Nie-apteczne filtry na plażę - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-20, 12:58   #481
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Byłam dzisiaj w Plusie popatrzec na to mleczko dla dzieci SPF50. Jakby ktoś był zainteresowany - ma pojemność 250 ml i kosztuje bodajże 9,90 zł.
Tylko pytanie - które w końcu jest stabilne? 50 czy 50+? Mogłam wydrukować skład, wziąść ze sobą do sklepu i sprawdzić, ale na to nie wpadłam
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 17:44   #482
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Jakieś 1,5 miesiąca temu kupiłam sobie emulsję Kolastyny SPF 50. Dla mnie jest bardzo fajna, zresztą opisałam ją w recenzji Kolastyna emulsja spf 50. A co powiecie na skład?

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Otocrylene, Titanium Dioxide, Cetyl PEG/PPG-I0/ dimethicone, Isohexadecane, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Stereate, Propylene Glycol, Magnesium Sulfate, Microcrystalline Wax, Polygryceryl-4 Isostereate, Hydrogenated Castor Oil, Alumina, Stereatic Acid, Cetyldimethicone, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Sodium Chloride, DMDM HYdantoin, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone, Parfum
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 18:11   #483
Anitka11
Zakorzenienie
 
Avatar Anitka11
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9 203
GG do Anitka11
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj w Plusie popatrzec na to mleczko dla dzieci SPF50. Jakby ktoś był zainteresowany - ma pojemność 250 ml i kosztuje bodajże 9,90 zł.
Tylko pytanie - które w końcu jest stabilne? 50 czy 50+? Mogłam wydrukować skład, wziąść ze sobą do sklepu i sprawdzić, ale na to nie wpadłam
Ja widziałam to mleczko za 19.90
__________________
Wymiana:
Zestaw kosmetyków
Anitka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 18:49   #484
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Hmmmmmm to teraz już sama nie wiem Spieszyłam się w Plusie, więc może na złą etykietkę popatrzyłam (tam zawsze jest bałagan z cenami, tzn nie wiadomo które cena do czego jest). Niemożliwe, żeby w dwóch Plusach były aż takie różnice cenowe!
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 19:22   #485
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez kid Pokaż wiadomość
Jakieś 1,5 miesiąca temu kupiłam sobie emulsję Kolastyny SPF 50. [/I]
ochrona przed UVA niepełna (tylko filtr mineralny). trzeba uwazać, zeby go nie zetrzeć.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 20:14   #486
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Hmmmmmm to teraz już sama nie wiem Spieszyłam się w Plusie, więc może na złą etykietkę popatrzyłam (tam zawsze jest bałagan z cenami, tzn nie wiadomo które cena do czego jest). Niemożliwe, żeby w dwóch Plusach były aż takie różnice cenowe!
chyba zle popatrzylas, on jest za 19,90 niższe faktory są tańsze.ja kupilam spf 50 i jestem bardzo zadowolona, nie ma alkoholu, wiec nie podraznia, bieli lekko na poczatku ale po 15 już nie ma śladu, fajnie trzyma sie na nim skrobia, za te cene rewelacja, mogloby tylko byc bardziej "mleczkowate" a nie kremowe

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2007-06-21 o 15:07 Powód: istotny błąd:P
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 21:38   #487
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

hm, czyli kupiłąś 50+ a nie 50? nie widziałam u siebie 50+ Na pewno jest różnica pomiędzy tym z plusem a bez?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-21, 08:41   #488
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
chyba zle popatrzylas, on jest za 19,90 niższe faktory są tańsze.ja kupilam spf 50+ i jestem bardzo zadowolona, nie ma alkoholu, wiec nie podraznia, bieli lekko na poczatku ale po 15 już nie ma śladu, fajnie trzyma sie na nim skrobia, za te cene rewelacja, mogloby tylko byc bardziej "mleczkowate" a nie kremowe
truskawkowawiosno, możesz przepisać skład z mleczka SPF50+? w bazie jest tylko SPF50, a myślę, że i skład z 50+ byłby pomocny
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 08:56   #489
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Ja w koncu zdecydowalam sie na Garniera Ambre Solaire, niestety tylko 20, bo 30 nie moglam nigdzie dostac Jak narazie nie narzekam. Przebywalam kilka godzin na sloncu, a skora prawie wcale sie nie opalila. Ladnie pachnie, ale jest jedna rzecz ktora mnie denerwuje - jakis czas po smarowaniu skora zaczyna sie niepotrzebnie kleic...
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 09:46   #490
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Ja w koncu zdecydowalam sie na Garniera Ambre Solaire, niestety tylko 20, bo 30 nie moglam nigdzie dostac Jak narazie nie narzekam. Przebywalam kilka godzin na sloncu, a skora prawie wcale sie nie opalila. Ladnie pachnie, ale jest jedna rzecz ktora mnie denerwuje - jakis czas po smarowaniu skora zaczyna sie niepotrzebnie kleic...
fajnie, że Ci pasuje a używasz teraz tego Acne-Dermu? bo jeżeli tak to faktor może być trochę za niski..

ile kosztował ten filtr? bo też się nad nimi zastanawiam, ale w zasadzie sama już nie wiem, bo pielęgnacja Garniera zupełnie mi nie służy.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 11:45   #491
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Byłam dzisiaj w Tesco, ale oczywiście spray SPF40 brak Nie mam już czasu biegać w kółko po sklepach za filtrami, więc dziś już kupiłam wszystko ci mi potrzebne na początek na wyjazd.
I tak zdecydowałam się na Nivea 50+ (wiem, że Plusowe tańsze i większe, ale jakoś bardziej Nivei ufam, a poza tym akurat mi na wielkości nie zależy - tzn zależy, ale właśnie im mniejsze tym lepsze a doszłam do wniosku, że 150 ml 50+ na pierwsze dni będzie dla mnie w sam raz. potem przejdę na 30)
A a propo SPF30. W bazie jest mleczko do opalania z Tesco. Już je chwyciłam, kiedy obok zobaczyłam też SPF30, ale w formie sprayu (co dla mnie łatwiejsze, z racji tego, że nie będzie mnie miał kto smarować, a ja zawsze mam trudności ze smarowaniem sobie pleców :P a sprayem to psik i jakoś tam maźnę ręką i będzie :P ) Zastanawiałam się, co robić, czy brać mleczko które jest sprawdzone, że fotostabilne czy spray, praktyczniejszy dla mnie. Stałam, stałam, i analizowałam skład (wydrukowałam sobie składy wszystkich filtrów które chciałam obejrzeć, żeby porównać :P) no i moim małym, filtrowym móżdźkiem doszłam do wniosku, że spray też powinien być fotostabilny.
Co o nim powiecie? (odprawiam modły, żeby okazał się fotostabilny):

Skład: auqa, isopropyl palmitate, cocoglycerides, cera alba, butyl methoxydibenzoylmethane, cetyl dimethicone, ethylhexyl methoxycinnamate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butylene glycol, PEG-15 cocoamine, phenoxyethanol, helianthus annuus, tocopheryl acetate, camelia sinensis, PEG-40 stearate, decyl glucoside, parfum, benzyl salicylate, coumarin, hexyl cinnamal, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate, Crossypolymer, triethanolamine, disodium EDTA, propylene glycol, BHT, xanthan gum, sorbitol, butylparaben, isobutylparaben
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-21, 15:06   #492
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
truskawkowawiosno, możesz przepisać skład z mleczka SPF50+? w bazie jest tylko SPF50, a myślę, że i skład z 50+ byłby pomocny
ale ja jestem beznadziejnaodruc howo napisalam 50+ nie wiem dlaczego, a mówilam o 50, przepraszam za zamieszanie
a wracając do tego mleczka, jak na razie to najlepszy filtr jaki miałam, pokrylam go cienko warstwo dry flo z jedwabiem, ktory dostalam wczoraj, wrescie wygladam jak czlowiek, nie blyszcze sie tak bardzo jak po innych filtrach i nie robia sie takie okropne kluchy po paru godzinach,polecam z calego serca
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 18:07   #493
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
ochrona przed UVA niepełna (tylko filtr mineralny). trzeba uwazać, zeby go nie zetrzeć.
Justy, tak mi się zdawało. Ale mnie filtry chemiczne niestety nie służą - na twarzy dostaję wysypki, która wygląda jak oparzenia - maleńskie bąbelki. do tego bardzo psuje mi się cera - robia mi się głebokie, podskórne guzy i prosaki.
Na ciele nie - zużywam tymczasem Niveę 50. Za późno doczytałam, że zawiera alkohol i strasznie się zdziwiłam, jak wysuszył mi skórę twarzy na wiór. Używam do ciała.
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 20:03   #494
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ale ja jestem beznadziejnaodruc howo napisalam 50+ nie wiem dlaczego, a mówilam o 50, przepraszam za zamieszanie
a wracając do tego mleczka, jak na razie to najlepszy filtr jaki miałam, pokrylam go cienko warstwo dry flo z jedwabiem, ktory dostalam wczoraj, wrescie wygladam jak czlowiek, nie blyszcze sie tak bardzo jak po innych filtrach i nie robia sie takie okropne kluchy po paru godzinach,polecam z calego serca
nie ma sprawy, każdemu może się zdażyć pomyłka
dziękuję za taką pozytywną recenzję coś czuję, że jutro go kupię a jakich filtrów używałaś wcześniej? jesteś w stanie go do jakiegoś porównać?

a poza tematem, to Ty w avatarku?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 21:54   #495
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
fajnie, że Ci pasuje a używasz teraz tego Acne-Dermu? bo jeżeli tak to faktor może być trochę za niski..

ile kosztował ten filtr? bo też się nad nimi zastanawiam, ale w zasadzie sama już nie wiem, bo pielęgnacja Garniera zupełnie mi nie służy.
Nie nie, Ad nie uzywam - nie zdecydowalam sie glownie z powodu pory letniej. Kupilam tego Garniera na cialo, dalej rozgladam sie za tym cholernym Iwostinem na twarz, ale tu u mnie ceny nie spadaja ponizej 37zl:| Krew mnie zalewa!
Kosztowal ok.33zl (dalam sie zrobic, bo tydzien pozniej przecenili w Rossmannie na 29 zdaje sie)
Tak jak napisalam - dla mnie troszke zbyt bardzo lepi sie i to jest glowna wada tego kosmetyku. Mimo to ogolnie jestem zadowolona
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 22:05   #496
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
nie ma sprawy, każdemu może się zdażyć pomyłka
dziękuję za taką pozytywną recenzję coś czuję, że jutro go kupię a jakich filtrów używałaś wcześniej? jesteś w stanie go do jakiegoś porównać?

a poza tematem, to Ty w avatarku?
zaczelam swoja przygode z filtrami od mleczka Avene, potem emulsji Avene,nastepnie filtru LRP DP 40, DP 50+ tez przetestowalam potem iwostin 50+ ale to byl po prostu koszmar, nastepnie kolejny filtr LRP- zelowa 40, strasznie mnie podraznila i naszlo mnie zwatpienie filtrowe
ciezko mi porownac to mleczko, konsystencja najbardziej zblizona do iwostinu 50+, bieli tez podobnie, ale po tym plusowym mleczku biel znika po jakims czasie, ale na szczescie nie zapycha porow juz przy pierwszym uzyciu jak Iwostin
avene nie moge uzywac, bo mnie strasznie zapychaja, lrp maja swietna konsystencje ale alkohol mnie bardzo podraznia i szczypie mnie skora, dostalam dzis tez mleczko oriflame 30 te 100ml ale jeszczze nie testowalam, sprawdzilam tylko na rece, konsystencje ma bardzo przyjemna, raczej lekka, szybko sie wchlania
PS:przepraszam za chaotyczna wypowiedz, ale jestem troche senna
na avatarku to ja(fotoszop troche pomogl)
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 23:19   #497
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

A probowala ktoras mleczka Klorane?Skusilam sie na zakup w ciemno i mam nadzieje,ze nie bede zawiedziona Robie powoli zapasy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 10:18   #498
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
na avatarku to ja(fotoszop troche pomogl)
a ja myślałam że to jakaś aktorka
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 12:04   #499
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Ponawiam - to skład spray SPF30 Tesco. Kupiłam go, bo niewiele różni się od mleczka SPF30, i na moje niewprawione filtrowe oko, powinien być stabilny? Zgadza się?

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość

Skład: auqa, isopropyl palmitate, cocoglycerides, cera alba, butyl methoxydibenzoylmethane, cetyl dimethicone, ethylhexyl methoxycinnamate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butylene glycol, PEG-15 cocoamine, phenoxyethanol, helianthus annuus, tocopheryl acetate, camelia sinensis, PEG-40 stearate, decyl glucoside, parfum, benzyl salicylate, coumarin, hexyl cinnamal, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate, Crossypolymer, triethanolamine, disodium EDTA, propylene glycol, BHT, xanthan gum, sorbitol, butylparaben, isobutylparaben
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-22, 14:32   #500
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Ponawiam - to skład spray SPF30 Tesco. powinien być stabilny?
jest stabilny
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 14:55   #501
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Ja z Garniera mam mleczko 20 i spray 30, z obu jestem zadowolona
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 15:10   #502
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
jest stabilny
dziękuję jak by ktoś był zainteresowany - kosztuje 14.99, objętość 200 ml, zapach lekko kokosowy.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 18:52   #503
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
zaczelam swoja przygode z filtrami od mleczka Avene, potem emulsji Avene,nastepnie filtru LRP DP 40, DP 50+ tez przetestowalam potem iwostin 50+ ale to byl po prostu koszmar, nastepnie kolejny filtr LRP- zelowa 40, strasznie mnie podraznila i naszlo mnie zwatpienie filtrowe
ciezko mi porownac to mleczko, konsystencja najbardziej zblizona do iwostinu 50+, bieli tez podobnie, ale po tym plusowym mleczku biel znika po jakims czasie, ale na szczescie nie zapycha porow juz przy pierwszym uzyciu jak Iwostin
avene nie moge uzywac, bo mnie strasznie zapychaja, lrp maja swietna konsystencje ale alkohol mnie bardzo podraznia i szczypie mnie skora, dostalam dzis tez mleczko oriflame 30 te 100ml ale jeszczze nie testowalam, sprawdzilam tylko na rece, konsystencje ma bardzo przyjemna, raczej lekka, szybko sie wchlania
PS:przepraszam za chaotyczna wypowiedz, ale jestem troche senna
na avatarku to ja(fotoszop troche pomogl)
dziękuję za tak obszerne porównanie
dla mnie to akurat plus, że jest podobny do Iwostinu - to mój ulubiony filtr, którego pokochałam chyba na zawsze

śliczna jesteś
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 18:20   #504
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dziewczyny, a co sądzicie o tym kremie Ziaji na usta i znamiona?

JPetrolatum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Titanium Dioxide, Alumina, Simethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cyclomethicone, Lanolin, Dimethicone, Cera Alba (Beeswax), Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Aroma (Flavor).

Wiem, że Ziaja nie ma fotostabilnych filtrów, ale w jakiejś "Urodzie" polecała go dr Chlebuś, więc może chociaż on się do czegoś nadaje?
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 21:51   #505
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

ziaja z filtrów UVA ma tutaj tylko dwutlenek tytanu- czyli nie chroni zbyt dobrze przed UVAII i trzeba uważać, zeby go nie zetrzeć; prawdopodobnie mocno bieli skórę.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 16:28   #506
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Co myślicie o tym Kremie ochronnym dla dzieci SPF 30 Kolastyny?

Skład: aqua, zinc oxide, titanium dioxide, diethylhexyl carbonate, ethylhexyl stearate, C12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, glycerin, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, dicaprylyl ether, trimethoxycaprylylsilane, cetyl dimethicone, isostearic acid, microcrystalline wax, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, tocopheryl acetate, penthenol, hydrogenated castor oil, allantoin, sodium chloride, DMDM hydantoin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, parfum.

Ma tylko filtry mineralne - ale tuż po wodzie. Czy jeżeli się będzie uważać i nie zetrze się z twarzy - będzie fotostabilny?
W ogóle interesuje mnie Wasza opinia o tym składzie w całości; nie chcę jednak dublować wątków i wklejać tego samego posta w wątku z analizą składów. Pozwolę więc sobie na mały off-topic: wg Was to dobry produkt, patrząc na właściwości pielęgnacyjne pozostałych składników?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 19:21   #507
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

będzie fotostabilny, ale same filtry mineralne nie zapewniają idealnej ochrony przed UVAII. co do pielęgnacji- oprócz składników zmiękczających skórę nie zawiera nic szczególnego.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 23:52   #508
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Ja narazie kupiłam sobie tylko 30-tke ale na cialo nie na twarz wiec oki, z tesco i wali kokosem ze hej
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 08:39   #509
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
będzie fotostabilny, ale same filtry mineralne nie zapewniają idealnej ochrony przed UVAII. co do pielęgnacji- oprócz składników zmiękczających skórę nie zawiera nic szczególnego.
Dzięki, Justy!
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 18:04   #510
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
dziękuję za tak obszerne porównanie
dla mnie to akurat plus, że jest podobny do Iwostinu - to mój ulubiony filtr, którego pokochałam chyba na zawsze


śliczna jesteś
prosze bardzo i dziękuję za komplement
obiecałam recenzję filtru Oriflame 30(100ml tuba) ogólnie moge go polecic, jest idealny na "zwątpienie filtrowe". zachowuje się jak najzwyklejszy krem nawilzajacy, wchlania sie idealnie, niemal do matu, mozna na niego spokojnie nalozyc podklad i twarz nie wyglada jak maska(to jedyny filtr na ktory moge zaaplikowac podklad) po zmatowieniu skrobia z jedwabiem twarz wyglada naprawde dobrze, jak po lekkim kremiku, ma az 100ml kosztuje w promocji 24,90 wiec cena jest bardzo przystepna, faktor tylko 30 ale lepsze to niz nic

ma za to jedna WADE, ktora nie kazdy jest w stanie scierpiec. trzeba umieec go nakladac, bo zostawia tzw wiorki kokosowe takie biale klaczki, dlatego trzeba go nakladac malymi porcjami, a jak nie wyjdzie to klaczki lekko zetrzec, 2 ml wchaniaja sie bez problemu
wedlug mnie warto sprobowac, bo to niezla alternatywa dla tłusciowych filtrasow
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.