Moje problemy i pytania zwiazane z cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-13, 18:23   #1
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Arrow

Moje problemy i pytania zwiazane z cera


Dzien dobry! hmm wlasciwie to juz Dobry wieczor
Wiem ze jest wiele watkow o tradziku, ale jakos nie znalazlam takiego ktory odpowiedalby na moje pytania, otoz ...
Od 12 roku zycia zaczely sie moje problemy z cera. Jednka niestety dopiero rok temu zaczelam regularnie odwiedzac dermatologa. Najpierw antybiotyki, potem jakies papki na noc lub/i preperanty na dzien lub noc. Ten proces trwa do dzis bo chociaz jest roznica (lepiej) cera nie jest do konca wyleczona. Przez te zabiegi moja skora (w niekotrych miejscach np. poliki, broda czyli tam gdzie najczesciej uzywam lekarstw) jest przesuszona,. Dermatolog mowi ze to normalne i tyle. Jedak mi to przeszkadza, bo jak sie uzywam korektora lub pudru to za jakis czas wygladam jakby mi skora schodzila. A rano jak umyje twarz i nie potraktuje jej zadym kremem to rozwiez mam efekt schodzacej skory.
Pytania
1. czy przy skorze tradzikowej mozna uzywac peelingow (dostepnych w sklepach. drogeriach) jezli tak to jakich? Bo np ja slyszam ze one tylko rozprowadzaja wypryski.
2. Czy uzywanie pudru rozswietlajacego, brazujacego lub rozu nie podkresla tylko zlego stanu (tradzik) cery?


Zalaczam zdjecia mojeje cery. 1 - sprzed roku, 2 i 3 - sprzed miesiaca

Pozdrawiam

Edytowane przez kinga(kinia)
Czas edycji: 2008-06-01 o 18:54
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 19:30   #2
yahaska
Raczkowanie
 
Avatar yahaska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Meckenheim
Wiadomości: 308
GG do yahaska
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
Napisane przez kinga(kinia) Pokaż wiadomość
Dzien dobry! hmm wlasciwie to juz Dobry wieczor
Wiem ze jest wiele watkow o tradziku, ale jakos nie znalazlam takiego ktory odpowiedalby na moje pytania, otoz ...
Od 12 roku zycia zaczely sie moje problemy z cera. Jednka niestety dopiero rok temu zaczelam regularnie odwiedzac dermatologa. Najpierw antybiotyki, potem jakies papki na noc lub/i preperanty na dzien lub noc. Ten proces trwa do dzis bo chociaz jest roznica (lepiej) cera nie jest do konca wyleczona. Przez te zabiegi moja skora (w niekotrych miejscach np. poliki, broda czyli tam gdzie najczesciej uzywam lekarstw) jest przesuszona,. Dermatolog mowi ze to normalne i tyle. Jedak mi to przeszkadza, bo jak sie uzywam korektora lub pudru to za jakis czas wygladam jakby mi skora schodzila. A rano jak umyje twarz i nie potraktuje jej zadym kremem to rozwiez mam efekt schodzacej skory.
Pytania
1. czy przy skorze tradzikowej mozna uzywac peelingow (dostepnych w sklepach. drogeriach) jezli tak to jakich? Bo np ja slyszam ze one tylko rozprowadzaja wypryski.
2. Czy uzywanie pudru rozswietlajacego, brazujacego lub rozu nie podkresla tylko zlego stanu (tradzik) cery?


Zalaczam zdjecia mojeje cery. 1 - sprzed roku, 2 i 3 - sprzed miesiaca

Pozdrawiam
tez tak mam ze schodzaca skora...przede wszytskim dobrze ja nawilzaj...pod makijaz koniecznie krem nawilzajacy...dobrze dobrany
podklad i korektor i powinno byc w miare ok....
1.najlepiej zastapic go peelingiem enzymatycznym
2.pudry rozswietlajacae i roze nie podkreslaja zlego stanu w dodatku rozswietlacze rozpraszaja swiatlo i odwracaja uwage od niedoskonalosci..
gratuluje duzej poprawy cerypozdrowki
__________________
~~~***''Boisz się że kiedyś Twoje serce będzie biło nad urodzinowym tortem tragicznie pełnym świeczek i pomyślisz że Twój czas minął ,a Ty nic nie przeżyłeś''***~~~
____________
justine
yahaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 21:11   #3
ciapek
Przyczajenie
 
Avatar ciapek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

nie radze stosowac peelingu.Jezeli masz tradzik jest to niewskazane.Pomaga na krotko,a potem jest jeszcze gorzej.Sama mam tradzik i odkad nie robie peelingu mam lepsza cere(jestem w trakcie leczenia)
ciapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 21:12   #4
ciapek
Przyczajenie
 
Avatar ciapek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Na zdjeciach widac duza poprawe cery.
ciapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 13:22   #5
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
1. czy przy skorze tradzikowej mozna uzywac peelingow (dostepnych w sklepach. drogeriach) jezli tak to jakich? Bo np ja slyszam ze one tylko rozprowadzaja wypryski

tylko enzymatyczne peelingi mozna, ziarniste absolutnie nie wskazane, bo mogą rozsiewać bakretie


Cytat:
2. Czy uzywanie pudru rozswietlajacego, brazujacego lub rozu nie podkresla tylko zlego stanu (tradzik) cery?
nie musi jesli cera przed ich nałozeniem jest dobrze wymatowiona


i gratulaje z wyleczneia cery!!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 15:39   #6
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Wink Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

2. Czy uzywanie pudru rozswietlajacego, brazujacego lub rozu nie podkresla tylko zlego stanu (tradzik) cery?


Zalaczam zdjecia mojeje cery. 1 - sprzed roku, 2 i 3 - sprzed miesiaca

Pozdrawiam[/QUOTE]


Twoja buźka wygląda już b. dobrze, poprawę widać niesamowitą . Gratulacje !!!
Ja miałam dokładnie to samo, ale zaczęłam używać kremów nawilżającyh do cery tłustej i mieszanej i to bardzo pomogło na przesuszone od różnych eksperymentów partie. Też miałam ochotę na rozświetlający, ale efekt był opłakany, ponieważ tak jak napisała Emilia wymaga to dobrego zmatowienia (domowymi sposobami to u mnie chyba nierelane). Puder delikatnie brązujący natomiast bardzo ożywił moją cerę, natomiast po róż sięgam dopiero od niedawna, gdyż wyleczyłam wreszcie moją twarz . I peeling też teraz mi pomaga, a nie szkodzi jak wtedy .
Czego również Ci życzę Powodzenia
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 16:54   #7
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

hmm widze ze sa bardzo rozne opinie o stosowaniu peelingu na cere tradzikowa. A ja potrzenuje czegos co usunie mi ta przesuszona, schodzaca skore, bo to wyglada nienajlepiej.

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
tylko enzymatyczne peelingi mozna, ziarniste absolutnie nie wskazane, bo mogą rozsiewać bakrie
A jak te enzymatyczne dzialaja? Polecicie jakies? Dodam ze od zawsze jestem alergiczka i z dobraniem kosmetykow to u mnie istana maskara (pila mechaniczna heh)

Poprawa cery jest. Szczegolnie jak porownuje sie z zdjeciami sprzed roku. Jednak cera nadal nie jest idalna. Pryszcze, wypryski, wagry, rozszerzone pory, przesuszona skora sa moim (choc nie tak juz duzymi jak rok temu) problemami.
Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie odp

Edytowane przez kinga(kinia)
Czas edycji: 2006-10-15 o 19:49
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-15, 19:06   #8
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Arrow Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Droga Kiniu,

ja też miałam kiedyś taki sam problem. Również w trakcie leczenia buźki różnymi specyfikami miałam problem z suchą skórą. Nie wiem jaka jest Twoja cera ale moja to prawdziwa cholera i musiałam się porządnie namęczyć żeby znaleźć odpowiedni peeling enzymatyczny, który nie pogorszyłby tylko sprawy. W końcu znalazłam Peeling Enzymatyczny Dermiki z serii Meritum. Zużyłam 2 opakowania i nie zauważyłam żeby w trakcie stosowania zapychał pory itd.

To tyle ode mnie
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 10:51   #9
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Ja mam trądzik nie jakiś specjalnie wielki ale taki normalny - pryszcze i te sprawy, a używam peelingu ziarnistego i nie zauważyłam jakiegoś pogorszenia cery. Delikatnie masuję twarz, a po peelingu robię maseczkę z zielonej glonki Dermaglin. Ale zauważyłam że cera jest trochę przesuszona więc musze kupić jakiś kremik nawilżający.
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 12:45   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:

A jak te enzymatyczne dzialaja? Polecicie jakies? Dodam ze od zawsze jestem alergiczka i z dobraniem kosmetykow to u mnie istana maskara (pila mechaniczna heh)
enzymatyczne działają na zasadzie rozpuszczania martwych komórek naskórka, przy czym dzialaja delikatnie i niepodrazniająco, ja tez polecam dermiki, ten chwiali duzo dziewczymnn, w KWC są tez inne godne polecenia
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 15:41   #11
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
enzymatyczne działają na zasadzie rozpuszczania martwych komórek naskórka, przy czym dzialaja delikatnie i niepodrazniająco, ja tez polecam dermiki, ten chwiali duzo dziewczymnn, w KWC są tez inne godne polecenia
no wlasnie przejrzalam KWC i teraz to juz naprawde nie wiem ktory peeling na moja wrazliwa, tradzikowa i przesuszonej po roznych lekach cere wybrac.
Dermiki
Eris, Lirene
Eris, Lirene 2
Oceanic
Pollena-Ewa
ehhh
moze ktos jeszcze pomoze?
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 17:46   #12
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

peelungi króe umiesciłas są łagodne wiec praktycznie mozesz wyrac kazdy, na niego mozesz krem nałozyc, znaczy po uzyciu
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 10:49   #13
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Kiniu, ja teraz używam peelingu enzymatycznego z Ziaji, seria Calma HCL - jakoś tak.Kosztuje coś koło 7 zł, a jest baaardzo przyjemny . W każdym razie białe opakowania z niebieskim dodatkiem. Brdzo przyjemny, jak dla mnie lepszy od Erisa do cery naczynkowej.
truheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 14:18   #14
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

a własnie o tym zapomniałyśmy , a nie ma go w KWC?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 15:17   #15
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
a własnie o tym zapomniałyśmy , a nie ma go w KWC?
jest jest na KWC ale ma 3 gwiazki i moze dlatego nie zwrocilam uwagi.

Emilko tak sie jeszcze zastanawialam nad maseczka (takie w szaszetklach) nie pomoglaby ? Czy lepiej pozostac przy pomysle peelingu (enzymatycznego)? A moze to i to? Jednak znow pojawia sie obawa czy mnie taka maseczka nie uczyli oraz czy pomoze na moja alergiczna, tradzikowa i aktualnie sucha skore? Dodam ze jakos wczoraj na mojej cerze pojawily sie takie czerwone suche plamy. Skora jest tak jakby naciagnieta . W weekend wybiore sie do Naruty i cos wkoncu musze kupic!
Przejrzalam KWC i zwrocilam uwage na maseczki z:
Lirene
Celia
Soraya
a moze cos innego?
Peeling czy maseczka? Jaki i jaka? A moze to i to? Poradzicie?:rolleyes:
Pozdrawiam

Edytowane przez kinga(kinia)
Czas edycji: 2006-10-18 o 15:41
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 10:29   #16
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
Emilko tak sie jeszcze zastanawialam nad maseczka (takie w szaszetklach) nie pomoglaby ? Czy lepiej pozostac przy pomysle peelingu (enzymatycznego)?
ale jaką maseczke? peeling enzymatyczny jak najbardziej, maseczki tez , ale wybierac najlepiej te bez srodków zapachowych , koloryzujących , ze zbyt duza iloscią konserwantów, większosc maseczek to kremy nawilzające , wiec mozesz nawet połozy grubsza warstwe ulubionego ke\remu, nie interesują Cię własnorecznie robione maseczki? znajdziesz wiele przepisów w kosmetyki domowej robity , taka sonda

maseczka erisa taka sobie nic tak szczególnego a duzo kosmerwantów, celia ma wiecej wyciagów

nie ma skłądników soraji ale z tego co piszą jesli chodzi o skłądniki to na tą patrzyłabym najbardziej,
ja mogę polecic maseczke aa z witamina e nawilżająca, LRP maseczka nawilzajaca, ona chyba w saszetkach własnie jest, maseczka bioderma nawilzajaca,
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 15:00   #17
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
maseczki tez , ale wybierac najlepiej te bez srodków zapachowych , koloryzujących , ze zbyt duza iloscią konserwantów, większosc maseczek to kremy nawilzające , wiec mozesz nawet połozy grubsza warstwe ulubionego ke\remu
no wlasnie wiele dziewczyn nakladajac maseczke(a nawet peeling) narzaka ze smierdzi. Jednak ja wychodze z zalozenia ze to sie naklada na jakies krotkie minutki a potem zmywka. Jak cos pachnie to wiadomo ze dodali jakiegos specyfiku zapachowego. A takie "cudenka" czesto na alergiczkach sie oddbijaja.
Chyba zrezygnuje z pomyslu zakupienia maseczki i juz nie dlugo zaopatrze sie w peeling
Co do kremu: Kiedys mi sie skonczyl krem z Erisa, Linere i jakos nie bylo okazji aby odrazu kupic kolejnego i zaczelam uzywac zwyklej Nivey taty Pozostac przy Nivea czy rowniez poszukac czegos innego? A jak tak to czego, do mojej skory?
Dziekuje slicznie za odpowiedzi
Pozdrawiam

Edytowane przez kinga(kinia)
Czas edycji: 2006-10-19 o 15:30
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 16:06   #18
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
Jak cos pachnie to wiadomo ze dodali jakiegos specyfiku zapachowego. A takie "cudenka" czesto na alergiczkach sie oddbijaja.
tak , oczywsicie, masz racje!


Cytat:
do kremu: Kiedys mi sie skonczyl krem z Erisa, Linere i jakos nie bylo okazji aby odrazu kupic kolejnego i zaczelam uzywac zwyklej Nivey taty Pozostac przy Nivea czy rowniez poszukac czegos innego? A jak tak to czego, do mojej skory?
jesli masz rpoblemy z zapychaniem nie powinnas uzywac nivei, przepraszam nie mam czasu czyac całych wątków :jaką masz cerę?wiem ze wyleczyłas sie z trądzika ale z jakim problemem sie zmagasz?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 16:14   #19
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
przepraszam nie mam czasu czyac całych wątków :jaką masz cerę?wiem ze wyleczyłas sie z trądzika ale z jakim problemem sie zmagasz?
nie ma za co przepraszac ! To predzej ja powinnam przepraszac ze caly czas zawracam Ci glowe.

Tradzik wcale nie jest wyleczony. Nadal sie z nim zmagam jednak nie jest juz tak powazny jak rok temu (dla porownania zdjecia w pierwszym poscie). Nadal rowniez lecze sie u dermatologa. Jednak po tych wszystkich specyfikach moja skora aktulanie jest bardzo przesuszona( z tad pomysl o peelingu) i wylglada to tragicznie (jakby schodzila skora). Ostatnio pojawily sie takze czerwone plamki (ktore czasami swedza). Jestem tez alergiczka ( i mysle ze te plamki mogly pojawic sie przez uczulenie od lakieru do paznokci. Lakier zmylam i z nadzieja czekam az plamy znikna).

Co do Nivey tez mi sie wydawalo ze jest zapychaczem, ale pasowal mi pod makijaz jaki wykonuje codziennie (korektor, puder, blyszczyk) i jakos tak pozostalam przy Nivejce. Cos doradzasz?
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-19, 16:37   #20
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
nie ma za co przepraszac ! To predzej ja powinnam przepraszac ze caly czas zawracam Ci glowe.
na wizazu siedze z przyjemnosci lubie pomagac jesli mogę

lakier faktycznie moze uczulac szczególnie jak zaiwerra formaldehyd czy toluen.jesli nie zapycha Cie nivea , śa taki osoby oczywsicie to nie widzę przeciwskazan zebys go nie uzywała , jest perfumowany jesli to Cie tez nie podraznia to mozesz stosowacx go. swietnym kremem jest hydrance optimale , czy hydraphase, gorącop polecam welede z irysem , kremik serenactiv noviderm jest fajny, jeslinei masz tendencji to zapychania - svr hydrantante, iwostin c+e .planete system essentiel, nanobase, lipobase
jesli interesują Cie tansze to gorąco polecam ziaja calma hlc biolipidowy krem ,
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 10:42   #21
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Zazdroszcze tobie takiego pieknego stanu skóry,sama nadal z moją buzia walczę i przegrywam.Jestem posiadaczka cery mieszanej z tendencja do powstawania zaskórników i z tradzikiem mimo że juz troche mam lat. W fazie pogorszenia stanu skóry (kiedy kwitnę) używam peelingów enzymatycznych,jak jest poprawa to delikatne peelingi drobnoziarniste antybakteryjne.co do maziania sie kosmetykami kolorowymi to musze powiedziec, że niestety róze i pudry bronzujące powoduja u mnie wypryski.dlatego ostatnio dałam sie namówić na produkty manhattanu bo sa antybakteryjne i ich roze jako jedyne nie zatykaja porów
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 14:05   #22
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
Napisane przez taniacos Pokaż wiadomość
Zazdroszcze tobie takiego pieknego stanu skóry,sama nadal z moją buzia walczę i przegrywam.
Akurat to zdjecie "po" bylo robione jak mialam jakis lepszy okres, ktory zdarza sie rzadko. Normalnie ciegle mam wagry, pryszcze itp ale napewno jest i tak lepiej niz na zdj nr 1 (pomijajac moje aktualne i mam nadzieje przejsciowe problemy z przesuszeniem cery).
Emilko ten krem z Ziaja bardzo mnie zaciekawil. Jednak wydaje mi sie ze caly czas nie bede mogla go uzywac(dziewczyny wypowiadaja sie ze jest on bardzo gesty i po jakims czasie wyskakuja takie biale krosteczki). Czy jest to spowodowane kremem (ze uzywa go sie przez dluszy czas), a moze zbyt dluzej ilosci nakladania kosmatyku? Krem napewno kupie tylko nie wiem czy stosowac go rowniez pod makijaz (czyli codziennie, korektor + puder) czy tylko na noc i po peelingu? Jeszcze jakies propozycje?
Pozdrawiam i dzieuje za rady
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 14:45   #23
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

poprostu moze zapychac np to caprylic/capric triglyceride przy niewielkiej ilosci krem sie wchłania jednak zostawia taką warstewke ktora po zmatowieniu skrobią np nie robi problemu , inne tańsze to np physiogel , femi ma taki z migdałami ale nie pamietam nazwy chyba migdałowy , weleda z irysem, nawilzajacy iwostinu
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 13:47   #24
kamcia 1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
Napisane przez kinga(kinia) Pokaż wiadomość
Dzien dobry! hmm wlasciwie to juz Dobry wieczor
Wiem ze jest wiele watkow o tradziku, ale jakos nie znalazlam takiego ktory odpowiedalby na moje pytania, otoz ...
Od 12 roku zycia zaczely sie moje problemy z cera. Jednka niestety dopiero rok temu zaczelam regularnie odwiedzac dermatologa. Najpierw antybiotyki, potem jakies papki na noc lub/i preperanty na dzien lub noc. Ten proces trwa do dzis bo chociaz jest roznica (lepiej) cera nie jest do konca wyleczona. Przez te zabiegi moja skora (w niekotrych miejscach np. poliki, broda czyli tam gdzie najczesciej uzywam lekarstw) jest przesuszona,. Dermatolog mowi ze to normalne i tyle. Jedak mi to przeszkadza, bo jak sie uzywam korektora lub pudru to za jakis czas wygladam jakby mi skora schodzila. A rano jak umyje twarz i nie potraktuje jej zadym kremem to rozwiez mam efekt schodzacej skory.
Pytania
1. czy przy skorze tradzikowej mozna uzywac peelingow (dostepnych w sklepach. drogeriach) jezli tak to jakich? Bo np ja slyszam ze one tylko rozprowadzaja wypryski.
2. Czy uzywanie pudru rozswietlajacego, brazujacego lub rozu nie podkresla tylko zlego stanu (tradzik) cery?


Zalaczam zdjecia mojeje cery. 1 - sprzed roku, 2 i 3 - sprzed miesiaca

Pozdrawiam











Droga Kingo! wydaje mi się ze trzeba zacząć szukać pzyczyny od wewnątrz tj. badania, testy alergiczne, pokarmowe- jeśli naprawdę zależy Ci na wyleczeniu. antybiotykami możesz katować bużkę_ porawa będzie, ale niestety kródkotrwała, gdy odstawisz 1-3 m-ce i zazwyczaj zmora powraca. dopuki będziesz stosowała preparaty na skórę z antybiotykami, będzie ona przesuszona i żmudne będzie szukanie na to pomocy w kosmetykach.
kamcia 1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 14:30   #25
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

jak to zmudne? przeciez stosuje sie nawilzacze proste w skladzie ktore koją po kwasach, retinoidach, czy antybiotyjkach
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 12:32   #26
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
Napisane przez kamcia 1234 Pokaż wiadomość
Droga Kingo! wydaje mi się ze trzeba zacząć szukać pzyczyny od wewnątrz tj. badania, testy alergiczne, pokarmowe- jeśli naprawdę zależy Ci na wyleczeniu. antybiotykami możesz katować bużkę_ porawa będzie, ale niestety kródkotrwała, gdy odstawisz 1-3 m-ce i zazwyczaj zmora powraca. dopuki będziesz stosowała preparaty na skórę z antybiotykami, będzie ona przesuszona i żmudne będzie szukanie na to pomocy w kosmetykach.
hmm no to kamcia zes mnie ladnie pocieczyla, a wlasciwie to zdolowala. Mialam juz dawno robione testy alergiczne i wiem na co jestem mniej wiecej uczulona, ale z alergia to roznie bywa. Nie zawsze stosowanie kosmetykow do skory alergicznej jest rozwiazaniem. W moim przypadku czesto tez jeszcze bardziej podraznia. Poprostu metoda prob i bledow.

Wczoraj bylam na zakupach i kupilam krem z Ziaja. Niestety nie kupilam zadego peelingu! Chcialam kupic ten z Eva Natura (bo jest podoniez dobry oraz tani a z kasa u mnie nie njalpeiej) ale nigdzie nie bylo
Jak pytalam sie ekspedientek o peelingi enzymatyczne to 3/10 wiedzialo o co mi chodzi! Masakra. Jak tacy ludzie moga pracowac w kosmetycznych.
Poszukam jeszcze w tym tyg i mam nadzieje ze cos wkoncu zakupie.
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 14:16   #27
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

nie no porażka , a raz była promocja na olay i tak spytałam sie czy mozna przy naczynkach uzywac a ona ze tak i tp a ja ją przy tym złapałam i powiedzialam o składniku ze przy teleangiektazjach niemozna..... nie wiem ale podstawowa wiedze musza miec.

a przepis na eznymatyczny znajdziessz w domowe kosmetyki taki wątek polecam!!!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 17:08   #28
Beatriceee
Raczkowanie
 
Avatar Beatriceee
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 45
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

hej
mozecie mi doradzic, czym usunac grudki podskorne? wystepuja one na brodzie, najbardziej widac je jak sie "naciagnie" skore, oraz na czole, te sa bardziej widoczne:/
wolalabym aby byl to preparat miejscowy, poniewaz skora na policzkach jest raczej wrazliwa. Natomiast w strefie T troche sie przetluszcza. Nie moge stosowac kremow matujacych, po nich skora jest tylko napieta. Na noc stosuje krem olay do cery suchej, mieszanej i normalnej. Na dzien nivea visage young (krem nawilzajacy + lekki podklad), a do mycia johnson's - emulsje do mycia twarzy do skory wrazliwej + tonik odswiezajacy tej samej firmy. Na policzkach sa troche rozszerzone pory. Raz na jakis czas stosuje peeling lirene z miodem, maseczke nawilzajaca z avonu i maseczke oczyszczajaca do strefy T. Dodam ze mam 22 lata. Czy dobrze ja pielegnuje? i czym zlikwidowac te grudki?
Bardzo sobie chwale krem na dzien, sprawia on ze skora wyglada zdrowo, ujednolicony jest koloryt. Ale czy nadaje sie on rowniez na zime, i czy nie jestem do niego za stara?:P Nie ma nic na nim napisane zeby posiadal filtry, to czym je uzupelnic? W ciagu dnia troche przypudruje twarz, ale czy wystarczy?
Z gory dziekuje za odpowiedz i wszelkie rady
Beatriceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 10:48   #29
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

nie ma reguł wiekowych ze za stara na taki krem czy za młoda, trzeba do stanu skóy dopasowac , na grudki mozesz wyprobowac skinoren, acne derm, benzacne, effaklar k , jesli zalezy CI na szybszym czy skutecznijeszym preparacie idz do dermapo retinoidy, z tym ze mozliwy jest wypyp przyszczy , luszczenie. jesli zel do mycia nie ma wysuszajacych alkoholi czy sodium lautyl sulfate mozesz go uzywac jesli ma wymien na cos bez tego. jesli jestes zadowolona z kremu to mozesz go jak najbarziej dalej uzywac. filtry mozesz ałozyc na ten krem np iwostin 40 , anthelios 50 , bioderma spray onesą lzejsze , na zime moze byc on za lekki ale jesli wezmiesz tresciwsze kremy z filktrem np 50 iwostin, avene pomaranczowe to dobre zabezpieczenie na zime
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 14:27   #30
Beatriceee
Raczkowanie
 
Avatar Beatriceee
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 45
Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

minely 3 tygodnie odkad kupilam benzacne (5%) i zaczelam go stosowac.
Jakiejs duzej poprawy nie widac. Te mniejsze grudki na brodzie zniknely, tych na czole tez jest mniej, i co teraz? Kupic benzacne - 10%? czy acne derm? Skora na czole i brodzie jest przesuszona, luszczy sie. Jak raz posmarowalam tym preparatem policzki, to mocno ciągnęło i troche szczypało, skora byla zaczerwieniona, złuszczyła sie, wiec juz wiecej nie zastosowalam na policzkach a mialam nadzieje ze zmniejszy mi troche pory. Nie wiem, czy przez ten preparat, ale na brodzie zrobily mi sie krosty, bola one, nie mozna ich nawet wycisnac Po tygodniu schodza. Juz kiedys tak mialam, wiec nie jestem pewna czy to jest zwiazane z tym preparatem. Ktore z witamin korzystnie wpływaja na cere? Moze to pomoze?
A moze isc do kosmetyczki na mikrodermembrazje? Czy to by pomoglo? Wystarczyla by 1 taka wizyta czy cala seria? Ile to moze mniej wiecej kosztowac? Bardzo prosze o rade
Beatriceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.