Żółto-pomarańczowe po dekol. - co na to? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-10, 16:21   #1
karolka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 63
Question

Żółto-pomarańczowe po dekol. - co na to?


Pomocy!!! Zdekoloryzowałam farbowane włosy z niewielkim odrostem (ciemny popielaty blond) i teraz mam jasne żółto-pomarańczowe, przy skórze jaśniuteńkie żółte, gdzieniegdzie prawie białe
Chcę połóżyć farbę kryjącą w niezbyt ciemnym kolorze.
Myślę o excellence creme jasny popielaty blond 8.1 ale boję się, czy nie wyjdzie zielonkawy?
A może ten kolor zmieszać z jakimś neutralnym odcieniem, np. ex. cr. 9 - bardzo jasny blond lub 7 - blond? A może jest jakaś inna opcja? Zaznaczam, że na wizytę u fryzjera mnie nie stać, więc chodzi mi o domowe sposoby na ukrycie tej paskudnej jajecznicowatej żółci
karolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 16:37   #2
karolka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 63
Dot.: Żółto-pomarańczowe po dekol. - co na to?

Pomocy, proszę!!!
Dodam, że nie chcę mieć bardzo jasnych włosów tylko raczej jakiś średni blond, nie zielony ani rudy...
karolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 16:45   #3
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Żółto-pomarańczowe po dekol. - co na to?

setki wątków na wizazu odnośnie dekoloryzacji
skorzystaj z wizazowej wyszukiwarki - wpisz "dekoloryzacja" i zobacz co pisaly dziewczyny, jakich farb i odcieni uzywały po niej
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 17:05   #4
karolka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 63
Dot.: Żółto-pomarańczowe po dekol. - co na to?

Cóż... przekopałam forum wzdłuż i wszerz i nie znalazłąm satysfakcjonującej odpowiedzi. Chyba po prostu zaryzykuję z tym jasnym popielatym blondem - który ponoć wcale taki jasny nie wychodzi (o ton ciemniejszy 7.1 wychodzi bardzo ciemny, próbowałam), moze pokryje tą jajecznicę i nie będzie bardzo zielony? Potem będę płukać fioletem, a za 2-3 tyg znów nałożę ten sam kolor, bo spodziewam się, że po pierwszym farbowaniu dość szybko i dużo się wypłucze.
karolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 18:50   #5
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Żółto-pomarańczowe po dekol. - co na to?

wydaje mi się, że wystarczy szampon koloryzujący. kiedyś miałam farbowane na czekoladę kudełki, a potem mi sie odwidziało i poszłam z tym do swojej fryzjerki. Zrobiła mi dekoloryzację, włośy wyszły mi żółto-pomarańczowe. Na to nałożyła mi szampon L'Oreal'a w odcieniu średniego blondu. Zapytałam czy jak szampon się wypłucze to czy zostanie mi ten rudy.. Ona na to, że nie ma mowy..faktycznie, szampon się wymył po ok 20 myciach, a moje włoski wyglądały całkiem ok, już nawet bez szamponu.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 19:04   #6
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Żółto-pomarańczowe po dekol. - co na to?

Cytat:
Napisane przez karolka7 Pokaż wiadomość
Cóż... przekopałam forum wzdłuż i wszerz i nie znalazłąm satysfakcjonującej odpowiedzi. Chyba po prostu zaryzykuję z tym jasnym popielatym blondem - który ponoć wcale taki jasny nie wychodzi (o ton ciemniejszy 7.1 wychodzi bardzo ciemny, próbowałam), moze pokryje tą jajecznicę i nie będzie bardzo zielony? Potem będę płukać fioletem, a za 2-3 tyg znów nałożę ten sam kolor, bo spodziewam się, że po pierwszym farbowaniu dość szybko i dużo się wypłucze.

Aby zakryc kolor powinnas nałożyc farbe choc o ton ciemniejszą od koloru , który masz obecnie, najlepiej w tonacji zimnej.Jeśli nałożysz kolor w tym samym tonie lub jasniejszy , nie zakryje on barwy pomarańczowo- żółtej.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 20:48   #7
karolka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 63
Dot.: Żółto-pomarańczowe po dekol. - co na to?

Cytat:
Napisane przez Mariti Pokaż wiadomość
Aby zakryc kolor powinnas nałożyc farbe choc o ton ciemniejszą od koloru , który masz obecnie, najlepiej w tonacji zimnej.Jeśli nałożysz kolor w tym samym tonie lub jasniejszy , nie zakryje on barwy pomarańczowo- żółtej.
I właśnie dlatego mój wybór padł na kolor 8.1, jest to odcień chłodny i ciemniejszy od tego co mam na głowie (to coś jest bardzo jasne, a nawet bardzo bardzo jasne miejscami, tylko też bardzo intensywne ). Excellence jest środkiem kryjącym, więc jest nadzieja... Chociaż boję się, że może wypaść w tych najjaśniejszych miejscach zielonkawo.
Po eksperymencie napiszę co mi wyszło

Co do szamponu to mam obawy, że taki zwykły casting by tego nie zamaskował.
karolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 18:50   #8
karolka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 63
Dot.: Żółto-pomarańczowe po dekol. - co na to?

Jak postanowiłam, tak zrobiłam. Użyłam jasny popielaty blond i włosy wyszły rzeczywiście jasne, takie złotawo-piaskowe z delikatnie chłodną poświatą. Ale w niektórych miejscach miałam odrobinę swojego naturalnego koloru i tam ten zimny odcień o ok. 1,5 tonu jaśniejszy od moich włosów dał dość ciemny i lekko rudawy odcień. Zastanawiam się teraz, jakiej farby i odcienia użyć, żeby na odroście kolor wychodził jak najmniej rudy, bardziej naturalny blond? Czy przyciemnić nieznacznie włosy, a może użyć zimnego ale jaśniejszego odcienia? A może nałożenie tego samego odcienia jeszcze raz trochę zniweluje ten rudy połysk i ochłodzi kolor?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie i może mi pomóc?
A może na odrosty dobrze będzie użyć odcienia superrozjaśniającego w chłodnej tonacji??

Edytowane przez karolka7
Czas edycji: 2006-11-12 o 01:15
karolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.