Jaki wózek- temat zbiorczy. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-17, 11:23   #121
**sloneczko**
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 59
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

niestety przekładana rączka i pompowane koła zwykle idą w parze w takich wózkach jak Tako, a one strasznie mi się nie podobają. Są zbyt masywne jak dla mnie.
**sloneczko** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 19:47   #122
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ewelinag21 Pokaż wiadomość
Bebe Confort - Planuje go sprzedac, bo moja coreczka wyrosla juz z fotelika i gondoli.
Jesli macie jakies pytania, chetnie odpowiem
słyszałam opinie, że gondola windoo (taka miałaś?) jest mała i dziecko szybko z niej wyrasta... zgadzasz sie z tym?
po jakim czasie Twoja córeczka wyrosła z gondoli i fotelika?

Cytat:
Napisane przez ewelinag21 Pokaż wiadomość
Mieszkam w Wielkiej Brytanii i tam Loola sprawuje sie bez zarzutu, w Polsce rzeczywiscie jest gorzej (musze omijac wieksze dziury), ale bez przesady. Loola ma kolka sredniej wielkosci. A co do stelaza, to nie znam lepszej konstrukcji. Sklada sie bez zarzutu, miesci sie w kazdym bagazniku. Sprzedam stara Loole i kupie ten sam model.

P.S A co do polskich drog, to na nie tylko czolg daje rade hihihi
a ze spacerówki jesteś zadowolona??
ja zakupiłam bebe confort na stelażu trophy 6 - na wypełnionych kołach...
i myślę ze jeśli spacerówka bedzie fajna - mówię o siedzisku to sprzedam stelaż a kupię właśnie loolę.... ale mam jeszcze na to czas bo mojego maleństwa jeszcze nie ma na swiecie

Cytat:
Napisane przez p0lianna Pokaż wiadomość
proszę o pomoc, bo już wariuję na forach...
- potrzebuję wózek dla malucha, mieszkam w dużym mieście, ale mam też blisko do lasku więc wózek powinien być dobry na takie "terenowe" spacery,
- oprócz tego mieszkam na 3 piętrze bez windy - więc będę go musiała nosić - powinien być lekki,
- a także mam auto ale nie kombi więc potrzebuję coś co łatwo mogłabym złożyć i wrzucić do średniego bagażnika.
p0lianna znajomi maja chicco trio 4 me i są zadowloleni,,, skąda się jak parasolka, nie jest drogi jest lekki... i nie mam zbyt małych kółek... poczytaj opinie o tym wózku....
ja zdecydowałam się na bebe confort na stelazu trophy 6 polecam poczytaj.... stelaz też sie fajnie skłąda....
niestety wszystkie wózki z pompowanymi kołami sa ciężkie....
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 19:57   #123
p0lianna
Raczkowanie
 
Avatar p0lianna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

dziękuję St_ella i pozostałym, w takim razie szukam dalej, mam już listę wózków wyeliminowanych.
pozdrawiam
__________________
"robię to, czego by nie robił nikt, gdyby robił to, co ja robię"
p0lianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 08:19   #124
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Arrow Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

witam
Czy któraś miała może do czynienia z wózkami CONECO? Zastanawiam się nad kupnem wózka wielofunkcyjnego TOLEDO tej firmy. Za Każdą informację dziękuję.
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 15:47   #125
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Ja od jakiegos miesiaca mam spacerowke Coneco Traper - jestem bardzo zadowolona Zaplacilam za niego tylko 279zl, fajnei sie prowadzi, jest fajnie wykonany, malej w nim wygodnie. Za ta cene jest naprawde super. Wczesniej wozilam corke w Quinny Speedi .
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 16:56   #126
elenoraPIOTR
Raczkowanie
 
Avatar elenoraPIOTR
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 322
GG do elenoraPIOTR Send a message via Skype™ to elenoraPIOTR
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

ja już wczesniej marudziłalm o QUINNY BUZZ i dalej jestem za tym wozeczkiem..osobiscie własnie go bede sprzedawac bo synek juz w wozku nie chce jezdzic i kupiłam zappa w sumie do samochodu i najakies zakupy..ale postanowiłam ze jak bede miała drugie dziecko to BUZZ bedzie na 100% sprawdziła sie rewelacyjnie. lekko sie prowadził, kazda dziure bez specjalnego wysiłku pokonuje..mam porownanie z BC LOOLA bo kolezanka ma...jka widze jak jej ciezko jezdzic to ciesze sie ze sie nie zdecydowałam na ten wozek..tak jak ktoras z Was mowiła moja kuzynka w Szkocjii ma loole i nie narzeka ale u nich sa drogi a nie pola
mam jescze troszke opini na temat IMPLAST DRIVER 4XL tez fajny wozeczek troszke tanszy od quinny duza gondolka ( mi starczyła do 8 mies) duzy kosz pod wozeczkiem...nsaprawde ok i tez polcam jak ktos ma zamiar miec fajny wozek za niewielka kase..zwłąszca ze te boldery teraz sa extra
aha jakby co to na prv w sparwie buzza
elenoraPIOTR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 20:37   #127
Marcysia81
Przyczajenie
 
Avatar Marcysia81
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Hej dziewczyny, ja chciałam podzielić się swoim doświadczeniem.

Kupiłam maluszkowi jak skończył pół roczku taki tani wózek Hauck Jeep.

http://www.swistak.pl/aukcje/3193785...IA-GRATiS.html

No i chcę się podzielić swoimi uwagami. Nie zauważyłam jak składałam zamówienie że nie ma on skrętnego koła! Wiem, że to nie za mądre Mimo wszystko nie prowadzi się go źle. NA początku znosił w jedną stronę podczas jazdy, ale mąż wygiął widelec przedniego koła w dobrą stronę i już z tym nie ma problemu.

Za to przestrzegam, bo ja wcześniej nie myślałam o tym. Ten wózek ma na przykład takie niezabezpieczone plastikowe elementy na wysokości główki dziecka. Mały jak w szale rusza nią na lewo i prawo to często się uderza!

Poza tym jest w miarę ok, ale nie wiem czy polecałabym komukolwiek na dłuzej niż 6 miesięcy
__________________
Wiosna, kolory, zapachy
Marcysia81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 21:39   #128
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

witam, czy ktos moze ma wozek atlantic? mozna prosic o opinie
__________________
Wiktoria 03.07.2008 r
Wikula

skakanka od 01.03....
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 01:44   #129
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
wlasnie ja mysle o tym wozku, powiedz mi czy mozna do niego doczepic fotelik? jak duza jest gondolka? i czy bardzo ciezki jest? moze zauwazylas jakies wady?


czy ktos uzywal moze Bugaboo Frog lub Cameleon?
Tak wiec moja kolezanka ma wozek Bugaboo Frog i pojezdzilam nim troche u niej i jestem zachwycona. jest boski, prowadzi sie jedna reka, lekki, zwinny.... super. Gdyby cena byla nizsza napewno bym go kupila. Kolezanka tez z niego bardzo zadowolona, mowi, ze nie ma wad.
poulette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 11:56   #130
pomponik84
Raczkowanie
 
Avatar pomponik84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 306
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez taka sobie Pokaż wiadomość
witam, czy ktos moze ma wozek atlantic? mozna prosic o opinie
Witaj

Ja mam atlantica , niestety mam bardzo spoznialskie dziecko ( jestem po terminie a ten nadal w brzuchu) takze nie powiem jak sie sprawuje.

Ale jak tak nim pojezdze po domku to jestem bardzo zadowolona. Mam 4 duze pompowane koła ( z przodu odrobine mniejsze) przednie mogą byc skretne . Fajnie sie prowadzi. Nie jest mega ciezki ale do leciusienkich tez nie nalezy...taki idealny
Duza torba na zakupy, w zestawie jest torba na rzeczy dla dzidzi i spiworek..Mozna z niego zrobic spacerówke ale to napewno wiesz
Jest bardzo mieki, nie czuc w nim wertepów bo mam amortyzatory i to mi sie najbardziej podoba. Najlepiej skocz do sklepu i pojezdzij nim troszke, to najlepszy sposób na sprawdzenie czy Ci sie spodoba, pozniewz kazdy oczekuje od wózka czegos innego

pozdrawaim
pomponik84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 08:56   #131
aga70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 350
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

ja na początku miałam wózek Mikado Oxford. byłam bardzo zadowolona z gondoli, szeroka, na paseczkach, rewelka. ale jak tylko zrobiło się cieplutko to zmieniłam wózek na lekka spacerówkę, mam chicco enjoy i jestem mega zadowolona!
jednak lekki wózek to podstawa szczególnie mieszkając w bliku, bo jak przyszło mi tylko wnieść ten pierwszy pojazd do domu to na nic nie miałam siły...
aga70 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-02, 18:45   #132
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

witam
nie wiem czy padlo juz takie pytanie, jesli tak to jeszcze nie trafilam na odpowiedz - gdzie w Krakowie mozna obejrzec spora ilosc wozkow roznych firm/
chodzi mi glownie o
x-landery
peg-perego
quinny

ja znam tylko ten sklep obok geanta. Moze znacie strone internetowa tego sklepu, o ile posiada?
Czy warto sie jeszcze gdzies wybrac?

interesuja mnie wozki 4kolowe
gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-02, 20:41   #133
Kasiunia66
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiunia66
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 10 293
GG do Kasiunia66
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

ja z kolei marzę o małym wózku. Widziałam już taki model u siebie w sklepie, wszędzie się zmieści, zwrotny, zdaje się wygodny, do tego śliczny..
__________________
Wymiana ciuchów

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post87641949
Kasiunia66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-02, 22:42   #134
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
nie wiem czy padlo juz takie pytanie, jesli tak to jeszcze nie trafilam na odpowiedz - gdzie w Krakowie mozna obejrzec spora ilosc wozkow roznych firm/
4 Kids w CH Zakopianka. Ten osobiście polecam, kupowałam tam wózek, obsługa jest FANTASTYCZNA! I można się targować
Entliczek - Pętliczek (jeden na Wysłouchów na Kurdwanowie, jest jeszcze jakiś)
Miki na Wielickiej za skrzyżowaniem Wielicka/Limanowskiego/Powstańców dwojakich patrząc od centrum.
Wszystko dla Dziecka. Sklep z art. dziecięcymi na Starowiślnej 44. O wiele tańszy, niż sklepy w galeriach handlowych (przykładowo smoczki zakupione w Smyku za 18 zł tam kosztują około 9).
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 19:36   #135
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez elsi Pokaż wiadomość
4 Kids w CH Zakopianka. Ten osobiście polecam, kupowałam tam wózek, obsługa jest FANTASTYCZNA! I można się targować
Entliczek - Pętliczek (jeden na Wysłouchów na Kurdwanowie, jest jeszcze jakiś)
Miki na Wielickiej za skrzyżowaniem Wielicka/Limanowskiego/Powstańców dwojakich patrząc od centrum.
Wszystko dla Dziecka. Sklep z art. dziecięcymi na Starowiślnej 44. O wiele tańszy, niż sklepy w galeriach handlowych (przykładowo smoczki zakupione w Smyku za 18 zł tam kosztują około 9).
dzięki za informacje
dzisiaj przy okazji bylismy na zakopiance ale niestety nie mieli PEG-PEREGO.
Podoba nam sie jeden model ale nie ma go gdzie poogladac na razie udalo mi sie dowiedziec od mamusi spotkanej na ulicy, ze super sie sprawdza ale trzeba brac pod uwage zmiane kolek bo sie dosc szybko niszcza.

Ktoras z Was ma PEG PEREGO?

Natomiast na uwage zasluguja tez wozki JANE, jedyna wada jaka widze to brak przekladanej raczki, reszta OK. No moze troche mialam wrazenie, ze jest za bardzo rozklekotany ale nie znam sie, musze porownac do innych pod wzgledem stabilnosci

czy ktoras z Was ma JANE NOMAD lub JANE CARRERA?
z ciekawosci, jak sprawuja sie w uzytkowaniu?
gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 23:04   #136
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Ja gorąco polecam X-Landera XA, nie zamieniłabym go na żaden inny

Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
witam
nie wiem czy padlo juz takie pytanie, jesli tak to jeszcze nie trafilam na odpowiedz - gdzie w Krakowie mozna obejrzec spora ilosc wozkow roznych firm/
chodzi mi glownie o
x-landery
peg-perego
quinny

ja znam tylko ten sklep obok geanta. Moze znacie strone internetowa tego sklepu, o ile posiada?
Czy warto sie jeszcze gdzies wybrac?

interesuja mnie wozki 4kolowe
Trzeci entliczek jest na ul. Wyki 5 www.entliczek.pl ale na stronie nie mają całej oferty
W Miki na wielickiej mają bardzo mały wybór, skoncentrowani są konkretnie raczej na Ouinny i Maxi-Cosi (podobno Per Perego jest powiązane z MaxiCosi)
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-09, 21:56   #137
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
Natomiast na uwage zasluguja tez wozki JANE, jedyna wada jaka widze to brak przekladanej raczki, reszta OK. No moze troche mialam wrazenie, ze jest za bardzo rozklekotany ale nie znam sie, musze porownac do innych pod wzgledem stabilnosci

czy ktoras z Was ma JANE NOMAD lub JANE CARRERA?
z ciekawosci, jak sprawuja sie w uzytkowaniu?
Ja używam Nomada 4 miesiące...
Edit:
Aktualizacja:
Używam Nomada już od 9-u miesięcy.
Najpierw napiszę o plusach, potem o minusach.
Generalnie wózek ma kilka fajnych rozwiązań, ale tez zmieniłabym kilka szczegółów. Ja mam model z 2007, wiem, że w 2008 Jane wprowadziło kilka małych zmian.
Największym plusem tego wózka jest jego niewielka waga, nie przekraczająca mocno 10-u kilogramów, i zwrotność. Przez co Nomad nie bardzo ma konkurencję w swojej grupie wagowej. Mam chory kręgosłup, mieszkam na 2-im piętrze bez windy, nawet do piwnicy prowadzą schody, pomimo tego radzę sobie samodzielnie, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Świetną sprawą jest system Pro Fix umożliwiający w banalnie prosty sposób wypięcie gondoli. Stelaż składa się jednym ruchem. To, plus niewielka waga, doskonale sprawdza się w sytuacjach gdy trzeba wózek wnosić.
Gondola jest jedną największych na rynku. Dość napisać, że moja córcią jeździła w niej jeszcze do przedwczoraj, a ma 9 miesięcy i nosi ubranka rozmiar 74. Jeździła by pewnie i dłużej, gdyby nie fakt, że nieco niepraktyczną rzeczą jest jazda z dziecięciem próbującym co chwila wstać. Gondola jest wentylowana (ma system regulacji) wzmacniana, ma w środku pas zabezpieczający dziecko, oraz specjalne wpięcia do pasów bezpieczeństwa, można więc w niej przewozić dziecko w samochodzie. Może tez służyć jako kołyska. Ma regulowane oparcie, teoretycznie przydatne gdy maluszek zrobi się ciekawy świata. W praktyce jednak sprawdza się to kiepsko, bo oparcie to ma długość tylko 1/3 długości całej gondoli, której dno dodatkowo nachylone jest pod niewielkim kątem. To wszystko powoduje, że dziecko po podniesieniu oparcia zsuwa się w nogi, i podpartą ma co najwyżej główkę, co skutkuje koszmarną, powyginaną nienaturalnie pozycją. Sprawdzałam to przy dziecku małym i dużym, zaczynającym siadać.
Nie da się jednak ukryć, że jest to wózek miejski. Lekkość i zwrotne przednie koła nie sprzyjają jazdom po wertepach. Jednak blokada przednich kółek pozwala sobie z tym problemem w dużym stopniu poradzić.
Materiał wyściełający jest tak zaimpregnowany, że wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką i wszystkie plamy znikają. Jednak po dłuższym użytkowaniu lepiej ściągnąć i wyprać. Przy gondoli nie ma problemów, jak jest ze spacerówką, jeszcze nie wiem, bo używam od niedawna.
Brak mu przekładanej rączki. Generalnie maluszka w gondoli najwygodniej dla mamy i jego samego, wozić tyłem do kierunku jazdy. A starsze dziecko, w spacerówce bardziej zainteresowane jest światem i wozi się je przodem. Jednak w przypadku niskich temperatur, kiedy maluchowi wieje prosto w twarz, taka opcja by się przydała.
Minusem jest trudno dostępny kosz, plusem jego rozmiar i głębokość.
Teraz o minusach, o których wspominałam już w innym wątku na tym forum.
Zdecydowanie uważam, że Nomad nie jest wart swojej polskiej ceny. Rozglądałam się na rynkach hiszpańskim i włoskim i okazywało się, że w przeliczeniu za złotówki Nomad jest nawet 1 000 PLN tańszy! Nie da się ukryć, że w kraju pochodzenia (Hiszpania) jest to wózek ze średniej półki. To niestety nasz importer winduje cenę i tym samym oczekiwania kupującego. A wózek ten niestety jest awaryjny, zwłaszcza denerwują ciągłe nowe "małe awarie". Pierwszą rzeczą, która padła już pierwszego dnia użytkowania były zaczepy od torby. Od tej pory torba wisi na agrafce. Niby mało istotny szczegół, ale nieco wkurzający przy wózku za dwa i pół tysiąca. Następnie wypadł zaczep łączący ochraniacz z budką gondoli. Później po kolei zaczynały padać następne zatrzaski. Pomimo prób napraw nic to nie dało. Ostatnio sytuacja wyglądała tak, że wystarczyło, że córka lekko wierzgnęła i ochraniacz na gondolę się odpinała.
Następnie odpadł uchwyt od zamka przy torbie, potem popękał laminat.
I w końcu po 4-ech (!) miesiącach używania doczekaliśmy się opadającego hamulca (praktycznie nie używanego). Jest to wada, która niestety bardzo często występuje w tym modelu. Liczyłam na szczęście, jednak się nie udało. Serwis usiłuje naprawić tą wadę sklepując nity przy hamulcu. Próbowaliśmy kilkukrotnie, skutkowało na chwilę. Od 5-u miesięcy jeździmy więc z hamulcem podwieszonym na pasku z rzepów do stelaża.
Rączka ma luz i przeraźliwe skrzypi. Podobnie skrzypią koła (regularnie konserwowane WD-40). Przednie nie się rozklekotały, tylne osiadły i na pewno nie są już pod kątem 90 st. do stelaża. Na razie moje dziecko jest drobne i co za tym idzie lekkie. Co będzie, gdy podrośnie?
Nie oddawaliśmy na razie wózka do serwisu, bo polski serwis Jane znany jest ze swojej niefachowości i wolnego działania, a ja nie mogę się męczyć z ciężkim wózkiem zastępczym, jaki dostane ze sklepu.
Spacerówki używaliśmy niecały miesiąc, a już po kilku dniach przy budce oderwała się na szwach folia, potem porozrywał materiał wokół zaczepów na pałąku. Bo tym razem zaczepy trzymają tak mocno że praktycznie nie da się ich rozpiąć Budka została już wymieniona na nową przez serwis.
Oczywiście wózek ten ma wiele plusów. Ale ja jestem mocno zniesmaczona minusami. Czego innego oczekiwałam po wózku za takie pieniądze. Moja mama za tzw. komuny kupiła wózek, który służył trzem różnym dzieciom, a ja mogę się pożegnać z marzeniami, ze wózek na który wydałam niemałą sumę, z myślą, że będzie solidny, będzie służył kolejnym moim potomkom. Będę się cieszyć, jeśli wytrzyma moją córkę.
Reasumując, po niecałym roku używania Nomada w warunkach stricte miejskich (ścisłe centrum dużego miasta), polecam wybór innej firmy (Slalom koleżanki też leży w serwisie - koła odpadły). Za tą cenę zdecydowanie się nie opłaca.

Edytowane przez elsi
Czas edycji: 2008-11-13 o 21:59
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-10, 06:58   #138
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

elsi dzieki za super odpowiedz

Cytat:
Napisane przez elsi Pokaż wiadomość
Reasumując, Nomad nie bardzo ma konkurencję w swojej grupie wagowej,
a w swojej grupie cenowej?
bo ta nieprzekladana raczka mnie troche zniecheca
gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-10, 09:58   #139
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Proszę bardzo
Co do konkurencji w grupie cenowej, to o ile się orientuję, Nomad jest jednym z trzech najdroższych wózków na rynku polskim. Więc na pewno poniżej tej ceny znajdziesz mnóstwo dobrych modeli. Mnie zależało na wadze, bo mam chory kręgosłup, a mieszkam w bloku bez wózkowni i windy. Gdyby nie to kryterium bardzo prawdopodobne, że wybrałabym Maritę firmy Roan. Ma wszystko, czego potrzebowałam, plus niestety dobrych kilka kilogramów
Generalnie wybór wózków jest olbrzymi, ale jak przychodzi co do czego, to bardzo ciężko jest wybrać taki model, który spełniałby wszystkie nasze oczekiwania i miał za razem bardzo dobrą jakość.
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 21:29   #140
werbenka
Przyczajenie
 
Avatar werbenka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Ja jestem zachwycona wózkami Quinny - szczególnie podoba mi sie taki morski - rewelacyjny Ale cena troszkę mnie przeraża... przecież dziecko nie jeździ w wózku długo... a ten kosztuje prawie 3 000 tys)) Niezła bryka
werbenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 21:55   #141
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Hej dziewczyny, mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogę Moja córa ma 8 miesięcy i do tej pory wypróbowałam 4 wózki (wymagania małej HEHE)
Na początek polecam to co mam, czyli Coneco Toledo, to jest gondolka+spacerówka, na pompowoanych kołach (wszędzie się nimi wjedzie). Wózek jest lekki i zwrotny (przednie koła zwrotne) i jako gondolka spisał się fenomenalnie, tym bardziej, że w komplecie był śpiworek. Gorzej było, jak zdjeliśmy gondolkę i zamontowaliśmy spacerówkę. Kierunek jazdy jest tylko w jedną stronę, nie ma rączki przekładanej i mała straaaaaaaasznie marudziła (jakby ją ktoś ze skóry obdzierał), że mamy nie widzi... No i zaczeliśmy pożyczać wózki, żeby nie musieć nowego kupywać, dopóki mała się nie przyzwyczai... Pierwszej marki nie pamiętam, ale nie miał zwrotnych kół przez co bardzo źle się prowadził. Drugi był Baby Dizane (chyba źle napisałam, sory), owszem miał przekładaną rączkę, ale był strasznie ciężki, z tym, że to model z tamtego roku i woził już jedną małą szlachciankę, ale fakt jest faktem, że po miesiącu, jak my nim jeździłyśmy, to zwrotna rączka się połamała No i wtedy kupiliśmy cudko
Mam nadzieję, że to nie jest żadna forma reklamy, ja chcę tylko zaproponować super spacerówkę: http://www.allegro.pl/item392824337_...ka_nowosc.html
Wózek jest suuuuper, zmienna rączka, duże koła które wszędzie wjadą, a co najważniejsze dla małej pasuje

Do naszego Coneco Toledo na pewno wrócimy, jak już mała nie będzie musiała mamy widzieć cały czas na spacerze, bo moim zdaniem jest najlepszy (acha jeszcze jedna wada, to to, że na daszku jest owszem wizier, ale z folią, której nie można zdjąć, także nie ma przewiewu w wózku). Być może już teraz są z przewracaną rączką, nie wiem, bo się nie orientowałam, ale uczulam przyszłe mamy... Zwracajcie na to uwagę, bo maluchy bardzo cierpią jak Was nie widzą w wózku. Gdybym teraz miała kupować, to od razu wybrałabym coś w stylu Coneco, tylko z przekładaną rączką i przewiewnym lufcikiem w daszku.

Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam... Pozdrawiam!!!!
absta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 14:32   #142
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Absta z tą przekładaną rączką to kwestia sporna, bo wszystko zależy od dzidzi. W moim X-landerze xa nie ma przekladanej rączki i Asia jakoś nie płakała z tego powodu, wręcz była zachwycona widokami, a nie tylko mama i mama, a Twoja dzidzia widocznie potrzebuje mieć z Tobą kontakt wzrokowy
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 15:16   #143
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

ja przekonywana poglądami kupiłam x-landera xt wózek ma fajny design jest zwrotny jeździ nawet po plaży, ma świetną wkładkę na siedzisku, fajnie rozpinane pasy, oparcie rozkalda sie jedną ręką. Ale co dziecko moje też chce konaku wzrokowego, a tu nie ma ... jak dla mnie mogłaby byc głębsza buda bo nawet amły deszczyk lub wiatr i nie chroni, większy kosz na zakupy, i jakiś uchwyt na kubek dla mamy jest ta kieszonka w budzie ale malo poręczna na tzw gwałt
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 18:20   #144
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez absta Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogę Moja córa ma 8 miesięcy i do tej pory wypróbowałam 4 wózki (wymagania małej HEHE)
Na początek polecam to co mam, czyli Coneco Toledo, to jest gondolka+spacerówka, na pompowoanych kołach (wszędzie się nimi wjedzie). Wózek jest lekki i zwrotny (przednie koła zwrotne) i jako gondolka spisał się fenomenalnie, tym bardziej, że w komplecie był śpiworek. Gorzej było, jak zdjeliśmy gondolkę i zamontowaliśmy spacerówkę. Kierunek jazdy jest tylko w jedną stronę, nie ma rączki przekładanej i mała straaaaaaaasznie marudziła (jakby ją ktoś ze skóry obdzierał), że mamy nie widzi...

Do naszego Coneco Toledo na pewno wrócimy, jak już mała nie będzie musiała mamy widzieć cały czas na spacerze, bo moim zdaniem jest najlepszy (acha jeszcze jedna wada, to to, że na daszku jest owszem wizier, ale z folią, której nie można zdjąć, także nie ma przewiewu w wózku). Być może już teraz są z przewracaną rączką, nie wiem, bo się nie orientowałam, ale uczulam przyszłe mamy... Zwracajcie na to uwagę, bo maluchy bardzo cierpią jak Was nie widzą w wózku. Gdybym teraz miała kupować, to od razu wybrałabym coś w stylu Coneco, tylko z przekładaną rączką i przewiewnym lufcikiem w daszku.

Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam... Pozdrawiam!!!!
Jestem zdecydowana na zakup właśnie tego wózka. Napisz proszę jak długo Twoja córcia jeździła w gondoli coneco toledo. Mam znajome, które mają ten model wózka, ale ich dzieci mają od 1 do 3 mies. góra.
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 21:11   #145
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Hej
W gondolce moja malutka jeździła mniej więcej 4,5 miesiąca, być może by jeździła jeszcze, ale trzeba przyznać, że to mała kluska i po prostu było jej już za ciasno HEHE. Tak spokojnie myślę, że do końca 5 miesiąca by dało radę, ale żal mi jej było. A poza tym już zaczeła siadać, to przerobiliśmy na spacerówkę...
Pozdrawiam!!
absta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 06:53   #146
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez absta Pokaż wiadomość
Hej
W gondolce moja malutka jeździła mniej więcej 4,5 miesiąca, być może by jeździła jeszcze, ale trzeba przyznać, że to mała kluska i po prostu było jej już za ciasno HEHE. Tak spokojnie myślę, że do końca 5 miesiąca by dało radę, ale żal mi jej było. A poza tym już zaczeła siadać, to przerobiliśmy na spacerówkę...
Pozdrawiam!!
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ja mam termin porodu na 16 września, dziecko podobno ma być duże ( choć mam nadzieję, że mój synek trochę przystopuje i nie przekroczy 4 kg). Zastanawiam się czy przez zimę zmieści mi się w tej gondolce?
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 21:54   #147
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

No to może napiszę Ci tak... Ja małą urodziłam 28 października i miała równo 3 kilo. Spacerówkę zrobiliśmy mniej więcej w marcu, z tym, że nasza malutka na prawdę jest dość dużą kobietką Niektórzy nawet mówią, że już teraz ma ponad roczek, a ona ma dopiero niecałe 9 miesięcy... Więc wszystko wyniknie z tego, jak szybko będzie Twój bobas rósł... ale to jest ciężko przewidzieć....
Pozdrawiam!!
absta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 12:12   #148
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Ja kilka słów o bebe confort używam ok 2 miesięcy...
moje uwagi gondola windoo jest małą i nie wyobrażam sobie wozić w niej zimowe dziecko w kombinezonach... może sie mylę... ale podoba mi się wyglad gondoli.... jest taki klasyczny nie unowocześniony i nie pstrokaty. łatwo sie wszystko zdejmuje aby wyprać... nie korzystam z gondoli aby przewozić dziecko ponieważ jak sie wepnie ja na tylne siedzenie w samochodzie który ma dzielona kanapę tylnia to cała się buja... i mi się to nie podoba...
fotelik creatis jest fajny ale wydaje mi sie ze gorący!!! mała nie raz płakała i jak wyjęłam ja z fotelika to była gorąca...
stelaż trophy avenue... niestety jest ciężki nawet wniesienie na parter jest bolesne... mój stelaż juz piszczy i skrzeczy - nie wiem może to amortyzatory ?? prowadziłam chicco (chyba S3 - na 3 pompowanych kołach) i dużo fajniej sie prowadzi.,, za to przednie kółka w trophy sa naprawdę obrotowe... i fajne...
kosz w wózku OK jestem zadowolona... składanie stelaża jedna ręką mówi producent - to pomyłka.... nie da rady jedna ręką

jeśli miałabym kupować raz jeszcze kopiłabym coś lżejszego i również wybrałabym koła piankowe....

na razie tyle moich obserwacji ...jak cos mi przyjdzie do głowy to uaktualnię swojego posta
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 14:45   #149
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez goga144 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ja mam termin porodu na 16 września, dziecko podobno ma być duże ( choć mam nadzieję, że mój synek trochę przystopuje i nie przekroczy 4 kg). Zastanawiam się czy przez zimę zmieści mi się w tej gondolce?
goga, ja miałam dla mojego synka ROAN Maritę, i bardzo, bardzo sobie chwalę do dnia dzisiejszego. Od początku zależało mi na wózku, którym będę mogła wozić smyka całą zimę. Synek urodził się 16 sierpnia, nie był mały, bo 3650 i dość szybko przybierał na wadzę. a mimo to w gondoli woził się aż do końca lutego, i nie miał ciasno. Bardzo przydatna okazała się regulacja oparcia w gondoli, gdy Maksymilian już siedział, wtedy mógł obserwować świat z tej pozycji.

PLUSY tego modelu (jak dla mnie):
-duża gondola,
-duże pompowane koła,
-sztywna gondola (a nie tylko jakaś wiotka wkładka), którą szybko się wymontowuje z podstawy wózka,
-regulacja oparcia w gondoli,
-dno gondoli jak kołyska, można postawić na ziemi i bujać.
- a spacerówka, jak spacerówka, żadnych zastrzeżeń nie mam.
-i plus za fotelik, który mozna na podstawie wózka zamontować.

Jedynym minusem może być waga, ten model nie należy do najlżejszych.
Choc dla mnie nie miało to znaczenia.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 14:40   #150
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Czy ktoraś z Was ma Mutsy 4Rider?
albo Quinny Buzz4?

Edytowane przez anytsuj
Czas edycji: 2008-08-04 o 19:25 Powód: dopisanie
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 09:24:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.