Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-25, 12:40   #181
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

ja na razie też się podczepiam, ściągam i notuję Mam sporo pomysłów i entuzjazmu i alchemiczne zacięcie, w kuchni się sprawdza, więc myślę, że troche sie jeszcze podszkolę i potem będę się dzielić efektami.

Jeśli chodzi o moje dotychczas odkryte własnoręcznie robione kosmetyki, to
- słynny tonik octowo cytrynowy
- płukanka octowa do włosów- sposób stary sprawdzony i niewymagający a włosy po nim ładne, błyszczące i dłużej świeże. zastanawiam się nad dodaniem do tego kwasu mlekowego, ale to pewnie by było za kwaśne...
- sera olejowo-ha
-mam też ochotę na tonik z kwasu mlekowego (cos sie go czepiłam ), jest przepis jakis na mazidłach że sie go miesza z ha i wodą destylowaną. a moge po prostu w ten sposób wzbogacić hydrolat?

Niewiele tego i ubogo, ale uczę się pilnie
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 00:10   #182
passero
Zadomowienie
 
Avatar passero
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Biochemiczki Miłe
Czy maci jakieś doświadczenia z witaminą K 10% w ampułkach? Konkretnie - czy któraś z Was stosowała ją w jakimś serum? Mam bardzo wrażliwą cerę, skłonną do powstawania zaczerwienień i chciałabym z tym powalczyć z pomocą witaminy K.
Liczę bardzo na Waszą wiedzę
passero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 08:48   #183
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

ja nigdy nie slyszalam o robieniu serum z witaminą K...
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 11:21   #184
Agusiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 82
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Ja mam pytanie dot. świetnego w moim przekonaniu serum keratynowego do włosów, otóż czy można hydrolat zastąpić wodą destyl. ??
Agusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 15:11   #185
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Cytat:
Napisane przez Agusiaczek Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie dot. świetnego w moim przekonaniu serum keratynowego do włosów, otóż czy można hydrolat zastąpić wodą destyl. ??
Mozna
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 16:21   #186
Agusiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 82
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Dziękuję
Agusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 09:23   #187
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Cytat:
Napisane przez passero Pokaż wiadomość
Biochemiczki Miłe
Czy maci jakieś doświadczenia z witaminą K 10% w ampułkach? Konkretnie - czy któraś z Was stosowała ją w jakimś serum? Mam bardzo wrażliwą cerę, skłonną do powstawania zaczerwienień i chciałabym z tym powalczyć z pomocą witaminy K.
Liczę bardzo na Waszą wiedzę
............Mówisz o wit K w ampułkach,ale takiej do iniekcji? czy kosmetycznej-gabinetowej... ta do iniekcji sie nie nadaje do celów kosmetycznych
generalnie eksperymentowałam z vit K...ale w gotowych preparatach i to było stężenie nie większe niż deklarowane 2% ,mozna sobie zaszkodzić ta niepozorna witaminką,jesli sie przesadzi z iloscią.... i tak,powiem Ci ,ze owszem jakis efekt był ,jednak inne składniki w danym kosmetyku mi szkodziły na inne problemy skórne więc: krem z vit K Erisa...łagodził zaczerwienienia,ale zapychał mnie,krem Auriderm XO <od Aurigi> niwelował zaczerwienienia na początku ,ale potem mnie BARDZO podraznił i uczulił <alko. na drugiej pozycji w składzie,a ponoć potrzebny, przy tej kombinacji >
Rezultatem wszystkich kosmetycznych eksperymentów jest wniosek,ze najlepiej na naczynka moje działa:Vit.C 15% serum z Biochemii Urody+ Epitheliale A.H z A-Dermy.... i generalnie zupełna rezygnacja z kosmetyków drogeryjnych na rzecz tych cudownych...samorobionych
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-25, 00:10   #188
passero
Zadomowienie
 
Avatar passero
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

DARK01
dziękuję za odzew Mam kilka ampułek wit.K właśnie do iniekcji tj. Vitacon 10mg/1ml. To teraz jestem zdezorientowana Wydaje mi się, że czytałam - chyba nawet na Wizażu - że możnaby ją spróbować rozpuścić w maceracie kasztanowca (bo rozpuszcza się w olejach). A co to za witamina K kosmetyczno - gabinetowa? Czym się różni od tej aptecznej?
Pozdrawiam
passero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 11:25   #189
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Cytat:
Napisane przez passero Pokaż wiadomość
DARK01
dziękuję za odzew Mam kilka ampułek wit.K właśnie do iniekcji tj. Vitacon 10mg/1ml. To teraz jestem zdezorientowana Wydaje mi się, że czytałam - chyba nawet na Wizażu - że możnaby ją spróbować rozpuścić w maceracie kasztanowca (bo rozpuszcza się w olejach). A co to za witamina K kosmetyczno - gabinetowa? Czym się różni od tej aptecznej?
Pozdrawiam
....
chodzi chyba o to,ze cząsteczki witaminy powinny byc umieszczone w specjalnych ''nosnikach'' które transportują ją w głębsze warstwy skóry ... cos w rodzaju nanosomów, składniki które chcemy nałozyc na skórę,zeby dotarły tam gdzie powinny...muszą być najpierw odpowiednio''obrobione'' ,naskórek jest taką tarczą ochronną tak naprawdę i nie wszystko daje radę przejsc przez niego.jesli robisz zastrzyk z witaminy,,to ona dociera dokładnie do mięśnia,czyli tam gdzie powinna ... dobrym przykładem jest kolagen,nie wierzmy w to,ze np na opakowaniu jest napisane,ze ''krem zawiera kolagen'' to taki chwyt reklamowy,poniewaz kolagen ma zbyt wielkie cząsteczki,zeby przeniknąc w skórę jako taki...krem moze co najwyzej zawierac składniki pobudzające produkcje naszego naturalnego kolagenu w skórze...aaa i jeszcze jedno... szczególnie witaminy są substancjami nietrwałymi ,rozpadaja się pod wpływem światła,temperatury itd ...więc nieodpowiednio ''przetworzone'' traca swoje własciwosci <wit A,wit C muszą być nawet przechowywane w odpowiednich opakowaniach>,nawet kiedys chciałam kupić cos w aptece w ampułkach<do mieszanki do wcierania we włosy> i Aptekarka mi to odradziła,ze to nie ma sensu bo nie zadziala ten składniktak podany... wspomniany wyżej AuridermXO zawiera w sobie mase alkoholu i inne dodadki np..zeby witamina była w ogóle w stanie przetransportowac sie w głebsze warstwy skóry ...
......................
w temacie wątku...jesli chodzi o buzię to przerzuciałam sie tylko i wyłącznie na pielęgnacje kosmetykami samorobionymi...najchętni ej z BU<olejki do mycia,sera:rózane,z vit C,Lemon z kw.salicylowym> plus oleje z żelem hialuronowym... własciwie trudno powiedziec co jest KWC...cała kompleksowo prowadzona pielęgnacja doprowadziła mi buzię do stanu''wyjsc z domu bez podkładu i nie straszyc''
natomiast experymentowanie z mieszankami do ciała..skonczyło sie mega uczuleniem podrażnieniem i wysypką,więc narazie zostaje przy gotowych kosmetykach aptecznych.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2008-06-25 o 16:17
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 23:00   #190
passero
Zadomowienie
 
Avatar passero
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

dark01 wiela ciekawych rzeczy można się od Ciebie dowiedzieć Bardzo mnie zaintrygowała ta kosmetyczna wit.k. Czy ona jest do kupienia czy też dysponują nią tylko gabinety kosmetyczne? Zastanaiwiam się nad jej ceną
Znalazłam ciekawą rozmowę na temat wit.K tutaj:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ynka,t874.html

Wynika z niej, że ta wit.K do iniekcji też przynosi efekty...
Ciekawa jestem co myślisz na temat olejowego (olej słonecznikowy)roztwóru witaminy K1 filochinon pod nazwą VitaK (bez recepty) pod kątem przenikania przez skórę.
Ja od tygodnia też stosuję wit.C ale w najprostszej postaci czyli rozpuszczoną w wodzie z dodatkiem kilku kropel spirytusu. Czy alkohol to wystarczający nośnik?
Jak na razie wszystko wskazuje na to, że polubię ten tonik
Duże nadzieje wiązałam z olejami np. z wiesiołka, róży piżmowej, lnu...
Niestety okazuje się, że wszelkie tłuste warstwy na mojej twarzy sprzyjają bardzo powstawaniu podrażnień Tak samo jest z kremami, które nie wsiąkają natychmiast. Teraz liczę jeszcze z cicha na macerat lub olej z opunti (Bielender) bo podobno świetnie się wchłania. A dotychczasowe oleje, które dotąd testowałam dodatkowo jeszcze powodowały zmęczenie oczu (mimo, że nie smarowałam powiek). Trudno było mi patrzeć, miałam "mgłę" na oczach. Czy ktoś też tak ma z olejami?
passero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 10:10   #191
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Cytat:
Napisane przez passero Pokaż wiadomość
dark01 wiela ciekawych rzeczy można się od Ciebie dowiedzieć Bardzo mnie zaintrygowała ta kosmetyczna wit.k. Czy ona jest do kupienia czy też dysponują nią tylko gabinety kosmetyczne? Zastanaiwiam się nad jej ceną
Znalazłam ciekawą rozmowę na temat wit.K tutaj:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ynka,t874.html

Wynika z niej, że ta wit.K do iniekcji też przynosi efekty...
Ciekawa jestem co myślisz na temat olejowego (olej słonecznikowy)roztwóru witaminy K1 filochinon pod nazwą VitaK (bez recepty) pod kątem przenikania przez skórę.
Ja od tygodnia też stosuję wit.C ale w najprostszej postaci czyli rozpuszczoną w wodzie z dodatkiem kilku kropel spirytusu. Czy alkohol to wystarczający nośnik?
Jak na razie wszystko wskazuje na to, że polubię ten tonik
Duże nadzieje wiązałam z olejami np. z wiesiołka, róży piżmowej, lnu...
Niestety okazuje się, że wszelkie tłuste warstwy na mojej twarzy sprzyjają bardzo powstawaniu podrażnień Tak samo jest z kremami, które nie wsiąkają natychmiast. Teraz liczę jeszcze z cicha na macerat lub olej z opunti (Bielender) bo podobno świetnie się wchłania. A dotychczasowe oleje, które dotąd testowałam dodatkowo jeszcze powodowały zmęczenie oczu (mimo, że nie smarowałam powiek). Trudno było mi patrzeć, miałam "mgłę" na oczach. Czy ktoś też tak ma z olejami?
...........
co do vit K.. kosmetycznej-chodziło mi o taką stosowaną w specjalistycznych preparatach gabinetowych....czasami występuje jako głowny składnik w masciach i żelach na siniaki i twz.wybroczyny podskórne..... często jest to jeden ze składników+rutyna+i inne....Nie czuje się az tak kompetentna w temacie czy zadziała czy nie zadziała vit K iniekcyjna..nie jestem chemikiem,ani biologiem,poprostu sama potrzebując szukałam informacji dla siebie z róznych zródeł. Bardzo próbowałam się zaprzyjaznic z ta witaminką sądząc,ze to moja ostatnia deska ratunku na początki trądzika rózowatego...no ale nie podziałoło tak jak powinno ,zwłaszcza liczyłam na ten AuridermXO,bo wielu osobom pomógł.tu nawiązuje do sprawy alkoholu... i tutaj pojawia sie powazny problem,bo on chyba powinien byc nawet w minimalnym stęzeniu...ale w takiej mieszance powinny tez byc składniki nawilżajace,okluzyjne równoważące wysuszające działanie alkoholu....nie jestem pewna czy taka miktura z vit i spirytusem Ci bardziej nie zaszkodzi niz pomoze
Napisałam wyżej co ja stosuje:uwielbiam to serum Flavo z Biochemii Urody...bo ma idealnie wyważony skład:15%lewoskrętnej vit.C,kompleks wszystkich typów tokoferoli<specjalna forma vit.E>,kwas felurowy<bardzo silny oksydant>,hesperyna,rutyn a,kwas hialuronowy<super nawilżacz>,minimalna ilosc silikonów,które stabilizuja vit Ci E,i trochę gliceryny,która równowazy tez niewielka zawartosc alkoholu...nie jest tłuste,i pieknie trzyma sie na nim makijaz...więc widac tu,ze nawet tak mocne stęzenie kwasu askorbinowego w odpowiedniej kombinacji z innymi składnikami działa łagodząco,uszczelniająco na naczynka i lecząco....ale musi byc odpowiednio skomponowane ... dodatkowo zrezygnowałam z wszystkich kosmetyków drogeryjnych,żeli do mycia z SLSami itd... i po 2mc widze kolosalną poprawę.Dodam jeszcze,ze paradoksem było czsami kiedy stosując preparaty strinkte przeznaczone dla cery naczynkowej,dostawałam alergii,wypieków,naczynka wariowały,,a przerobiłam wszystko z Avene ,LRP,Dermedica,Aurigi,Flo sleku,Vichy,Clinique,Delc eor'a...i wszystko co w zwykłych drogeriach ...Apropo's tego,ze po ''olejach'' masz uczucie podrażnienia itd... mieszaj je z żelem z kwasem hialuronowym,w proporcji kropla żelu wielkosci ziarnka zielonego groszku+5,6 kropel oleju... to takie dwufazowe serum nawilżające <ja bym z chęcia spróbowała takiej mieszanki żelu H z maceratem z kasztanowca na oleju z orzechów włoskich>..zeby lepiej oleje sie wchłaniały nakładaj je na skórę zwilzoną np ulubionym hydrolatem,albo chociaż wodą mineralną... a co do oczu... tez nie przepadam za stosowaniem olejowych mazideł w tym miejscu... zazwyczaj nakładam albo serum z vit C własnie,albo inne np z zielona herbatą...albo ewentualnie... krem-zel z AA Oceanik Prestige <własciwie to serię Prestige Oceanika,uważam za całkiem logiczną i działającą jesli kogos nie kręci kosmetyka ''samorobiona'' i woli gotowe produkty>
..... tak jeszcze sobie myslę,czy nie lepiej by było zamiast wcierac te roztwory iniekcyjne w skóre<podraznienia wielce prawdopodobne> to zrobic sobie kuracje wewnętrzną kapsułkami z vit K i Rutinoscorbinem...ale to tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem<chociaż domowym>
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2008-06-26 o 10:43
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 23:07   #192
passero
Zadomowienie
 
Avatar passero
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

dark01 bardzo Ci jestem wdzięczna za pomoc Twoje rady na pewno wezmę pod uwagę. Na serum Flavo już się czuję skuszona Załuję tylko, że będę mogła zacząć je stosować dopier po wakacja, gdyż wkrótca wyjeżdżam i o mazidłach trzeba mi na razie zapomnieć. Póki co musi mi wystarczyć Biodermy AtodermPP. Gdybym się wcześniej z Tobą "zgadała" to kto wie czy nie kupiłabym raczej Epitheliale A.H z A-Dermy. A robisz sobie jakieś serum z koenzymem Q10? I jeszcze, jeśli możesz, jaki żel stosujesz do mycie, albo raczej jaki byś mi poradziła biorąc pod uwagę, że mam cerę mieszaną i strefa T wymaga solidnego oczyszczania. Jaki żel godzi łagodność ze skutecznością oczyszczania?
passero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 08:47   #193
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Cytat:
Napisane przez passero Pokaż wiadomość
dark01 bardzo Ci jestem wdzięczna za pomoc Twoje rady na pewno wezmę pod uwagę. Na serum Flavo już się czuję skuszona Załuję tylko, że będę mogła zacząć je stosować dopier po wakacja, gdyż wkrótca wyjeżdżam i o mazidłach trzeba mi na razie zapomnieć. Póki co musi mi wystarczyć Biodermy AtodermPP. Gdybym się wcześniej z Tobą "zgadała" to kto wie czy nie kupiłabym raczej Epitheliale A.H z A-Dermy. A robisz sobie jakieś serum z koenzymem Q10? I jeszcze, jeśli możesz, jaki żel stosujesz do mycie, albo raczej jaki byś mi poradziła biorąc pod uwagę, że mam cerę mieszaną i strefa T wymaga solidnego oczyszczania. Jaki żel godzi łagodność ze skutecznością oczyszczania?
...........
co do tego zgadania,to nie martw się ....lepiej pózno niż wcale
tak jak wspomniałam,od 2-3mc używam tylko kosmetyków samorobionych....do mycia i demakijażu faworytem jest !!! olejek myjący z BU <olej słonecznikowy zimno tłoczony z vit E i emuglatorem>jak ja mogłam bez niego życ ale zanim na niego trafiłam w sumie byłam zadowolona z żelu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=17825,bardzo wydajny,NIE wysuszał mnie i nie sciągał,a ładnie wygładzał i domywał wszystko..w sumie oczy tez nim zmywałam i nic sie nie działo,wczesniej miałam jakiegos Erisa.emulsje nawilżająca ,albo łagodzącą do mycia...nie pamiętam,widac niewarta zapamiętania
Co do koenzymu Q10 -owszem stosuje w Serum rózanym "3 Rose" z BU,ale najchętniej to to serum podciąga moja mama
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 00:08   #194
passero
Zadomowienie
 
Avatar passero
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

dark01
miło mi było "spotkać" się z Tobą. Doceniam bardzo, że z taką cierpliwością dzieliłaś się ze mną swoją wiedzą. Bardzo Ci za to dziękuję roza:
Może znowu spotkamy się po wakacjach A teraz życzę Tobie i wszystkim z tego wątku samych pięknych, letnich dni
passero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 17:14   #195
wurpdaborbuko
Raczkowanie
 
Avatar wurpdaborbuko
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
kwas alfa-liponowy dla początkującego?

Cześć Dziewczyny!
Grzebałam trochę, ale nie widziałam na forum dokładnie tego, o co mi chodzi, więc zakładam wątek dla tego kwasu.
Poradźcie mi proszę- z czym go najlepiej zmieszać, czy mogę go wsadzić do jakiegoś gotowego specyfiku? W jakich proporcjach? W jakiej ilości tłuszczu kwas liponowy się rozpuści? Szukam prostych przepisów.
Jak oceniacie jego działanie?

Edytowane przez wurpdaborbuko
Czas edycji: 2008-08-02 o 15:24
wurpdaborbuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 18:48   #196
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

podbijam watek bo jakos zamarl a jest bardzo fajny
wklejajcie przepisy, mnie ostatnio bardzo podpasowala spirulina w przepisie mazidlowym na maseczke, niezle odzywia i czysci tylko ciezko sie zmywa (i zapach pokarmu dla rybek)
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 14:44   #197
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Super wątek, przymierzam sie o zrobienia toniku z BU zawierającego jednocześnie kw AHA i BHA. Moje ulubione cudo-serum jest tu: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumf
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 15:48   #198
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Co sądzicie o takim pomyśle na domowy puder Hauschki
-skrobia kukurydziana 100g
-Jedwab w proszku 2g
-ekstrakt z cantella asiatica 12% 2,5g
-ekstrakt ze skrzypu polnego 7% 2,5g
Wszystko dokładnie połączyć.

Składniki można dostać w mazidłach.
Zamiast 70 zł. za 50 g pudru Hauschki miałabym taki oto wynalazek za 15 zł/50 g
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 20:33   #199
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o takim pomyśle na domowy puder Hauschki
-skrobia kukurydziana 100g
-Jedwab w proszku 2g
-ekstrakt z cantella asiatica 12% 2,5g
-ekstrakt ze skrzypu polnego 7% 2,5g
Wszystko dokładnie połączyć.

Składniki można dostać w mazidłach.
Zamiast 70 zł. za 50 g pudru Hauschki miałabym taki oto wynalazek za 15 zł/50 g
podbijam, bo bardzo ciekawy wydał mi się powyższy pomysł
Ghost19
, próbowałąś w końcu zrobic ten puder?
Ja wczoraj tak sobie czytałam o pudrach mineralnych i też pomyślałąm, że możnaby było spr zrobić coś takiego...
Ja też bym dodała do takiego pudru jedwab w proszku, ale skrobie to bym dała tą zmodyfikowaną Dry Flo. O obu tych skłądnikach pisze w mazidłach, że w połączeniu super sa do pudrów, ale nie miałam pomysłu, czym można by było zrobić kolor pudru...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 22:09   #200
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Zrobiłam
Wymieszałam ok. 6g. Dry Flo z 0,2 ml jedwabiu. Dodałam tyle samo ekstraktu z granatu i cantelli. Wszystkie produkty z mazideł. Ekstrakty podałam w ml. bo odmierzałam łyżeczką miarową. Na razie darowałam sobie ekstrakt ze skrzypu, bo chce zobaczyć jak skóra zareaguje na te dwa ekstraky.
Jeśli chodzi o moje wrażenia to są pozytywne. Dry Flo jest zupełnie biała jak kreda co bardzo mi odpowiada, bo lubię swoją bladość. Drobniutka niczym popiół.
Składniki ładnie mi się wymieszały. Mnie matuje na calutki dzień, ale nie wyglądam jak maska. Do tej pory nie pozatykał, a używam już z 6 dni Mam nadzieję, że się sprawdzi. Jak nie to ekstrakty się nie zmarnują, a z Dry Flo upiekę ciastka kukurydziane
Jedyne co mnie nurtuję to to, że wszystko trzeba trzymać w lodówce. Dlatego też zrobiłam malutką porcję pudru i trzymam pod ręką. Mam nadzieję, że ze 2 tygodnie poza lodówką nie zaszkodzą mieszance...tzn mojej skórze potraktowanej tą mieszanką.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 15:57   #201
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Chciałam się jeszcze podzielić przepisem na odżywkę wzmacniającą do włosów.
W buteleczce 50 ml (najlepsza będzie z "dzióbkiem") mieszamy po 10 ml. hydrolatu Aloesowego i 1 %-owego żelu hialuronowego. Można dodać więcej żelu wtedy mieszanka będzie miała bardziej kremową konsystencję. W drugą stronę jak dodamy więcej hydrolatu to wyjdzie bardziej wodniste. Wpuszczamy 10 kropli keratyny. Do tego wsypujemy 0,2 g jedwabiu i tyle samo ekstraktu ze skrzypu polnego. Zakręcamy butelkę i wstrząsamy. GOTOWE
Odżywkę nakładam na noc, a na drugi dzień myję włosy. Aplikuję sie na suchą skóre głowy delikatnie przy tym masując.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 16:12   #202
raczejnieinaczej
Raczkowanie
 
Avatar raczejnieinaczej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 71
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

ja może nie zaszaleje iloscią mojej tworczości bo póki co to moim wynalazkiem ,ktoremu jestem wierna to ukrecony puder .
mąka ziemniaczana + cynamon = świetny matujacy puder nadajcy buzcie ładna delikatnie opalony odcien

ps. z nieba mi spadlas z tym wątkiem! uwielbiam takie tematy.
raczejnieinaczej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 09:22   #203
mazidełko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 399
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Dziewczyny ja mam pytanie odnośnie żelu hialuronowego , kupiłam sobie z mazideł 100 ml, chcę zrobić z tego jakiś żel nawilżający z pantenolem 75%, mam cerę mieszaną , którą dosłownie wszystko zapycha a przy tym ma skłonności do przesuszania , ile tego pantenolu powinnam dodać do 100 ml tego żelu , pantenol mam również w postaci żelu, a jeszcze odnośnie serum z użyciem żelu hialuronowego czy obowiązkiem jest dodanie do takiego serum kilka kropli jakiegoś olejku czy mozna się bez tego obejść, boję się że olejki mnie pozapychają a w każdym serum na mazidłach widzę olejek
mazidełko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 07:33   #204
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Cytat:
Napisane przez mazidełko Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja mam pytanie odnośnie żelu hialuronowego , kupiłam sobie z mazideł 100 ml, chcę zrobić z tego jakiś żel nawilżający z pantenolem 75%, mam cerę mieszaną , którą dosłownie wszystko zapycha a przy tym ma skłonności do przesuszania , ile tego pantenolu powinnam dodać do 100 ml tego żelu , pantenol mam również w postaci żelu, a jeszcze odnośnie serum z użyciem żelu hialuronowego czy obowiązkiem jest dodanie do takiego serum kilka kropli jakiegoś olejku czy mozna się bez tego obejść, boję się że olejki mnie pozapychają a w każdym serum na mazidłach widzę olejek
Nie radziłabym stosować samego HA na twarz. Chociaż wiem, że niektóre dziewczyny tak robią. Jednak kiedy dodasz oleju HA nawilża a sam może tylko ściągnąć twarz.
Na pewno jest wiele olejów, które cię nie pozapychają ale musiałabyś spróbować. Ja nie jestem dobrym doradcą bo mnie nawet karite nie zapycha
Może spróbuj z jojobą lub jednym z lżejszych olei np. olejem konopnym.
Ja uwielbiam różany z mazideł i surowy tamanu z naturaliskosmetyki.

Edytowane przez bachab
Czas edycji: 2011-06-17 o 13:36
bachab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 07:41   #205
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Cytat:
Napisane przez mazidełko Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja mam pytanie odnośnie żelu hialuronowego , kupiłam sobie z mazideł 100 ml, chcę zrobić z tego jakiś żel nawilżający z pantenolem 75%, mam cerę mieszaną , którą dosłownie wszystko zapycha a przy tym ma skłonności do przesuszania , ile tego pantenolu powinnam dodać do 100 ml tego żelu , pantenol mam również w postaci żelu, a jeszcze odnośnie serum z użyciem żelu hialuronowego czy obowiązkiem jest dodanie do takiego serum kilka kropli jakiegoś olejku czy mozna się bez tego obejść, boję się że olejki mnie pozapychają a w każdym serum na mazidłach widzę olejek
d-panthenolu możesz dodać jakieś 5ml
stosowany samodzielnie na twarz potrafi ściągnąć, jednak poszukaj mało komodogennego olejku
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 09:56   #206
mazidełko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 399
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

dziękuje za rady dziewczyny , faktycznie nałozyłam go sobie wczoraj wieczorem na twarz i musiałam szybko na to nałożyć humektan tak ściągnął mi skórę, niczym maseczka peel off, dokupię sobie do tego olejek , a proporcję olejek a żel jakie byście proponowały taki żeby było najbezpieczniej ?
mazidełko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 07:48   #207
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Ostatnio pojawiła mi się na buźce nieprzyjemna inwazja małych krosteczek niemiłosiernie swędzących!. Upatrzyły sobie miejsca: czoło i okolice styku policzków z uszami, OKROPNOŚĆ!
Nie wiedząc czy to jakieś alergiczne paskudztwa czy podrażnieniowe w akcie desperacji ukręciłam maź: kwas hialuronowy, olej tamanu, olej avocado, allergal i kilka kropli hydrolatu oczarowego. Nałożyłam paćkę na twarz i poszłam spać.
Rano po żadnej krosteczce nie było już śladu
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 08:12   #208
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

Cytat:
Napisane przez mazidełko Pokaż wiadomość
dziękuje za rady dziewczyny , faktycznie nałozyłam go sobie wczoraj wieczorem na twarz i musiałam szybko na to nałożyć humektan tak ściągnął mi skórę, niczym maseczka peel off, dokupię sobie do tego olejek , a proporcję olejek a żel jakie byście proponowały taki żeby było najbezpieczniej ?
Jeżeli dobrze wybierzesz olej, to możesz go stosować nawet solo, więc proporcje z HA dobierzesz obserwując jakie stężenie jest dla Ciebie najbardziej komfortowe

Cytat:
Napisane przez mazidełko Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja mam pytanie odnośnie żelu hialuronowego , kupiłam sobie z mazideł 100 ml, chcę zrobić z tego jakiś żel nawilżający z pantenolem 75%, mam cerę mieszaną , którą dosłownie wszystko zapycha a przy tym ma skłonności do przesuszania , ile tego pantenolu powinnam dodać do 100 ml tego żelu , pantenol mam również w postaci żelu, a jeszcze odnośnie serum z użyciem żelu hialuronowego czy obowiązkiem jest dodanie do takiego serum kilka kropli jakiegoś olejku czy mozna się bez tego obejść, boję się że olejki mnie pozapychają a w każdym serum na mazidłach widzę olejek
Kluczową sprawą w doborze olejów dla cery ze skłonnością do zapychania jest przewaga kwasu linolowego nad oleinowym Bardzo przydatna jest ta tabelka:
http://docs.google.com/View?docid=dcn73vw4_2c899xt
Osobiście polecam olej z dzikiej róży, czarnej porzeczki, pestek dyni, olej słonecznikowy i maceraty na nim, olej z ogórecznika, orzecha włoskiego. Wybór przeogromny Na pewno dobierzesz odpowiedni olej tylko tak jak wspomniałam jako główne kryterium przyjmij proporcje kwasów tłuszczowych Robiąc zakupy naMazidłach czy ZSK możesz zawsze poprosić o próbki olejów i przetestować, który Ci odpowiada
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 20:16   #209
ilouvromance2
Raczkowanie
 
Avatar ilouvromance2
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: fws/ple
Wiadomości: 455
Kosmetyki z natury.

Podawajcie tu przepisy na kosmetyki z naturalnych przepisów dzieki którym skóra stanie sie ładniejsza i poprawi sie jej koloryt ,jak dbac o dłonie i paznokcie. Mam cere mieszana i przyznam jeszcze nigdy tego nie próbowałam ,ale chciałabym zaczac. Nie wiem czy sa jakies kosmetyki biochemiczne dzieki którym mozna skutecznie szybko przytyc. przepisy na zmarszczki tez poprosze nie dla mnie oczywiscie no ,ale potrzeba.
__________________
Kasiulek;D

Przytyć!!!
Pić skrzypek ,łykać belisske!
Motywuje sie

Edytowane przez ilouvromance2
Czas edycji: 2009-05-09 o 20:17
ilouvromance2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 12:11   #210
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki z natury.

Cytat:
Napisane przez ilouvromance2 Pokaż wiadomość
Podawajcie tu przepisy na kosmetyki z naturalnych przepisów dzieki którym skóra stanie sie ładniejsza i poprawi sie jej koloryt ,jak dbac o dłonie i paznokcie. Mam cere mieszana i przyznam jeszcze nigdy tego nie próbowałam ,ale chciałabym zaczac. Nie wiem czy sa jakies kosmetyki biochemiczne dzieki którym mozna skutecznie szybko przytyc. przepisy na zmarszczki tez poprosze nie dla mnie oczywiscie no ,ale potrzeba.
Polecam zaprzyjaznic sie z wyszukiwarka
Lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.