Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-13, 14:22   #151
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
No to oświećcie mnie co to jest ten HIPP (poproszę o pełną nazwę i producenta), bo może uda mi się coś takiego tu w Niemczech znaleźć.
Hipp to jest właśnie producent, produkują też jedzenie dla dzieci, powinnaś dostać go w Niemczech: Ocena bardzo dobra w prestiżowym teście niemieckiego mgazynu OKO-TEST 1/2006.

Tutaj masz link do KWC:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=15967
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 14:58   #152
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

A to heca Nie wiedzialam, ze Hipp ten od sloiczkow z papkami i mleka robi tez kosmetyki

Na pewno poszukam
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 17:39   #153
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Olejki z listy powyżej są niewskazane dla dzieci poniżej 6 lat. Dlaczego eukaliptus nie? Bo ma oddziaływanie na psychikę, wystarczy spojrzeć co robi z misiem koala.
że tak głupio zapytam... co robi z misiem koala?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 18:39   #154
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
że tak głupio zapytam... co robi z misiem koala?
Całe życie na fazie
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 22:04   #155
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Muszę pochwalić Superpharm, mają bardzo duży wybór olejków, w bardzo przyzwoitych cenach. Zabrakło im ylang, ale zamówili go dla mnie i jutro już powinnam mieć.
a cenowo jak? jakiej firmy mają?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 22:16   #156
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Całe życie na fazie
No w tym sensie, że koala zasuwa sobie eukaliptus, który mu fermentuje w brzuszku - i ciągle chodzi nawalony.
A co jest ciekawe - ciągoty zwierząt i ludzi do alkoholu nie są pozbawione uzasadnienia, ponieważ włącza się 'mechanizm nagrody' - chodzi o to, że w owocach, które są już dojrzałe i, co za tym idzie, najsmaczniejsze, już rozpoczyna się proces fermentacji. I to właśnie ten proces, zapach alkoholu jest znakiem dla zwierząt (i dla pierwotnych ludzi też był), że coś jest już smaczne, dobre do zjedzenia..
Proste, nie?
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 22:32   #157
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Całe życie na fazie
Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
No w tym sensie, że koala zasuwa sobie eukaliptus, który mu fermentuje w brzuszku - i ciągle chodzi nawalony.
A co jest ciekawe - ciągoty zwierząt i ludzi do alkoholu nie są pozbawione uzasadnienia, ponieważ włącza się 'mechanizm nagrody' - chodzi o to, że w owocach, które są już dojrzałe i, co za tym idzie, najsmaczniejsze, już rozpoczyna się proces fermentacji. I to właśnie ten proces, zapach alkoholu jest znakiem dla zwierząt (i dla pierwotnych ludzi też był), że coś jest już smaczne, dobre do zjedzenia..
Proste, nie?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-13, 22:53   #158
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
a cenowo jak? jakiej firmy mają?
Widziałam Avicennę, Kej, Etja, Profarm. Cenowo: te, na które spojrzałam, były tak 6-8 zł. Cenowo to nieźle, to widziałam te same olejki w innych miejscach w realu i były droższe.

Jutro tam będę jeszcze raz, to się przyjrzę cenom dokladniej.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 15:39   #159
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ja myślę, że jednak ich cena jest przesadzona i nie ma nic wspólnego z jakością. Prawdą jest, że właściwa cena większości popularnych olejków wynosi ok. 4-6 zl, jedynie ceny jaśminu, neroli, róży powinny być wyższe, nawet będąc 150-krotnością ceny olejków podstawowych. A ceny popularnych olejków w Primavera za 5 ml tylko (inne firmy mają 10 ml) kształtują się od 15-40 zł.
Nie zawsze w przypadku olejów i olejków cena jest miarodajna, a wręcz robi się przekręty.
W Maroku olej arganowy kosztuje w przleiczeniu na złotówki ok. 13-15 zł za 30 ml, ten sam olej arganowy sprzedaje pod swoim logo firma Galenic 30 ml za 130 zł.

Mylisz się i to bardzo. Cały widz polega na tym że dwa olejki pomarańczowe mogą mieć nieporównywalną jakość, a dlaczego:

Ponieważ:
* zależy to od tego czy były destylowane czy wyciskane ( profesjonalna aromaterapia nie uznaje do końca pozyskiwania olejków przez wyciskanie tzw. tłoczenie na zimno. Prawdziwie jakościowy produkt otrzymuje się poprzez destylację parą wodną)
* zależy od tego z jakich roślin, z jakiego regiony świata zostały olejki wykonane.
* zależy od dostępności surowca
* zależy od możliwości i stopnia oczyszczenia naturalnego olejku(a więc od możliwości danego laboratorium)
* zależy od certyfikatów jakie dany produkt posiada

....i od wielu innych czynników.

Jeśłi olejki są sprzedawane w cenach w przedziale 6-8 zł to nie jest to produkt o najwyższej jakości.

Wydajnosć olejków eterycznych jest tak ogromna , że warto zainwestować kilkanaście zł wiecej i mieć naprawdę sprawdzony produkt.
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 17:23   #160
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Ja się z tym do końca nie zgodzę, bo przeszukując cenniki znalazłam olejki z tej samej rośliny, z tego samego regionu, tak samo pozyskane, a różniły się ceną znacząco, więc po co przepłacać?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 21:30   #161
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Zemin Pokaż wiadomość
Mylisz się i to bardzo. Cały widz polega na tym że dwa olejki pomarańczowe mogą mieć nieporównywalną jakość, a dlaczego:

Ponieważ:
* zależy to od tego czy były destylowane czy wyciskane ( profesjonalna aromaterapia nie uznaje do końca pozyskiwania olejków przez wyciskanie tzw. tłoczenie na zimno. Prawdziwie jakościowy produkt otrzymuje się poprzez destylację parą wodną)
* zależy od tego z jakich roślin, z jakiego regiony świata zostały olejki wykonane.
* zależy od dostępności surowca
* zależy od możliwości i stopnia oczyszczenia naturalnego olejku(a więc od możliwości danego laboratorium)
* zależy od certyfikatów jakie dany produkt posiada

....i od wielu innych czynników.

Jeśłi olejki są sprzedawane w cenach w przedziale 6-8 zł to nie jest to produkt o najwyższej jakości.

Wydajnosć olejków eterycznych jest tak ogromna , że warto zainwestować kilkanaście zł wiecej i mieć naprawdę sprawdzony produkt.

Tak, tak, tak, tylko olejek pomarańczowy nawet w Pollenie (najdroższa z polskich firm olejkowych) kosztuje kilka zł, nie kilkanaście. Ja kupiłam w Avicennie za 3,78 zł. Trzeba do wszystkiego podchodzić z dystansem, dla mnie Avicenna robi przyzwoite olejki za przywoitą cenę i nie zamierzam się niepotrzebnie martwić. Kilka osób, które sa dla mnie autorytetami polecały te olejki, podobnie jak Kej, czy Etja. Pamiętajmy tez, że taka firma kupuje to w ilościach hurtowych od producentów, co też wpływa na niską cenę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-15, 21:34   #162
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Geranium bardzo mi sie podoba ale kobiety w ciąży i stosujące pigułki antykoncepcyjne nie mogą jej używac bo wpływa na gospodarkę hormonalną.
Taka informacja pojawia się tylko w Pollenie-Aromie, pytałam o to Basię, nigdzie na stronach anglo- i niemieckojęzycznych nie znalazła potwierdzenia tej informacji i kazała spojrzeć na to z przymrużeniem oka. Wiadomo, że róża i geranium to fitohormony - tylko dlaczego zaleca się różę, a geranium nie? Ja stosuję pigułki anty i olejek geraniowy i nic złego się nie dzieje.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 23:48   #163
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Taka informacja pojawia się tylko w Pollenie-Aromie, pytałam o to Basię, nigdzie na stronach anglo- i niemieckojęzycznych nie znalazła potwierdzenia tej informacji i kazała spojrzeć na to z przymrużeniem oka. Wiadomo, że róża i geranium to fitohormony - tylko dlaczego zaleca się różę, a geranium nie? Ja stosuję pigułki anty i olejek geraniowy i nic złego się nie dzieje.

Roża także wpływa na gospodarke hormonalną, ale pewnie w największym stopniu geranium.Można nawet zobaczyć w preparatach dla kobiet w menopauzie, wszędzie jest dodatek geranium.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 06:42   #164
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Tak, tak, tak, tylko olejek pomarańczowy nawet w Pollenie (najdroższa z polskich firm olejkowych) kosztuje kilka zł, nie kilkanaście. Ja kupiłam w Avicennie za 3,78 zł. Trzeba do wszystkiego podchodzić z dystansem, dla mnie Avicenna robi przyzwoite olejki za przywoitą cenę i nie zamierzam się niepotrzebnie martwić. Kilka osób, które sa dla mnie autorytetami polecały te olejki, podobnie jak Kej, czy Etja. Pamiętajmy tez, że taka firma kupuje to w ilościach hurtowych od producentów, co też wpływa na niską cenę.
Akurat się tak skłąda że Avicena w wiekszośći importuje olejki. Ja nie podważam właściwości i jakości olejków polleny, czy avicenny czy keja. Ale akurat tak się składa , ze producentem olejków spośród tych 3 firm jest tylko pollena jest pełnowartościowym producentem olejków pozostałe firmy importują je. Ponadto na jakiej podstawie mówisz , że olejki są przyzwoite? Miałaś w ręce analizę areometryczną, widziałaś wyniki chromatorafii...to podstawowe badania jakości olejków! Akurat tak się składa, że niedawno byłem w destylarni olejków we Francji czyli w kolebce aromaterapii i tam przekonałem się o tym jak wielka różnica jest w jakości dwóch różnych olejków, różnych firm. Olejki firmy, którą odwiedzałem są testowane poprzez 16 punktów. Stąd też nie wszystkie firmy posiadają certyfikat sprzedaży na cały swiat.
Chcę powiedzieć, że absolutnie nie zniechęcam Was do stosowania olejków tychzę firm. Jednak skądinąd wiem , że niektóre są dobre a niektóe po prostu lepsze lub najlepsze. Dajcie mi trochę czasu aż się uporam z paierami a postaram sięprzedstawić duuuużo informacji na temat olejków ich jakości z pierwszej ręki.

P.S. Smok nie traktuj tych postów jak ataku na Ciebie. Po prostu fajny temat do polemiki i do wymiany doświadczeń.

Mam wiec pytanie . Co sądzicie o kosmetykach na bazie olejkow eterycznych? Np. wodach kwiatowych, olejach roślinnych, olejach do masażu, olejach do balsamowania ciała, serum,preparatach do włosów? Czy jeśłi takowe pojwaiłyby się czy zainteresowały by waszą uwagę?

pozdrawiam

Zemin
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 08:06   #165
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Zemin Pokaż wiadomość
Mam wiec pytanie . Co sądzicie o kosmetykach na bazie olejkow eterycznych? Np. wodach kwiatowych, olejach roślinnych, olejach do masażu, olejach do balsamowania ciała, serum,preparatach do włosów? Czy jeśłi takowe pojwaiłyby się czy zainteresowały by waszą uwagę?
Ja moge odpowiedzieć co sądzę o kosmetykach z dodatkiem olejków eterycznych ( a nie na ich bazie). Zemin właśnie po to kupujemy te olejki, aby dodac do oiliwki do masażu czy jakiegos serum .


P.S. Zemin, a może ty jesteś przedstawicielem handlowym polleny i dlatego tak je reklamujesz?
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 09:01   #166
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
P.S. Zemin, a może ty jesteś przedstawicielem handlowym polleny i dlatego tak je reklamujesz?
W profilu użytkownika jest ten adres
http://www.air-aroma.pl/

Jakaś firma zajmująca się aromamarketingiem.


Cytat:
Dajcie mi trochę czasu aż się uporam z paierami a postaram sięprzedstawić duuuużo informacji na temat olejków ich jakości z pierwszej ręki.
Chętnie się czegoś dowiem.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 18:24   #167
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Roża także wpływa na gospodarke hormonalną, ale pewnie w największym stopniu geranium.Można nawet zobaczyć w preparatach dla kobiet w menopauzie, wszędzie jest dodatek geranium.
Też miałam watpliwości, ale Basia Kwiatkowska je skutecznie rozwiała, zatem nie przejmuję się.

Co do jakości olejków, nie daję się zwariować - to ma być dla mnie zabawa i przyjemność, a nie koniecznośc czytania chemicznych analiz każdego olejku.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 18:28   #168
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Ja moge odpowiedzieć co sądzę o kosmetykach z dodatkiem olejków eterycznych ( a nie na ich bazie). Zemin właśnie po to kupujemy te olejki, aby dodac do oiliwki do masażu czy jakiegos serum .


P.S. Zemin, a może ty jesteś przedstawicielem handlowym polleny i dlatego tak je reklamujesz?

Po pierwsze nie jestem przedstawicielem Polleny Aroma

Po drugie skądinąd jestem związany z branżą perfumeryjną, aromaterapeutyczną oraz aromamarketingiem ale jak same(i) widzicie nie promuję produktów swojej firmy jedynie staram się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem.

Po trzecie mam nadzieję, że mam prawo dodać w profilu adres swojej strony internetowej(tzn. mam na myśli czy nie jest to zakazane)

CO do dodawania olejków eterycznych do róznych kosmetyków to byłbym bardzo ostrożny ponieważ nigdy nie wiecie jak olejki w połączeniu z substancjami chemicznymi będą reagowały. Pamiętajcie o tym iż oeljki to niezwykel silne związki (skłądające sie czasami z kilkuset różnych substancji)!!! Źle stosowany olejek może spowodować w najlepszym przypadku jedynie podrażnienie(pieczenie skóry, zaczerwienienie itp.) ale możę również spowodować poparzenie(nie będę podawał nazwy firmy ktorej olejek wykorzystalem do kąpieli aromaterapeutycznej). Poza tym co to za aromaterapia na podkładzei chemicznym przecież to zaprzecza nawet definicji aroamtarapii. Poważne firmy produkujące kosmetyki naturalne nigdy nie używają podkłądów chemicznych jedynie 100% natura. Moja żona i pół rodziny oraz oczywiście ja używamy takich kosmetyków i powiem szczerze ze sąone mega rewelacją.

Odnośnie moejje deklaracji to potrzebuję trochę czasu aby przedstawic rzeczową wiedzę

POzdrawiam

Zemin
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 18:37   #169
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Też miałam watpliwości, ale Basia Kwiatkowska je skutecznie rozwiała, zatem nie przejmuję się.

Co do jakości olejków, nie daję się zwariować - to ma być dla mnie zabawa i przyjemność, a nie koniecznośc czytania chemicznych analiz każdego olejku.
Ferujesz konkretne twierdzenia odnośnie jakości olejków i publikujesz je w miejscu poniekąd publicznym więc w jakiś sposób bierzesz za to odpowiedzialność....wiec ja zapytalem na jakiej podstawie..ot wszystko

Nikt ni ekaże Ci czytać analiz chemicznych ale skoro ich nie mialas w ręce nie możesz sie wypowiadać o jakości olejku. Swoją drogą w tym naszym dziwnym kraju wszystko sprowadza siędo ceny...niestety. Szkoda , że firmy to wykorzystują i robią nas w bambuko i sprzedają tanio produkty niskiej jakości wpierając nam że są high quality albo nie daj Boże NATURALNE OLEJKI ZAPACHOWE- ja knp. firma Vera Nord co dla mnie jest zwykłym oszustwem i powinno być karane.
Powiedzmy sobie szczerze , jeśłi w całej europie czy w USA gdzie towarow sprzedaje sie o niebo koszt wyprodukowania olejku pomarańczowego oscyluje w granicach 4-7zł(w przeliczeniu za 10ml) a u nas sprzedawany jest za 3,5zl......pozostawiam bez komentarza.
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 18:40   #170
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Paczula - pewnie znasz to z perfum, ale ostrzegam - sama śmierdzi okrutnie, używana jest przeciwko molom, brudzi skórę, ja uczywałam paczuli tylko w jednym celu - wyciągnięcia na wierzch guli podskórnych i wyciągnięcia ropy, bo stosuje się na czopy ropne, np. paczula+herbaciany.
spytam jeszcze raz

w jakich proporcjach? na ile ml oleju bazowego (jaki najlepszy)
wybacz smoku ze meczę takimi pytaniami ale gule podskórne to moja zmora
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 18:50   #171
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
spytam jeszcze raz

w jakich proporcjach? na ile ml oleju bazowego (jaki najlepszy)
wybacz smoku ze meczę takimi pytaniami ale gule podskórne to moja zmora
Ja olejek herbaciany i lawendowy nakładam punktowo na wypryski na buzi patyczkiem kosmetycznym zwilżonym lekko wodą, czasem w ten sam sposób nakładam herbaciany i paczulę. Zwilz patyczek wodą, na to 1 kropla herbacianego i posmarowac pryszcza. Tak radziła Basia Kwiatkowska. W tym wypadku bez oleju, ale bardzo ostrożnie i tylko punktowo.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 19:09   #172
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Smoku, mam pytanie - czy wiesz jakich mieszanek olejków eterycznych użyto w olejku Hauschki i/lub (bo mają identyczny zapach) w kremie pigwowym? Odpływam kiedy go czuję, kojarzy mi się z cudowną sesją w saunie parowej i smarowaniu się później podgrzanym, ciepłym olejkiem - tak właśnie pachnącym. Niestety, obsługa tego hotelu (gdy wróciłam tam z rodziną) nie potrafiła udzielić mi informacji, zmienili tez olejek używany po saunie ;(
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 19:26   #173
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
J Zwilz patyczek wodą, na to 1 kropla herbacianego i posmarowac pryszcza. Tak radziła Basia Kwiatkowska. W tym wypadku bez oleju, ale bardzo ostrożnie i tylko punktowo.
i na to jeszcze kropla paczuli? czy po prostu albo herbaciany albo paczula, nie dwa naraz?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 19:43   #174
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
i na to jeszcze kropla paczuli? czy po prostu albo herbaciany albo paczula, nie dwa naraz?
Możesz po jedenj kropli herbacianego i paczuli na mokry patyczek.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 19:50   #175
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Smoku, mam pytanie - czy wiesz jakich mieszanek olejków eterycznych użyto w olejku Hauschki i/lub (bo mają identyczny zapach) w kremie pigwowym? Odpływam kiedy go czuję, kojarzy mi się z cudowną sesją w saunie parowej i smarowaniu się później podgrzanym, ciepłym olejkiem - tak właśnie pachnącym. Niestety, obsługa tego hotelu (gdy wróciłam tam z rodziną) nie potrafiła udzielić mi informacji, zmienili tez olejek używany po saunie ;(
Aga, nie tak łatwo to stwierdzić, bo skład olejku i kremu podaje nazwy olejków albo roślin, ale nazwy typu typu geraniol, , Citral*, Citronellol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate. Każda z tych substancji występuje nie w pojedynczym olejku, ale w wielu olejkach, musiałabym nad tym usiąść na długo, a i tak pewnie bym tego nie rozgryzła.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 19:56   #176
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Aga, nie tak łatwo to stwierdzić, bo skład olejku i kremu podaje nazwy olejków albo roślin, ale nazwy typu typu geraniol, , Citral*, Citronellol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate. Każda z tych substancji występuje nie w pojedynczym olejku, ale w wielu olejkach, musiałabym nad tym usiąść na długo, a i tak pewnie bym tego nie rozgryzła.
Tak, rozumiem dlatego bardziej niż na analizę składu (w swej rozpaczy analizowałam kilka razy) liczyłam na Twój węch i znajomość olejków dzięki Smoku za odpowiedź
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 20:32   #177
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Buu... a ja właśnie poczułam co to Pachula Ehh, pokusiło mnie, bo był w sklepie, więc kupiłam. Normalnie zabił cały zapach innych olejków i jest tylko smród. Muszę porządnie wywietrzyć mieszkanie
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 20:57   #178
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

OLEJEK PACZULOWY

(Pogostemon patchouli). Olejek przeciwzapalny, reguluje gospodarkę płynami.Pochodzi z Indonezji. Suchy, drzewny zapach był w przeszłości wykorzystywany do odstraszania moli. Dziś powszechnie stosowany w perfumerii. ŁAGODZI: cellulite, schorzenia dróg moczowych, stany lękowe, depresje, stany zapalne skóry, grzybice, trądzik, egzemy, łupież, ropiejące rany i skaleczenia (otarcia), odstrasza owady.


Olejek ma bardzo ciężki ziemisty balsamiczny zapach. Generalnie stosuje się go przy chorobach skóry. Można go łączyć z olejkiem z drzewa herbacianego, pomarańczowym, lawendowym, cedrowym, petitgrain rozmaryn, sandałowym, bergamotowym i cytrynowym. Ze względu na jego cieżki zapach powinno sie dawać jedną, dwie krople na 8 kropli innego olejku(lub innych olejków)

pzdr

Zemin

P.S. Ma bardoz silne własciwości bakteriobójcze i grzybobójcze
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 21:06   #179
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Zemin - ale my to wiemy, bo mamy olejki eteryczne świetnie opracowane w dziale aromaterapia przez Monikę Teichman.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 21:07   #180
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Tak, rozumiem dlatego bardziej niż na analizę składu (w swej rozpaczy analizowałam kilka razy) liczyłam na Twój węch i znajomość olejków dzięki Smoku za odpowiedź
Przykro mi, że Cię zawiodłam. Może jak poćwiczę, to Ci powiem. Już kiedyś pisałam, że olejek Hauschki nie jest łatwy do zrobienia. Miałam kilka kosmetyków Hauschki i pachniały dość podobnie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 21:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.