Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-07, 16:13   #1
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525

Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)


Lub też opinie Waszych znajomych, którzy pracowali bądź pracują w Empiku, niezależnie od stanowiska.
Chciałabym dowiedzieć się czegoś "z pierwszej ręki". Na każdy temat związany z pracą w tymże sklepie. Plusy, minusy - wszystko.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 16:37   #2
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

ja rowniez chcialabym dowiedziec sie czegos wiecej... po pierwsze jak tam znalezc prace.. ile placa za godzinke.. czy mozesz wybrac sobie dzial na jakim chcesz pracowac..
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 17:48   #3
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Cytat:
Napisane przez nafie Pokaż wiadomość
ja rowniez chcialabym dowiedziec sie czegos wiecej... po pierwsze jak tam znalezc prace.. ile placa za godzinke.. czy mozesz wybrac sobie dzial na jakim chcesz pracowac..

Z tego co wiem, prowadzą tam rekrutację przez okrągły rok, niezależnie czy kogoś szukają, bo akurat otwierają nowy salon, albo z jakichś innych powodów, zaaplikować zawsze można. Na stronie Empik-u jest więcej info na ten temat: http://www.empik.com/kontakt.jsp?a=2, ale chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 08:24   #4
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Nikt tam nie pracował? A Wasi znajomi? Chodzi mi także o ich Szkołę Języków Obcych.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 10:18   #5
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Ja tam nie pracowałam, ale na Gronie jest forum ludzi, którzy tam pracują, można poczytac co i jak lub zadac pytanie.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 13:13   #6
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Ja tam nie pracowałam, ale na Gronie jest forum ludzi, którzy tam pracują, można poczytac co i jak lub zadac pytanie.
Dziękuję ślicznie
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 22:42   #7
illuminar
Rozeznanie
 
Avatar illuminar
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa - najczęściej
Wiadomości: 707
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie
Mam koleżanke na stanowisku kierowniczym i bardzo chwali atmosferę w pracy.
__________________
28.03.2006
http://www.suwaczek.pl/cache/d4238c853d.png
illuminar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 09:13   #8
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Wiecie co, poczytałam sobie wczoraj o pracy w Empiku właśnie i ludzie strasznie narzekają: na kasę, bo marna (ok 600 zł na rękę), że nie wypłacają na czas, są opóźnienia, porównuja pracę do obozu pracy Jedyne, co jest fajne, to ponoć ludzie, którzy tam pracuja i imprezy. Ja chciałam złożyż aplikacje, bo u nas potrzebuja do działu z książkami, ale skoro tak to wygląda (juz pracowałam w "obozie pracy") no i pensja - jesli etat to 600 zł, to ile będzie na 3/4 etatu? Ech...
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 09:50   #9
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Ja też czytałam trochę na ten temat i rzeczywiście, jedyny pozytyw pracy w Empiku to ludzie. Dla mnie Empik będzie ostatecznością, choć przyznaję, że praca wśród książek, płyt, itd. jest dla mnie pociągająca. Dziś idę na rozmowę w sprawie pracy, na której mi zależy. Najśmieszniejsze, że przedwczoraj pisałam do przyjaciółki, że "jak jutro nie pojawią się ciekawe oferty, to aplikuję do Empiku", po czym na drugi dzień dostałam telefon z zaproszeniem na rozmowę. Może to jakiś znak mający mnie uchronić przed E.?
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 10:06   #10
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

No to trzymam kciuki Cheer Dla mnie praca wśród książek i mediów też jest pociągająca, ale nie za 600 zł...
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 10:09   #11
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
No to trzymam kciuki Cheer Dla mnie praca wśród książek i mediów też jest pociągająca, ale nie za 600 zł...
Właśnie o to chodzi, że nie za 600 zł i nie nonstop na stojąco (kiedy ja po godzinie stania czy nawet chodzenia muszę usiąść, bo mnie tak boli kręgosłup)...

Dziękuję za kciuki!
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 10:20   #12
gosz
Raczkowanie
 
Avatar gosz
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 373
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

ja juz pracowalam w obozie pracy pt Sephora
i odradzam tego typu prace
co z tego ze sie lubi ksiazki/plyty czy tak jak ja kosmetyki skoro ta praca to cale pasmo upokorzen i jeszcze psie pieniadze?
gosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 08:47   #13
totally'sexy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 77
GG do totally'sexy
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Hmm ja dzisiaj ide pierwszy dzień do pracy w empiku. Mam być na kasie. Na początku się cieszyłam, ale jak dzisiaj rano poczytałam na różnych forach o empiku to aż mi się odechcialo Ale pójde zobacze...
totally'sexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 12:10   #14
Missty
Raczkowanie
 
Avatar Missty
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ozorków
Wiadomości: 82
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

No więc ja pracowałam w Empiku, ale tylko na umowie próbnej, jednak to mi dało jakis poglad na temat tej pracy. Oferte znalazłam przez internet i tak też aplikowałam, było sporo chętnych, otwierali nowy salon w Łodzi (Manufaktura). Co do samej pracy to wyglada to tak że zatrudniona byłam na 3/4 etatu a zarobki nienajwyższe ok. 600zł a jakiekolwiek "premie" czy też inne dodatki zależą np. od obrotów sklepu i widzimisię kierowników działów. Najciężej jest na dziale prasy, na którym to ja własnie pracowałam, ze względu na 3 dostawy dziennie prasy (to był akurat duży dwupoziomowy Empik) jest sporo roboty i biegania, dochodzi do tego stanie na kasie. To prawda ze najfajniejsi są często ludzie z którymi sie pracuje bo juz przy rekrutacji zwracają duzą uwage na to jakie osoby dobrac, które sie sprawdza w pracy w grupie a także chętnie widziani są pasjonaci ale nie tylko A z kierownictwem bywa różnie, na ogół były to miłe osoby służące pomocą ale zdarzały sie wyjątki dzieki którym praca była stresujaca Juz tam nie pracuje na szczęście ale z tego co wiem, w Empiku mało sie zmieniło oprócz osób tam pracujących, maja dużą rotacje bo i warunki nienajlepsze zwłaszcza finansowe, jednak jak ktoś jest wytrwały to ma szanse awansować. Jak macie jakies pytania jeszcze to postaram sie odpowiedziec, pozdrawiam
Missty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 08:45   #15
Wieczyslaw124
Przyczajenie
 
Avatar Wieczyslaw124
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z Gorzowa Wlkp
Wiadomości: 7
GG do Wieczyslaw124
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Lub też opinie Waszych znajomych, którzy pracowali bądź pracują w Empiku, niezależnie od stanowiska.
Chciałabym dowiedzieć się czegoś "z pierwszej ręki". Na każdy temat związany z pracą w tymże sklepie. Plusy, minusy - wszystko.
Witam.Opinie mogą być złudne, dlatego proszę sprubować.Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam.Wieczysław
Wieczyslaw124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 09:52   #16
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Sama świetna atmosfera w pracy nie wystarczy. Zresztą z reguły tam, gdzie mało płacą, zapewniają "świetną atmosferę w zgranym zespole". Jak widzę takie ogłoszenie o pracy, plus jeszcze "atrakcyjne wynagrodzenie", to od razu ręce mi opadają...

Poza tym za 600 złotych na rękę to tak się można zagłodzić, że przejdzie Ci ochota do korzystania z owej wspaniałej atmosfery. Dla mnie taka pensja to jet prawdziwy obóz pracy, zwlaszcza, że w Empikach pracownicy non stop sa zaganiani.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 10:08   #17
Emilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 111
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Pracowałam w empiku na okresie próbnym jako kierownik. Na początku było fajnie, chociaż na rozmowie rekrutacyjnej miałam wrażenie, że wręcz błagają mnie, żebym się przyjęła. Zarobki dość wysokie, ale to przez stanowisko. 3 premie. W sumie uzbierało się nieco ponad 1700 zł. Poznałam też kilka napradwę fajnych osób. To tyle plusów.

Mnusów jest więcej. Przede wszystkim harówa, zapiernicz taki, że jak wychodziłam, to raz prawie zemdlałam ze zmęczenia, zmiany w grafikach bez powiadamiania samych zainteresowanych, spora odpowiedzialność materialna, atmosfera do bani. Koleżanka donisiła mi czasem, co o mnie niektórzy wygadują, żenada. Do tego zadaniowy czas pracy kierowników, czyli w praktyce zapieprz po 12 godzin na dobę za friko. Ciągle popsuta kliamtyzacja - pracuj przez 10 godzin w prawie 30 st. C! Raz rozcięłam sobie palec nożykiem do rozciania paczek, poparzyłam ręce foliarką, to wszystko przez pośpiech.

Z tymi 600 złotymi to przegięcie. U nas sprzedawca na 3/4 etatu dostawał nieco ponad 900, więc nie tak źle, biorąc pod uwagę że albo były to osoby studiujące albo na utrzymaniu rodziców. Premie nie zależą od widzimisię kierowników, jak powiedziała osoba wyżej, to zależy tylko od wkładu pracy samego zainteresowanego.

Przez cały okres próbny byłam zapewniana, że zostanę, że mi przedłużą umowę, bo jestem świetna i się nadaję do tej pracy, tymczasem na dwa dni przed upływem umowy próbnej dyrekcja powiedziała mi tylko, że nie przedłużają i mam już nie przychodzić do pracy przez te 2 dni. Dodam tylko, że miałam wtedy dyżur, mnóstwo obowiązków i to, co powiedziała totalnie mnie wytrąciło z równowagi. Nie wiedziała wcześniej? Wątpię... Powodu oczywiście nie podano.

Czuję się, jakbym zmarnowała 2 i półmiesiąca. Wcześniej miałam świetną pracę, tylko zarobki były niskie, więc się skusiłam... Teraz zostaje szukać, ale nigdy więcej w sprzedaży i nigdy więcej w korporacji.

Prawda jest taka, że jakość parcy zależy od konkretnego empiku, a ich jak wiadomo jest mnóstwo.

Edytowane przez Emilla
Czas edycji: 2008-04-17 o 13:47 Powód: literówki
Emilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 16:19   #18
kupiec2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w Empiku - kupię wszystko

Hurtem kupię książki filmy gazety czasopisma dodatki do gazet płyty muzyczne polskie i zagraniczne. Masz coś niepotrzebnego co nie sprzedało się ? coś co wyrzucasz do śmieci lub na makulature? chcesz to sprzedać ? pisz kupiec2010@wp.pl
kupiec2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 21:37   #19
chomik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 71
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Witam,
Ja równiez pracowałam w Empiku i uważam, że wcale nie było źle...bardzo lubiłam to zajęcie, chętnie chodziłam do pracy.Zgadzam się z Emilla co do pensji, jakies pięc lata temu zarabiałam ok. 1300 zł. jak na młodą osobę bez doświadczenia to przyzwoicie, swobodnie manewrowałam godzinami pracy, nigdy nie miałam problemu z wyjściem wcześniej. Dopiero jak zostałam przerzucona na inny sklep zaczeły sie problemy - z panią dyrektor, która chcąc mnie awansować na kierownika działu wymagała napisania przeze mnie oświadczenia,że się poprawię...napisałam ,ale wypowiedzenie. Myslę,że ta praca wiele może nauczyć, dodatkowo daje możliwosci awansowania.
chomik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 00:30   #20
Your_satisfaction
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 651
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

kilka dni temu miałam rozmowę kwalifikacyjną w Empiku, więc jeśli ktoś ma jakieś pytania to mogę opowiedzieć o co pytali itp
Your_satisfaction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 19:42   #21
Marissa91
Raczkowanie
 
Avatar Marissa91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 255
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

To ja poproszę o wszelkie info: czego oczekują, ile za h i jakie obowiązki?
Marissa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 20:04   #22
Your_satisfaction
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 651
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Oczekują znajomości książek, prasy, muzyki itp. Głównie żeby się orientować w tym i być na bieżąco wiem również, że mile widziane jest doświadczenie w sprzedaży. Stawki nie znam, ale ubiegałam się tam o prace jako doradca- sprzedawca.
Your_satisfaction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 00:32   #23
Lanii
Przyczajenie
 
Avatar Lanii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 9
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Ja pracowałam w Empiku 3 miesiące... Obiecywali 1000 zł na ręke dostawałam 900-950 + ewentualne premie za tajemniczego klienta albo oferty specjalne. Nie wiem kto głupote taką napisał, ze zarabiał za cały etat 600 zł... 600 zł dotyczy 1/2 etatu... Ja byłam na 3/4 etatu i dostawalam 1300 brutto, na pełnym dostaja 1100-1200 do reki...
Jaka praca?? dla mnie genialna, jeśli chodzi o kontakt z klientem itp, to trzeba lubić Jeśli chodzi o ludzi?? też zajedwabiści Jeśli chodzi o pieniądze?? Uwazam, ze za taka odpowiedzialnośc, ambicję i włożona pracę(przynajmniej rpzeze mnie) te pieniadze nie były adekwatne do moich starań... Za mało... Ale miło wspominam Poza tym teraz szukam pracy... Empik zostawiłam sobie na koło ratunkowe:P
Lanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 19:30   #24
aliszon05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

A czy możecie podać jakieś konkretniejsze przykłady o co pytali na rozmowie kwalifikacyjnej?
aliszon05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 11:40   #25
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

są teraz jakieś oferty w pracy w empiku? bo na ich stronie cisza.
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 13:37   #26
ania_ks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Mój znajomy pracuje w Empiku i w sumie nie narzeka, choć zaczął niedawno. Ale wiem, że jest to praca bardzo męcząca. Sama też byłam jakiś rok temu na rozmowie (do działu Filmy-Muzyka). Pytania były dość luźne, o zainteresowania, o to, co ostatnio oglądałam (jak powiedziałam, że Rewers to jeszcze padły pytania o sam film, tak że nie wypada ściemniać, jak się czegoś nie oglądało), jakie płyty są aktualnie wśród nowości. Czyli trzeba być zorientowanym w ofercie sklepu. Standardowo facet pytał też o motywację, jak sobie wyobrażam pracę u nich itd. Jako że byłam już po studiach, podejrzewam, że był nieco zdziwiony moją aplikacją, bo generalnie tam przeważają studenci. Absolwentów najwyraźniej boją się przyjąć, a jeśli już - chyba są to rzadkie przypadki.
ania_ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 14:11   #27
Lanii
Przyczajenie
 
Avatar Lanii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 9
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Na stronie Empiku nigdy nie ma ciszy. Tam ciągle jest jedna i ta sama oferta. U nich cały czas przewijają się nowi ludzie, doslownie można policzyć na palcach u jednej ręki osoby, które pracują wiecej niż 5 miesięcy. Tak czy owak jesli lubisz tego typu pracę, masz male wymagania co do pensji to ta praca jest dla Ciebie. Jesli masz większe aspiracje finansowe to nie opłaca się.

Jesli chodzi o rozmowę:

- na luzie
- pytania o zainteresowania, hobby
- czy znasz firmę Empik
- czy robiłeś/robisz zakupy w Empiku
- co Ci sie podoba w tej firmie
- w jakim dziale byś chciał pracować
- czego oczekujesz od firmy
- jak się widzisz w pracy
- jaką masz motywację

i w zasadzie to tyle.
Lanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 15:48   #28
wydzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 231
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Witam. Ja pracuje od niedawna w Empiku i jak narazie jest bardzo sympatycznie Zarobki faktycznie może i nie są wysokie ale jak na 3/4 etatu to i tak dobrze ( bo jakby nie było to wychodzi jak najniższa krajowa na cały etat). Można się dużo nauczyć i poszerzyć zainteresowania. Studiuje i nie mam problemów z dniami wolnymi.

Moim zdanie grunt to zgrana ekipa i wszystko będzie dobrze
__________________
::::Ofiarować oznacza dawać drugiemu to, co wolałoby się zatrzymać dla siebie::::





Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=273064
wydzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 18:36   #29
mmaslak89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Cytat:
Witam. Ja pracuje od niedawna w Empiku i jak narazie jest bardzo sympatycznie Zarobki faktycznie może i nie są wysokie ale jak na 3/4 etatu to i tak dobrze ( bo jakby nie było to wychodzi jak najniższa krajowa na cały etat). Można się dużo nauczyć i poszerzyć zainteresowania. Studiuje i nie mam problemów z dniami wolnymi.
Oooo z nieba mi spadłaś Ja właśnie "poluję" na jakieś wolne miejsce bo też, pomimo wszystkich kiepskich opinii na temat empiku, chciałabym tam pracować i mam kilka pytań.
Po pierwsze, wysyłałaś cv przez internet w odpowiedzi na jakąś konkretną ofertę czy tak tylko poszłaś tam gdzie chciałaś pracować i zostawiłaś cv?
Po drugie, wiesz o co chodzi z tą pracą na umowę-zlecenie? Bo widzę że jest kilka takich ofert ale zastanawiam się czy to nie chodzi o jakąś pracę "na chwile" do pomocy na kasy na święta czy coś? Bo ja bym wolała tak na dłużej, szczerze mówiąc...
I jeszcze, jak długo czekałaś na odpowiedź po tym jak wysłałaś/zostawiłaś cv?
Będę Ci napraaaaaawdę bardzo wdzięczna za odpowiedź
mmaslak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 00:54   #30
Lanii
Przyczajenie
 
Avatar Lanii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 9
Dot.: Praca w Empiku - proszę o opinie osoby, które tam pracowały (pracują)

Ja złożyłam cv osobiście do dwóch empików. Wysłałam też na maila. I często chodziłam do Empiku w Arkadii(Warszawa) dopytując się czy cv zostało rozpatrzone. I w końcu wyszła miła Pani stwierdziła, ze mi na pracy zależy, pogadała ze mną i następnego dnia przyszłam podpisać umowę o pracę

Umowa zlecenie na święta? to znaczy, ze po okresie świąt dostajesz kopa w rzyć czyli zostajesz zwolniona. To jak praca tymczasowa. A ogólnie umowa zlecenie to bardzo specyficzny rodzaj umowy:

- nie wlicza Ci się do emerytury.
- dostajesz kase tylko za przepracowane godziny
- nie jesteś ubezpieczony (to zależy od pracodawcy)
- nie podlega pod kodeks pracy tylko pod kodeks cywilny, wiec żadne przekroczenie godzin w pracy nie jest naruszeniem kodeksu cywilnego... w przypadku umowy o pracę owszem.
- można z niej zrezygnować z dnia na dzień, aczkolwiek trzeba liczyć się z tym, ze niektóre firmy żądają zwrotu kosztów za szkodę...
- Ty ustalasz czas pracy, nie pracodawca Ci narzuca. Ty musisz podać czas, w którym możesz wykonać zlecenie, nikt ci nic nie narzuca... po drugie nikt nie powinien Cie pouczac w jaki sposób masz wyknywać dane zlecenie. Możesz je wykonywać jak chcesz byle by wykonać.


Co daje Ci umowa o pracę?

- ubezpieczenie
- możliwość leczenia się w prywatnej przychodni medycznej w ich przypadku Enelmed z tego co pamiętam.
- nałożona ilość godzin przez pracodawcę (nie przez Ciebie jak w przypadku umowy zlecenia) do przepracowania. nie Ty wyznaczasz dyspozycyjność, ale firma Ci narzuca określoną ilość godzin jaką masz przepracować. Jeśli jest możliwość ustalenia grafiku, to tylko na podstawie tej ilości godzin jaką masz przepracować. Możesz sobie wyznaczyć wolne dni, albo, ze możesz tylko popołudniami pracować. W umowie zlecenie określasz pełną dyspozycyjność czyli Ty decydujesz, czy jutro pracujesz 4 godziny czy 8.
- możesz wyznaczyć ograniczoną ilosć wolnych dni...
- masz do dyspozycji urlop na żądanie.
- stała stawka nie rozkładana na godziny.
- Twoje zarobki wliczają się do emerytury
- podlega pod kodeks pracy
- okres wypowiedzenia jest zależny od tego, co masz napisane w umowie. Ja pracując w Empiku miałam 2 tygodniowy okres wypowiedzenia.


Umowa zlecenie jest o tyle dobra, że jest tymczasowa... I dobra dla uczniów i studentów, którzy chcą pogodzić naukę z pracą. Dla absolwentów, którzy chcą stała pracę ta forma umowy jest nie dla nich...B na starość nie będę mieć nic z emerytury... Dlatego warto walczyć o umowę o pracę.
Lanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-17 14:29:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.