Szyja. Jak o nią dbacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-01, 21:25   #1
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie

Szyja. Jak o nią dbacie?


Hej Urodomaniaczki

Czy możecie zdradzić swoje sposoby na piękną szyję, zwłaszcza taką w okolicy trzydziestki?

Przyznam się bez bicia, że przez lata popełniałam kardynalny błąd wielu kobiet, czyli najczęściej pomijałam szyję jeśli chodzi o pielęgnację. No i niestety, skutki od niedawna zaczynają być widoczne : zaczątek poziomych bruzd , niewielkie przebarwienia jako pamiątka po problemach hormonalnych, skóra ogólnie byle jaka. Wydaje mi się, że moja szyja potrzebuje diametralnie innej pielęgnacji niż twarz.

Poradźcie proszę jakąś sprawdzoną kurację, która pozwoli w miarę radykalnie poprawić wygląd szyi. No i co po kuracji? (o filtrach oczywiście już wiem i stosuję). Będę Wam bardzo wdzięczna za sensowne, przemyślane sposoby Może któraś z Was ma za sobą batalię o lepszą szyję? Albo może wskazać jakieś źródło tej specyficznej wiedzy?
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 11:36   #2
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Jejku jak to zabrzmiało ... skóra szyji zwłaszcza taka w okolicach trzydziestki

moja szyjna skóra ma ponad trzydzieści lat i nie widzę żadnych niepokojących objawów. Zawsze odkąd pamietam traktowałam ją tak samo i tym samym co twarz.
Mycie, tonizowanie, kremowanie, peelingowanie, maseczkowanie - zawsze i nieodłącznie "cuzamen" z gębusią - no i plus dekolcik, jakże by inaczej

Ale to fakt, że wiele pań rozczula się tylko nad buzią...moja szwagierka teraz piszczy z tego powodu....bo ma piekną wypielęgnowaną twarz osadzoną na wiotczejącej widocznie szyji (kobitka ma 40 lat) - tego się juz nie nadgoni...niestety
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 11:53   #3
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Również szyję traktuję tymi samymi kosmetykami co twarz, czyli rano przemycie tonikiem, potem serum z wit. C i na to filtr. Na noc natomiast kładę na nią krem ujędrniający, ten sam co na dekolt i biust, albo Diroseal, jeśli jest to akurat dzień, w którym Diroseal nakładam na twarz.

Oczywiście jeśli stosuje łagodny peeling na twarz, czy maseczkę, to również nie zapominam o szyi.

Gdzieś widziałam fajny przepis na miksturkę, którą smaruje się szyję a potem okręca folia aluminiową na noc Jak znajdę to wkleję.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 12:06   #4
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Tu jest sporo przepisów

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...y+na+kosmetyki

na szyje i dekolt:

Pielęgnacja skóry octem jabłkowym:
Skóra szyi i dekoltu jest szczególnie cienka, wrażliwa i ma skłonności do powstawania zmarszczek. Pielęgnacja tych miejsc jest bardzo ważna. Nacieranie skóry mieszanką octu z wodą w proporcji 1:1 odżywia i pielęgnuje. Tak przygotowana mieszanka nadaje się również jako tonik do twarzy. Ocet jablkowy w naturalny sposób przywraca skórze płaszcz ochronny i utrzymuje zdrowy wygląd.

Maseczka bananowa:
Banany zawieraja duza ilosc magnezu. Zgnieciony, dojrzaly banan wymieszac z malym kubkiem jogurtu naturalnego. Rozlozyc maseczke rownomiernie na dekolt i pozostawic 20 min. Zmyc letnia woda.

Maseczka z awokado (na szyje i dekolt):
Rozgniesc dojrzale awokado z 2 lyzkami miodu, dodac lyzeczke olejku migdalowego.

Maseczka z oleju (dla suchej, szorstkiej skory):
Podgrzany olej nalozyc na szyje i dekolt, owinac folia spozywcza, na to polozyc recznik, 20 min. pozostawic.

Maseczka z jablka (na dekolt):
Zetrzec dwa jablka na mus, nalozyc na dekolt na 10 min.

Maseczka z bialka (na dekolt):
Bialko (nie ubite!) rozsmarowac pedzlem na skorze. Pozostawic na 10 min. i splukac ciepla woda.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 14:30   #5
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Szyje (i dekolt) traktuję tak samo czule i z uwagą jak buzię.
Rano przecieram tonikiem i nakładam wit. c + filtry, wieczorem albo przeciwzmarszczkowy krem Musteli (bosko natłuszcza) albo krem kakaowy Ziai. Co jakiś czas pilling i kwasy, maseczki odzywcze i regenerujące. Jesień/zima diroseal.

Oprócz tego chodzę bardzo prosto, zawsze uniesiony podbródek i staram się ćwiczyć.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 15:04   #6
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Mój największy grzech wobec szyi to nieprawidłowa postawa podczas snu, niestety śpię z podkuloną głową na jednym z boków, ew. na brzuchu
Kupiłam sobie nawet w zeszłym roku taką specjalną poduszkę ortopedyczną bo od kilkunastoletniej pracy non-stop przy komputerze nabawiłam się zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego, ale póki co nawet jej nie rozpakowałam Nie mogę się zmobilizować, bo zdaje sobie sprawę z tego, że zanim się przyzwyczaję czeka mnie wiele bezsennych nocy. Wciąż czekam więc na sprzyjający okres, by rozpocząć tę męczarnię
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 15:09   #7
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Ja z kolei staram się przyzwyczaic do spania płasko, ale na razie stanęło na tym staraniu, tak mniej więcej od kilku lat może znajdę kompromis i pomyślę o takiej podusi ortopedycznej. Basia, mozesz jakis link podać czy cuś?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-02, 15:11   #8
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Basia39
Pielęgnacja skóry octem jabłkowym:
Skóra szyi i dekoltu jest szczególnie cienka, wrażliwa i ma skłonności do powstawania zmarszczek. Pielęgnacja tych miejsc jest bardzo ważna. Nacieranie skóry mieszanką octu z wodą w proporcji 1:1 odżywia i pielęgnuje. Tak przygotowana mieszanka nadaje się również jako tonik do twarzy. Ocet jablkowy w naturalny sposób przywraca skórze płaszcz ochronny i utrzymuje zdrowy wygląd.

.

Ja tego lata ćwiczę tonik z octem jabłkowym ,ale na poczatke nie polecam proporcji 1:1. Może 5-10 ml octu na 100 ml wody, potem dojść do 1:1.

Ja mam taki kłopot, że na twarzy i dekolcie mam skórę tłustą z tendencją do zaskórników i wyprysków, a szyję bardzo suchą, nawet często robi mi się taki suchy placek. Jak używam kwasów, to na szyję też, a potem się przesusza. jak się pomażę balsamem na szyi i mi torchę zostanie na dekolcie, od razu wypryski. I masz babo placek.

Tonik, filtry na szyję zawsze. Kwasy oszczędniej.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 15:25   #9
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Basia, mozesz jakis link podać czy cuś?
Zrobiłam fotki
Taka poduszkę można kupić w sklepie z asortymentem rehabilitacyjnym. Cena zależy od jakości. Ta ma dwa lata gwarancji i kosztowała 143 PLN. Można też na miejscu dokupić różnokolorowe poszewki na nią

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2007-01-25 o 10:51
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 15:31   #10
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

No popatrz to ja od dwoch lat spie na poduszce ortopedycznej , nawet o tym nie wiedzialam heheh.

Poduszka jest bardzo wygodna, mozna na niej spac nawet na brzuchu
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 15:36   #11
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

No widzisz Monika
Chyba wreszcie ją dziś wyprubóję, skoro tak zachwalasz.
W każdym razie kobieta w sklepie upszedziła mnie, że zanim się przyzwyczaję to trochę czasu minie. No zobaczymy, zobaczymy
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-02, 15:38   #12
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Dziękuję
Kurczę, chyba jednak kupie sobie taką poduchę. A gdzie to można kupić? w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym? jakiejś konkretnej firmy? czy przez allegro tyż można?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 15:45   #13
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Dziękuję
Kurczę, chyba jednak kupie sobie taką poduchę. A gdzie to można kupić? w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym? jakiejś konkretnej firmy? czy przez allegro tyż można?
Tak właśnie w takim sklepie, tam sprzedają asortyment różnych firm. Znalazłam stronę internetową producenta akurat tej mojej podusi:

http://www.valde.pl/

oraz ich sklep:
http://www.e-poduszki.pl/

Na Allegro nie mam pojecia, ale można się zainteresować.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 15:56   #14
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Jeszcze raz dziękuję, zaraz sobie popatrzę
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 16:02   #15
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

ja kupilam na targu za 5€. Kiedys jeszcze w Pl marzyla mi sie taka poduszka, ale byla za droga cos kolo 100zl. jak na poczatku ciazy wypatrzylam stoisko z tymi poduszkami to odrazu chlopa za lape pociaglam i musial mi kupic heheheh
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 16:15   #16
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

I jak Ci się Moniko na tym śpi? Chociaż pewno po takim czasie jak Ty - dwa lata - to już nie czujesz różnicy a widzisz jakąś różnicę, jeżeli chodzi o zmarszczki na szyi?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 16:49   #17
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

moja mama ma podobna poduszkę, ale twierdzi, że nie można na niej spać, bo jest za twarda i za wysoka. Oczywiście to kwestia przyzwyczajenia i na pewno da sie na niej spać, ale mama tylko czasami na niej odpoczywa.
ja śpie na płaskim malutkim jaśku. Uwielbiam go

Szyje zawsze traktowałam jak twarz. Jest w dobrej kondycji i troche gładsza niż buźka
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:45   #18
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Basiu, stokrotne dzięki za trud

Ja jednak mam atawistyczną niechęć do tzw. domowych sposobów na urodę, polegających na pacianiu się naszymi (pryskanymi wszelkimi możliwymi pestycydami) owocami
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:47   #19
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Szyje (i dekolt) traktuję tak samo czule i z uwagą jak buzię.
Rano przecieram tonikiem i nakładam wit. c + filtry, wieczorem albo przeciwzmarszczkowy krem Musteli (bosko natłuszcza) albo krem kakaowy Ziai. Co jakiś czas pilling i kwasy, maseczki odzywcze i regenerujące. Jesień/zima diroseal.

Oprócz tego chodzę bardzo prosto, zawsze uniesiony podbródek i staram się ćwiczyć.
A jakiś przykład maseczki, nazwa?
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-02, 18:52   #20
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Smok
Ja tego lata ćwiczę tonik z octem jabłkowym ,ale na poczatke nie polecam proporcji 1:1. Może 5-10 ml octu na 100 ml wody, potem dojść do 1:1.

Ja mam taki kłopot, że na twarzy i dekolcie mam skórę tłustą z tendencją do zaskórników i wyprysków, a szyję bardzo suchą, nawet często robi mi się taki suchy placek. Jak używam kwasów, to na szyję też, a potem się przesusza. jak się pomażę balsamem na szyi i mi torchę zostanie na dekolcie, od razu wypryski. I masz babo placek.

Tonik, filtry na szyję zawsze. Kwasy oszczędniej.
Smoku, to widzę że mamy podobny problem U mnie też To co na twarzy ma się nijak do tego co na szyi... Czym traktujesz szyjkę?

Jedyna pociecha, że od dawna śpię na takiej poduszce jaką opisała Basia, albo zupełnie płaskim jaśku...

Dziewczyny, dzięki serdeczne za dotychczas, ale nadal czekam na konkretne przykłady kuracji doraźnej, silnie regenerującej, najchętniej z podaniem nazw kosmetyków. O kwasach i filtrach na codzień już wiem
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:55   #21
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
ja kupilam na targu za 5€. Kiedys jeszcze w Pl marzyla mi sie taka poduszka, ale byla za droga cos kolo 100zl. jak na poczatku ciazy wypatrzylam stoisko z tymi poduszkami to odrazu chlopa za lape pociaglam i musial mi kupic heheheh
Tańsze niż ta "Basina" są w Jysk
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 19:06   #22
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Ja często szyję smaruję grubo balsamem i zostawiam do wchłonięcia. Lubię ostatnio Garniera z klonem.

Pod oczy uzywam dość treściwych kremów i ich nadmiar z rąk z reguły wcieram w szyję. Ale ja nie używam specjalnie drogich kremów pod oczy, więc mi nie szkoda.

Jak mi się robił na szyi taki suchy placek, np. od perfum, to np. Bepanthen albo Octopirox Erisa.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 19:23   #23
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Znalazłam właśnie artykuł na temat pielęgnacji szyi, ale właściwie prawie wszystko to co tam jest napisane wcześniej już wymieniłyśmy Niestety link sie nie wkleja, więc skopiuje wycinek:

"Traktuj skórę twarzy i szyi jednakowo. Kiedy nawilżasz twarz, poddajesz ją zabiegowi kosmetycznemu nie pomijaj szyi, będzie ci za to wdzięczna.

Ponieważ skóra szyi jest o wiele cieńsza, znacznie bardziej bezbronna jest wobec promieni słonecznych. Dlatego wychodząc na dwór w słoneczny dzień, upewnij się że dokładnie nasmarowałaś kremem z filtrem nie tylko twarz, ale również szyję i dekolt.

Codziennie masuj swoją szyję, delikatnie wykonując płynne ruchy- zawsze od dołu ku górze szyi. Używaj do tego kremu, aby ręce ślizgały się po skórze i nie rozciągały jej nadmiernie. Wzmocni to mięśnie, poprawi jedrność skóry oraz polepszy jej ukrwienie.

Postaraj sie przywyknąć do spania na niskiej poduszce, tak aby w czasie snu szyja była rozciagnieta, a nie podkurczona do piersi.

Staraj się systematycznie dbać o mięsnie szyi, ćwicz jogę i zadbaj o prawidłową postawę ciała. Nic nie przedłuży młodości szyi jak wyprostowane plecy i uniesiona broda."

A jeśli chodzi o konkretne kosmetyki to obecnie stosuję wieczorem krem na szyję i dekolt Ziaji aretina Q.

Lubię też kremy ATW np. ten:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...ecenzja=105556

Typowych silnych kuracji mających ujędrnić szyję nie stosowałam póki co, więc w tej kwestii wiele nie pomogę niestety

Słyszałam jedynie, że ta maseczka z oleju (dla suchej, szorstkiej skory) stosowana na noc daje dobre rezultaty.
Można do niej np. dodać naturalną wit E z kapsułek żeby wzmocnic efekt.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 09:56   #24
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Wink Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Basia39
"Traktuj skórę twarzy i szyi jednakowo. Kiedy nawilżasz twarz, poddajesz ją zabiegowi kosmetycznemu nie pomijaj szyi, będzie ci za to wdzięczna.
To samo było wczoraj powiedziane w Salonie Piękności na TVN Style . Szyję traktować jako "przedłużenie" twarzy.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 10:12   #25
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Te poduszki są w moim odczuciu okropniaste niewygodne jak cholera ...
Dla kogoś kto śpi na płaskim (tak jak ja ) nocka na tym ustrojstwie to niewypowiedziana męczarnia...
hmmm...może i mozna się przyzwyczaić - tylko kiedy ?

mamy taką poduszkęw rodzinie i nigdzie nie zagrzała dłużej miejsca - taka przechodnia poduszka nikt nie chce na tym spać
najwięcej zacięcia wykazała moja teściowa która z racji problemów ortopedycznych była dosyć mocno zdeterminowana...ale też dłużej jak tydzień nie wytrzymała...powróciła do spania na płaskim, uzywa tylko takich krążków ortopedycznych wypełnionych jakimiś granulkami czy cuś...
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:54   #26
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Poduszeczki wczoraj nie wypróbowałam, bo poszłam spać po 2-giej więc akcja przyzwyczajania została przełożona, może na dziś
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 13:17   #27
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Moja szyja mnie bardzo martwi ostatnio, bo pomimo że dostaje ten sam "wypas" co twarz, nie wygląda dobrze. Na linii zgięcia, dokładnie na środku, widać taki zaczątek wiotczejącej skóry Nie wiem, dlaczego tak jest, reszta szyi wygląda normalnie. Smaruję ją tym samym kremem, co twarz, czyli np. Active C lub nawilżaczem, nie stosuję natomiast na szyję kwasów - moze to błąd No i filtry w dzień, chociaż muszę szczerze przyznać, że gorzej je znoszę na szyi niż na twarzy, strasznie nie lubie mieć klwjącej szyi, a skrobia zbiera się w załamaniach. No, ale staram się, mimo wszystko.
Poduszki ortopedyczne (i nie tylko, materace też) rewelacyjne są z firmy Tempur - mój TŻ taką ma, bo ma problemy z kręgosłupem szyjnym. Te produkty są niestety strasznie drogie, ale nie ma w ogóle porównania z czymś, co można kupić np. w Jysku czy Ikei. Chodzi o to, żeby było to wykonane ze specjalnego tworzywa, jest termokurczliwe, czyli dopasowuje sie do ciała pod wpływem jego temperatury. W dotyku jest to takie dziwne, "pływające", jak się naciśnie, to przez chwilę zostaje kształt, a po chwili wraca do pierwotnego. Mamy też taki materac (akurat nie z Tempura, udało się znaleźć inną firmę z rozsądniejszymi cenami), coś wspaniałego. Od kiedy śpię na nim, zapomniałam, co to ból kręgosłupa
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 13:26   #28
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Ja też śpię na materacu rehabilitacyjnym, strasznie drogo nas kosztował. Komfort niesamowity, choć jak ktoś choruje na kręgosłup jak ja, to ból od samego materaca nie zniknie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 14:45   #29
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Eratko, a możesz podać nazwę tej firmy "z rozsądniejszymi cenami"?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 14:47   #30
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Chyba podała, że nazwya się Tempur.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-02 13:05:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.