Diroseal - ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-16, 17:49   #91
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: 20 lat i retinaldehyd

Pewnie, że możesz nie bój się!
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 16:43   #92
dorthea
Raczkowanie
 
Avatar dorthea
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Question Dot.: Diroseal - Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Kajol, kiedyś ktoś zapytał Basię, czy może jednocześnie stosować Diacenal i diroseal? Tak może, na obszary naczynkowe diroseal, reszta Diacenal. Myślę, że na obszary naczynkowe możesz stosować Diroseal, reszta twarzy retin-a.

A ja odświeżę wątek i zadam może głupie pytanie
Co do stosowania naraz Diacnealu i Dirosealu - to chodzi o stosowanie w jedną noc na policzki i nos Diroseal a na resztę twarzy Diacneal?
Nie pogryzą się???
Bo przecież wiadomo że powstaną mikro-miejsca gdzie niechcący wetrę oba kremiki...

Jesssu, aż mi głupio że pytam o takie rzeczy, ale lepiej być ostrożnym z tymi retinoidami
dorthea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 19:03   #93
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

No niby się zetkną te kremy, też czasem tak smaruję dwoma w różne miejsca, ale jeszcze nie czułam, żeby się coś pogryzło i było źle to spróbuj, może Cie nie ugryzą
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 15:50   #94
1501ania
Raczkowanie
 
Avatar 1501ania
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 37
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

witam was drogie wizażanki

czytam od kilku dni wszystkie możliwe wątki o tych całych retinach czy jak tam one się zwą i mam kilka pytań:

1) czy można Diroseal stosować na wrażliwą wręcz podrażnioną i zaczerwienioną twarz?
2) czy nie ma przeciwskazań w stosowaniu tego preparatu po odbytych kilku zabiegach mikrodermabrazji?

z góry dziękuję
1501ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 08:12   #95
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

podnosze temat!
Również mam zamiar rozpocząc kuracje dirosealem
Zastanawiam się czy można na zmiane używać diroseal i krem skinoren? Czy te kremy się nie gryzą?
Czy moge stosować filtr z Iwostimu? Oraz od czasu do czau posmarować się Rilatsilem bądź Ruborilem?
Czy godzine po nałożeniu dirasealu, moge nałożyć krem biolipidowy z ziaji?

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2008-07-21 o 09:00
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 06:59   #96
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

może ktoś jeszcze go używa i podzieli się swoimi doświadczeniami?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 09:51   #97
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

czy już nikt nie używa tego kremu?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-25, 11:03   #98
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
czy już nikt nie używa tego kremu?
ja już nie używam (stosowałam go w zeszłym roku, teraz się retinuję), ale postaram sie odpowiedziec na Twoje pytania.
Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
podnosze temat!
Również mam zamiar rozpocząc kuracje dirosealem
Zastanawiam się czy można na zmiane używać diroseal i krem skinoren? Czy te kremy się nie gryzą?
używane naprzemiennie teoretycznie sie nie gryzą - Diroseal zawiera retinaldehyd, a skinoren z tego co kojarze to kwas azelainowy. jeśli Twoja skóra to wytrzyma to oki.
Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Czy moge stosować filtr z Iwostimu? Oraz od czasu do czau posmarować się Rilatsilem bądź Ruborilem?
nie wiedzę przeciwwskazań
Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Czy godzine po nałożeniu dirasealu, moge nałożyć krem biolipidowy z ziaji?
teoretycznie tak

wiesz, wszystko zależy od twojej cery i tego jak ona na to zareaguje, ale tego niestety nie potrafię przewidzieć
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 11:14   #99
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

green, czy widziałaś jakieś efekty po dirosealu? Czy widziałaś efekty pogrubienia skóry, bądź zmniejszenie rumienia, jak długo go stosowałaś, oraz po jakim czasie zauważyłas różnice?
Pomyślałam, że mogłabym stosowac naprzemian diroseal z kremem Antirouges creme rich. Bo mam bardzo suchą cere i zależy mi aby jej nie wysuszyć za bardzo. No i w dzień może Ruboril?
Co o tym myślisz?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 11:32   #100
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
green, czy widziałaś jakieś efekty po dirosealu? Czy widziałaś efekty pogrubienia skóry, bądź zmniejszenie rumienia, jak długo go stosowałaś, oraz po jakim czasie zauważyłas różnice?
Pomyślałam, że mogłabym stosowac naprzemian diroseal z kremem Antirouges creme rich. Bo mam bardzo suchą cere i zależy mi aby jej nie wysuszyć za bardzo. No i w dzień może Ruboril?
Co o tym myślisz?
Obawiam się, ze stosowałam go zbyt krótko aby mieć wyraźnie zauważalne efekty (zużyłam ok 15-20ml, z tego co pamiętam, dodatkowo, stosowałam w tym czasie również inne kremy 'naczynkowe') i było to raczej przygotowanie do przejścia na retin, a nie kuracja dirosealem sama w sobie.
Pomysł z dirosealem i Antirouges creme rich na przemian jest dobry, tak samo Ruboril + filtry na dzień
Poza tym wiadomo jak jest ze skórą naczyniową - potrzeba dużo cierpliwości i długotrwałej kuracji
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 11:41   #101
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

czyli używałaś go miesiąc, dwa?
Powiedz mi jeszcze, jakie efekty powinny być dla mnie niepokojące, a które całkowicie normalne?
Wiem, ze wysuszenie i łuszczenie skóry jest normalne. Ale pieczenie już nie i powinno się zaprzestać stosowania tego kremu. Co jeszcze?
Czy orientujesz się, czy ten krem ma jakieś uczulające składniki?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-25, 11:59   #102
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
czyli używałaś go miesiąc, dwa?
tak, mniej-wiecej
Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Powiedz mi jeszcze, jakie efekty powinny być dla mnie niepokojące, a które całkowicie normalne?
Wiem, ze wysuszenie i łuszczenie skóry jest normalne. Ale pieczenie już nie i powinno się zaprzestać stosowania tego kremu. Co jeszcze?
Czy orientujesz się, czy ten krem ma jakieś uczulające składniki?
mnie on nawet bardzo nie wysuszył, ani się w ogóle nie łuszczyłam
pieczenie...hmmm, może to być reakcja zaraz po nałożeniu na retinaldehyd, gdyby sie utrzymywała to mogłoby być niepokojące
co jeszcze? może zaczerwienienie tez jako relacja na retinaldehyd? trudno powiedzieć.
na składach sie aż tak nie znam, wiec nie wiem co by tam mogło uczulać. znalazłam za to taką wzmiankę o nim w wątku składowym: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1028
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 12:06   #103
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

bardzo dziękuje za odpowiedź
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 13:54   #104
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

dziewczyny, czy kogoś uczulił Diroseal?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 10:39   #105
bossy
Zakorzenienie
 
Avatar bossy
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 547
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Stosowałam Diroseal jakiś czas temu, ogólnie robiłam do niego 2 podejścia. 1 podejście zakończyło się zapchanymi policzkami, 2 podejście poparzoną skórą pod oczami, mimo, że używałam go co 2 dni (za 3 razem mnie poparzył - więc widocznie za często). I się zraziłam.

Jednak teraz myślę, czy nie wrócić do niego. Chciałabym stosować jedynie pod oczy, mam b.cienką skórę, widać wszystkie żyłki pod oczami no i mam pęknięte naczynko pod jednym okiem, praktycznie go nie widać, ale ja wiem, że ono tam jest.. Myślę, że zacznę aplikować raz w tygodniu, a po jakimś czasie zwiększę do 2 razy w tygodniu. Muszę wzmocnić ten obszar, no i oczywiście nie chciałabym, żeby pękły mi kolejne. A mam cerę naczynkową w spadku po Mamusi A wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć..

Na dzień używam serum z witaminą c, potem żel hialuronowy a na koniec filtr avene cleanance 40. Nienawidzę słońca, nienawidzę się opalać i wychodzę na słońce tylko kiedy muszę.

Waham się czy wrócić do tego kremu. Trochę się boję.
__________________
You can see in my eyes that no one is my chain..

.supergirls just fly.
bossy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 11:55   #106
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

czy kogoś uczulił ten krem? Ja odniosłam wrażenie że dostałam pokrzywki
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 12:23   #107
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Właśnie zauważyłam po tym wątku, że już prawie dwa lata stosuję Diroseal

Nie dostałam żadnego uczulenia i nie było absolutnie żadnych przykrych efektów na skórze. Nawet nie musiałam jej jakoś intensywnie nawilżać.
Moja pielęgnacja wyglądała tak, że Diroseal na naczynka, na policzki, a Diacneal na resztę twarzy co drugi dzień, na zmianę z kwasami BHA lub czymś nawilżającym.
Rano serum z wit. C i filtry Avene.
Co do widocznych efektów to trudno powiedzieć; według mnie nie są zbyt spektakularne, ale przyjaciółki, z którymi nie widziałam się od roku ostatnio bardzo chwaliły moją cerę. Jedna z nich też miała problem z naczynkami i zwróciła uwagę, ze moich już prawie nie widać.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 12:28   #108
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Widze,ze panicznie usilujesz uzyskac odpowiedz na swoje pytania
Wez pod uwage,ze jezeli ktos bedzie wiedzial,to napisze

Jezeli chcesz wziac sie za Diroseal to pamietaj o sumiennym stosowaniu filtrow przede wszystkim teraz! i jak nie jestes zdecydowana na 100% to odstaw Diroseal do jesieni,zreszta nie oczekuj ze efekty zobaczysz od razu,bo tak nie bedzie.
Pisalam juz wiele razy,ze z wprowadzaniem nowych kosmetykow do pielegnacji nalezy robic rozwaznie.

Najlepiej bedzie jak przetestujesz Diroseal ale bardzo ostroznie,nie wprowadzaj wtedy zadnych nowych kosmetykow!bo trudno bedzie ocenic efekt.
I spokojnie

Mam wrazenie,ze chcesz wszystko na wczoraj a tak sie nie da.Pielegnacja cery naczynkowej to proces,ktory trwa i trwa wiec zdecyduje sie jakie chcesz wybrac dermokosmetyki a pozniej mozna z nich ulozyc program pielegnacyjny.

Bossy-nie dziwie sie,ze Diroseal poparzyl Cie,za czesto i pewnie zbyt gruba warstwa
pod oczy dac najlepiej ociupinke i delikatnie wklepac.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 12:31   #109
bossy
Zakorzenienie
 
Avatar bossy
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 547
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Bossy-nie dziwie sie,ze Diroseal poparzyl Cie,za czesto i pewnie zbyt gruba warstwa
pod oczy dac najlepiej ociupinke i delikatnie wklepac.
Nakładałam bardzo cienką warstwę. Ale widocznie za często. Zrobię podejście nr 3 Rozważnie.
__________________
You can see in my eyes that no one is my chain..

.supergirls just fly.
bossy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-27, 12:40   #110
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bossy Pokaż wiadomość
Nakładałam bardzo cienką warstwę. Ale widocznie za często. Zrobię podejście nr 3 Rozważnie.
Sprobowalabym od dawki 2x w tygodniu i zobaczyla jaki bedzie efekt,bo moze byc tez tak ze akurat Diroseal nie bedzie Ci pasowac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 18:56   #111
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomości: 371
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

stosuję Diroseal od zeszłego piątku. Używam go tylko na policzki(naczynka+rumień) , pod oczy i na powieki (profilaktycznie przeciw zmarszczkom). Oto moje przeżycia:

* piątek: diroseal policzki+oczy
* sobota: effaclar na policzki, diroseal oczy
* niedziela: mega burak, podrażnienie, alergia czy co tam jeszcze. W związku z tym solidne nawilżanie, odpoczynek, postanowienie, że z effaclarem na poliki KONIEC
* poniedziałek: regeneracji ciąg dalszy, burak zlikwidowany
* wtorek: diroseal policzki+oczy
* środa: diroseal policzki+oczy
* czwartek: diroseal policzki + oczy
* piątek: o kuuuurcze, co za przesusz, zaczynam nocno-popołudniowe nawilżanie. Calma podrażnia, Alantan podrażnia (przez chwile) i wchłania się z prędkością światła, filtr Iwostin to samo , nawilżamy bo się łuszczymy
* sobota (dzisiaj): buzia gładsza, ciut jeszcze przesuszona, nawilżanie
* jutro: nawilżanie

Od poniedziałku planuję naprzemiennie diroseal z nawilżaczem, zobaczymy czy to się sprawdzi. Jeśli nie, zmniejsze jeszcze dawkę dirosealu. Takie niby to to niepozorne a jednak wysuszyć umie .
wooow12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 01:28   #112
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

dziewczyny, zamierzam kupić dioroseal i stosować pod oczy, bo mam tam masakryczne cienie (genetycznie) - chcę pogrubić tam skórę. inne retinoidy chyba nie wchodzą w grę, bo jak spróbowałam tam zaaplikować atrederm (którego używam na całą twarz) to chyba mi naczynka od razu wyszły na wierzch. nie mam chyba skóry naczynkowej, pare naczynek na płatkach nosa, i jak się przyjrzeć to chyba pod oczami koło policzków.
no i mam pytanie - po jakim czasie mogę sie spodziewać pogrubienia pod oczami? gdzieś czytałam że min. 2 lata- tak długo mam czekać?
używać w lecie? (nie opalam się, stosuje filtry)
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 08:28   #113
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomości: 371
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
dziewczyny, zamierzam kupić dioroseal i stosować pod oczy, bo mam tam masakryczne cienie (genetycznie) - chcę pogrubić tam skórę. inne retinoidy chyba nie wchodzą w grę, bo jak spróbowałam tam zaaplikować atrederm (którego używam na całą twarz) to chyba mi naczynka od razu wyszły na wierzch.
Dirosealem możesz wzmocnić i pogrubić skórę . Tylko nie zapomnij o solidnym nawilżaniu. Swoją drogą na rozjaśnienie cieni pod oczkami dobre jest serum C&E. Nie zaczynaj jednak stosowania serum i dirosealu w tym samym czasie bo może Cię podrażnić. Najpierw wypróbuj jak te preparaty działają na Ciebie. Ja najpierw maziałam buzie serumkiem ok. tygodnia i było ok. Jednak w momencie kiedy dodałam do tego diroseal troche mnie podrażniło...więc chwilowo odstawiłam C&E. Wprowadze ponownie jak skóra mi sie przyzwyczai do dirosealu. Oczywiście jest to kwestia indywidualna.

Cytat:
nie mam chyba skóry naczynkowej, pare naczynek na płatkach nosa, i jak się przyjrzeć to chyba pod oczami koło policzków.
Czyli jednak masz jakąś tam tendencje do naczynek. Obchodź się z buzią ostrożnie. Nie zawsze człowiek się rodzi z taką cerą, u mnie np. to rzecz nabyta (dzięki solarium, mocnym peelingom, nieodpowiedniej pielęgnacji itp.).


Cytat:
no i mam pytanie - po jakim czasie mogę sie spodziewać pogrubienia pod oczami? gdzieś czytałam że min. 2 lata- tak długo mam czekać?
używać w lecie? (nie opalam się, stosuje filtry)
Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie "kiedy" u jednych będzie to szybciej u innych wolniej. Poprawa będzie stopniowa w przypadku dirosealu, ale też trwała. Natomiast serum C&E daje efekty bardzo szybko. Dirosealu możesz używać przez cały rok pamiętając o mocnych filtrach.

pozdrawiam
wooow12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 17:21   #114
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

dzięki za odpowiedź - z atredermu raczej na lato zrezygnuje (jeszcze się upewnię na wątku atredermowym jak dziewczyny robią), ale z dirosealu myślę nie - zwłaszcza że używam cały czas wtedy okularów przeciwsłonecznych - które podobno mają filtry, ale zamierzam kupić jakieś porządne u optyka i upewnić się że mają dobre filtry
co do serum z wit. C, to jak ostatnio pisałam na wątku o BU nie mogę go stosować bo nie mam możliwości trzymać go w lodówce. ALE stosowałam już juvit i nie zauważyłam zapychania, co prawda mogłabym go stosować tylko na noc...i nie mam go kiedy go stosować, bo na noc mam tyle różnych nawilżaczy (testuje żeby sprawdzić co najlepsze). zastanawiam się nad kupieniem kapsułek z wit. E - mam nadzieję że jak je dodam do juvitu to nie będę go musiała trzymać w lodówce? zamiast juvitu może kupię jakiś active c i będę stosować na dzień pod filtr, ale w sumie szkoda mi póki co na to kasy i najpierw wypróbuję diroseal a potem włączę active c, może najpierw uda mi się jakieś próbki wydębić z apteki :P
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 15:56   #115
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Diroseal -Zbiorczy

To może teraz ja podzielę się refleksjami dotyczącymi tego kremiku.

Na początku października dopadł mnie atak niedoczynności tarczycy - miałam klasyczne objawy: wypadanie włosów, ospałość, zmęczenie, otumanienie, łuszczenie łokci, przesuszona cera. Do tego doszedł nawracający burak, myśłama że to od tego przesuszenia skóry twarzy. Pobiegłam zatem do apteki i kupiłam zestaw - Diroseal. Miałam takiego buraka, że nawet przy nosie pękło mi naczynko - myślałam, ze zemdleję, jak to zobaczyłam. Po dwóch upojnych nocach z tym kremem naczynko się wchonęło - tak, tak, też nie wierzyłam

Problem jednak trwał nadal, bo pomimo uregulowania poziomu hormonów burak nadal sie pojawiał - po prostu byłam aż sina, koszmar. Wyglądałam jak świnka Pigi, do tego takie jakieś napady gorąca. Cały czas smarowałam się Dirosealem - codziennie, grubą warstwą. Zero przesuszenia, podrażnienia, wręcz odwrotnie - cera była super odżywiona, jako nawilżacza (też niecodziennie) używałam serum z Mazideł dla naczynkowców lub maceratu z kasztanowca + kilka kropli wit. E + HA. Na dzień filtr Oriflame 30. I już po miesiącu skóra pod oczami zrobiła się wyrażnie grubsza. Zagięcia, drobne kreseczki niemal zniknęły. Na polikach też pogrubiła się.

Okazało się, że buraka i napady gorąca powodował inneov - a konkretnie tauryna. Z tego, co się orientuję nie jestem jedyną osobą z takimi powikłaniami po tym leku.

W pewnym momencie chyba przecholowałam i dostałam jakiegoś uczulenia - takie podskórne, czerwone krostki - spotkał się ktoś z czymś takim? Prawdopodobnie dostałam tego po kremie z liposomami, ale pewnoście jeszcze nie mam - wciąż węszę. Uczulenie juz niemal zeszło. Przez ten czas nie sotsowałam Dirosealu. Jak tylko znikną mi te pojedyncze kropeczki, to zaraz wrazam do tego cuda.

Diroseal to najlepszy krem na świecie: pogrubił mi skórę, odzywił, zagoił naczynko i spowodował, ze jest juz niewidoczne, jestem pewna, że z tą resztką zaczerwienienia, które mam na buzi też sobie poradzi.

PS. Mam wyjątkowo odporą cerę - niestraszna jej parafina, gliceryna, żadne oleje - jest zupełnie gładka. Własciwie im większy tłuścioch, tym lepiej. Podrażnia ją jedynie alkohol lub glikol, ale też tylko wtedy, jeśli jest wysoko w składzie. Zatem, moje wynurzenie potraktujcie z przymróżeniem oka, bo ja mam minimalne problemy z cerą.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 23:11   #116
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomości: 371
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Ok, mam problem , i co się z tym wiąże, pytanie (być może głupie). Czy swędzenie po dirosealu, pojawiające się po kilku godzinach (lub na drugi dzień) od posmarowania twarzy można uznać za objaw normalny? To, że przy retinoidach swędzenie jest dopuszczalne, to wiem, ale co z retinaldehydem? Swędzeniu temu towarzyszy zaróżownie i lekki przesusz.
wooow12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 14:31   #117
issssa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Cześć, dziewczyny mam pytanie. Przy stosowaniu dirosealu wszędzie piszą, że obowiązkowo wysokie filtry (przy cerze naczynkowej-rumieniowej a taka właśnie posiadam to oczywiste) ale czytałam, że jeżeli się stosuje diroseal bez tych filtrów to rumień się pogorszy.. czy to prawda? z czego to wynika? i jaki min faktor musi to być? (w tej chwili stosuję krem ivostinu z faktorem 15). Proszę o pomoc
issssa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 09:35   #118
issssa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Jeszcze czytałam na jednej stronce, że diroseal można stosować na dzień.. czy któraś z Was używała go na dzień? co o tym sądzicie?? super by było gdyby faktycznie można go by było stosować na dzień bez oporów ponieważ normalnie moja buzia jest cały czas czerwona a już najmniejszy stres to jestem bordowa i to nie chce długo zejść a po zadstosowania tego kremu buzia czerweni sie w niewielkim stopniu ale jeżeli stosowanie go na dzień ma być szkodliwe to wole wiedzieć prosze doradźcie
issssa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 09:56   #119
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wooow12 Pokaż wiadomość
Ok, mam problem , i co się z tym wiąże, pytanie (być może głupie). Czy swędzenie po dirosealu, pojawiające się po kilku godzinach (lub na drugi dzień) od posmarowania twarzy można uznać za objaw normalny? To, że przy retinoidach swędzenie jest dopuszczalne, to wiem, ale co z retinaldehydem? Swędzeniu temu towarzyszy zaróżownie i lekki przesusz.
A moze dajesz za gruba warstwe i zaczyna sie luszczyc skora,z tym ze akurat tego nie widac?

Cytat:
Napisane przez issssa1 Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny mam pytanie. Przy stosowaniu dirosealu wszędzie piszą, że obowiązkowo wysokie filtry (przy cerze naczynkowej-rumieniowej a taka właśnie posiadam to oczywiste) ale czytałam, że jeżeli się stosuje diroseal bez tych filtrów to rumień się pogorszy.. czy to prawda? z czego to wynika? i jaki min faktor musi to być? (w tej chwili stosuję krem ivostinu z faktorem 15). Proszę o pomoc
Przede wszystkim dlatego,ze zawiera retinaldehyd i stosowanie preparatow z filtrem jest bezdyskusyjne.
Filtry sa obowiazkowe i zalecam sumienne filtrowanie sie nie szukajac nizej niz SPF 50

Cytat:
Napisane przez issssa1 Pokaż wiadomość
Jeszcze czytałam na jednej stronce, że diroseal można stosować na dzień.. czy któraś z Was używała go na dzień? co o tym sądzicie?? super by było gdyby faktycznie można go by było stosować na dzień bez oporów ponieważ normalnie moja buzia jest cały czas czerwona a już najmniejszy stres to jestem bordowa i to nie chce długo zejść a po zadstosowania tego kremu buzia czerweni sie w niewielkim stopniu ale jeżeli stosowanie go na dzień ma być szkodliwe to wole wiedzieć prosze doradźcie
Diroseal wylacznie na noc!stosujemy go punktowo lub na wybrane obszary,pamietaj o cienkiej warstwie zeby nie doszlo do poparzenia skory.Stosowany prawidlowo w wiekszosci przypadkow przynosi bardzo dobre efekty,nie kazda cera sie z nim lubi-jednych potrafi przesuszac,podrazniac czy zapychac.
Pielegnacja cer nadreaktywnych musi byc kompleksowa,nie wystraczy jeden specyfik i niestety potrzeba czasu by zobaczyc efekty
Polecam lekture watkow:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194047
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...233412&page=84

oraz redakcyjny
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193361
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 16:19   #120
issssa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Diroseal -Zbiorczy

Hexxana dzięki śliczne za wyczerpujące odpowiedzi
issssa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.