Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-11, 07:23   #1
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065

Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera


Z okazji premiery kinowej adaptacji książki Patrica Suskinda "Pachnidło" Thierry Mugler Postanowił zinterpretować zapachy pojawiające się w tej niesamowitej książce. Stworzył więc zestaw 14 flakoników 7,5ml i jeden 15ml w którym zamknął zapachy:
Baby, Paris 1738, Atelier Grimal, Virgin Number One, Boutique Baldini, Amor & Psyché, Nuit Napolitaine, Ermite, Salon Rouge, Human Existence, Absolu
Jasmin, Sea, Noblesse, Orgie. 15-stym zapachem jest Aura stworzona podobno z 84 składników charakteryzujących twórczość perfumiarską głównego bohatera ksiązki.

Skład wszystkich zapachów jest podany na specjalnej stronie:
www.leparfum.thierrymugle r.com

Cena jest porażająca - 500 EUR za zestaw. Zestaw będzie limitowany - tylko ok. 1300 egz.
Domyślam się, że nie są to perfumy. Raczej zapachy do wąchania, bo sądząc po książce, niektóre mogą być bardzo kontrowersyjne, a nawet śmierdzące. Jednak bardzo chciałabym je powąchać choć raz - najchętniej oglądając w tym momencie film. Siedziałabym sobie i zmieniałabym tylko fiolki . Marzenie...

Co Wy na to?

Edytowane przez maja79
Czas edycji: 2006-10-11 o 08:59
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 11:55   #2
PolaH
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

Cztałam kiedyś wywiad z Kamilem Sipowiczem, który opowiadał o pewnym kinie w Berlinie. W kinie tym oprócz obrazu i efektów dźwiekowych serwowane sa także zapachy, które rozpyla się w kierunku widowni
Zapaszki są dopasowane do oglądanej właśnie sceny i jak mówił K.S. nie zawsze są miłe (zapach spalin, śmietnika itp..)

Myślę, że "Pachnidło" w talim kinie mogłoby być niezłym przezyciem dla nosa
PolaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 12:21   #3
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

Myślę, że to w ogóle byłoby największe przeżycie kinowe! Jak film oddaje choć trochę klimat z książki, to połączenie niezwykłych wrażeń wizualnych, działania historii na psychikę i niesamowitości zapachów byłoby po prostu jakimś megaprzeżyciem
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 12:36   #4
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Z okazji premiery kinowej adaptacji książki Patrica Suskinda "Pachnidło" Thierry Mugler Postanowił zinterpretować zapachy pojawiające się w tej niesamowitej książce. Stworzył więc zestaw 14 flakoników 7,5ml i jeden 15ml w którym zamknął zapachy:
Baby, Paris 1738, Atelier Grimal, Virgin Number One, Boutique Baldini, Amor & Psyché, Nuit Napolitaine, Ermite, Salon Rouge, Human Existence, Absolu
Jasmin, Sea, Noblesse, Orgie. 15-stym zapachem jest Aura stworzona podobno z 84 składników charakteryzujących twórczość perfumiarską głównego bohatera ksiązki.

Skład wszystkich zapachów jest podany na specjalnej stronie:
www.leparfum.thierrymugle r.com

Cena jest porażająca - 500 EUR za zestaw. Zestaw będzie limitowany - tylko ok. 1300 egz.
Domyślam się, że nie są to perfumy. Raczej zapachy do wąchania, bo sądząc po książce, niektóre mogą być bardzo kontrowersyjne, a nawet śmierdzące. Jednak bardzo chciałabym je powąchać choć raz - najchętniej oglądając w tym momencie film. Siedziałabym sobie i zmieniałabym tylko fiolki . Marzenie...

Co Wy na to?
Nieosiągalne marzenie...

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 12:37   #5
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

O matulko! Na saeans Pachnidła w wersji "zapachowanej sali kinowej" poszłabym i to bardzo.
Ciekawi mnie ty;ko ile by kosztował bilet i do jakiej kwoty bileta by mi maż pozwolił na to iść.
A swoją drogą już czuję zapach: rynsztoka, psiej kupy, tluszczu z beczki ze sledziami, i podobnych swiństw.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 12:42   #6
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

"Najlepsze" byłyby chyba klimaty zapachowe pałacowych wnętrz - o ile pamiętam to jakoś tak szło "król śmierdział capem, królowa kozą" .... strach pomyśleć
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 12:48   #7
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

Jeśli jakimś cudem otrzymam taki zestaw, dziewczyny, z całą pewnością oddam go Wam i to w zupełnie nienaruszonym stanie... Nooo, może poza jedną fiolką, czyli ostateczną kwitnesencją piękna, jeśli udało się ją odtworzyć.
__________________
Mona Lisa
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-11, 17:31   #8
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

Pytanie brzmi tylko,czy owe wątpliwej urody zapachy bie zostają na ciele widowni.Wychodząc z kina nie chciałabym pachnąć śmietnikiem.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 17:35   #9
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

Zapowiada się inteesująco, ciekawa jestem, co tym razem pan Mugler wymyślił. Myślę, że to mógłby być iście surrealistyczny seans. A wszystko za jedyne 2000 pln
megilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 17:38   #10
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Pytanie brzmi tylko,czy owe wątpliwej urody zapachy bie zostają na ciele widowni.Wychodząc z kina nie chciałabym pachnąć śmietnikiem.
hehe, a o takim śmierdzącym filmie trudno będzie zapomnieć...
megilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 18:09   #11
Dallale
Rozeznanie
 
Avatar Dallale
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 718
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

Seans "Pachnidła" w pachnącej sali kinowej musiałby być niezapomnianym przeżyciem, chętnie bym się wybrała

A zestaw Thierry Muglera uważam za świetny pomysł i chciałabym go mieć(i na marzeniach się skończy). Jestem ciekawa, jak jego kreatorzy zinterpretowali zapachy tworzone przez głównego bohatera. Biorąc pod uwagę klimat książki, większość fiolek musi skrywać mroczne aromaty Nazwy też niezwykle intrygujące. Pewnie są to perfumy z kategorii "do podziwiania", ale ja lubię takie eksperymenty zapachowe

Tak apropos, gdzieś, nie wiem czy nie na gazetowym, czytałam, że podobno Aura ma dołączyć do stałej oferty TM, mam nadzieję, że to prawda. Chociaż część tego intrygującego zestawu można byłoby powąchać
__________________

Dallale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-09, 20:34   #12
daigee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 841
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

Cytat:
Napisane przez Dallale Pokaż wiadomość
Tak apropos, gdzieś, nie wiem czy nie na gazetowym, czytałam, że podobno Aura ma dołączyć do stałej oferty TM, mam nadzieję, że to prawda. Chociaż część tego intrygującego zestawu można byłoby powąchać
Ja czytałam o tym na angielskiej stronie. Czy może wie ktoś coś na ten temat?

Uważam, że pomysł koncernu Thierry'ego Muglera jest absolutnie trafiony! Wiele bym dała, żeby przejąć w swoje posiadanie taki zestaw... Czytając książkę wielkrotnie próbowałam sobie wyobrazić (niestety z różnym skutkiem) jak pachniały ten popularne wśród elegantek perfumy Amor i Psyche, przeładowany zapachami sklepik Baldiniego i oczywiście ta ostateczna esencja, która doprowadziła do nagłego rozpasania gawiedzi ...
__________________
***
daigee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 21:08   #13
daigee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 841
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

O jest! Mam...

1. Baby - 'They don't smell the same all over, but they smell good all over.'
2. Paris 1738 - 'It was a mixture of human and animals smell of water and stones and ashes and leather'
3. Atelier Grimal - 'He scraped the meat (...), watered them down, plucked them ...'
4. Virgin number 1 - 'A girl was sitting at the table cleanning yellow plums.'
5.Boutique Baldini - 'It was his ambition to assemble in his shop everything what has a scent'.
6. Amor & Psyche - 'There is too much beramot and too much rosemary'.
7. Nuit Napolitaine - ' The perfume was glorious... It was to Amor & Psyche as a symphony'
8. Ermit - 'Near his watering spot, he discovered a natural tunnel'
9. Salon Rouge - 'His heart was a purple castle. It had a thousand private rooms...'
10. Human Existence - 'There was a basic perfumatory them to odour of humanity a rather simple one, ancidentally...'
11. Absolu Jasmin - 'Jasmin season began at the end of July (...) the flowers were strewn on glass plates...'
12. Sea - 'The sea smell like sail whose billows had caught up water, salt, and cold sun'.
13. Noblesse - 'The latent stench lay lost and unnoticable under the fresh ingedients'.
14. Orgie - 'The air was heavy with the sweet odour of sweating lust and filled with loud cries.'
15. Aura - 'Like a second radiant skin a personal sublimation'


pełne opisy na: http://www.perfume.thierrymugler.com/us/
cena detaliczna - 700$

coś niesamowitego ... Thierry Mugler dowiedli po raz kolejny swojego niezwykłego kunsztu perfumiarskiego. Dzieło autorstwa: Christophe'a Laudamiere'a, Christopha Hornetz'a i Pierre'a Aulasa.
__________________
***
daigee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 09:12   #14
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

Cytat:
Napisane przez PolaH Pokaż wiadomość
Cztałam kiedyś wywiad z Kamilem Sipowiczem, który opowiadał o pewnym kinie w Berlinie. W kinie tym oprócz obrazu i efektów dźwiekowych serwowane sa także zapachy, które rozpyla się w kierunku widowni
Zapaszki są dopasowane do oglądanej właśnie sceny i jak mówił K.S. nie zawsze są miłe (zapach spalin, śmietnika itp..)

Myślę, że "Pachnidło" w talim kinie mogłoby być niezłym przezyciem dla nosa

W Centre Pompidou w Paryżu znajduje się największa biblioteka publiczna miasta, i na samej górze, na ostatnim piętrze jest sala komputrowa w której podczas ostatniego, jak by to nazwać, performance, można było oglądać różne prezentacje i oprócz tego podczas każdej rozpylane były odpowiednie zapachy - zgodne z tym, co było w prezentacji.

A wracając do TM - pomysł rzeczywiście ciekawy (na zrobienie pieniędzy ), chociaż nie wiem czy rozpylanie tych zapachów podczas seansu "Pachnidła" sprawiłoby, że nie wyszłabym z sali, tak jak zrobiłam, w połowie filmu.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 10:38   #15
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

Obawiam się, że jako osoba o wrazliwym żołądku i z gatunku "obrzydliwych" niestety taki seans nie byłby dla mnie - siedzący obok prawdopodobnie słuchaliby odgłosów wymiotowania.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 14:09   #16
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Interpretacja "Pachnidła" Suskinda wg Thierry Muglera

jestem na etapie czytania ksiązki, ale na perfumowy seans chętnie bym się wybrała a propos książka jest powalajaca
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.