Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-24, 12:26   #1
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006

Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry


Witam Wizażanki!
mam nadzieję, że zaraz mnie nikt nie okrzyczy,że weszłam na złe forum (nie wiedziałam na jakie najlepiej,coś trza było wybrać) i proszę nie odsyłajcie mnie nigdzie indziej, tylko po prostu poratujcie!! szczerze mówiąc jestem "tu" od niedawna ale raczej dużo czytam i szukam niż się udzielam dużo czytałam na temat tabletek, ale albo bardziej dotyczyło to włosów, albo ewidentnie dotyczyło tabletek antykoncepcyjnych na cerę.
Mi natomiast chodzi o to czy znacie jakieś nie-antykoncepcyjne na prawdę działające tabletki zapobiegające powstawaniu różnych rzeczuf na buzi?? chodzi oczywiście o wypryski, zaskórniki coś co by pomogło w pozbyciu się obecnych intruzów i zapobieganiu powstawaniu nowych!! (ja wiem,że na jedną zadziała na inną nie ale metodą prób błędów zawsze się do czegoś dochodzi szukam ratunku w kremach,herbatkach i chciałabym też w tabletakch. Widze, że macie tu mnóstwo pomysłów na każdy temat, może i mnie poratujecie? z góry dziękuję
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 12:51   #2
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

olusiu, wątków było dużo, np. na formu 30+ jest długi wątek o suplementach na piękną cerę, bo o to Ci chodzi.
ja biorę salfazin (preparat z cynkiem), rutinoscorbin i omega-3 lub linomag, witaminum B complex, ażeby miec piękną cerę i brak wyprysków.
Co to za preparaty, wrzuć nazwy w google, dostaniesz opisy i ceny.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 12:54   #3
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
a czy każdy który mi tu podałaś dostanę bez recepty tak normalnie w aptece ? wiesz nie bardzo się tu jeszcze łapie w tym wszystkim ale poszukam na tym forum 30+,co to znaczy w ogóle??

dzięki za radę,ale wszystkie jednocześnie?? przecież to qpa kasy!! biorę obecnie ACNO, ale razcej nie polecam i dlatego szukam czegoś, poczytam i coś sobie na pewno wybiere

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-24 o 14:26 Powód: post pod postem
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 12:58   #4
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
tak każdy jest bez recepty nie są drogie najdroższy jest salfazin kosztuje ok. 29 zł ale to 100 tabletek więc na 3 mc starczy na taką kurację
zresztą spisz te nazwy jakbyś miała jakieś wątpliwości pani w aptece na pewno ci pomoże
poza tym wrzuć w wyszukiwarkę na wizazu hasło suplementy
forum 30+ to forum na wizazu dla trzydziestek znajdziesz je na pierwszej stronie

zajrzyj tu
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=73290
tylko przeczytaj uważnie tytułem się nie sugeruj
nie musisz jeść wszystkich jednocześnie

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-24 o 14:27 Powód: post pod postem
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 13:02   #5
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
pocieszyłaś mnie z ilością tabletek, drogawe,ale na długo wystarczą już spisałam forum też już znalazłam, będę działać! wielkie dzięki Smoq!!

dzięki! dla mnie każde info się przydaje! jeśli chodzi o tabletki jestem zielona na googlach znalazłam ACNO,ale są do kitu, jak dla mnie, bo z tego co czytałam inni sobie chwalili, jak masz jeszcze jakieś ciekawostki, to pisz. innych tez proszę ale mam jeszcze jedno pytanko, jakbyś mogła?? Czy jak znajdę jakieś tabletki co mi pomagają to nie przestaną działać np. po 3 miesiącach brania?? będą cały czas tak samo pomagały? bo z kremami to raczej tak nie bywa i trza zmieniać, a jak z tabletkami? długo bierzesz taką kombinacje i cały czas pomaga??

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-24 o 14:28 Powód: post pod postem
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 13:26   #6
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
dzięki za radę,ale wszystkie jednocześnie?? przecież to qpa kasy!! biorę obecnie ACNO, ale razcej nie polecam i dlatego szukam czegoś, poczytam i coś sobie na pewno wybiere
Acno ma całkiem niezły skład (podobny do Salfazinu, ale wychodzi drożej). Spisz nam z opakowania jakie są dawki poszczególnych składników w jednej tabletce, zobaczymy co to jest warte:
- selen organiczny
- cynk
- beta karoten
- witamina B6
- witamina C
- witamina E
Może za krótko go bierzesz?

Zwróć też uwagę na wspomniany w wątku forum 30+, olej z ogórecznika, wiesiołka lub czarnuszki (poprawia skład sebum) i MSM - ogranicza przetłuszczanie i Różański poleca go przy leczeniu trądziku (to organiczna siarka)*.


* Uwaga!
W 2008 roku Państwowy Inspektorat Sanitarny wydał zakaz wprowadzania do obrotu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej suplementów diety zawierających w składzie substancję o nazwie metylosulfonylometan (MSM).
W uzasadnieniu oparto się na opinii Narodowego Instytutu Leków, który ostrzega, że spożywanie suplementów diety zawierających w składzie MSM może stwarzać zagrożenie dla zdrowia osób stosujących je, ponieważ brak jest danych o bezpieczeństwie jego stosowania a doniesienia o nagromadzeniu MSM w tkance mózgowej są nad wyraz niepokojące (MSM przechodzi przez barierę krew - mózg i nagromadza się w tkance mózgowej w znacznych ilościach (do 3 mmol). Nie są znane konsekwencje przewlekłej obecności MSM w mózgu).
Ponadto:
MSM utrzymuje się we krwi 5 razy dłużej niż DMSO (pochodna MSM, która była podejrzewana o działanie kancerogenne, lecz nie zostało ono udowodnione). MSM silniej niż DMSO hamuje proliferację komórek m vitro i efekt ten jest trudno odwracalny. Nie prowadzono badań toksyczności przewlekłej dla MSM.

Biorąc to wszystko pod uwagę, lepiej MSM na razie unikać.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2011-10-16 o 14:18
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 13:31   #7
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Wiesz, ja bym salfazinu dłużej niż 3 mc nie brała, trzeba zrobić przerwę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-24, 13:36   #8
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
no to plama,wywaliłam opakowanie choć jeszcze poszukam w domu i sprawdze,to dam Ci znac,bo teraz jesteem w pracy za krótko to chyba ne bo już jestem w połowie 3 opakowania i nic. nawet wydaje mi się, że mam więcej intruzów i częściej niż miałam wcześniej, więc na pewno nei kupie kolejnego i jak nie mam w domu to Ci ilości nie podam ciekawa podpowiedź, właśnie przeglądam forum 30 + i szukam,szukam,bo wcześniej nie wiedziałam gdzie. choć dalej czekam na bieżące "podpowiedzi" pozdrawiam

czemu to nie można więcej niż 3 mce?? a jak przerwe to czymże to zastąpie??

w torebce znalazłam książeczkę która jest w opakowaniu ACNO, ale tam też więcej nie ma na temat składu, dziś nic nie pomogę w tej sprawie ale poszukam w weekend i w pon dam znać pozdrawiam

powiedzcie mi kochane co ja mam wpisać w wyszukiwarce jeśli chcę coś więcej znaleźć na podobny wątek ??? nie mogę nic znaleźć:[ nie wiem, nie umiem, nie znalazłam nic podobnego do mojego wątka pliz

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-24 o 14:30 Powód: post pod postem
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 13:46   #9
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Smok
Wiesz, ja bym salfazinu dłużej niż 3 mc nie brała, trzeba zrobić przerwę.
Niekoniecznie. Dawki witamin w Salfazinie nie są duże, a 25 mg cynku (to antagonista miedzi i trzeba o tym pamiętać -> nie zawsze więcej, znaczy lepiej) też nie jest taka znowu tragiczna (typowa dzienna dawka jest obliczana na 15 mg, ale maksymalna bezpieczna, to 40 mg). Ja bym raczej sugerowała przy drugim opakowaniu brać np. tabletkę co drugi dzień, jeśli obawiamy się efektów ubocznych.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 13:48   #10
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Noor też dobre rozwiązanie, ale ja nie mogę brać tabletek co 2 dzień, bo się gubię, więc codziennie 1 table. potem jak kończę opakowanie przerwa.
W wyszukiwarce wpisz suplementy
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 13:53   #11
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

to rzeczywiście chyba dobry pomysł, lepiej barć co 2 dzień niż wogle odstawić, bo jakby mi pomogło i bym musiała przestać i znuf wrócić do punktu wyjścia, nie nie nie.
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-24, 14:04   #12
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
to rzeczywiście chyba dobry pomysł, lepiej barć co 2 dzień niż wogle odstawić, bo jakby mi pomogło i bym musiała przestać i znuf wrócić do punktu wyjścia, nie nie nie.
Ale Ty masz naprawdę suchę cerę, czy nie chciało się komuś wypełnić profilu cery?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 14:54   #13
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

nie wypełniłam profilu, bo nie wiem gdzie i jak się to robi:/
a cere mam mieszaną, tłustą w strefie T. a jakie to ma znaczenie jeśli chodzi o te tabletki??
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 14:57   #14
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

to wejdź w panel użytkownika i wypełnij profil, to ma duże znaczenie, jaką się ma cerę i jakie bierze suplementy
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 16:40   #15
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

oki, dzinx za instrukcje, dopiero siem uczem
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 22:18   #16
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
a cere mam mieszaną, tłustą w strefie T. a jakie to ma znaczenie jeśli chodzi o te tabletki??
Takie, że np. omega-3 z oleju rybiego, choć ogólnie świetnie wpływa na skórę, może (ale wcale nie musi i trzeba to niestety przetestować na sobie) nie przysłużyć się tłustej cerze i dodatkowo ją przetłuścić powodując wysyp pryszczy. A MSM teoretycznie jeszcze bardziej ograniczyć i tak nędzne wydzielanie sebum suchej cery. Przy okazji cytat z Łuskiewnika, zawierający więcej informacji nt. tego preparatu:
Methylsulfonylmethane = metylsulfonylometan (MSM) jest to pochodną dimetylosulfonu. (...) MSM to organiczny związek siarki, który jest łatwo przyswajany przez żywe organizmy i wbudowywany w struktury tkankowe, np. tkankę chrzęstną, łączną właściwą, mięśniową.
Działa także regulująco na wydzielanie łoju, zapobiega zmianom zwyrodnieniowym gruczołów łojowych, reguluje podziały i różnicowanie komórek skóry. Stymuluje wzrost i regenerację skóry, włosów, paznokci, stawów, kości i mięśni. Pobudza wzrost organizmów.
MSM działa również odtruwająco i lipotropowo. Zapobiega osteoartrozie, zwyrodnieniom stawów, kości i mięśni, wielu chorobom skóry. Zaleca się podawanie MSM osobom w podeszłym wieku oraz w czasie menopauzy w dawce 1-2 g dziennie. W preparatach złożonych często jest łączona z glikozaminą. Przy trądziku również zalecane są podobne dawki.
W Holandii i w krajach skandynawskich często do terapii tradzików wykorzystuje się MSM - Metylsulfonylmetan (metylosulfonylometan), który jest organicznym związkiem siarki. MSM jest traktowany w organizmie jak substrat do syntezy aminokwasów siarkowych, a dalej do syntezy białek i enzymów zawierających w budowie aminokwasy siarkowe. Jest więc zużyty do syntezy metioniny, glutationu, kwasu chondroitynosiarkowego tkanki chrzęstnej, kwasu liponowego, biotyny, koenzymu A, heparyny. Zażywanie MSM przyczynia się więc do przyśpieszenia procesów regeneracji tkanki nabłonkowej, mięśniowej, łącznej właściwej i tkanki chrzęstnej, nasilenia regeneracji kości, przyśpieszenia wydalania wielu toksyn. MSM pobudza wzrost włosów i paznokci. Przeciwtrądzikowo działa prawdopodobnie przez wpływ detoksykujący, immunostymulujący, przeciwzapalny i przeciwwysiękowy. Pobudza też wydzielanie żółci i zmniejsza stężenie cholesterolu we krwi. Często jest łączony w preparatach z witaminą E, C oraz z flawonoidami, które uzupełniają i nasilają działanie przeciwzapalne i przeciwwysiękowe. Preparat może korzystnie działać w leczeniu trądzików zawodowych, trądziku różowatego, sterydowego, androgennego i dermatozy okołoustnej.

* Uwaga!
W 2008 roku Państwowy Inspektorat Sanitarny wydał zakaz wprowadzania do obrotu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej suplementów diety zawierających w składzie substancję o nazwie metylosulfonylometan (MSM).
W uzasadnieniu oparto się na opinii Narodowego Instytutu Leków, który ostrzega, że spożywanie suplementów diety zawierających w składzie MSM może stwarzać zagrożenie dla zdrowia osób stosujących je, ponieważ brak jest danych o bezpieczeństwie jego stosowania a doniesienia o nagromadzeniu MSM w tkance mózgowej są nad wyraz niepokojące (MSM przechodzi przez barierę krew - mózg i nagromadza się w tkance mózgowej w znacznych ilościach (do 3 mmol). Nie są znane konsekwencje przewlekłej obecności MSM w mózgu).
Ponadto:
MSM utrzymuje się we krwi 5 razy dłużej niż DMSO (pochodna MSM, która była podejrzewana o działanie kancerogenne, lecz nie zostało ono udowodnione). MSM silniej niż DMSO hamuje proliferację komórek m vitro i efekt ten jest trudno odwracalny. Nie prowadzono badań toksyczności przewlekłej dla MSM.

Biorąc to wszystko pod uwagę, lepiej MSM na razie unikać.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2013-07-04 o 10:13
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 12:07   #17
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Zainteresowal mnie ten preparat MSM, o ktorym piszesz Noor. Czy mozna go kupic w aptece i jaka jest nazwa handlowa?
__________________
Jak zdobny koń, jak świetny strój,
Czarownym zwidem obraz twój,
Poznałem - Boże, siłę daj!
Tyś czarownica Lorelei.
(Clemens Brentano)
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 15:38   #18
agasn
Raczkowanie
 
Avatar agasn
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 162
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Ja polecam stare poczciwe drożdze albo jeszcze lepiej skrzyp z pokrzywa humavitu (tez zawiera drożdze poprawia nie tylko cere ale tez kondycje wlosow i paznokci kosztuje ok 9 zl za 200 tbl
agasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 19:56   #19
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez elorelei
Zainteresowal mnie ten preparat MSM, o ktorym piszesz Noor. Czy mozna go kupic w aptece i jaka jest nazwa handlowa?
Dokładnie taką. Kupić można tylko w aptece (również internetowej).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 10:32   #20
elorelei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 52
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Sliczne dzieki Noor Jutro lece do apteki!
__________________
Jak zdobny koń, jak świetny strój,
Czarownym zwidem obraz twój,
Poznałem - Boże, siłę daj!
Tyś czarownica Lorelei.
(Clemens Brentano)
elorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 11:36   #21
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez elorelei
Sliczne dzieki Noor Jutro lece do apteki!
To je to http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=3261 (na wypadek, gdyby Ci w aptece powiedzieli, że "takiego zwierzęcia, to nie ma")
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 13:17   #22
Sparkle
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Sparkle
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez agasn
Ja polecam stare poczciwe drożdze albo jeszcze lepiej skrzyp z pokrzywa humavitu (tez zawiera drożdze poprawia nie tylko cere ale tez kondycje wlosow i paznokci kosztuje ok 9 zl za 200 tbl
mam male pytanko: ile czasu trzeba brac te tabletki, zeby bylo widac efekty?
buziaki!
Sparkle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 07:28   #23
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Noor!! Ty to masz informacje Super!! Dzięki
Niestety jeśli chodzi o ACNO, nie mam opakowania, nie podam składu
pozdrawiam

hej Agasn!
mam pytanko w sparwie tego skrzypu z pokrzywy humavitu, też o nich słyszałam, ale mam pytanko skoro polecasz czy brałaś tylko te tabletki z żadnymi innymi nie łączyłaś i pomogły(najbardziej chodzi mi tu o intruzy : )??
No i po jakim czasie są ewentualne efekty? a cena rzeczywiscie zachęcająca pozdrawiam

A mam jeszcze pytanko drogie wizażanki!
znacie tabletki które łączą selen,cynk i krzem w jendym?? by było super
albo macie jakieś spawdzone kombinacje tabletek, które przynoaszą efekty dla skóry trądzikowej??

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-27 o 17:52 Powód: post pod postem
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 13:41   #24
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Ktoś tam prosił o skład Acno. Podaję:
Białko - 63,6 mg
Węglowodany - 452 mg
Tłuszcz - 30 mg
Wit. C - 60 mg
Wit. E - 10 mg
Wit. A (Beta karoten) - 1250 ug (to takie u z ogonkiem nie wiem co to jest i nie wiem jak to się pisze)
Wit. B6 - 2 mg
Cynk - 15 mg
Selen - 50 ug (znowu ten dziwny znaczek )
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 15:17   #25
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Dziękujemy

No to mamy:
Wit. C - 60 mg
Wit. E - 10 mg
Wit. A (Beta karoten) - 1250 ug (to takie u z ogonkiem nie wiem co to jest i nie wiem jak to się pisze)
Wit. B6 - 2 mg
Cynk - 15 mg
Selen - 50 ug

Olusia, ile TY bierzesz tego tabletek (czy w czym tam toto jest) dziennie? Dawki ustalone tak, żeby przede wszystkim nie zaszkodzić ale i nie pomóc za bardzo.


Podsumowując powiem tak: wybierając suplement o działaniu przeciwtrądzikowym, na Twoim miejscu skupiłabym się na: cynku (szczególnie w postaci glukonianu cynku - zinc gluconate), selenie i witaminach z grupy B - zwłaszcza B6 i B3, nazywanej też witaminą PP, czyli niacyną oraz B5 - dostępnej w postaci pantotenianu wapnia - calcium panthotenicum (a czy bedą one pochodzić z drożdży, czy nie, to już rzecz zupełnie drugorzedna), poza tym na witaminie A lub betakarotenie, witaminach E i C oraz NNKT (wit. F) w oleju z ogórecznika, wiesiołka, czarnej porzeczki, czarnuszki lub dyni (do wyboru).
Używać tego wszystkiego trzeba by przez minimum 3 miesiące.

Jeśli cera mocno się przetłuszcza możesz spróbować MSM (przyjmuje się, że to preparat bezpieczny w stosowaniu, a dodatkowo wzmocnisz włosy i paznokcie).*


Krzem i selen ogólnie poprawiają kondycję włosów, paznokci i skóry, ale nie wpłyną bezpośrednio na zmniejszenie się wykwitów trądzikowych i wydzielania sebum.

* Edit - przyjmowało się do 2008 roku - w roku 2008 pojawiły się nowe informacje naukowe pozwalające na bardziej wszechstronną ocenę ryzyka stosowania MSM w suplementach diety. Zgodnie z opinią Narodowego Instytutu Leków w Warszawie z dnia 7.01.2008r. MSM jest substancją o nieustalonym bezpieczeństwie stosowania i działaniu, a pożywanie suplementów diety zawierających w składzie metylosulfonylometan może stwarzać zagrożenie dla zdrowia osób stosujących je.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2011-10-16 o 14:33
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 15:31   #26
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Wspomne o tabletkach H-Pantoten. Jak dla mnie, to najlepszy preparat witaminowy. Poprawia zarówno stan cery i jak i włosów. Kuracja powinna trwać trzy miesiące. Opakowanie wystarczające na 30 dni kosztuje 39zł - sporo, ale myślę, że warto [sama dzisiaj zakupiłam takowe ]
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 18:53   #27
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Rowniez zazywalam H-Pantoten, polecony przez moja lekarke medycyny estetycznej - faktycznie pomaga na cere i wlosy.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 22:48   #28
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Rowniez zazywalam H-Pantoten, polecony przez moja lekarke medycyny estetycznej - faktycznie pomaga na cere i wlosy.
Ale Olusi chodzi o preparaty, które wspomagają leczenie trądzikowych wykwitów i ograniczają przetłuszczanie, a nie tylko wzmacniają włosy i paznokcie, czy wygładzają cerę. H-Pantoten tego nie zrobi. W swoim poprzednim poście wymieniłam suplementy, które działają właśnie tak, jak Olusia tego oczekuje. W H-Pantotenie jest ich w ogóle tyle, co kot napłakał, a leczenie tradziku dodatkowo wymaga większych dawek, niż przeciętne dzienne zapotrzebowanie (i swoją drogą powinny one być skonsultowane z lekarzem!). Dla porównania "przeciwtrądzikowa dawka" niacinamide, to 600 mg/dobę - w H-P jest go 6,25 mg, a nawet jego przeciętne dzienne zapotrzebowanie wynosi 20 mg

Podobnie rzecz się ma z innymi składnikami tego preparatu: zapotrzebowanie na wit. A 1000 mcg, w H-P jest jej 125 mcg, B2 - 1,8 mg, w H-P 0,35 mg, wit. E 10 mg w H-P 2,25 mg, kwas pantotenowy, któremu ten preparat zawdzięcza nazwę - dzienne zapotrzebowanie 7 mg, w H-P 2,5 mg i tak dalej...
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 22:49   #29
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Na cere najwaznijszy jest cynk i witamina B - ja dlugo zazywalam Leviatan, Dromin, czasem centrum, Body max, Skrzypovite. A nic tak dobrze nie robi ajk codziennie pite mleko z drozdzami i herbata z bratka
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 07:20   #30
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Super Noor! dzięki na pewno zastosuje się do Twoich zaleceń jeśli chodzi o podane witaminy i min.,które to wiesz, że są potrzebne na trądzikową - moją cerę bo właśnie widzę, że dziewczyny często piszą o włosach i cerze, a ja chciałabym się skupić na cerze, ewidentnie trądzikowej, z włosami nie mam, problemów - póki co a pytałaś o dawkę ACNO, brałam 1 dziennie, bo na opakowaniu pisało, że nie można brać więcej jak 1 dziennie. a, że nie wiedziałam dotąd czego ile skóra potrzebuje to brałam 1, w innym razie gdybym wiedziała wcześniej może bym spróbowała zwiększyć dawkę, ale też na pewno niechętnie bo wtedy bym musiała wydac 2 razy wiecej,a 1 op kosztuje 30 zl koszmar, ile to wszystko kosztuje!! a Noor swoją drogą Ty jakie polecasz tabletki poza MSM?? tak dobrze znasz składy może polecisz jakieś takie, które to super łącza jak najwięcej tych wszystkich składników, które mi podałas?? może być także kombinacja kilku różnych które to by siem uzupełniały i razem świetnie komponowały poza tym pewnie jak Smok polecała zakupię B complex, tym bardziej, że ja nie lubię rzeczy, które mają wit b, a jest baaardzo ważna jak widzę bardzo mi pomagacie dziołszki cieszem siem

Edytowane przez olusia006
Czas edycji: 2006-02-28 o 07:40
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-30 14:37:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.