Trądzik a Spironolakton - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-10, 10:30   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Trądzik a Spironolakton


Cześć dziewczyny! Mam 30 lat i nadal męczy mnie trądzik.
Pod opieką dermatologa jestem od lat, a od dwóch miesięcy również endokrynologa. Oprócz trądziku, pojawiło się u mnie dodatkowe owłosienie na brodzie i wokół sutków. Endokrynolog zlecił mi komplet badań (USG jajników i nadnerczy, badanie poziomu hormonów: testosteron i DHEAS). Wszystko wyszło w normie.
Co prawda przeszłam też roczną kurację Diane-35, nawet było dobrze ale po odstawieniu wszystko wróciło ze zdwojoną siłą.
Lekarz stwierdził więc, że u mnie ten trądzik i owłosienie jest na innym tle i zlecił mi kurację preparatem hormonalnym, antyandrogennym Spironolakton. Podobno 3 miesięczna kuracja całkowicie potrafi wyleczyć ten trądzik i to bez nawrotów. Zażywam te tabletki od miesiąca, ale na razie nie ma aż tak cudownych efektów (chociaż niewielka poprawa jest). Jestem ciekawa, czy któraś z was brała te tabletki i czy przyniosły one poprawę tzn. wyleczyły trądzik i zlikwidowały owłosienie. Dziękuję z góry za odpowiedź!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-12, 17:13   #2
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Re: Trądzik a Spironolakton

Odgrzebalam ten stary watek bo sama stosuje kuracje spironolem Moze jednak ktos tez zazywal te tabletki na tradzik?? Bardzo jestem ciekawa jak to wygladalo u innych
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 12:59   #3
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Dot.: Re: Trądzik a Spironolakton

up, tez jestem ciekawa
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 20:56   #4
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Re: Trądzik a Spironolakton

Ja od przyszłego tygodnia mam zamiar zacząć kurację spironolaktonem i szczerze mówiąc trochę się tego obawiam, bo wyczytałam gdzieś, że lek ten sprzyja powstawaniu nowotworów a do tego powoduje pogrubienie głosu i hirsutyzm ;( Już sama nie wiem, co lepsze... Męczę się z trądzikiem już jakiś czas i chcę się go w końcu pozbyć... Obecnie także biorę Diane (zaczęłam 2 opakowanie) no i zobaczymy jak te 2 leki będą na mnie działały. Oby tym razem się udało...
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 16:49   #5
natisku
Raczkowanie
 
Avatar natisku
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 63
Wink Dot.: Trądzik a Spironolakton

A ja mam 13 lat i słaby trądzik ale jak mnie czasem mocniej wysypie,to od brata podbieram taki płyn AFRODYTA ADONIS teraz zmieniają nazwę AFRONIS w aptece u nas każdej jest więc jak ktos ma problemy a to jest naprawdę świetne moja mama też troche tego używa a ma 39 latek.Pzdr dla wszytkich!!! Już niedługo moje urodzinki(08.02)
natisku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.