sucha, wysuszona skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-02-02, 00:32   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

sucha, wysuszona skóra


Witam,
czytałam fachowe odpowiedzi pani Beaty Krajnik na problemy innych dziewczyn i dlatego zdecydowałam się sama napisać o poradę.Mam 22 lata. Zawsze miałam ładną, gładką cerę, co wszyscy podziwiali, żadnych pryszczy, wyprysków, nic przez cały okres dojrzewania.Ale od jakiegoś czasu moja skóra twarzy jest wręcz sucha.Nigdy nie musiałam używać kosmetyków na bazie alkoholu, wysuszających.Zawsze stosuję krem nawilżający,maseczkę(tera z co drugi dzień), a pomimo tego cera się łuszczy, aż piecze, stała się nierówna. Najgorsze, że mam JUŻ zmarszczki na czole i pod oczami(nie mam worków). Czy to może mieć związek z tym, że od 5 lat jestem wegetarianką?czy jeśli zacznę jeść mięso moja cera poprawi się?czy dermatolog mi pomoże?czy to można leczyć hormonalnie?Dodam, że mam raczej tłustą skórę włosów, a suchą skórę całego ciała (oprócz dekoldu i pleców).
Bardzo proszę o poradę
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-03, 18:31   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: sucha skóra

Podobny problem bardzo suchej cery był już opisywany (pamiętam ,że poprzez nasze forum próbowałyśmy pomóc DominiceS naszej stałej czytelniczce - a teraz już współpracownicy).Poszukaj proszę odpowiedzi na ten temat (musisz niestety przekopać się przez całe forum). Jest również mój tekst o pielęgnacji cery suchej. Co do diety to musisz sobie zdawać sprawę z tego ,że jest to bardzo istotny element w pielęgnacji skóry (również profilaktyka zdrowotna). Jeśli cera się łuszczy to może to być również objaw alergii. Jeśli mimo naszych wskazówek nie uda Ci się przywrócić właściwego nawilżenia cery udaj się do gabinetu kosmetycznego - kosmetyczka na pewno będzie umiała przywrócić właściwą równowagę i ładny wygląd Twojej skórze.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-04, 08:09   #3
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: sucha skóra

Nie musisz przekopywac calego forum. Na forum znajdziesz haslo [Szukaj] kliknij na nie i wpisz " skóra sucha" a wyswietli Ci wszystkie watki na ten temat;
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-04, 22:41   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: sucha skóra

Hej! Aga! Przy okazji tego wątku dzięki za wskazówkę również dla mnie - ja nawet nie zwróciłam uwagi na to ,że tak łatwo można znależć jakiś temat.Ciągle się uczę , a na wizazu i tak ciągle coś mnie zaskakuje.Pa!
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-28, 14:31   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
moja biedna sucha cera

Mam sucha cere i mimo ze mam dopiero 34 lata mam juz zmarszczki mimiczne pyzy oczach, ustach i zmarszczki na czole. To mnie troche przeraza, bo widze kobiety starsze ode mnie ale z lepsza buzia. Co moge stosowac dla lepszego nawilzenia skory, tym bardziej ze teraz dobita jest przez kaloryfery.
Czy kosmetyka firmy Thalgo sa dobre i co sie dla mnie nadaje?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-06, 19:38   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: moja biedna sucha cera

kosmetyków thalgo nie znam, ale mogę Ci z powodzeniem polecić kosmetyki firmy VICHY ( krem do demakijażu PURETE THERMALE i krem THERMAL S1 lub S2 )-rewelacja; długotrwale nawilżają; cera przesuszona wraca do normy w krótkim czasie. P.S. Do mycia twarzy nie używaj wody z kranu.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-08, 15:49   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: moja biedna sucha cera

O pielęgnacji suchej cery pisałam w poradniku Kosmetyczne ABC. Co do kosmetyków Thalgo to nie będę ich oceniała, powiem tylko ,że nie zrobiły na mnie piorunującego wrażenia a są niestety dość drogie.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-03-30, 17:28   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
moja skora jest strasznie sucha

Moja skora jest tak sucha,ze po umyciu nawet sama woda jest strasznie sciagnieta.Czesto luszczy sie pomimo tego ze urzywam kremu nawilzajacego.Robia mi sie czerwone suche plamy.W dodatku jest tak wrazkiwa,ze nawet zmiana twardosci wody powoduje u mnie wysypki.Co mam z tym zrobic?? Nie mam zadnych innych problemow z cera.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-30, 20:32   #9
AnnaSłaboń
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 10
Re: moja skora jest strasznie sucha

Moja Droga. Ja również mam straszliwie suchą skórę i sposób jedyny to używanie mleczka i toniku 2 razy dziennie - wtedy woda nie podrażnia tak twarzy. Przy czym mleczko zmywam wodą i gdybym nie użyła toniku byłabym cała ściągnięta i różowa. Ponadto mam wypróbowane kremy Avonu głęboko nawilżające na noc i na dzień, ale zależy ile masz lat bo one są od 25 r. ż. żmieniam kremy co jakiś czas ale muszę wracać do tych wyżej wymienionych, bo każde inne nie bardzo nawilżają. Jeśli jesteś młodsza to polecam krem również Avonu mleczny z miodem - równie dobry. Myślę, że Ci pomogłam choć troszkę
melanka
AnnaSłaboń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-30, 20:58   #10
masmonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 14
Re: moja skora jest strasznie sucha

Miałam taki sam problem jesli jeszcze nie bylo jeszcze gorzej.. skora sie strasznie luszczyla..dlatego teraz tmyje twarz raz dziennie bo inaczej pozbywam ja naturalnej bariery ochronnej i uzywam do tego pianki Facial express (Christy cosmetics) i ostatnio wyprobowalam serie garnier intensywna pielegnacja suchej skory kupilam krem do rak , regenerujacy do zniszczonej skory ... i wpadlam na pomysl ze moge go rowniez na twarz..to byl strzal w dziesiatke.. bardzo mi pomogl.. poszukaj go za kilka dni w katalogu kosmetykowe bo wlasnie go zglosilam.. a dzis nabylam krem do ciala i twarzy z tej samej serii .. zobaczymy czy tez jest dobry.. i polecam nabycie tych kosmetykow teraz.. sa jako nowosc w promocyjnych cenach [img]icons/icon7.gif[/img]
masmonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-31, 23:04   #11
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: moja skora jest strasznie sucha

Jeśli problem jest tylko ze skórą na twarzy to przestań używać do mycia twarzy wodę . Zastąp ją mleczkiem, tonikiem. Jeśli nie wyobrażasz sobie mycia bez wody to zacznij stosować mineralną niegazowaną. Jeśli problem dotyczy całego ciała to popytaj o lecznicze preparaty dla osób cierpiących na przesuszanie skóry np. Balneum firmy Hermal lun Oilatum firmy Stiefel. Do kupienia w aptece.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-04-10, 11:27   #12
nika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 4
skóra przesuszona

Witam
Ostatnio moja skóra na twarzy strasznie piecze i łuszczy się, nawet na powiekach. Nigdy do tej pory to mi się nie zdarzyło. Nie wiem czy ją podrażnił krem, ale używam go od dwóch miesięcy i wszystko było ok. Nie wiem co mam teraz zrobić, na razie odstawiłam krem, używam tylko wody i toniku nawilżającego do mycia, ale to nie wiele pomaga. poradzcie mi co mam w tym przypadku zrobić może używać innego kremu(ale jakiego). Bardzo prosze o pomoc bo wyglądam strasznie do tego nie mogę znieść tego swędzenia.Dzięki.
nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-10, 11:55   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra przesuszona

może spróbuj pereł młodości Oceanic AA , opisywałam je w KW. są naprawdę dobre , nie powodują uczuleń i są niedrogie. Poza tym spróbuj okładów z wody termalnej ( najlepsza jest chyba Avene) , ja tak robię gdy mam podrażnienia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.