Jak uszyć zasłony? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-11, 19:33   #1
EwaK71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 5

Jak uszyć zasłony?


Cześć, mam pytanko : chcę uszyc zasłony z lambrekinem do dwóch okien, i tak - wiem jak ma to wyglądać tyle że nie wiem jak to wykonać praktycznie tzn jak uszyc lambrekin a przede wszystkim jak go zamocować zeby zasłony sie zasuwały. Karnisz mam aluminiowy mocowany na suficie.
EwaK71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 19:37   #2
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Jak uszyć zasłony?

Jezeli lambrekin jest z cienkiego materialu i bedzie lekki w pasmanteriach kupisz specjalna tasme,ktora klei sie z dwoch stron,na niej przykleja sie lambrekin.Tasme kupuje sie na metry tak jak wszelkiego rodzaju tasiemki.Jezeli jednak lambrekin masz ciezki(tasma moze go nie utrzymac)lub mocno marszczony to doradzam wsuniecie go pomiedzy karnisz a sciane.Musisz oczywiscie karnisz odkrecic,lambrekin pomocniczo przykleic nawet zwykla tasma na czesci ktora bedzie przylegac do sufitu i przykrecic karnisz z tzk zamocowanym lambrekinem.(chodzi o to by byl on ladnie ulozony,gladko)
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 23:30   #3
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Jak uszyć zasłony?

Dołącz zdjęcie lub choćby rysunek o jaki lambrekin chodzi,będzie łatwiej doradzić.Krąży wątek o zasłonach moze tam jest taki jaki sobie chcesz uszyć?Bo w dzisiejszych czasach lambrekiny przybieraja najdziwaczniejsze postacie,a trudno doradzić nie widzac tego o czym się pisze...
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 07:15   #4
EwaK71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 5
Dot.: Jak uszyć zasłony?

Dzięki. Myslałam raczej o bardzo klasycznych zasłonach i lambrekinach ,raczej z grubszego materiałui chyba nie więcej (nie wiem jak to nazwać )ale trzy takie upięcia w lambrekinie. zastanawiam sie jeszcze czy z jednego materiału czy może zszyć dawa rozne np złoty z bordowym-jak myślsz?
EwaK71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 07:51   #5
EwaK71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 5
Dot.: Jak uszyć zasłony?

Cytat:
Napisane przez EwaK71 Pokaż wiadomość
Dzięki. Myslałam raczej o bardzo klasycznych zasłonach i lambrekinach ,raczej z grubszego materiałui chyba nie więcej (nie wiem jak to nazwać )ale trzy takie upięcia w lambrekinie. zastanawiam sie jeszcze czy z jednego materiału czy może zszyć dawa rozne np złoty z bordowym-jak myślsz?
EwaK71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 07:53   #6
EwaK71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 5
Dot.: Jak uszyć zasłony?

chodzi mi mniej więcej o coś takiego
http://www.ardeko.pl/IMGallery/zoom_...php?id_phot=69
ale raczej w kolorzach bordowym i złotym
EwaK71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 10:55   #7
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Jak uszyć zasłony?

Problemem u Ciebie moze byc karnisz starego typu,bo jezeli dobrze zrozumialam to ma on tylko dwa rzedy zabek do wieszania.Wiec wiadomo na 1-firanki na 2-zaslony.Zeby sie ladnie marszczyly do jednych i drugich na gorze wszywa sie tasme marszczaca-do kupienia w pasmanteriach na metry,rozne rodzaje,czym szersza tym wieksze marszczenie,wygladaja tak http://www.magdalena24.pl/list_produ...&id_overcat=32
Gorzej sprawa ma sie z lambrekinem,i chyba najlepszym rozwiazaniem jest takie ze po odkreceniu karnisza uszyty lambrekin umiescisz pomiedzy karniszem a sufitem.Nie bedzie wtedy przeszkadzal w zasuwaniu zaslon,a wszystko bedzie tworzylo trzy rzedy.Taki lambrekin nie jest trudny do uszycia,ciezko wytlumaczyc to slownie,ale ja radzilabym zmierzyc szerokosc okna,wziasc nieco wiecej materialu na lambrekin poniewaz pod swoim ciezarem gdy bedzie wisial moze sie skrocic na bokach.Szerokosc okna dzielisz na ilosc tych marszczen pionowych na lambrekinie,piszesz o trzech,wiec wymierz tak by wypadaly one w rownych odstepach od siebie.Pamietaj ze trzy marszczenia posrodku to szerokosc okna dzielona na 5.Dwa wazne wymiary lambrekina to wlasnie jego dlugosc i szerokosc.Szerokosc okresla karnisz plus to ile ma zwisac z bokow,dlugosc w dol jest Twoim pomyslem.Marszczenia uszyjesz na maszynie badz recznie.Ja radze jezeli robisz to po raz pierwszy lekko pofastrygowac,poupinac dla "przymiarki"powiesic na meblach i przyjrzec sie jak wyglada przed zalozeniem na stale.Na zdjeciu tak na moje oko to lambrekin ma z 50 cm dlugosci w dol,musialabys wiec materialu wziasc z metr(wiem wydaje sie duzo)ale jak dojda marszczenia i podwiniecie to mniej wiecej taka wyjdzie dlugosc.I jeszcze jedno-na zdjeciu lambrekin jest szerszy od okna,jego konce zwisaja luzno po bokach,to tez musisz wziasc pod uwage przy obliczaniu dlugosci materialu.
Jak czytam to sama siebie nie rozumiem...mam nadzieje ze cos pomoglam,jak kupisz material to tak na "sucho" przykladaj go do okna,zanim zaczniesz kroic.A jezeli masz jeszcze jakies pytania to pisz,moze ktoras z dziewczyn dolozy swoje pomysly,ja szylam taki lambrekin mamie,wlasnie miala ona karnisz starego typu,i przykrecalam jak opisalam wyzej.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-15, 09:30   #8
EwaK71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 5
Dot.: Jak uszyć zasłony?

Jeszcze raz Ci dziekuje , bardzo mi pomogłaś.
EwaK71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 11:33   #9
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Jak uszyć zasłony?

W tym watku wkleilam zdjecia z opisem jak wykonac lambrekin,niestety nie jest on taki jakiego szukasz Ty ale moze przyda sie jakas inspiracja. http://www.wizaz.pl/forum/showthread...31#post3100331
Wkleje zdjecia jeszcze raz tu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lambrekin....jpg (117,5 KB, 925 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1 czesc lambrekin.jpg (116,9 KB, 981 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lambrekin 2 opis.jpg (121,9 KB, 753 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lambrekin 3.....jpg (120,4 KB, 664 załadowań)
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 22:26   #10
czanula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jak uszyć zasłony?

labrekin
czanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.