Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-26, 20:45   #1
atena22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 132

Dieta i ćwiczenia na poprawę wzroku


W portau joga przeczytałam o ćwiczeniach dla oczu poprawiajace wzrok http://www.joga-joga.pl/index.php?art=1&dzial=32& dzial2=347 i zaczełam je od wczoraj wykonywac kazdy dzień po ok 30 min Jestem ciekawa czy ktos moze tez wykonywał lub wykonuje takie cwiczenia i czy jest jakis efekt Jestem krotkowidzem mam -2dp i ostatnio wzrok mi sie pogarsza Super by było gdyby te cwiczenia poprawiły wzrok Czytałam troche na ten temat ze sa takie kursy, specjane ksiazki z ćwiczeniami i ze dla wielu osob okazały sie bardzo przedatne i pozwoliły nawet na wyeliminowanie wady wzroku. Mam zamiar systematycznei ćwiczyc wiem ze od razu nie mam co liczyc na polepszenei wzroku ale byłabym bardzo szczesliwa gdyby nastapiła poprawa widzenia. Prosze piszcie jesli ktos z Was wykonuje lub wykonywał takei ćwiczenia Czy one pomagaja??
atena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 20:52   #2
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

wydaje mi sie ze po takich cwiczeniach mozna np nie odczuwac zmeczenia oczu i przez to wiedziec troche lepiej, ale chyba nie poprawiaja wzroku... to raczej niemozliwe
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 21:08   #3
madzik_pl
Raczkowanie
 
Avatar madzik_pl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 61
Send a message via Skype™ to madzik_pl
Arrow Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Ja rownież jestem krótkowidzem Na co dzień noszę soczki, jednak obawiam się o swój wzrok, obawiam się ciągłego pogarszania. No ale nie o tym chciałam napisać

Otóż kiedyś miałam okazję uczesniczyć w kilkudniowym turnusie na którym miała miejsce bioenergokorekcja wzroku. Doskonały efekt miały dać ćwiczenia wykonywane systematycznie. Wróciłam do domu pełna zapału i przystąpiłam do ćwiczeń. Przez dłuższy czas zero efektów, potem coś się ruszyło i wzrok poprawił się troszkę (na podstawie prowadzonych przeze mnie pomiarów). Podczas wizyty kontrolnej u mojej okulistki powiedziała ona, że widzi nieznaczną poprawę i efekt był taki, że nie musiałam zmieniać szkieł na mocniejsze Jednak mimo wykonywania tych ćwiczeń przez jakiś czas nie widziałam już żadnych efektów.

Może to kwestia mojego braku konsekwencji, ponieważ zniechęcona przestałam ćwiczyć wzrok, a może te ćwiczenia poprawiały wzrok tylko na jakiś czas... nie wiem.

Z tego co się orientuję w tym temacie, to nie ma poważnych naukowych badań mówiących cokolwiek o skutecznych metodach walczenia z krótkowzrocznością - niestety (są operacje laserowe jednak słyszałam różne opinie na ten temat, podobno można mieć tylko 3, a często jest tak, ze po jakimś czasie wada powraca).

Generalnie krótkowzroczność urasta ostatnimi czasy do poważnego problemu zdrowotnego na świecie. Ehh może jakiś geniusz coś wynajdzie zanim krótkowidze oślepną
__________________

madzik_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 00:03   #4
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Gdzieś na forum froggie pisała o książce z ćwiczeniami, dzięki którym zmniejsza jej się wada wzroku
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 13:24   #5
atena22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 132
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Czyli nie ma co liczyc na poprawe a jednynie nieznaczna?? Dobre i to by było zeby pzrynajmneij troszke zmniejszyc wade wzroku wiem ze trzeba wykonywac je systematycznie Ja mam zamiar je wykonywac systematycznei tak przez miesiac bo poźniej mi sie studia zaczynaja i znajac siebei napewno nei bede je systematycznie wykonywac :/ A madzik_pl Ty jakie wykonywałas te ćwiczenia podobne te co sa na tej stronce co ja podałam?? i przez jaki okres je wykonywałam i jaka masz wade wzroku? Z gory dzieki za odpowiedz i prosze piszcie jesli wiecie cos na ten temat czy Wam pomogły takie cwiczenia czy nie Bardzo prosze no i zachecam do tych ćwiczen moze warto sprobowac Pozdrawiam wszystkich krotkowidzow i nie tylko
atena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 15:18   #6
madzik_pl
Raczkowanie
 
Avatar madzik_pl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 61
Send a message via Skype™ to madzik_pl
Arrow Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Cieżko mi opisać te ćwiczenia, ale postaram się nalepiej jak potrafię

1) stymulacja obszaru wokół oka i samego oka poprzez masaż - należy rozgrzać dłonie i opuszkami palców masować w szybkim tempie okolice oka oraz powieki - kilka min

2) następnie wykonujemy ćwiczenie rozlużniające całe ciało (stajemy i kręcimy na boki tłowiem, barkami, głową a następnie oczami wykonujemy 'kółka') - kilka min

3) teraz ćwiczenie z textem - należy wziąć jakiś text drukowany, ustawić go w takiej odległości, by był on trochę zamazany ale jeszcze dla nas czytelny. [UWAGA: pracujemy najpierw jednym okiem, drugie w tym czasie jest zakryte dłonią, potem następuje zmiana!] Natępnie należy wpatrywać się (jednym okiem) w ten text przez 20-60 sekund starając się rozluźnić spojrzenie (nie mrugać! efekt powinien być mniej więcej taki, że text widzimy bardzo zamazany). Potem zamykamy oko, po chwili otwieramy i próbujemy odczytać text. Na początku to ćwiczenie nie udaje się, a powinno się udać wtedy, kiedy po takim rozluźnieniu oka i po otwarciu go jesteśmy w stanie zobaczyć tekst przez chwilę wyraźnie. Mnie zajęło to kilka tygodni aż ujrzałam wyraźnie text, który przed ćwiczeniem miałam ustawiony tak, że widziałam zamazany. - 10-15 min

4) powtarzamy ćw. nr 1

5) siadamy wygodnie przy stole/biurku, opieramy na nim łokcie i chowamy oczy w zagłębieniu dłoni - siedzimy tak 10-20 min - podobno świetne ćwiczenie na odprężenie oczu.

Mam nadzieję, że opisałam ćwiczenia w miarę precyzyjnie.
Cóż... ja ćwiczyłam około m-ca.
Moja wada zaczęła się od okularów o mocy ok -1 zakładanych w szkole przy przepisywaniu z tablicy oraz podczas oglądania tv.
Kiedy poszłam na studia wada się pogłębiła i od 2 roku studiów zaczęłam nosić soczki na co dzień.
Teraz, po 5 roku studiów mam OP=-4,25 i OL=-4.

Chyba powrócę do tych ćwiczeń...
__________________


Edytowane przez madzik_pl
Czas edycji: 2006-08-28 o 07:51
madzik_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 19:23   #7
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Te właśnie podane ćwiczenia są jak najbardziej skuteczne!
Właśnie książka 'widzę bez okularów' jest oparta na metodzie dr Batesa, pomogla już ona wielu ludziom. Mi też.
W tym zestawie brakuje jeszcze solaryzacji, czyli robieniu kąpieli słonecznych oczom. A takze ogólnych postaw przy czytaniu książki i siedzeniu przed komputerem. Czytając nalezy unikać ostrego światła i błyszczących kartek (żółte najlepsze), najlepiej mieć nierównomiernie oświetlony pokój. I co chwilę (np co akapit, stronę) robić krótkie przerwy i patrzeć się w ciemne miejsca pokoju.
Przy komputerze należy unikać patrzenia 'na żółwia' stopy powinny być oparte nie na ziemi ale na jakimś podwyższeniu.
Należy też robić przerwy w patrzeniu, robić gimnastykę karku (unikać naciągania miesni karku).

Najważniejsze: 'oko kocha ruch', należy jak najczęściej mrugać, robić palming.

Aha! na początku ćwiczeń będą boleć gałki oczne. Normalny i zdrowy objaw, to jest tak samo jak z zakwasami
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-27, 20:22   #8
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

oo, muszę poszukać tej książki
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 20:31   #9
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

To ta?
http://www.albertus.pl/?d=produkt&id=2445
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 10:32   #10
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Dziewczyny znalazlam taka stronke. Mysle, ze sie przyda.
http://www.oko.info.pl/index.php?body=1801
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 13:25   #11
atena22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 132
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i przydatne ćiwczenia Ciesze sie ze sa osoby zainteresowane tym tematem i ze moga sie podzielic własnymi doswiadczeniami na ten temat. Ja ćwicze jak narazie systematycznie i chce tak przynajmniej przez miesiac by było. Dzieki Waszym wypowiedzia i osob z kafeterii mam wiekszy zapał do tych ćwiczen i wiecej wiary ze moze mi sie uda lepiej widziec po takich ćwiczeniach wiem ze na efekty trzeba poczekac ale moze warto poswiecic ten czas Zainteresowanych zapraszam tez na forum na kafeterii http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3297840 gdzie rowniez założyłam ten temat Jest jeszcze niewielkie zainteresowanie tym tematem ale widze ze sa osoby ktorym pomogły takie ćwiczenia i ze warto je wykonywac Pozdrawiam
atena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-28, 13:30   #12
atena22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 132
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Mam jeszcze pytanie do madzik_pl i froggie Czy moge ćwiczenia oraz uwagi ktore podałyście zamiescic na forum kafeterii?? Aby inne osoby mogły sobie z nich skorzystac Albo mozecie je osobiscie zamiescic była bym Wam wdzieczna http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3297840
atena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 15:50   #13
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Cytat:
Napisane przez Malinka_Malwinka
tak to ta książka.
W opisie zrobili błąd mały bo wydawnictwo to Akasha a nie 'akasza'.

atena22 jeśli chcesz to możesz umieścić to na kafeterii
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 16:23   #14
atena22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 132
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

dzieki froggie za odpowiedz własnie umiesciłam Twoja wypowiedz na forum kafeterii Czekam jeszcze na odpowiedż madzik_pl Pozdrawiam
atena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 18:29   #15
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Bardzo fajny wątek Tez zaczne cwiczyc
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 20:36   #16
madzik_pl
Raczkowanie
 
Avatar madzik_pl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 61
Send a message via Skype™ to madzik_pl
Thumbs up Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Witam ponownie
Atena22 - Oczywiscie, ze możesz zamieścić te ćwiczonka oraz uwagi, o których pisałam
Super, ze założyłaś ten wątek. Od wczoraj powróciłam do ćwiczeń
__________________

madzik_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 21:16   #17
madzik_pl
Raczkowanie
 
Avatar madzik_pl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 61
Send a message via Skype™ to madzik_pl
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Ja też myślałam, że będzie większe zainteresowanie tym tematem. Teraz przecież coraz więcej osób nosi okulary, a zwłaszcza minusy! Może rzeczywiście niewiele z nich wierzy w poprawę wzroku dzięki ćwiczenim.

Ja szczerze mówiąc doświadczyłam poprawy, jednak zajęcia, sesja itp. sprawiły, że moja praca poszła na marne, a potem to zwykłe lenistwo nie 'pozwoliło' mi powrócić do ćwiczeń. Jednak po wizycie u okulistki (kilka dni temu - a okazało się, że chociaż soczki mam bez zmian (uffffffffffffff ), to jeśli chodzi o korekcję wzroku okularami to okulistka zaleca na jednym oku cylinder -1!!!) postanowiłam wziąć się za swe oczy, bo prześladuje mnie obraz okularów ze szkłami jak denka od butelki

Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza krótkowidzów
__________________

madzik_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 21:45   #18
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Cytat:
Napisane przez madzik_pl
Ja też myślałam, że będzie większe zainteresowanie tym tematem. Teraz przecież coraz więcej osób nosi okulary, a zwłaszcza minusy! Może rzeczywiście niewiele z nich wierzy w poprawę wzroku dzięki ćwiczenim.
To się nazywa lenistwo. I łatwizna. Bo po co mam ćwiczyć i się męczyć skoro mam okulary/soczewki ? I jest mi w nich tak dobrze. To nic, że co pól roku muszę zmieniać na większe...

To jest filozofia osób które w to nie wierzą. Nie raz już pisałam, że oko składa się z mięśni, niećwiczone potrafią zaniknąć, sflaczeć.
Tak samo z resztą ciała. Brak ruchu, siedzący tryb a wiekszy wysiłek fizyczny to męczarnia, a na drugi dzień koszmarnie bolące zakwasy.
Z okiem jest to samo.
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 06:27   #19
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Ćwiczenia poprawiają wzrok! Lekarz nakazał wręcz ćwiczenia 9-letniej córce mojej kolezanki
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 11:38   #20
atena22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 132
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

atena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:38   #21
atena22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 132
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Jak ida Wam ćwiczenia?? Ja zwiekszylam czas i wykonuje ćwiczenia juz tak jak pisze w instrukcji bo przedtem tylko tak po 30s albo minucie teraz po 2 lub 3. Ja nadal wykonuje te ćwiczenia z tej ctronki o jodze co podałam oprocz tego robie osemke oczami, dociskam palce do oczu no i robie te cwiczenia od madzik_pl ten masaż oczu itd. i wsumie to nawet duzo czasu poswiecam na to bo wychodzi mi to tak razem ok 45 min a robie te cwiczenia rano i popołudniu Narazie efektu nie ma ale moze akurat jakis bedzie wiem ze trzeba byc cierpliwym i nie tracic nadziei Musze powiedziec ze przy niektorych cwiczeniach to mnie oczy obola bo nie sa jeszcze tak wycwiczone ale zauwazyłam ze jakby z dnia na dzien juz lepeij mi sie wykonuje je Nie mozemy sie poddawac i przynajmniej miesiac wytrzymac bo mysle ze po tym czasie to bedzie mozna cos powiedziec na ten temat Pozdrawiam
atena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 12:25   #22
madzik_pl
Raczkowanie
 
Avatar madzik_pl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 61
Send a message via Skype™ to madzik_pl
Smile Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

Witam ponownie

Ja nie ćwiczę tak długo, bo kilkanaście minut. Jednak jestem mile zaskoczona, ponieważ bardzo szybko (mimo tak długiej przerwy w ćwiczeniu oczu) zaczęło mi wychodzić ćwiczenie, które opisałam w punkcie nr 3
__________________

madzik_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 17:52   #23
izulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 272
Dot.: Lepszy wzrok dzięki ćwiczeniom??

No i czemu wątek umarł???
izulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 21:06   #24
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Trening Wzroku

Znalazłam info o czymś takim jak trening wzroku czy któraś z Was miała z tym do czynienia?Podobno można za pomocą tego treningu zniwelować niewielką wadę wzroku..............

zamieszczam link gdzie jest napisane na czym to polega

http://www.wzrok.net/poprawa.htm
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 21:15   #25
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: Trening Wzroku

nie mialam z tym do czynienia.Ale ciekawa strona
__________________
co nas nie zabije to nas wzmocni



MILEGO DNIA
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 21:27   #26
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Trening Wzroku

najbardziej interesuje mnie czy to wogóle działa
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 21:36   #27
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Trening Wzroku

Jest juz taki temat.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 21:46   #28
*~An!@~*
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 1 898
GG do *~An!@~*
Dot.: Trening Wzroku

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
najbardziej interesuje mnie czy to wogóle działa
Mnie też interesuje, ale nie mam pojęcia czy działa .

Może ktoś napisze coś ciekawego na ten temat .
*~An!@~* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 11:45   #29
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Trening Wzroku

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;3501102]Jest juz taki temat.[/QUOTE]


gdzie on jest w wyszukiwarce wyskoczyły mi tematy odośnie treningu ale bynajmniej nie wzrolu
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 11:47   #30
Justynka1710
Zakorzenienie
 
Avatar Justynka1710
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Z domu :)
Wiadomości: 4 702
Dot.: Trening Wzroku

Nie słyszałam o czymś takim, ale napewno ktoś ci pomoże
Też mnie to ciekawi
__________________
And I remember all those crazy things you said
You left them running through my head
You're always there
You're everywhere
But right now I wish you were here...
Justynka1710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-28 08:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.