French idealny - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-07, 21:46   #1
olaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 16

French idealny - wątek zbiorczy


Chce miec perfekcyjnie zrobiony francuski manicure, ale chce go zrobic sama. Chce zeeby ta wtstajaca plytka paznokcia byla idealnie biala. A kredka nie dam rady tak zrobic, owszem jest rozjasniona, ale nie snieznobiala.. Czekam na pomoc i z gory wielkie dzieki [img]icons/icon7.gif[/img]
olaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-07, 22:50   #2
obsesja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 42
Re: francuski manicure..

Uprzedzam ,że samodzielne wykonanie tzw. frencza to duży wyczyn [img]icons/icon7.gif[/img] Białą kreskę bardzo trudno wykonać samodzielnie.A każde niedociągnięcie wygląda bardzo nieestetycznie. Dlatego też polecam wizytę w salonie kosmetycznym lub wypróbowanie umiejetności przyjaciółki [img]icons/icon7.gif[/img]
obsesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-08, 12:53   #3
olaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 16
Re: francuski manicure..

OK OK [img]icons/icon7.gif[/img] Tylko ciagle nie chce chodzic do kosmetyczki. Wlasnie jak mam zrobic ta idealna biala kreske ?
olaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-08, 14:16   #4
ewkaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 4
Re: francuski manicure..

Awon ma w swojej ofercie paski-naklejki, które mają pomóc w równym namalowaniu białej kreski.Jednak sama nie próbowałam i nie wiem czy spełniają swoje zadanie. Pozdrowienia
ewkaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-08, 23:11   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: francuski manicure..

Olu słońce nawet nie myśl o kredce!! Ona nigdy się nie sprawdzaNiedawno byłam na takiej dosyć poważnej imprezce i pierwszy raz w życiu zrobiłam sobie fancuskie pazurki;D Po prostu były piękne! idealnie biała końcóweczki a cały paznokieć pokryty jasnym lakieremNajlepsze jest to, że wszystkie dziewczyny myślały że byłam u kosmetyczki:P A wiesz jak to zrobiłam? Kupiłam w sklepie zestaw do francuskiego manicure; składa sie z 2 lakierów(biały i jasny) oraz z pasków. Taki zestaw kupiłam za niecałe 10 złotych! Pierwsze naklejasz plasterek na pazurka tak aby jego górna granica pokrywała się z granicą między pazurkiem a jego białą częścią. Wystającą górną część paznokcia malujesz na białoJak wyschnie, cały paznokieć malujesz tym drugim odcieniem i gotowe To jest naprawde proste a efekt po prostu bomba!! Buziaczki
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-09, 14:12   #6
olaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 16
Re: francuski manicure..

Dziekuje Ci slicznie ! Naprawde [img]icons/icon7.gif[/img] Eh ja niestety troche przeplacilam kupujac 2 lakiery i kredke [img]icons/icon9.gif[/img] Ale trudno. A nie wiesz czy mozna kupic same te plasterki ? I za ile ?
olaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-09, 14:17   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: francuski manicure..

Olu można, przynamniej w moim mieście Kosztują u nas ok. 3 złote, tylko nie pamiętam czy za 10 czy za 20 plasterków Buziaczki
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-11-09, 14:31   #8
Hexa
Raczkowanie
 
Avatar Hexa
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 453
Re: francuski manicure..

Ja używam pasków Avonu, są b. dobre i niedrogie, bo kosztują 5 zł za 120 sztuk. Polecam, zamów je sobie. Papatki
Hexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-09, 14:35   #9
olaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 16
Re: francuski manicure..

Dzieki Wam wielkie ! [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam goraco
olaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-10, 16:48   #10
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
francuski manicure

dziewczyny pomocy jak się robi "francuskie paznokietki", cholewcia nie wiem
najpierw ten bialy lakier na końcowki a potem różowy, czy jakiś tam na cale. Czy na odwrót najpierw pomalować całe a potem osobno końcóweczki bialym. Siedzę w domu po tej operacji,nic nie mogę specjalnego robić i dźwigać więc wymyślam i chceM zrobić sobie takie śliczne francuskie paznokcie
dziękuję
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-10, 17:09   #11
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: francuski manicure

Wiem jak to zrobić ale teoretycznie. Najpierw biały lakier na koncówki a potem pokrywasz albo bezbarwnym albo takim cielistym. Tyle, ze ja tego nie potrafię zrobić. Może uzywałam złego lakieru? Zawsze tego białego tak dużo było i tworzyła sie górka. Poza tym ręka mi sie strasznie trzęsła - bo chciałam precyzyjnie. Wiem, ze są specjalne papierki do tego, ale nie korzystałam nigdy. No i od dawien dawna maluję tylko bezbarwnym
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-10, 17:14   #12
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: francuski manicure

u mnie inaczej białe wyszlo sliczniutkie i równie ale jak pokryłam calość cielistym to te biale zakrylo się
Moze jakiś lakier do bani....
ale skoro tak mówisz do mialam w miarę prawidlowe pojecie o tym jak to robić -tylko muszę kupić porządny zestaw do francuskiego manicuru..
dzieki pa!
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-10, 17:36   #13
anetamilosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 125
GG do anetamilosz
Re: francuski manicure

Kochana Nutko,

musisz kupić sobie zestaw do francuskiego mainicure, o wiele wygodniej i łatwiej jest gdy korzysta sie z paseczków ochronnych Naklejasz je w miejscu gdzie ma kończyć się biała część pazurka,białym lakierem malujesz wystającą część, czekasz aż lakier wyschnie, tak by odrywając paseczek nie uszkodzić pomalowanej części i wtedy pokrywasz całość różowym lakierem
Najlepsze są lakiery te typowe do takiego manicure, bo wtedy białe kolorki są matowe, mocno białe a te drugie fajne cieliste, mało kryjące..
Ufff...wyglądają świetnie, powodzenia!!!!
Pozdrawiam
Aneta
anetamilosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-10, 18:21   #14
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: francuski manicure

Witajcie! Cieszę się ,że taki temat został poruszony na forum! Ja bardzo lubię francuski manicure, ale żeby go zrobić potrzebuję ogromnie dużo czasu i siostry! Mam malutkie dłonie a co za tym idzie i paznokcie, i nigdzie nie mogę kupić w miarę małych paseczków do naklejania na paznokcie. Kiedys nawet cięłam przez pół , ale to i tak nic nie dawało. Czy znacie może firmę, która produkowałaby takie małe paseczki? Czy raczej zostaje mi ręczna robota? I to w dodatku z pomocą siostry, bo mnie się ręce trzęsą. Firma Vibo (chyba) wprowadziła na rynek juz dosyć dawno lakiery z bardzo cieniutkim pędzelkiem, do zdobienia paznokci. Kupiłam kolor biały, ale i tak jedna ręka(lewa) zrobiona jest super , za to prawa - koszmar! I zawsze mója walka z manicurem francuskim kończy sie tak samo- zmywaczem Jak sobie pomóc??
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 11:04   #15
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Post French idealny - wątek zbiorczy

Dziewczyny, jakich lakierów używacie do francuskiego manicuru? Patrzyłam w KW, ale właściwie, żaden z zestawów nie ma dobrej opini. Możecie coś polecić?
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 11:19   #16
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: Lakiery do french manicure

Ja nie używam zestawów; do frenchu polecam lakier Inglota 82 i do tego biały. Najlepiej kupić po prostu dwa lakiery ulubionej firmy w kolorze białym i beżyk/róż. Masz wtedy fajny manicure
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 11:31   #17
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Re: Lakiery do french manicure

Ja używam Yvesa Rochera. Różowy w zestawie pięknie się błyszczy, jest transparentny, a płytka paznokcia pod nim wygląda gładko i jednolicie... no i wystarczy 1 warstwa. Nie będzie peanów nt. trwałości, bo ja nie lubię uczucia "pomalowanych paznokci" - ręce wydają mi się takie ... "ciężkie", dlatego maluję paznokcie rzadko i najczęściej zmywam lakier już wieczorem
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 11:39   #18
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Lakiery do french manicure

tylko trzeba uważac, bo nie wzystkie lakiery nie z zestawów będą półkryjące czy transparentne - ostatnio kupiłam emalię Rimmela z nadzieją, że będzie dobry do frencha, a okazało się, że jest zbyt kryjący.
Ami, ja też szukam, i nie wiem, co Ci poradzić - raczej nie AB Line. Po porównaniu ocen na KW, widzę, że Kylys wypada chyba najlepiej...
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 12:55   #19
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: Lakiery do french manicure

A ja mam zestaw Joko i jest bardzo ok
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-01, 14:39   #20
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Lakiery do french manicure

Noor napisał(a):
> nie lubię uczucia "pomalowanych paznokci" - ręce wydają mi się takie ... "ciężkie", dlatego maluję paznokcie rzadko i najczęściej zmywam lakier już wieczorem

Łeee, mam tak samo. A liczyłam, że z wiekiem mi przejdzie. Noszę tylko odżywkę na paznokciach... Moja niechęć do lakierów wynika też z tego, że żadne się na mnie prawie nie trzyma, a nie cierpię odprysków i zadrapań.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 20:15   #21
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Lakiery do french manicure

slonko napisał(a):
> Ja nie używam zestawów; do frenchu polecam lakier Inglota 82 i do tego biały. Najlepiej kupić po prostu dwa lakiery ulubionej firmy w kolorze białym i beżyk/róż. Masz wtedy fajny manicure

Właśnie tak myślałam, że najlepiej będzie skompletować zestaw. Tylko bałam się żeby nie okazało się, że różowy nie jest transparentny. Pewnie spróbuję tego Inglota. Tym bardziej, że cena jest przystępna. A na wyjątkowej trwałości mi nie zależy, bo i tak zawsze lakier zmywam po 2 dniach.
A powiedz mi, Slonko, ten 82 Inglota jest beżowy czy różowy? Szukam różowego.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 20:28   #22
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Lakiery do french manicure

lejka napisał(a):
>Moja niechęć do lakierów wynika też z tego, że żadne się na mnie prawie nie trzyma, a nie cierpię odprysków i zadrapań.

Ja zazwyczaj też tylko odżywki używam. Tak jak napisała Noor, paznokcie pomalowane lakierem są jakieś takie "ciężkie". A jak już pomaluję, to zmywam po 2 dniach. Po pierwsze wyznaję zasadę, że lakier powinien pasować kolorystycznie do stroju. Po drugie, żaden po 2 dniach nie wyglądał do tej pory ładnie. Nawet jak nie odpryskuje, to zawsze ściera się lekko na końcach i matowieje, a to już wygląda nieestetycznie. :/ Perfekcjonistka ze mnie.
Ale na tego frencha się uparłam- muszę spróbować i już.

Noor, ile te lakiery Yves Rocher kosztują?
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 21:08   #23
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Re: Lakiery do french manicure

Moim zdaniem Inglot jest bardzo dobry. Ja używam 166 (różowy) i 38 (biały). Kosztują wprawdzie 10 zł za sztukę ale mają 16 ml, więc starczą na długo i tak szybko się nie starzeją, bo róż kupiłam w sirpniu i jest do dziś super, a biały to chyba rok temu i też jestem zadowolona.
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 21:50   #24
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Re: Lakiery do french manicure

Ich cena może być niemiłym zaskoczeniem. Wg "Cennika Urody Y.R. 2004" kosztują 22 zł za sztukę. Ja kupiłam je kiedyś w promocji za 50% ceny i zapłaciłam tyle za oba, ale efekt jest naprawde ładny i bardzo naturalny. Lubię błyszczące paznokcie, a na ten różowy nie muszę nawet nakładać dodatkowo "Mega Shine", tak ładnie błyszczy.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 22:17   #25
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Lakiery do french manicure

ja też do frenczu używam lakierów inglota... biały, później jedna warstwa różowego bardzo jasnego 82 a na to warstewka róźowego tylko że troszke ciemniejszego 166
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 02:31   #26
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: Lakiery do french manicure

Ja jestem entuzjastką klasycznego frencza - nie ma piękniejszego manicure moim zdaniem. Zeczywiście Inglot całkiem daje rade, nie polecam zaś Sally Hansen - drogie to to, a nietrwałe, ten biały do końcówek zastawia smugi, jest jakiś taki suchy i szybko się kruszy, odpryskuje.

Moim ulubionym zestawem są lakiery Allesandro - całkiem wygodnie się maluje, ma ładne, świerze kolory no i jest całkiem trwały. W jego skład wchodzi baza - tu, mozna wybrać beż lub róż, mleczny lakier do końcówek- fajny bo nie jest jak emalia tylko ładnie się rozprowadza, i tzw."French Pro White" dający świerzość i wykończenie całości - paznokcie wyglądają jak shake w aniliowy z truskawką
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 09:18   #27
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Lakiery do french manicure

maniaa napisał(a):
> nie polecam zaś Sally Hansen - drogie to to, a nietrwałe, ten biały do końcówek zastawia smugi, jest jakiś taki suchy i szybko się kruszy, odpryskuje.

zestawu do frencha SH nie znam, ale lakiery jasne, mleczne - polecam. u mnie się trzymają
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 10:43   #28
Hana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 111
GG do Hana
Re: Lakiery do french manicure

A ja uwielbiam Sally Hansen nr 13 Sheer French Blush - bladoróżowy z bardzo delikatnym błękitnym refleksem.


Hana
Hana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-03, 00:45   #29
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: Lakiery do french manicure

Sprostowanko,
Hmmm, komentarz mój tyczył się zestawu do frencza Sally Hansen(lakier biały + lakier w beżu + paski)- mnie osobiście zestaw ten nie zachwycił szczególnie biały lakier do końcówek a paski mimo, że dobrze przyklejały się do paznokcia to zostawiały na nim po oderwaniu warstewke kleju brrr. Generalnie bardzo lubię Sally Hansen i uważam że ma świetne lakiery i odżywki-miałam ich już dużo, stad też w ciemno kupiłam ten zestaw - w tym konkretnym przypadku się rozczarowałam - Alesandro okazał się być lepszy.

Pozdrawiam.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-03, 08:46   #30
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Lakiery do french manicure

maniaa napisał(a):
> Sprostowanko,
> Hmmm, komentarz mój tyczył się zestawu do frencza Sally Hansen(lakier biały + lakier w beżu + paski)- mnie osobiście zestaw ten nie zachwycił szczególnie biały lakier do końcówek a paski mimo, że dobrze przyklejały się do paznokcia to zostawiały na nim po oderwaniu warstewke kleju brrr. Generalnie bardzo lubię Sally Hansen i uważam że ma świetne lakiery i odżywki-miałam ich już dużo, stad też w ciemno kupiłam ten zestaw - w tym konkretnym przypadku się rozczarowałam - Alesandro okazał się być lepszy.
>
> Pozdrawiam.

Jasne! I dlatego zaznaczyłam, że tych do frencha nie znam. Natomiast te jasne, które nie są przeznaczone do frencha - a jak najbardziej się do niego nadają pod względem kolorystycznym - są baardzo dobre [nie tworzą smug]

__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.