Blond, br±z, br±z, blond... - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesuj± siê stylizacj± fryzur oraz stylingiem. Chcesz pog³êbiæ swoj± wiedzê, podzieliæ siê do¶wiadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2006-10-27, 12:03   #1
ayse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sopot
Wiadomo¶ci: 137

Blond, br±z, br±z, blond...


Witajcie
Jestem bardzo m³od± dziewczyn±, a moje w³osy ju¿ tyle przesz³y. Od dziecka chcia³am byæ blondynk± i zrobi³am to na w³asn± rêkê. Wszystko by³o ok, ³adnie wygl±da³am, ale po jakim¶ czasie w³osy zrobi³y siê takie zó³te i wygl±da³y strasznie...Blleee...i te odrsoty. Stwierdzia³am, ¿e to du¿o roboty nad tymi w³osami, wiêc postanowi³am wróciæ do mojego dawnego koloru czyli br±zu jasnego. Kupi³am farbê ?(orzechowy br±z) Trochê za d³ugo przetrzyma³am farbê i wyszed³ mi baaardzooo ciemny br±z...Strasznie mi siê on podoba³, ale niestety po kilku myciach zrobi³ siê orzrechowy, a potem dalej schodzi³ powolutki. Wkurzy³am siê i wziê³am po jakim¶ czasie kupi³am farbê o kolorze czekoladowym br±zie. Nie wysz³o mi u góry w³osy by³y ja¶niejsze, a na dole jak czarne...Kolor jakby mi zszed³ ale koñcówki nadal s± bardzo ciemnie ;/ Czy jest szansa , ¿e ten kolor w ogóle mi zejdzie? Bo ja bardzo bym jednak chcia³a byæ blondynk±...by³o mi w tym najlepiej Ale niestety moje w³osy teraz s± dwukolorowe...i czekam a¿ ten kolor mi jako¶ zejdzie? to w ogóle mo¿liwe? I zamierzam w przysz³o¶ci u fryzjera zrobiæ porz±dny blond...Czy to dobre rozwi±zanie?
ayse jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 12:55   #2
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Blond, br±z, br±z, blond...

Poniewa¿ jeste¶ m³oda, to nie bêdzie batów
Zawsze po rozja¶nianiu kolor, który nak³adasz wychodzi bardziej intensywny ni¿ pokazany na opakowaniu. W³osy rozjasnione mocniej chwytaj± barwnik. Je¿eli w³osy podczas rozja¶niania dodatkowo siezniszczy³y, farba sie wyp³ukuje. Mog³a¶ spokojnie kupiæ ¶redni b±d¼ ciemny blond i mia³aby¶ w³osy w br±zie. Niepotrzebnie te¿ na³o¿y³a¶ ciemn± farbê po raz drugi, wzmocni³a¶ tylko ciemny chemiczny barwnik, teraz nawet fryzjer niewiele pomo¿e. Do blondu, je¶li chcesz przej¶æ, musisz to zrobic stopniowo, najlepiej pasemkami. Ale przede wszystkim musisz odzywiæ w³osy, poniewa¿ istnieje du¿e prawdopodobieñstwo, ze przy rozja¶nianiu b±d¼ ¶ci±ganiu koloru, w³osy Ci siê spal±.

Na koniec ma³a wskazówka odno¶nie doboru odcieni. Uwa¿aj na odcienie - pamiêtaj przy zmianie koloru, aby wybieraæ t± sam± tonacjê,tzn. je¶li mia³a¶ ciep³y blond,np. z³oty to br±z równie¿ powinien byc w ciep³ej tonacji, je¶li wybierzesz ch³odny odcieñ istnieje ogromne ryzyko, ¿e w³osy wyjd±...ZIELONE.
__________________
.Portfolio
Zapraszam te¿ na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 15:35   #3
ayse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sopot
Wiadomo¶ci: 137
Dot.: Blond, br±z, br±z, blond...

O jeju W³osy napewno mam zniszczone, próbujê je odbudowaæ:/ Tylko nie wiem co zrobiæ, ¿eby ten baardzo ciemny br±z zszed³ mi z po³owy g³owy :/ NIe odpowiedzia³a¶ mi na pyt. czy jest mo¿liwe to, ¿e kolor mi bêdzie stopniowo schodzi³ :/
ayse jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 15:45   #4
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomo¶ci: 6 790
Dot.: Blond, br±z, br±z, blond...

Cytat:
Napisane przez ayse Poka¿ wiadomo¶æ
O jeju W³osy napewno mam zniszczone, próbujê je odbudowaæ:/ Tylko nie wiem co zrobiæ, ¿eby ten baardzo ciemny br±z zszed³ mi z po³owy g³owy :/ NIe odpowiedzia³a¶ mi na pyt. czy jest mo¿liwe to, ¿e kolor mi bêdzie stopniowo schodzi³ :/
Kolor bêdzie siê trochê wyp³ukiwa³. Szampony przeciw³upierzowe lepiej "spieraj±" kolory, wiêc je¶li chcesz szybciej pozbyæ siê tego br±zu zaopatrz siê w jaki¶ szampon tego typu.
Angel@ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-28, 18:53   #5
ayse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sopot
Wiadomo¶ci: 137
Dot.: Blond, br±z, br±z, blond...

Oo spróbujê i zobaczê co z tego bêdzzie
ayse jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-31, 14:29   #6
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Blond, br±z, br±z, blond...

Cytat:
Napisane przez ayse Poka¿ wiadomo¶æ
O jeju W³osy napewno mam zniszczone, próbujê je odbudowaæ:/ Tylko nie wiem co zrobiæ, ¿eby ten baardzo ciemny br±z zszed³ mi z po³owy g³owy :/ NIe odpowiedzia³a¶ mi na pyt. czy jest mo¿liwe to, ¿e kolor mi bêdzie stopniowo schodzi³ :/
Oczywi¶cie, ¿e odpowiedzia³am na Twoje pytanie: "Je¿eli w³osy podczas rozja¶niania dodatkowo siezniszczy³y, farba sie wyp³ukuje."
Je¿eli masz zniszczone w³osy nie radzê u¿ywaæ szamponu przeciw³upie¿owego, poniewa¿ w³osy po nim stana sie bardziej sztywne, a w efekcie bardziej ³amliwe.
__________________
.Portfolio
Zapraszam te¿ na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-31, 16:53   #7
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomo¶ci: 2 431
Dot.: Blond, br±z, br±z, blond...

Ayse, madziunia zasadniczo dobrze radzi , jednak, je¶li barwnik na w³osach sie utrwali³ ( niepootrzebnie nak³ada³as farbê jeszcze raz) jest ma³e prawdopodobieñstwo , ¿e kolor zejdzie do koñca, w³asciwie nie liczy³abym na to, nawet jesli w³osy poprzednio by³y rozjasniane , spodziewaj siê raczej niejednolitego koloru.. Najlepsze co mo¿esz zrobiæ to od¿ywiac teraz w³osy i przygotowac je na wizytê u fryzjera ( nie radze samodzielnie po takich przej¶ciach d±¿yæ blondu , to bêdzie wymaga³o wiêkszego do¶wiadczneia, prawdopodobnie najpierw ¶ci±gniêcia ciemniejszego koloru , lub rozja¶nienia a potem na³o¿enia na to jeszcze odcienia)
To czy zabieg bêdzie wykonywany pasemkami zalezy od fryzjera i stanu twoich w³osów, jesli sa cienkie i bardzo zniszczone, zabieg pasemkami paradoksalnie mo¿e im jeszcze zaszkodziæ, zdarza siê , ¿e fryzjer nie nak³ada pasemek w nowym miejscu , ale tak¿e wchodzi na stare pasemka, wtedy w³osy w tych miejscach niszcz± siê okropnie, zdarza siê , ze sa jak guma balonowa ( w najlepszym przypadku) lub sie przepalaj±..
Wiêc radze najpierw podci±c w³osy ( aby pozbyc siê ewentualnych zniszczonych koñcówek- pamiêtaj tez , ze na krótszych w³osach szybciej dochodzi siê do ja¶niejszego koloru bo ilo¶æ przestrzeni , gdzie mog± wyj¶æ rózne nbiepo¿±dane odcienie jest mniejsza poprostu ) i odzywiaæ je, jesli masz w³osy zniszczone, to rzeczywi¶cie szampon przeciw³upie¿owy mo¿e ich kondycje pogorszyæ, gdy¿ jest do¶c drapie¿ny.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fryzury i styling


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.