Program pielęgnacji dla cery mieszanej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-19, 10:41   #1
Amonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 5

Program pielęgnacji dla cery mieszanej


Chciałabym abyście podpowiedziały jak mam pielęgnować cerę mieszaną (suche policzki, tłusta strefa T), mocno zanieczyszczoną (wągry, podskórne gródki - których nie można wycisnąć) z mocno rozszerzonymi naczynkami koło płatków nosa i początkiem zmarszczek - głównie pod oczami.

Z góry dzienkuje za podpowiedzi.

Edytowane przez Amonka
Czas edycji: 2006-12-19 o 11:06
Amonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 11:15   #2
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Program pielęgnacji dla cery mieszanej

Ja też się mogę podpisać. Zawsze myślałam że mam tłusta skórę (bo zresztą mam także na policzkach). Ale od pewnego casu jak zastosuję kosmetyk do skóry tłustej na policzki to pewne małe partie skóry mi się przesuszają. Tak np podziałał na mnie tonik i krem pichtowy. I teraz używam ich tylko do strefy T a na reszte co innego.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 08:40   #3
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: Program pielęgnacji dla cery mieszanej

Na strefę T proponuję kosmetyki do cery tlustej/antybakteryjne-tonik i krem,na policzki najlepiej tonik i krem do cery naczynkowej.Do demakijażu całej twarzy najlepiej użyć mleczka do cery wrażliwej,naczynkowej,a pod oczy krem dobrany do potrzeb delikatnej skóry wokół oczu.W przypadku masek do twarzy najlepiej zaopatrz sie w dwie:antybakteryjną dla strefy T (domowa z drożdży jest swietna lub z glinki zielonej) i nawilżającą do cery naczynkowej(np.Flos Lek) na policzki i okolice nosa.
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 10:35   #4
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Program pielęgnacji dla cery mieszanej

mój "program" wygląda tak:
rano: żel do twarzy tea tree (Body Shop- w Polsce do kupienia chyba na Allegro)), po nim tonik z tej samej serii. Nie drażni, nie wysusza dzięki małej ilości alkoholu a naprawde działa! następnie kremik repairwear day Clinique z filtrem. Na to makijaż. Wieczorem - 3 kroki Clinique, turnaround concentrate też Clinique, czasami poprzedzam to maseczką 15-minute facial też z serii turnaround, następnie repairwear night lotion (dla cery tłustej, problemowej). Dwa razy w tygodniu zamieniam mój wieczorny rytuał z olejkiem Clarinsa - huile lotus. Oczywiście co drugi dzień maseczka aspirynowa, czasem z glinki.

To mój sposób na walkę z moją buzią i przyznaje, ze sprawdza się w skali od 1 do 10 mojego zadowolenia, gdzieś na 7 tak więc nie jest źle....polecam
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 15:35   #5
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Program pielęgnacji dla cery mieszanej

na poczatku est watek "schorzenia skorne..." tam jest duzo o pielegn takiej cery
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 19:53   #6
nika01998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: Program pielęgnacji dla cery mieszanej

Ja też sie z tą cerą zmagam, używałam jóż chyba wszystkiego, ale kosmetyki nie pomagają na błyszczenie się buzi. Trzeba zadziałać od środka i to muszą być antybiotyki. Wiem że ten problem dłógo trzeba leczyć, moja siostra miała to samo i leczyła sie ponad rok czsu u dermatologa. A najgorsze jest to że makijaż nie trzyma się dłógo , w ciągu dnia musze go poprawiać aż 3 razy, bo jeżeli nie to tważ mi sie świeci jak bym ją olejem posmarowała, nie mam jóż z tym siły. Też sie wybieram do kliniki dermatologi estetycznej,bo jóż nie widze innego wyjścia
nika01998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.