"Dieta"dla tych którzy mają trądzik. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-02, 17:15   #1
Sissi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3

"Dieta"dla tych którzy mają trądzik.


To, co jemy naprawde odzwierciedla sie na naszych buziach.
Na temat zwiazku dietry z pojawianiem sie tradziku istnieje wiele mitow,dlatego moze Macie jakiesw pewne (SPRAWDZONE NA SOBIE) sposoby? Co jesc, by cieszyc sie ładną cerą?
Dzieki za wszystkie odpowiedzi!
Sissi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 17:23   #2
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: ANTYtrądzikowa dieta :)

- Nie jeść słodyczy - ale to wszyscy wiedzą czekolada i różne fajne ciasta zakazane.
- nie wiem, jakim cudem ma to związek, ale moja cera jest łądniejsza, jeżeli nie piję kawy.
-Jesć dużo produktów z witaminami z grupy B (ale ja za leniwa jestem, żeby kompować dietę, więc łykam witaminki B compositum)
-Pić herbatki z bratka i acnevulten

-podobno MAJONEZ bardzo szkodzi na cerę (oddzielam spacją, bo nie podzielam tej opini)

nic więcej mi na ten moment nie przychodzi do głowy :0. Fajny wątek, na pewno dowiemy się mnóstwa ciekawych rzeczy!
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 17:58   #3
Julka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 45
Re: ANTYtrądzikowa dieta :)

Co do diety ANTYtrądzikowej to mi się wydaje że tradzik pojawia się nie tylko przez złe odzywianie ale różne bakterie tkwiące w naszej skórze.
Ja np mam problemy z trądzikiem i od ponad 2 lat nie jem zadnych fast foodów, słodyczy czy ostrych rzeczy, ale to nic nie pomaga. Caly czas pojawiają się nowe niespodzianki. Podczas gdy moja siostra codziennie obżera się batonami, chipsami, lubi też zjeść slodkie i ją wogole nie rusza. A że przez wiele lat trenowałam taniec byłam także zmuszona do ograniczania się w tych rzeczach i wyników żadnych nie ma.
Julka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 19:55   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: ANTYtrądzikowa dieta :)

Według najnowszych badań ponoć jedzenie nie szkodzi. Ale coraz więcej osób ma problemy z alergią pokarmową i to się niestety bardzo dobija na cerze... ja sama jestem zwolenniczką teorii, że niektóre rzeczy szkodzą - u mnie to przede wszystkim węglowodany w nadmiarze, zwłaszcza te przetworzone. Unikam ich, no tak z rozsądkiem, staram się jeść np cista nie częsciej niż raz w tygodniu. Czekolada pod każdą postacią, nawet ta czarna niestety, najbardziej niedobre jest dla mnie połączenie kakao oraz orzechów i tłuszczu. Na pewno szkodzi wysoko przetworzona żywność, zwłaszcza fast food (choć mi akurat chyba nie szkodzi). Z całą pewnością problemy mam z cerą po coli, którą niestety pijam, bom uzależniona!). NIe zauważyłam pogorszenia cery po ketchupie, majonezie czy ostrych przyprawach (choć w zasadzie mogą pogarszać stan cery).
Właśnie doszłam do wniosku że jak nie jem wcale słodyczy mam idealną cerę i to już uroslo u mnie do rangi małej obsesji odchudzać się to juz nie mam samozaparcia ale potrafię nie jeść słodyczy ze względu na cerę, i to całkiem długo nawet!
Poza tym tak jak Joannea pijam ziółka oraz jem witaminkę B/drożdże.
Joannea - jestem w trakcie pisania do Ciebei maila w związku z naszą niedawną dyskusją tu na forum, jeszcze dziś dojdzie!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 19:59   #5
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: ANTYtrądzikowa dieta :)

Smoczyca napisał(a):
> Joannea - jestem w trakcie pisania do Ciebei maila w związku z naszą niedawną dyskusją tu na forum, jeszcze dziś dojdzie!

siedzę przy komputerze cały czas, a mój autluczek pika na każdego nowego maila także ucieszę się bardzo
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 21:00   #6
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: ANTYtrądzikowa dieta :)

Aby moja cera była gladka trzeba wykluczyć z jadłospisu wszelkie słodkości Niestety nie stosuję się do tej zasady
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 09:49   #7
Sissi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3
Re: ANTYtrądzikowa dieta :)

Bardzo dziekuje za te wskazowki Naprawde widac , ze na WAs mozna liczyc, ja ze swej strony moge dodac iz, zaleca sie spozywanie czestszych ale mało obfitych posiłkow (by nie przeciazac ukladu pok i przemiany materii) oraz jedzenie produktow zawierajacych blonnik ( fasola, piecztywo razowe, wieloziarniste, surowe warzywa). Podobno borze robi tez picie "na czczwo wody z miodem", lub rozworu zielonej glinki
Sissi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-03, 14:31   #8
katte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 11
Homeopatia w leczeniu trądziku

Mam pytanie dotyczące homeopatiiw leczeniu trądzikuczy ta metoda jest skuteczna,może ktoś leczył się albo leczy i może coś na ten temat napisać.Leczę sie u dermatologe (juz rok),ale nie jestem zadowolona z rezultatów.Jestem z okolic Katowic ,może ktoś ploeci lekarza,który jest skuteczny w tego typu leczeniu.Z tego co słyszałam to pierwsza wizyta kosztuje 100 zł a kolejna 50,zatem nie jest to tania metoda.Zanim sie zdecyduje chcialabym cos na ten temat wiedziec.
P.S Może ktoś poleci dermatologa SKUTECZNEGO w leczeniu trądziku.
katte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 12:45   #9
Agga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 45
Re: ANTYtrądzikowa dieta :)

Witam
poza wlasciwa dieta, o czym juz wspominaly dziewczyny, na stan cery na pewno ma wplyw nasza gospodarka hormonalna.
U niektorych kobiet cera "psuje sie" tylko przed okresem, a u innych nigdy nie wyglada tak, jak bysmy sobie zyczyly. W swoim czasie, w liceum i na studiach, mialam zaburzenia hormonalne i trudno bylo mi utrzymac dobry stan cery- nawet wlasciwa dieta nie pomagala.
No i oczywiscie stres! Na pewno zauwazylyscie, ze tez potrafi zrujnowac nasza starania o gladka buzke ...


pozdrawiam
Agga
Agga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 13:20   #10
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: ANTYtrądzikowa dieta :)

joannea napisał(a):
> > - nie wiem, jakim cudem ma to związek, ale moja cera jest łądniejsza, jeżeli nie piję kawy.

ja nie piję kawy juz od 3 miesięcy (wcześniej po 2 na dzień) i nie widzę żadnej różnicy w stanie cery. może 3 miesiące to za mało, aby dostrzec efekt???
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 13:41   #11
katarzyna_czapa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 188
Re: ANTYtrądzikowa dieta :)

Zgadzam się z Agą
Mam 16 lat i zauważyłam, że jeśli stosuje specyfiki przeciwtrądzikowe (ostatnio brevoxyl) to one pomagają, ale tylko na chwilę, mam takie wrażenie, że one (pryszcze) po prostu muszą wyjść, że siedzą wewnątrz i niezależnie co zjem, czym się posmaruję, czy nie wiem jak się czymś zdenerwuję to one wychodzą , i nawet już przestało mi to przeszkadzać, po prostu taki urok dojrzewania
Jednakże na pewno to co jemy wpływa na stan naszej cery, u niektórych ma to większe znaczenie, a u niektórych mniejsze. Tak samo jeśli pokremuję buzię jakimś specyfikiem który zatka mi pory , następnego dnia "wysyp" murowany!! Niezależnie od poziomu hormonów .
Według mnie trądzik to indywidualna sprawa u każdego chorego. Ja teraz stosuję po prostu metodę dokładnego oczyszczania (czytaj nie wysuszania!) i to jest dla mnie najważniejsze, aby skóra była czysta. A jak pryszcz wyskoczy to korektor i z przemienie się w , zawsze można naturę poprawić
Szkoda mi tylko chłopaków, którzy żyją z myślą, że "zamówili ciepły kotlet", a potem okazuję się, że dostali "zimną rybę" na szczęście nim się to okaże(okarze) są już tak w nas zakochani, że wolą tą wspaniałą "zimną rybę" !!!
trochę się rozpisałam, mam nadzięję, że zrozumieliście coś z tego
pozdrawiam wszystkich Kasia
katarzyna_czapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-02, 13:01   #12
yaGódka
Raczkowanie
 
Avatar yaGódka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 179
"Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

No więc właśnie.Czego w takiej "diecie" powinno się unikać ,a co wręcz przeciwnie jest potrzebne nam.

Z tego co wiem to trzeba zapomnieć o słodyczach ( w pon. minie 7 dni bez słodkości ). Chleb też powinniśmy zmienić na ciemny. Co jeszcze?
yaGódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 13:07   #13
nula88
Zadomowienie
 
Avatar nula88
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 295
GG do nula88
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Unikaj:

-ostre przyprawy
-mocna kawa, herbata
-majonez, ketchup, musztarda
-kakao (najgorsze co może być)
-słodycze
__________________

nula88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 14:56   #14
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

oh tak słodycze one źle działaja na trądzik ... kiedys jak to nastolatka miałam problemy z tradzikiem jak to zawsze cos mi tam wyskakiwała ale odkad nie jadam dłosyczy tzn raz na miesiac cos tam zjem to z moja cera jest owiele lepiej jest teraz gładziutka i nic nie wyskakuje jest poprostu super
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 15:25   #15
yaGódka
Raczkowanie
 
Avatar yaGódka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 179
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Mi narazie jeszcze wyskakują.Ale chyba trochę mniej.Cały czas sobie tlumacze,że organizm w dalszym ciągu oczyszcza się z tych słodyczy Slyszalam kiedys,że po zjedzeniu chipsów oragnizm oczyszcza się przez ok.miesiąc
yaGódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 16:01   #16
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Ja mam trądzik i uwielbiam wszystko to co zakazane :P Ja bez czekolady nie funkcjonuje, a i kiełbaski nie zjem bez ketchupu czy musztardy Ostrego też sobie nie odmawiam, ale zaznaczam wszystko spożywam z umierem, a poza tym u mnie nawet po wyeliminowaniu tych pokarmów, nie zauważyłam żadnej poprawy
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 16:40   #17
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Przy trądziku nie powinno się także jeść sztucznej żywności - zupek z proszku, zupek z torebki z makaronem itp. i jak najmniej tłustego, gazowanych sztucznych slodkich napojów itd.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 16:45   #18
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

wow....czyli kakao jest gorsze od np. czekolady, dlaczego?? nie rozumiem
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 09:04   #19
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez paulinka_vel_paulinka
wow....czyli kakao jest gorsze od np. czekolady, dlaczego?? nie rozumiem
ja też
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 10:22   #20
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Kilka dobrych lat walczyłam z trądzikiem. I to nie z takim,co to kilka,kilkanaście krostek się pojawia na twarzy,ale z takim bardzo silnym. Dwóch pierwszych dermatologów zakazywało mi jeść słodycze,ostre przyprawy i to co tu jeszcze wymieniłyście. Żaden z tych lekarzy mnie nie wyleczył. Poszłam do trzeciego, który powiedział,ze tak naprawde nie wiadomo,czy jedzenie ma wpływ na trądzik,więc nie zakazywał mi niczego. No i dziś nie mam już trądziku
Wydaję mi się,że to jest sprawa indywidualna,może rzeczywiście komuś od słodyczy psuje się cera,ale może to nie jest nawet trądzik,tylko jakaś reakcja uczuleniowa. Czasem człowiek nie wie,na co jest uczulony.
A co do kakao to jestem jego wielką zwolenniczką i nic mi po nim nie wyskakuję ( a mam niestety cerę skłonną do róznych wyprysków )i mam zamiar pić je
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 10:53   #21
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

chyba jedyny sposób, żeby się przekonać to odstawienie potencjalnie szkodliwych subastancji, czyli przede wszystkim:

- słodycze
- sztuczne zupki itp.
może jeszcze:
- produkty powodujące duże skoki poziomu cukru we krwi - białe pieczywo, ziemniaki (na dobry początek)

2 tygodnie takiej "diety" pozwolą zorientować się czy niezdrowe jedzenie ma wpływ na wygląd naszej skóry - no i 2 tygodnie większość ludzi jest w stanie wytrzymać
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 11:12   #22
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

mojej koleżance pani dermatolog zakazała jeść pieczywa, jogurtów, słodyczy- wogóle do minimum ograniczyć węglowodany! i stan jej cery się naprade poprawił o jakieś 150%.
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 11:15   #23
yaGódka
Raczkowanie
 
Avatar yaGódka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 179
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Ja już nie potrafię odróżnić czy mi ta "zdrowa dieta"coś pomoga czy nie.Dzisiaj odstawiam ziemniaki i zamieniam albo na kasze albo na ciemny ryż i makaron.

******
wczoraj nie mogłam się oprzeć lodom<duużej porcji>i oczywiście pochłonęłam to;]]dotego paczka czipsów paprica i 2 delicje Cała diete szlag trafił.Od dzisiaj znów zaczynam.
yaGódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 11:17   #24
yaGódka
Raczkowanie
 
Avatar yaGódka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 179
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez paulinka_vel_paulinka
mojej koleżance pani dermatolog zakazała jeść pieczywa, jogurtów, słodyczy- wogóle do minimum ograniczyć węglowodany! i stan jej cery się naprade poprawił o jakieś 150%.
omg.jogurty też? wiecie moze czy jogurty naturalne bez cukru też są szkodliwe?I maślanki i kefiry?
yaGódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 11:32   #25
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

nie wnikałam czy wszystkie jogurty, ale myśle, że tu bardziej chodziło o te mocno słodzone.
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 16:49   #26
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Właściwa dieta sposobem na trądzik

Beznadziejna walka z młodzieńczym trądzikiem spędza ci sen z powiek? Zmień dietę - radzi na łamach najnowszego numeru tygodnika "New Scientist" amerykańska biolog Loren Cordain. Jej zdaniem pryszcze na twarzy to wynik spożywania wysoko przetworzonych węglowodanów, czyli mówiąc prościej - białego pieczywa, makaronów, a nawet zbożowych płatków śniadaniowych.

Panią biolog zastanowił fakt, że trądzik młodzieńczy to zmora nastolatków z krajów wysoko rozwiniętych. Nie znają jej na przykład młodzi mieszkańcy Papui Nowej Gwinei, nie znali również Eskimosi, dopóki nie zakosztowali współczesnej cywilizacji.

Jaki jest związek pomiędzy - na przykład - jedzeniem bułek, a pryszczatą cerą? Okazuje się, że w procesie przetwarzania żywności rozpadają się długie łańcuchy węglowodanowe i powstaje skrobia. Do jej przetworzenia organizm produkuje dodatkowe porcje insuliny i podobnego do niej hormonu.

To z kolei prowadzi do zwiększenia ilości męskiego hormonu odpowiedzialnego między innymi za stymulację pracy gruczołów łojowych skóry. Pory skóry zatykają się od nadmiaru tłustej wydzieliny i powstaje idealna pożywka do rozwoju bakterii.
źródło: Właściwa dieta sposobem na trądzik, RMF
Sadzę, że to może być prawda
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 18:03   #27
yaGódka
Raczkowanie
 
Avatar yaGódka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 179
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

patrycjap dziękuje za wklejenie tego artukułu;*
yaGódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 21:38   #28
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez patrycjap
rozpadają się długie łańcuchy węglowodanowe i powstaje skrobia
bujda na resorach!! to skrobia jest "długim" węglowodanem złożonym z tych prostych (glukoza), w każdym podstawowym podręczniku do biologii jest to napisane! http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrobia
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 07:52   #29
yaGódka
Raczkowanie
 
Avatar yaGódka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 179
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

a co sadzicie o dietach oczyszczających-np.jednodniowych? naprawde cera się polepsza?
yaGódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 08:49   #30
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
bujda na resorach!! to skrobia jest "długim" węglowodanem złożonym z tych prostych (glukoza), w każdym podstawowym podręczniku do biologii jest to napisane! http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrobia
rzyrafka przyznaje ci racje sądzę, że pewnie mieli na myśli glukozę, tylko niesety się pomylili upsss.
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-24 19:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.