Białe plamki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-22, 01:38   #1
lacerta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2

Białe plamki


Witam. Nie wiem czy moje pytanie umieściłam w odpowiednim dziale ale liczę że uzyskam na nie odpowiedź. Około rok temu zauważyłam na ciele jasne (tzn duzo jaśniejsze niż moja skóra ogólnie) plamki. Jest ich niewiele bo 3-4 (w ubiegłym roku były 2, więc teraz jest ich już jakby wiecej) i są raczej niewielkie - wielkość opuszki kciuka. Plamki umiejscowione są na ramieniu, plecach i przy szyji i stają się one właściwie widoczne dopiero po opalaniu (w ich obrębie skóra jakby się nie opalała). Zaznaczam że nie korzystam z solarium. Od 5 lat stosuję antykoncepcję hormonalną a od dwóch jestem leczona też pramolanem i asentrą, sporadycznie biorę również zolpic ( bezsenność i nerwica natręctw) Wiem że zarówno pigułki antykoncepcyjne jak i niektóre antydepresanty mogą zawierać substancje fotouczulające. Czy to przez ich stosowanie powstały te plamki?? Jeśli nie to przez co?? No i najważniejsze: jak się ich pozbyć?? Dodam tylko że przerwanie stosowania leków nie wchodzi w rachubę niestety . Bardzo proszę o pomoc i fachową poradę. Pozdrawiam
lacerta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 08:27   #2
ewlina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3 107
GG do ewlina
Dot.: Białe plamki

moze moja porada nie jeste fachowal....ale mialam a nawet jeszcze mam to samo...poszlam do dermatologa i okazalo sie ze jest to lupiez pstry czy jakos tak...przypisala mi leki i w sumie gdy terasz sie opalam to juz zanikają....wiec radze Ci tez przejsc sie do dermatologa
ewlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 00:58   #3
lacerta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2
Dot.: Białe plamki

Ewlinka dziękuję za informacje. Też stwierdziłam że najlepiej będzie pokazać te plamki specjaliście i masz rację to łupież pstry. Jakieś powszechne to paskudztwo. A jak dużo tych plamek było u Ciebie i jakie duze?? U mnie to zaledwie 4 plamki wielkości opuszka palca. Aha i jak długo po kuracji u Ciebie plamki znikły i skóra w tych miejscach opalała sie normalnie? Pytam ponieważ dermatolog powiedziała że same zarodniki powodujące to giną w trakcie kuracji ale pigment w miejscu plamek powraca wolniej. No i ciekawy mnie jak długo to faktycznie trwa
lacerta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:15   #4
ewlina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3 107
GG do ewlina
Dot.: Białe plamki

no w sumie troche to trwalo...u mnie zaczelo sie chyba rok temu...i dopiero terez tak naprawde znikaja...u mnie bylo ich sporo nawet nie zlicze....przede wszystkim na plecach i rekach...nie byly za duze ale zbiealy sie w takie grupki jakby... ale dzieki bogu juz znikaja i jezeli ktos nie wiedzial o ich istnieniu tak naprawde tego nie zobaczy....to powodzenia w leczeniu... i mam nadzieje ze tobie tez niedlugo znikną ....
ewlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 12:13   #5
nikuuus
Raczkowanie
 
Avatar nikuuus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Białe plamki

ja właśnie skonczylam kuracje, pani doktor przepisala mi maść i kazała myć plecki nizoralem, nie wiem czy tak ma byc ale te plamki przemienily sie w jedna duza biala plame? wyglada to jakby zeszła mi skora czy teraz moge to opalic?? jejka mam nadzieje ze mi to nie zostanie a moze użyć samoopalacza...
__________________
Jesteśmy razem->>>>>

Dusza przez miłość upada lub też działa w nieładzie.
— Umberto Eco, Imię róży
nikuuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 10:06   #6
ewlina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3 107
GG do ewlina
Dot.: Białe plamki

u mnie tak nie bylo....a;e to moze u kazdego inaczej...ja tez mialam myc nizoraleem ale ktos doradzil mi ketoxin jest chyba tanszy od nizoralu a tak samo dobry...a z tym samoopalaczem to moze sprobuj lepiej slonca i zobaczysz czy zacznie znikac....bo u mnie dlugo to trwalo zanim naprawde znikneły
ewlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 11:01   #7
ewlina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3 107
GG do ewlina
Dot.: Białe plamki

wlasnie przeczytalam pewne forum i jestem troche przerazona....pisza tam ze tego nie da sie wyleczyc i to powraca...i ze lepiej nie chodzic na basen i na solarium....to stronka tego forum http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=3287459
ewlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-26, 17:30   #8
nikuuus
Raczkowanie
 
Avatar nikuuus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Białe plamki

jej mam nadzieje ze mi to przejdzie ;( dzis mialam okazje sie troszke opalac, ale bałam sie o te moje plecy najgorsze jest to ,ze u mnie w miescie nie ma dobrego dermatologa moze ktos ma jakis dobry sposob ? ja narazie uzywam nizoralu i masci Pirolam? czy jakos tak
__________________
Jesteśmy razem->>>>>

Dusza przez miłość upada lub też działa w nieładzie.
— Umberto Eco, Imię róży
nikuuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 16:44   #9
khtm15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Dot.: Białe plamki

Też mam łupiez pstry tylko że ja mam okropnie dużo tych palmek na plecach dekolcie traz juz mi sie robi na szyji i na raionach. Byłam u dermatologa i przepisala mi maść MICONAL (18,90 zł) kazała smarować wieczorem iz mywać rano kuracja ma trwać 14 dni już jest 8 dzien tej "kuracji" i nic mi nie pomaga ta maść jestem zalamana chociaż zeby te plamki juz sie nie rozprzestrzenialy dzieki tej maści ale nie nic nie pomaga. Czytalam w internecie ze niektórym pomógł NIZORAL wiec tez sprubuje dzis sobie kupilam i nasmarowałam sie tym mam nadzieje ze cos pomoze..U mnie jest kiepsko bo mam ciemną karnacje i te plamki są BARDZO widoczne...( Gdy jestem na słońcu to tych palmek sie robi wiecej ale przeczytalam ze po leczniu trzeba te plami opalić a skąd mam wiedziec kiedy moge to opalić bo nie chce sie narazic ze jak wyjde na slonce to znow mi wyskoczy tych palmek wiecej a mam juz ich naprawde duzo i nie chce juz miec wiecej....Aż chcę mi sie płakać jak widze moje moje cialo pokryte tymi cholernymi palamami nie wiem co mam robić....(( Jeśli znacie jakiś skuteczny środek na łupież pstry to bardzo prosze o pomoc napiszcie na tym forum czym zwlczyliście to cholerstwo...z góry Bardzo dziękuje..
__________________
Smutna...Nie Wiem Co Mam Robić...Pomocy!!!
khtm15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 10:06   #10
ewlina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3 107
GG do ewlina
Dot.: Białe plamki

nie wiem czy tobie to pomoze...ale ja uzywalam ketoxin.... to taki szampon jak nizoral ale tanszy....mylam nim glowe i cale cialo przez jakis czas i mi pomoglo....moze tez sprobuj
ewlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.