ile zarabia redaktor w wydawnictwie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-04, 22:07   #1
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806

ile zarabia redaktor w wydawnictwie?


jak w temacie

Edytowane przez Eleo765
Czas edycji: 2009-10-30 o 12:23
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 22:16   #2
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

Redaktor w dużym wydawnictwie w Gdańsku - 1800 zł netto + od 1000-2000 zł wynagrodzenia dodatkowego za realizację projektów, praca 10 godzin na dobę (w tym dodatek za kierowniczą funkcję)


źródło:http://gdansk.naszemiasto.pl/pomorsk...ul/533380.html
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 08:29   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

www.placa.pl - zapraszasm do lektury
z tego co piszesz jestes chyba jeszcze bez doswiadczenia i dorobku redaktorskiego, wiec pewnie duzej kasy na poczatek nie dostaniesz, a potem duzo bedzie zalezalo od samej Ciebie, ukladow w redakcji itp.
Docelowo dziennikarze nie narzekaja na pensje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 09:25   #4
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

moj kolega pracuje w Pressie, praca dorywcza i staż jednocześnie(chyba ) zarobi niewiele, ale mowi ze radaktorka zbiera kilkanascie tysiecy miesiecznie
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 10:15   #5
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 473
GG do Black Isabell
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami. Redaktor z dużym doświadczeniem, szczególnie ten, "piszący" w dużym mieście, zarabia nawet kilka tys. złotych.
Sama pracuję jako redaktorka, w małym wydawnctwie, aczkolwiek dorywczo. W siedzibie Redakcji spędzam tylko poniedziałek ( 3 - 4 godz. ) i czwartek ( prawie cały dzień ). Resztę czasu zajmuje mi pisanie w domu, zbieranie materiałów "na mieście". Dostaję niewielę, nawet bardzo niewielę.... ( ok. 300 - 400 zł )... Pocieszam się jedynie tym, iż to moje początki...
Black Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 11:08   #6
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

najpierw trzeba wyjasnic kim jest redaktor, bo wiele osb myli to z dziennikarzem-zolnierzem. redaktor to osoba zarzadzajaca jakas komorka w redakcji, prowadzaca cos, czyli taki szeregowy pismak redaktorem nie jest!!!
Moge powiedziac o zarobkach na Slasku- dziennikarz tabloidu w oddziale zarabia 1500 do 3000 tys netto (ten ustawony, z doswiadczeniem), w duzej gazecie regionalnej...niestety 1300-1700, chyba, ze po dawnych ukladach zakontraktowany. Wspopracownik, taki ktory pracuje codziennie, w normalnym wym godzin, robi to co etatowi,a jedynie jest na umowe zlecenie (czyt zero ZUSU, skladek) 800 zl w najwiekszym polskim szmatlawcu, w mniejszym 300-400, w lokalnej wierszowka-czyli naprawde groszowe sprawy. Dziennikarz Newsweeka w Warszawce to ok 8000 netto. Redaktor naczeelny lokalnego oddzialu polskich dziennikow ok 5000-6500 netto. Wierzczie to poza Warszawa zawod w ktorym nie mozna wiele zarobic. Wywodze sie z dziennikarskiej rodziny i wdze-bylo kiedys niezle-niezle pieniadze, choc nigdy nie kokosy, ciekawa praca, teraz na odwrot-wykorzystywanie, harowa 24 h, kretynskie polecenia-kazdy staje sie papparazzi, a pensja-buuu. Ale wciaz mozna sie :zalapac: i spokojnie zyc. Ale to niestety umiera...
A za zamowiony tekst na ok 8tys znakow plus zdjecia wydawnictwa typu Bauer, Axel Springer (dla Pan domu, Tin itp) z kilkoma fotami placily kiedys ok 600-700 netto. Ale masz albo nie masz zamowienia
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 09:53   #7
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

dzięki wam za wszystkie odpowiedzi

Edytowane przez Eleo765
Czas edycji: 2008-05-01 o 09:01
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-01, 08:41   #8
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

Odświeżam wątek Interesują mnie zarobki redaktora w wydawnictwie w dużym mieście. Idę na rozmowę kwalifikacyjną i chciałabym się zorientować jak wygląda sytuacja płacowa. Liczę na Waszą pomoc
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 13:46   #9
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

Pytanie aktualne, proszę o wypowiedzi!
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 19:15   #10
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

Sytuacja płaowa wygląda niemal tak samo, zarobki w tej branży aż tak bardzo nie skoczyły ;/ Początkujacy redaktor może zarobić jakieś 1500-1700 na rękę (o ile mówimy o redagowaniu tekstu), początkujący dziennikarz-pismak zarobi pewnie z 800-900 na rękę pensji oficjalnej i kilkaset złotych dodatkowo jakiejś wierszówki (np. dostanie etat, a wierszówkę będzie miał płaconą pod stołem lub na kogoś z rodziny, na zasadzie umowy o dzieło - powszechna praktyka w wielu gazetach).
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 11:58   #11
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

Dziękuję za wypowiedź.
W moim przypadku chodzi o wydawnictwo książkowe, redakcję merytoryczną. Wierszówka nie wchodzi w grę.
Może ktoś jeszcze mógłby coś powiedzieć ze swojego doświadczenia?
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 18:57   #12
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

W wydawnictwie książkowym za dużo nie zarobisz - może przy pomyślnych wiatrach ok. 1200 zł na rękę.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 10:56   #13
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

Dziewczyny, odświeżam wątek! Powiedzcie mi, co powinien umieć taki redaktor. Jestem po polonistyce, zawsze chciałam pracować w wydawnictwie. Siedzę na goldenline.pl i czytam o ludziach, którzy siedzą w tej branży. Wiem, że przydałaby się znajomość specjalistycznych programów wydawniczych - Pendrix i WF - Mag. Pendrixa nigdzie nie mogę znaleźć, chodzi mi o kurs z niego. WF - Mag owszem jest, ale okazuje się, że pieron wie kiedy. Co ja mogę zrobić, żeby podnieść swoje kwalifikacje i wcisnąć się w branżę wydawniczą?
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 19:51   #14
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

Znaleźć pracę Najlepiej mieć doświadczenie, choćby i pokrewne - może spróbuj na początek pisać jako dziennikarz. Do zwykłej korekty specjalnych programów znać nie musisz, a redaktorem tak szybko (bez doświadczenia) nie zostaniesz. Jeśli chodzi o programy, to większości nauczysz się dopiero w konkretnej pracy; każde wydawnictwo używa innych. Ważne, żeby nie bać się komputera, znać to i owo, czymś zabłysnąć na rozmowie. No i przydaje się specjalizacja edytorska
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 16:57   #15
Malgosia07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: ile zarabia redaktor w wydawnictwie?

Hmm, wrócę na chwilę do płac. Wydaje mi się, że te stawki są wyższe. Solidne wydawnictwo płaci około 4 tys brutto redaktorowi, odpowiednio redaktor prowadzący zarabia 0d 5 do 6 brutto. Choć to pewnie ma znaczenie kto ma jakie doświadczenie no i pd samego wydawnictwa także. Oczywiście piszemy o dużych miastach.
Małgosia

www.mini-kultura.pl
Malgosia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.