bliznowiec - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-17, 17:45   #1
Hancurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3
GG do Hancurek
Cool

bliznowiec


od dawna ma juz bliznowca na ramieniu mialam go raz usuwanego ale niestety po zabiegu zaczal rosnac i swedziec, potem poszlam do lekarza i mialam pare razy dostawane sterydy lecz zrezygnowalam z tego bo obawiam sie ze moga one zle wplywac na moj organizm bo slyszalam ze sterydy sa bardzo szkodliwe, czy to jest napewno bezpieczna metoda zapobiegania powikszania i zmniejszania sie bliznowca? czy wycinanie bliznowcow jest dobra metoda? jak mozna usunac bliznowca?za miesiac mam wlasne wesele i mam suknie z odkrytymi ramionami i moj najwiekszy problem jak zrobic zeby bliznowiec byl niwidoczny? ma jeszcze jedno pytanie czy majac bliznowca trzeba chronic go przed sloncem? prosze doktora o odpowiedz
Hancurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 20:14   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

Czesc ... doktorem nie jestem ale mam bliznowca na ramieniu ( tak jak ty ) chodze do lekarza i własnie chciałam go wyciąć bo przez to ciężko chodzi sie w bluzeczkach na ramieniu bo trzeba plaster nakleiac i wogóle ale kazdy lekarz mi odradza spowodu tego ze moze 2 razy wiekszy wyrosnąć ... ja mam to wypalane azotem i zmiejszył sie owiele jest 2 razy mniejszy jest to napewno bolesne bo własnie na ramieniu najbardziej boli i troche to trzeba wypalac zeby zniknął ale dla mnei to jest super ratunek aby to znikło bo przynajmneij ptrzez to mam pewność ze mi nie urosnie 2 razy wiekszy... mi lekarz zalecał chronienia go przed słoncem ....
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 14:48   #3
Hancurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3
GG do Hancurek
Dot.: bliznowiec

hej!! dzieki ze odpisałas!! ja tez mialam wypalanego bliznowca ale po tym zaczał mi rosnąć potem zdecydowałam sie na sterydy byłam na paru zabiegach, sa takze bardzo bolesne, ale po tym zaczał sie spłasczać i zmienił kolor, lecz obawiałam sie, ze sterydy są bardzo szkoldliwe i daltego zrezygnowałam, chyba nie bede miała innego wyjscia i ponownie zaczać chodzić na sterydy bo nie znam innego wyjścia zeby go jakos zmniejszyć. Ja też jestem z Katowic to może napisz mi gdzie chodzisz do lekarza, bo ja jezdzilam na sterydy do Sosnowca, a na wypalaniu byłam na ul. francuskiej, niepamietam jaki lekarz mi to powiedział ze lepsze są sterydy niz wypalanie, ale możliwe, że na każdego to inaczej działa, a wogóle każdy lekarz ma inne zdanie, bo zasiegałam opini juz paru i kazy mówił co innego dltego jestem cikawa gdzie ty chodzisz ja tez jestes z katowic pozdrowionka pa
Hancurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 15:44   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

Ja chodze do lekarza w siemianowicach ślaskich i mi po wypalaniu tym azotem zmiejsza się i jestem stego bardzo zadowolona tlyko ten głupi ból
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 20:49   #5
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

hey dziewczyny ! niedawno mialam wycinane znamie jakos w maju no i niestety zrobil mi sie bliznowiec.. na poczatku uzywalam masci alantan plus ze wzgledu ze rana sieza a obecnie silikownowy zel DERMATIX jestem pod obserwacja dermatologa dzis u niego wlasnie bylam i stwierdzil ze bede miec te zastrzyki sterydowe jutro ide i przyznam ze mam stresa lekkiego
(mam nadzieje ze to zadziala)
Hancurek po ilu zabiegach byl jakis efekt? mi strasznie zalezy aby bliznowiec sie splaszczyl a tak jak napisalas cytuje "zaczał sie spłasczać i zmienił kolor" aaa jeszcze co do chirurgii plastycznej czytalam ze w przypadk bliznowcow jest to ryzykowne bo wlasnie moze byc nawrot jego i to jeszcze gorszy bo wlasnie ze wzgledu na to iz skora ma tendencje do bliznowco ale nie zawsze tak jest
cytuje z jednej ze stron www "Leczenie chirurgiczne polegające na wycięciu blizny przerostowej - początkowo poprawia jej wygląd, jednak w dużym stopniu powoduje nawrót (od 45 do 1 00%). Jeżeli po dwóch latach od wycięcia nie nastąpi nawrót blizny przerostowej, uważa się ją za całkowicie wyleczoną. W przypadku bliznowców leczenie chirurgiczne nie jest zalecane z powodu znacznego ryzyka jeszcze większego rozrostu."

pokladam nadzieje w tych zaczynajacych sie od jutra zastrzykach
5 ampulek

aaa no i chronienie przed sloneczkiem obowiazkowe

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2006-08-26 o 11:59
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 09:03   #6
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

ja zapomniałam powiedziec ze ja mam mrożone azotema potem wstykiwane cosik ale nie wiem co to jest... mi sie to naszęscie pomiejsza i zmienia kolor .... ja chciałam miec chirurgicznie to wycinane bo mnei to juz wkurza ale wszyscy lekarze mi odradzaja ... a po czym wam sie zrobic bliznowiec ?? bo mi po szczypieniu ,,, pani pielegniarka źle wbiła...
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 10:13   #7
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: bliznowiec

ja mam bliznowca po usunięciu znamienia dość duże było i wyglądało niebezpiecznie na łopatce i każdy lekarz mi odradza usówanie go bo twierdzą że zrobi się jeszcze większy ale pocieszające jest to że on z biegiem czasu [ jakieś 12 lat] on robi się jakby bardziej płaski i jaśniejszy tylko uważam żeby go nie opalić
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-25, 11:49   #8
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

no ja wlasnie po wycieciu znamienia nie bylo duze jakos 1cm na 1cm ale ze wzgledow zdrowotnych usunelam w maju
wczoraj milam te ostrzykiwania z 7razy mnie pani dermatolog kula bolalo ale do przezycia warto pocierpiec wieczorem widzialam ze taki jasniejszy jakby byl co mnie bardzo ucieszylo we wtrorek znowu na zabieg mam 5 ampulek

nie wycinajcie bliznowcow bo moze to pogorszyc sprawe
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 16:53   #9
Hancurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3
GG do Hancurek
Dot.: bliznowiec

hej!!! ja miałam wstrzykiwane sterydy moze z 6 razy, widziałam znaczna poprawe i wydaje mi sie ze to bardzo dobry sposób na zmniejszenie bliznowca. Lekarz mi powiedział aby było znacznie widoczne pomniejszenie bliznowca wymaga to cierpliwosci bo moze to nawet trwac 2 lata i duzo osob rezygnuje po paru zabiegach tak ja ja , zamierzam znowu chodzic na te zabiegi bo naprawde efekty sa duze
Hancurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 10:53   #10
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

bo bolą kurde te zastrzyki sterydowe nie ma co sie oszukiwac ale do wytrzymania troche sie pocierpi przez pare minut a potem jak sie widzi ze sa efekty to zapomina sie o tej igle
hehs ja dopiero zaczelam zabiegi we wtorek next wizyta czytajac wasze wypowiedzi dodaje sobie otuchy i odwagi bo skoro widoczne sa efekty to nie bede sie poddawac
Hancurek wiecej odwagi ! dzieki Twoim wypowiedzia dodaje sobie sił bo dobrze wiedziec ze to dziala i w sumie widze lekka poprawe u siebie nawet po pierwszym zabiegu bliznowiec byl jasniejszy nie wiem czy mi sie zdaje czy nie ale mam wrazenie jakby tez troszke sie splaszczyl ciekawi mnie na ile zabiegow bede musiala chodzic
ale jestem gotowa i zdecydowana na to aby poprawil sie wyglad i przetrzymam ten bol

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2006-08-26 o 12:00
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 11:50   #11
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

aa i jeszcze te sterydy nie sa grozne bo przeciez popierwsze to jest mala dawka a po drugie sa rozcienczane
przeciez nie robionoby tego gdyby mialo nam sie cos stac zagrozic
stosuje sie te ostrzykiwania od 1960 roku
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-26, 12:13   #12
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

ja tam wole troche pocierpiec pzrez te wypalanie i te zaszyki a potem cieszyc sie ze nie mam tego bo to naprawde jest krępujące bo jak nosic krótkie bluzki jak chodzic na basen... ja to zawsze zaklejam plastrem...a i mam pytanko czy wam tez po tych zastrzykach i wypalaniu robi się taki bomboel na bliznowcu to wyglada tak samo jak sie oparzymy to potem takie bomble powstawaja ? która otacza to i potem to sie przebija i leci woda ? eh nie wiem jak to wytłumaczyc...
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 14:37   #13
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

hmmm mi sie takie cos nie zrobiło (po zastrzyku)wiec nie wiem a lekarz co na to?

ps. dlaczego piszesz "wypalanie" azotem?? przeciez to zamrazanie jest
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 17:32   #14
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

bo wypalanie a zamrazanie to jest to samo
moj lekarz powiedział to normalna rzecz i ze jak sie mocniej to robi to potem moze takie coś powstawac ... a jakie macie wymiar bliznowca ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 17:56   #15
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

dla mnie wyplania to brzmi jakby wypalali Ci ogniem hehe

pytalam sie mamy i mowila mi ze wlasnie te pecherze to jest normalna sprawa po wymrazaniu wiec loozik
zamrazaja Ci to w koncu do jakiejs minusowej temperatury i szczypie to tak jak jest mroz na zew jak sobie cos przypadkiem przymrozic to tez robia Ci sie pecherze
te wymrazanie to ma dzialanie jak np na kurzajki

moje znamie mialo wymiar jakies 1cm na 1cm (z milimetrami ) a po wycieciu z zapasem(z czego zrobil sie bliznowiec po czasie) ma jakos tak 3cm (na dlugosci) na 1cm w dlugosci (bardziej tak w srodku)a u dolu nawet 0,5cm a Twoj ?
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 18:03   #16
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

2 cm na 1,5 cm (
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 21:54   #17
netka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Dot.: bliznowiec

Czesc dziewczyny!! Mam 22 lata i w 1999 roku mialam operacje kreczu szyjnego po ktorej na dekolcie zrobil mi sie bliznowiec Na samym srodku!! Bylam zrospaczona wiec 4 lata temu usunelam go chirurgicznie no i o efekty nie musicie pytac Zrobilam to w moim miasteczku przez chirurga ktory to spiepszyl- na male wyciecie nalozyl az 5 szwow, oczywiscie beznadziejnie to zszyl. Blizna rozrosla sie, widac miejsca po szyciu, takie drabinki. Po prostu porazka. Stosowalam wszystkie dostepne masci i zele. Efekty marne. Musze dodac ze 2 lata temu mialam operacje wyrostka i prosilam chirurga o ladne szycie zrobil to naprawde wspaniale, mam prawie juz niewidoczna kreseczke, nie zrobil sie bliznowiec. Czyli tej bliznowiec na dekolcie jest w jakims stopniu wina lekarza, bo beznadziejnie zszyl. Spotkalam ostatnio wspanialego chirurga ktory tak od siebie, bez mojego proszenia dal skierowanie na zabiegi laserem. Mialam 8 "SEANSOW" (mialam miec do 15 ale zachorowalam) i blizna zrobila sie troszke mniejsza i bladsza. Chirurg zaparoponowal mi jeszcze raz usuniecie, zalozenie szwow kosmetycznych srodskornych by nie bylo tych "drabinek" pozniej jeszcze raz laseroterapia. Propozycja wspaniala ale boje sie ze jednak zrobi sie ponownie bliznowiec i bedzie jeszcze wiekszy. A lekarz nie daje mi gwarancji ze bedzie wszystko idealnie. Nie wiem co jeszcze moge zrobic. aha no jeszcze oprocz laseru dostalam skierowanie na jonoforeze z jodkiem potasu- mialam jeden zabieg(kilka minut, albo sekund) - dostalam strasznego uczulenia, reakcje alergiczna, prawdopodobnie uczulenie na jod. Szkoda bo moze to by pomoglo. Musze jeszcze zapytac o te zastrzyki!! No i lekarz wspominal tez cos o masci grafitowej, ale podobno bardzo barwi skore. Slyszalyscie cos o tym???
netka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 10:59   #18
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

maśc graftowa jest to maśc która bardzo barwi skóre na taki filotowy kolor i jest używana aby wspomóć gojenie się rany
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 11:52   #19
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

netka2 nie wiem jak Ty ale ja nie ryzykowalabym ponownemu wycieciu bliznowca obawa przed jeszcze gorszym

mam nadzieje ze ze wzgledu iz moj bliznowiec jest swiezy to latwiej go bedzie zmniejszyc splaszczyc i aby mial koloryt inny

ja mialam 4szwy i niby ze te w sroku rozpuszczalne ktore i tak mi usuneli dobrze ze poszlam minal tydz a one sie nie rozpuszczaly a w necie czytalam ze dziewczyna miala taki przypadek iz powiedzieli jej ze ma rozpuszczalne i sie jej zarosly i bylo jeszcze gorzej wiec wolalam nie ryzykowac ale nie uchronilo to mnie od bliznowca a mialam nadzieje na taka kreseczke
dermatolog powiedzial mi ze powinni mi to jeszcze raz wowczas zszyc po wyjeciu ...
teraz nadzieja w zastrzykach stredydowych aa no i wciaz uzywam do tego masc dermatix
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-27, 12:56   #20
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

a ten dermatix pomaga ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 16:07   #21
netka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Dot.: bliznowiec

Ja tez uzywalam dermatixu, efekty byly po okolo miesiacu stosowania no ale marne
Ja tez sie boje ze bedzie jeszcze gorzej ale moje inne blizny sa niewidoczne a tylko ta przeksztalcila sie w bliznowca. Moziwe ze jesty to wina zlego zszycia. Kwestia do zastanowienia. Chcialbym a sie boje....
netka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 19:29   #22
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

netka2 gdybys przeczytala uwaznie ulotke to bys wyczytala ze efekty sa po 2-3 miesiacach i im dluzej tym lepiej

ja stosuje od 1,5 miecha ta masc i jestem zadowolona naprawde bliznowiec jest jasniejszy nie robi sie czerwony ani nie boli tak jak na poczatku zmniejsza sie uczucie dyskonfortu

luknij sobiena www.dermatix.pl tam bedziesz miala wszelkie informacje

a swoja droga netka nie wiem czy to kwestia szycia
hmmm nie zalezne jest to moim zdaniem raczej tendencja skory a wlasnie od pasa w gore narazenie na bliznowca jest wieksze najbardziej w okolicach mostka sama mam swego wlasnie na dekolcie po prawej stronie trzeba go zwalczyc!
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 10:25   #23
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

a ile kosztuje ?? hm.. mi lekarka mówiła ze poprostu bliznowiec powstaje u osób które maja do tego tentedcje a wiec uwazjacie bo kiedy np uderzycie sie itp to moze takie coś powstac a w gazecie kiedys wyczytałam ze bliznowiec to inaczej na niego mówią : łagodny nowotwór tkanki łącznej wrr groźniej brzmi jednak wole pozostac przy bliznowiec
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 15:32   #24
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

hmm ja kupilam zel dermatixu 15g za 125 zł ale z tego co sie orientuje to ona kiedys kosztowala 180-200zł! i osobiscie widze juz efekty ale tak jak pisalam wyzej efekty uzyskuje sie po2-3 miesiacach tylko ze juz teraz nie czuje dyskonfortu jest bardziej miekka i nie jest czerwona jak na poczatku poki co uzwyam

tak, dokladnie aniaa bliznowiec to inaczej lagodny nowotwor nie wplywajacy na organizm (czytalam w ksiazce medycznej) wiem wiem strasznie brzmi ale on tylko taki z nazwy nie zagraza zyciu wiec looz

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2006-08-28 o 16:25
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 18:50   #25
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

aha 125 zł za 15 g a na ile ona wystarcza ??
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 12:09   #26
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

Cytat:
Napisane przez anniaa
aha 125 zł za 15 g a na ile ona wystarcza ??
ja go stosuje jakos od 11 lipca i jeszcze nie widze aby sie konczyl obawialam sie tego, ale jest bardzo wydajny stosuje sie go rano i wieczorem nakladam mala warstwe tej masci silikonowej na bliznowca bo inaczej nie wsiaknie(trzaba wowczas troszke usunac) ale szybko sie nauczylam ile aplikowac i to jest wlasie fajne bo nigdy nie wiadomo ile nakladac a tutaj wystarczy odrobina i mozna stosowac na to makijaz po wsiaknieciu ja nie stosuje ale jak ktos ma np na twarzy to spokojnie moze
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 13:15   #27
00aga00
Wtajemniczenie
 
Avatar 00aga00
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stamtąd ;)
Wiadomości: 2 182
Dot.: bliznowiec

hej! ja mam bliznowiec na szyi po operacji i też używam dermatixu od 2 lat! Sa ofc okresy kiedy niecodziennie ją smaruję, ale efkety są. Tam gdzie rana nie jest błęboka widać bardzo wyraźną poprawę (widać już tylko cieniutką kreseczkę, która mi nie przeszkadza), ale pod tym mam jeszcze okrągłą bliznę, która jest dużo głębsza i na nią niestety nie pomaga już tak dobrze póki co od 2 lat nie rozstaję się z naszyjnikami w kształcie motyli
__________________
"Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic.
Jestem może bledsza,
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 00:25   #28
Marcin...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 19
Dot.: bliznowiec

Witam wszystkich, z tego co wiem bliznowiec a blizna przerostowa to jednak różnica. Moja historia wygląda tak... Mam w tej chwili 20 lat, 3 lata temu miałem operacje tarczycy, po zabiegu była chuda kreska wiec myślałem ze z czasem stanie się prawie nie widoczna,przed wyjściem ze szpitala lekarz nie udzielił mi wskazówek, czego nie powinienem robić itd. Niedługo po zabiegu poszedłem się opalać i to był bardzo duży błąd blizna zrobiła się czerwona i bardzo przerosła, po roku czasu miałem korektę, i znowu była chuda kreska jednak i tym razem blizna przerosła chociaz juz na szczęście w mniejszym stopniu(okolice ramion mostka są bardzo podatne na przerastanie) Następnie miałem zabiegi fonoforezy i masowałem ją z maścią contratubex ale, nie dawało to oczekiwanych efektów wiec zdecydowałem się na zabiegi laserowy,i wstrzykiwanie sterydów, leczenie trwa juz 7 misiąc kosztuje mnie do tej pory grubo ponad 1000 zł, smaruje ją w tej chwili Dermatixem od około 7 lipca i efekty są widoczne ale myśle ze jeszcze długa droga przedemną. Jestem już strasznie sfrustrowany tym w tym roku w wakacje była taka ładna pogoda a ja nie mogę bez skrępowania zdjąć koszulki,od operacji nie byłem na plaży Gdybym wiedział ze blizna będzie tak wygladac nie zdecydowałbym sie napewno na operacje tylko leczył jodem lub innymi sposobami. Jestem zdeterminowany zeby poprawić wygląd mojej blizny( w tej chwili jest czerwona i zgrubiała szczególnie na środku chce zeby pojaśniała i była płaska) gdyż nie wyobrażam sobie reszty życia z taką blizną. Czytałem o różnych sposobach leczenia i jeśli aktualne nie da efektów zastosuje inne aż do skutku.Zastanawiam się nad ponowną korektą u dobrego chirurga i stosowanie profilaktyki przeciw przerastaniu bo skoro po korekcie blizna przerosła juz w mniejszym stopniu a ja ni stosowałem zadnej profilaktyki to gdybym skrupulatnie stosował sie do zalecen blizna by nie przerosła. Narazie jednak ogranicze sie do leczenia zachowawczego a gdyby to nie przyniosło efektu zastanowie sie nad rozwiazaniem chirurgicznym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.JPG (10,0 KB, 91 załadowań)
Marcin... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 09:25   #29
00aga00
Wtajemniczenie
 
Avatar 00aga00
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stamtąd ;)
Wiadomości: 2 182
Dot.: bliznowiec

Marcin, jestem w podonej sytuacji! Też miałam operację tarczycy i stąd moja blizna po operacji wyjechałam, wydawało mi się, że blizna dobrze się goi, ale powstał bliznowiec też smarowałam contrantubexem, ale efekty marne i krótkotrwałe. Jestem o tyle w gorszej sytuacji, że po tej samej operacji mam jeszcze tą mniejszą bliznę nie po cięciu a po drenie (takiej rurce o średnicy 0.5cm) miało to podobno pomóc czemuś tam a w efekcie było gorsze od samej operacji ... Teraz jak uś pisałam smaruję Dermatixem i wg mnie on daje najlepsze efekty, chociaż wymaga systematyczności i niestety, dużo czasu. Pozdrawiam
__________________
"Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic.
Jestem może bledsza,
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 12:57   #30
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

ja stosuje obecnie dermatix i jestem po drugim zabiegu ostrzykiwania sterydami i jestem BAAAARDZO zadowolona widze efekty blizna jest mniejsza i bledsza zabieg wycinania znamienia byl niedawno (w maju tego roku2006) a wszelkie dzialania leczenia zaczely sie od momentu kiedy wyciecie sie zagoilo i mozna bylo cos stosowac(niestety wlasnie powstal bliznowiec a mialam nadzieje na kreskeczke bo byla ) tak wiec dermatix od lipca(ok11) owszem bliznowiec sie nie powiekszyl jest bardziej elstyczny j oraz w kolorze nie mocno czerwonym nie czuje dyskonfortu ogolnie jestem zadowolona z niej bedac ost na kontroli u lekarza dermatologa stwierdzil ze mozna bybylo ostrzykiwac sterydami troche sie balam pierwszy zabieg bolal ale juz drugi okey teraz czekam na nastepny

Marcinie faktycznie bledem lekarza bylo iz nie poinformowal Cie co powinienes robic moim zdaniem powinienes byl wowczas pojsc do dermatologa ale nie wiem czy byles?

wszlekie zabiegi korekty wycinania bliznowca sa ryzykiem poniewaz moze jeszcze bardziej przerosnac i tak samo niestety wlasnie zabiegi laserowe (czyatalam) dlatego z glowy odrazu wyparowaly mi operacje ponownego wyciecia

dlaczego nie nakleisz sobie na to plasterka jak wychodzisz np na plaze? to jest skuteczna ochrona nawet przed sloncem ja tak robie w sumie nawet sie nie krepuje ale wkurza mnie jak ludzie sie patrza zawsze maialm tam male znamie i jest to dla mnie norma ( znamie tek zakrywalam plasterkiem jak wychodzila na sloneczko) a to jest bardzo dobre wyjscie skoro sie krepujesz i masz cierpiec gdy taka piekna pogoda

a obecnie co robisz Marcinie? ta masc dermatix? czy cos jeszcze? a ten zabieg laserowy to jak po nim bylo?

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2006-08-31 o 13:42
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-29 20:24:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.