Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-02, 13:38   #1
komyszka
Przyczajenie
 
Avatar komyszka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8

Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help!


Witam!

I od razu ad rem kobitki:- problem jak w temacie. Jakich kosmetyków używać? Jakie zabiegi profesjonalne? Naprawde sama juz zaczynam sie gubić, kosmetyki na jeden problem (np. do cery tłustej) wykluczają użycie kosmetyków na drugi problem (np. naczynka) a razem wzietych lepiej nie stosować ze wzgledu na trzeci problem. Oszaleć można. Nigdy nie miałąm super cery ale po ciąży to juz przesada. Co robić? Czytałam troche w archiwum ale tam był problem taki jak mój ale bez tych nieszczesnych rozszerzonych porów Zatem help!- co na tłusta naczynkowa cera z rozszerzonymi porami????
__________________
Z powrotem do gwiazd.....
komyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 14:23   #2
ambrozja
Przyczajenie
 
Avatar ambrozja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27
Dot.: Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help!

to ja się podłaczam pod pytanie bo mam ten sam problem
__________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć."
ambrozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 18:32   #3
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help!

skóę nalezy traktowac jako szczególnie wrazliwa czyli takie preparaty kupowac


Wasze problmey są zebrane w wątku którey utworzyłam problemy skórne sprawdz zanim zadasz pytanie http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=141281
oto wątek tam są identycznie Wasze rpoblemy jesli przeczytacie i jeszcze wątpliwosci bedą chetnie odpowiemy na pytania


podaje klka moich odpwedzi


Witaj na forum powinnaś kierować się przy wyborze kremów na cerę wrażiwą. jeśli dajesz sobie radę z przetłuszczającymi się partiami to ciesze się rozumiem , ze zaskórniki tylko na nosie i ewentualnie na czole ,, ale na policzkach nie?bo napisałaś to troche zawile.

Cytat:
Cytat:
Skóra na moich policzkach jest sucha i reaguje na wszelkie kremy podrażnieniem, na domiar złego występują na niej krostki, rozszerzone pory i zaskórniki. Nos i czoło dalej mi sie błyszczą, ALE Z TYM SOBIE DAJĘ RADĘ.
jesłi masz policzki tylko suche i wrazliwe to poleciłabym Ci LRP hydranorme, konsystencja bogatsza jednal przy cerze suchej sprawdzi się. ogólnie postaw na dobre nawilżenie . jeśli nie lubisz gęstych konsystencji to może hydrance optimale legere, ten możesz używać na partie przetłuszczajace się też bo jest on do cery tłustej i mieszanej. fajnym kremikiem jest też toleriane do cery szczególnie wrazliwej. prepraraty te zawieraja przede wszystkim wodę termalną która przyniesie Ci ukojenie na wrażliwych partiach twarzy. jeszcze svr ma fajną serię hydratante do skóry suchej i normalnej skłonnej do przesuszania.


to mżesz oczyszczac się u kosmetyczki, może zrobić Ci też zabieg ultradzwiękami , z preparatami odpowiednio dobranymi.naświetlania lampą sollux w salonie, wyciszy i korzystnie płynie na wrazliwa cerę.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 20:11   #4
komyszka
Przyczajenie
 
Avatar komyszka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8
Dot.: Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help!

P. Emilko- dziękuje za sugestie. Wczytałam sie hmmm...-dogłebniej i powiedzmy ze coś nie coś sobie ustaliłam. Nadal jednak za bardzo nie znam odpowiedzi na pytanie jak zwężać pory przy mej tłusto-naczynkowej cerze? kwasy BHA?PHA? planuje zakup effaklar k. lecz jakie do tego filtry aby z mej tłustej buźki nie spłynął w sekunde cały makijaż?
i w ogóle jaki krem na zimę?
a przy okazji- jaki puder i podkład Pani moze mi polecić? (konkretne nazwy). mam wrażenie ze przetestowałam już tone kolorówek i nic niestety, lacznie z osławionym revlon colorstay i lasting performance nie działa. i nie chodzi juz nawet o mat- pogodziłam sie ze w najlepszym wypadku trwa on u mnie 4-5 godzin. lecz wiekszosc podkładów i pudrów niemiłosiernie eksponuje mi pory. zatem co Pani radzi? (oprócz wizyty u dermatolloga i zabiegów u kosmetyczki które mam w planach). pozdrawiam i dziekuje!
__________________
Z powrotem do gwiazd.....
komyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 12:42   #5
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help!

Cytat:
Nadal jednak za bardzo nie znam odpowiedzi na pytanie jak zwężać pory przy mej tłusto-naczynkowej cerze? kwasy BHA?PHA?
tak nawet AHA odpadaja bo nei sa dla naczynkowców i nei maja mozliwosci przenikania przez łooj, BHA i mozesz polaczyc z PHA
Cytat:
w ogóle jaki krem na zimę?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=152254
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=154893
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=152904

Cytat:
. lecz jakie do tego filtry aby z mej tłustej buźki nie spłynął w sekunde cały makijaż?
polecam watek o matowieniu sie skrobią kukurydziana czy ziemniaczana, najlzeszy filtr jak dla mnei i dla wielu to anthelios do tłustej i mieszanej, szybko sie wchłaniajacy



Cytat:
a przy okazji- jaki puder i podkład Pani moze mi polecić? (konkretne nazwy). mam wrażenie ze przetestowałam już tone kolorówek i nic niestety, lacznie z osławionym revlon colorstay i lasting performance nie działa. i nie chodzi juz nawet o mat- pogodziłam sie ze w najlepszym wypadku trwa on u mnie 4-5 godzin.
zobacz z tą skrobią bo ona fajnie matuje, spojrz w wątek w watek znalazłam sposob na tłusta cere tam jest o oliwce hippa.
wklepuj gąbeczka podklad tak one beda mneij widoczne

i nei jestem pani
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 13:10   #6
komyszka
Przyczajenie
 
Avatar komyszka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8
Talking Dot.: Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help!

Zatem...Emilko- dziekuje za podpowiedzi.
Ide walczyć .......
__________________
Z powrotem do gwiazd.....
komyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 14:18   #7
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help!

Mam dokladnie identyczny problem...tlusta, naczynka i rozszerzone pory. Z naczynkami na razie postanowilam walczyc od wewnatrz za pomoca rutinoscorbin. To naprawde dziala...i juz od 1,5 roku go biore (efekty widoczne sa po wlasnie tak dlugim czasie regularnego przyjmowania). Mysle, ze za jakis czas zdecyduje sie slady usunac laserem. Co do cery tlustej wydaje mi sie, ze swietna jest tu glinka zielona. Kupuje ja w sklepie zielarskim w proszku (jest tania). Do lyzeczki glinki dodaje pare kropel wody, mieszam na papke i na buzke. Pomaga wchlaniac tluszcz i zanieczyszczenia, zweza pory oraz pomaga usunac wagry...od paru miesiecy robie ja co drugi dzien. cera naprawde sie poprawila i nie jest juz taka wrazliwa. Jedyna sprawe jest dla mnie teraz odpowiedni dobor kremu na zime, bo kremy te sa dla mnie zwykle za tluste.
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-06, 18:08   #8
komyszka
Przyczajenie
 
Avatar komyszka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8
Dot.: Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help!

Przechlapane mamy- tzn my kobietki z taką właśnie cerą Rozumiem ze 1 problem, no dwa. Ale czemu od razu 3 na raz?? To z lekka nie fair. W dodatku jesteśmy zdecydowanie w niszy kosmetycznej
Ja równiez stosuje rutino ale DEFINITYWNIE nie bede czekała ponad rok na efekt. Pół roku to absolutnie maximum jakie daje danemu specyfikowi (powiedzmy kosmetyk) na działanie z widocznym rezultatem. Spróbuje troche "powojować" z problemem na włąną rękę. Jednak jesli w miare w rozsadnym czasie nie zobacze rezultatów zdam sie na fachowców. W ogóle dzis jestem nastawiona bojowo i definitywnie bo juz maxymalnie zaczynają mnie wkurzac "plony" poporodowe (m.in "cudowny" stan mojej cery) i czuje ze nadchodzi czas radykalnych cięć!
__________________
Z powrotem do gwiazd.....
komyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 11:41   #9
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help!

Cytat:
Napisane przez komyszka Pokaż wiadomość
Przechlapane mamy- tzn my kobietki z taką właśnie cerą Rozumiem ze 1 problem, no dwa. Ale czemu od razu 3 na raz?? To z lekka nie fair. W dodatku jesteśmy zdecydowanie w niszy kosmetycznej
Ja równiez stosuje rutino ale DEFINITYWNIE nie bede czekała ponad rok na efekt. Pół roku to absolutnie maximum jakie daje danemu specyfikowi (powiedzmy kosmetyk) na działanie z widocznym rezultatem. Spróbuje troche "powojować" z problemem na włąną rękę. Jednak jesli w miare w rozsadnym czasie nie zobacze rezultatów zdam sie na fachowców. W ogóle dzis jestem nastawiona bojowo i definitywnie bo juz maxymalnie zaczynają mnie wkurzac "plony" poporodowe (m.in "cudowny" stan mojej cery) i czuje ze nadchodzi czas radykalnych cięć!
No wlasnie ale co zrobic. Zauwazylam, ze my Polki mamy wielkie problemy z cera...jak tylko wracam do polski, zeraz wyskakuja mi rozne dziwne rzeczy..Mysle, ze to za sprawa po peiwrsze wody (jej jakosc pozostawia wiele do zyczenia, wiec mysle, ze warto do mycia twarzy uzywac wody mineraslnej)..po drugie odzywianie sie. Nasze produkty sa bardzo nasaczone chemia, nie wspomne juz o owocach i warzywach importowanych. Poza tym kuchnia polska jest fgeneralnie tlusta. od kiedy moj sposob odzywiania sie zmienil (mnostwo warzyw swiezych i gotowancyh, owocow oraz mniej smazonego) cera rowniez sie bardzo poprawila. Ucze teraz moja mame gotowac lekkostrawnie, moja siostra nie ma wiec takich problemow z cera jak ja mialam i moj brat.
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 14:33   #10
komyszka
Przyczajenie
 
Avatar komyszka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8
Dot.: Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help!

Niestety- u mnie stan cery nie ma nic wspólnego z odżywianiem (prawie zawsze jadłam "zdrowo" pozwalając sobie na grzeszki kulinarne raczej rzadko)czy wodą (juz dawno traktuje buzie wodami niekranowymi). Rownież za granicą z moją cerą nie dzieją sie rzadne pozytywne cuda. To po prostu geny i hormony. Ale łatwo się nie poddam!
__________________
Z powrotem do gwiazd.....
komyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 09:33   #11
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help!

Cytat:
Napisane przez komyszka Pokaż wiadomość
Niestety- u mnie stan cery nie ma nic wspólnego z odżywianiem (prawie zawsze jadłam "zdrowo" pozwalając sobie na grzeszki kulinarne raczej rzadko)czy wodą (juz dawno traktuje buzie wodami niekranowymi). Rownież za granicą z moją cerą nie dzieją sie rzadne pozytywne cuda. To po prostu geny i hormony. Ale łatwo się nie poddam!
Dzielna dziewczyna
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-08, 14:30   #12
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Tłusta+naczynka+rozszerzo ne pory=help!

Cytat:
Zatem...Emilko- dziekuje za podpowiedzi.
Ide walczyć .......
mnie ma sprawy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:34.