Filtry na lato dla cery problematycznej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-20, 09:49   #1
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Cool

Filtry na lato dla cery problematycznej


Dziewczyny, lato i wakacje już za rogiem, a ja chciałabym wreszcie nabyć dla siebie mój pierwszy filtr I niestety nie wiem jaki. Mam cerę skłonną do zapychania i świecenia się, ale przy tym odwodnioną. Ktoś już mi radził spraye, ale też zależy jakie, niektóre ponoć moga podrażniać. Wy orientujecie sie lepiej niż ja, doradźcie coś, proszę.
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 11:06   #2
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

ja mam to samo i uzywam antka dp, niestety na problem odwodnienia nie pomaga :/ i musze cos z tym tez zrobic
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 12:46   #3
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Ja tez antka dp, ale strasznie na polczkach mnie ten alkohol wysusza...W dodatku mam teraz częsciej jakies ucuzlenia, wysypki niz wtedy kiedy smarowałam sie Avene. Chyba jednak powróce do tej łagodnosci, bo mam dosc...
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 13:11   #4
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
Dziewczyny, lato i wakacje już za rogiem, a ja chciałabym wreszcie nabyć dla siebie mój pierwszy filtr I niestety nie wiem jaki. Mam cerę skłonną do zapychania i świecenia się, ale przy tym odwodnioną. Ktoś już mi radził spraye, ale też zależy jakie, niektóre ponoć moga podrażniać. Wy orientujecie sie lepiej niż ja, doradźcie coś, proszę.
Raczej nie znajdziesz takiego filtra, który nawilży policzki a ściągnie pory w strefie T.
Masz wybór: albo kupić LRP DP lub spray z Biodermy, ale one moga podsuszyć policzki, za to doprowadzą do porządku strefę T.
Albo spray z Avene, który genialnie nawilży poliki,. ale może (oczywiście nie musi) zapchać strefe T.
Ja obecnie na poliki używam sprayu Avene, a na strefę T spray Biodermy .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 13:40   #5
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

lub kupić LRP lub Biodermę (mnie bieli strasznie), a pod spód, na partie odwodnione, kłaść coś nawilżającego
a przy okazji doprowadzić skórę do w miarę porządku nocną porą
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 14:14   #6
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Ja również mam podobną cerę.

Właśnie kończę Avene z dzieciaczkiem, który okazał się być miłym zaskoczeniem, bo skóra chłonęła go jak gąbka mimo raczej tłustej cery.

Niestety odkąd zaczęło robić się bardzo gorąco zaczynam odczuwać dyskomfort na twarzy, więc zamówiłam Antka DP i zobaczymy jak będzie. Jedynie co mnie martwi to ta cała destabilizacja i konieczność odstawienia większości mazideł .
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 14:59   #7
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez Paula07
Raczej nie znajdziesz takiego filtra, który nawilży policzki a ściągnie pory w strefie T.
Masz wybór: albo kupić LRP DP lub spray z Biodermy, ale one moga podsuszyć policzki, za to doprowadzą do porządku strefę T.
Albo spray z Avene, który genialnie nawilży poliki,. ale może (oczywiście nie musi) zapchać strefe T.
Ja obecnie na poliki używam sprayu Avene, a na strefę T spray Biodermy .
Hmm... aż tyle po nim nie oczekuje Jedyne, o czym marzę to żeby nie zapychał i nie wyszuszał zarazem. I żeby na lato był ok.
O który spray z Avene Ci chodzi?
Cytat:
Napisane przez agnieska
lub kupić LRP lub Biodermę (mnie bieli strasznie), a pod spód, na partie odwodnione, kłaść coś nawilżającego
a przy okazji doprowadzić skórę do w miarę porządku nocną porą
Czyli jakies kwasy na noc?
Cytat:
Napisane przez Myszi
zamówiłam Antka DP i zobaczymy jak będzie. Jedynie co mnie martwi to ta cała destabilizacja i konieczność odstawienia większości mazideł .
właśnie, właśnie. Dlatego też najchętniej widziałabym u siebie coś z Avene.
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-20, 16:35   #8
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
Hmm... aż tyle po nim nie oczekuje Jedyne, o czym marzę to żeby nie zapychał i nie wyszuszał zarazem. I żeby na lato był ok

To ja proponuję Bioderma spray spf 50+. W apece w sieci jest promocja na produkty Bioderma.
Cytat:
O który spray z Avene Ci chodzi?
Mniejsze właściwości zapychające ma spray spf40.
Cytat:
Czyli jakies kwasy na noc?
Na lato możesz uzywać LRP Effaclar.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 16:55   #9
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
Czyli jakies kwasy na noc?
Szczerze mówiąc to wg mnie kwasy nie nawilżają aż tyle - a już napewno nie nawilżą skóry odwodnionej Priorytetem jest tu nawilżenie buzi (chociaż to odwodnienie jest przy filtrach całkiem przydatne ). To tylko chwilowy stan czy ciągły? Jeśli chwilowy to wzięłabym na noc nawilżacz (typu Physiogel) lub olejek reguluący Hauschki (choć on mi przy skórze przesuszonej nie pomagał) a na rano
a)emulsja Avene 50+, która teoretycznie powinna wystarczyć pod względem nawilżania i nie zapychać
b)LRP DP + pod spód, zanim nie wyjdziesz z tego odwodnienia, Redermic bądź olejek Flavo C - czyli antyoksydanty połączone z nawilżaniem

Zastrzegam, że jedynie teoretyzuję, bo przesuszoną skórę miałam jedynie zimą, a wtedy się nie filtrowałam

a kiedy już w miarę skóra będzie napojona - wtedy przykładowo Effaclar na noc
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 17:45   #10
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez Paula07
To ja proponuję Bioderma spray spf 50+. W apece w sieci jest promocja na produkty Bioderma.
dzieki Paula mówisz o tej Biodermie?
http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=4974

Cytat:
Napisane przez agnieska
Szczerze mówiąc to wg mnie kwasy nie nawilżają aż tyle - a już napewno nie nawilżą skóry odwodnionej Priorytetem jest tu nawilżenie buzi (chociaż to odwodnienie jest przy filtrach całkiem przydatne ). To tylko chwilowy stan czy ciągły? Jeśli chwilowy to wzięłabym na noc nawilżacz (typu Physiogel) lub olejek reguluący Hauschki (choć on mi przy skórze przesuszonej nie pomagał) a na rano
a)emulsja Avene 50+, która teoretycznie powinna wystarczyć pod względem nawilżania i nie zapychać
b)LRP DP + pod spód, zanim nie wyjdziesz z tego odwodnienia, Redermic bądź olejek Flavo C - czyli antyoksydanty połączone z nawilżaniem
Skórę mam odwodniona już dość długo, pewnie z kilka lat, tyle ze kiedyś źle to interpretowałam... Teraz przerzuciłam się tylko na środki nawilżajace (aktualnie krem AA Help, na razie - chyba - nie zapycha), delikatne mycie i maseczki oczyszczajace i nawilżające, ale właśnie brakuje mi jakiegos środka, aby powalczyć z zapychajacymi się non-stop porami na codzień

O jakiej emulsji Avene mówisz? O tej:http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12645
cz o tej? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10249

Bo zastanawiałam się też nad mleczkiem, ale będzie chyba za ciężkie na lato..?http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7319

Co do nawilżania pod filtrem: Redermic jest przeznaczony dla skóry dojrzałej, jest przeciwzmarszczkowy. Czy zamiast tego nie mogłabym uzyć "robionego" serum z wit. C lub np Weledy z irysem lub chwalonego tutaj kremu antybakteryjnego AA?(nie wiem w prawdzie jak działają na mnie silikony, ale chyba warto sprawdzić) Ewentualnie Juvitu, choć ten pewnie by mnie zapchał...

To jak już mówimy o kompletnej kuracji , jaki środek oczyszczajacy polecacie? Pewnie coś z micelami?
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 18:01   #11
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
O jakiej emulsji Avene mówisz? O tej:http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12645
cz o tej? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10249

Bo zastanawiałam się też nad mleczkiem, ale będzie chyba za ciężkie na lato..?http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7319


Emulsje są niemal identyczne, 60 to stara, 50+nowa, mają minimalnie zmieniony skład z tego co kojarzę - spójrz na wątek poświęcony emulsji
Mleczko ma świetne opinie, leży u mnie w pokoju jeszcze niewypróbowane więc osobiście Ci polecić nie mogę, emulsji zużyłam kilka próbek, a moja paczka z pełnowymiarowym opakowaniem właśnie lezy na poczcie

Cytat:
Co do nawilżania pod filtrem: Redermic jest przeznaczony dla skóry dojrzałej, jest przeciwzmarszczkowy. Czy zamiast tego nie mogłabym uzyć "robionego" serum z wit. C lub np Weledy z irysem lub chwalonego tutaj kremu antybakteryjnego AA?(nie wiem w prawdzie jak działają na mnie silikony, ale chyba warto sprawdzić) Ewentualnie Juvitu, choć ten pewnie by mnie zapchał...

To jak już mówimy o kompletnej kuracji , jaki środek oczyszczajacy polecacie? Pewnie coś z micelami?
Nie przejmuj się określeniami "dla skóry dojrzałej" czy "dla nastolatek" - dobieraj kosmetyki do potrzeb swojej skóry Redermic ma specyficzną konsystencję w porównaniu np. do brata, Active C XL którego mam. Active C jest typowo kremowy, ładnie się wchłania i zostawia delikatny filtr. Redermic na mojej skórze - ale ja nie mam problemów z nawilżeniem - zostawia klejącą się powłoczkę. W tym wypadku również odsyłam do wątków im poświęconych poszukaj, jest o kremach z wit.c i jeszcze jeden o Redermicu zarówno Active C jak i Redermic mają silikony, które powinny ułatwiać wchłanianie się filtrom. Wit. C oficjalnie jest do skóry dojrzałej, ale co z tego? Niemal wszystkim nam dobrze się z niej korzysta (Voodia chyba miała problemy ). Robione serum zależy jakie - wodne czy na bazie Juvitu/Cevikapu/Cebionu (? dobrze zapamiętałam?). To pierwsze raczej nie nawilży, chyba że dodasz nawilżacze, to drugoe może być całkiem niezłe dla odwodnionej - i tanie możesz również spróbować smarować się samym Juvitem, ma glicerynę, więc będzie nawilżał - ale może też zapychać. Weledy nie miałam, AA jest bardzo lekki i ekspresowo się wchłania, wątpię w jedo głęboko nawilżające działanie

co do myjołów - były dwa wątki przynajmniej wyznaję zasadę, że myjoły drogie być nie muszą, niezmiennie polecam żel z Lirene do wrażliwej chyba, ten co ma dwie wersje - w Pharmacerisie i Lirene. Do tego zwykłe mleczko i tonik, np. z AA Young lub Dermedica Acne Expert jeśli chcesz wydać więcej, to pewnie micele się spodobają, ale to nie jest konieczność no, chyba że tak Ci odwodniona skóra daje popalić

uff jak gorąco
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-20, 18:27   #12
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
dzieki Paula mówisz o tej Biodermie?
http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=4974
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 18:33   #13
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Ulala, dzieki za tak wyczerpujacą odpowiedź (zwłaszcza, że tak gorąco).
Cytat:
Napisane przez agnieska
Emulsje są niemal identyczne, 60 to stara, 50+nowa, mają minimalnie zmieniony skład z tego co kojarzę - spójrz na wątek poświęcony emulsji
Mleczko ma świetne opinie, leży u mnie w pokoju jeszcze niewypróbowane więc osobiście Ci polecić nie mogę
Komentarzami raczej się nie będe kierować, bo najlepsza jest jednak metoda prób i błedów. Zwracam najwyżej uwagę na tłustość i konsystencję, bo to jednak jest niezmienne.
Ale oczywiście zaglądnę na każdy z tych wątków (pewnie go przeglądałam, ale do tej pory to jak krążyć w ciemnościach)
Cytat:
Napisane przez agnieska
Nie przejmuj się określeniami "dla skóry dojrzałej" czy "dla nastolatek" - dobieraj kosmetyki do potrzeb swojej skóry Redermic ma specyficzną konsystencję w porównaniu np. do brata, Active C XL którego mam.
Własnie zajrzałam do apteki w poszukiwaniu cen tych specyfików Na razie chyba niestety zrezygnuję Szykuje mi się wyjazd i musze zaciskac pasa
Cytat:
Napisane przez agnieska
Robione serum zależy jakie - wodne czy na bazie Juvitu/Cevikapu/Cebionu (? dobrze zapamiętałam?). To pierwsze raczej nie nawilży, chyba że dodasz nawilżacze, to drugoe może być całkiem niezłe dla odwodnionej - i tanie możesz również spróbować smarować się samym Juvitem, ma glicerynę, więc będzie nawilżał - ale może też zapychać.
Ano właśnie, sam Juvit chyba nie, ale to drugie (na bazie,tak?) mnie skusiło. Lecę do wątku na ten temat.
Cytat:
Napisane przez agnieska
co do myjołów - były dwa wątki przynajmniej wyznaję zasadę, że myjoły drogie być nie muszą, niezmiennie polecam żel z Lirene do wrażliwej chyba, ten co ma dwie wersje - w Pharmacerisie i Lirene. Do tego zwykłe mleczko i tonik, np. z AA Young lub Dermedica Acne Expert jeśli chcesz wydać więcej, to pewnie micele się spodobają, ale to nie jest konieczność no, chyba że tak Ci odwodniona skóra daje popalić
aż tak popalić mi nie daje (juz bardziej to zapychanie), ale nie lubię się zmywać rzeczami z uzyciem wody - strasznie mi ściąga skórę Idę do wątku


Ach, i jeszcze jedno Szukałaś u nas może próbek filtrów? Bo ja sie jeszcze nie spotkałam, zeby któraś apteka mi je przypadkiem dała.Muszę zacząć pytac, wiec moze sie orientujesz, w której je posiadają zwykle...
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 18:44   #14
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
Ach, i jeszcze jedno Szukałaś u nas może próbek filtrów? Bo ja sie jeszcze nie spotkałam, zeby któraś apteka mi je przypadkiem dała.Muszę zacząć pytac, wiec moze sie orientujesz, w której je posiadają zwykle...
Zawsze kupuję filtry przez internet, ale chętnie dają próbki w aptece obok mojej dermatolog - lekarka ma gabinet na Dąbrowskiego 4, jeśli będziesz szła od strony Galerii Dominikańskiej (przez przejście podziemne z pubem Brama Oławska , później wyjdziesz z parku i skręcisz w prawo, będziesz szła wzdłuż fosy - Ambasada Niemiec? czy coś w tym stylu, przy fosie jest mini komisariat policji, przejdziesz przez plac zabaw/park, i w linii prostej do kiosku, po drugiej stronie ulicy, będzie apteka - ale obrazowo przedstawione dają Biodermy, znalazłam próbki Avene i LRP w siatce, w której siostra przyniosła leki na trądzik, więc przypuszczam że są dobrze zaopatrzeni

Jeszcze jedno jeśli nie lubisz zmywać wodą twarzy, to spójrz na coś, co ostatnio odkryłam - Dermedica Tolerans Clear, czyli 2w1, mleczko i tonik wprawdzie jak się nad tym zastanowiłam, to po zmyciu płatkiem nasączonym mleczkiem wcale nie miałam denerwującej warstwy (Lirene dla suchej), ale po Dermedicu już wogóle
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 18:50   #15
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

super, dzieki za namiary. Nie wiem wprawdzie gdzie jest ten pub, ale poszukam
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 18:54   #16
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

to powiem tak.. wychodzisz bocznym wyjściem od strony dworca, nie na Ostrów i tamtym przejściem podziemnym z armatą przy schodach

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2006-06-20 o 20:27
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 19:18   #17
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez agnieska
to powiem tak.. wychodzisz bocznym wyjściem od strony dworca, nie na Ostrówa i tamtym przejściem podziemnym z armatą przy schodach
tak myślałam
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 20:36   #18
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

No i po tym watku stwierdzam że bardzo się znacie dziewczyny na pielegnacji.
Beekeeper mam podobna cere
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 20:37   #19
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez neonka28
No i po tym watku stwierdzam że bardzo się znacie dziewczyny na pielegnacji.
tak tak, nieźle wymiatają
Cytat:
Beekeeper mam podobna cere
I jakiego filtra używasz?
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-20, 20:46   #20
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
tak tak, nieźle wymiatają

I jakiego filtra używasz?

Beekeeper własnie w tym sęk że rzadnego.Jestem bladzioch i czasem sama nie wiem czy być bladą pudernica bo musze podklady uzywac czy dać skórze "łyknąć" słońca. Czasem społecznośc zadręcza mnie pytaniami czy aby zdrowa jestem??

Jedno jest pewne mam paszcze zmeczoną , krótko po 30tce i zapychajaca się strefa T, cera mieszana z tendencja do łuszczenia np.skrzydełka nosa.

Marzy mi się piekna cera,wolna od fluidu (nie zalezy mi na matującym), gładka i promienna.

Reasumując co kupić w internecie?

1.Effaclar LPR na noc
2.Biodermaspray spf50+ lub Avene spray spf40
3. + nawilżacz jakis??? jeszcze

I mam pytanie (sorry za podczepienie się) czy płatki ANEW z Avonu z kwasem glikolowym mozna latem uzywać?? Czuje że nie ale...
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 20:49   #21
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Aha co to za produkty Antek??
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 20:51   #22
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez neonka28
Aha co to za produkty Antek??
to jest seria przeciwsłoneczna La Roche Posay:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/sz...gdzie=produkty
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 21:03   #23
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez neonka28
Marzy mi się piekna cera,wolna od fluidu (nie zalezy mi na matującym), gładka i promienna.

Reasumując co kupić w internecie?

1.Effaclar LPR na noc
2.Biodermaspray spf50+ lub Avene spray spf40
3. + nawilżacz jakis??? jeszcze

I mam pytanie (sorry za podczepienie się) czy płatki ANEW z Avonu z kwasem glikolowym mozna latem uzywać?? Czuje że nie ale...
ehhh, no mi też się taka marzy
A nie boisz się kwasów latem uzywać?
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 21:03   #24
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

myślę, że z tym avonem poczekaj, neonko
Za silne na lato

ja polecam biodermę spray 40-> ale ja mam bardzo tłusta skórę, i na odwodnienie nie cierpię
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 21:07   #25
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

czyli reasumując..co kupic jesli skóra mi się zapycha ( gliceryna dla mnie to be),świeci niesamowicie , jak ochronic i doprowadzic do wyrównania koloru bo sa miejsca lekko zaczerwienione i niespodzianki tez sie pojawiaja. Dodam że jestem jasnolica i piegusek też-słowianka jestem typowa


P.S. Jestem w desperacji i wściekam się na siebie. Prosze o liste zakupów i zmykam
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 22:12   #26
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez neonka28
Beekeeper własnie w tym sęk że rzadnego.Jestem bladzioch i czasem sama nie wiem czy być bladą pudernica bo musze podklady uzywac czy dać skórze "łyknąć" słońca. Czasem społecznośc zadręcza mnie pytaniami czy aby zdrowa jestem??

Jedno jest pewne mam paszcze zmeczoną , krótko po 30tce i zapychajaca się strefa T, cera mieszana z tendencja do łuszczenia np.skrzydełka nosa.

Marzy mi się piekna cera,wolna od fluidu (nie zalezy mi na matującym), gładka i promienna.

Reasumując co kupić w internecie?

1.Effaclar LPR na noc
2.Biodermaspray spf50+ lub Avene spray spf40
3. + nawilżacz jakis??? jeszcze

I mam pytanie (sorry za podczepienie się) czy płatki ANEW z Avonu z kwasem glikolowym mozna latem uzywać?? Czuje że nie ale...
Jak jesteś bladzioch, to chwytaj za brązery - właśnie od 2 dni uczę się udawać opaleniznę
Na forum jest dużo dziewczyn po 30, mogę Ci pokrótce powtórzyć ich pielęgnację
Na dzień
Filtry oczywiście tutaj musisz dobrać metodą prób i błędów i na podstawie recenzji - b. pomocne, choć nie wątpię że początkowo będziesz miała spore zamieszanie. Opanowanie tego wszystkiego ułątwiały mi zakupy w aptekach internetowych
Pod spód - tradycyjnie, coś z antyoksydantami, preparaty kupne czyli Active C, Redermic, z tańszych - AA Young z wit. PP, lub sama ukręć sobie serum, na mazidłach są chyba wszystkie potrzebne do tego składniki, przepisy na biochemii urody jeśli nie znasz jakiegoś adresu www - mów. Witamina C powinna Ci rozjaśnić skórę, rozświetlić, zresztą - co ja będę wit. c opiewać, pewnie pani Basia zrobiła to lepiej na swojej stronie
Noc
Tutaj są różne tendencje, kwasy typu Effaclar na zmianę z olejkiem Hauschki i jakimś nawilżaczem, lub coś z retinaldehydem z Avene - przeciwzmarszczkowo. Odsyłam do wyszukiwarki, bo to narazie nie moje "klimaty" można też przejść na cięższy kaliber, ale to raczej po przyzwyczajeniu skóry Avenką - Retin A lub Zorac. Cóż, udowodnione działanie przeciwzmarszczkowe mają filtry, retinoidy, antyoksydanty
Zmywanie
Dogłębnie ale jednocześnie łagodnie odsyłam do wątku o zmywaczach

Co do listy - przykryo mi, ale nie da się tak łatwo sama musisz sobie stworzyć program na podstawie tego, co wyczytasz
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 00:03   #27
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Bee, ciężko jest znaleźć coś takiego, co ściąga i nawilża na raz - to tylko potrafią inteligentne kremy
Natomiast odnośnie do zapychania: hm, jedyne sprawdzone to LRP DP i AL - tu się nikt nie skarżyl. To Cię nie zapcha, blask da się łatwo zmatowić, także swiecenie Ci nie grozi, a co do odwodnienia, to ja bym zadbała o nawilżenie wieczorem - może olejek albo inny dobrze nawilżający kremik i od środka - dużooo wody

Pewno, że nic nie nawilża tak jak Avenki, ale one niestety mają wielkie predyspozycje do zapychania.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 00:14   #28
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Dziewczyny a spray dla dzieci avene? Zapycha czy raczej nie?
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 00:19   #29
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez Sandija
Bee, ciężko jest znaleźć coś takiego, co ściąga i nawilża na raz - to tylko potrafią inteligentne kremy
Natomiast odnośnie do zapychania: hm, jedyne sprawdzone to LRP DP i AL - tu się nikt nie skarżyl. To Cię nie zapcha, blask da się łatwo zmatowić, także swiecenie Ci nie grozi, a co do odwodnienia, to ja bym zadbała o nawilżenie wieczorem - może olejek albo inny dobrze nawilżający kremik i od środka - dużooo wody

Pewno, że nic nie nawilża tak jak Avenki, ale one niestety mają wielkie predyspozycje do zapychania.
Sandija, ale LRP ma chyba alkohol, a ja podejrzewam, że mam też skłonność do naczynek (bosko!). Poza tym alkohol wysusza (choć może w lecie mniej...). Może jednak ten spray Avene spf40? (bo ja bez korektora popełnie harakiri)

Ale tak czy siak stwierdzam, że stawiam na cos niezapychajacego na dzień i mocno nawilżającego na noc. Może kwas hialuronowy, jesli jest w ogóle do dostania??
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 00:19   #30
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry na lato dla cery problematycznej

Na pewno może podrażnić.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.