witamina c a filtry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-16, 22:19   #1
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Question

witamina c a filtry


Proszę pomóżcie,mam dylemat:

czy jeśli używam kremu z witaminą c(próbuję na przebarwienia),muszę używać blokerów bądź silnych filtrów,nawet jeśli nie ma słońca?

czy w ogóle można używać takiego kremu przez cały rok,tak by nie nabawić się kolejnych przebarwień?czy może tak jak kwasy-tylko na jesień i wczesną wiosnę,gdy nie ma słońca?

słyszałam,że kremy z wit.c mają działanie przeciwzmarszczkowe-czy nie za wcześnie dla mnie,jeśli mam 25 lat?czy może już powinnam?

proszę,pomóżcie,jeśli któraś z Was wie coś na ten temat.Z góry dziękuję
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 07:40   #2
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Dot.: witamina c a filtry

no i nikt nie wie?
co z Wami?
pomożecie?
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 08:05   #3
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: witamina c a filtry

krem w witaminą c można używac przez cały rok i nie ma żadnych przeciwskazań wiekowych.

Co do filtrów powinno sie je stosować również przez cały rok nie zależnie od tego jakie jest słonce bo promieniowanie UVA wyśtępuje o każdej porze roku w każdych warunkach pogodowych.

wraz z witaminą C powinno się bezwzględnie używac blokerów gdyż słonce negatywnie wpływa na witaminę C i zmniejsza jej działanie.. (poprawcie mnie dziewczyny jeśli cos pokręciłam )
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 09:11   #4
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: witamina c a filtry

Pod wpływem UV zmniejsza się ilość wit.C w skórze
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 09:58   #5
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: witamina c a filtry

czyli :
Używaj kremików/serum z witaminką C cały rok do tego filterki i bedziesz miała ładną buźkę bez przebarwień i dodatkowo profilaktykę przeciwzmarszczkową.

i polecamy domowe serum z witaminką C (=> wyszukiwarka)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 11:20   #6
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
Napisane przez bąbelka2
no i nikt nie wie?
co z Wami?
pomożecie?
widocznie nikt nie miał dyżuru nocnego
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 11:26   #7
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
Napisane przez justa79
widocznie nikt nie miał dyżuru nocnego
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-17, 22:04   #8
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Dot.: witamina c a filtry

no to super!!wielkie dzięki.. już straciłam nadzieję na używanie wit c przez cały rok-bardzo służy mojej cerze:wygładza,rozjaśnia, nawilża i spłyca drobne zmarszczki

czyli najlepiej zaopatrzyć sie w kremik który zawiera jednocześnie wit c i filtry dobrze skumałam?

a może znacie coś bardziej skoncentrowanego na noc-po lecie mam dość duże przebarwienia i chciałabym się z nimi rozprawić..boję się silnych preparatów na dzień..(używam active c)
nie są to przebarwienia potrądzikowe(z tym na szczęście nie mam problemu),wydaje mi się że to są po prostu zaburzenia pigmentacji

stosowałam effaclar(mam cerę mieszaną) razem z kwasami(okresowo),ale i efekty jedynie w postaci wygładzenia skóry,a nie rozjaśnienia przebarwień.wręcz przeciwnie-przebarwienia mam już dość rozległecoraz większe

co robić jeśli to faktycznie są przebarwienia związane z zaburzeniem pigmentacji?(tak przypuszczam).od kilku lat nie opala mi się prawie buzia,mam piegi(te akurat lubię)

co mogę jeszcze zrobić?wydaje mi się że kwasy nie pomogą.chyba że coś robię nie tak..zbyt dużo tych wszystkich informacji,gubię się

co Wy byście zrobiły?proszę o wszystko co wiecie na ten temat

aha - jakiej wysokości filtry używacie na codzień?
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 22:31   #9
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
Napisane przez bąbelka2
czyli najlepiej zaopatrzyć sie w kremik który zawiera jednocześnie wit c i filtry dobrze skumałam?
Tylko, że takiego kremu nie ma (z tego co wiem ). Większość dziewczyn tutaj stosuje serum z wit. C i na to filtry.

Cytat:
stosowałam effaclar(mam cerę mieszaną) razem z kwasami(okresowo),ale i efekty jedynie w postaci wygładzenia skóry,a nie rozjaśnienia przebarwień.wręcz przeciwnie-przebarwienia mam już dość rozległecoraz większe
Ale używałaś na dzień filtrów? Bo jeśli nie, to właśnie od tego przebariwnia mogą się powiększać - kwasy uwrażliwiają skórę, sprawiają, że jest ciensza i bardziej podatna na przebarwienia. No i trzeba pamiętać o tym, żeby nałożyć odpowiednią ilość preparatu tj. około 2 ml jednorazowo na twarz.

Pozdrawiam
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 08:03   #10
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: witamina c a filtry

osobno kremik (np.active C LRP) lub serum (z domowego laboratorium=>też jest o tym wątek) z wit.C (najwyżej raz dziennie,a najlepiej raz na 2,3 dni bo witamina C kumuluje sie w skórze).

a na to filterek-jesli masz mieszana skórę to pewnie najlepiej podejdzie ci jakaś emulsja lub mleczko-przejżyj KWC i wątki o poszczególnych filtrach
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 08:09   #11
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
Napisane przez Joey
Tylko, że takiego kremu nie ma (z tego co wiem ). Większość dziewczyn tutaj stosuje serum z wit. C i na to filtry.

Jest taki krem np Active C XL LPR ale lepiej uzywac osobno kremuy z wit C a pózniej filtru 50+
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-18, 08:51   #12
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
Jest taki krem np Active C XL LPR
ale on ma tylko filtr 12 (czy cos koło tego)-to przecież żadna ochrona

ochrona to 50+ (z wysokim ppd)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 10:53   #13
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: witamina c a filtry

wiem evitko.. ze lepiej uzywac 50+
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 11:12   #14
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
wiem evitko.. ze lepiej uzywac 50+


ja sie sama przymierzałam do active C z filtrami,ale nie z powodu filrów ,tylko dlatego że mi sie lepiej konsystencja podobała od "zwykłego" active C.
Ale dziewczyny mnie ostrzegły że jednak lepiej nie mieszać preparatów z filtrem różnych koncernów (a ja uzywam tylko avene), nawet takich małych (12) jakie ma active C.
Ale jeszcze nie wiem czy posłucham, bo ja nie jestem ortodoksyjna.... ;-)
Na razie uzywam serum domowe C+E....ale jak mi sie znudzi, to kto wie...
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 12:19   #15
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
Napisane przez evitka21
czyli :
Używaj kremików/serum z witaminką C cały rok do tego filterki i bedziesz miała ładną buźkę bez przebarwień i dodatkowo profilaktykę przeciwzmarszczkową.

i polecamy domowe serum z witaminką C (=> wyszukiwarka)
Evitko!
czy chodzi o te sera z wit c?
a które konkretnie?nie wiem które wybrać i czym się kierować..i jakie stęzenie trzeba stosować?od czego to zależy?które możesz mi polecić?dodam jeszcze,że oprócz mieszanej cery ,mam naczynka-boje się szczypania i zaczerwienień

ciężko mi się będzie za to zabrać,gdyż zazwyczaj jestem sceptycznie nastawiona do tego typu eksperymentów
ale przekonuje mnie do tego fakt,że kremy typu LRP są dosyć drogie

czy mogę stosować samo serum i na to filtry?na dzień i na noc,oczywiście..jeśli tak to chyba się za to zabiorę
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 12:25   #16
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Dot.: witamina c a filtry

[quote=Joey]Tylko, że takiego kremu nie ma (z tego co wiem ). Większość dziewczyn tutaj stosuje serum z wit. C i na to filtry.

Joey! Active C LRP to właśnie taki krem..tylko trzeba by sprawdzić wysokość filtrów..

Ale używałaś na dzień filtrów? Bo jeśli nie, to właśnie od tego przebariwnia mogą się powiększać - kwasy uwrażliwiają skórę, sprawiają, że jest ciensza i bardziej podatna na przebarwienia. No i trzeba pamiętać o tym, żeby nałożyć odpowiednią ilość preparatu tj. około 2 ml jednorazowo na twarz.

tak,kwasy były na jesień-nie było słońca,ale filtry -owszem używałam-tylko może za niskie?(25 iwostin)
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 20:11   #17
zetka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 11
Dot.: witamina c a filtry

Czy pod filtr mineralny, SVR 50, można stosować serum z witaminą C? W składzie jest dwutlenek tytanu i tlenek cynku.
zetka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 15:35   #18
zetka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 11
Dot.: witamina c a filtry

Czy zechce ktoś mi odpowiedzieć na pytanie?
zetka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 17:49   #19
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Dot.: witamina c a filtry

myślę,że się nie gryzą...tak mi się wydaje..
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-21, 18:11   #20
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
Napisane przez zetka11
Czy pod filtr mineralny, SVR 50, można stosować serum z witaminą C? W składzie jest dwutlenek tytanu i tlenek cynku.
Można!
To nic innego jak właśnie filtry mineralne chroniące przed UVA.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 20:21   #21
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
Evitko!
czy chodzi o te sera z wit c?
a które konkretnie?nie wiem które wybrać i czym się kierować..i jakie stęzenie trzeba stosować?od czego to zależy?które możesz mi polecić?dodam jeszcze,że oprócz mieszanej cery ,mam naczynka-boje się szczypania i zaczerwienień

ciężko mi się będzie za to zabrać,gdyż zazwyczaj jestem sceptycznie nastawiona do tego typu eksperymentów
ale przekonuje mnie do tego fakt,że kremy typu LRP są dosyć drogie

czy mogę stosować samo serum i na to filtry?na dzień i na noc,oczywiście..jeśli tak to chyba się za to zabiorę
serum "domowe" z wit C:podstawowymi składnikami sa kwas askorbinowy (dostępny na www.mazidla.com) i woda destylowana. I do tego są różne dodatki: wit.E (w kapsułkach z apteki) => ja daję tylko to.
W orginalnym przepisie jest jeszcze lecytyna i alkohol.
Dokładny opis i proporcje są na mazidłach.

Wit. C to zbawienie dla naczynek!!!!! Uszczelnia je i wzmacnia.ja jestem naczynkowiec własnie.Na pierwszy raz robiłam serum 5%,ale nastepnym razem zrobię już 10%. Mnie nie piekło-to zalezy od skóry,ale generalnie nie jest to prawdziweprzypiekanie,tyl ko leciutkie i chwilowe, zanim skóra sie przyzwyczai.

Jesli twoja skóra nie potrzebuje dodatkowego nawilżania to może być samo serum +filry (ja tak stosuję).

Serum najwyżej raz dziennie, a po np.tygodniu co drugi dzień-wit. C kumuluje sie w skórze i nie ma potrzeby codziennie.

Ja tez sie długo czaiłam na zakup składników i kręcenie serum,bom leń,ale skąpstwo wzięło górę i nie kupiłam active C LRP tylko ukręciłam sobie serum.

I w ogóle to ma ono postać wody i zaraz wsiaka w skórę-jak twoja skóra potrzebuje to możesz jeszcze dać nawilżacz (ja na razie nie daję),ale jak pisałam ,nie musisz. Ja zacznę dawać na jesień-zimę.
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 21:56   #22
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
Napisane przez evitka21
serum "domowe" z wit C:podstawowymi składnikami sa kwas askorbinowy (dostępny na www.mazidla.com) i woda destylowana. I do tego są różne dodatki: wit.E (w kapsułkach z apteki) => ja daję tylko to.
W orginalnym przepisie jest jeszcze lecytyna i alkohol.
Dokładny opis i proporcje są na mazidłach.

Wit. C to zbawienie dla naczynek!!!!! Uszczelnia je i wzmacnia.ja jestem naczynkowiec własnie.Na pierwszy raz robiłam serum 5%,ale nastepnym razem zrobię już 10%. Mnie nie piekło-to zalezy od skóry,ale generalnie nie jest to prawdziweprzypiekanie,tyl ko leciutkie i chwilowe, zanim skóra sie przyzwyczai.

Jesli twoja skóra nie potrzebuje dodatkowego nawilżania to może być samo serum +filry (ja tak stosuję).




Serum najwyżej raz dziennie, a po np.tygodniu co drugi dzień-wit. C kumuluje sie w skórze i nie ma potrzeby codziennie.

Ja tez sie długo czaiłam na zakup składników i kręcenie serum,bom leń,ale skąpstwo wzięło górę i nie kupiłam active C LRP tylko ukręciłam sobie serum.

I w ogóle to ma ono postać wody i zaraz wsiaka w skórę-jak twoja skóra potrzebuje to możesz jeszcze dać nawilżacz (ja na razie nie daję),ale jak pisałam ,nie musisz. Ja zacznę dawać na jesień-zimę.
Evitko!
dzięki za tak szczegółowe i trafne informacje..nie wiedziałam o istnieniu takiej strony,teraz na 100% zrobie serum
zniechęciłoby mnie bieganie po aptekach,a już myślałam,że bez tego sie nie obejdzie..

jeśli chodzi o te naczynka,to czuję dyskomfort z powodu tego szczypania i z tego powodu się obawiam wit c

a jeśli chodzi o to nawilżanie,to zdecydowanie by się przydało..czyli muszę stosować serum,krem nawilżający i na to filtry?nie zrobi mi się ciapka na twarzy?dodam,że się jeszcze maluję(tapeta,puder sypki,korektor);jak Ty kombinujesz?dla mnie same filtry+makijaż to już dużo..
poradź coś,please
pozdr,bąbelka
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:08   #23
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
Napisane przez bąbelka2
Evitko!
a jeśli chodzi o to nawilżanie,to zdecydowanie by się przydało..czyli muszę stosować serum,krem nawilżający i na to filtry?nie zrobi mi się ciapka na twarzy?dodam,że się jeszcze maluję(tapeta,puder sypki,korektor);jak Ty kombinujesz?dla mnie same filtry+makijaż to już dużo..
poradź coś,please
pozdr,bąbelka
Krem nawilżający pod filtry nie jest konieczny, szczególnie jeśli będziesz używała filterków Avene, one w swoim składzie zawierają wodę termalną, która już stanowi świetny nawilżacz.

A jeśli chodzi o filtry+makijaż to na ten temat jest bardzo obszerny wątek z przeróżnymi patentami, dość długi, ale warto go prześledzić, aby wybrać coś dla siebie:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:31   #24
zetka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 11
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
Napisane przez Basia39
Można!
To nic innego jak właśnie filtry mineralne chroniące przed UVA.
Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że tlenek cynku i dwutlenek tytanu to filtry mineralne. Miałam wątpliwości tylko czy te związki metali nie powodują szybkiego niszczenia wit. C. No cóż, chemikiem nie jestem
zetka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 07:51   #25
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
Evitko!
dzięki za tak szczegółowe i trafne informacje..nie wiedziałam o istnieniu takiej strony,teraz na 100% zrobie serum
zniechęciłoby mnie bieganie po aptekach,a już myślałam,że bez tego sie nie obejdzie..

jeśli chodzi o te naczynka,to czuję dyskomfort z powodu tego szczypania i z tego powodu się obawiam wit c

a jeśli chodzi o to nawilżanie,to zdecydowanie by się przydało..czyli muszę stosować serum,krem nawilżający i na to filtry?nie zrobi mi się ciapka na twarzy?dodam,że się jeszcze maluję(tapeta,puder sypki,korektor);jak Ty kombinujesz?dla mnie same filtry+makijaż to już dużo..
poradź coś,please
pozdr,bąbelka
Naprawdę nie obawiaj sie witaminki C,bo to przyjaciel naczynek.To szczypanie jest raczej chwilowe,zanim skóra sie nie przyzwyczai,ale warto sie przemóc,bo na ogół szczypanko leciutkie jest przy 2,3 uzyciach (lub wcale).

Jak napisała Basia filtry avene są dość nawilżające-ja tez ich uzywam więc nie potrzeba mi (na razie) dodatkowego nawilżacza.Nie wiem jak to bedzie zimą-jak zajdzie potrzeba to zaczę dawać cóś jeszcze.
Ja mam suchą skórę (kiedys miałam mega-bardzo-suchą-wiórowato-suchą,teraz "tylko" suchą).Jak zaczęłam uzywac filtrów (na wiosnę) to kładłam antirougerurs riche +avene cream 50+.POtem jak zaczęlo sie robić gorąco,to wystraczył mi sam filterek.Potem odkryłam serum i uzywam pod filtr.
A zima zobaczymy.

Ja tez używam jeszcze fluid +puder sypki+róż/brązer i mi sie ciapka nie robi.
To na pewno zalezy od cery-dla mnie avenka krem jest idealna-wchłania sie pieknie, pozostawiając zdrowy glow (jako suchar lubie go bardzo),ale sie nie lepi na mnie,ani nie świeci jak latarnia. Buzia w końcu wygląda zdrowo,a nie jak rybia łuska. Poza tym nigdy jeszcze mi sie tak ładnie fluid nie rozprowadzał jak na tej avence. Teraz mam podkład avene couvrance i to jest dla mnie ideał również (i duet idealny).Wczesniej jednak uzywałam innych fluidów i na tym filterku też sie rewalacyjnie rozprowadzały (jakby sie w niego wtapiały).

Także dla mnie filtry (właściwie ten jedyny),to nie tylko ochrona ,ale również lekarstwo dla mojej suchej skóry i znakomity podkład pod makijaż.
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 08:14   #26
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Wink Dot.: witamina c a filtry

Basiu39,Evitko,dziękuję za pomocne rady-zaczynam je przyswajać

..ale wątpliwości mam wiele,gdyz dopiero niedawno odkryłam przyczynę niezadowalającego wyglądu mojej skóry-nie wiedziałam,że filtry są tak ważne..nabawiłam się naczynek,moja skóra z normalnej stała się mieszana,no i te koszmarne przebarwienia..
tak więc w tym temacie wiem jeszcze niewiele..i prosze o kolejną radę:

używając tych wszystkich kosmetyków(serum/ew.nawilżacz;filtry;podkł ad;puder;korektor) jakich preparatów powinnam używać do mycia twarzy?w tym wypadku potrzebuję pewnie czegoś co dobrze oczyści buźkę(cera mieszana,rozszerzone pory,naczynka)..
możecie coś polecić,co wypróbowałyście z dobrym skutkiem?

jaką dodatkową pielęgnację stosujecie w duecie z filtrami?chodzi mi o jakieś Wasze wypróbowane triki,maseczki,zabiegi-jednym słowem wszystko,co interesuje filtromaniaczki i przynosi skutek..

Evitko!czy mogę prosić o dokładną nazwę tej emulsji?jest dużo tych preparatow-nie chciałabym pomylić,kupując balsam do ciała.. czy używasz jej przez cały rok?zdjęcie lub link mile widziane
pzdr,bąbelka
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 08:58   #27
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: witamina c a filtry

Babelka emulsja Avene jest np. tu Nie pomylisz na pewno, bo wyraznie pisze na niej EMULSION i ze jest do cery mieszanej i normalnej, a SPF ma 50+

Ja uzywam tej Emulsji na zmiane z filtrem LRP Anthelios Dermo Pediatrics ( teraz Kids) 50+. tu
Emulsja Avene jest bardzo tlusta i lepka. A LRP DP bardziej sie wchlania i nie jest taki tlusty. Wiec Avene uzywam tylko jak czuje, ze skora jest podrazniona kosmetykami, bo ona bardzo delikatna jest, a LRP DP jest z alkoholoem, wiec na podraznienia odpada.
Makijaz robi sie lepiej na LRP niz Avene.


Napisze Ci co i jak ja robie.
Uzywam samorobnego serum 15% co 2-3 dni rano.
Twarz rano myje sama woda. Potem wcieram to wodne serum, a po chwili smaruje sie filtrem. Po kilkunastu minutach robie makijaz.

W pozostale dni rano smaruje sie jeszcze Dirosealem, bo mam popekane naczynka na kosciach policzkowych.


Wieczorem na zmiane uzywam Effaklar K, ktory zweza i oczyszcza pory; maseczke aspirynowa wlasnej roboty, ktora ma dzialanie silniejsze niz Effaklar K; tonik octowy wlasnej roboty; i krem z retinolem.
Kazdy kosmetyk w inne dni, nic na raz.

Jeden dzien w tygodniu zostawiam na odpoczynek dla skory i w ten dzien tylko kremy mocno nawilzajace. Ja uzywam LRP Toleriane Riche.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Avene_Emulsja.jpg (67,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg LRP Anthelios DP 50+.jpg (9,6 KB, 9 załadowań)
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 10:16   #28
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: witamina c a filtry

Cytat:
używając tych wszystkich kosmetyków(serum/ew.nawilżacz;filtry;podkł ad;puder;korektor) jakich preparatów powinnam używać do mycia twarzy?w tym wypadku potrzebuję pewnie czegoś co dobrze oczyści buźkę(cera mieszana,rozszerzone pory,naczynka)..
możecie coś polecić,co wypróbowałyście z dobrym skutkiem?
ja uzywam do mycia buźki-żel do mycia twarzy oliwkowy ziaji-jest kremowy (choc przezroczysty)i milusi w uzyciu i wszystkie warstw zmywa
Kosztk.5zł
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13713

Cytat:
Evitko!czy mogę prosić o dokładną nazwę tej emulsji?jest dużo tych preparatow-nie chciałabym pomylić,kupując balsam do ciała.. czy używasz jej przez cały rok?zdjęcie lub link mile widziane
pzdr,bąbelka
nie za bardzo wiem o co chodzi-nie pisałam nic o emulsji (?)

Jesli chodzi o mój filtr to ja nie uzywam wersji w emulsji tylko w kremie!
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14199

Cytat:
jaką dodatkową pielęgnację stosujecie w duecie z filtrami?chodzi mi o jakieś Wasze wypróbowane triki,maseczki,zabiegi-jednym słowem wszystko,co interesuje filtromaniaczki i przynosi skutek..
ja mam sucha skórę i lubie np.
*maseczki daxa w saszetkach (nawilżająca z aloesemi ;odzywcza ze słodkimi migdałami)i rózne tam saszetki róznych firm
*tu popełniam grzech,bo uzywam czasem peelingu mechanicznego (choc jako naczynkowiec nie powinnam)-konkretnie avon spa z białą herbatą,ale "używam go bardzo delikatnie".PO prostu mam wrażenie że p.enzymatyczne nie działajana mnie.Ale jeszcze mam zamiar dac szansę peelingowi enz.AA
*czasem glinka dermaglinu
*czasem maseczka nawilżająca soraya jakies tam lasy deszczowe czy cóś
*czasem maseczka aspirynowa (=>wyszukiwarka),ale nie mam problemów z zanieczyszczona skórą,więc to tak dla odświerzenia i wygładzenia

a na codzień:
RANO
*przemywam twarz hydrolatem różanym
*serum C+E
*(w zimie pewnie dołączy krem- antirougeurs)
*filtr

WIECZÓR

*zmywam wszystkie warstwy wspomniamym żelem oliwkowym (oczy micelem sensibio)
*hydrolat
*diroseal na policzki
*na czoło (jak jest suche i potrzeba)jakis tam inny kremik

(fajny kremik na naczynka ma też dax cosmetics-w wersji do suchej i drugi do mieszanej-cudów nie ma ,ale jest miły ,delikatny w uzyciu ,nwailża i ładnie łagodzi rumień-teraz jest w promocji w rossmannie za 10,99zł)

Tak wygląda moja pielęgnacja-tyle że jedynymi moimi problemami są naczynka i czasem suchość,syfków wszelakiego rodzaju ,błyszcenia -zero
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 11:34   #29
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: witamina c a filtry

bąbelka2

Polecam preparaty do mycia twarzy bez Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate w składzie, podaje link:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497

Jeśli chodzi o filtry to jako miłośniczka Emulsji Avene 50+ muszę zaprotestować przeciwko określeniu Weronisi, iż jest tłusta, owszem lepi się, ale w żadnym przypadku nie jest tłusta Podaję link do mojej recenzji na KWC:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...ecenzja=105532

Oczywiście dobór właściwego filtru to sprawa indywidualna, każdemu pasuje cos innego, a dotarcie do tego, który filtr służy naszej cerze najlepiej to często żmudna droga oparta na wielu próbach
Pamiętaj, że filtry Avene mają tę przewagę na filtrami innych firm, że możesz na nie kłaść dowolne kosmetyki kolorowe, oczywiście ostrożnie, aby nie zetrzeć warstwy filtra.

Ogólnie pielęgnacja:

Rano:
*przemycie twarzy tonikiem bądź hydrolatem
*serum z wit. C oparte na kwasie askorbinowym, a po 10 minutach na to stabilny filtr nałożony w przepisowej ilości - 2 ml na twarz i szyję
* po wchłonięciu się filtru (ok. 15 minut) wykonanie makijażu

Bardzo dobre jest też serum z niacynamide, które m.in. zmniejsza efekty fotostarzenia się cery i intensywność przebarwień.

Wieczór:
* oczyszczenie twarzy łagodnym preparatem np. żelem z wodą
* przetarcie tonikiem lub hydrolatem
* wsmarowanie odpowiedniego preparaciku

I tak: jeśli chodzi o przebarwienia i inne niedoskonałości skóry to stosuje się preparaty oparte na kwasach lub retinoidach, albo jedno i drugie, ale w tym wypadku nie jednego dnia tylko wkomponowane np. w tygodniowy plan wieczornej pielęgnacji, w którym uwzględniono również dni na nawilżanie. Jeśli chodzi o kwasy to najskuteczniejsze w walce z przebarwieniami i łagodniejsze dla naczynek niż kwasy AHA są kwasy BHA oraz PHA. A jeśli chodzi o retinoidy to tu ostrożnie przy naczynkowej cerze - zwróć uwagę na Diroseal od Avene. Wszystko należy wprowadzać stopniowo obserwując reakcję cery.

Poza tym w walce z przebarwieniami i nie tylko, aby mieć długo ładną cerę bardzo pomocna jest codzienna suplemantacja, czyli łykanie preparatów zawierających wit. C, wit. E, pycnogenol, zieloną herbatę, czy beta-karoten.

Jeśli chcesz cos stosować pomiędzy tak ułożonym planem pielęgnacji to z umiarem, żeby nie przedobrzyć. Nie polecam żadnych gotowych maseczek saszetkowych kupowanych w kosmetycznym.

O to by było na tyle
Zresztą wszystkie te informacje są już na tym forum, ja tylko postarałam się to zebrać choć troszeczkę w całość. Przejrzyj wątki przyklejone, to istna kopalnia wiedzy i o ochronie przeciwsłonecznej i o kwasach i o retinoidach. Są też wątki poświęcone pielęgnacji cery naczynkowej i suplementacji. Musisz po prostu trochę pokopać i poczytać.

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2006-08-30 o 15:54
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 12:22   #30
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: witamina c a filtry

Basiu39 proszę pisz większymi literkami
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.