Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-06, 08:54   #1351
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez keythh26 Pokaż wiadomość
bardzo prosze znawczynie tematu o pomoc co mam wybrac dla siebie z hydrolatow i ewentualnie olejkow(jak je stosujecie? pare kropli wklepujecie w twarz szyje i dekold? ) - mam 28 lat, cera bezproblemowa, gladka, normalna, bez wypryskow- czasami wyskoczy mi cos raz na kilka miesiecy, bez zaskorniakow itp, o jednolitym kolorze, nie mam zmarszczek, jedno pekniete naczynko.
Znawczynią nie jestem, ale cóś polecę, zwłaszcza że masz, dziewczyno, szczęście, czyli bezproblemową cerę (zazdroszczę...) Z Hyrdolatów polecam bardzo różany, najdelikatniejszy i dobrze robi na naczynka. Ja uwielbiam też neroli, ale niektórym dziewczynom zbyt on dusząco pachnie - możesz poprosię Limarię o próbkę. Fajny jest też oczarowy.
Co do olejków, to stosuję je tak, jak napisałaś - kilka kropel wklepuję w twarz i dekolt, czasem najpierw mieszam z kwasem hialuronowym, ale ja mam tłustą cerę i zależy mi na uczynieniu emulsji jak najlżejszą. Oleje sama musisz wypróbować. Ja najbardziej lubię ostatnio konopny, z orzechów włoskich i macerat brzozowy, ale niektóre wizażanki bardzo chwalą np. z dzikiej róży. Szybko wchłaniają się też np. orzeszki laskowe , dobre na naczynka.

W kwestii wrastających wlosków nie pomogę, bo tego akurat problemu szczęśliwie nie mam
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-06, 13:24   #1352
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje, olejki, hydroltay - ZBIORCZY

Stałam się posiadaczką oleju z pestek winogron po tym jak sie naczytałam o jego niesamowitych właściwościach. Poza tym, będę szczera, nie chce mi się bawić z ekstatkem z wingorno który jakby nie było nadaje lekki koloryt skórze. Moje wnioski ze stosowania są takie że jest to olej idelany dla tłustej i normanlej skóry dla mojej suchej, sam jest za szybko wchałaniający sie, ale z innymi jak najbardziej. poza tym mam zamiar robic z nim kremy antyoksydacyjne i mysle ze z dodatkiem jojoby bedzie w sam raz - marzy mi sie ukrecenie masełka do buzi 100% tłuszczu wiecie moze czy da sie kupic jojobe gdzies poza ecospa?
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-06, 19:27   #1353
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Da się , ja swoją jojobę kupiłam normalnie w aptece (firma Profarm), tzn. miła pani farmaceutka sprowadziła olej w ciągu dwóch dni ( jednego zamówiłam, drugiego odebrałam)
sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-06, 20:00   #1354
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Znalazłam ten rewelacyjny wątek, planuje przeczytać cały.

Mam tylko pytanie......czy strona www.mazidla.com jest nieaktualna? Nie moge od wczoraj na nia wejść
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-06, 20:08   #1355
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydroltay - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
wiecie moze czy da sie kupic jojobe gdzies poza ecospa?
Ja kupuję w sklepie zielarskim - firmy Pollena Aroma (dr Beta), w opakowaniu 100 ml.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 19:29   #1356
michalina121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 219
olej orzechowy z Lidla

od poniedziałku w Lidlu a ramach "amerykanskiej" promocji ma być olej z orzechów włoskich - 500 ml- 7,99 zł - tylko pytanie czy on się nadaj edo maziania - jak ten z mazideł ??????
michalina121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 20:34   #1357
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: olej orzechowy z Lidla

Nadaje sie!
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-10, 07:29   #1358
michalina121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 219
Dot.: olej orzechowy z Lidla

ok - no to lecę kupić -
w razie czego zużyję do sałatek
michalina121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 16:33   #1359
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: olej orzechowy z Lidla

Przepraszam za off, ale wiele z Was kreci wlasnorecznie mazidla wiec mzoe ktoras z Was bedzie znala odpowiedz na moje pytanie. Otoz czy ktoras z Was wie moze jak dlugo mozna przechowywac toniki ziolowe wlasnej robvoty lub wode rozana?i w jakich warunkach? w lodowce czy lepiej pozostawic w pokoju? z gory bardzo dziekuje
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 21:28   #1360
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: olej orzechowy z Lidla

nAtaL!a po pierwsze.... fajny pomysł na nick i sliczny avatarek

Przechowywanie zalezy do tego czy woda rózna jest kupna czy robiona samodzielnie. ja kupione trzymam w lazience i jest im tam dobrze
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 21:37   #1361
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: olej orzechowy z Lidla

haha dzieki, az mi wstyd bo straszna dziecinada z tym pokemonowym nickiem i avatarem, porazka ale wymyslalam je ponad 2 lata temu wiec jest to pewne wytlumaczenie

wode zrobilam wlasnorecznie, ale nigdzie nie moge znalezc jak dlugo mozna przechowywac takie "cuda". i mam pytanie odnosnie wlasnie tej wody, czy moze ona powodowac jakies podraznienia, bo pieka mnie troszke policzki, bez rumienia, samo pieczenie, a moze za czesto przecieram tym twarz?

pozdrawiam

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2007-09-11 o 21:38 Powód: literwoka
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 11:53   #1362
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Uff!
Przebrnęłam w końcu przez ten długi i bardzo ciekawy wątek

Oleje(a raczej olejki, bo z takimi miałam do czynienia) moja skóra toleruje o wiele lepiej niż kremy nawilżające czy też regulujące.
Moje doświadczenie olejowe jest małe bo do tej pory stosowałam tylko olejek dr.Hauschka, którym byłam oczarowana, jednak moją skórę z czasem wysuszał i lepiej spisywał sie z jakimś kremem.
Teraz smaruję się Huile Lotus Clarins i ten spisuje sie trochę lepie - nie wysusza, za to ładnie nawilża, reguluje, koi skórę.
I tutaj pytanie:
Czy do Huile Lotus Clarins mogę dodać trochę kwasu hialuronowego?
Czytałam, że chyba Kate30 mieszała Hauschke z HA na dłoni i potem aplikowała na twarz. mam próbkę HA więc chętnie bym spróbowała jego właściwości nawilżajacych i poprawiających wchłanialność.

Za niedługo złoże zamówienie na mazidłach i bedę sie hydrolatować. Chciałabym na poczatek małe buteleczki hydrolatu różanego i oczarowego i mam zamiar spróbowac ich solo oraz w połaczeniu, jak pisała Smok.
Przy zamówieniu poproszę o próbkę oleju z orzechów laskowych i różanego.

Poza tym wątek, pomimo wielu pokus służy za wielką skarbnice informacji i chroni portfel, wbrew pozorom. Gdyby nie ten wątek, zamiast oleju i olejków aroma kupiłabym w przyszłości olejek Decleora, który zrujnowałby mnie i moją kieszeń, a tak sama ukręce coś podobnego.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 12:55   #1363
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: olej orzechowy z Lidla

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
wode zrobilam wlasnorecznie, ale nigdzie nie moge znalezc jak dlugo mozna przechowywac takie "cuda". i mam pytanie odnosnie wlasnie tej wody, czy moze ona powodowac jakies podraznienia, bo pieka mnie troszke policzki, bez rumienia, samo pieczenie, a moze za czesto przecieram tym twarz?
A dodałaś czegoś do swojej wody? Sam wodny wyciąg z płatków róży nie powinien piec (chyba że to reakcja na stężenie substancji aktywnych - podobno to się zdarza po przejściu na samorobne kosmetyki, bo w kupowanych stężenie jest niższe), ale znam też przepisy na wyciągi alkoholowe - jeśli taki zrobiłaś, może Ci dać popalić. Jeśli nie dodałaś alkoholu, spróbuj się lepiej nawilżać.
Co do przechowywaania - stanowczo w lodówce i nie za długo (nie ryzykowałabym dłużej niż miesiąc). Jeśli dodasz trochę olejku eterycznego, roztwór powinien być trwalszy.

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2007-09-14 o 12:57 Powód: uzupełnienie
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 13:23   #1364
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Oliwa z oliwek nie jest najpopularniejszym zapychaczem, tj. zdarza się, że niektórych zapycha, ale niektóre tłuste cery (np. moja) reagują na nią b. dobrze. Ale oczywiśxcie indywidualna reakcja skóry jest trudna do przewidzenia. Za to olejek jojoba jest raczej bezpieczny.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 16:58   #1365
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Czy do Huile Lotus Clarins mogę dodać trochę kwasu hialuronowego?
Czytałam, że chyba Kate30 mieszała Hauschke z HA na dłoni i potem aplikowała na twarz. mam próbkę HA więc chętnie bym spróbowała jego właściwości nawilżajacych i poprawiających wchłanialność.
Oczywiście możesz. HA zostawia warstewkę na twarzy i daje efekt bardzo gładkiej buzi, a jeśli dasz go za dużo, może Cię ściągać. Proporcje dobierzesz metodą prób i błędów, ale błędy nie są jakieś ważkie - jakby co, zawsze możesz się dosmarować olejem albo kwasem.
Życzę udanych prób mieszalniczych
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 18:44   #1366
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: olej orzechowy z Lidla

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A dodałaś czegoś do swojej wody? Sam wodny wyciąg z płatków róży nie powinien piec (chyba że to reakcja na stężenie substancji aktywnych - podobno to się zdarza po przejściu na samorobne kosmetyki, bo w kupowanych stężenie jest niższe), ale znam też przepisy na wyciągi alkoholowe - jeśli taki zrobiłaś, może Ci dać popalić. Jeśli nie dodałaś alkoholu, spróbuj się lepiej nawilżać.
Co do przechowywaania - stanowczo w lodówce i nie za długo (nie ryzykowałabym dłużej niż miesiąc). Jeśli dodasz trochę olejku eterycznego, roztwór powinien być trwalszy.
bardzo dziekuje wlasnie alkoholu wystrzegam sie jak tylko moge dlatego nie dodalam, zrobilam z samych platkow i wody. oo to super zazwyczaj staram sie wykorzystac cos takiego w ciagu kilku dni(2-3) bo pozniej wydaje mi sie , ze jest juz cos z nim nie taktak wiec bardzooo dziekuje za odp
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 22:31   #1367
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: olej orzechowy z Lidla

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
zazwyczaj staram sie wykorzystac cos takiego w ciagu kilku dni(2-3) bo pozniej wydaje mi sie , ze jest juz cos z nim nie taktak wiec bardzooo dziekuje za odp
Ja spokojnie trzymam samorobne toniki w lodówce przez 2-3 tygodnie i nic, ale to nic się nie dzieje - tylko że doprawiam je olejkami eterycznymi, które mają działanie antybakteryjne (np. cytrynowy).
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 08:17   #1368
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Oczywiście możesz. HA zostawia warstewkę na twarzy i daje efekt bardzo gładkiej buzi, a jeśli dasz go za dużo, może Cię ściągać. Proporcje dobierzesz metodą prób i błędów, ale błędy nie są jakieś ważkie - jakby co, zawsze możesz się dosmarować olejem albo kwasem.
Życzę udanych prób mieszalniczych
Dziękuje za odpowiedź

w takim razie zobaczę czy dodanie HA wzbogaci w jakiś sposób olejek.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 10:56   #1369
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Zakupiłam w ecospa masełko z Avokado.Jak dla mnie revelacja! Mam tłustą skórę mimo tego rano buzia nie była przytłuszczona,tylko gładka i świetnie nawilzona.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 15:11   #1370
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Znalazłam jeszcze jednego producenta hydrolatów - to Herba Studio, firma znana z produkcji świetnych balsamów Tisane. Dziś w zachwalanej przeze mnie wielokrotnie Zielarni na Rakowieckiej w Warszawie kupiłam naturalną wodę lawendową tej firmy. Pojemność 100 ml, cena 7,50 (dla mnie nie jest to jakoś bardzo tanio, bo to dla mnie porcja na niecały tydzień, ale ujdzie). Na stronie producenta nie znalazłam informacji o tym produkcie Woda jest zapakowana w śmieszną, poręczną pękatą buteleczkę z atomizerem i ma wspaniały, LAWENDOWY zapach - nie żadne tam grzybki Cudo! Zaczynam żałować, że nie kupiłam obu butelek, które widziałam w sklepie - natychmiast gdy zainteresowałam się tą wodą, jak spod ziemi wyrosła jakaś młoda dama, zapytała, co to za tonik, i po moich wyjaśnieniach złapała druga buteleczkę

Znalazłam wodę lawendową w sieci:
http://www.alejahandlowa.pl/tr/branza/wody_14403.html
O wodach Herba Studio pisała też Basia, ale głównie chyba o różanej.

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2007-09-26 o 15:20 Powód: uzupełnienie
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 17:25   #1371
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Przeczytałam wątek z zapartym tchem opierałam się mu długo, ale już sie nie dało dłużej. Rezultatem tego wszystkiego jest chęć spróbowania wszystkich olejków i kroi się zamówienie w mazidłach, które to próbowałam omijać od początku jego powstania

Pierwsza próba olejkowa przeszła pomyślnie. Wczoraj wieczorkiem zasmarowałam twarz oliwką Hipp, rano cieszyłam się, że czułam miękką skórę i nic mnie nie podrażniło! Mogę zaczynać swoją przygodę z olejkami
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 20:13   #1372
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witaj, Nailo, w wątku olejowym Czekamy na relacje z testów.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-12, 21:28   #1373
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Jako fanka hydrolatów nie mogę nie zauważyć, że w EcoSpa pojawiły się nowe propozycje: http://www.ecospa.pl/hydrolaty-c-28.html
Jak wszystkie hydrolaty EcoSpa, są bez konserwantów. Szkoda tylko, że taka mała pojemność - dla mnie 100 ml to porcja na tydzień, a i tak wieczorem smaruję się tonikiem octowym.
PS. Przepraszam za posta pod postem, ale tylko tak mogę wyciągnąć wątek. Wygląta to tak, jakbym gadała sama z sobą
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 17:14   #1374
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

No właśnie niezamienna_juz_na_nic tez widziałam nowe hydrolaty ale w sumie mało opłacalne finansowo. Dostałam dzisiaj paczkę z Ecospa zrobiłam zapas jojoby na rok i kupiłam woski by zrobic super mazidło ma moją suchą buziuchnę ale mimo, że moe zamówienie było na znaczną sumę to nie dostałam próbek o które prosiłam chciałam sprawdzic arganowy i z kiełków pszenicy... macie może dziewczyny? jak się one spisują?
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 19:20   #1375
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
No właśnie niezamienna_juz_na_nic tez widziałam nowe hydrolaty ale w sumie mało opłacalne finansowo. Dostałam dzisiaj paczkę z Ecospa zrobiłam zapas jojoby na rok i kupiłam woski by zrobic super mazidło ma moją suchą buziuchnę ale mimo, że moe zamówienie było na znaczną sumę to nie dostałam próbek o które prosiłam chciałam sprawdzic arganowy i z kiełków pszenicy... macie może dziewczyny? jak się one spisują?
Faktycznie hydrolaty z Ecospa są droższe od mazidlanych, ale nie mają wcale konserwantów - coś za coś. Ja się i tak na nie czaję jak powykańczam zapasy (a dziś jeszcze zamówiłam hydrolat z zielonej herbaty), ale to u mnie niedługo, bo ja szybko zużywam płyny
Co do olejów - nie pomogę, niestety, bo takowych nie miewałam, ale relacji o arganowym chętnie posłucham... Przymierzam się do niego po skończeniu posiadanych obecnie olejowych skarbów. Na razie upajam się olejem porzeczkowym, który powoli mi się kończy. Zapach okropny, ale działanie, wydajność, wchłanianie - cudo!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 22:23   #1376
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Oleju arganowego nie znam - ale tez się do niego przymierzam jak pokończę to co stoi na półce i w lodówce...
Miałam kiełki pszenicy - bardzo treściwy olej (a mam mieszaną, ale raczej suchą skórę), o intensywnym zapachu. Używałam go tylko do mieszanek (np. z makadamią i orzechem włoskim). Dobry, ale raczej go ponownie nie kupię, bo mam kilka innych ulubionych.
A dzis korzystając z samotnej nocy postanowiłam wypróbować przesławny olej z nasion czarnej porzeczki, którego próbkę dostałam z mazideł. Zrobiłam mieszankę oleju z nmf i kwasem hialuronowym. Spodziewałam się jakiegoś okropnego zapachu - no cóż, jest intensywny i dość specyficzny ale po Waszych opisach oczekiwałam czegoś gorszego Natomiast przepięknie wygląda moja "szeroko pojęta twarz" (czyli twarz, szyja, dekolt i biust) w zielonych zaciekach... Śpię w zgniłozielonej koszulce i ręczniku na poduszce Jutro zdam relację z działania oleju i tej hmmmm aromaterapii
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 22:39   #1377
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Schaetzchen, jakaś Ty dobra dla swojego TŻ . Ja tam się tak bardzo nie przejmuję doznaniami olfaktorycznymi mojego Męża, który jest już przyzwyczajony do moich dziwactw kosmetyczno-naturalnych i co noc usiłuje rozpoznać, czym się znów wysmarowałam Na przykład dziś czeka go połączenie oleju porzeczkowego z olejkiem z drzewa herbacianego... A tak serio - do zapachu oleju porzeczkowego można się wdrożyć, nie jest taki straszny.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-14, 12:57   #1378
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Oleju arganowego nie znam - ale tez się do niego przymierzam jak pokończę to co stoi na półce i w lodówce...
Miałam kiełki pszenicy - bardzo treściwy olej (a mam mieszaną, ale raczej suchą skórę), o intensywnym zapachu. Używałam go tylko do mieszanek (np. z makadamią i orzechem włoskim). Dobry, ale raczej go ponownie nie kupię, bo mam kilka innych ulubionych.
A dzis korzystając z samotnej nocy postanowiłam wypróbować przesławny olej z nasion czarnej porzeczki, którego próbkę dostałam z mazideł. Zrobiłam mieszankę oleju z nmf i kwasem hialuronowym. Spodziewałam się jakiegoś okropnego zapachu - no cóż, jest intensywny i dość specyficzny ale po Waszych opisach oczekiwałam czegoś gorszego Natomiast przepięknie wygląda moja "szeroko pojęta twarz" (czyli twarz, szyja, dekolt i biust) w zielonych zaciekach... Śpię w zgniłozielonej koszulce i ręczniku na poduszce Jutro zdam relację z działania oleju i tej hmmmm aromaterapii
Hmmm dziwne. Dla mnie olej z czarnej porzeczki jest 'najlepiej' pachnącym ze wszystkich do tej pory stosowanych. Pachnie, ale niezbyt natarczywie i dla mnie ten zapach naprawdę się podoba.
Poza tym pisałam już kilka razy, że jest to dla mnie najlepszy z dotychczas stosowanych olejków. Nawilża, wygładza, rozświetla i odżywia, zdecydowanie poprawia stan cery. Mogę go porównać w zasadzie jedynie z olejkiem hipp.

Co do olejków, stosuję je z hydromanilem (max 1 kropla i 7-8 kropli olejku), nie dodawałam ani NMF a ni kwasu hialuronowego. Widzę jednak, że to łączycie? W jakich proporcjach i co to zmienia w działaniu ?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Schaetzchen, jakaś Ty dobra dla swojego TŻ . Ja tam się tak bardzo nie przejmuję doznaniami olfaktorycznymi mojego Męża, który jest już przyzwyczajony do moich dziwactw kosmetyczno-naturalnych i co noc usiłuje rozpoznać, czym się znów wysmarowałam Na przykład dziś czeka go połączenie oleju porzeczkowego z olejkiem z drzewa herbacianego... A tak serio - do zapachu oleju porzeczkowego można się wdrożyć, nie jest taki straszny.
Olejek porzeczkowy z drzewem herbacianym ? Hmm brzmi ciekawie, a jakie ma działanie? To jakiś Twój własny pomysł?
Mojego TŻ odrzuca jedynie ocet, a do reszty tak się przyzwyczaił, że nic już go nie dziwi. Ostatnio zainteresował się ekspresowym serum z owsem, ale chyba tylko dlatego, że widział jak wszystko mieszam .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-14, 17:56   #1379
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Hmmm dziwne. Dla mnie olej z czarnej porzeczki jest 'najlepiej' pachnącym ze wszystkich do tej pory stosowanych. Pachnie, ale niezbyt natarczywie i dla mnie ten zapach naprawdę się podoba.
Kwestia gustu i przyzwyczajenia. Ja też właściwie już lubię ten zapach...
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Poza tym pisałam już kilka razy, że jest to dla mnie najlepszy z dotychczas stosowanych olejków. Nawilża, wygładza, rozświetla i odżywia, zdecydowanie poprawia stan cery.
Oj tak. Po nocy porzeczkowej baaaaardzo podoba mi się kolor i gładkość mojej cery.
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Co do olejków, stosuję je z hydromanilem (max 1 kropla i 7-8 kropli olejku), nie dodawałam ani NMF a ni kwasu hialuronowego. Widzę jednak, że to łączycie? W jakich proporcjach i co to zmienia w działaniu ?
Ja nie łączyłam olejów z hydromanilem, miałam tylko NMF, hydrolizowany owies i mój niezbędnik - kwas hialuronowy, więc trudno mi o porównanie z Twoimi miksturami hydromanilowymi, ale dodatek nawilżaczy w ogóle poprawia wchłanialność olejów i czyni emulsję lżejszą, co dla mnie jest bardzo ważne - mam tłustą cerę. Proporcje dobiera się samodzielnie, w zależności od potrzeb cery. Jest to całkowicie bezpieczne, bo kwas hialuronowy nie podrażnia cery, może ją najwyżej trochę ściągnąć - wtedy trzeba dosmarowac się olejem. Ja daję ostatnio jeden "psik" kwasu i 7-8 kropli oleju zmieszanego z olejkami eterycznymi.
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Olejek porzeczkowy z drzewem herbacianym ? Hmm brzmi ciekawie, a jakie ma działanie? To jakiś Twój własny pomysł?
Próbowałam olejów z różnymi olejkami eterycznymi (wątek o olejkach eterycznych należy do moich ulubionych, mam też swoje własne mieszanki). Olejek z drzewa herbacianego to najsilniejszy środek antybakteryjny, działa zabójczo na wypryski i wszelkie niedoskonałości. Jest rzeczywiście świetny, tylko ma bardzo intensywny, dla niektórych nieprzyjemny, apteczny zapach. Olej porzeczkowy łączę też czasem z olejkiem lawendowym, którego łagodny, lekki zapach uwielbiam - dodatkowo relaksuje mnie on przed snem .

A propos octu - spróbuj octu ziołowego albo cytrynowego (przepisy w wątku o occie) doprawionego olejkami eterycznymi. Zapach octu naprawdę da się spacyfikować
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-14, 19:25   #1380
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Bardzo fajna ta porzeczka ale muszę przyznać, że efekty podobne (w moim przypadku) do pestek moreli i róży. Znaczy jestem cera dojrzała
Dziś zużyję resztę próbki, dodam kropelkę olejku eterycznego, może rzeczywiście to drzewo herbaciane (uwielbiam ten zapach).
Ja jako sucharek z przytłustym nosem i brodą po posmarowaniu się mieszanką oleju z HA zazwyczaj jeszcze policzki dosmarowuję samym olejem, bo są ściągnięte... no ale to trzeba samemu przetestować.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.