prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-25, 11:30   #1
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670

prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych


hej. tak wiem - wpisuje w wyszukiware jakakolwiek i mam LM, jednak ja potrzebuje prostrzego?! sama nie wiem, jakos nie umiem odniesc tych przykladow do mnie... gdyz nigdzie nie pracowalam i nie wiem jak to nawiazac, a wszyskie ktore znalazlam to w nich juz jest zawarte czyjes doswiadcznie. tak samo jak wysylam cv przez net to czasem chca i lm, ale nie wiem wtedy do kogo mam 'zaadresowac' skoro tylko jest strona www podana...

bardzo prosze o pomoc. albo by wytlumaczyc mi jeszcze raz co tam trzeba napisac, albo moze ktoras z was wklei wlasny? list motywacyjny... ojj sama nie wiem, ale bardzo prosze, pomozcie

z gory dziekuje

ps. czy musze tzn czy najlepiej jest dolaczac cv ze zdjeciem?
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 12:26   #2
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

na stronie np pracuj.pl sa przykladowe listy. ciezko tak podac ci wzor bo zalezy do jakiej firmy, stanowisko itp. na pewno musisz napisac adres firmy, na jakie stanowisko sie ubiegasz i krotki uzasadnienie. list powinien byc bardzo krotki. i na koncu podpis oczywiscie.
pytalas cos o zdejcie. czasem sami w ofercie pisza, ze np cv ze zdjeciem. wtedy lepiej dac, bo jak nie to pewno od razu odrzut. powodzenia!
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 13:07   #3
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Cytat:
Napisane przez muszka66 Pokaż wiadomość
na stronie np pracuj.pl sa przykladowe listy. ciezko tak podac ci wzor bo zalezy do jakiej firmy, stanowisko itp. na pewno musisz napisac adres firmy, na jakie stanowisko sie ubiegasz i krotki uzasadnienie. list powinien byc bardzo krotki. i na koncu podpis oczywiscie.
pytalas cos o zdejcie. czasem sami w ofercie pisza, ze np cv ze zdjeciem. wtedy lepiej dac, bo jak nie to pewno od razu odrzut. powodzenia!
Z tą krótkością nie przesadzajmy. Dla mnie bardzo krótki list to powiedzmy 4 zdania, a taki list sobie można ... List powinien być zwięzły. Nie za długi, nie za krótki. Jakby to powiedzieć minimum słów, maksimum treści. W liście nie powinno się powtarzać rzeczy które są zawarte w CV. Np. w cv- wyksztłcenie: taka i taka szkoła, to w liście nie piszemy, że ukończyliśmy taką i taką szkołę, ale możemy podkreślić że nasze wykształcenie pomoże w stworzeniu czegoś dla firmy (o ile to prawda ).
1-szy akapit to wstęp, nazwa stanowiska, nawiązanie do ogłoszenia, gdzie znaleźliśmy je.
Drugi akapit to jest to co najważniejsze na tym stanowisku. Tutaj zawiera się dodatkowe inf. (te które są w cv ale trzeba je poprzeć argumentem). Jestem osobą komuniktywną co może potwierdzić ..., jestem osobą zdyscyplinowaną co potwierdza fakt, że zawsze mam plan na konkretne działanie, itp.
LM trzeba skonstruować tak, aby pracodawca wiedział że to my (pracownik) jesteśmy dla niego, a nie on dla nas!! W żadnym wypadku nie piszemy jakie ja będę miała korzyści z pracy u nich. Np. chciałabym podjąć pracę w Państwa firmie, ponieważ jest wysoko na rynku i dobrze prosperuje, przez co będę miała wysokie wynagrodzenie, znajomości itp.itd. Wiem że nikt przy zdrowym myśleniu tak nie pisze, ale naprawdę takie listy się zdarzają!
Końcowy akapit to to że jeśli firma byłaby zainteresowana to żeby się skontaktowali.
Na końcu podpis. Przesłałabym taki list ale nie mam Te które posiadam są nieprawidłowe, mają jakieś tam 'ale'.
Trzeba pamiętać również o prawidłowym rozmieszczeniu elementów: data, nadawca, adresat, podpis itp.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 14:59   #4
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

ja cos zklece i ew wkleje, molgybyscie cos poprawic, dodac lub odjac? z gory bede wdzieczna
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 15:05   #5
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Google twoim przyjacielem
http://www.google.com/search?q=Jak+n...netscape:en-US
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 15:16   #6
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Cytat:
Napisane przez Sathi Pokaż wiadomość
no ale myslisz ze nie patrzylam, przeciez napisalam ze szukalam i nie tylko na guglach... poprostu chcialam sie dowiedziec jak wy piszecie, bo te netowe nie odpowiadaja mi jakos...
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 15:21   #7
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

dobra wklejam to co napisalam, oceniajcie

->to po prawej stronie ->Lublin, 25.11.2006 r.

imie, nazwisko
kod, miasto
ulica
telefon
e-mail

->to po prawej stronie ->Imię i nazwisko (lub stanowisko) osoby,
->to po prawej stronie ->do której piszesz nazwa instytucji adres

Szanowni Państwo!

W związku z umieszczeniem przez Państwa oferty na stronie … chciałabym zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko…
Jestem absolwentką .... w ... na kierunku Informatyka w ekonomii, którą ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie studiuję na drugim roku na ... w .... na kierunku Agrobiznes.
Doskonale radzę sobie z obsługą komputera, szczególnie dobrze znam pakiet MS Office. Potrafię swobodnie porozumiewać się w języku angielskim.
Moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe, pomimo, iż nie były duże, to jednak nauczyły mnie odpowiedzialności. Należę do osób sumiennych. Potrafię samodzielnie wykonywać powierzane mi zadania. Jestem w pełni dyspozycyjna. Mam nadzieję, iż te cechy pozwolą mi w pełni sprostać Państwa oczekiwaniom.
Chciałabym podjąć pracę w Państwa firmie, ponieważ cieszy się ono ogromnym powodzeniem …
Jeśli moja oferta okaże się dla Państwa interesująca, uprzejmie proszę o kontakt w celu ustalenia terminu rozmowy kwalifikacyjnej.

Z poważaniem:

A.O.
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-25, 15:23   #8
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

w sumie wiem ze brakuje tam czegos, dlatego prosze... pomozcie
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 16:28   #9
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Ja to mogę poprawić ale wg tego czego ostatnimi czasy się nauczyłam (robię kurs, gdzie powiedzmy konieczna jest znajomość takiego pisma).
Zaraz to poprawię, ale zawsze możesz uznać że ty jednak lepiej napisałaś
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 16:45   #10
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
dobra wklejam to co napisalam, oceniajcie

Lublin, 25.11.2006r.
(r. jest 'przyklejone do '6' nie ma tam spacji)

imie, nazwisko
ulica
kod, miasto
telefon
e-mail

tutaj jest najpierw (3/4 str. lepiej wyjaśnione na końcu o co chodzi z 3/4 )SZ.P. (jeśli będzie imię i nazwisko)
Imię i nazwisko osoby
pod spodem (czyli tu) nazwa stanowiska (np. jeśli to będzie dział rekrutacji) (nie ma między imieniem i nazwiskiem a nazwa stanowiska slowa "lub" wpisuje się i to i to
Między tym a tym poniżej występuje ostęp (1,5 interlinii)
nazwa instytucji do której piszesz, Miejscowość (niekoniecznie adres, ale może być)

Szanowni Państwo (bez wykrzyknika!)

W związku z umieszczeniem przez Państwa oferty na stronie … dn.... chciałabym zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko…
(odstęp 1,5 interlinii)
Jestem absolwentką .... w ... na kierunku Informatyka w ekonomii, którą ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie studiuję na drugim roku na ... w .... na kierunku Agrobiznes. to jest źle
Możesz napisać coś takiego
Jestem absolwentką na kieruku Informatyka w ekonomii, którą ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym (na jakiej uczelni i gdzie to jest napisane w cv, tego już nie piszemy w LM). Obecnie studiuję na kierunku Agrobiznes.
Doskonale radzę sobie z obsługą komputera, szczególnie dobrze znam pakiet MS Office. Potrafię swobodnie porozumiewać się w języku angielskim.
Moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe, pomimo, iż nie były duże, to jednak nauczyły mnie odpowiedzialności (dobrze by było gdbyś to poparła argumentem jakimś, np. co takiego robiłaś że nauczyłaś się być odpowiedzialna). Należę do osób sumiennych. Potrafię samodzielnie wykonywać powierzane mi zadania. Jestem w pełni dyspozycyjna. tu możesz jeszcze dodać takie coś: Łatwo nawiązuję kontakty z ludźmi, mam opinię osoby energicznej. - jeśli oczywiście twoja praca tego by wymagałaMam nadzieję, iż te cechy pozwolą mi w pełni sprostać Państwa oczekiwaniom. - wyrzuć to, bo pracodawca dojdzie do tego momentu i zacznie się zastanawiać: kurczę a właściciwe jakie ja wymagania postawiłem ja wiem że "wszystkie" LM zawierają coś takiego, ale naprawdę lepiej to ominąć.
Chciałabym podjąć pracę w Państwa firmie, ponieważ cieszy się ono ogromnym powodzeniem … - co się cieszy powodzeniem? że co firma ma powodzenie jeśli o to chodziło, nie możesz tak napisać, bo dla pracodawcy będzie to znak że on ma być tobie pomocny a nie ty jemu, a to masz ty jemu być pomocna. On musi mieć z ciebie jakaś korzyść.
(1,5 interlnii)
Jeśli moja oferta okaże się dla Państwa interesująca, uprzejmie proszę o kontakt w celu ustalenia terminu rozmowy kwalifikacyjnej.to co podkreślone też bym tego nie pisała, pracodawca wie, po co miałby się z toba skontaktować

(to mniej więcej jest w miejscu 3/4 str. - nie całkiem do prawej, powinno być równo z danymi adresata) Z poważaniem:

A.O.

wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 17:13   #11
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Hej kiedys w szkole dostalam przyklad listu motywacyjnego. Oczywiscie jego dane sa fikcyjne ale posluże sie nimi tutaj, wiec to jest jego treść:

Szanowni Państwo,
chciałambym przedstawić swoja kandydature na stanowisko asystenta sprzedaży w dziale Dom i Ogród w Państwa sklepie.
Mam duża wiedze na temat roślin , poświadczoną egzaminem końcowym w Technikum Ogrodniczym.Obecnie uczęszczam na kurs architektury krajobrazu w Wyższej Szkole Bizensu w X. Zdobyta wiedza na pewno przyda mi się w doradzaniu klientom, jak zaaranżować ogródek lub balkon i jakie wybrać rośliny.
Państwa sklep jest znany z doskonałej obsługi klienta.Pracownicy są uprzejmi i kompetentni.Dzięki pracy w Państwa sklepie bede mogła uczyć się od najlepszych.
Wierzę, że moja wiedza na temat roślin i chec zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych właśnie w Państwa firmie sprawią,że zostanę przyjęta na stanowisko asystenta sprzedaży w dziale Dom i Ogród.

(po prawej stronie na dole podpis)----------------> Z poważaniem
--------------------------------------------> ..............

Myśle, że powyższy list jest napisany w dość prosty sposób , kwestia tylko pozmieniania danych
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-25, 17:22   #12
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość

Jeśli moja oferta okaże się dla Państwa interesująca, uprzejmie proszę o kontakt w celu ustalenia terminu rozmowy kwalifikacyjnej.
Cytat:
Napisane przez pyska06 Pokaż wiadomość
Wierzę, że moja wiedza na temat roślin i chec zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych właśnie w Państwa firmie sprawią,że zostanę przyjęta na stanowisko asystenta sprzedaży w dziale Dom i Ogród.
Myślę, że to zbyt bezpośrednie sformułowania. Co do pierwszego cytatu, wskazówka dała dobre rady.
Trzeba pisać bardzo neutralnie i pamiętać, że to pracodawca decuduje.
A jeszcze przedtem jest rozmowa, która roztrzyga o przyjęciu, bądź nie-przyjęciu.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 18:44   #13
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

dziewczyny wielkie dzieki napewno skorzystam, naprawde dziekuje za pomoc
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 18:48   #14
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

I oczywiście klauzula zarówno na LM, jak i CV: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133 poz. 883)."
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 18:53   #15
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Flloferku, świetny wątek!

Szanowni Państwo!
Jestem zainteresowana pracą w ...... ponieważ bardzo zależy mi na zdobywaniu doświadczenia na stanowisku ....., a Wasza instytucja mogłaby mi to z całą pewnością umożliwić. Zależy mi na zdobyciu tej pracy, ponieważ moim celem jest rozwój zawodowy w ....... . Szukam pracodawcy, który zapewniłby mi stabilne ciekawe i rozwijające stanowisko. Na razie, jako tegoroczna absolwentka wyższej uczelni, nie mam dużego doświadczenia, ale szybko się uczę oraz jestem gotowa i otwarta na wszelkie wyzwania. Jestem osobą dokładną, sumienną i punktualną. Cechuje mnie poczucie odpowiedzialności i zaangażowania w sprawy zawodowe.
Z przyjemnością zgłoszę się w dogodnym dla Państwa terminie w celu uszczegółowienia mojej oferty.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 19:08   #16
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
Flloferku, świetny wątek!

Szanowni Państwo!
Jestem zainteresowana pracą w ...... ponieważ bardzo zależy mi na zdobywaniu doświadczenia na stanowisku ....., a Wasza instytucja mogłaby mi to z całą pewnością umożliwić. Zależy mi na zdobyciu tej pracy, ponieważ moim celem jest rozwój zawodowy w ....... . Szukam pracodawcy, który zapewniłby mi stabilne ciekawe i rozwijające stanowisko. Na razie, jako tegoroczna absolwentka wyższej uczelni, nie mam dużego doświadczenia, ale szybko się uczę oraz jestem gotowa i otwarta na wszelkie wyzwania. Jestem osobą dokładną, sumienną i punktualną. Cechuje mnie poczucie odpowiedzialności i zaangażowania w sprawy zawodowe.
Z przyjemnością zgłoszę się w dogodnym dla Państwa terminie w celu uszczegółowienia mojej oferty.

oo to bedzie lepsze, podoba mi sie ta czesc z doswiadczeniem.

zaraz jeszcze sie cosik zapytam bo nie wiem pewnej rzeczy
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 19:14   #17
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

moze byc o tak?

W związku z umieszczeniem przez Państwo oferty na stronie … dn. … chciałabym zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko…

Jestem absolwentką na kierunku Informatyka w ekonomii, którą ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie studiuję na kierunku Agrobiznes.

Doskonale radzę sobie z obsługą komputera, szczególnie dobrze znam pakiet MS Office. Potrafię swobodnie porozumiewać się w języku angielskim. Potrafię samodzielnie wykonywać powierzane mi zadania. Jestem w pełni dyspozycyjna. Łatwo nawiązuję kontakty z ludźmi, mam opinię osoby energicznej.

Zależy mi na zdobyciu tej pracy, ponieważ moim celem jest rozwój zawodowy w ....... . Szukam pracodawcy, który zapewniłby mi stabilne ciekawe i rozwijające stanowisko. Na razie, jako tegoroczna absolwentka wyższej uczelni, nie mam dużego doświadczenia, ale szybko się uczę oraz jestem gotowa i otwarta na wszelkie wyzwania. Jestem osobą dokładną, sumienną i punktualną. Cechuje mnie poczucie odpowiedzialności oraz zaangażowania w sprawy zawodowe.

Z przyjemnością zgłoszę się w dogodnym dla Państwa terminie w celu uszczegółowienia mojej oferty.

Z poważaniem:
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 19:20   #18
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

aha i jakie normalnie maja byc odstepy miedzy wersami, pojedyncze czy wszedzie 1,5 bo juz sama nie wiem, zrobie zwykle bo mi na 1 stronie sie nie zmiesci

a i druga sprawa mam robic linijke przerwy miedzy akapitami?
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 19:20   #19
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
moze byc o tak?

W związku z umieszczeniem przez Państwo oferty na stronie … dn. … chciałabym zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko…

Jestem absolwentką na kierunku Informatyka w ekonomii, którą ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie studiuję na kierunku Agrobiznes.

Doskonale radzę sobie z obsługą komputera, szczególnie dobrze znam pakiet MS Office. Potrafię swobodnie porozumiewać się w języku angielskim. Potrafię samodzielnie wykonywać powierzane mi zadania. Jestem w pełni dyspozycyjna. Łatwo nawiązuję kontakty z ludźmi, mam opinię osoby energicznej.

Zależy mi na zdobyciu tej pracy, ponieważ moim celem jest rozwój zawodowy w ....... . Szukam pracodawcy, który zapewniłby mi stabilne ciekawe i rozwijające stanowisko. Na razie, jako tegoroczna absolwentka wyższej uczelni, nie mam dużego doświadczenia, ale szybko się uczę oraz jestem gotowa i otwarta na wszelkie wyzwania. Jestem osobą dokładną, sumienną i punktualną. Cechuje mnie poczucie odpowiedzialności oraz zaangażowania w sprawy zawodowe.

Z przyjemnością zgłoszę się w dogodnym dla Państwa terminie w celu uszczegółowienia mojej oferty.

Z poważaniem:
No bomba! Przyjmuję Cię od razu
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-25, 22:50   #20
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Między akapitami zrób linijkę przerwy. Nie musi być tam interlinia, może być normalna przerwa. Cały tekst napisz czcionką ARIAL 12, to jest czcionka urzędowa albo TMR 14. Cały tekst pisz 1,5 interlinii, jeśli nie zmieści się na str. to zwykła interlinia (1).
To do końca mi się nie podoba "Zależy mi na zdobyciu tej pracy, ponieważ moim celem jest rozwój zawodowy w ....... . Szukam pracodawcy, który zapewniłby mi stabilne ciekawe i rozwijające stanowisko." Ja wiem, że to jest list motywacyjny ale ty masz umotywować to tak, żeby pracodawca wiedział co możesz wnieść do firmy, a nie on w twoje życie!
Możesz zostaw tylko tak "Moim celem jest rozwój zawodowy w ....... . Szukam pracodawcy, który zapewniłby mi stabilne, ciekawe i rozwijające stanowisko"
chociaż z tym 'szukam pracodawcy' to też nie jest do końca ok., ale można już zostawić.
W klauzuli którą podała Cheer umieść jeszcze to, komu pozwalasz na przetważanie danych. "....za przetważanie moich danych osobowych przez firma w celach rekrutacji...."

Aha tam co masz że potrafisz mówić po ang. a dalej masz potrafię samodzielnie wykonywać zad. Jakoś tzreba to zmienić, nie możesz powtórzyć słowa zaraz w następnej linijce. może napisz coś w tym stylu :Komunikacja w języku angielskim nie sprawia mi problemu. Potrafię samodzielnie.....itd.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 23:45   #21
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Ja chciałam dodać kilka ciekawostek (zarówno na rozmowę kwalifikacyjną jak i pisanie listu motywacyjnego) :

Warto używać takich podstawowych sztuczek manipulacyjnych :

* Słowo "ale" - umysł człowieka bardziej przyswaja to co powiedziane po tym słowie niż przed.

* Umiejętne zaprzeczanie - czyli zaprzeczenia które z "wad" twarzą "zalety". Przydatne z zasadą "ale". np. Chciaż nie jestem osobą doświadczoną, wiem co oznacza praca na podobnym stanowisku.

* Umieszczanie najważniejszych wiadomości na początku i końcu - najczęsciej to one są zapamiętywane.

* Używanie trybu przypuszczającego np. Mógłby Pan o mnie pamiętać przy rozpatrzaniu innych ofert (trochę niefortunny przykład). Sprawia wrażenie wyższości i podatności rozmówcy na polecenia.

Kilka rzeczy jeszcze znałam, ale zapomniałam. Jak mi się przypomni to napiszę
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 00:04   #22
kasia20a
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 140
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

a na rozmowe kwalifikacyjną najlepszy jest klasyczny strój biało-czarny
biała bluzka czarny zakiet spodnica badz spodnie, zawsze sie tego trzymałam bo ponoc toaki strój wzbudza szcunek tak tylko dodałam od siebie
__________________
moje ciuszki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=172523
kasia20a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 12:04   #23
basienka83
Raczkowanie
 
Avatar basienka83
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 58
Question jak napisać List Motywacyjny?

Do kogo powinnam sie zwrócić jako adresata moich słów, do firmy w ktorej chciałabym pracować czy do firmy której zlecono rekrutacje?Dodam, że wysłać należy do firmy przeprowadzającej rekrutacje, ale chodzi o ten nagłowek i nie wiem co wpisać A może znacie jakies ciekawe sformułowania które można by umieścić w LM żeby ładniej wyglądało, bo o czym pisać jak sie nie ma rzadnego doświadczenia
basienka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 12:19   #24
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

Polecam jeszcze to: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=164666
Na prawdę, trzeba szukać
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 12:50   #25
basienka83
Raczkowanie
 
Avatar basienka83
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 58
Dot.: prosze o przyklady prostych listow motywacyjnych

przepraszam bardzo ale nie mam teraz czasu na przeszukiwanie tylu stron formu a i tak nie wiem czy znajde odpowiedz na powyzsze pyanie. Wiec jesli jednak ktos by mi mogł odpowiedzieć czy w nagłówku umieszczam firme przeprowadzającą rekrutacje czy firme w ktorej chce pracowac, bylabym wdzięczna

Sprawa bardzo pilna!
basienka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.