extract, retinyl palmitate, ascorbyl palmitate, beta-carotene,limonene

z góry dziekuję
Malinka, ja nie portafię powiedzieć czy dany krem Cie zapcha czy nie. Kazdy kremzawiera fazę woda i olejową, tzn ze w kazdym znajdzie sie cos do czego mogłabym sie potencjalnie przyczepic. W tym kremie przyczepiam sie do dwóch skłądników, oba figurują na liscie częstych "zpychaczy". Ale zauwaz, ze nie sa one na samym poczatku składu.

Ogólnie krem oceniam dobrze - na zime powinien byc ok.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 14:00   #2543
marsylia
Wtajemniczenie
 
Avatar marsylia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 165
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
No więc tak - krem wygląda na produkt "eko", skłądniki ma naprawdę świetnie dobrane. Jest tylko jedno ale - ma w skłądzie alkohol i to wysoko - a wiemy ze to nie za dobrze dla cer naczyniowych. ALE, alkohol w produktach "eko" jest rzeczą jak najbardziej normalna, gdyz jest to naturalny konserwant i mysle, ze ilośc olejów i emolientow zrównoważy jego wpływ, tak aby krem nie podraznial naczynek. Ale czy tak bedzie w 100% - tego nie wiem, trzeba wypróbować.
L_V jestes niezrównana
Mam jeszcze pytanie, czy ten kremik można używać tylko na dzień?, dzięki temu że jest "naturalnie tonujący". Miałam próbke - naczynka nie wariują, ale buźka po nałożeniu ma faktycznie marchewkowy kolorek.
__________________
Franek - świt 26.04.2011czy można kochać bardziej ?

WYMIANKA
marsylia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 14:07   #2544
Kika78
Raczkowanie
 
Avatar Kika78
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Wiadomości: 139
GG do Kika78
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,
proszę bardzo o analizę kremu Retin-Ox Intensive Anti-Wrinkle Moisturiser Day spf15:

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl palmitate, isononyl isononanoate, glycerin, butyl methoxydibenzoylmethane, PEG-8, styrene/ acrylates copolymer, cetearyl alcohol, stearyl heptanoate, polyethylene, PTFE, dimethicone, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, retinol, panthenol, bisabolol, magnesium aspartate, copper gluconate, zinc gluconate, linseed acid, PEG-8 laurate, sodium dodecylbenzenesulfonate, squalane, stearyl alcohol, stearyl caprylate, myristyl alkohol, caprylyl glycol, carbomer, cetearyl glucoside, cetyl alcohol, acrylates copolymer, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, polysorbate 20, polysorbate 60, xanthan gum, disodium EDTA, sodium hydroxide, ascorbic acid, BHA, BHT, tocopheryl acetate, chlorphenesin, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, parfum.

dziękuję!!
Kika78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 14:33   #2545
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez marsylia Pokaż wiadomość
L_V jestes niezrównana
Mam jeszcze pytanie, czy ten kremik można używać tylko na dzień?, dzięki temu że jest "naturalnie tonujący". Miałam próbke - naczynka nie wariują, ale buźka po nałożeniu ma faktycznie marchewkowy kolorek.
Nie ma w skłądnie filtrów wiec mozesz go nakłądac i na noc - tylko uwazaj, zeby nie porbudzil poszewki na poduszcze

Cytat:
Napisane przez Kika78 Pokaż wiadomość
Witam,
proszę bardzo o analizę kremu Retin-Ox Intensive Anti-Wrinkle Moisturiser Day spf15:

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl palmitate, isononyl isononanoate, glycerin, butyl methoxydibenzoylmethane, PEG-8, styrene/ acrylates copolymer, cetearyl alcohol, stearyl heptanoate, polyethylene, PTFE, dimethicone, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, retinol, panthenol, bisabolol, magnesium aspartate, copper gluconate, zinc gluconate, linseed acid, PEG-8 laurate, sodium dodecylbenzenesulfonate, squalane, stearyl alcohol, stearyl caprylate, myristyl alkohol, caprylyl glycol, carbomer, cetearyl glucoside, cetyl alcohol, acrylates copolymer, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, polysorbate 20, polysorbate 60, xanthan gum, disodium EDTA, sodium hydroxide, ascorbic acid, BHA, BHT, tocopheryl acetate, chlorphenesin, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, parfum.

dziękuję!!
A no włąśnie, czekałąm az ktoś wrzuci ten skłąd

Kiedyś dawno dawno temu był juz ten krem na rynku i cieszył się switnymi opiniami. Nie wiem czy ten skłąd jest inny od starego, ale wg mnie krem jest naprawdę wart uwagi.
Co najwqazniejsze - mamy tu retinol i to nie na samym koncu skłądu, a w poczatkowej czesci. Jest skwalan, kwasy tłuszczowe z oleju lnianego troche wit C (nie zaduzo tej ostatniej) i E. krem jest zdecydowanie odzywczy, zawiera duzo treściwych emolientów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 15:44   #2546
gamelka
Przyczajenie
 
Avatar gamelka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

proszę o analize tege żelu. jak zwykle chciałbym żeby był dobry do mieszanej skóry ,radził sobie z pryszczami i zatkanymi porami oraz nie podrażniał.


Avon Clearskin, Dual Action Cleanser with Microbeads
WATER/EAU
SODIUM C14-16 OLEFIN SULFONATE
LAURAMIDOPROPYL BETAINE
SODIUM METHYL COCOYL TAURATE
DISODIUM COCOAMPHODIACETATE
ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE
CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT
XANTHAN GUM
ATELOCOLLAGEN
SODIUM CHONDROITIN SULFATE
PHOSPHATIDYLCHOLINE
PEG-150 DISTEARATE
BENZOPHENONE-9
COCAMIDOPROPYL PG-DIMONIUM CHLORIDE PHOSPHATE
ISODODECANE
LYSINE CARBOXYMETHYL CYSTEINATE
POLYSTYRENE/HYDROGENATED POLYISOPENTENE COPOLYMER
SODIUM C8-16 ISOALKYLSUCCINYL LACTOGLOBULIN SULFONATE
PARFUM/FRAGRANCE
SODIUM CHLORIDE
DISODIUM EDTA
IMIDAZOLIDINYL UREA

z góry dziekuje
__________________
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .
gamelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 18:28   #2547
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Pieknie prosze o zanalizowanie składu kremiku. Synchrorose Preventive , producent General Topics. czy można go używać na skorze sklonnej do niespodzianek? Jesli sie nie mylę caprylic działa komedogennie, a jest wysoko na liścię. Zastanawiam sie nad powrotem do niego.Stosowałam ten krem juz kiedyś i moja cera fajnie po nim wyglądała , dobrze działał na naczynka, ladnie na nim trzymał się makijaz!.Potem odstawiłam go i powrocilam po jakims czasie i wówczas niemile mnie zaskoczył- tym razem swieciłam sie po nim i wydawalo mi sie, ze mnie zapycha. Może to tylko zbieg okolicznosci? Albo dowód na to, ze nasza skóra sie zmienia w róznych okresach?


Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, ethylhexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, benzophenone-3, tricontanyl PVP, arachidyl alcohol, cyclopentasiloxane, coco glucoside, behenyl alcohol, cetearyl alcohol, cetearyl ethylhexanoate, isohexadecane, capryloyl glycine, dimethicone, petrolatum, saccharide isomerate, paraffinum liquidum, ascorbyl palmitate, sodium hyaluronate, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, PPG-15 stearyl ether, rosmarinus officinalis, coconut alcohol, sodium acrylates copolymer, arachidyl glucoside, helianthus annuus, disodium edta, asparagopsis armata extract, BHT, PPG-1 trideceth-6, lonicera japonica var. caprifolium, sodium hydroxide
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 18:35   #2548
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

zamierzam zaczac kuracje zorac -em i pomalu kompletuje kosmetyki ..dzis chlopak kupil mi jakas nowosc garniera (tonik)z witamina B5
wg. producenta do skory delikatnej , do mycia calej twarzy (oraz demakijaz oczu),ma nawilzac, PODOBNO bez barwikow,alkoholu,nieperf umowany
bardzo prosze o analize bo juz widze ta gliceryne ehhhhhh

sklad:AQUA/WATER, HEXYLENE GLYCOL , GLYCERIN, poloxamer 184 , PANTHENOL, ROSA GALLICA/ROSA GALLICA FLOWER EXTRACT, DIHYDROCHOLETH-30, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, PROPYLENE GLYCOL ,DISODIUM EDTA, POLYAMINOPROPYL BIGUANIDE
Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-22, 08:59   #2549
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

bardzo proszę o analizę toniku:
Dora Olivio delikatny tonik nawilżający
Skład: Aqua, peg -7 glyceryl cocoate, glycerin, olea europaea, perfum, feniculum vulgare, humulus lupulus, melissa officinalis, viscum, album, chamomilla, recutita, achilea millefolium, urea,allantonin, phenoxyethanol, ethylparaben, methylparaben, butylparaben, propylparaben, imidazolidinyl urea
szukam czegoś równie dobrego jak tonik Hydraphase...
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-22, 09:40   #2550
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ciekawi mnie, czy ten krem IWOSTIN, KREM LIPIDOWY LIPIDIA nadaje się jako ochronny na zimę?
http://www.iwostin.pl/products.php?id=90#

INCI: aqua, caprylic/capric triglyceride, iwonicz aqua, avocado oil, macadamia oil, jojoba oil, glycerin, hydrogenated stearyl olive esters, cyclomethicone, cetearyl alcohol, cholesterol, palmitoyl PG-inoleamide [omega-6 ceramide], cocoglucoside, panthenol, betaine, squalane, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloydimethyl taurate copolymer, polysorbate 60, phenoxyethanol, disodium edta, ethylhexylglycerin, inulin lauryl carbamate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, triethanolamine.

Szukam czegoś ochronnego na zimę ale bez filtrów
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2007-11-22 o 18:12 Powód: dopisanie składu
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.