Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-23, 13:44   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Krem na przebarwienia słoneczne


Moja zaprzyjazniona firma Yves Rocher wycofala moj ulubiony i skuteczny krem przeciw przebarwieniom [img]icons/icon9.gif[/img] Czy mozecie mi dziewczyny zaproponowac jakis inny godny polecenia krem skuteczny na problemy przebarwien? Będę stokrotnie wdzieczna.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-28, 13:43   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Moja wiadomosc z prosba o rade w sprawie kremu przeciw przebarwieniom slonecznym przeszla na forum bez echa [img]icons/icon9.gif[/img]
Liczylam na bywalczynie wortalu. Ale widac nie maja problemu z przebarwieniami szczesciary. Zwracam sie wiec teraz do Pani Kosmetyczki. W zalaczeniu kopia wiadomosci:
Moja ulubiona firma Yves Rocher wycofala skuteczny krem przeciw przebarwieniom Retinol Bio Vegetal [img]icons/icon9.gif[/img] Czy zna PK jakis inny godny polecenia krem skuteczny na problemy przebarwien? Będę stokrotnie wdzieczna za odpowiedz.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-28, 15:40   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Jest do kupienia w aptekach krem na przebarwienia Drula
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-28, 16:20   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Również borykam się z tym problemem i jak o tej pory bez rezultatów. Dołączam się do prośby Dany.

PS.Rozważam zakup Serum Unificateur lub Estompe Chanel (zgłoszone w KW)może to pomoże.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 16:17   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Może nie o takie przebarwienia Ci chodzi ale....w zeszłym roku po średnio udanym woskowaniu łydek w gabinecie zeszła mi w niektórych miejscach skóra. Na nieszczęście spędzałam weekend nad jeziorem i zbytnio się spiekłam. Nie miałam żadnego cudownego specyfiku pod ręką więc zdecydowałam się na środek mało konwencjonalny....przebar wione fragmenty skóry zaczęłam natychmiast smarować grubą warstwą cytrynowego kremu Glicea do rąk (cytryna jest znanym środkiem wybielającym przbarwienia np. na dłoniach od prac kuchennych), jednocześnie starannie w ciągu dnia stosowałam emulsje z wysokim filtrem. Na szczęście krem okazał się skuteczny i po przebarwieniach nie ma śladu. Tobie radzę spróbować któregoś z kremów specjalistycznych np. Drula (w aptekach) lub Avonu "Even Out". Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 16:55   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

prosilam o rade, a sama znalazlam nastepujace informacje w necie:
z serii PharmacEris "S" sa dwa kremy:
* pierwszy krem wybielajacy przebarwienia, ale jest napisane w "instrukcji", ze w czasie kuracji (3-6tyg.), jak i 10 tyg. po niej (to sa przeciez cale wakacje!)nie nalezy wystawiac sie na ekspozycje sloneczna (jak to uczynic latem??)
* a drugi nazywa sie kuracja dla cery szarej i zmeczonej krem z vit A 5000 i B-karotenem 3% m.in. redukuje przebarwienia sloneczne, wygładza, poprawia koloryt, uelastycznia, nawilża, natłuszcz, ma działanie przeciwrodnikowe
Czy bywalczynie wortalu wizaz.pl uzywaly ktorys z tych dwoch cudow? Uprasza sie o pilna odpowiedz (musze szybko kupic soebie jakis preparat)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 22:34   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Drogie kobiety; noo cożżżż; ..
Even Out z Avonu ?? Nigdy nie dajcie się nabrać!!
Każdy dermatolog poleci wam apteczne maści z chlorochinonem
(to właśnie ten cudowny wybielający środek chemiczny), np,
metronidazol (ok. 3 zł, a produkt Avonu o mniejszym stężeniu, ok. 40 zł). Ale i tak nie działa (u mnie).
Pozostaje mikrodermabrazja albo kwasy. Czyli do jesieni.
Na razie - samoopalacze. Trzymajcie się !
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-05-29, 23:17   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

chyba chodzi o hydrochinon
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-30, 02:23   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

No właśnie, chyba chodziło o hydrochinon-substancję przyspieszającą rozpad melaniny i regulującą pracę melanocytów pozyskiwaną z malwy, mącznicy lekarskiwj lub drzewa dirmofandra?
Substancja ta znajduje się w np w:
Krem odbarwiający Forte Drula, Correcteur Anti-Taches Lierac (zawiera lipido-chininę- odpowiednik 2% aktywnego hydrochinonu), Ziołowy krem wybielający BanDi (zawiera 2% hydrochinonu, ale producent nie zaznaczył tego na opakowaniu), Whitening Process Guerlain, NeoCeuticals Skin Lightening Cream Neostrata (hydrochinon+glukonolakto n+SPF 15), Fluide Spacial Taches Solthys (wyciąg z mącznicy zawierający hydrochinon+wit.C)
Metronidazol nie zawiera hydrochinonu. Jest to nazwa chemiczna i jednocześnie nazwa preparatu. Nie ma działania wybielającego, lecz przeciwpierwotniakowe i przeciwbakteryjne. Mógłby ewentualnie pomóc w przypadku, gdy powstałe odbarwienia skóry (ale nie ciemne plamy, lecz żółtobrunatne) są wynikiem łupieżu pstrego, który jest powodowany przez Pityrosporum Ovale. Ale w tym przypadku lepiej spisze się Selsun Blue, Nizoral itp.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-30, 18:19   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Oczywiście, dziewczyny, macie rację!
Sorry za przeinaczenie i dziękuję za czujność [img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-14, 23:18   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na przebarwienia słoneczne

nie wiem czy słyszałaś o kosmetykach DRULA [dostępne w aptece] pomagają usuwać przebarwienia i co ważne - już po drugim czy trzecim zastosowaniu widać efekty. pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-07-15, 12:19   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

oba kremy nic nie warte ja mam ten sam problem -przebarwienia i po sloncu i po wyprysku kazdym nawet najmniejszym .chyba teraz wyprobuje Drula
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-17, 20:40   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Dziewczyny żadnych kremów wybielających, złuszczających, hamujących wydzielanie melaniny nie wolno stosować w okresie nasłonecznienia. Kremy tego typu oparte są na substancjach keratolitycznych(np. retinol, mocznik,AHA,BHA)wybielają ce( nadboran sodu, hydrohininion)Stosowanie tych preparatów w tym okresie grozi utrwaleniem obecnych plam i powstanie nowych.Latem pozostaje całkowita protekcja czyli blokery, a plamami proponuje zająć się na jesień. W gabinetach kosmetycznych oferuje się zabiegi złuszczające na bazie kwasów owocowych, dostosowując stężenie kwasów do defektu, są to zabiegi bardzo efektywne. Uzupełnieniem kuracji może być stosowanie kremów na przebarwienia w domu np. UNIZIONE firmy Thalgo bardzo( dobry krem wypróbowałam go osobiście) Nie polecam Druli- małe efekty i dość inwazyjny).W walce z przebarwieniami trzeba pamiętać o jednym,że jeżeli pojawiły się już raz, to bęą się pojawiały.Ważne jest więc aby chronić twarz przed słońcem, poprzez stosowanie kremów z wysokimi filtrami, a najlepiej blokery.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-17, 21:04   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

dzięki zwłaszcza za podszept o Thalgo - tego jeszcze nie ćwiczyłam
[img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 13:45   #15
anetara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 15
krem na przebarwienia posłoneczne

Uprzejmie prosze o nazwę kremu, ktory skutecznie usuwa z twarzy przebarwienia posloneczne,brałam pigulki hormonalne, a slonce letem zrobilo swoje, stosowałam już Drule Superforte wydaje mi się że pomogło bo przebarwienia są mniej widoczne, ale może jest jeszcze skuteczniejszy krem
anetara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 14:26   #16
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: pytenie do pani kosmetyczki

Oto kremik,ktorego szukasz:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1967

__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 09:45   #17
renataprzepiora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Witam
Ja już używałam całe mnóstwo kremów na przebarwienia (Drula, Ivostin, Farmona). Obecnie stosuję krem Thalgo na przebarwienia, ale albo ja już nie widzę żadnych zmian, albo żadne kremy nie przynoszą poprawy.
Może znacie jeszcze jakieś inne kremy na przebarwienia?
Pozdrawiam
renataprzepiora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 20:27   #18
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

To z innego forum"Witam.Miałam taki sam problem i gorąco poelcam szampon wszystkim znany ,zakupiony w aptece NIZORAL!!!Wcieraj go w skóre i potem zwykła kąpiel.Mi pomogło po 3 zastosowaniach. " Ja sie skusze i sprobuje.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 09:41   #19
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

No wiec sprobowalam tego Nizoralu. Po peelingu mary kay mikrodermabrazja(stosuje od ok 3 tyg,2x w tyg) nalozylam na 3 min. Rzeczywiscie sporo sie rozjasnily. Mysle ze znikna rzeczywiscie po 3 razach. Tak wiec polecam.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-09, 14:36   #20
Ruda Kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Nacierać się tak po prostu nizoralem?
__________________
W Marzeniach Wszechświat potajemnie sprzyja. Naprawdę! Spróbuj marzyć!!!!
Ruda Kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 15:54   #21
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Tak ja smaruje i zostawiam na chwile.
Ale tak szczerze powiedziawszy nie wiem czy to po nizoralu mi sie rozjasnily, czy po mary kay i dopiero zauwazylam. Ale sa duzo jasniejsze. Nizoral w saszetce kosztuje z 3 zl. Moze i Tobie rozjasni. Mysle ze warto zaryzykowac,bo ja zauwazylam z dnia na dzien zmianeA po ciazy mam konkretne te przebarwienia. Pudrem nie moglam zakryc(revlonem,ktory jest bardzo kryjacy)Teraz jest naprawde lepiej.
A mary kay mikrodermabrazja mozna kupic probki na allegro.Jedna wystarcza na 2x,a sciera skore bardzo dobrze.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 07:34   #22
marzena1s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3
Dot.: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Witam,
Jak wszystkie wy również mam problem z przebarwieniami słonecznymi ( nad górną wargą - MASAKRA bo wygląda jakbym miała wąsy .
Od kilku dni stosuję żel rozjaśniający z linii NeoStrata.
Muszę powiedzieć, że jakby lekko jaśniejsze. Problem w tym, że mam trochę stracha stosować go latem bo wiadomo. Oczywiście stosuję krem z filtrem 30 SPF.
No więc właśnie zamówiłam sobie mary kay mikrodermabrazja - to tej pory chodziłam do kosmetyczki - fajnie że można to zrobić w domku a po pracy pokupię jeszcze ten nizoral i chyba póki co odstawię krem rozjaśniający. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

No właśnie a któraś z was poza "gwiazdeczką" próbowała tej kombinacji.
marzena1s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 17:47   #23
Barla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Question Dot.: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Kremy i maści wybielające pomagają na przebarwienia ciemniejsze niż kolor cery a co jeśli przebarwienia są jasne, dużo jaśniejsze niż kolor skóry na twarzy ??
Barla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 14:51   #24
marzena1s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3
Dot.: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Bardzo dobry jest NeoStrata Bionic krem lub żel rozjaśniający. Wiem bo sama stosuję.
Również mam a raczej miała brzydkie przebarwienia słoneczne, nad ustami ( wyglądało jakbym miała wąsy ). pierwszy efekt widać już po około tygodniu, a po dwóch praktycznie nie ma śladu. Dodatkowo stosuję żel do mycia twarzy Garnier tez 3w1 z glinką.
W połaczeniu, efekty są naprawdę super.
marzena1s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 21:30   #25
sunnny girl
Przyczajenie
 
Avatar sunnny girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Nizoral, daje takie same efekty, co rozjasnianie cytryna, nawet mniejsze. Słyszalam ze OCEANIC MELACERIN jest super i w pogoni za nim zwiedzilam wszystkie apteki.... niestety zatrzymany w produkcji, NIGDZIE, ALE TO NIGDZIE jak na zlosc nie moge go dostc(
sunnny girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 09:55   #26
magdakosmetyki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

sprzedam 1/2 kremu cosmelan (cosmelan2 -silny krem na przebarwienia) 170zl [ można ponegocjować]

magda-kosmetyki@wp.pl
magdakosmetyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 15:17   #27
sara788
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Krem na przebarwienia słoneczne- prosze o rade

Dobry na przebarwienia jest korektor z firmy Thalgo - jest to intensywny preparat rozjaśniający przebarwienia, systematycznie stosowany skutecznie pozwala zredukować wielkość i intensywność każdego przebarwienia, spowalnia produkcję i migrację melaniny. Drugi kosmetyk z tej samej firmy to esencja rozświetlająco - tonizująca - ten rozjaśniający żel działa w samym sercu komórek, by regulować melanogenezę, ja te kosmetyki często sprzedaje w swoim gabinecie prowadzę także internetowy sklep na www.centrumurody-joanna.pl.

Jeśli ktoś ma problem z przebarwieniami to one będą powracać, ja także polecam 2 razy do roku wykonać sobie mocniejszy peeling tzw. Yellow Peel - peeling żółty.

Pozdrawiam
Sara
sara788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.