woń spermy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-03, 00:07   #1
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240

woń spermy


Nie znalazlam odp. w wątkach więc go zakładam. Mam takie pytanie, jeśli czujecie sperme, czy też wam tak śmierdzi że zbiera was na wymioty? jak sobie "zneutralizować" nos? mam taki problem, gdy TŻ nie kończy we mnie (dość często, po prostu ze strachu) i czuję spermę to nie mogę wytrzymać, zaraz mnie zbiera na wymioty - oczywiście nie zwymiotuję, ale mnie tak zbiera, tak mi się cofa w gardle coś, jakbym za chwile miała pawia puścic, aż zaczynają mi oczy lzawić (po prostu takie zachowania jak przy pawiu, krótko mówiąc)czy wy też tak macie? co z tym zrobić?
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 00:41   #2
Nymphetamina
Wtajemniczenie
 
Avatar Nymphetamina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 087
GG do Nymphetamina
Dot.: woń spermy

Heheh hmmm... Nie wiem jaką woń ma sperma, bo nie wąchałam. Słyszałam, że podobno ma brzydki zapach ale nie potwierdzę tej tezy.
Niby odpowiednie odżywianie ma zmienić smak spermy ale nie wiem jak to jest z zapachem.
__________________







Nymphetamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 07:57   #3
ewa001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 24
Dot.: woń spermy

też kiedyś czytałam że zapach spermy zależy od tego co się zje lub wypije. Im więcej alkoholu tym sperma ma bardziej "nieciekawy" zapach.(i faktycznie tak jest). Tylko nie wiem co spożywać żeby miała ona przyjemniejszy zapach.
ewa001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 08:08   #4
Sandi_xD
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 123
GG do Sandi_xD Send a message via Skype™ to Sandi_xD
Dot.: woń spermy

skasowano

Edytowane przez Sandi_xD
Czas edycji: 2008-04-23 o 18:37
Sandi_xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 08:08   #5
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: woń spermy

Sperma sama w sobie ma nie za przyjemną woń i smak. Można to jednak zmienić, poprzez własciwą dietę. Niekorzystnie wpływa alkohol, papierosy oraz duże ilości mięsa oraz tłuszczu. Sperma jest wtedy zarazem gorzka i kwaśna o nieprzyjemnym zapachu. Zmieniają to jednak warzywa oraz owoce, szczególnie słodkie jak np ananas, wprowadzone w posiłki lub przekąski.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 10:09   #6
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: woń spermy

Niestety mój TŻ nie zrezygnuje z mięsa (prędzej ze mnie - żarcik) bardzo lubi kotlety i inne mięsne dania co do alkoholu to nie pije (nie to żeby w ogóle) i nie pali, tłustych rzeczy też nie je. Chyba będę się musiała męczyć już z tym smrodem A owoców za bardzo nie lubi, natomiast ja uwielbiam, gdybym to ja ją produkowała może byłoby lepiej, heheh. Kurcze no nie da się tego nie wąchać, siłą rzeczy muszę poczuć jeśli jestem przy TŻ A on mi mówi że ja jestem cudak że nikomu aż tak bardzo to nie przeszkadza, a ja prawie że zwymiotuję
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 10:50   #7
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: woń spermy

Według mnie sperma nie pachnie.W każdym razie niezbyt mocno.To nie jest dla mnie nieprzyjemne.
Ale zauważyłam, że jej zapach i smak bywa różny w zależności od pewnych czynników
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 10:52   #8
Risha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 516
Dot.: woń spermy

sperma mojego TŻ też nie ma zapachu -albo ja nie czuję -ale zauważyłam że jak przyjechał po delegacji to ma słodki smak -i nie mam pojęcia od czego
Risha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 12:48   #9
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: woń spermy

moj TZ pali, pije piwo i je duuuuzo miesa a mimo to jego serma jest praktycznie bezzapachowa. Moze wchodza tu w gre jakies czynniki genetyczne? Nie mam zielonego pojecia.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 15:39   #10
olcik87
Raczkowanie
 
Avatar olcik87
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
GG do olcik87
Dot.: woń spermy

Eh, doskonale to rozumiem. Mnie tez mdliło za każdym razem. Po prostu nie mogłam znieśc tego zapachu. I chcoiaż bardzo się starałam, nie dało rady. Po prostu od razu po jakiejkolwiek czynności :d szybko szłam do łazienki...
__________________
"Boże, pozwól mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"
olcik87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 15:45   #11
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: woń spermy

pomomo wrazliwego nosa-nigdy nie stwierdzilam nieprzyjemnego zapaszku spermy.Owszem,smak nieszczegolny,ale zapach?Hmm...
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 15:48   #12
dda
Przyczajenie
 
Avatar dda
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 7
Dot.: woń spermy

hmm nie kosztowalam ale wiem ze czasami smierdzi xczasami nie pachnie mi to bulka tarta
dda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 15:55   #13
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: woń spermy

Cytat:
Napisane przez olcik87
Eh, doskonale to rozumiem. Mnie tez mdliło za każdym razem. Po prostu nie mogłam znieśc tego zapachu. I chcoiaż bardzo się starałam, nie dało rady. Po prostu od razu po jakiejkolwiek czynności :d szybko szłam do łazienki...
już myślałam że jestem jedyna co nie może tego znieść. A teraz się będę pocieszać że nie jestem sama
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 16:00   #14
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: woń spermy

Cytat:
Napisane przez Little Angel
pomomo wrazliwego nosa-nigdy nie stwierdzilam nieprzyjemnego zapaszku spermy.Owszem,smak nieszczegolny,ale zapach?Hmm...
Jeśli mi tak to cuchnie, to chyba paw na miejscu by był gybym miała tego spróbować trzymam do tego dystans (na ile jest to możliwe ) Na samą myśl mi się niedobrze robi, z przyczyn higienicznych nie zamierzam próbować i nawet staram się tego nie dotykać (niestety się nie da całkowicie ) dlatego jakby to ująć jestem troche "sucha" dla swojego TŻ-ta no ale cóż, lepiej troche oslche, niż jakbym miała na niego zwymiotować
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 16:16   #15
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: woń spermy

yyyy...
moj TŻ pali i pije mięsko też jes i jakoś nie śmierdzi ...ale on nawet pot ma nie smierdzący
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 18:55   #16
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: woń spermy

Cytat:
Napisane przez wskazówka
Jeśli mi tak to cuchnie, to chyba paw na miejscu by był gybym miała tego spróbować trzymam do tego dystans (na ile jest to możliwe ) Na samą myśl mi się niedobrze robi, z przyczyn higienicznych nie zamierzam próbować i nawet staram się tego nie dotykać (niestety się nie da całkowicie ) dlatego jakby to ująć jestem troche "sucha" dla swojego TŻ-ta no ale cóż, lepiej troche oslche, niż jakbym miała na niego zwymiotować
To tez nie jestem namietna wielbicielka spermyale skosztowac-skosztowalam
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 20:42   #17
dora_angel
Zadomowienie
 
Avatar dora_angel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice nizinne pełne lasow
Wiadomości: 1 335
GG do dora_angel
Dot.: woń spermy

Ale się zdziwiłam po przeczytaniu tego wątku. Ja nigdy nic nie czułam. Moze jakis bardzo nieprzyjemny zapach to skutek jakieś choroby sama nie wiem .
__________________
"Masz rozum, ukryj go!
Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
Bonjour France 04.05.2011r.
Zaręczeni 19.12.2011r.
Małżonkowie 29.12.2012
dora_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 21:16   #18
Nymphetamina
Wtajemniczenie
 
Avatar Nymphetamina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 087
GG do Nymphetamina
Dot.: woń spermy

Cytat:
Napisane przez dora_angel
Ale się zdziwiłam po przeczytaniu tego wątku. Ja nigdy nic nie czułam. Moze jakis bardzo nieprzyjemny zapach to skutek jakieś choroby sama nie wiem .
O tym samym pomyślałam. Może Twojego TŻ dopadł jakiś chorób a on o tym nie wie
__________________







Nymphetamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 21:27   #19
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: woń spermy

jejku..no co wy...przyznam zę dawniej to mnie odpychało, ale po prostu nie byłam z odpowiednim facetem. Od kiedy w moim życiu jest obecny najukochańszy TŻ przyznam że wręcz uwielbiam ten charakterystyczny zapach...uwielbiam nim przesiąknąć...wracam od niego do domu i pachnę wciąz nim...wprost to uwielbiam...a co do smaku..no cóż...znam lepsze rzeczy ale na wymioty to absolutnie by mi się nigdy nie zebrało...
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 21:55   #20
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: woń spermy

Cytat:
Napisane przez wskazówka
Na samą myśl mi się niedobrze robi, z przyczyn higienicznych nie zamierzam próbować i nawet staram się tego nie dotykać (niestety się nie da całkowicie ) dlatego jakby to ująć jestem troche "sucha" dla swojego TŻ-ta no ale cóż, lepiej troche oslche, niż jakbym miała na niego zwymiotować
Wydaje mi się, że Twój problem jest raczej natury psychicznej. Żyjemy w społeczeństwie, w którym grzeczne dziewczynki nie powinny tego robić, w którym siusiak jest be, jak uczy każda mamusia, w ktorym dotknięcie penisa przez dziewczynę jest niemalże zbrodnią, a co dopiero polizanie go czy połknięcie spermy - o matko, toż to robią tylko ... Być może to, że tak bardzo przeszkadza Ci zapach spermy, wynika z Twojej podświadomej blokady. Jeśli tak jest, a sama pewnie wiesz o tym najlepiej, to jest tylko jedno wyjscie - postaraj się ją złamać.
Druga strona - fakt, sperma nie jest słodkim kisielkiem, nie ma co oczekiwać doznań smakowych. Dla mnie jest dość nijaka, zapachu specjalnie nie wyczuwam, jedynie gdy mam ją na skórze (np. na piersiach) to trochę ten zapach jest wyczuwalny. Dla mnie jest taki jajkowy, pachnie białkiem, wtedy ciut ostro, ale na wymioty to mi się raczej nie zbiera.
Są jeszcze takie możliwości że Twoj partner niezbyt dba o higienę, albo że Ty go nie specjalnie kochasz lub on Ciebie nie specjalnie podnieca - ale to tylko takie sobie supozycje, jak znam życie akurat u Was żadna z nich się nie potwierdzi. Dlatego radzę - przełamać tabu i... przywyknąć. Serdecznie pozdrawiam i życzę udanych nocek
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 22:21   #21
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: woń spermy

co do higieny nie ma zastrzeżeń, czyścioszek z niego że hoho ale to nie tylko jego ciecz mi tak brzydko pachnie tylko w ogóle, poprzednio miałam chłopaka (fakt że się po jakimś czasie rozstaliśmy i nasz pożycie seksualne długo się nie toczyło, ponieważ ja jestem niechętna z tego powodu (innych również, więc się nie mogliśmy dogadać) i też mnie ten smród bo delikatnije tego nie da się nazwać przeszkadzał obecnie mam TŻ-ta wyrozumiałego i go kocham i jakaś przyszłość sobie planujemy, ale czasami on też się delikatnie denrwuje no i ja też. Unikam sexu, bo nie mogę uniknąć spermy:/. więc tylko prezerwatywy nam pomagają bo nie musze na to patrzeć i wąchać możliwe że to moja nadpobudzona psychika... wiem co jest dobre a co złe, nie mam nastu lat-ciut więcej, mamusia nie musi mi tłumaczyć czy siusiak jest be czy cacy jak już będę miała swój domek i tylko będę z TŻ-tem to być może się to zmieni . Temat można uznać za zakończony, chciałam tylko wiedzieć czy tylko ja mam taki głupi problem że aż mi wsyd przy TŻ-cie
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 20:49   #22
dora_angel
Zadomowienie
 
Avatar dora_angel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice nizinne pełne lasow
Wiadomości: 1 335
GG do dora_angel
Dot.: woń spermy

A ja mam juz pewna teorie moze to jest tak że jeśli chłopak jest Ci przeznaczony to nic nie czujesz , a jak czujesz to tolerujesz zapach, a jeśli chłopak to nie ta druga połówka to zapach odrzuca i daje znać " nie , nie rób tego, to nie ten". Ale wymyśliłam
__________________
"Masz rozum, ukryj go!
Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
Bonjour France 04.05.2011r.
Zaręczeni 19.12.2011r.
Małżonkowie 29.12.2012
dora_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 20:53   #23
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: woń spermy

nigdy zapach mi nie przeszkadzal moze kiedy smak tylko
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 20:57   #24
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: woń spermy

Cytat:
Napisane przez ewa001
też kiedyś czytałam że zapach spermy zależy od tego co się zje lub wypije. Im więcej alkoholu tym sperma ma bardziej "nieciekawy" zapach.(i faktycznie tak jest). Tylko nie wiem co spożywać żeby miała ona przyjemniejszy zapach.

Olejki eteryczne
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 21:31   #25
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: woń spermy

Cytat:
Napisane przez dora_angel
A ja mam juz pewna teorie moze to jest tak że jeśli chłopak jest Ci przeznaczony to nic nie czujesz , a jak czujesz to tolerujesz zapach, a jeśli chłopak to nie ta druga połówka to zapach odrzuca i daje znać " nie , nie rób tego, to nie ten". Ale wymyśliłam
jestem ze swoim TŻ-tem 2 lata 7 m-cy więc chyba to nie to chociaż twoja teoria jest po krótce prawdą, bo kiedyś miałam chłopaka, i w sumie "dobrze było mi z nim" ale jeśli chodzi o sex kompletnie sie nie dogadywaliśmy(on chciał, ja nie) i nawet "brzydziłam" się dotknąć jego klejnotów nie wiem jak mogłam być tak długo z nim (1,5 r) całe szczęście że poszłam po rozum do głowy i już mam swojego ukochanego TŻ-ta
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:19   #26
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: woń spermy

Cholerka a Mi czasem śmierdziało Domestosem co nie oznacza że Mój TŻ połyka Domestos Chociaż może jak siedzi na kibelku??
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:27   #27
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: woń spermy

a ja wyczuwam sól od samego zapachu aż mi słono, ble.. a mój TŻ nie używa soli prawie w ogóle
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:29   #28
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: woń spermy

Cytat:
Napisane przez wskazówka
a ja wyczuwam sól od samego zapachu aż mi słono, ble.. a mój TŻ nie używa soli prawie w ogóle


teraz sprecyzowałaś....a ja mam ten sam problem (słony) i też cofa mi się, aż zaczęliśmy używac prezerwatywy, pomimo, że biorę tabletki (oczywiście mój mąż nie wie dokładnie o co biega, bo nie chcę, żeby pomyśłał, że brzydzę się....).
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:31   #29
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: woń spermy

Ja tez wole prezerwatywy.Przynajmniej nie czuje tego ..hm..zapachu.No po prostu nie moge.Nie wiem czy to jakaś blokada czy co, ale ten zapach Mi jakoś nie podchodzi
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:36   #30
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: woń spermy

Cytat:
Napisane przez Iwona31
teraz sprecyzowałaś....a ja mam ten sam problem (słony) i też cofa mi się, aż zaczęliśmy używac prezerwatywy, pomimo, że biorę tabletki (oczywiście mój mąż nie wie dokładnie o co biega, bo nie chcę, żeby pomyśłał, że brzydzę się....).
właśnie zapomniałam na początku napisać co wyczuwam nikt nie zapytał a ja mi jakoś wypadło z głowy, ehhh ale też nie można tego jednoznacznie napisać że to jest zapach soli, bo jednak coś tam jeszcze jakby wyczuwam, ale nie mam już na to określenia.mój TŻ wie o co biega, bo jak trzeba coś wytrzeć chusteczkami to ja już tego nie robię tylko się odsuwam bo wie że lada chwila i zacznie mi się cofać i będę musiała iść dołazienki i poluć troche ślina...bo zwymiotować nie zwymiotuję, ale mnie tak zbiera...
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-21 08:59:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.