Wolontariat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-24, 15:04   #1
*Vivi*
Raczkowanie
 
Avatar *Vivi*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z mroku narastającym w mej duszy....
Wiadomości: 184

Wolontariat


Witam serdecznie! Chciałabym prosic Was kochane wizażanki o pomoc Od dłuższego czasu chciałam należeć do jakiegoś wolontariatu, który ma na celu pomoc dzieciom z Domu Dziecka. Mam znajomego w Samorządzie Uczniowskim w moim LO i przedstawiłam mu moją propozycje stworzenia właśnie takiej organizacji. Powiedział, że nie ma sprawy pogada z przewodniczącym i da mi znać. Do tego muszę jeszcze pójśc na posiedzenie i wszystko, pokolei im przedstawić. W planach wolontariatu są np. Mikołajki, Zając czy Dzień Dziecka, jak równiez różnego rodzaju warsztaty, dzień z książką. Niniejszym jest to Dom Małego Dziecka więc jakieś przyjście z torbą cukierków równiez sprawi im przyjemnośc ale co byście jeszcze zaproponowały? Nie ma to jak szczery usmiech na buzi takiego dziecka Pozdrawiam!
__________________
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
*Vivi* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 15:29   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wolontariat

Poza podstawymi swietami i okazjami ktore wymienilas mozna by zorganizowac:imprezy urodzinowe np. zebrac kika dzieci i raz na 1 miesiac czy 2 zorganizowac urodziny.
jakies wycieczki,chociazby do lasu lub tez jakies dalsze ,wyjscia do teatru,kina,lub tez od czasu do czas przyjsc z jakąs bajka ,filmem na dvd,czytanie ksiazek,wystawy prac i przy okazji licytacje,mozna do tego wciagnac lokalne gazety.
zbiórka ubran,zabawek.
mozna by tez wciagnac jakas prywatne przychodnie ktore zapewnialyby dzieciom raz na jakis czas badanie lekarskie ,dentystyczne a przy okazji jakas pogadanka,zwiedzanie przychodni,komisariatu policji,strazy pozarnej?

mozna tez sprobowac zaprosic kogos znanego kto przeczytalby dzieciom bajke,zdarza sie ze "gwiazdy" tv chetnie na to przystaja.

wszytsko zalezy od wieku dzieci i dogadania sie z dyrektorka domu dziecka.
mysle ze te dzieciaki nie potrzebuja wiele ,wystarczy zeby z nimi byc i pokazac im ze sa wazne i pelnowartosciowe.

powodzenia
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 15:54   #3
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Wolontariat

Ja dopiero zaczynam byc wolontariuszka w Domu Dziecka (bylam tam dopiero 2 razy) i powiem Ci tak, te dzieci maja bardzo dobre warunki materialne (akurat w 'moim' domu) i jedyne czego im potrzeba to okazanie im troche uwagi, troski, pokazanie ze komus na nich zalezy. Ja akurat chodze tam, zeby pomagac dzieciom w odrabianiu lekcji, jak skoncze to wtedy bawie sie z mlodszymi. Maja naprawde bardzo duzo zabawek, wrecz cale kosze, jakies gry itd. i zaraz wciagaja mnie do zabawy, same jakos sie nie bawia. Fajnie by bylo zorganizowac im jakies teatrzyki tak jak juz napisalas, konkursy, bo one sie czasami po prostu nudza, bo co to jest 2 opiekunow na ok. 20 dzieci... Takze nie wysilaj sie na jakies wyszukane pomysly, czasami wazniejsza jest dla nich odrobina czyjejs uwagi
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.