Poparzenie po solarium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-11, 07:51   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Poparzenie po solarium


Po ostatniej wizycie w solarium ( 10 minut) moaj skora na brzuchu placach i udach jest czerwona i bardzo piecze.mam pytanie co jest przyczyna i jak zmniejszych pieczenie. Jakie srodki nalezy kupic i jak dlugo taki stan bedzie sie utrzymywal. Czy skora z tych miejsc zejdzie ?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-12, 19:50   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Poparzenie po solarium

NIE skóra nie zejdzie, kup sobie w aptece maść na odparzenia dla dzieci i po jednym dniu smarowania już nic Cię nie będzie piekło. Ta maść to Alantan, chyba, ale nie pamiętam czy z czymś nie pomyliłam. W każdym razie w aptece wołaj maść na odparzenia.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-12, 20:38   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Poparzenie po solarium

Ja mysle, ze zejdzie. Mialam to samo. Poszlam na turbo, na 10 minut - myslalam, ze mam juz przyzwyczajona skore, poniewaz opalalam sie juz i na zwyklym i na sloncu. Mimo tak niedlugiego czasu, na brzuchu i piersiach pojawilo sie zaczerwienienie i straszne pieczenie. Nie zeszlo po pantenolu, kremie Alantan, kremie z wit. A, ani z witamina K Erisu, ktory rowniez jest na oparzenia sloneczne. Pieklo przez 3 dni. W koncu gdzies przeczytalam, ze na bardzo podrazniona skore mozna zastosowac hydrocortison. Dalej mialam zaczerwienia, ale przestalo przynajmniej piec. Niemniej skora pieknie mi zeszla, wielkimi platami jakich nie mialam nigdy po sloncu((
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 07:55   #4
Annmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 98
Re: Poparzenie po solarium

O Jezu jak czytam o zaczerwienieniach, pieczeniu i skórze schodzącej płatami to mnie przerażenie ogarnia [img]icons/icon22.gif[/img]
Przeczytajcie sobie teks Basi Kwiatkowskiej "słonce a nasza uroda - solarium", a jesli już musicie (chcecie) się trochę opalić - to trochę - zaczynamy od paru (5) minut i co kilka dni pare minut.
A na oparzenia polecam PANTHENOL (w aptece - pianka - rewelacyjnie łagodzi ale chyba nie jest tani)
Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
Annmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-19, 08:29   #5
Muszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 13
Re: Poparzenie po solarium

Zdecydowanie przyczyną jest to, że za długo się opalałaś, a lampy musiały być bardzo mocne. Trzeba stopniowo przyzwyczajać skórę. Ale wiem co to znaczy poparzyć skórę w solarium, a przede wszystkim to okropne swędzenie i pieczenie. Pantenol przynosi ulgę, chociaż nie na długo. Możesz spróbować też Oxycordu lub po prostu zsiadłe mleko lub maślankę. Niestety najlepszym lekarstwem jest czas. Po prostu uważaj następnym razem w solarium.
Muszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-19, 08:41   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Poparzenie po solarium

Oxycort jest silnym lekiem na receptę (steryd+antybiotyk). Stanowczo Ci go odradzam. Możesz natomiast złagodzić pieczenie i rumień przy pomocy Fenistilu w żelu lub kremu Iwsotin HC (ale trudno go kupić)- oba w aptekach.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-19, 09:15   #7
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Poparzenie po solarium

mnie rowniez troszke przerazaja te relacje z solariow... mloda skora jest mloda do czasu, po latach solaryjne szalenstwa ZAWSZE wychodza - wysuszenie skory, przedwczesne starzenie, nie mowiac juz o ryzyku czerniaka. doprawdy, nie rozumiem... kiedy widze na ulicy blondynke scieta na heban i wygladajaca jak stary indianin, to pupcia sciska mi sie z... sama nie wiem, czego. chyba ze wspolczucia. to nie jest ani ladne, ani naturalne, ani zdrowe. na litosc boska! - tyle teraz dobrych samoopalaczy. a jesli slonce - to odrobinka i to "nabyta" w ruchu.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-14, 08:26   #8
wiercia
Raczkowanie
 
Avatar wiercia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 364
Dot.: Poparzenie po solarium

Kochane, niesamowice spalilam sie po 4 min. Na buzi mam wrecz zywy ogien Moze znacie jakies domowe sposoby na zlagodzenie??
__________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...



wiercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 14:32   #9
alexxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: lurgan NI
Wiadomości: 31
Dot.: Poparzenie po solarium

ja tylko raz tak zrobilam.polecam szybko nałożyć na twarz grubą warstwę kremu nawilżającego i szybko pójść do apteki po piankę panthenol ok.25zł, a jeżeli nie tą, to są w aptekach inne pianki tańsze.
pozdrawiam
alexxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 22:59   #10
karooolajna
Przyczajenie
 
Avatar karooolajna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Poparzenie po solarium

po 4 min?! ja zazwyczaj chodze na 15- 25 min.. i to na mocne lampy i zazwyczaj mi nic nie jest. pieczenie tylko wtedy gdy posiedze sobie zadlugo po dluzszej przerwie.. kiedys jak sie tak strasznie spieklam posmarowalam sie kefirem albo maslanka.. momentalnie przeszlo pieczenie!
karooolajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 10:44   #11
Muffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Muffi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 543
Dot.: Poparzenie po solarium

25minut ?
__________________
najważniejsze jest podejście, a dzisiaj mam złe.
Muffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-28, 10:47   #12
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Poparzenie po solarium

25 minut to troszkę dużo.

wiercia widać masz bardzo delikatną skórę.

Leć do apteki po panthenol lub coś innego na poparzenia.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 17:36   #13
wiercia
Raczkowanie
 
Avatar wiercia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 364
Dot.: Poparzenie po solarium

Kochane dziękuję bardzo Lampy były bardzo mocne i do tego mialam krem przyspieszający ale jest już ok
Zdążyłam już nawet, od tamtego razu być na solo
__________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...



wiercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 10:37   #14
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Question Dot.: Poparzenie po solarium

Kochane pomocy!!!
Wczoraj byłam w solarium. Co prawda nigdy w czesniej w nim nie byłam bo zawsze chodziłam do innego. Poszłam jak zwykle na 10 minut. QWydawalo mi sie ze wszystko bedzie ok zawsze chodzilam na 10 min i mialam lekkie zaczerwienienie ktore ustepowalo nastepnego dnia. Po wyjsciu wszystko bylo ok troche za goraco no ale jak to zwykle bywa zaraz po wyjsciu. Ale wieczrem zaczal sie istny horror moja twarz stawala sie coraz bardziej czerwona piekly mnie nogi ramiona biust w zasadzie wszystko. Nasmarowalam sie balsamem nawilzajacym polozyla na twarz maseczke nawilzajaca i poszlam spac. Gdy sie dzisiaj obudzilam malo nie zemdlalam moja twarz plonela zywym ogniem a kolor byl juz nawet nie czerwony a lekko purpurowy!! Moja pupa to samo prawie sina. Nie moge kucac czy siadac bo pieka mnie nogi, na biuscie i rekach jest w miare ok a plecy w ogole nie ucierpaily. Pomozcie!! doradzce co mam zrobic aby ta czerwonawa-pupura zniknela z mojej twarzy Wygladam tragicznie i strasznie piecze. Od rana lade tysiace warstw kremu nawilazajacego ale to za bardzo nie pomaga klade tez maski nawilzajace wchlaniaja sie z szybkoscia swiatla. Aby pomoc mojemu cialu kapie sie w zimnej wodzie i guzik z tego
Jestem ZROZPACZONA POMOZCIE!!!
neroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 12:19   #15
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Poparzenie po solarium

Ja też miałam tak jakiś tydzień temu! Poszłam na solarkę na 5 minut, ale ponieważ już parę osób przede mną się opalało to lampy grzały solidnie! Już po pierwszej minucie było mi bardzo gorąco! Ale wytrzymałam! Wszystko było ok do następnego dnia! Wstałam rano i zaczęłam czuć pieczenie na plecach i pośladkach. Pod prysznicem, od wracając się do tyłu, dopiero zauważyłam, że pośladki mam całe czerwone! Nie wiedziałam od czego. Dopiero potem przypomniało mi się, że dzień wcześniej byłam na solarium! Co mi na to pomogło? Balsam do ciała AA Oceanic Help! Przeznaczony dla alergików i skóry nadwrażliwej, jest on bezzapachowy i ani za gęsty, ani za rzadki! Dlatego na poparzoną skórę nadał się znakomicie! Na drugi dzień prawie nie miałam najmniejszego śladu po poparzeniu!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 16:39   #16
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Question Dot.: Poparzenie po solarium

MYSZA
dZIęKUJę BARDZO WYSLALAM CHLOPAKA DO SKLEPU PO TEN KREM AA HELP DODATKOWO FARMACEUTKA POLECILA MU JAKAS MASC PROPOLIS 7% PODOBNO DAJE RADE NAWET OPARZENIOM 2 STOPNIA.TERAZ TROCHE MNIEJ MIE PIECZE NA ZMIANE URZYWAM TYCH DWOCH KREMOW MAM NADZIEJE ZE POMOZE I ZE TEN BURAK ZNIKNIE Z MOJEJ TWARZY BO WSTYD WYJSC NA ULICE !!! mOZE ZNACIE JESZCZE JAKIES SPOSOBY NA ZLAGODZENIE ZACZERWIENIENIA NA TWARZY ?? A RACZEJ CZERWONAWEJ PURPURY??
neroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 18:23   #17
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Poparzenie po solarium

Cóż przy oparzeniach no to jedynie chłodzenie miejsc poparzonych albo...kefirek lub jogurt, to baaaardzo stary przepis na poparzenia! Po prostu nałożyć kefir lub jogurt na poparzone miejsce. Może być chyba też śmietana! Co prawda niezbyt ładnie to pachnie na skórze, ale prawdopodobnie skuteczne! Pozdrawiam
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 13:09   #18
Healene
Raczkowanie
 
Avatar Healene
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 83
Dot.: Poparzenie po solarium

Wczoraj byłam na solarium na 10 minut i teraz nie mogę chodzić!
Na początku było ok, ale pod wieczór zrobiłam się czerwona i "piękąca" !!!
i wyglądam mniej więcej tak :
tzn.buźkę mam ładna i opaloną, a całe ciało takie jak pyszczek powyżej.
No i tak myślalam że moe sobie zrobie chodną kąpiel z mlekiem??? to coś pomoże?
Healene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 09:38   #19
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Poparzenie po solarium

Ja kiedyś zrobiłam to samo, byłam pierwszy raz na solarium, na 8 minut. Spiekłam sie niesamowicie. Mi żadne pianki, balsamy, kefiry nie pomogły. Nawe panthenol nie łagodził. Wydaje mi się, ze trzeba odczekać swoje. Męczyłam się tak tydzień czasu. Nie zyczę tego nikomu
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 20:04   #20
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Poparzenie po solarium

Mnie to nieco dziwi! Parę lat temu też chodziłam na solarium, przez dłuższy czas! Gdy poszłam wtedy pierwszy raz to też zaczęłam od pięciu minut i było wszystko ok! A teraz 5 minut i byłam poparzona! Sądzę, że obecnie to wina łóżek! Wtedy faktycznie opalałam się na łóżkach znacznie słabszych, a teraz nawet taka 600-tka to piekło!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 12:15   #21
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Smile Dot.: Poparzenie po solarium

No własnie poslusznie melduję, że zrzucilam skore..... wlasnie przestalo mi zlazic z twarzy ktora najbardziej ucierpiala i z dekoldu no super tylko ze taraz to ja juz naprawde nie wiem na ile mam isc minut zeby znowu mnie nie poparzylo. Bardzo pomogl mi krem Lirene Ratunek! i MASC PROPOLISOWA 7% <od razu ostrzegam ze jest ona baaaaaaaaaardzo tlusta ale skuteczna>
neroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 14:21   #22
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Poparzenie po solarium

Ja zakupiłam sobie bellise sun i zupełnie zrezygnowałam z solarium brałam ja od marca i teraz jak było cieplutko, wystarczyły dwa podejścia na słoneczku i jestem złocisto brązowawa. Nie mam zadnych popażeń i betakaroten pomógł mi się szybciej opalić.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 16:59   #23
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Smile Dot.: Poparzenie po solarium

No dziewczynki!!!
To wszystkie przerzucamy sie na beta karoten!!! Dosyc odłażacej skory bolu pieczenia czerwonej pupy!!! Za co mamy tak cierpiec?? hehe Naprawde uwazam ze ten beta karoten to dobre rozwiazanie tylko ze trzeba go zaczac łykac w zimie a nie na wiosne jak chce sie juz byc opalonym. Ale na pewno zaczne go brac
neroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 19:47   #24
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Poparzenie po solarium

Ja już biorę i zauważyłam, że nawet nie opalając się na solarium czy na słońcu moja skóra nabrała ładniejszego kolorku!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 11:39   #25
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Question Dot.: Poparzenie po solarium

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Ja już biorę i zauważyłam, że nawet nie opalając się na solarium czy na słońcu moja skóra nabrała ładniejszego kolorku!
Naprawde??? No prosze kolezanki mi mowily ze jak polykaly beta karoten tak ze 3 miesiace to pozniej wystarczyla krotka wizyta na slonku i juz byly opalone ale nie chcialo mi sie za bardzo w to wierzyc... ale skoro tak mowisz musze sprobowac a jakiej firmy BK polecasz??
neroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 12:17   #26
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Poparzenie po solarium

O ile wiem to tak, na efekty raczej czeka się ok 3 miesiące! Ja się zdziwiłam, że u mnie one pojawiły się tak szybko, bo z natury jestem blada okropnie! Biorę beta-karoten firmy NaturKaps kosztuje ok 9zł. Biorę go według info na opakowaniu, czyli 2 razy dziennie! Ważna żeby nie brać dodatkowo wit. A bo można się zatruć! Pozdrawiam
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 14:19   #27
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Smile Dot.: Poparzenie po solarium

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
O ile wiem to tak, na efekty raczej czeka się ok 3 miesiące! Ja się zdziwiłam, że u mnie one pojawiły się tak szybko, bo z natury jestem blada okropnie! Biorę beta-karoten firmy NaturKaps kosztuje ok 9zł. Biorę go według info na opakowaniu, czyli 2 razy dziennie! Ważna żeby nie brać dodatkowo wit. A bo można się zatruć! Pozdrawiam
Super !! Dzięki uprzejmie na pewno sie w niego zaopatrze pozdrawiam
neroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 11:34   #28
_cleooo_
Raczkowanie
 
Avatar _cleooo_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 382
Dot.: Poparzenie po solarium

dołączam się do "klubu poparzonych" własnie siedzę w pracy, a właściwie staram się siedzieć, bo z poparzonym tyłkiem to nie taka prosta sprawa i pieję z bólu. wyjśc nie mogę do apteki, kefiru nie mam skórę pod kolanami mam aż spuchniętą a tu jeszcze trzeba pracować przez 3,5 godziny. maskara po prostu.
nigdy mi się to jeszcze nie zdarzyło!! chyba przerzucę się na jakieś balsamy brązujące i beta karoten.
__________________
_cleooo_


_cleooo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 14:35   #29
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Poparzenie po solarium

o, to współczuję...aż mnie ciarki przechodzą jak przypomnę sobie moje poparzenie. Ja polecam bellisę sun, biorę ją od marca. W zeszłym roku brałam jakiś drogi specyfik z beta karotenem (miała byc rewelacja), ale nic mi nie dawał i zrezygnowałam z niego. W ten weekend słonko pięknie przypiekło i mam brązowe ciałko, mimo iż z natury jestem raczej jasnej karnacji (mimo ciemnych włosów i czarnych oczu, nie mam brązowej mocno brązowej karnacji). Nie mam poparzeń i z bellisy już nie zrezygnuję
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 16:58   #30
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Poparzenie po solarium

Ja byłam raz na solarium - 5 minut, ale dzień po zmianie lamp... ufff przez kilka kolejnych dni nie mogłam siedzieć, leżeć.. najchętniej te kilka dni spędziłabym pod ciągłym chłodnym prysznicem..
I tu jest moje pytanie: co mogę zrobić, jesli chodzę tylko i wyłącznie na solarium stojące, a nie chce żeby twarz i tak przypiekało? bo ciało zawsze mozna schować pod ubranie a twarz zawsze po opalaniu (na słoneczku i na solarium) mam czerwone i wyglądam jak upiór. Jest jakies rozwiązanie??
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-24 23:27:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.