depilacja intymna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-08, 13:03   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

depilacja intymna


Zdecydowałam się na depilację intymną woskiem(gorącym?) w gabinecie kosmetycznym. Chciałam zapytać ekspertki, czy to dobra decyzja - mam skórę z problemami naczynkowymi i skłonność do siniaków? A te okolice są takie delikatne...Do tej pory używałam depilatorów w kremie ( a i tak "dogalałam" resztki, ale włoski szybko odrastały, a często były czerwone ślady przez pierwsze dni)
Proszę o pilną odpowiedź, bo wizyta zamówiona, a może trzeba będzie odwołać?....
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-08, 13:16   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: depilacja intymna

Z tego co ja się orientuję przy problemach z naczynkami nie powinno się stosować depilacji woskiem tymbardziej na gorąco. Także raczej zrezygnuj, Twoja kosmetyczka powinna Cię o tym przed depilacją poinfirmować. Polecam Ci krem do depilacji Veet Sensitive, bardzo dobry skuteczny( ja trzymam 10 minut) tylko..jak wszytskie kremy niby ma osłabiać odrastanie a tego nie robi, trzeba co kilka dni, a to nie jest tanie Pozdrawiam Alicja
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-04, 18:15   #3
lysa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 17
depilacja stref intymnych

mam okropne podrażnienia po depilacji (krostki które okropnie bolą) co robić, próbowałam wielu rzeczy (ciepła kąpiel, pilling itp.) POMOCY
lysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-04, 18:29   #4
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: depilacja stref intymnych

W ciągu ostatniego miesiąca ten temat był na forum kilka razy. poczytaj tutaj:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1049274458
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1051054165
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1051444006

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-04, 18:52   #5
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: depilacja stref intymnych

Jak zwykle: BW is the best))))))))))))
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-04, 18:59   #6
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: depilacja stref intymnych

Catherine napisał(a):
> Jak zwykle: BW is the best))))))))))))

NOOOOOOOOOOO!!!!!!!!! [img]icons/1cmok.gif[/img] [img]icons/icon29.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-16, 22:25   #7
konti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3
depilacja okolic intymnych

Hej Dziewczyny! Chciałam się Was zapytać jakich sposobów używaćie żeby pozbyć się włoskw łonowych? Ja mam z tym duży problem ponieważ jak ogolę się maszynką to wówczas po 1 dniu zaczynają już pojawiać się nowe mikroskopijne włoski, które podrażniają moją skórę (pojawiają się takie czerwone kropeczki wokół włosków)i przyznam że troszkę to boli. Nie wiem czy macie jakieś przyjemniejsze sposoby? jeśli tak to błagam podzielcie się nimi. Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.
konti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-17, 06:07   #8
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: depilacja okolic intymnych

A krem, np. Veet duo bikini?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 09:23   #9
k.k
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: depilacja okolic intymnych

ja nie polecam kremów do depilacji, bo dla skóry wrażliwej /a wnioskuję, że taką masz, skoro pojawiają się u Ciebie kropeczki/ potrafi wywołać jeszcze gorsze skutki niż sama golarka. Przetestowałam na sobie.
Mój patent to dalsze używanie golarki, a po depilacji smarowanie się kremem podanym na obrazku. Jest to krem łagodzący podrażnienia, podobno krosteczki zanikają. Tak mówiły dziewczyny go używające. I w dodatku to tani sposób. Krem z tego co widziałam na KW kosztuje zaledwie w granicach 6 zł.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1247.jpg (9,7 KB, 166 załadowań)
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 14:37   #10
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: depilacja okolic intymnych

Ciepły wosk ,depilacja wykonana fachowo u kosmetyczki - efekt gładkiej skóry na ok 3- 4 tygodnie - sposób może nie zbyt przyjemny ale skuteczny.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 14:42   #11
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: depilacja okolic intymnych

mam pytanie-ile taki zabieg kosztuje? i jakiego kalibru to ból-tak w skali od 1 do 10? ps.depilatory budzą we mnie paniczny lek, więc trochę boję się wosku-tak na wyrost.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-17, 14:52   #12
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: depilacja okolic intymnych

Cena zależy od gabinetu, miasta , itd. W moim Studio 29zł - zabieg obejmuje linię bikini (taką jak życzy sobie klientka- bez dopłat za większy zabieg) oraz depilację włosków z górnej części ud - także tuż pod pośladkami - tak aby można było założyć mocno wycięty kostium lub bieliznę, ampułka opóźniająca odrost włosów i zapobiegająca ich wrastaniu 6 zł.Jeśli używałaś depilatora to ból przy depilacji woskiem jest zdecydowanie mniejszy. Jest to kilka sprawnych pociągnięć. Skali nie ocenię gdyż nie wiem jaki to jest ból w skali 1 a jaki w skali 10 .
Ja np. nie wytrzymam borowania zęba bez znieczulenia - a wosk nie sprawia mi aż takiego bólu abym miała bać się tego zabiegu.Podkreślam - zabieg musi być przeprowadzony sprawnie , fachowo - wówczas jest mniej bolesny i bardziej skuteczny.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 15:16   #13
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: depilacja okolic intymnych

bardzo dziękuję za odpowiedź.w takim razie chyba się wybiorę na taki zabieg.
ps.dla mnie z kolei wizyta u dentysty to pestka-zero bólu.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 19:05   #14
wiewiorra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 20
Re: depilacja okolic intymnych

Co to za ampulka?
wiewiorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 21:32   #15
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: depilacja okolic intymnych

Ampułki Maystar , dobre są również ampułki De Noyle's oraz żel opóźniający odrost włosów też tej firmy - do kupienia w gabinetach kosmetycznych.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-24, 18:36   #16
domij
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 2
depilacja intymna

Czy ktos moze mi pomoc w odnalezieniu na terenie woj. Slaskiego, studia kosm. gdzie zostanie profesjonalnie wykonana depilacja intymna? niestety, juz raz sie nadzialam na potwornie skrepowana pania ktora zaryzykowala zrobic to pierwszy raz na mnie, skonczylo sie bolesnie i nieprzyjemnie, poklejona woskiem i obolala, lecz wciaz owlosiona, poszlam do domu... pomozcie mi prosze...
domij jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-25, 01:38   #17
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: depilacja intymna

ja taka depilacje przeprowadzam sama w domu za pomoca wosku na cieplo Veet.daje super efekt!!!i niemusisz tracic czasu na szukanie dobrej kosmetyczki polecam
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 18:47   #18
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: Re: depilacja intymna

mam pytanie do kosmetyczki.

Gole sie maszynka w miejsach intymnych i nie jestem w pelni zadowolona.
Mam problem z wrastajacymi wloskami. Nieraz gole sie calkowicie ze wszystkich wloskow. Problem wrastania nie pojawil sie nigdy 'tam glebiej', nigdy nie mialam tego problemu na wargach sromowych, jednak problem z wrastaniem pojawia sie na wzgorku lonowym. Dzieje sie tak tylko po maszynce. Czasem po goleniu pojawiaja sie czerwone plami, ale nawet jak ich nie ma to wlosy nadal wrastaja.
Probowalam juz tylko nowych maszynek (jedno urzycie i do kosza), probowalam tez i tych nieco stepionych. Efekt taki sam.

Nie uzywam kremow do depilacji poniewaz zawsze zostawiaja szczecinke ktorej nawet zgolic nie moge bo mam podraznienie. Nie uzywalam jeszcze wosku poniewaz mam tendencje do blizn (nawet ugryzienie komara zostawia slad na 2 lata) wiec sie boje. Z tego samego powodu obawiam sie depilatorow elektrycznych.

Od jakiegos czasu depiluje sie penseta (calodniowe zadanie). Nie boli az tak, blizn nie ma i przedewszystkim wlosy odrastaja normalnie, bez wrastania. Probowalam juz rozmawiac o tym z kilkoma kosmetyczkami ale kazda rozkladala rece.

Czy jest jakis sposob aby wloski nie wrastaly? Czy powinnam sie obawiac depilacji woskiem przy skorze z ogromna tendencja do blizn (w tym rozstepow). Nie mam cery naczynkowej, ale mam bardzo cienka. Cere na ciele jak i na twarzy mam normalna. Problem wrastania nie pojawia sie nigdzie indziej tylko na wzgorku lonowym. I tylko w przypadku maszynki. Czy sa jakies kremy po, albo jakies techniki golenia sie pomocne przy walce z tym np.ciepla woda, zimna woda, cokolwiek? I jaki rodzaj depilacji dla mojej skory bylby odpowiedni w tych okolicach.
Dodam jeszcze ze jestem rudzielcem o bardzo jasnej karnacji choc bez piegow (kilka na nosie).

Edytowane przez koralik24
Czas edycji: 2011-02-04 o 18:53
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 06:27   #19
fankafioletu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
woskowanie bikini a podrażnienia

Hej, mam pytanko - chcę iśc do kosmetyczki na woskowanie bikini (1szy raz) ale mam podrażnienia od maszynki (krostki) - czy w tym przypadku robi się zabieg czy nie? A może woskiem na zimno? Niektóre salony taki oferują ale nie wiem na czym to polega i czy jest tak samo skuteczne co na ciepło.

Pytanko nr 2 - czy po woskowaniu robia sie jakies podraznienia? Chodzi o to ile wczesniej mam isc przed rozbieraną randką zeby skora doszla do siebie, bo pewnie jest potem zaczerwieniona.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
fankafioletu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 08:22   #20
martaaa001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 21
Dot.: woskowanie bikini a podrażnienia

Hej. Ja byłam 2 x na depilacji brazylijskiej Po goleniu maszynką moja skóra też jest zawsze podrażniona, a po depilacji woskiej nie było inaczej. Powiem nawet, że przez pierwsze ok 3-5 dni jest na tyle strasznie, że nie można pokazać się chłopakowi Potem krostki/strupy schodzą i można cieszyć się gładkością.. Przez jakieś 2-3 tygodnie. Aczkolwiek nie u wszystkich występuje zapalenie mieszków włosowych, także spróbuj. Może będziesz jedną z tych szczęściar Pozdrawiam
martaaa001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 11:35   #21
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: woskowanie bikini a podrażnienia

a ja za to po depilacji woskiem owszem jest gładziutko i przyjemnie przez jakiś czas ale.... włosy po wosku tak strasznie mi wrastają że jest to nie do wytrzymania... mogłabym się cały czas drapać... jeśli po woskowaniu nie robię codziennie peelingu tej okolicy zwykłą gąbką to idzie się zadrapać... po depilacji depilatorem jest to mniej odczuwalne nie wiem czemu bo wszyscy mówią że po wosku włosy mniej wrastają u mnie jest na odwrót... czy to chodzi o bikini czy o nogi obojętnie.. po wosku zawsze wszystko zaczyna wrastać... dlatego nie mam pojęcia już czym i jak się golić depilować... po maszynce też zostają krostki... i też włosy wrastają i do tego boli jak nie wiem jak zaczynają odrastać...przy wosku jedynie to dobre że efekt na dłużej... a jak jest z pachami? bo ja się zastanawiam ale się boję bo tak strasznie delikatna skóra a do tego węzły chłonne i w ogóle boję się że można sobie krzywdę zrobić...:/
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 15:23   #22
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: woskowanie bikini a podrażnienia

Jeśli ktoś ma tendencje do wrastania włosków to wosk zdecydowanie odradzam, jako że woskiem zrywa się pod włos co tak naprawdę oznacza, że włoski są urywane a do tego łatwo podraznić naskórek. Polecam depilację pastą cukrową, zabieg jest mniej bolesny, nic nie wrasta, wolniej odrastają włoski, są słabsze a przede wszystkim po 2 dniach nie ma śladu po zabiegu. Skóra jest gładka i niepodrażniona. Pasty nie podgrzewa się, więc nie ma żadnych przeciwwskazań i nie uczula.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:46   #23
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: woskowanie bikini a podrażnienia

wosk na te rejony odradzam!
ja oprócz podrażnienia i krostek, wrastania, miałam siniaczki/krwiaczki po wyrywaniu włosa.
Ma-sa-kra.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:51   #24
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: woskowanie bikini a podrażnienia

Osobiście wolę pastę od wosku, nie mam po niej podrażnień
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 22:04   #25
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: Re: depilacja intymna

ponawiam pytanie:
czy skora sklonna do blizn i rozstepow produkujaca mala ilosc pigmentu moze uzywac wosku kosmetycznego albo depilatora elektrycznego w miejscach intymnych? Nie mam skory naczynkowiej - ale bardzo cienka na calym ciele.
Ignorujac bol, czy sa jakies przeciwskazania do stosowania depilatorow elektrycznych w miejscach intymnych (pachwiny, wokol odbytu, wargi wieksze, wzgorek lonowy)?
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:46.