pękające naczynka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-12-08, 15:47   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

pekajace naczynka


mam pekajace naczynka a wlasciwie juz pekniete. Na nosie w postaci sporego pajaczka i drobne na skrzydelkach. Probowalam zamykac pradem, laserem - bez skutku!!. Uzywam serii Erisa do cery z naczynkami (czerwonej) miejscowo kremu z 1% vit. K i nic nie pomaga jak mam pajaczka tak mam! co robic?
Do tego wrazliwa cera mieszana czyli zaskorniki na nosie - przy skrzydelkach - jak mowi kosmetyczka nie do usuwania bo naczynka pekaja i od czasu do czasu ropne wykwity na czole - tak okolo menstruacji a mam prawie 30 lat!
Co robic?
dodam, ze nie odzywiam sie moze idealnie ale staram sie ! sporo owocow, woda do tego uprawiam sporty - basen i silownia, praca tez raczej nie siedzaca.
Prosze o porade.
Martyna
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-09, 21:43   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: pekajace naczynka

Przeczytaj proszę część poradnika dotyczącą rozszerzonych naczyńek. Uważam , że przyczyną niepowodzeń w likwidacji rozszerzonych naczyńek może być również to ,że na siłowni, w pracy czy na basenie wykonujesz zbyt wiele wysiłku. Zwróć uwage na to aby ćwiczenia nie były aż tak męczace, staraj się ćwiczyć w taki sposób aby nie dopuszczać do nadmiernego przegrzewania skóry ( twarz nie może być czerwona z wysiłku- to świadczy o rozszerzeniu się naczyńek). Co do wyprysków to być może powstają one na tle hormonalnym - skontaktuj się z ginekologiem lub endokrynologiem , nie zaszkodzi też wizyta u dermatologa. Przeczytaj też moje rady dot. cery mieszanej , oraz cery skłonnej do wyprysków.
Szczegółowe wskazówki co do pielęgnacji cery naczyńkowej znajdziesz również w moim poradniku.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-10, 10:19   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pekajace naczynka

zanim napisalam do Was przestudiowalam juz porady, ktore zamieszczone sa na stronie. Stosuje sie do nich , nie przegrzewam sie - nie pije goracych herbat, nie biore goracych kapieli, malo alkoholu, zadnego szoku termicznego. Rzecz w tym ze zanim zagoja mi sie slady po zamykaniu pradem naczyniek to juz widze je tam spowrotem... Moze jest jakas seria skuteczniejsza niz Erisa o ktorej nie mam pojecia.. Wybieram sie na uszczelnianie naczyniek u kosmetyczki - jakiego zabiegu powinnam sie spodziewac?
dzieki Martyna
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-10, 21:49   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: pekajace naczynka

Może wypróbujesz kosmetyki serii FlosLek na rozszerzone naczńka, ciekawe są też kosmetyki A.T.W. -szczególnie seria Fitoregulatory (na naczyńka polecam np. fitoregulator z homeopatycznym wyciągiem z oczaru, arniki, lub kasztanowca). Wzmacniaj także naczyńka od wewnątrz tzn wszelkiego typu preparaty dostępne w aptekach ( nalewka z kasztanowca , kapsułki z wyciągami z miłorzębu, arniki).
Co do zabiegów kosmetycznych to wszelkiego typu maseczki profesjonalne z ziołowymi wyciągami, wyciszające grę naczyń, poprawiające elastyczność naczyńek i kondycję cery. Polecam serię zabiegów jontoforezy z wykorzystaniem specjalnych , wzmacniających naczyńka ampułek. Nie możesz niestety spodziewać się ,że po tych zabiegach naczyńka znikną. Na pewno wzmocnią się ich ścianki i w dużym stopniu zabiegi te ograniczą powstawanie nowych naczyńek. Pamiętaj ,że cera naczyńkowa jest często wrażliwa i trzeba dbać o nią szczególnie.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-15, 11:02   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
pękająca skóra przy nosku!!!!!!

Mam mały problem i bardzo proszę o radę. Mam mieszaną cerę i chyba nie muszę mówić, że przez to ciągle walczę z nadmiernym świeceniem się skóry i zaskórnikami. Ale poza tym na końcu skrzydełek nosa, tak jakby na jego zewnętrznych brzegach mam od zawsze popękane naczynka a w zimną i wietrzną pogodę bardzo mi tam pęka i twardnieje skóra, po czym nadmiernie się łuszczy i jest bardzo wysuszona.Jak sobie z tym radzić?? ??????????
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-15, 12:39   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pękająca skóra przy nosku!!!!!!

Na wysuszoną, łuszczącą, szczypiącą skórę na skrzydełkach nosa (np. przy katarze i ciągłym wycieraniu nosa) najlepszy jest krem PENATEN dla niemowląt (ten do pupy - na odparzenia) jest tłusty i pokrywa jak maść - ale efekty rewelacyjne.

A na popekane naczynka - krem ochrony lub podkłady i pudry - szczególnie na mróz, wiatr.... itd
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-15, 14:35   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pękająca skóra przy nosku!!!!!!

dzięki za odp.!
a nie ma już żadnych innych sposobów na to? bo to nie są zatarcia od chusteczek ani nie ma żadnego związku z katarem ( ale oczywiście rozumiem o co chodziło) ta skóra jest po prostu sucha, robi się gruba i schodzi, jakby to były strupy, po czym robi się świeża rana i zaczyna się od początku.. [img]icons/icon9.gif[/img] i tak w kółko. a ogólnie co jakiś czas z całego nosa schodzi mi skóra i to też nie jest zbyt przyjemne.. [img]icons/icon9.gif[/img] bo też robią się rany. ( i tak przez całą jesień i zimę )
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-09-15, 14:55   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pękająca skóra przy nosku!!!!!!

Mówiąc szczerze to ja wybrała bym się do dermatologa i poprosiła o skierowanie do pracowni mykologicznej.Tam pobiorą Ci próbkę naskórka i sprawdzą czy nie jest to np.jakiś grzybek czy nużeniec.Wtedy bedzie wiadomo jak Cię leczyć.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-09, 13:57   #9
troy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1
pękające naczynka

mam problem z pękającymi naczynkami na twarzy, rówierz na rogach. w ubiegłym roku zamykalam je 2 razy metodą microlysis. była poprawa ale teraz znowu nie wygląda to dobrze. używałam różnych kosmetykow naczynkawych: bandi,eris , avene, dermica. ciągle szukam i mam prośbę o doradzenie mi jak należy taką cerę pielęgnować, czy są jakieś naprawdę skuteczne metody zamykanie naczynek .(bo z tej byłam raczej średnio zadowolona)jakich kosmetyków należy używać(nazwy firm i nazwy serii) dziekuje i czekam na odp.
troy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 17:31   #10
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: pękające naczynka

Z moich obserwacji mogę powiedzieć,że bardzo dobry jest krem Diroseal Avene i na zimę Neutrogeny z serii formuła norweska.Nic nie piszesz o rodzaju cery tylko,że jest naczynkowa.Żadnych peelingów oprócz enzymatycznych nie wolno stosować.Czasem stosuję na noc,jak za bardzo jestem w dzień "czerwona"tormentiol,tylk o uważaj bo brudzi,kupisz go w aptece bez recepty.Z serii Eris naczynkowej raczej nie byłam zadowolona.Stosuję drogie preparaty bo akurat te działają na mnie w zadowalający sposób,ale nie wykluczone,że z tańszych też coś dobierzesz.Ja używam Biothermu,Lancome i La Roche P.Podobno dobre preparaty ma Thalgo.Naczynka zamykam laserem chyba argonowym,bo nie pamietam nazwy.Boli BARDZO,ale efekty są super i buzia na dość długo pozostaje w "dobrym" stanie. Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 17:37   #11
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: pękające naczynka

Tormentiol dobry na wszystko? Mój tata go u żywa na rozdrapane krosty i rany... Śmierdzi jak nie wiem co, ale pomaga rzeczywiście - mi wyleczył rozorane jak... Dwie ranki po drapaniu wyprysków. Ale lepi się, to maść jest leczniocza.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-03-14, 18:02   #12
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: pękające naczynka/do Lejki

Lejeczko Tormentiol tez dzieciaczki małe używają,więc krzywdy nie robi [img]icons/icon28.gif[/img] a co do ranek i trudno gojących się ran gdziekolwiek by nie były to z własnego doświadczenia proponuję maść tranową,też do kupienia w aptece. ta to dopiero śmierdzi !!! Ale jak superowo działa [img]icons/icon7.gif[/img] Buzka [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 18:38   #13
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: pękające naczynka/do Lejki

Ja wiem, ze nie szkodzi, starałam się polecić, jak zwykle nie wyszło... A dzieciom to do czego???
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 19:26   #14
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: pękające naczynka

W Kosmetycznym ABC jest bardzo ciekawy artykuł Beaty Krajnik na temat naczynek. Znajdziesz w nim odpowiedzi na swoje pytania [img]icons/icon7.gif[/img]
pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 07:29   #15
kets
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 1
naczynka

Droga P. Beato!proszę o poradę w kwesti pielęgnacji cery naczynkowej: mam 29 lat, cerę suchą i ostatnio coraz częściej zaczerwienioną, zauważyłam również popenkane naczynka na udach oraz ramionach.Od dwóch miesięcy zaczęłam używać kremu Lierac:apaisance couperse ale nie widzę poprawy, nadal nagle, bez powodu robię się czerwona,przy demakijażu buzia piecze i długo jest podrażniona. serdecznie pozdrawiam i czekam na pomoc
kets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 22:45   #16
kako111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1
pękajace naczynka

witam, czy jest jakas pomoc dla twarzy ? kiedy pękaja naczynka krwionosne na policzkach w okolicach nosa itd?
pozdrawiam kamila
kako111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 22:54   #17
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: pękajace naczynka

Kako, widzę, że jesteś nowa, więc witaj u nas
Wrzuć do wyszukiwarki hasło "cera naczynkowa" a wypluje Ci mnóstwo rzeczy - będziesz miała całe morze wątków do poczytania, bo ten temat jest b. popularny.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:29   #18
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: pękajace naczynka

Cytat:
Napisane przez kako111
witam, czy jest jakas pomoc dla twarzy ? kiedy pękaja naczynka krwionosne na policzkach w okolicach nosa itd?
pozdrawiam kamila
Nie ma niestety cudownego środka na takie naczynka Są drogie zabiegi laserem, acz nie zawsze skuteczne. Musisz poprostu skupić się na właściwej pielęgnacji takiej cery i unikac sytuacji w których dochodzi do rozszerzenia się naczynek. Najlepiej jakbyś zaopatrzyła się w jakieś delikatne kosmetyki przeznaczone właśnie do pielęgnacji takiej cery. Możesz tez łykać witaminkę C i zajadać się produktami w nią bogatymi
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 16:37   #19
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: pękajace naczynka

Pamiętaj rówież o wysokim filtrze przeciwsłonecznym
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-03, 09:22   #20
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Question pękające naczynka

mam 17 lat i zauważyłam ze ostatnio na moich policzkach pojawiły sie drobne naczynka, zaczyna sie ich robić coraz wiecej, co jest przyczyną ich pękania i jak temu zaradzić?? w aptece dostałam na to krem bioderma ale nie wiem czy pomoże
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 10:23   #21
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pękające naczynka

to jest przede wszystkim uwarunkowane genetycznie, byc moze , jesli nikt nie ma teleangiektazji wina moze byc exponowanie na słońce czy solarium. opalasz sie? niesetty tych co juz sie pojawyły nie da sie usunac metodami domowymi czy kremami, jedyną metodą są np koagulcja naczyn krwionosnych, laser diodowy , czy neodymowojagowy, krioterapia, skleroterapia... za pmoca kremów mozesz je rozjasnic, np własnorecznie zrobione serum z witamina c , czy kropelki dla dzieci juvit np . w celu lepszego wchłoniecia mozesz zwilzyc twarz woda i potem naniesc juvit. dla osob z cera tłusta moze byc za tłusty , wtedy poleciłabym cevikap , jest na bazie wody , ale minusem jest to ze witamina c szybko sie utlenia w roztworze wodnym i po okolo tygodzniu nie ma jej juz praktycznie wcale. na dzien własnie takie serum proponowałabym a na nie kremy z filtrem koniecznie wysokim i fotostabilnym. jest tego duzo odnosnie pielegnacji takiej cery, poszukaj prosze, nie jestes nowa. kremy z wit c rozjasnia i wzmocnia naczynka. od wewnatrz wit c takze bardzo ważana, w ogóle suplementacja, uważaj na witamine pp- niacinamide i nie uzywaj kosmetyków ktore zaiweraja takie cos. uwazaj na drazniace substancje typu drazniace alkohole, czy slsy. delikatne mleczko do demakijazu, najlepiej płyn micelarny, woda termalna łagodząca podraznienia (przyniesie rózniwez uko***nie naczynkom) , physiogel do mycia twarzy(jak wspomniałam nic z alhoholem i sodium lauryl sulfate- SLS. tonik najlepejej rózany, a juz w ogóle bajka gdyby był to hydrolat. na noc kremy tez z witaminani no c i e , alboi proste nawilzacze.nie wolno kwasó Ci uzywac AHA, jelsi masz przetłuszczajac\a sie skóre (nie napisałas jaki masz rodzaj skóry, wiem ze wrazliwa przez naczynka, ale sucha? tłusta?)kwasy BHA. PHA kwasów mozesz uzywac. nanoc kremy odporcz tych z witaminami moga byc tego ukierunkowane na naczykna, np SVR rubialine, iwostin krem na naczynka, LRP- rosaliac, active c , avene diroseal, antirougerous.poszukaj innych wątków było tego duzo na ten temat, jak by co to pytaj. i pamietaj o filtrach na dzien, bez wzgledu n pore roku(około 2 ml na samą twarz , na szyje wiecej). czasami sptoyka sie witamine k , ona nie ma wpływu na istniej\ace ale moze zachamowac powtsawanie nastepnych rozszerzonych naczyń krwionosnych. ogólnie cere uwazaj za szczególne wrazliwa, zadnych peelingow ziarnistych tylko gommage , enzimate.


w gabinecie kosmetycznym mozesz poddac sie np galwanizacji, jontoforezie z chlorikiem wapnia i wit c (niech kosmetyczka uwzględni odpowiednie elektrody ), naswietlaniom lampą sollux, zabiegi wzmacniające naczynka, ampułki
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 11:47   #22
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: pękające naczynka

mam mieszana cere, nie opalam sie, ile kosztuje usuwanie ich w gabinecie kosmetycznym?? ale mam ich jeszcze za mało na taką wizyte
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 16:27   #23
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pękające naczynka

zalezy od gabinetu, syszałąm ze czasami refunduja ale to do dermatologa musisałabys isc państwowego. cenniki kazdy gabinet ma ,mniej wiecej 100 zł za jedno naczynko zamkniete laserowo, ale na cała twarz daja znizki, no i ne znam cen wszystkich gabinetów a prepraty jak Ci napisalam , looknij na KWC jaki do jakiej cery
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 18:28   #24
MoniTka95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 38
pękające krwinki -płatki nosa

Mam ich całą kolonię w kącikach nosa jest to dla mnie prawdziwe utrapienie ponieważ mój nos nie należy do małych a oprócz tego w miejscu pojawienia się pękniętych naczynek mam bardzo suchą skórę , zastanawiam się też nad związkiem ich z moimi bólami głowy -często boli mnie głowa i pojawiają mi się pęknięte krwinki w oczach a przy tym moja twarz robi się czerwona a w szczególności mój nos. Jestem dość młoda jak na takie problemy z cerą ,mam 15 lat , jest to dla mnie dość duży problem,łapię się nawet na tym że oglądam przechodniów w oczekiwaniu że ktoś wreszcie będzie miał taki sam problem jak ja..a wiecie co jest najlepsze? To że wszyscy przechodzący mają idealne noski bez żadnych skaz...
MoniTka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 21:01   #25
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: pękające krwinki -płatki nosa

Cytat:
często boli mnie głowa i pojawiają mi się pęknięte krwinki w oczach a przy tym moja twarz robi się czerwona a w szczególności mój nos.
Możesz mieć nadciśnienie. Ból głowy i czerwienienie twarzy jest dość charakterystyczne, no i te krwinki w oczach. Może ktoś w rodzinie ma aparat do mierzenia ciśnienia? Zmierz, jak będziesz miała te objawy, możesz też iść do lekarza, powinien zbadać Ci ciśnienie.

Wiek nie ma znaczenia, nadciśnienie może mieć 15 latka i 80 letni człowiek.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 18:01   #26
marisol123
Raczkowanie
 
Avatar marisol123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 151
Dot.: pękające naczynka

hej dziewczynki, na wstepie pozdrawiam wszystkim i musze Was zapytac o naczynka, bo nawet jak czytam o tych naczynkach to nie wiem do konca czy dobrze mysle i czy lekarze mnie nie oszukuja machajac reka to naczynko i sie nie przejmuj. Mam 28 lat, od razu mowie ze mojej mamie tez pekaja naczynka, ja mam doslownie 2 moze to glupie ze sie martwie, bo bylam u lekarza i powiedzial ze to pajczek, jednak u mnie to jest jedna kropka na skrzydelku nosa jest bladoczerwona i bardziej czerwona w srodku, w sumie nie swedzi, nie powieksza sie, pojawila sie i jest, i blednie jak przesune po niej palcem ale kropeczka w srodku zostaje nadal czerwona. podobno to naczyniak gwiezdzisty, ale druga pojawila sie pod nosem, jest to jasno rozowe zaczerwienienie ale jak rozciagne to blednie i pojawia sie pozioma cieniutka kreseczka, czy to naczynko? te zmiany sa calkowicie plaskie, ale ta linia nad ustami pojawila sie jak ogolilam moj wąs (nie smiejscie sie...) mialam syfek ktory wycisnelam i rozdrapalam po tym goleniu i zostala ta linia z zaczerwienieniem. malo to widac, maz sie smieje ze on w ogole tego nie widzi, jeszcze jedna jest malutka na policzku...
Mialam badania robione (morfologia, hormony itd) i wszystko w porzadku, wszystko w normie. dodam ze moze przesadnie dbalam o skore, a czasem nawet nie wlasciwie, od 10 lat solara, minimum na 10-15 min, nigdy kremow na solarke nie uzywalam ani po, zawsze na sucho a wieczorem czerwona jak burak, dopiero na 3 dzien bylam lekko brazowa, a spalona bylam nie raz, plaza i slonce na maksa i nigdy nie uzywalam kremow z filtrem (bo myslam po co, tylko spowolni to moje opalanie...glupota!), za to od 23 roku zycia zaczelam uzywac kremow przeciwstarzeniowych (kolezanka poradzila-dbaj o skore za wczasu) wiec nie raz uzywalam roznych kremow i probek np. vichy czy olay dla kobiet powyzej 30 czy 40 roku zycia.. myslalam nic mi nie bedzie, a tu niespodzianki...
ehhh wiem, pewnie zle robilam. do tego ciagly stres od paru lat i nerwica, non stop jestem zdenerwowana... i w zeszlym roku bylo apogeum mojej zlosci i naczynka zaczely pekac. wlasnie to na nosie, nie pamietamem moze sie drapnelam...
dolaczam zdjecia, nie wiem czy naczynka powinny pekac w poziomie czy pionowo? juz glupia jestem od tych informacji w internecie, ostatnio w ogole mnie skora na twarzy piecze i swedzi. pale faje, a z nerwow pale wiecej i wiecej.
ah, i skore mam mieszana, czyli czolo broda nos tlusty poliki normalne, nie suche, uzywam tez od roku zelu Normalderm do mycia, po nim czuje jak skora jest napieta mocno i zaraz musze krem nalozyc. Ja w ogole od najmlodszych lat eksperymentowalam z kosmetykami, czasem co miesiac inna firma inne kosmetytki, co chwila inne kremy na twarz...
mam nadzieje ze to nie rakowe... prosze o rade
__________________
szukamy szczescia, a szczescie jest drogą...
marisol123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 18:57   #27
marisol123
Raczkowanie
 
Avatar marisol123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 151
Dot.: pękające naczynka

zdjecie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_5355.jpg (80,2 KB, 45 załadowań)
__________________
szukamy szczescia, a szczescie jest drogą...
marisol123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 17:47   #28
marisol123
Raczkowanie
 
Avatar marisol123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 151
Dot.: pękające naczynka

Halo dziewczyny?! Nikt nie wie? Nikt nie czyta? Prosze pomozcie, w tej durnej anglii nie ma dermatologa tylko lekarz ogolny ktory wklepuje cos w komputer i mowi nie wiem, co ja mam z tym zrobic?
__________________
szukamy szczescia, a szczescie jest drogą...
marisol123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 19:27   #29
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: pękające naczynka

Moja Mama też ma takie coś na nosie. Dermatolog przepisała jej tribiotyk, ale nic nie pomógł. Ma to już z rok, może dwa.
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 17:40   #30
kasiazawadzka1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 42
Dot.: Re: pekajace naczynka

Cytat:
Napisane przez Beata Pokaż wiadomość
Może wypróbujesz kosmetyki serii FlosLek na rozszerzone naczńka, ciekawe są też kosmetyki A.T.W. -szczególnie seria Fitoregulatory (na naczyńka polecam np. fitoregulator z homeopatycznym wyciągiem z oczaru, arniki, lub kasztanowca). Wzmacniaj także naczyńka od wewnątrz tzn wszelkiego typu preparaty dostępne w aptekach ( nalewka z kasztanowca , kapsułki z wyciągami z miłorzębu, arniki).
Co do zabiegów kosmetycznych to wszelkiego typu maseczki profesjonalne z ziołowymi wyciągami, wyciszające grę naczyń, poprawiające elastyczność naczyńek i kondycję cery. Polecam serię zabiegów jontoforezy z wykorzystaniem specjalnych , wzmacniających naczyńka ampułek. Nie możesz niestety spodziewać się ,że po tych zabiegach naczyńka znikną. Na pewno wzmocnią się ich ścianki i w dużym stopniu zabiegi te ograniczą powstawanie nowych naczyńek. Pamiętaj ,że cera naczyńkowa jest często wrażliwa i trzeba dbać o nią szczególnie.

Dokładnie tak. Polecam ten FLOSLEK. Mają taką żel-maseczkę i krem-maseczkę na pęknięte naczynka. Obie z wyciągiem z kasztanowca. Ta żelowa ma też miłorząb i arnikę. Dla mnie są idelane a do tego taniutkie, zapytaj o nie w swojej aptece bo w Rossie ciężko je dostać.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...sztanowca.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-maseczka.html
__________________
Kasia
kasiazawadzka1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.