Allegro - małe pytanko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-20, 21:45   #1
sosia
Raczkowanie
 
Avatar sosia
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 58

Allegro - małe pytanko


Kobietki pomóżcie początkującej allegrowiczce Interesuje mnie pewna aukcja na której wystawiany jest sprzęt (aukcja prywatna) Po kilku mailach Pan zaproponował, że wyśle mi go (ok.400zł) poza tą aukcja a ja dopiero później miałabym mu zapłacić... Nie znam się na tym i nie chcę wpakować się w żadne kłopoty. Czy jest tutaj jakieś ryzyko?
sosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 22:04   #2
beti33
Raczkowanie
 
Avatar beti33
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 237
Dot.: Allegro - małe pytanko

Tak

Jesli nie chcesz miec problemow to nie kupuj nic "poza" allegro
beti33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 00:06   #3
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: Allegro - małe pytanko

Beti chyba trochę przesadzasz.
Nawet kupując na allegro można się "naciąć" więc właściwie z igły widły.

Sosiu, posłuchaj.
Jeśli koleś ma dużo komentarzy, to nie powinnaś się martwić.
To po pierwsze.
Po drugie- to chyba on może stracić na tej aukcji?
Sama napisałaś, że on towar wyśle pierwszy a ty zapłacisz później.
Więc nie wiem gdzie tu masz się na coś dać oszukać?
To on może ponieść konsekwencje, że wyśle towar a Ty możesz mu nie zapłacić.
Gorzej by było na odwrót, gdyby usilnie wmawiał, że pieniądze masz wpłacić na konto. To wtedy rzeczą oczywistą jest, że pieniądze mogą przepaść.

Jeśli chodzi o mnie, mam za sobą wiele traksakcji, na allegro i poza allegro.
Jakoś nigdy się nie natknęłam na złego sprzedającego.
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 00:12   #4
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Allegro - małe pytanko

Cytat:
Napisane przez sosia Pokaż wiadomość
Kobietki pomóżcie początkującej allegrowiczce Interesuje mnie pewna aukcja na której wystawiany jest sprzęt (aukcja prywatna) Po kilku mailach Pan zaproponował, że wyśle mi go (ok.400zł) poza tą aukcja a ja dopiero później miałabym mu zapłacić... Nie znam się na tym i nie chcę wpakować się w żadne kłopoty. Czy jest tutaj jakieś ryzyko?
Czy to jest przypadkiem telefon?Jesli tak to uwazaj.W ogole ze sprzetem uwazaj ,bo naciagaczy jest sporo.Dlaczego poza aukcja?Kto wyszedl z ta propozycja??
Jak niby mialabys mu "pozniej " zaplacic??Nawet za pobraniem mozesz kupic starego grata albo cegle.Jest na poczcie taka opcja jak mozliwosc sprawdzenia co jest w srodku,kosztuje dodatkowo chyba 5 zl .Moze wybierz to ,zajrzysz, sprawdzisz i wtedy odbierzesz.A jak Ci facet odmowi bedziesz miala odpowiedz
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 00:25   #5
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Allegro - małe pytanko

Cytat:
Napisane przez sosia Pokaż wiadomość
Kobietki pomóżcie początkującej allegrowiczce Interesuje mnie pewna aukcja na której wystawiany jest sprzęt (aukcja prywatna) Po kilku mailach Pan zaproponował, że wyśle mi go (ok.400zł) poza tą aukcja a ja dopiero później miałabym mu zapłacić... Nie znam się na tym i nie chcę wpakować się w żadne kłopoty. Czy jest tutaj jakieś ryzyko?
No właśnie, jesteś w lepszej sytuacji, bo jesteś kupującą. Jak mówi bess, możesz sprawdzić zawartość przesyłki, włączyć sprzęt i stwierdzić,czy to jest to co kupiłaś.
Zresztą swoją drogą, prawdą jest że ryzykowne są transkacje poza allegro. Nie masz wtedy dowodów, e-maili, Twoja oferta nie została zarejestrowana, więc teoretycznie nie masz podstaw do reklamacji czy zwrotu.
Natomiast pierwszą rzeczą, jaką robisz zastanawiając się nad kupnem, to dokładne sprawdzenie komentarzy. Kiedy, jakie, dlaczego. Nawet sprawdź jeśli to możliwe, skąd są ludzie wystawiający komentarze. Bo bywa że kumpel kumplowi wystawia. A innym razem bywa tak, że wszystko było ok, tylko ktoś złośliwy wystawił negatywa z sobie tylko znanych powodów a nie z winy sprzwdawcy.
Ja mam wiele transakcji za sobą, i dzięki takiej właśnie ostrożności mam 100% pozytywnych komentarzy i nie zostałam nigdy oszukana.
Powodzenia!
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 06:32   #6
sosia
Raczkowanie
 
Avatar sosia
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 58
Dot.: Allegro - małe pytanko

Dziękuję za podpowiedzi Bardzo mnie zdziwiła to propozycja bo rzeczywiście wydaje się, że ja nie ponoszę żadnego ryzyka... a raczej ten Pan. Nie jest to telefon, to odtwarzacz mp3. Mam zapłacić przelewem na konto po odebraniu towaru i sprawdzeniu go. Pan ma troszkę tych opinii i żadnej negatywnej.
sosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 06:49   #7
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Allegro - małe pytanko

A ile Ty masz komentarzy?
Zaskakuje mnie zaufanie, jakim sprzedający obdarza początkującą allegrowiczkę. Mojemu bratu zdarzyła się taka sytuacja (wpłata po odebraniu towaru), ale on ma grubo ponad setkę komentarzy.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-21, 06:56   #8
sosia
Raczkowanie
 
Avatar sosia
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 58
Dot.: Allegro - małe pytanko

jedenaście... to naprawdę dopiero mój początek
sosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 09:05   #9
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomości: 1 696
GG do missy7
Dot.: Allegro - małe pytanko

ja uważam że w tej sytuacji nie masz się czego bać, ponieważ to on pierwszy wysyła do ciebie przedmiot i zawsze będziesz mogła ocenic czy jest sprawny i w jakim jest stanie. Jeśli nie będziesz z niego zadowolona to możez odesłac go spowrotem i po prostu nie zapłacić. A jak bedzie ci odpowiadał to po prostu wyślesz pieniązki.
__________________
missy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 10:58   #10
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Allegro - małe pytanko

Cytat:
Napisane przez missy7 Pokaż wiadomość
ja uważam że w tej sytuacji nie masz się czego bać, ponieważ to on pierwszy wysyła do ciebie przedmiot i zawsze będziesz mogła ocenic czy jest sprawny i w jakim jest stanie. Jeśli nie będziesz z niego zadowolona to możez odesłac go spowrotem i po prostu nie zapłacić. A jak bedzie ci odpowiadał to po prostu wyślesz pieniązki.
Zgadzam się. Tylko sprzedający ryzykuje.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 11:09   #11
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Allegro - małe pytanko

Wysyłka za pobraniem, i to poza aukcją do duże ryzyko dla sprzedającego.
Musisz wiedzieć, że jeśli cokolwiek pójdzie nie tak, nie będziesz miała gdzie się odwołać, Allegro w tym nie uczestniczy.
Myślę jednak, że nie ma się czego obawiać, jeśli nie zażądał żadnej zaliczki, itp.

ps. dlaczego nie możesz normalnie zalicytować, skoro towar jest wystawiony a Ty posiadasz konto?

Obiło mi się o uszy, że mają opodatkować sprzedaż Allegrową, ma na to wpływ ilość transakcji (?) i kwota. Może tu tkwi haczyk? (ale to tylko luźna spekulacja oparta na zasłyszeniu).
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 11:29   #12
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Allegro - małe pytanko

Cytat:
Napisane przez sosia Pokaż wiadomość
Dziękuję za podpowiedzi Bardzo mnie zdziwiła to propozycja bo rzeczywiście wydaje się, że ja nie ponoszę żadnego ryzyka... a raczej ten Pan. Nie jest to telefon, to odtwarzacz mp3. Mam zapłacić przelewem na konto po odebraniu towaru i sprawdzeniu go. Pan ma troszkę tych opinii i żadnej negatywnej.
a czy ten facet ma firme?wystawia faktury?Bo jesli tak to mozesz byc spokojna.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.