Łapówki, aby dostać pracę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-07, 09:10   #1
Baskinia
Zadomowienie
 
Avatar Baskinia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 259

Łapówki, aby dostać pracę


Co sądzicie o dawaniu łapówek, aby dostać pracę? Czy teraz rzeczywiście to jedyny sposób, aby dostać fajną pracę bez zbędnego chodzenia na rozmowy o pracę? Nie rozumiem ludzi, którzy dostali pracę z polecenia, ale wszystkim kit walą, że sami sobie ją załatwili. Czyżby kierował nimi strach, ze ktoś pomyśli o nich jako nieudaczniki?
Baskinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 09:14   #2
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Łapówki, aby dostać pracę

Sama już nie wiem co myślę, bo niedawno skończyłam studia i jestem bez pracy. Gdybym była naprawdę zdesperowana (a na to się zapowiada) to chybabym zapłaciła za wkręcenie mnie do zespołu, w którym praca dawałaby mi jakieś satysfakcje. Już nawet nie chodzi o pieniądze, ale o możliwość robienia czegoś, co się lubi i potrafi robić. A czy przyznałabym się do małego oszustwa? Z pewnością nie wszystkim.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 09:21   #3
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Łapówki, aby dostać pracę

Płacenie za przyjęcie do pracy? I co jeszcze? Może regularne płacenie pracodawcy, co miesiąc np., za to, że nas przyjął? Ech, co tu sie wyprawia, to przechodzi ludzkie pojecie
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 09:24   #4
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Łapówki, aby dostać pracę

Nie rozumiem pierwszego postu. Pytasz co sądzimy na dany temat i jednocześnie sugerujesz odpowiedź, narzucając okreslony spób myślenia i przedstawiając sytuację w dany sposób. Generalizowanie - fajna rzecz - wszystko jest czarne lub białe, złe lub dobre. Ale każdy kij ma dwa końce. Nie każdy, kto dostał pracę przez protekcję "wali innym kit" (w ogóle co to za okreslenie? Jakoś nie pasuje mi do rozmwy na poziomie). Niektórzy przyznają się bez bicia, bo im to nie przeszkadza, inni cieszą się, że wreszcie mają jakąkolwiek pracę. Na pewno całe grono karierowiczów, którzy idą na łatwiznę i osiągają sukcesy przez czyjeś plecy, ukrywa ten fakt, robiąc z siebie "ludzi cięzko pracującyh na sukces", ale to nie oznacza, że są większością, czy tez normą.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 09:30   #5
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: Łapówki, aby dostać pracę

nie uznaję łapowek by dostać prace,a w ogole to nie rozumiem takiego czegos
a co do protekcji,to uwazam ,że czasem jest dobrze,miec kogos kto cię poleci,gdyż jakaś opinia juz jest o przyszlym pracowniku.
Sama pracowlam w pewnej firmie przez 6 lat ,dzieki mojemu ojcu ktory mi zalatwil tą pracę.
i szczerze mowiac,cieszę sie ,że juz tam nie pracuję,bo być zależna psychicznie od ojca to cięzki kawalek zycia.
Teraz szukam pracy,chodze na rozmowy i zazwyczaj nie mam nikogo kto by mnie popchnąl dalej.
wolalabym sama zdobyć jakąkolwiek pracę niz byc zalezną od kogos.
Ale jesli ktos znajomy mi pomoze to nie bede miala nic przeciwko temu.
Ale tylko slownie,lapowki nie wchodza w grę.
__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 09:32   #6
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Łapówki, aby dostać pracę

Jeśli ma ktoś tyle kasy, żeby dać łapówkę to po co mu praca? Mija sie to z celem
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 09:36   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Łapówki, aby dostać pracę

Placenie absolutnie nie .

polecenie czasami sie dobre ale jesli osoba sie nie sprawdza powinno sie ja wyrzucic a nie trzymac bo ma ojca sędziego czy lekarza czy to dziecko znajomego.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.