Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :)) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-29, 13:33   #1
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia

Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))


Cześć wszystkim
Od jakiegos czasu czytuje namiętnie forum kosmetyczne i biochemiczne i szczęka mi odpada kiedy zdaję sobie sprawę z własnej niewiedzy Do tej pory miałam się za osobę raczej zorientowaną w ogólnie pojetej pielęgnacji, ale tak coś widzę, że to raczej marketing koncernów kosmetycznych zadziałał, a to co wiem to asortyment perfumerii
Jakis czas temu napisałam na forum kosmetycznym o swoich problemach z cerą, stamtąd sie dowiedziałam że najlepszym wyjściem byłoby zamówienie w necie zestawu składników z których sama zrobiłabym serum, peeling, tonik i olejek.Oto link do mojego postu http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=160701
Polecanego zestawu jeszcze nie kupiłam, bo nęka mnie pytanie czy to na pewno to czego potrzebuje akurat moja skóra? Czy zawartość alkoholu oraz ilość witaminy C i E jest dla mojej wrażliwej, naczynkowej, przesuszonej, szarej skóry nie za duża????
Troche mnie też zastanawia fakt, że te zestawy są uniwersalne niby, dla każdej skóry będą dobre?Dziwne to jak dla mnie... Oświećcie mnie proszę!

Kolejne pytanie dotyczy składników. Szukałam na tym forum jakiejś jednej, klarownej listy, ale zamiast tego znałazłam tysiące postów w których o różnych składnikach można poczytać. Tylko wiecie, to dość kłopotliwe dla każdego to ma ochotę np szybko wydrukować liste składników pożądanych i zakazanych i wybrać się z nią na poszukiwanie kremu
Czy któraś z Was znalazłaby trochę siły, ochoty i czasu na sporządzenie takiego czegoś? Choćby w wymiarze podstawowym

Jak na razie bez listy pobawiłam sie wczoraj w analizowanie składu kremu intensywnego Iwostin nawilżającego o przedłużonym działaniu. http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7212
Ze zgrozą dojrzałam w nim całe mnóstwo złego Kurczę, kupiłam go wczoraj i dziś zastosowałam po raz pierwszy, ma miłą konsystencję, moja skóra dobrze go przyjmuje, jeszcze mnie nie uczulił, na razie nic więcej powiedzieć nie mogę...

Ostatnia prośba, o analizę kremu pod oczy który kupiłam 2 m-ce temu w Szwajcarii - JUVENA z serii Juvedical, Renewing Eye Creme (skin nova technology). Wydałam na niego kupę kasy ale pani w perfumerii była niezwykle wygadana, przekonująca i sprawiała wrażenie fachowej. Mnie fachowa ekspedientka zawsze i do wszystkiego nakłoni Chciałam cos na zmarszczki mimiczne, z botoxem może ale on twierdziła że jeszcze nie potrzebuję bo takie zmarszczki jak moje ( przy śmiechu) mają nawet dzieci... Teraz troche z ulotki:
"....krem jest tworzony w oparciu o wiedzę i technologie medycyny od nagłych wypadków ( emergency medecine). Laboratorium Poparzeń ( tej nazwy tez nie przetłumaczę) w Lyonie jest jednym z największych instytutów specjalizujących się w rekonstrukcji skóry poważnie uszkodzonej, zranionej. (np na skutek ciężkich oparzeń).....
Profesor Odile Damour stworzył technologie zdolną do odtworzenia środowiska idealnego dla regeneracji skóry zniszczonej....
Renewing Eye Creme . Basa-krem specyficznie zaadaptowana do wrażliwej okolicy oczu. Dzięki tej nowatorskiej bazie, epiderma jest doskonale chroniona od zewnętrznych zagrożeń i pozostaje długotrwale nawilżona...."
to tyle od producenta w skrócie i wolnym tłumaczeniu.

Czy któraś z Was mogłaby mi zanalizować składniki tego kremu? Powiedzieć co w nim właściwie siedzi????

Aqua, Glycerin, Polydecene, Hydrogenated Polyisobutene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Triso-Stearyn, C12-16 Alkohols, Tocopheryl Acetate, Cyclomethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydro-Genated Lecithin, Sutyrospermum Parki, (Shea Butter), Octyldodecanol, Ceramide 3, Chitosan, Soluble Collagen, Squalane, Lysine Hydrochloride, Threonine, Arginine, Serine, Histidine, Glycine, Tryptophan, Folic Acid, Calcium Pantothenate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Palmitic Acid, Glyceryl Polymethacrylate, Polyvinyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, Disodium LDTA , Tromethamine, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Sodium Chondroitin Sulfate, Glucose, Potassium Chloride, Magnesium Sulfate, Calcium Chloride, Imidazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Iso-Butylparaben.

Uffffff
Teraz grzecznie cekam na odpowiedź

Edytowane przez poonia
Czas edycji: 2006-12-29 o 14:58
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 13:44   #2
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

http://www.wizaz.pl/chemia/search.php
Słownik składników.wiem,ze niewiele pomogłam ale zawsze to cos
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 13:46   #3
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

peeeewnie, dzięki
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 14:15   #4
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Poonia ja się wypowiem tylko na temat serum z wit. C.
Masz cerę naczynkową i boisz się tego alkoholu w serum? Więc nie musisz go dawać. Ja też mam naczynkową i mnie to serum bardzo podrażniło, mimo że inni bardzo je chwalą.
Przestałam dodawać alkohol, a w zamian dałam 3 krople gliceryny (można kupić w aptece) - było o wiele lepiej. Jednak z czasem i tak całkowicie z niego zrezygnowałam. bo moja cera nie akceptuje wit. C (bo LRP Active C też mnie bardzo podrażniał).

No i jeszcze coś na temat kwasów BHA. One są świetne w walce z zaskórnikami i porami.
Jeśli nie masz ochoty bawić się w kręcenie własnych kosmetyków to kup sobie w aptece Effaklar K - ja już po paru zastosowaniach widziałam poprawę wyglądu cery.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 17:41   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
Aqua, Glycerin, Polydecene, Hydrogenated Polyisobutene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Triso-Stearyn, C12-16 Alkohols, Tocopheryl Acetate, Cyclomethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydro-Genated Lecithin, Sutyrospermum Parki, (Shea Butter), Octyldodecanol, Ceramide 3, Chitosan, Soluble Collagen, Squalane, Lysine Hydrochloride, Threonine, Arginine, Serine, Histidine, Glycine, Tryptophan, Folic Acid, Calcium Pantothenate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Palmitic Acid, Glyceryl Polymethacrylate, Polyvinyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, Disodium LDTA , Tromethamine, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Sodium Chondroitin Sulfate, Glucose, Potassium Chloride, Magnesium Sulfate, Calcium Chloride, Imidazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Iso-Butylparaben.

Uffffff
Teraz grzecznie cekam na odpowiedź
Krem nie wyglada źle. Wydaje sie byc baardzo odzywczy, za sprawą witaminy E wysoko w sklazdie [ wrazliwych moze zapchac], cetearyl alcohol [ktory nie jest alkoholem, a tłuszczem], glicerydy, lecytyna , a takze trojglicerydy. jesli masz cere podatna na zapychanie - ten krem ma szanse Cie zapchac, ale jesli szukasz czegos kojącego, silnie odzywczego to spełni on swoje zadanie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 13:27   #6
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Dzięki wielkie!
Czytam coraz więcej o filtrach, kwasach, mazidłach i zaczyna mnie wciągaaać Tak sobie myślę, może zużyję do końca to co mam, a potem rzucę sie na głęboką wodę i spróbuje sama cos ukręcić??? Tylko jak na nowicjuszkę przystało, nie mam pojęcia co kupić Od czego Wy zaczynałyście swoją przygodę z tworzeniem kosmetyków? Rozumiem, że filtry w aptece, a resztę moge zrobić sama? Czego mi potrzeba? Na rano coś do zmywania bez wody, potem serum, na to filtry, a wieczorem zmywanie, kwasy i jakiś krem, tak?? Całkiem możliwe że cos poknociłam.
Czy któraś z Was byłaby tak dobra i zaproponowała jakąś listę zakupów?
Proooszę
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 13:52   #7
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

No to może zacznij od serum z wit. C, bo jest b. łatwe, możesz też zrobić tonik kwasowy i ekspresowe serum nawilżające. Do tego byłyby Ci potrzebne: kwas askorbinowy, kwas migdałowy albo salicylowy, roztwór kwasu hialuronowego, i jakiś olej lub macerat, dla naczynkowca może być macerat z kasztanowca. Do serum C musi być woda destylowana, z apteki albo z marketu taka do żelazka Do olejków myjących to już trzeba trochę tego więcej, może najpierw spróbuj jedną lub dwie rzeczy, bo nie wiesz, czy Ci sie to spodoba.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 14:05   #8
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Dzięki wielkie Erato!
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 14:45   #9
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Proszę
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 23:12   #10
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

A może by tak zakupy w sklepie Fitomedu? Nawet chętnie osobiście się tam wybiorę Myślę o zakupie hydrolatu różanego plus ew wody oczarowej, oleju z kiełków pszenicy i różnych ziółek spreparowanych do sporzadzenia kosmetyków z ich przepisów Któraś z Was próbowała? I czy ktoś zna olejek hydrofilny Bielendy?
Póki co stwierdzam, że maseczka Dax Cosmetics na naczynka w ogóle nie działa

Edytowane przez poonia
Czas edycji: 2007-01-03 o 06:18
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 07:03   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
I czy ktoś zna olejek hydrofilny Bielendy?

Na starym forum Biochemia Urody był chwalony przez P. Basię Kwiatkowską - więc wydaje mi sie, że możeszśmiało kupić
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-03, 10:14   #12
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
Póki co stwierdzam, że maseczka Dax Cosmetics na naczynka w ogóle nie działa
No bo znakomita większość maseczek to pic na wodę, umówmy się Jakikolwiek efekt moze być chwilowy.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:50   #13
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
No bo znakomita większość maseczek to pic na wodę, umówmy się Jakikolwiek efekt moze być chwilowy.
to co ja mam zrobić do czasu kiedy nie skompletuje zestawu kosm i sama sobie nie zrobie różnych mazideł? co z moimi naczynkami które pękają jak szalone? policzki i skrzydełka nosa wyglądają straaasznie
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:55   #14
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Aha, jeszcze chciałam się zapytać o to jak używacie płynów micelarnych? Ja zmywam nim buzię (SVR) rano wieczorem i bardzo się zmuszam żeby jednak nie spłukać się wodą, bo na twarzy zostaje mi taka lepkawa substancja przez co czuję się wciąż niedomyta i nieświeża :-/ Czasami nie daję rady i zmywam się jeszcze raz tonikiem (chwilowo aksamitny L'Oreala bo kupiłam go kiedy jeszcze nie bywałam na biochemii ;-) ) ale nie wiem czy dobrze robię...
Ogólnie nie jestem zadowolona z tego płynu, przeszkadza mi nieprzyjemny zapach, następny to będzie Avene, podobno z zaczerwienieniami tez ma sobie radzić...
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 13:17   #15
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

poonia, jasne że lepiej użyć choćby maseczki daxowej, niż nic. Chodziło mi tylko o to, że maseczki mogą działać co najwyżej doraźnie, bo przecież zmywasz je ze skóry - efekt nawilżenia np. jest złudny, po godzinie-dwóch skóra już nic z tego nie ma.
Akurat z Daxa warto spróbować kremu naczynkowego, ale tego w wersji dla cery mieszanej - przyzwoicie nawilża i łagodzi zaczerwienienie (regularnie stosowany), a nie jest tłusty i (raczej ) nie zatyka porów.
W pielęgnacji naczynek równie ważne jak kosmetyki są też pewne nawyki i unikanie czynników pogarszających stan naczyń: czyli wahań temperatury, promieniowania UV (solarium!), jedzenia gorących i bardzo pikantnych potraw, alkoholu, sauny i gorących kąpieli. Włącz do diety suplementy zawierające escynę, rutynę, witaminę C, wyciąg z kasztanowca, wapń (np. rutinoscorbin, ascorutical, venescin itp., mnóstwo tego w aptekach). Jedz cytrusy, kiszoną kapustę, paprykę.
Płyn micelarny możesz spłukać wodą, czemu nie - jeżeli Twoja skóra źle toleruje "kranówę", to moze być woda w sprayu albo hydrolat (hydrolaty nie zostawiają klejącej warstwy). Wiele też zależy od samego płynu micelarnego, niektóre sie trochę kleją, inne wcale. Nieklejący jest np. Sensibio albo Sebium H2O Biodermy, Vichy, płyny Plante System. Ja też mam odruch "płukania", nawet po płynie Sensibio lubię się "zlać" termalką albo hydrolatem. Czysto, świeżo i jak przyjemnie Pielęgnacja ma być nie tylko skuteczna, ale przyjemna też (przynajmniej ja lansuję taką teorię )
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 13:41   #16
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Erato
A co z maseczkami którcyh się nie zmywa? Ta na naczynka od Dax C do nich należy.
Co do niekosmetycznej pielęgnacji naczynek to: nigdy nie chodzę do solarium (nooo, może ze 2 w roku, ale to raczej zimą, żeby się wygrzać i naświetlić, na 5, max 7 min), jedzenie uwielbiam gorące i pikantne , alkohol okazjonalnie (bardzo często moje poliki reagują na niego wielkimi, gorącymi rumieńcami), z sauny nie korzystam, a gorące kąpiele to tylko pod prysznicem od tygodnia (jestem po remoncie łazienki, wcześniej była wanna i długie wylegiwanie się).
Rutinoscorbin chętnie połykam, tylko skoro "przewlekle" to ile sztuk dziennie?
Wapno osobno tak? Czy są może preparaty które mają i rutynę, i wit C i wapno? I też-ile dziennie?
Jeśli chodzi o kranówę to od 2 dni próbuję jej nie uzywać do mycia twarzy i...jest ciężko Chyba nie mam wyjścia i muszę sobie termalną kupić. Avene może? Szkoda że to nie najtańsze jest...
A tak ogólnie- czy nie powinnam raczej zmywać się oliwką czy olejkiem zamiast płynu?? Moja skóra jest sucha, nawet przesuszona chyba, mam sporo popękanych, mocno wyraźnych naczynek (skrzydełka nosa, góra policzków), strefa T trochę się przetłuszcza, ale na szczęscie zmora mojej młodości (trądzik) już za mną Teraz tylko okazjonalnie coś mi wyskoczy, najczęsciej przed okresem. Policzki mam baaardzo suche, zresztą i strefa T sie przesusza pod tym łojem jakoś Ogólnie moja skóra woła "piiiiić" a mi się jej nie udaje pomóc Osobny problem to czarne morze zaskórników, pory na nosie i początku policzków bardzo mocno rozszerzone, wręcz takie mini dziurki to są Wklepywanie w nie podkładu kompaktowego jest z góry skazane na porażkę, tych dziurek nie da się zapchać i pod makijażem stają się bardziej widoczne niż bez niego.
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 15:36   #17
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

poonia, pewnie Cię zmartwię, ale jeżeli masz wyraźne, popękane naczynka, to żaden krem ani maseczka ich nie zlikwidują. Mogą co najwyżej obkurczyc, trochę zmniejszyć widoczność. Takich kosmetyków należy używać ciągle, bo żaden nie zrobi Ci "cud-kuracji".
Jeśli masz dużo zaskórników, to Twoja skóra byc może nie tyle jest z natury sucha, co odwodniona (tłustej też może brakowac wody). Ja sobie nie wyobrażam mycia bez wody, żadne tam mleczko i tonik. Dobrym sposobem jest zmycie makijażu np. micelem, potem masaż oliwką (naturalny olej/macerat albo jakaś oliwka dla dzieci, niektóre dziewczyny uwielbiają oliwkę Hipp), a potem umycie delikatnym żelem bez sls (poczytaj wątek o preparatach do mycia bez sls).
Krem dla naczynkowej cery - wątek "wszystko o cerze naczynkowej".
Na zaskórniki - BHA, czyli Effaclar, Paula'sChoice albo domowy tonik z kwasem salicylowym, ewentualnie maseczka aspirynowa.
Nie rzucaj się na wszystko naraz - postaw sobie jeden konkretny cel, np. walka z zaskórnikami. Kup albo zrób jeden preparat i obserwuj, czy i jak działa. Im mniej tym lepiej. Namawiam Cię na mazidłowe zakupy, skoro się do tego palisz - niewielkim nakładem kosztów możesz sobie skompletować dobry zestaw pielęgnacyjny.

Witamina C, rutyna i wapń są w Ascoruticalu.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 13:44   #18
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Witam wszystkie wtajemniczone i te mniej również
Jest to mój pierwszy post i od razu prośba o poradę

Mam 34 lata, cerę właściwie normalną, od czasu do czasu niespodzianki, trochę zmarszczek, rozszerzone pory. Nigdy nie stosowałam filtrów, jedynie zwykła kremy (ostatnio Biodermine, Matis, Weleda).
Od zaraz mam zamiar zmienić wszystko
Proszę, poradźcie mi:
chcę używać
- LRP Effaclar K (na noc - około 3, 4 dni w tygodniu)
- LRP Anthelios XL 50 (codziennie rano)
no i właśnie chcę również kupić LRP Redermic tylko nie wiem kiedy stosować
Czy powinnam dodać coś jeszcze czy na początek wystarczy?
Może retinoidy - tylko jakie i kiedy?
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 14:15   #19
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

mimbla, witaj Redermic to wit. C, zatem najlepiej na dzień pod filtry. retinoidy możesz wprowadzić po miesiącu. poczytaj o Retinie A, Zoracu... wtedy na parę dni możesz odstawić Effaclar i wprowadzić retinoidy raz, dwa razy w tyg. jeśli skóra dobrze zareaguje, to możesz łączyć kwasy i retinoidy. częstotliwość będzie zależała od reakcji skóry. może to być np. Effaclar - retinoidy - nawilżacz. albo: Effaclar - nawilżacz - retinoidy - nawilżacz. a jakiego będziesz używać kremu nawilżającego na zmianę z Effaclarem?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-04, 14:23   #20
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Erato, dzięki Że naczynek kremem nie zlikwiduję to wiem, stąd też dbać o nie zamierzam wielopoziomowo . Do kosmetyczki chcę sie wybrać już od dawna, niestety wciąż mi portfel nie pozwala Wybrałam już sobie miejsce, moje koleżanki z pracy były i obie są zadowolone.

Wątek naczynkowy czytuję (od początku) ale odnoszę wrażenie, że większość dziewczyn tam piszących ma cerę tłustą, a moja na pewno taka nie jest (może tylko źle ja opisałam). Szczerze mówiąc nie znalazłam chyba "mojego przypadku"

Jeśli chodzi o priorytet to chyba naczynka. Albo pory.

Mimbla, ja Ci nie pomogę, też jestem nowa i bardzo zielona
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 14:39   #21
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Poonia - przepraszam za podczepienie się do wątku

Justa - dzięki za szybką odpowiedź
OK - czyli o retinoidach jeszcze poczytam i coś wybiorę za jakiś czas.

Jeżeli chodzi o nawilżacz to myślałam o LRP Hydraphase - tylko znowu nie wiem jaki - może Riche? Rozumiem, że jest treściwszy
Doczytałam się też, że XL to znaczy z filtrami, a skoro te będę używać na dzień w Athelios to już w Hydraphase na muszę...

Czy jeżeli taki zestaw będę używała to na razie wystarczy? Oczywiście za jakiś czas mam zamiar coś czymś zastąpić, coś nowego wypróbować itd...
Ale na razie ...?
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 14:42   #22
Ketmia
Raczkowanie
 
Avatar Ketmia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ożarów Maz./Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

wydaje mi się, że mam cerę podobną do twojej...

też naczynka - niewielkie ale są i ogólnie takie zaczerwnienione niezdrowo poliki
też sucha - jak się nie posmaruje kremem jest koszmar - naciągnięta niemiła i wogóle, okazjonalnie wręcz lubi się delikatnie połuszczyć
i też zaskórniki :\ na nosie i bodzie szczególnie - i nikt mi nie w mówi, że zaskórniki tylko przy tłustej/mieszanej... chyba że mam mieszany nos i brodę

obecnie szukam jakiegoś kremu na dzień takiego pod makijaż
na noc używam naczynkowego ziaji ale ja wiem... nie jest zły ale i żadna rewelacja... na dzień z tej serii raczej nie chcę...
Ketmia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 14:48   #23
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

mimbla, jak najbardziej wystarczy taki zestaw, jesteśmy zwolenniczkami minimalizmu kosmetycznego, bez zbędnych gadżetów, a jedynie z takimi, które naprawdę działają. Hydraphase oczywiście już bez filtrów, tym bardziej, że wtedy nada się i na noc, i na dzień pod filtry - jeśli będziesz czuła taką potrzebę.

poonia, ja mam cerę naczynkową, mieszaną i przesuszoną aktualnie używam koncentratu na naczynka Farmony, ma formę żelu, używam go na dzień pod filtry i pod krem na noc.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 15:18   #24
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

mimbla (jaki fajny muminkowy nick ), redermic możesz ładować rano pod filtr, on ma sporo silikonów i poprawia wchłanialność filtra (testowałam na próbkach, rzeczywiscie tak to działa). Na noc Effaclar na zmianę z nawilżaczem.
justa, a co to za żel Farmony, jest w KWC? Bo tego jeszcze nie przerabiałam
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 15:57   #25
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Dzięki dziewczyny
Lecę zamawiać kosmetyki
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 21:53   #26
Ketmia
Raczkowanie
 
Avatar Ketmia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ożarów Maz./Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

justa79 o to chodzi?
http://farmona.pl/shop/product_info....roducts_id/183
i jak?

a jakiś kremik na dzień polecasz?
Ketmia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 10:14   #27
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Cytat:
Napisane przez Ketmia Pokaż wiadomość
justa79 o to chodzi?
http://farmona.pl/shop/product_info....roducts_id/183
i jak?

a jakiś kremik na dzień polecasz?
tak, to ten kosmetyk. a na dzień używam filtrów.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 13:19   #28
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Podczas nadrabiania zaległości z biochemii trafiłam na post w którym znalazłam to czego szukam już od paru ładnych tygodni (czy nawet miesięcy)na wizażu- czyli taką jakby ściągawkę dla zielonych z najważniejszych zagadnień. Tego właśnie mi brakowało, bo to znacznie łatwiejsze na początek niż przeszukiwanie tysięcy postów na jakimś wątku gdzie najcześciej rozmawiają osoby dokładnie znające temat. Pomyślałam, że może warto by wkleić ten post jako osobny post/info od redakcji? Powstał Poradnik Konsumenta ale zawiera tylko początek postu.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=155434&page=4
Post Menthy, trochę wyżej niż w połowie strony.
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 13:30   #29
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pare próśb do wtajemniczonych - proszę, wyjaśnijcie, ,oświećcie mnie! :))

Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
Podczas nadrabiania zaległości z biochemii trafiłam na post w którym znalazłam to czego szukam już od paru ładnych tygodni (czy nawet miesięcy)na wizażu- czyli taką jakby ściągawkę dla zielonych z najważniejszych zagadnień. Tego właśnie mi brakowało, bo to znacznie łatwiejsze na początek niż przeszukiwanie tysięcy postów na jakimś wątku gdzie najcześciej rozmawiają osoby dokładnie znające temat. Pomyślałam, że może warto by wkleić ten post jako osobny post/info od redakcji? Powstał Poradnik Konsumenta ale zawiera tylko początek postu.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=155434&page=4
Post Menthy, trochę wyżej niż w połowie strony.

Proszę podaj numer postu albo link do postu, to dokleję
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 13:45   #30
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Post nr 105.
Dziękuję baaardzo!

Nowa porcja pytań po dalszej lekturze tysiąca wątków

Naczytałam się samych dobrych rzeczy o maseczce aspirynowej(widzę w niej szansę dla moich porów i zaskórników). Nie jestem tylko pewna czy mam ją stosować na całą twarz czy tylko w strefie T, a policzki (z popękanymi naczynkami) ominąć?? No i dopóki nie kupię filtrów z prawdziwego zdarzenia, dopóty nie moge jej chyba wypróbować, prawda?W tej chwili mój krem to Iwostin intensywnie nawilżający, a on ma SPF 20 i PPD 14.

Po długiej lekturze KWC wybrałam 2 filtry pomiędzy którymi się waham, może Wy mi podpowiecie jakie macie z nimi doświadczenia i czy do mojej skóry któryś będzie najlepszy?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14199
albo
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14422

Oglądałam też kremy do cery naczynkowej (ten problem uzxnałam jednak za najpowazniejszy) i zachęcająco jak dla mnie wygląda ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6291

Mam plan żeby po wypłacie zakupić cały zestaw:płyn micelarny Avene, wodę termalną Avene, filtry i krem na naczynka, do tego maseczka aspirynowa 3x w tygodniu i jak myślicie, zadbam w ten sposób o swoją skórę?

I jeszcze na koniec pytanie o filtry. Wiem, że szkodliwe promieniowanie dostaje się do nas nawet przez chmury, ale czy naprawdę konieczne jest stosowanie tak wysokich filtrów w przypadku kiedy przez cały dzień prawie siedzę w robocie, w pomieszczeniu bez okien? Do pracy jeżdżę autobusem, więc tego bycia na powietrzu mam jakieś 20 minut (droga do i z przystanku). Większość moich "wyjść" ma miejsce wieczorami, kiedy słońce już zaszło...
Nie bijcie, tak się zastanawiam na "zdrowy chłopski rozum"

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-01-14 o 11:38 Powód: post pod postem
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.