Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-13, 20:50   #181
Cibeles
Przyczajenie
 
Avatar Cibeles
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
GG do Cibeles
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Mam pytanko odnośnie masażu - lepiej jest go robić na mokro pod prysznicem sizalową myjką czy "na sucho" masażerem z wypustkami? a jeśli na sucho to na gołą skórę czy z użyciem np oliwki?
__________________
______________________

Od 28/07/2007 Mężatka
Cibeles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 20:44   #182
małagorzata
Raczkowanie
 
Avatar małagorzata
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 116
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jamis Pokaż wiadomość
Baaardzo dziekuje
Jutro lece do sklepu, kuie co potrzebne.
I mam nadzieje, ze bedzie lepiej
Moze calkiem nie znikna ale stana sie mniej widoczne.
Jeszcze raz dzieki Małgosiu

Nie ma za co ciesze sie, że mogłam pomóc
małagorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 20:51   #183
małagorzata
Raczkowanie
 
Avatar małagorzata
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 116
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Cibeles Pokaż wiadomość
Mam pytanko odnośnie masażu - lepiej jest go robić na mokro pod prysznicem sizalową myjką czy "na sucho" masażerem z wypustkami? a jeśli na sucho to na gołą skórę czy z użyciem np oliwki?
Czytałam w gazecie, że masaż rękawica sizalowa jest najlepiej wykonywac na mokro jeśli masz delikatna skóre, ale czytajac recenzje rekawicy sizalowej firmy Top Choice na KWC zauwazylam ze niektore dziewczyny uzywaja jej tez na sucho. Tutaj sa te recenzje poczytaj: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13569.
A jeśli chodzi o masażer z wypustkami to czytalam ze lepiej jest go robic wieczorkiem, np przy ogladaniu telewizji na wczesniej nawilzona balsamem, kremem na rozstepy lub na cellulit skore
małagorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 07:56   #184
jamis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
GG do jamis Send a message via Skype™ to jamis
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Hey

Pewnie mi nie uwierzycie ale na prawej nodze nie mam juz rozstepow a te na lewej zmniejszyly sie

Nie mialam netu a z dlugiej listy Małgosi zapamnietamal tylko peeling, rekawice do masazu, balsam i folie (ktorej nawet nie uzywalam - bo ja leniwa).

Wiec kupilam rekawice i peeling (joanna truskawkowy - obledny zapach i super cena ok. 5 zl) kozystalam z tych cudow raz dziennie - wieczorem.
Ze znalezieniem balsamu bylo gorzej :/ Facetka ze sklepu byla kompletnie zielona (o szczegolach juz nie pisze).
Ale dalam sobie rade. Zbyt duzego wyboru tych tanszych kosmetykow nie bylo. Moja uwage zwrocila galaretka przezci rozstepom do ciala(Perfecta Body ok. 15 zl) taka fajna nazwa, z tej seri byl jeszcze budyn na cos tam..
na opakowaniu bylo napisane zeby stosowac 2 razy dziennie. Tak tez zrobilam i robie.

Wiec polecam serdecznie taka kuracje.

Zobaczymy kiedy calkowicie pozbede sie rozstepow.
Moze jeszcze przed obozem...

Pozdrawiam

Edytowane przez jamis
Czas edycji: 2008-01-19 o 07:59 Powód: literowni
jamis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 10:26   #185
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Czy ktoras z Was wie czy serum Eveline lub AA podraznia naczynka? Eveline ma chyba w skladzie kofeine, ale gdzies na dalszej pozycji. Czy przy pekajacych naczynkach jedynym rozwiazaniem jest Norel?
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 15:42   #186
małagorzata
Raczkowanie
 
Avatar małagorzata
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 116
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jamis Pokaż wiadomość
Hey

Pewnie mi nie uwierzycie ale na prawej nodze nie mam juz rozstepow a te na lewej zmniejszyly sie

Nie mialam netu a z dlugiej listy Małgosi zapamnietamal tylko peeling, rekawice do masazu, balsam i folie (ktorej nawet nie uzywalam - bo ja leniwa).

Wiec kupilam rekawice i peeling (joanna truskawkowy - obledny zapach i super cena ok. 5 zl) kozystalam z tych cudow raz dziennie - wieczorem.
Ze znalezieniem balsamu bylo gorzej :/ Facetka ze sklepu byla kompletnie zielona (o szczegolach juz nie pisze).
Ale dalam sobie rade. Zbyt duzego wyboru tych tanszych kosmetykow nie bylo. Moja uwage zwrocila galaretka przezci rozstepom do ciala(Perfecta Body ok. 15 zl) taka fajna nazwa, z tej seri byl jeszcze budyn na cos tam..
na opakowaniu bylo napisane zeby stosowac 2 razy dziennie. Tak tez zrobilam i robie.

Wiec polecam serdecznie taka kuracje.

Zobaczymy kiedy calkowicie pozbede sie rozstepow.
Moze jeszcze przed obozem...

Pozdrawiam

i jak udalo sie calkiem je zlikwidowac?? i jak z tym obozem??
małagorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 15:06   #187
vesna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 24
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez goha80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny
wczoraj natrafiłam w necie na post chłopaka-kulturysty, który opisywał swoją walkę z rozstępami.
tak jak my narzekał że nic nie działa i że w końcu dermatolog przepisał mu robioną maść z mocznikiem za 5 zł. i że działa rewelacyjnie.
czy to waszym zdaniem możliwe
twierdzi że po 2 dniach nowe rozstępy zbladły i po tygodniu znikły a stare też polepszyły swój wygląd.
nie ma tam jednak podanego stężenia mocznika i innych składników maści, a on już się tam nie wypowiadał więc postanowiłam spytać was czy to możliwe żeby mocznik działał rewelacyjnie na rozstępy???
Też sie dokopałam do tego tematu....ten chłopak stosował stężenie 20% mocznika.
Ja znalazłam na necie krem o 30% bez recepty...są tez tańsze np. 15 % stężenia. I też jestem zainteresowała czy któraś z was stosowała maść lub krem o takim stężeniu mocznika...? Pomaga? Bo znalazłam sporo pochlebnych opinii i zastanawiam się czy kiedyś nie wyprobować...

Edytowane przez vesna
Czas edycji: 2008-03-05 o 16:08
vesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-09, 15:52   #188
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Nie wiem czy ktorakolwiek z z Was probowala Eveline 3D na rozstepy ale u mnie juz po kilku dniach zadzialal! Gdybym uzyla go kilka lat temu moze moje cialo nie wygladalo by tak jak teraz
cwiczenia + ten krem i rzeczywiscie widac efekty
Trudno mi bylo w to uwierzyc, ale sa miejsca na moim ciele gdzie musze sie dobrze wpatrzec zeby zobaczyc to swinstwo.
Jednym slowem nie zaszkodzi sprobowac
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 14:26   #189
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

przeczytałam posta LV na temat składników w kosmetykach które pomagają w zwalczaniu rozstępów ale zastanawia mnie czy one działają na istniejące czy zapobiegają im? Bo to podobnież różnica - ja nie mam rozstępów ale jestem w ciąży i chciałabym ich uniknąć - nie wiem czy stosując kremy na rozstępy tym bardziej nie zaczną mi się robić?
Więc jakie składniki sprawiłyby że się nie pojawią?
Mam ten krem Oriflame http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18177 - nie wiem czy mam go już teraz używać czy czekać aż się pojawią (oby nie)?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 20:45   #190
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Dziewczyny a jak ja mam się pozbyć cellulitu jak mam tendencję do pekających naczynek? Głównie na prawym udzie i lewej łydce? Owszem- dieta, ćwiczenia, kremy (i to też nie wszystkie- musze się wystrzegać tych rozgrzewających/zawierających kofeinę itp) ale co z masażami? Z doświadczenia wiem że masaż potrafi zdziałać cuda- jak mam go robić? Nie chcę więcej popekanych naczynek Aha i co z peelingiem kawowym? Uwielbiam go... Co radzicie?
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 20:10   #191
paooolka23
Raczkowanie
 
Avatar paooolka23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 317
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

dużo się mówi o usuwaniu rozstępów retinoidami i kwasami.czy ktoś stosował tak kurację? na czym dokładnie polegała?
ja chce przeprowadzic taka: (oczywiscie po wczesniejszym przygotowaniu skóry)
-atrederm ew. retin a
- kwas aha (mysle nad balsamem advanced body lotion 30%, 5% vit C- czy moge go zastapic ziaja pro - eksfoliator 25% lub 35%?
- serum wit C 15%

rano kwasy aha, odczekac, po tym serum z wit C

wieczór kwasy aha na to retin a lun atrederm

jest to bardzo draznica kuracja, najpierw przygotuje skore nizszymi steżeniami-moze tonik migdałowy (?) na poczatku chce stosowac same atrederm lub retin a.
oczywiscie natłuszczanie!
mam dosyc glebokie rozstepy pod pachami od str plecow ( w zagieciu).poza tym w okolicach bicepsów. poza tym pod kolanami, uda, brzuch-okolice pepka, podbrzusze, no i nad posladkami.
prosze o rade!
__________________


israel boycott ...
www.viva-palestyna.pl


Jestem Twoją klątwą i przekleństwem
niedokończoną przyjemnością
przegryziona wargą do krwi


poszukuje zapachów:
Serge Lutens
paooolka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-21, 11:19   #192
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

mam pytanko...w wielu postach bylo o peelingach i masazach rekawica sizalowa. czy to sie robi jednoczesnie? masujecie sie pod prysznicem ta rekawica i na niej nakladacie peeling czy to tak zamiennie-raz rekawica a raz peeling?
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 14:25   #193
australijska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 11
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

krem nie ale Algoplaste peel of wrap - zabieg antycellulite jest świetny!!
australijska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 18:00   #194
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Dziewczyny podzielę się z wami swoim sposobem na cellulit.
Na początku zaznaczam, że mimo że jestem szczupłą (nawet bardzo) osobą to miałam bardzo duże problemy z jego usunięciem. Cellulit miałam u góry ud od tylnej strony oraz na dole pośladków , ale był widoczny tylko kiedy napięłam i mocno ścisęłam mięśnie i w pewnym oświetleniu. Na codzień nie było go widać ale był strasznie uparty. Wypróbowałam już wiele rzeczy i żadna z nich nie zadziałała.
Od ponad miesiąca codziennie stosuję peeling, wmasowuje serum Eveline, masuje skórę ale jestem przekonana, że rzeczą która pomogła mi najbardziej jest to, że po każdym takim seansie (masowanko + balsam) owijam się ściśle od kolan aż po talie przezroczytsą folią spożywczą. Któraś z dziewczyn powyżej już o tym wspominała. Według mnie to rewelacyjny sposób!!! Pod folią ciężko czasami wytrzymać, bo ubieram na to jeszcze grube polarowe spodnie i zazwczyaj siedzę pod kocem (ostatnio znalazłam prostszą metodę: poprostu położyłam się na słońcu), skóra swędzi i poci się. Zostaje w tym w zależności od tego ile mam czasu, minimum to 30 minut. Pamiętam jak spróbowałam tej metody pierwszy raz to odrazu zauważyłam, że skóra jest duuuuużo bardziej jędrna. Po stosowaniu tego wszytskiego przez miesiąc wreszcie widzę, że cellulit się zmniejsza Wreszcie znalazłam coś co go "ruszyło". U mnie nie pomogło nic: dieta, sport (chociaż caly czas jestem aktywna biegam, jeżdze na rowerze, rolkach, trenuję pilates), kremy ani inne rzeczy tylko dopiero to. Polecam wszytskim, którzy mają podobne problemy bo to tani i skuteczny sposób.
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 21:07   #195
joanne.b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 80
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Witam wszystkich serdecznie!
Moim największym problemem i kompleksem są właśnie rzstępy- od lędźwi aż po same łydki

Od dwóch lat nie byłam n plazy, nie zalozyłam spódnicy ani krótkich spodenek.
Jest we mnie ogromna bariera przed pokazaniem ciała...

Stosowałam: Eveline- serum na rozstępy, Cepan, Fissan a także Elencyl Galenic na rozstępy za ok 100 zł za tubkę(!) Oprócz tego stosowałam masaże, peelingi, smarowałam się blasamami i aloesem. Nic. Zadnych efektów ani nawet zaprzestania pojawiania się nowych blizn. Dodam, ze jestem osobą szczupłą, nigdy się nie odchudzałam lub nie tyłam gwłatownie.

Znalazłam za to ciekawy zwiążek pomiędzy rozstępami a depresją: depresja wyzwala hormon kortyzol, który odpowiada za słabość włókien kolagenowych i tworzenie się rozstępów. Czyli mam depresję bo mam rozstępy i mam rozstępy bo mam depresję i koło się zamyka....

Pytanie: czy ktokolwiek może mnie z czymś takim zaakceptować skoro ja siebie nie akceptuję? Jak sobie z tym radzicie?

Pozdrawiam i przepraszam za długie ględzenie...

Edytowane przez joanne.b
Czas edycji: 2008-05-15 o 21:10 Powód: nowa myśl :)
joanne.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 12:04   #196
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez joanne.b Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie!
Moim największym problemem i kompleksem są właśnie rzstępy- od lędźwi aż po same łydki

Od dwóch lat nie byłam n plazy, nie zalozyłam spódnicy ani krótkich spodenek.
Jest we mnie ogromna bariera przed pokazaniem ciała...

Stosowałam: Eveline- serum na rozstępy, Cepan, Fissan a także Elencyl Galenic na rozstępy za ok 100 zł za tubkę(!) Oprócz tego stosowałam masaże, peelingi, smarowałam się blasamami i aloesem. Nic. Zadnych efektów ani nawet zaprzestania pojawiania się nowych blizn. Dodam, ze jestem osobą szczupłą, nigdy się nie odchudzałam lub nie tyłam gwłatownie.

Znalazłam za to ciekawy zwiążek pomiędzy rozstępami a depresją: depresja wyzwala hormon kortyzol, który odpowiada za słabość włókien kolagenowych i tworzenie się rozstępów. Czyli mam depresję bo mam rozstępy i mam rozstępy bo mam depresję i koło się zamyka....

Pytanie: czy ktokolwiek może mnie z czymś takim zaakceptować skoro ja siebie nie akceptuję? Jak sobie z tym radzicie?

Pozdrawiam i przepraszam za długie ględzenie...
W temacie rozstępów nie wiele mogę Ci poradzić, bardziej siedzę w tym dot cellulitu W wątku napewno znajdziesz coś ciekawego. Jako przciwdziałanie powstawaniu nowym najlepiej skoncentruj się na nawilżaniu skóry, musi być elastyczna i tu najlepiej moim zdaniem sprawdza się po wieczornej kąpieli oliwka w dużych ilościach a rano balsam.

To napewno zabrzmi jak jakiś oklepnay slogan ale KAŻDY ma jakieś wady. KAŻDY. Nie ma osób idealnych i koniec kropka. Nawet gdy dotyczy to tych cech, których nie wdiać gołym okiem, np brzydkie stopy, piersi, pryszcze przykryte toną fluidu. Zaakceptowanie siebie to moim zdaniem kluczowy warunek do tego, żeby zaakceptował Cię ktoś inny i jeśli sobie z tym nie radzisz to problem raczej nie tkwi w rozstępach. Bez sensu tracić życie nad rozglądaniem się wokół i ubolewaniem, że nie ma się np takich nóg, włosów, cery, oczu itd. Mi przyjemność sprawia praca nad sobą, w sensie fizycznym (czyli np. walka z cellulitem nawet gdyby była przysłowiową walką z wiatrakami to i tak mam satysfakcję, że nie ustaje w wysiłkach by to zmienić) oraz psychicznym czyli właśnie akceptacja tego czego nie mogę lub nie chę zmienić. To napewno nie jest proste ale warto w sobie wypracować taką postawę. Przecież na plaże możesz wziąć ze sobą pareo i cieszyć się latem i słońcem. Często ludzie patrzą na siebie w sposób w jaki patrzą na innych. Jeśli np. widzisz kobietę około 50tki ubraną w mini to co myślisz? Rety jak ona mogła się tak ubrać, w takim wieku nie wypada itd? A może poprostu lubi krótkie spódniczki, jest gorąco a ona lubi mieć przewiew i nie inetersuje ją co myslą inni Moim zdaniem jeśli nie oceniamy innych to też raczej nie oczekujemy, że oni będą to robić w stosunku do nas i żyjemy tak jak tego chcemy, bez zadręczania się o opinie innych.

Czy ktoś Ciebie zaakceptuje? Hmmm, jeśli ludzie mieliby akceptować wyłącznie mężczyzn i kobiety idealne to nie wiem, może mielibyśmy kilkanaście i to niekoniecznie szczęliwych par na tej planecie...
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 14:55   #197
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez goha80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny
wczoraj natrafiłam w necie na post chłopaka-kulturysty, który opisywał swoją walkę z rozstępami.
tak jak my narzekał że nic nie działa i że w końcu dermatolog przepisał mu robioną maść z mocznikiem za 5 zł. i że działa rewelacyjnie.
czy to waszym zdaniem możliwe
twierdzi że po 2 dniach nowe rozstępy zbladły i po tygodniu znikły a stare też polepszyły swój wygląd.
nie ma tam jednak podanego stężenia mocznika i innych składników maści, a on już się tam nie wypowiadał więc postanowiłam spytać was czy to możliwe żeby mocznik działał rewelacyjnie na rozstępy???
Mocznik może ujędrnić skórę, rozstępy mogą zblednąć- ale ich nie wyleczy całkowicie.
Cholera, przydałby się skład maści.. Może by coś samemu ukręcić

Ja jednak poeksperymentowałam z mocznikiem i kwasem mlekowym, na razie- ze względu na zbliżający się wyjazd na północ- rezygnuję, ale po miesiącu zdecydowanie zbladły Kuszą mnie ostatnio retinoidy, ale w tej materii am jeszcze całe wakacje na dokładną lekturę.

Małgorzato, ładny plan

Cibeles ja najbardziej lubię na oliwkę, mam szczotkę z wypustkami, po kąpieli smaruję skórę czymś śliskim i się bawię w masowanie. Pod prysznicem przede wszystkim drewniany masażer może pękać od wody. Nie wiem jak z myjką sizalową, ale w przyszłości się w takową zaopatrzę

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
przeczytałam posta LV na temat składników w kosmetykach które pomagają w zwalczaniu rozstępów ale zastanawia mnie czy one działają na istniejące czy zapobiegają im? Bo to podobnież różnica - ja nie mam rozstępów ale jestem w ciąży i chciałabym ich uniknąć - nie wiem czy stosując kremy na rozstępy tym bardziej nie zaczną mi się robić?
Więc jakie składniki sprawiłyby że się nie pojawią?
Mam ten krem Oriflame https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...rozstepom.html - nie wiem czy mam go już teraz używać czy czekać aż się pojawią (oby nie)?
Morbum evitare quam curare facilius est, zatem radzę się ubezpieczyć jakimś kremem przeciw rostępom, dla ciężarnych właśnie. Może ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html na pewno nie zaszkodzi w czasie ciąży. Albo po prostu coś mocno nawilżającego, bo to o to chodzi.


A co do cellulitu, ja ostatnio odkryłam krem z Carrefoura, w bordowym opakowaniu- jest boooski! (w konsystencji nieprzyjemny, ale działa)
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 09:27   #198
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Mocznik może ujędrnić skórę, rozstępy mogą zblednąć- ale ich nie wyleczy całkowicie.
Cholera, przydałby się skład maści.. Może by coś samemu ukręcić

Ja jednak poeksperymentowałam z mocznikiem i kwasem mlekowym, na razie- ze względu na zbliżający się wyjazd na północ- rezygnuję, ale po miesiącu zdecydowanie zbladły Kuszą mnie ostatnio retinoidy, ale w tej materii am jeszcze całe wakacje na dokładną lekturę.

Małgorzato, ładny plan

Cibeles ja najbardziej lubię na oliwkę, mam szczotkę z wypustkami, po kąpieli smaruję skórę czymś śliskim i się bawię w masowanie. Pod prysznicem przede wszystkim drewniany masażer może pękać od wody. Nie wiem jak z myjką sizalową, ale w przyszłości się w takową zaopatrzę



Morbum evitare quam curare facilius est, zatem radzę się ubezpieczyć jakimś kremem przeciw rostępom, dla ciężarnych właśnie. Może ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html na pewno nie zaszkodzi w czasie ciąży. Albo po prostu coś mocno nawilżającego, bo to o to chodzi.


A co do cellulitu, ja ostatnio odkryłam krem z Carrefoura, w bordowym opakowaniu- jest boooski! (w konsystencji nieprzyjemny, ale działa)
Co to za krem ? :->
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 08:39   #199
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

krem marki carrefour, robiony przez hean Szukałam innego- podobnego do tego http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8650 (podobno jest też w wersji carrefour czyli tańszej), ale znalazłam bordową tube, także produkowany przez hean.

skład: aqua, propylene glycol, centella asiatica, equisetum arvense, paulina cubana, caffeine, carnityne, hedera helix, glycerin, butylene glycol, zingiber officinalis extr. (i dalej jeszcze konserwanty, emulgatory itp). Czyli składowo wychodzi najlepiej pośród wszytskich antycellulitowych ale wyłacnzie do stosowania na noc, na dzień nie założysz nic- pozostawia lepką warstwę na skórze.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-03, 12:38   #200
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Czesc dziewczyny mam 16 lat rozstepy mam od 12 roku zycia sa na pupie,niodrach,boczkach,u dach od strony wew i zew oraz na łydkach tak pod kolanami i na kolanach normalnie załamka używam oliwki po kapieli,masaz,i masc z mocznika dwa razy dziennie co jeszcze zrobic zeby byly niewidoczne ? dodam ze mam na calych nogach popekane naczynka wiec musze uwazac
przeczytalam caly watek i mysle na tymi kwasami albo retinolem hm?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 09:33   #201
ifkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 151
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

słyszałam różne opinie na temat oliwki... podobno ona jest dobra na rozstępy, a co z celilitem? słyszałam, że nie można jej stosować na miejsca dotkniete celulitem, ponieważ potęguje celulit. To prwada czy mit ?
ifkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 16:43   #202
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ifkaa Pokaż wiadomość
słyszałam różne opinie na temat oliwki... podobno ona jest dobra na rozstępy, a co z celilitem? słyszałam, że nie można jej stosować na miejsca dotkniete celulitem, ponieważ potęguje celulit. To prwada czy mit ?
pierwszy raz słyszę aby oliwka potęgowała cellulit.
być może sama w sobie jakoś specjalnie nie pomaga (z braku odpowiednich składników), ale już sam masaż przy nakładaniu oliwki na pewno może pomóc...
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 10:48   #203
sQuara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 758
Rozstepy

nie znalazlam na forum..jesli jest taki temat poprosze o link i przepraszam

do tamatu:
jestem szczupla osoba lecz z powodu bardzo szybkiego wzrostu okolo 25cm w 4miesiace :/ mam rozstepy na pupie hm na gornej przedniej czesci ud na piersiach a co najgorsze na plecach.
stosowalam glownie balsamy do rozstepow.
mam pytanie jaka masc juz w aptece mozna kupic zeby byla dobra-skuteczna!
jest cos skutecznego na rozstępy??
sQuara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 13:31   #204
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Rozstepy

Z tego co wiem, nie da sie ich usunac niestety. Czeste pilingi i balsamy moga je splycic i rozjasnic. Najlepiej wykonac zabiegi w gabinecie, ale to duzo kosztuje, a zabiegow trzeba sporo. Przejrzyj KWC, tam znajdziesz opinie na temat roznych preparatow.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 09:35   #205
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Łączę wątki dot. rozstępów i cellulitu.

Dodatkowo polecam tę lekturę:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=rozst%EApy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 11:03   #206
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Przeczytałam większość wątku. Zauważyłam same sklepowe/apteczne preparaty.
Czy robiła któraś sama kosmetyk antycellulitowy i działał?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 20:11   #207
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cześć dziewczyny Ja też walcze z celulitem i rozstępami niestety I dziś na zakupach zauważyłam herbatke probram antycelulit pił ktoś? Nie oczekuje cudów ale może...z góry dziekuje za odp pozdrawiam
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 23:05   #208
eszli
Raczkowanie
 
Avatar eszli
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 39
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

na Cellulit polecam Masażer philipsa. i inne masażery zasysające....

a z rozstępami sama mam problem...

efekt ciągłego odchudzania i ciągłego jojo.
miesięcznie potrafię zgubić 5kg i 5kg przytyć.
i wychodzę na zero.
ale wahania wagi mam olbrzymie...
__________________
;P

A w głowie siano... różowe, żeby do ciuszków pasowało.

xD
eszli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 22:34   #209
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Uff..Przebrnełam przez cały wątek (bardzo długi nie jest, ale ja leniwa jestem )
Zdziwiło mnie to, ze w calutkim wątku nikt nie poruszył tematu zabiegów kosmetycznych na rozstępy.
Chciałabym wykupić sobie pakiet mezoterapi, ale nie jestem pewna czy warto.
Chciałam się dowiedzieć czy ktoś poddawał się temu zabiegowi i jakie były efekty.
Czy rozstepy zrobiły sie ciut jaśniejsze, mniej widoczne itp.
Z góry dziekuje za odpowiedzi i pomoc
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 09:49   #210
martappp
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 15
Cool pomocy mikstura na cellulit

na stronie internetowej znalazłam takie coś,
proszę pomóżcie czy to wedlug tych składników ma prawo dzialać na cellulit?
ta dziewczyna tak uważa

Olejek kminkowy – 2 ml
Olejek herbaciany – 1 ml
Olejek cytrynowy – 1 ml
Olejek cyprysowy lub jałowcowy – 1 ml
Olej rycynowy – 10 ml
Nafta kosmetyczna 50 ml
Glicerol (dostępny w aptekach) 20 ml + sok z jednej cytryny
Spirytus kamforowy – 20 ml
Spirytus salicylowy – 20 ml
Witamina C – 800 mg (4 draż. 0,2 g)
Witamina A+E w kroplach – 2 ml

Drażetki witaminy C obmyć z otoczki żółtej w przegotowanej wodzie. Następnie oczyszczoną drażetkę rozpuścić w soku cytrynowym, potem wlać glicerynę i spirytusy. Naftę wymieszać z olejkami i witaminą A+E. Następnie obie mieszaniny połączyć przez silne wstrząsanie w butelce.

Wskazania: plamy i przebarwienia na skórze, w tym również po trądziku i ukąszeniach owadów; cellulitis, rozstępy na skórze, zapalenie mieszków włosowych, drobne wypryski ropne, nadmierne i przedwczesne starzenie skóry, zaburzenia troficzne skóry. Lek silny w działaniu.
Skórę przemywać 2-3 razy dz. Wstrząsnąć przed użyciem.

Wszystkie składniki do kupienia w aptece lub w sklepie zielarskim. Zakup WSZYSTKIEGO to koszt ok. 50 zl, ale wychodzą z tego 2 porcje - "na spółkę" z koleżanką na przykład. (wg. ilości podanych w przepisie) no i jeszcze trochę zostaje (olejki np. do kominków, nafta do włosów itd).

Preparat jest bardzo bardzo wydajny, ma konsystencję niemalże wody (rzadziutki), bardzo dobrze sie rozprowadza.
Już po pierwszym użyciu skóra jest gładka i sprężysta. Na efekty antycellutisowe trzeba trochę poczekać. W moim przypadku dużo szybsze były efekty anty-rozstępowe (choć problem miałam i z tym i z tym).


proszę napiszcie coś o tym

martappp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 13:46:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.