Typ urody (pora roku). Jakim jestem typem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Jakim typem jest Spark20?
Wiosna 6 8,22%
Lato 20 27,40%
Jesień 23 31,51%
Zima 24 32,88%
Głosujący: 73. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-22, 14:01   #1
Ksiegowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2

jakim jestem typem urody


Chciałabym wiedzieć jakim jestem typem urody- wiosna, lato, jesień czy zima, w jakich kolorach jest mni do twarzy (oczu), mam problem z określeniem kształtu twarzy - owalna, okrągła, kwadratowa czy spczasta. Chodzi mi o kolory cieni do powiek, kolory pomadek, jak nakładać róż na policzki. Czy pasuje do mnie delikatna biżuteria czy wyraźna. Lubię bardzo srebro. Dziękuję za porady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pict1161.jpg (82,1 KB, 412 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pict1162.jpg (86,3 KB, 135 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pict1161.jpg (82,1 KB, 190 załadowań)
Ksiegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-22, 16:24   #2
Fanaberia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 52
Re: jakim jestem typem urody

Zrobiłam małą przeróbkę, ale nie wyszła mi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pict11651.jpg (188,5 KB, 397 załadowań)
Fanaberia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 13:29   #3
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Re: jakim jestem typem urody

Nie jestem wizazystka , ale jak sie nie pogniewasz podziele sie pierwszymi spostrzezeniami jakie mi sie nasuneły..jednoczesnie podciagniemy watek bo urode a szczegolnie oczy masz przecudowne do kombinacji i roznej kolorystyki...

Pomadka- to kompletnie nie ten kolor przy tak wyrazistych oczach najlepiej jak był by to błyszczyk lekko nałozony nie musi mocno podkreslac kontorow, najlepiej w koloze leciutkiego naturalnego bezu

brwi do regulacji i rozjasnij powieke jasnym cieniem w naturalnym kolorze lub nawet delikatnie białawym..rowniez delikatnie rozjasnij pod okiem i wtedy sie przyjrzyj sobie mysle ze prawie kazdy makijaz bedzie piekny zarowno delikatny z samej spiralki oraz mocne podkreslenie oka..masz twarz dziecieca jak wyrownasz koloryt lekkim podkładem i rozswietlisz ukaze sie zupełnie inna kobieta..

pozdrawiam

Moja przyjaciólka ma podobny układ twarzy i kolor oczu obrysowuje je wokół szarawa lub granatowawa kredka taka z minimalnym dodatkiem brokatu srebrnego ( do codziennego makijarzu) wyglada przepieknie
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 11:27   #4
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Drogie wizażanki i Pani Agnieszko chciałabym prosić o pomoc w wyborze koloru włosów, 6 m-cy temu miałam blond pasemka(2 zdjęcia z przodu w kucyku ), potem położony na to szampon koloru palisander to był brąz z lekko rudym refleksem -bo nie chciałam już blondu -który się zmył i wyszło to co widać na drugim zdjęciu(w rudej kurtce maj 2004), teraz miałam robioną trwałą więc kolor zrobił się jeszcze bardziej wyburzały cos jak średni blond. Jakie kolory będą harmonizować z moim typem urody, i jaki to typ kolorystyczny ?-czyli jaki kolor włosów, makijażu, ubioru itd. co byście mi poleciły? Na pewno nie chcę już jasnych blondów, bo wyglądam w nich blado ani czarnego bo też nie pasuje , a co z innymi kolorami, czy np. rude bedą dobrze wyglądać, jeśli tak to jakie kolory -najchętniej szampony koloryzujące - polecacie dla mnie.
Moja cera jest z natury blada, ani różowa ani żółtawa, co chyba widać, włosy naturalnie ciemny blond, oczy niebieskie. Czekam z niecierpliwością na kazdą pomoc.
z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 13:04   #5
Artemis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 58
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Moim skromnym zdaniem laika, jestes raczej zimnym typem kolorystycznym, wiec odradzalabym wszelkie cieple brązy i rude, ale poczekaj jeszcze na porady profesjonalistek
Artemis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 11:04   #6
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Wizażanki proszę pomóżcie, nikt nie wie co mi doradźić,naprawdę potrzebuje porady co z tym kolorem !!!
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 15:02   #7
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Droga Aniu
Moim zdaniem jesteś wybitnie chłodnym typem urody.
Jeśli chodzi o kolor włosów, to powinny również być w chłodnych odcieniach. Moze to być brąz jeśli znudził Ci się blond, mogą to być stalowe szarości; bakłażan - niestety dość szybko się wypłukuje na brąz;

Najlepiej nie eksperymentuj teraz sama z kolorami. Oddaj się w ręce specjalisty. Jeśli na przykład sam blond jest za mdły, to może pogłębisz go ciemniejszym stalowym lub brązowym balejażem?

Czasami przy tak chłodnej karnacji, również ślicznie wyglądają cieniutkie złote refleksy. Ważne, żeby ten ciepły kolor nie był dominujący.

Serdecznie pozdrawiam

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-11, 15:23   #8
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 927
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

no widzisz, już w Twoim poprzednim poście mówiłam, że ciepłe brązy nie są dla Ciebie: żadne kasztany, żadne rudości
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 15:43   #9
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Pani Agnieszko - czy moge jeszcze parę pytań ? jeśli jestem chłodnym typem to którym - Latem czy Zimą bo mam z tym problem?i w związku z tym od jakiego najjaśniejszego koloru do jakiego najciemniejszego mogę szukać farb dla siebie żeby nie był za duży kontrast między włosami a cerą (blond, brąz, a czy czerwienie wchodzą w grę np. ciemny rubin,dzika śliwka?)czy np. średni blond, albo ciemny blond, czy coś z czerwonym refleksem ? i jakie kolory ubrań są dla mnie najlepsze a jakich unikać? i czy mozna cos zrobić zebym nie wyglądała tak blado ? Pozdawiam
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 15:48   #10
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Aguś dzieki za poprzednie uwagi, to może jeszcze mi pomożesz w tym jakim typem dokładnie jestem Latem czy Zimą ? Bo nie mam pojęcia jak to odróżnić....Ale i tak dorze bo już wiem że rude odpadają!!!!! Tylko może doradź mi jakis fajny kolor do włosów bo ja już niechce mieć tego blondu, za duży kłopot, a teraz mam coś w kolorze średni bolnd masz może jakiś pomysł?
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 21:32   #11
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 927
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

ZIMA
Więcej jest zim na świecie niż jakiejkolwiek innej kolorystycznej pory roku.
Piękne, sławne kobiety są zimami - Elizabeth Taylor, księżna Diana, Naomi Campbell, wreszcie Królewna Śnieżka z bajki, którą zna chyba każdy.
Uroda pani zimy jest kontrastowa (np. blada twarz - czarne włosy), w chłodnej, błękitnawej tonacji. Charakterystyczną jej cechą jest ciemna oprawa oczu i wyraźnie zarysowane usta. Dlatego też zdobią ją kontrasty w ubiorze, jak np. zestawienia intensywnych barw z kredową bielą.
W karnacji zimy znajdujemy całą gamę odcieni, od bardzo białej, czasem z różowymi policzkami, poprzez beżową i oliwkową, do ciemnej śniadej. Zimy o oliwkowej cerze niekiedy błędnie sądzą, że są jesieniami. Zetknęłam się z tym kilkakrotnie w czasie mojej praktyki. W skórze oliwkowej trudniej jest wykryć niebieski odcień niż w pozostałych opisanych karnacjach. Dla rozwiania wątpliwości można wykonać test makijażu. Pomalować np. powieki kolorami opartymi na niebieskim lub różu, a następnie brązami. Od razu zobaczymy, co nam bardziej pasuje.
Zimy muszą ostrożnie się opalać. Te o białej skórze łatwo ulegają oparzeniu. Przy ciemnej cerze szybko brązowieją, ale z kolei opalone bardzo mocno, wyglądają niekorzystnie - pigment przybiera szary, brudny kolor.
Oczy zimy są wyraziste. Tęczówka odcina się kontrastowo ciemną obwódką od niebieskawego białka. W kolorze jej oczu mamy wielką różnorodność, od niebieskich, fiołkowych, szaroniebieskich, turkusowych, poprzez zielone, do brązowych i czarnych. Tym ostatnim kolorem obdarowane są zimy o ciemnej skórze i kruczoczarnych włosach.
Naturalny, najczęściej ciemny kolor włosów zimy zharmonizowany jest z kolorytem skóry i oczu. Bywa tak, że w dzieciństwie zima ma jasne włosy, które z wiekiem przybierają kolor ciemnoblond albo brązowy, zawsze z popielatym odcieniem.
Ze wszystkich opisanych dotąd typów kolorystycznych zima może najbardziej "poszaleć" z kolorami. Najpiękniejsze dla niej odcienie to wszystkie barwy nasycone, mocne a jednocześnie zimne. Na przykład rubinowa czerwień, mocny róż, fiolet, ostry błękit, głęboki granat. Jasne kolory też doskonale podnoszą urodę zimy, muszą być jednak bardzo chłodne, wręcz lodowate. Zima jest jedynym typem kolorystycznym, który zdobi kredowa biel oraz czerń. Już jako dziecko może mieć czarny becik i śpioszki, będzie wyglądać w nich znakomicie. Unikać powinna natomiast odcieni ciepłych i delikatnych, złamanych kolorów.
Wśród specjalistów od kolorystyki nie ma zgody co do tego, czy wolno jej nosić brązy. Sama skłaniam się do opinii, że owszem, ale pod warunkiem, że jest to brąz gorzkiej czekolady. Taki, który dobrze komponuje się z czernią.
W makijażu zima nie potrzebuje wielu kolorów. Wystarczy mocno pomalować rzęsy głęboką czernią i intensywnie czerwoną pomadką usta. Barwy używane w makijażu, podobnie jak ubioru, powinny być chłodne, nasycone. Najodpowiedniejszymi kolorami pasteli do powiek są: fiolet, granat, zimna zieleń, niebieski, grafitowy oraz chłodny róż. Oczy mogą być obwiedzione czarną kreską, a na powiece dolnej, między rzęsami a gałką oczną, można narysować kreskę białą (wymaga to dużej wprawy). Najlepsze pomadki i konturówki to intensywne czerwienie, róże i fiolety. Na okazje wieczorowe zima może eksperymentować z jasną szminką przy mocnym, "dramatycznym" makijażu oczu. Podkładu i różu zima używa oszczędnie.
Czy pani zima powinna farbować włosy? Ich naturalny kolor jest wyrazisty, więc jeśli nie ma włosów siwych, w zasadzie nie warto niszczyć ich farbą. Wiele kobiet traktuje farbowanie włosów jako środek na polepszenie nastroju. Cel ten zostanie osiągnięty tylko wówczas, jeśli zmiana koloru poprawi wygląd, a nie oszpeci. Zima ciemnowłosa może sobie pozwolić na kolor czerwonego wina lub bakłażana (fantastyczny). Nie powinna włosów rozjaśniać, ponieważ z reguły przyjmą żółty odcień, który jest dla niej postarzający i wygląda, powiem wprost, tandetnie. Osoby o włosach ciemnoblond mogą zrobić beżowe, różowo-beżowe pasemka lub balayage.
Zimie wolno nosić bardzo ekstrawagancką biżuterię, która harmonizuje z kontrastami w urodzie właścicielki. Zdobią ją duże formy biżuteryjne. Metale to srebro, platyna i białe złoto. Kamienie szlachetne to wszystkie o chłodnych intensywnych barwach: szmaragdy, rubiny, no i oczywiście brylanty - drobinki lodu. Zima może nałożyć na siebie ilość ozdób, w której każda inna wyglądałaby na "przestrojoną". Niestety, przekorna natura ludzka powoduje, że wiele zim chce uchodzić za jesienny typ kolorystyczny. Farbuje włosy na miedzianorudo, stosuje makijaż właściwy jesieniom i ubiera się w jesiennych tonacjach. Dopóki zima taka nie wkroczy w wiek dojrzały, to jeszcze pół biedy - wygląda jedynie mniej urodziwie. Z czasem jednak wspomniane błędy zaczynają drastycznie postarzać.

>LATO

Kreatorzy mody lansują w tym sezonie łagodne, gołębie błękity, dymne szarości, delikatne fiolety i chłodne beże. Ze stonowanymi barwami współgrają miękkie, szlachetne tkaniny.
Rzecz nie będzie jednak o modzie, lecz o urodzie. O urodzie osób należących do kolorystycznej pory roku - lata. Można śmiało powiedzieć, że tegoroczna moda została dla nich stworzona. Pierwsze skojarzenie przy odbiorze ich urody to połączenie popielatego i różowego, a ogólny koloryt jest łagodny i jasny.
Skóra lata ma tonację różową albo beżoworóżową. Oczy, na ogół, niebieskie, ale nie wszystkie lata są niebieskookie. Mogą mieć oczy zielononiebieskie lub piwne, wtedy będzie to także kolor z domieszką zielonego. Na tęczówkach takich oczu widzimy jasne plamki, a wokół nich szary pierścień. Są i brązowookie lata. Te brązowe oczy przypominają orzech laskowy. Włosy pani lato są najczęściej popielatoblond. We wczesnym dzieciństwie bywają platynowe, prawie białe. Z wiekiem ciemnieją nawet do popielatego brązu. Skutek jest taki, że pani lato nie jest, na ogół, zadowolona ze swoich włosów. Mówi: "ja mam mysi kolor". Ten kolor może być bardzo piękny i elegancki, zwłaszcza jeśli go trochę podbarwimy, ale o tym później. Usta lata są różowe, z odrobiną fioletu w tonacji. Lato rozmaicie się opala: albo bardzo trudno i zawsze wtedy pozostaje lekko czerwone, albo zyskuje ładną, brązową opaleniznę. Charakterystyczne dla urody lata jest to, że często otrzymuje pocałunki słońca w postaci piegów, różowawych lub szarobrązowych. Takie oto są uroki pani lato.
Jak pani lato powinna się ubierać? Zacznę od tego, czego nosić nie powinna. Przede wszystkim kolorów jaskrawych, w ich otoczeniu karnacja lata wygląda sino. Pani lato powinna unikać czerni. Od czasu do czasu, od wielkiego dzwonu, przy wieczorowym makijażu może założyć czarną suknię, nigdy na dzień. Lato jest chłodną, kolorystycznie, porą roku. Przypomnę, lato i zima lubią chłodne barwy, z domieszką niebieskiego, zaś wiosna i jesień ciepłe, z domieszką żółtego. Lato powinno zrezygnować zatem z wszelkich złocistych odcieni: łososiowego, pomarańczowego, brzoskwiniowego, rudego. Przyjrzyjmy się bliżej kolorowi czerwonemu. Jeśli lato go dla siebie wybiera, ma to być raczej czerwień zbliżona do arbuza niż pomidora czy marchewki.
Najpiękniejsze kolory lata, najbardziej zdobiące, to opisane na początku błękit i jasny lila, złamana biel, chłodne zieleń i czerwień, beż i brąz, aż do odcienia gorzkiej czekolady. Czernią lata jest zgaszony granat. Beże wyglądają trochę smutno, należy je zatem ożywić. Może to być szalik, apaszka albo malutka chusteczka w kieszonce żakietu. Znakomicie wyglądają dwie chusteczki w różnych odcieniach np.: cyklamenu, cytrynowego lub turkusowego. Warto podkreślić, że turkus jest stworzony dla lata. Kolory lata powinny być jak ono - delikatne. Wszystkie jakby rozbielone mlekiem albo lekko przyprószone fioletem bądź różem.
Jak wspomniałam, osoby o urodzie lata często narzekają na swoje mysie włosy. Jest to typ kolorystyczny, który z wielkim powodzeniem może stosować balayage albo pasemka. Włosy rozjaśnione powinny mieć zawsze odcień popielaty, nigdy złotawy. Efektownie wygląda balayage w postaci pomalowanych koniuszków włosów, gdzieniegdzie jasnych pędzelków na końcach włosów albo jasnych fal. Niektóre ciemnowłose lata mogą wypróbować kolor mahoniu albo bakłażana. Do takich eksperymentów polecam pianki, które barwią do następnego mycia włosów. Wreszcie hitem dla lata może być platynowy blond. Zwłaszcza dla osób, które w dzieciństwie takie właśnie włosy miały.
Wykonując makijaż należy pamiętać o jego chłodnej tonacji. Podkład i róż powinny być beżoworóżowe. Pastele do powiek mogą być, nawet na dzień, perłowe, jeżeli są właśnie modne. Kolory błękitne, rozbielone róże, zielenie i szarości najdoskonalej ozdobią oczy lata. Tusz do rzęs najlepszy jest grafitowy lub w kolorze gorzkiej czekolady, podobnie farba do rzęs (henna). Najlepsze odcienie szminki to jasny róż i łagodny, niebieskawy fiolet. Na okazje wieczorowe lato świetnie wygląda z ustami pomalowanymi dość intensywnym różowym kolorem i z makijażem oczu ograniczonym do mocnego pomalowania rzęs.
Biżuteria, tak jak jej właścicielka, ma wygląd szlachetny. Metale dla lata to srebro, platyna, białe i różowe złoto. Z kamieni - rubiny, granaty, niebieskie opale, akwamaryna, zielone nefryty. Pani lato powinna również mieć sznurek różowych pereł. Naturalne - te są najdroższe. Nie martwmy się jednak, bo doskonale mogą je zastąpić sztuczne.

Spróbuj sobie sama odpowiedzieć na to pytanie- stań przed lustrem bez makijażu i zobacz który z opisów bardziej odzwierciedla Ciebie.
Moim skromnym zdaniem jesteś zimą.

Co do jasnej karnacji, to wypróbuj samoopalacze. Polecam także Beta karoten w kapsułkach (nie jest drogi, Hasco lek robi 100 kapsułek za 8,90zł), nadaje on skórze brzoskwiniowy kolorek, a dodatkowo chroni przed szkodliwym działaniem promieni, przygotowuje ją do lata.

Jeżeli chodzi o kolorki włosów to zdecydowanie wszystko co nie ma ciepłego odcienia ani nawet refleksu. Zerknij na fotki ( nie sugeruj się długością fryzurek)
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-12, 13:22   #12
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Pani Agnieszko którym chłodnym typem Latem czy Zimą, bo nie mogę sama do tego dojść ?
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 13:29   #13
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Kurcze już sama nie wiem , bo mi się wydaje że chyba jestem latem, ale moge się mylić...nie wiem co jest decydujące miedzy tymi dwoma typami...A pani Agnieszka nie odpowiada.....i dalej nie wiem co ja jestem?????????????a kolorki owszem fajne ale chyba raczej dla zimy??????????
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 13:46   #14
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 927
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

No dla Zimy, dla Zimy...... Czyli dla Ciebie-moim zdaniem.
Masz karnację bardzo kontrastującą z włosami (przynajmniej tak wygląda przy odroście), błękitne oczy-bardzo wyraziste, a takie ma zima wlaśnie. Może też być tak, ze jesteś typem łączonym. Ale załączone kolorki moim zdanie Ci pasują (dziewczyny na nich tez mają jasne karnacje)
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 14:02   #15
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

rudości i ciepłe brązy gaszą Twoją urodę. czy jesteś latem czy zimą - tego nie wiem - sama nie umiem się zdecydować kim JA jestem. bo niby latem, ale widzę, że dobrze mi w intensywnych czerwieniach, amarancie.. może pozostań czy tym, że jesteś chłodnym typem urody [zresztą Aga Z. nie raz już pisała, że ona jest przeciwna takim klasyfikacjom, i że niewiele na tym świecie klasycznych lat, zim, jesieni..] - moim zdaniem ładnie byłoby Ci w chłodnym brązie [mówię o włosach ] na jak bardzo ciemny się zdecydujesz - to już Twój wybór
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 15:24   #16
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Wydaje mi się, że jednak jesteś latem, zbyt eteryczną, delikatną masz urodę jak na zimę. Zdecyduj sama - czy dobrze ci w mocnych kolorach (zimnych) jak np. fuksja, mocna malinowa czerwień? Czy raczej w łagodniejszych zimnych różach, błękitach, itp. Przyłóż do twarzy (niepomalowanej kosmetykami kolorowymi, tj. cień, szminka) po kolei jakieś szmatki (np. apaszki, co znajdziesz, ważny jest odcień) w takich kolorach i sprawdź, przy których z nich twoja twarz wygląda najkorzystniej.
I pytanie wg mnie wskazujące bezsprzecznie zimę (no, może prawie bezsprzecznie) czy dobrze jest ci w mocno czerwonych pomadkach? (ale zimna czerwień, np. rubinowa lub bordo)
obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 16:23   #17
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Droga Aniu ja osobiście nie lubię tych podziałów, ale jak już tak bardzo chcesz wiedzieć, to na podstawie tych zdjęć jestem raczej za latem.

Agusia już ładnie opisała Ci wszelkie niuanse

A jeśli chodzi o kolor włosów to w paletach kolorów u fryzjera, masz na ogół podziały na zimne i ciepłe kolory. To poruszaj się w tym pierwszym typie.

Gorąco pozdrawiam

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 09:04   #18
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Dziękuje bardzo za pomoc, koleżanka ma książkę o 4 typach urody, to już teraz sobie poczytam o "Lecie" i bedę wiedziała co i jak.
Pozdrawiam i miłego dnia.
ania
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 09:08   #19
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Dziękuje za pomoc wg. Pani Agnieszki jednak Lato, to teraz już wiem co robić, pozdrawiam.
Ania.M.
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-13, 09:17   #20
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

No to jednak "lato" bo mocne kolory szminek wyglądają na mnie zbyt krzykliwie (np. mocna czerwień)zresztą czarne włosy też nie za bardzo mi pasują ( a zimie chyba było by w nich dobrze?), ale mam ostanią prośbę : Wiecie może która ze znanych kobiet jest latem, to może bym sobie u nich coś jeszcze podpatrzyła i miała jakiś punkt odniesienia.Będę wdzieczna.
Pozdrawiam
Ania
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 10:06   #21
aga.n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 4
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Latem jest np. Grażyna Torbicka. Ale ty jesteś zimą. Nie widzę Cię w szarościach. Nie musi Ci być dobrze w czerwieniach na ustach. Sa różne zimy.
aga.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 10:19   #22
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

A ja się poprawię. Niektóre lata też świetnie wyglądają w czerwonych ustach
obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 10:42   #23
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Latem jest Gwyneth Paltrow, Meryl Streep
obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 11:43   #24
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

ciężko ocenić jaką porą roku się jest - jeśli..
- mamy farbowane od lat włosy,
- przyzwyczajamy się do tylko jasnych/ tylko ciemnych szminek [i tylko dlatego wydaje się nam, że w innych jest nam nie dobrze]
- używamy czarnego tusuz do rzęs albo tylko brązowego i przez pryzmat tych nabytych elementów oceniamy nasz typ

ja sama nie wiem "kim jestem" - a to co napisałam wyżej to tylko taka luźna uwaga

a co do Gwyneth to mi się podoba również w "zimowej" wersji.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Gwyneth Paltrow7.jpg (5,0 KB, 118 załadowań)
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 12:39   #25
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

popatrz jakie dziewczyny reklamuja kosmetyki Nivea, te blondynki to przewaznie wszystkie Lata sa, maja popielate blond wlosy nawet jak ktoras ma ciemniejsze to zawsze takie popielate. Nie przypominam sonie zeby w reklamach kosmetykow Nivea byla ciepla blondynka, no Zimy tez reklamuja ale przewaznie Lata
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 12:56   #26
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Dziewczynki to ja już teraz nic nie wiem - Lato czy Zima?
Ale czy można być zimą z naturalnymi włosami ciemno blond ? bo ja takie mam przy dziennym świetle, chociaż w pomieszczeniach wyglądają na ciemniejsze....całą reszte widzicie na zdjęciach i co?
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 13:38   #27
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Aniu, a czy koniecznie musisz być pewna jaką porą roku jesteś? Nie lepiej wiedzieć po prostu jakie kolory do Ciebie pasują, jakie fryzury? [może jesteś typem mieszanym i nie można Cię sklasyfikować ]

Moim zdaniem możesz podpatrzyć jak wygląda Amanda Peet [na mój gust ma podobna kolorystykę do Twojej].

A to moje dzieło -> przepraszam za za mocny makijaż, ale chciałam Ci pokazać, że i zimowo ładnie wyglądasz -> w mocnym makijażu [cienia nie dało rady ciemniejszego nałozyć stąd te jasne placki, i kolorystka włosów nie ta.. ]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ula5.JPG (10,8 KB, 201 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ula6.JPG (9,6 KB, 174 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ula1.JPG (16,1 KB, 233 załadowań)
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 13:44   #28
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

a oto zdjęcia Amandy Peet.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg amanda peet.jpg (76,2 KB, 151 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg amanda peet2.jpg (25,4 KB, 159 załadowań)
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 14:18   #29
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

Zgadzam się z Sarenką - najważniejsze, że jesteś chłodnym typem urody. Przecież te podziały mają nam pomóc, a nie komplikować życie i chyba trzeba je traktować roboczo jako punkt wyjścia, a nie ograniczenie. Zresztą między zimą a latem nie ma dużej różnicy - raczej intensywność, lato to taka delikatna wersja zimy.

Ja długo sądziłam że jestem jesienią, choć jednak brązy, gdy je nosiłam (dalej czasem noszę, ale nie w makijażu, nie lubię) podświadomie wybierałam chłodne ( czekolada, brąz złamany śliwą czy bordo). Dopiero gdy zaczęłam nosić inne kolory, zobaczyłam różnicę.
Znaczenie ma też, jakie kolory lubisz, nic na siłę. W końcu masz się dobrze czuć w tym, co masz na sobie.
Rada: poeksperymentuj przede wszystkim z kolorami cieni i pomadek, pytaj w sklepach z kosmetykami, kiedy będą mieli wizytę wizażystki, umów się, zobaczysz co ona ci doradzi. Nawet jeśli to ci się nie spodoba, będziesz już wiedziała, w jakim odcieniu się nie lubisz. Możesz też ustalić z wizażystką, w jakiej kolorystyce chciałabyś makijaż - i zobaczysz, co z tego wyjdzie. I tak metodą prób i błędów znajdziesz swoje kolory.
Powodzenia!
obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 14:37   #30
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: Metamorfozy: doradźcie mi kolor włosów - jakim jestem typem kolorystycznym ?

dzięki dziewczynki, ta amanda Peet rzeczywiście kolorystycznie jest do mnie podobna, chciałam wiedzieć czy lato czy zima - żeby właśnie dobrać sobie odpowiednie kolory, bo tak ja piszecie to widze że lato jest raczej pastelowo zimne a zima ma mocne kolory i nie wiem w których było by mi lepiej, a tak poszła bym na łatwizne i szukała czegoś tylko o jednym typie a tak dylemat np. nosić czarny czy nie, czerwony mocny czy rozmyty, szafirowy czy delikatny niebieski ? szminka mocna czy pastelowa?
a tak wogole to gdzieś czytałam że gwyneth Paltrow jest Wiosną, wiec chyba odpada. a Co myślicie o Laetitia Casta - lato?
p.s. w jakim sklepie można dopaść taką wizażystkę?
Słuchajcie właśnie wyskubałam listę z Paniami LAto:
Amanda de Cadenet,Barbara Busch,Bo Derek,Cameron Diaz,Catherine Deneuve,Claudia Schiffer,Courtney Love,Diana,Dolly Parton,Farrah Fawcet,Grace Kelly,Heather Locklear,Hillary Clinton,Iwona Kubicz,Joanna Dark,Linda Evans,Magdalena Cielecka,Mellanie Griffith,Sharon Stone,Penelope Keith,Suzannah York,Grażyna Torbicka,Ornella Muti,Princess Anna,Queen Elizabeth
tylko że większość to blondynki a ja szukam szatynek, wiecie coś o innych....?
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-06 19:34:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.