Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-14, 19:17   #61
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
To bardzo dobrze,ale po raz kolejny napiszę,ze jesli takie uswiadomienie znajduje się w kazdym wątku na temat słonca to zakladanie ich nie bedzie miało sensu bo wszedzie będzie to samo,a zapewniam Cię,że jesli ktoś chce sie opalić i to blyskawicznie to i tak to robi bez względu na skutki,a jesli założy taki wątek z prośbą o pomoc tokto ma ochotę niech odpowie a kto nie ten niech ominie-tak byloby najlepiej moim zdaniem.
Tym bardziej,że na wizazu jest mnostwo tematów na temat działania słonca poparzen itp i jesli ktoś jest zainteresowany to napewno to przeczyta a jesli nie jeste to nawet tysiace podobnych postów o skutkach opalania nic nie pomogą
Boniulko, nie rozumiem tej batalii, czyżbyś postulowała zakładanie gett dla Wizażanek, które korzystają z kąpieli słonecznych nie zważając na ich zgubne konsekwencje? Sądzisz, że zepchnięcie ich do izolatki załatwi sprawę?
Bardzo to smutne...

Moim zdaniem najlepiej byłoby prowadzić rzeczową dyskusję, a wtręty o rzekomych kompleksach adwersarzy, teorie na temat powodów niechęci do słońca, czy świnkach i trupkach sobie darować...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 19:58   #62
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez mentha
Boniulko, nie rozumiem tej batalii, czyżbyś postulowała zakładanie gett dla Wizażanek, które korzystają z kąpieli słonecznych nie zważając na ich zgubne konsekwencje? Sądzisz, że zepchnięcie ich do izolatki załatwi sprawę?
Bardzo to smutne...
[B]
Bardzo to smutne[/B]

Moim zdaniem najlepiej byłoby prowadzić rzeczową dyskusję, a wtręty o rzekomych kompleksach adwersarzy, teorie na temat powodów niechęci do słońca, czy świnkach i trupkach sobie darować...
I tutaj sie z Tobą zgodzę,dlatego też napisałam,że te osoby które nie mają nic do powiedzenia na konkretne pytanie niech darują sobiecałą inną resztę-zaoszczedzimy tym samym czasu osobom zainteresowanym.
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 20:30   #63
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Jednak się nie zgadzamy, bo nie jestem zwolenniczką tworzenia gett, a forum publiczne nie jest miejscem dla wątkowych izolatek. Sam termin "izolatka" jest nacechowany ujemnie. To jest smutne.

Przywodzi to na myśl kilka skojarzeń - z Orwellem, Ojcem Dyrektorem i jego Rodziną, sektami, cenzurą i internowaniem za nieprawomyślność etc.
W gruncie rzeczy sprowadza się to do tego, że jeśli argumentów brak, to nieprawomyślnych należy wyeliminować. Hmm, choć w tym przypadku chodzi raczej o stworzenie jakiegoś obozu dla tych, którzy nie potrafią rozmawiać z ludźmi, którzy mają inne poglądy.To jest smutne.

Jeśli chodzi o drugą część mojej wypowiedzi, dotyczącą rzeczowej dyskusji, to nie jest nią na pewno pseudopsychoanaliza i tropienie pośród rozmówców świnek i trupków. Gwoli przypomnienia, to Twoja klasyfikacja.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 21:41   #64
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Moim zdaniem termin getto jest zbyt powazny aby wprowadzac go w dyskusje o słoncu,nie przesadzajmy...co do klasyfikacji to po raz pierwszy ktos stara mi się wmowić jej zakres...trupki i swinki...to tak samo jak wysusone rodzynki bądz skwarki,wię nie mow mi proszę o klasyfikacji nie znając mnie ..
Poza tym dajmy spokój bezsennsownej dyskucji bo szkoda zaśmiecać wątek
podrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 22:57   #65
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Jak inaczej nazwać wykluczenie ze społeczności określonej grupy użytkowników; zepchnięcie ich do stworzonej sztucznie przestrzeni, by tam mogli, nie rzucając się w oczy, realizować swoje najbardziej destrukcyjnie fantazje?

A dyskusja o słońcu, wbrew pozorom, nie jest błaha. Raki skóry stanowią w Polsce ok. 10% nowotworów złośliwych. Przerażająca liczba i nie odzwierciedlająca w całości problemu, bo często wychwytywane w porę i leczone zmiany skórne nie są nawet zgłaszane do rejestrów. Można zatem przypuszczać, że to zjawisko jeszcze powszechniejsze.

Jeśli chodzi o te nieszczęsne świnki i trupki. Określenia nawet zabawne, choć jednoznacznie pejoratywne Tylko dlaczego uczyniłaś je środkiem w dyskusji?
Forumowicze o innych poglądach na pewne sprawy powinni siedzieć cicho, bo przecież nic nowego wiele osób tu nie wnosi a ciągle wręcz to samo o zabójczym działaniu słońca.Zauwazylam,też ze przeciwnicy opalania z reguly opalaja sie na różowo bądz czerwono i czesto mnie to zastanawia czy nie jest to związane z jakimiś wenwnętrznymi kompleksami i stąd ta niechęc do słońca,sporo znajomych z mojego otoczenia własnie ma taką swoja urodę,że tak powiem "trupią" i albo nie mogą się opalić albo wyglądają jak świnki i stąd nie znoszą słoneczka,czemu się nie dziwię bo gdybym miala się opalać na róż to wolałabym być blada.

Piaskownica...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 08:21   #66
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez boniulka
I tutaj sie z Tobą zgodzę,dlatego też napisałam,że te osoby które nie mają nic do powiedzenia na konkretne pytanie niech darują sobiecałą inną resztę-zaoszczedzimy tym samym czasu osobom zainteresowanym.
Pozdrawiam
Każdy ma prawo wyrażać poglądy, pisać to co chce, dopóki nie łamie zasad forum. Należy wypowiadać się na temat. Tematem jest opalania-wypowiadamy się na temat. TAK

Widzisz Boniulko ty twierdzisz,że w każdym takim wątku robimy "krucjaty" przeciw osobom, które lekkodusznie podchodzą do spraw słońca i opalania,a ty w kolejnym wątku prowadzisz krucjaty z nami.

Teraz zastanów się ile Twoich wpisów w tym wątku było na temat opalania?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 09:26   #67
_mela_
Raczkowanie
 
Avatar _mela_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 34
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

wiecie co tu chyba nie m dalej o czym duskutować ....
_mela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-17, 00:01   #68
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez boniulka
Sylwiani-widzę,że skoro Ty tez się uczyłas historii to zapewne wiesz,że kiedyś kobiety siedziały tylko w garach i były na kazde zawołanie mężczyzn,spełniały ich zachcianki,zapewne tez wiesz,że kiedyś kobiety miały rubensowskie kształty a ludzie mieszkali w gliniankach więc proszę ten Twój komentarz na temat arystokracji jest zabójczy i akurat nie ma to nic do rzeczy.Tym bardziej iż arystokracja z reguły siedziała na salonach więc jak można bylo się opalić,podczas gdy parobki pracowali w polu i nie byli uświadomieni na temat słonca oraz filtrów
rubensowskie kształty, to chyba nic złego
o historii można długo dyskutować, ale przecież nie o to chodzi
ale mój komentarz odnośnie braku opalenizny u arystokracji jest na temat, bo to nie jest forum o równouprawnieniu kobiet, ale o opalaniu
popatrz sobie jak wyglądają nałogowe użytkowniczki solarium i słońca, niestety przypominają one wyglądem cytat "parobków", którzy nie byli uświadomieni i nie mogli się chronić przed słońcem
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 18:24   #69
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

OJ dziewczynki, dziewczynki...W każdym wątku o opalaniu kłócicie się kto ma rację zamiast rozmawiać na tematy ściśle związane z wątkiem. Może Was troszkę pogodzę i poszukam stronki na której był przepis na mieszanke ziołową do kąpieli, po której uzyskuje sie złocisty kolor skóry. Teraz jak na złość nie mogę tego znaleźć na necie Ale poszukam choćby po to żeby was troskę pogodzić, bo tak metoda na "opalanie" jest zdrowa, domowa i bezpieczna.
A tak na marginesie to jestem zwolenniczką stosowania filtrów i rozsądnego korzystania ze słońca
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 19:54   #70
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...+br%B1zuj%B1ca

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...el+opalaj%B1ca

Można też zrobić/ kupić macerat z marchwi.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 20:24   #71
ka1511
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 103
GG do ka1511
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Domowe sposoby na opalanie:
- woda
- olej kujawski
- balsamy

Po wodzie niestety schodzi skora i jest czerwona. Olejem mozna sie poparzyc. Balsamy daja slabszy efekt ale zawieraja filtry wiec unikniesz poparzen

a co do wypowiedzi N4tii ..
Mysle ze ty tak samo traktujesz wszystkie osoby na tym forum. Ciagle na kogos naskakujesz, a jesli ktos sie z toba nie zgadza to jest ponizany. Skoro kazdy ma prawo do wyrazania wlasnej opinii to pozwol wyrazic innym zdanie na ten temat a nie naskakuj na wszystkich dookola .. O ile dobrze pamietam w moim watku tez pokazalas swoja inteligencje.. Sory ale watek ma inny temat niz naskakiwanie na autorke .. Nie wiem moze ciebie to bawi, bo lubisz ponizac innych, ale dla mnie to jest zalosne.
ka1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-17, 21:01   #72
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

http://www.blizejnatury.org/to stronka na której znajdziecie przepis na tą mieszankę
I błagam skończcie traktować oleje i margaryny jak kosmetyki do opalania
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 21:23   #73
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Marzeno, link powinien wyglądać tak: http://www.blizejnatury.org/
Zdaje się, że słówko "to" niecnie wepchęło się do Twojego linka.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 10:12   #74
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez Marzenax
http://www.blizejnatury.org/to stronka na której znajdziecie przepis na tą mieszankę
I błagam skończcie traktować oleje i margaryny jak kosmetyki do opalania
Było trochę wątków o tej mieszance na forum i ponoć jedyne co się barwi w trakcie tej kąpieli to wanna niestety
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 17:42   #75
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Nie wiem czy ta mieszanka działa bo nie stosowałam. Wolę balsamy brązujące i słoneczko
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 14:46   #76
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez Marzenax
I błagam skończcie traktować oleje i margaryny jak kosmetyki do opalania
myślę, że te rzeczy nie są stosowane do opalania (bo przecież wszyscy wiemy, że opalać się należy z filtrami). one są raczej stosowane do smażenia się jak skwarki...
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:04   #77
sylka6666
Przyczajenie
 
Avatar sylka6666
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

a może któraś z was słyszała o wywarze dającym efekt złoto brązowej skóry, przygotowywanym do kąpieli???
sylka6666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 21:18   #78
Moskasmile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

Cytat:
Napisane przez sylka6666 Pokaż wiadomość
a może któraś z was słyszała o wywarze dającym efekt złoto brązowej skóry, przygotowywanym do kąpieli???
Słyszałam-nie polecam.
Koleżanka była blada jak zwykle,za to wanna-złociście brązowa.
Co do tematu,myślę,że najlepsze byłoby stopniowe opalanie.
__________________
************************* ************
Takie ze mnie samo zło
I am unique...♥
Moskasmile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 18:04   #79
eewelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Opalanie - proste szybkie a nawet domowe sposoby :)

witam!
za 3 tygodnie jadę do grecji i chciałabym mieć ładnie opalone ciało. Jak zrobić to szybko i niekoniecznie długo leżąc na słońcu? Niezbyt mogę długo przebywać na słońcu
eewelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.