Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-05, 15:00   #2881
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Del Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie odnośnie Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem na noc dotleniający - czy ma jakieś potencjalne zapychacze i składnii odżywcze . Mam cerę tłustą . wcześniej ( na str. 78 )skład był podawany przez Lulu Mortese , ale nie został przeanalizoany . Z góry bardzo mocno dziękuje
Skład : Skład: Aqua, Isohexadecane, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Octanoate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Glycerin, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Hamamelis Virginiana, Panax Ginseng Root, Tilia Cordata Wood, Hydrolyzed Wheat Protein, Mannitol, Aesculus Hippocastanum, Glycogen, Yeast, Calcium Panthotenate, Biotin, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Hydrolyzed Yeast Protein, Pyridoxine, Niacinamide, Panthenol, Allantoin, Equisetum Arvense, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
W kremie sa emolienty ale nie sądze aby pozapychały, bo to te "lzejsze". Pozatym krem bardzo bogaty w antyosydanty pochodzenia roslinnego, drozdze, biotyne, witaminy. Baaardzo ciekawy produkt.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 15:09   #2882
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez charlotta21 Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o analizę składu tego kosmetyku. Użyłam tej maseczki dopiero raz, ale musze przyznać, że efekty są niezłe. Chciałabym wiedzieć, czy są spowodowane faktycznie dobrym składem (czy są tu jakieś antyoksydanty?), czy też jest to kolejny kosmetyk z serii "efekt do pierwszego umycia twarzy". Czy są tutaj składniki, które przy regularnym stosowaniu mogą mieć dobre działania dla skóry i czy są składniki komedogenne?

Soraya, Biostymulacja równowagi hydrolipidowej - wygładzająca maseczka na noc z efektem mikrodermabrazji (chyba przesadzili z tą nazwą

Skład (INCI): Aqua, Ethylhexyl Stearate, Decyl Oleate, Glyceryl Stearate, Praffinum Liquidum, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-12, Ceteareth-20, Hydrolyzed Opuntia Ficus Indica Flower Extract, Dimethicone, Hydrolyzed Vegatable Proteins, Xanthan Gum, Guar Gum, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydantoin, Carbomer, Amyl Cinnamal, Benzyl, Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Cinnamal Alcohol, Citral, Citronellol, Eugenol, Farnesol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Iso Eugenol, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Methyl 2-Nonynoate, Phenyl, Acetaldehyde, Methylparaben, Propylparaben, Glycerin, Parfum.

A oto którymi składniki przechwala się producent (inforamcje ze strony Sorayi):

"Zawiera:

* Lipomoist 2022® (kompozycja oligopeptydów i polisacharydów roślinnych)
o tworzy delikatny film molekularny, długotrwale nawilżający i zabezpieczający przed utratą wody
o poprawia elastyczność i sprężystość skóry
o stymuluje proces powstawania kolagenu IV, elastyny, ceramidów oraz lipidów epidermy
* Aqua Cacteen® (ekstrakt z opuncji)
o doskonałe źródło minerałów, aminokwasów, antyoksydantów, polisacharydów oraz witamin
o koi wrażliwą i mocno przesuszona skórę
o głęboko i długotrwale nawilża
o wygładza, chroni przed negatywnym wpływem środowiska
o sprawia, że skóra pozostaje miękka i zrelaksowana
* Bioprotectyl® (polifenole ze skórki jabłka)
o naturalny antyoksydant, który chroni DNA skóry
o zapobiega procesom fotostarzenia
o wygładza drobne zmarszczki
o pozwala zachować młody, zdrowy wygląd cery"

Przypuszczam, że te substancje są w bardzo małych stężeniach...
Ten cały Lipomoist to nic innego jak kombinacja emolientow majacych mocno nawilzyc i uelastycznic skore. Wsrod nich jest parrafinum liquidum, ktora moze przy dluzszym uzytkowaniu zapychac. wyciagu z jabłka jest sporo, wiec jest spora szansa, ze podziałaja
Nie podoba mi sie konserwant DMDM Hydratoin i "benzyle" - uwazaj czy nie pojawi sie podraznienia.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 15:11   #2883
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuje bardzo mocno L_V
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 15:16   #2884
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
Bardzo przepraszam, że się powtarzam, ale gdybym nie strzeliła bezmyślnego błędu to pewnie miałabym już odpowiedź. Od tego czasu jednak posypało się już tyle pytań, że moje jet już historią. Jeszcze raz sorki i tym razem piszę od razu poprawnie chodzi mi o delikatne mleczko oczyszczające total effects 7x firmy OLAY. Jeszcze raz przepraszam i obiecuję poprawę

skład:Aqua, Isohexadecane, Glycerin, Sucrose Polycottonseedate, Cyclopentasiloxane, Niacinamide, Diisopropyl Sebacate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Dimethiconol, PEG-12 Dimethicone, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Cetyl Alcohol, Steareth-21, Steareth-2, Decyl Glucoside, Palmitic Acid, Stearic Acid, Myristic Acid, Lauric Acid, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Parfum, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, BHA, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isometyl Ionone, CI 19140, CI 14700.
Mleczko bedzie bardzo kremowe w konsystencji za sprawa emolientow. Raczej dla cer normalnych/suchych, bo tych emolientow jest tu naprawde sporo. Dla cer mieszanych moze byc zbyt tresciwe. Z ciekawszych skladnkow: nicaynamide, witamina E.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 17:02   #2885
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
czy wazelina czysta 100% ma dzialanie zapychające??



co powiecie o balsamie do ust

Ziołolek, Aquastop, Balsam do ust

Skład (INCI)
Petrolatum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Lanolin Alcohol, Paraffin, Beeswax, Tocopheryl Acetate.
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 12:08   #2886
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chciałam dla zainteresowanych przedstawić pieruńsko drogą Sephorową nowość, Veld's Ferox Pure Pulp, opis wg. LuxLux:

Ferox Pure Pulp to jedno z najbardziej uznanych i cenionych osiągnięć debiutującej na polskim rynku francuskiej marki Veld’s. Veld’s szczyci się, że stworzył alternatywę dla chirurgii estetycznej, a wierna od lat klientka Catherine Deneuve potwierdza słuszność tej dumy.

99% aktywnych składników kosmetyku pochodzi z wyciągu z Aloe Ferox – odmiany dzikiego aloesu z Południowej Afryki. Ferox Pure Pulp jest w formie lekkiego żelu. Intensywnie nawilża, odmładza, regeneruje, odżywia, a przy tym nie pachnie i nie uczula.

Cena: 249 zł (30ml)

Ingredients: Aqua, Glycerin, Imperata Cylindrica Root Extract, Polysorbate 20, Aloe Ferox Leaf Extract, Pullulan, Retinyl Palmitate, Algae Extract, Sorbitol, Allantoin, Arachis Hypogaea Oil, Carbomer, Peg-8, Triethanolamine, Bha, Phenoxyethanol, Iodopropynyl Butylcabanate, Bht

Na moje ultrawprawne oko skład przyjemny, dużo wyciągów, dużo nawilżaczy... Tylko czy aż tyle aby płacić za to 249 zł?

Używam próbki na noc i jestem zachwycona. I teraz pytam, czy to placebo, czy faktycznie działa?
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 13:37   #2887
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V bardzo Ci dziękuję za pomoc czy mogłabyś mi jeszcze powiedzieć coś na temat środków konserwujących w tym produkcie tzn czy jest ich dużo i czy są bardzo obciążające. Będę bardzo wdzięczna
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-07, 18:46   #2888
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

prosze o opinie o serum z vitamina C.
REXSOL VITAMIN C-20,SERUM
water propylene glycol,ascorbic acid zinc sulfate hyaluronic acid chamomile extract,bioflavonoids,fra grance.--
widzialam w aptece wersje C-5,C-10,C-15 --Rozumem ze chodzi tu o stezenie vit c?
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 08:15   #2889
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Chciałam dla zainteresowanych przedstawić pieruńsko drogą Sephorową nowość, Veld's Ferox Pure Pulp, opis wg. LuxLux:

Ferox Pure Pulp to jedno z najbardziej uznanych i cenionych osiągnięć debiutującej na polskim rynku francuskiej marki Veld’s. Veld’s szczyci się, że stworzył alternatywę dla chirurgii estetycznej, a wierna od lat klientka Catherine Deneuve potwierdza słuszność tej dumy.

99% aktywnych składników kosmetyku pochodzi z wyciągu z Aloe Ferox – odmiany dzikiego aloesu z Południowej Afryki. Ferox Pure Pulp jest w formie lekkiego żelu. Intensywnie nawilża, odmładza, regeneruje, odżywia, a przy tym nie pachnie i nie uczula.

Cena: 249 zł (30ml)

Ingredients: Aqua, Glycerin, Imperata Cylindrica Root Extract, Polysorbate 20, Aloe Ferox Leaf Extract, Pullulan, Retinyl Palmitate, Algae Extract, Sorbitol, Allantoin, Arachis Hypogaea Oil, Carbomer, Peg-8, Triethanolamine, Bha, Phenoxyethanol, Iodopropynyl Butylcabanate, Bht

Na moje ultrawprawne oko skład przyjemny, dużo wyciągów, dużo nawilżaczy... Tylko czy aż tyle aby płacić za to 249 zł?

Używam próbki na noc i jestem zachwycona. I teraz pytam, czy to placebo, czy faktycznie działa?
Napisałam wczoraj taaaaaka piekną analize, ale nic sie nie zapisało

Jedziemy po ważniejszych składnikach:

- Imperata Cylindrica Root Extract, czyli wyciag z korzenia imperaty cylindrycznej (rodzaj trawy): jest silnym antyoksydantem. Badania na szczurach wykazuja, ze ma takze znaczne działanie przeciwzapalne oraz wspomaga odbudowe włókien kolagenowych;
- Aloe Ferox Leaf Extract - czyli sok z lisci aloesu uzbrojonego. W farmaceutyce uzywany jest jako srdek przeczyszczajacy (zakazany kobietom, bo powoduje przekrwienie scianek jeita cienkiego i narzadów miednicy, moze powodowac poronienia). Zewnetrznie - do leczenia oparzen, co wskazuje na jego silne działąnei regenerujace is tymulujace odnowe włókien kolagenowych
- Pullulan - substancja pordukowana przez grzybekAureobasidium pullulans. Substancja ta tworzy warste okluzyjna na skórze, nie dopuszczajac do utraty wody.
Potem algi, palimitynian retinylu, alantoina. Ciakwy preparat, ale nie wiem czy cena adekwatna.

Cytat:
Napisane przez bogotta Pokaż wiadomość
prosze o opinie o serum z vitamina C.
REXSOL VITAMIN C-20,SERUM
water propylene glycol,ascorbic acid zinc sulfate hyaluronic acid chamomile extract,bioflavonoids,fra grance.--
widzialam w aptece wersje C-5,C-10,C-15 --Rozumem ze chodzi tu o stezenie vit c?
bardzo ciekawe serum - połączenie wit C z bioflawonoidami i kwasem HA. Drogie?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 12:47   #2890
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

serum C -20 kupilam nie w Polsce na nasze wychodzi jakies 78 zl ,CIESZE SIE ZE TO DOBRY WYBOR -PRZYZNAM ZE PIERW SPOJRZALAM NA SKLAD I NASZPIKOWANA WIADOMOSCIAMI Z WIZAZU POZTANOWILAM JE KUPIC
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 14:12   #2891
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez bogotta Pokaż wiadomość
serum C -20 kupilam nie w Polsce na nasze wychodzi jakies 78 zl ,CIESZE SIE ZE TO DOBRY WYBOR -PRZYZNAM ZE PIERW SPOJRZALAM NA SKLAD I NASZPIKOWANA WIADOMOSCIAMI Z WIZAZU POZTANOWILAM JE KUPIC
Kurczę, no tego się obawiałam właśnie. Jak juz cos fajnego, to w PL ni ma
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 21:22   #2892
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam! L_V bardzo dziękuję za poprzednie analizy
Dzięki Twoim sugestiom skusiłam sie na puder sypki Loose Powder Inglota

podaję jego skład: TALC, MICA, DIMETHICONE, ZINC STEARATE, LAUROSYL LISINE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ETHYLHEXYL PALMITATE, ISOPROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, BUTYLPARABEN, TOCOPHEROL, FRAGRANCE, HEXYL CINNAMALDEHYDE, LUFFA CYLINDRICA(SEED)OIL, [+/-]BORON NITRIDE, METHICONE, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, CI 16035, CI 77007, CI77491,CL 77492, CI 77499, CL 77891.

Avene, Couvrance, Translucent mosaic powder (transparentny puder mozaikowy)

Skład: Talc, Mica, Nylon-12, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Lauroyl Lysine, Bis-Diglyceryl Caprylate/Caprate/Isostearate/Hydroxystearate Adipate, Cetyl Dimethicone, Ethylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77742, CI 77891, CI 77007

Bardzo proszę o analizę ww pudrów:

- pod względem zapychania
- czy mogądziałać drażniąco na popękane naczynka, wrażliwą cere
- który lepszy wg ww kryteriów

Pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 23:13   #2893
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Sprawdziłam na liście i nie zauważyłam, by skład tego filtra już analizowano, dlatego wklejam i zapytuję, czy jest szansa, że nie zapcha cery tłustej w strefie T i suchej na policzkach? Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale np. Avene Cleanance spf40 mnie zapchał
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html

Avene, krem z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną, spf50+

Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Aqua, Butylene Glycol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetra-Methylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dimethicone, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Decyl Glucoside, Dimethiconol, Disocium EDTA, Ethylparaben, Fragrance, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acrylodimethyl Taurate Copolymer, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, O-Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Polysorbate 60, Propylparaben, Squalane, Stearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide

Bardzo dziękuję za wszystkie poprzednie analizy i za tą z góry również
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 08:57   #2894
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Witam! L_V bardzo dziękuję za poprzednie analizy
Dzięki Twoim sugestiom skusiłam sie na puder sypki Loose Powder Inglota

podaję jego skład: TALC, MICA, DIMETHICONE, ZINC STEARATE, LAUROSYL LISINE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ETHYLHEXYL PALMITATE, ISOPROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, BUTYLPARABEN, TOCOPHEROL, FRAGRANCE, HEXYL CINNAMALDEHYDE, LUFFA CYLINDRICA(SEED)OIL, [+/-]BORON NITRIDE, METHICONE, PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, CI 16035, CI 77007, CI77491,CL 77492, CI 77499, CL 77891.

Avene, Couvrance, Translucent mosaic powder (transparentny puder mozaikowy)

Skład: Talc, Mica, Nylon-12, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Lauroyl Lysine, Bis-Diglyceryl Caprylate/Caprate/Isostearate/Hydroxystearate Adipate, Cetyl Dimethicone, Ethylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77742, CI 77891, CI 77007

Bardzo proszę o analizę ww pudrów:

- pod względem zapychania
- czy mogądziałać drażniąco na popękane naczynka, wrażliwą cere
- który lepszy wg ww kryteriów

Pozdrawiam
Biorąc pod uwagę kryteria któe podałąś, pudry są bardzo podobne:

- takei samo ryzyko zapchania bo obydwa maja podobny emolient: CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE w Inglocie i Octyldodecyl Stearoyl Stearate w Avene
- jeśli chodzi o ryzyko podrażnienia nczynek to w oby przepadkach ryzyko jest, choć wg mnie niskie - chodzi o zawartośc miki, która w obydwu pudrach jest na 2 miejscu w skł.
- obydwa mają podobną liczbę i jakośc konserwantów
- inglot ma mniej skł. matujących (wg mniej to lepiej dla naczynek, ale to kwestia indyweidualna, niektórym to zupełnie nie przeszkadza - jak mika)

Jak widzisz cięzko określić który jest lepszy. Puder Avene jest bezzapachowy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 09:26   #2895
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V bardzo Ci dziękuję za analizę.
Mam ten puder Inglota, ale chyba kupiłam za ciemny, wiec zastanawiałam się czy kupić jaśniejszy czy coś aptecznego. Moja pani dermatolog poleciła mi podkład Avene, Couvrance correcteur de teint (podkład korygujący we fluidzie)- niestety nie znam składu, jak znajde to wkleje z prośbą o rozszyfrowanie,
stąd zainteresowanie mozaiką avene.

Dziękuję pięknie !!!
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 10:44   #2896
Jaszczurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 11
GALANEA Krem normalizujący na noc - prośba o analizę składu

Witam,
Ostatnio zakupiłam krem na noc firmy Galanea. Bardzo proszę o analizę jego składu i opinię, czy jest dobry. Muszę przyznać że przeraził mnie jego ostry zapach, ale narazie nie zauwżyłam żadnych niespodzianek na swojej twarzy. Z góry dziękuję za pomoc.
A oto skład:
Aqua, Cyclomethicone, Alcohol Denat, Hamamelis Virginiana, Glycerin, Peg-100 Stearata, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Citrus Grandis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Cetearyl Alcohol, Decyl Cocoate, Caprylic/carpic Triglyceride, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate-20, Isohexadecane, Cera Alba, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicilic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Tocopheryl'Acetate, Panthenol, Dimethicone, Parfum, Xanthan Gum, Discodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA.
Jaszczurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 18:43   #2897
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

czy mogłabym prosić o rozszyfrowanie składu kremu brązjącego ziaji?Który ze składników może uczulać?

Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, isopropyl mirystate, cetyl alcohol, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, dihydroxyacetone, amber (succinum) extract, juglandis regia, dimethicone, panthenol, tocopheryl acetate, parfum, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 20:00   #2898
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam

Czy mogłabym poprosić o analizę podkładu korekcyjnego Oriflame?

Chodzi mi o ogólną analizę ze szczególnym naciskiem na zapychanie, do którego mam tendencję.
Czy podkład ten może faktycznie matowić, choćby lekko? Producent zapewnia o nim...
Czy może negatywnie wpłynąć na cerę z minimalnym skłonnościami do pękania naczynek?

Przejrzałam wątek i listę kosmetyków zanalizowanych, użyłam wyszukiwarki ale nie znalazłam jego analizy, więc jeśli prośba się powtórzyła to bardzo przepraszam.
A oto skład:

AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, ISODODECANE , BUTYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL- 4 ISOSTEARATE , HEXYL LAURATE , CETYLPEG/PPG-10/1 DIMETHICONE , BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE , HYDROGENATED POLYDECENE, SILICA, CERA ALBA (BEESWAX), NYLON-12 , MAGNESIUM SULFATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE , DISTEARDIMONIUM HECTORITE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PARFUM (FRAGRANCE) , HYDROGENATED CASTOR OIL, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, DISODIUM EDTA, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, GLYCERIN, ISOHEXADECANE , ISOOCTANE , PROPYLENE GLYCOL , PVM/MA COPOLYMER , VACCINIUM MYRTILLUS (EXTRACT) , ROSA CANINA (FRUIT EXTRACT) , PLANTAGO MAJOR (LEAF EXTRACT) , BHT, ASCORBYL GLUCOSIDE , CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492 (IRON OXIDE), CI 77491 (IRON OXIDE), CI 77019 (MICA), CI 77499 (IRON OXIDE).

Z góry dziękuję
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 10:48   #2899
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Iwostin, Capillin, Krem redukujący zaczerwienienia SPF 15

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Vitis Vinifera Oil, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, Aesculus Hippocastanum Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Qualane,Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Troxerutin, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8,Disodium Edta, Peg-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ci 77288

-czy będzie spełniał spełniał swoja funkcje?
- czy może "zapychac"?
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-10, 11:17   #2900
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

prosze o opinie o kremie

Himalaya herbals-Revitalizing Night creme

ingredients; (each gm contains )exts;{citron(citrus grandis),lemon(citrus limon),tomato(solanum lycopersicum)}-30 mg apple(pyrus malus),30mg,wheatgerm(tri ticum sativum)20mg,white lily(lilium polyphyllum)20mg.parfum
jest to jakis indyjski krem -pierwszy raz spotkalam te firme ,czy mozliwe ze producent pomija reszte skadnikow---przepisalam dokladnie caly sklad -dodam ze krem jest bardzo tani -na nasze to jakies 17 zl.pozdrawiam
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 12:12   #2901
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agucha1712 Pokaż wiadomość
Iwostin, Capillin, Krem redukujący zaczerwienienia SPF 15

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Vitis Vinifera Oil, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, Aesculus Hippocastanum Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Qualane,Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Troxerutin, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8,Disodium Edta, Peg-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ci 77288

-czy będzie spełniał spełniał swoja funkcje?
- czy może "zapychac"?
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=2613
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 14:08   #2902
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chciałam prosić o pomoc w wyborze: szukam czegoś mocno nawilżającego i łagodzącego do codziennego użytku, zastanawiam się nad serią Bioderma Atoderm (stosunek cena/pojemność oraz dedykowane kosmetyków atopowcom zachęca), tak więc proszę o wskazanie najlepszego z tych kosmetyków.

Bioderma, Atoderm Creme

Skład: Water (Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Glycerin, Cetearyl Isononanoate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Myreth-3 Myristate, Cyclomethicone, Steareth-21, Tocopheryl Acetate, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Triethanolamine, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium Edta, Carbomer, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben.

Bioderma, Atoderm P.O. Zinc

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Cetearyl Isononanoate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Myreth-3 Myristate, Dimethicone, Steareth-21, Beta-Sitosterol, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Zinc Gluconate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Piroctone Olamine, Theophylline, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol

Bioderma, Atoderm PP Creme Emolliente

Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Palmitate, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Niacinamide, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Fructo-Oligosaccharides, Rhamnose, Mannitol, Xylitol, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetate, Polysorbate 80, Disodium EDTA, Citric Acid, Chlorphenesin, Triclosan.

I jeszcze mam pytanie o parafinę: może zdarzyć się, że podrażni? Jest typowym wypełniaczem, czy ma jakieś właściwości nawilżające? W pielęgnacji ciała lepiej mi służą specyfiki, w których nie góruje w składzie, nie wiem, czy nie zaszkodzi skórze twarzy.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 16:31   #2903
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam
mam pytania:
1.czy wazelina czysta 100% ma dzialanie zapychające??
2.wiem z watku ze gliceryna jest potencjalnym zapychaczem, ale widze je chyba w kazdym kremie :O czy istnieje krem nawilzajacy ktory nie ma gliceryny???

bardzo prosilabym o analize:
(byl analizowany ale tak ogolnie, mi chodzi o dokladniejsze info )
Pharmaceris T, OCTOPIROX, Kojący krem do twarzy
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Paraffinum Liquidum, Caprylic/Capric Triglyceride, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Glycerin, Cetyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Ethylhexyl Triazone, Piroctone Olamine, Allantoin, Citric Acid, Chlorphenesin, Methylparaben.


co powiecie o balsamie do ust?

Ziołolek, Aquastop, Balsam do ust


Skład (INCI)
Petrolatum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Lanolin Alcohol, Paraffin, Beeswax, Tocopheryl Acetate.
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 12:19   #2904
Salemme
Przyczajenie
 
Avatar Salemme
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam.
Szukałam, ale na wątku nie znalazłam, więc
bardzo proszę o analizę ( pod kątem zapychania oraz przydatności do skóry tłustawej, z zaskórnikami, mało skłonnej do podrażnień )następujących specyfików:

1) I & M Naturkosmetik Feuchtigkeits Fluid Sieben Kräuter Balance

INGREDIENTS (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS* (Aloe Vera*), ARNICA MONTANA* (Arnikaöl*), GLYCERYL STEARATE SE, BUXUS CHINENSIS* (Jojobaöl*), XANTHAN GUM, TOCOPHEROL (Vitamin E), GLYCERYL CAPRYLATE, HYALURONIC ACID, MALVAE SYLVESTRIS* (MALVE*), MELISSA OFFICINALIS* (Melisse*), FOENICULUM VULGARE* (Fenchel*), HUMULUS LUPULUS* (Hopfen*), ACHILLEA MILLEFOLIUM* (Schafgarbe*), POTENTILLA ERECTA (Tormentill), PARFUM**, GERANIOL**, LINALOOL** ( **aus ätherischen Ölen).

2) Living Nature ausgleichende Tagescreme

INCI: Aqua,Cetearyl wheat straw glycoside & cetearyl alcohol, Zinc oxide, Buxus chinensis, Persea gratissima, Phormium tenax, Leptospermum scoparium mel, Oenothera biennis, Citrus grandis, Sclerotium gum, Lavandula angustifolia, Citrus limonum, Tocopherol, Leptospermum scoparium, Melaleuca alternifolia, Totarol, Backhousia citriodora

3) AUBREY ORGANICS - Natural Herbal Gesichtsfeuchtigkeitscrem e

INGREDIENTS: Coconut Fatty Acid Cream Base, Witch Hazel (Natural Herbal Extract), Natural Grain Alcohol, Organic Aloe Vera, Calendula Oil, Mucopolysaccharides; Extracts of Fennel, Hops, Balm Mint, Mistletoe, Camomile, Yarrow, Horsetail, Coltsfoot and Nettle; Inositol, Panthenol (Vitamin B-5), Aubrey's Preservative (Citrus Seed Extract, Vitamins A, C and E), Amino Acid Complex (Cysteine, Methionine), Balsam Oil, Goa Herb

4)Martina Gebhardt - Wild Utah Skincare

(INCI): Aqua, Olea Europaea*, Lanolin cera, Cera flava*, Theobroma cacao*, Butyrospermum parkii, Hippophaea rhamnoides*, TOCOPHEROL, Artemisia tridentata*, Pinus edulis*, Juniperus osteosperma*, Aroma* (echte ätherische Öle)

5)Logona Facial Care Sage & Mint Moisture Fluid

INCI: Aqua, Glycerin, Alcohol, Vitis Vinifera, Glycine Soja, Cera Flava, Glyceryl Stearate Citrate, Sorbitan Stearate, Aloe Barbadensis, Simmondsia Chinensis, Butyrospermum Parkii, Macadamia Ternifolia, Hippophae Rhamnoides, Myrica Cerifera, Rosmarinus Officinalis, Calendula Officinalis, Camellia Oleifera, Mentha Piperita, Salvia Triloba, Pyrus Cydonia, Usnea Barbata, Xanthan Gum, Sodium Lactate, Sucrose Cocoate, Parfum, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Palmitate, Polyglyceryl-6 Dicaprate, Bisabolol, Tocopherol

6) Logona Facial Care Linden Vitamin Cream

INCI: Aqua, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Simmondsia Chinensis, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, Tilia Cordata, Cera Flava, Glycerin, Parfum, Tocopherol, Sodium Hydroxide

7) Living Nature Rescue Gel

INCI:. Aqua (water), Mel (manuka honey), Leptospermum scoparium oil (manuka oil), Sclerotium gum, Citrus grandis seed extract (grapefruit seed extract), Phormium tenax leaf juice (NZ flax gel), Tocopherol (vitamin E), Xanthan gum, Melaleuca alternifolia oil (tea tree oil)

8) Living Nature Balancing Night Gel

aqua (water), jojoba oil (buxus chinensis), oenothera biennis (evening primrose oil), leptospermum scoparium mel (manuka honey), triticum vulage (wheatgerm oil), sclerotium gum, citrus grandis (grapefruit seed extract), phormium tenax (flax extract), xanthan gum, citrus aurantium (bitter orange oil), pogostemon cablin (patchouli oil), cistus landiferus (cistus oil), tocopherol (vitamin E), leptospermum scoparium (manuka oil), melaleuca alternifolia (tea tree oil), limonene*, eugenol*, linalool*. *component of natural essential oils.

Przepraszam bardzo,że tak dużo .
Pozdrawiam serdecznie
Salemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-12, 10:53   #2905
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o zanalizowanie maseczki Wax, ale tym razem nie tej zachwalanej przez wszystkich (która dla moich włosów okazała się koszmarna:P) zagranicznej firmy, ale jej polskiego odpowiednika
Zwłaszcza interesuje mnie czy ma w sobie silikony.

L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Cetearteh-20 Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, propylparaben, Parfum, C.I. 16255, C.I. 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methychloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid

Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-01-15 o 22:18
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-12, 12:24   #2906
Agnes2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,

mam pytanie odnośnie nazw kosmetyków i ich zalezności do ich składu. Jestem w trakcie tłumaczenia ulotki informacyjnej kosmetyków zawierajacych róznorodne ekstrakty z komórek roślinnych. Producent dodaje do nazwy kazdego kosmetyku słowo "cellular", czyli "komórkowy" np. "Cellular Night Cream" Moje pytanie brzmi, czy w jezyku polskim w dziedzinie kosmetycznej istnieja już sformułowania typu "komórkowy krem na noc"? Jak dla mnie brzmi to conajmniej dziwnie i zostawiłabym po prostu "Krem na noc" jednak chciałabym się upewnić co o tym sądzicie. Czy ktoś spotkał się już z czyms podobnym?

Bede wdzięczna z odpowiedzi.
Agnes2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-12, 12:34   #2907
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

krem do twarzy matujący Tołpa

INCI: AQUA, GLYCERIN, CYCLOMETHICONE, CETEARYL OLIVATE (END) SORBITAN OLIVATE, CETYL ALCOHOL, PEAT EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL (AND) ARCITUM LAPPA ROOT EXTRACT, BIOSACCHARIDE GUM-1, CAPRYLOYL GLYCINE (AND) SARCOSINE (AND) CINNAMONUM ZEYLANICUM BARK EXTRACT, CARBOMER, SODIUM HYDROXIDE GUM, TETRASODIUM EDTA, ALLANTOIN, PANTHENOL, PARFUM, PHENOXYETHANOL (AND) METHYLPARABEN (AND) ETHYLPARABEN (AND) BUTYLPARABEN (AND) ISOBUTYLPARABEN, DMDM HYDANTOIN
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2008-01-13 o 21:16
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-12, 17:27   #2908
mimi.80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 16
Kremy zapobiegające rozstępom

Witajcie!
Jestem w 5 miesiącu ciązy i temat mnie zywo interesuje
Postanowilam zalozyc osobny watek, a nie podlaczac do watku ciazowego poniewaz nie tylko ciezarne, ale rowniez osoby rosnace, odchudzajace sie itd chca zapobiegac niechcianym peknieciom skory.
Na rynku zanajdziemy w roznym przedziale cenowym rozne preparaty i mojas watpliwosc jest taka: czy naprawde dzialają lepiej niz jakis dobry balsam do ciala ktory nie ma w nazwie rozstepow? czy kosmetyki typu Mustela 9 miesięcy to nabijanie klientek w butelkę? Moze i tak zapobiegniemy rozstepom nawilzajac i natluszczajac skore kilkukrotnie tanszym specyfikiem?
Jestem ciekawa waszych doswiadczen w ciazy i nie tylko.
Wklejam kilka popularnych kosmetyków i goraco prosze znawczynie o analize.

1/ Mustela 9 Miesięcy, Vergetures Double Action (Podwójnie działający krem przeciw rozstępom)

Skład: Water/Aqua, Lactic Acid, Triethanolamine, Cyclomethicone, Octylpalmitate, Hydrogenated Cocoglycerides, Sodium Lactate Methylsilanol, Propylene Glycol, Isodecyl Neopentanoate, Hydrolyzed Soy Protein, Glyceryl Stearate, Arachidyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Behenyl Alcohol, Polyacrylamide, Phenoxyethanol, Sophora Japonica Extract, Arachidyl Glucoside, Beeswax (Cera Alba), C13-14 Isoparaffin, Fragrance (parfum), DEA-Cetyl Phosphate, Zinc Gluconate, Methylparaben, Butylene Glycol, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Cocoglycerides, Laureth 7, Enteromorpha Compressa Extract, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben

Cena: ok. 88 zł / 200 ml


2/
Pharmaceris M, Foliacti (Krem zapobiegający rozstępom)

Aqua, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Cotton ( Gossypium) Seed Oil, Barley (Hordeum Distichon) Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Mushroom (Fomes Officinalis) Extract, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, PVP, Escin, BHA, Butylene Glycol, Caffeine, Theophylline, Threonine, Carbomer, Folic Acid, Atelocollagen, Polysorbate 20, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Propylparaben, Ethylparaben, Parfum.
Cena: ok. 35zł / 150ml

3/
Fissan, Stria Massage Salbe (Pielęgnacja dla kobiet ciężarnych)
Skład: Paraffinum Liquidum, Aqua, Lanolin, Petrolatum, Cetyl Palmitate, Glyceryl Sorbitan Oleostearate, Capriylic/Capric Triglyceride, Cera Alba, Hydrated Silica, Parfum, Hydrolyzed Casein, Tocopherol, Retinyl Acetate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Methyldibromo Glutaronitrile, Phenoxyethanol, Titanium Dioxide, Ascorbyl Palmitate, Benzyl Nicotinate, Citric Acid, Lecithin.

Cena: 16 zł

No i dla odmiany ceniony balsam do ciala:
SVR, Xerialine Fluide (Balsam do ciała z mocznikiem)
Skład: qua, Hexyldecyl Stearate,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Urea, Glycerin,
Arachidyl Alkohol, Sorbitol, Behenyl Alcohol,
Dimethicone, Stearoxy Dimethicone, Allantoin, Lactic Acid, Polyacrylamide, Arachidyl Glucoside, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Methylparaben, Parfum (Fragrance) Buthylphenyl Methylpropional, Limonene

Cena: ok. 70zł / 500ml
mimi.80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-12, 20:04   #2909
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

agabil1 musisz napisac nazwe kremu
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-12, 21:52   #2910
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Proszę o zanalizowanie maseczki Wax, ale tym razem nie tej zachwalanej przez wszystkich (która dla moich włosów okazała się koszmarna:P) zagranicznej firmy, ale jej polskiego odpowiednika
Zwłaszcza interesuje mnie czy ma w sobie silikony.

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Cetearteh-20 Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, propylparaben, Parfum, C.I. 16255, C.I. 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methychloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid

Z góry dziękuję za odpowiedź
Rozumiem,ze to polski odpowiednik Wax'a tak?

Silikonow nie ma,sa tutaj tresciwe emolienty,wyciagi roslinne-wyglada calkiem niezle.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.