Olejek myjący z BU - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-31, 14:15   #1
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid

Olejek myjący z BU


Czy któraś z szanownych Wizażanek ma może ten olejek do zmywaniatwarzy http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html ? Bardzo jestem ciekawa jego działania:
- czy nie wysusza skóry?
- a może przeciwnie, zapycha pory?
- dobrze oczyszcza skórę?
- nadaje się do naczynkowej wrażliwej buzi?
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 11:21   #2
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Olejek myjący z BU

Cytat:
Napisane przez kid Pokaż wiadomość
Czy któraś z szanownych Wizażanek ma może ten olejek do zmywaniatwarzy http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html ? Bardzo jestem ciekawa jego działania:
- czy nie wysusza skóry?
- a może przeciwnie, zapycha pory?
- dobrze oczyszcza skórę?
- nadaje się do naczynkowej wrażliwej buzi?
Ten olejek to nie jest żadne odkrycie Ameryki - to jest najprostrza formuła, która przewija się już na kilku forach internetoeych (na biochemii też juz była opisywana ).

9 części dowolnego olejku plus 1 część Gliceryl Cocoate.
w takich samych proporcjach mozna wymieszać toto z Cromollientem zamiast PEG-7, lub umerdać i z jednym i drugim.

Najprostrza myjąca rzecz na świecie.

Co do właściwości - kwestia indywidualna :P
Nie jestem w stanie przewidzieć czy Cię zapcha czy nie- to zalezy od oleju bazowego jaki użyjesz. Olej słonecznikowy nie jest jakoś przesadnie zapychający - ale to nie reguła.
Nie powinno podrazniać - bo nie wiem czy da rade się wygenerować coś delikatniejszego...nie ma tu żadnych mocnych i wysuszających detergentów...ale są osoby którym PEG-7 nie służy....

Na mojej twarzy dobrze i dokładnie radzi sobie z całodniową maską ...zmywa wszystko.

Trudno mi sięodnieść do sprawy wysuszania skóry - tłustej na pewno nie zaszkodzi - moją przesuszoną retinoidami i kwasami, mimo wszystko trochę ściąga. Dlatego stosuje mieszankę peg-7 i cromolienta - teb drugi daje takie bardziej satynowe wykończenie, ale natłuścić się po tym wszystkim muszę i tak
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 12:04   #3
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Olejek myjący z BU

Ja stosuje ten olekjek i jestem bardzo zadowolona. Mam tłustą cerę, z tendencją do wyprysków itp.a odkąd stosuje ten olejek to buzię mam gładką czyli mnie nie zapycha a wręcz przeciwnie, olejek nie wysusza mojej skóry, świetnie zmywa makijaż i wszelkie zanieczyszczenia w tym tusz do rzęs, nie wiem jak ma się do cery naczynkowej, bo z tym nie mam problemu. Na początku trochę byłam nastawiona sceptycznie, bo wyskoczyło mi kilka pryszczy, ale to były jeszcze moje "niespodzianki" po ciążowej burzy hormonalnej. Teraz jest super i jestem bardzo zadowolona. Stosuje też tonik z BU i serum. Wcieram też co jakiś czas olej z ogórecznika na noc, a na dzień olej z pestek moreli i powiem jedno : nie pamiętam, żeby moja buzia kiedykolwiek była tak gładka i zdrowa.
Pozdrawiam.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:53   #4
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Olejek myjący z BU

Ja zastanawiam się nad kupnem tego olejku albo zrobieniem go samemu. JEdnak mam pytanie CZy mogę tak jak wyżej napisanoi wymieszać 9 części jakiegoś olejku (czy może być zwykły słonecznikowy czy musi byc lepszy ?inny ?) z 1 częścią Gliceryn Cocoate i mogę juz tym myć twarz ?
I czy musze sprawdzać ph tego kosmetyku papierkami ? może te pytanie wydają się Wam głupie ale jakompletnienie mam pojęcia dlatego pytam bo nie chce sobie krzywdy wyrządzić ?
Dziękuje za odpowiedz. MAm zamiar zrobić zakupy w Mazidłach. i sama nie wiem od czego zacząć. POZdrawiam
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 13:19   #5
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Olejek myjący z BU

A ja mieszam same oleje bez żadnych dodatków. Oleje należy sobie tak dobrać by jak najlepiej służyły cerze. Oczywiście eksperymenty nieuniknione. Trzymam się przy tym jedynej zasady: oleje muszą być tłoczone na zimno. Używam oliwy z oliwek, oleju słonecznikowego, sezamowego, migdałowego, maceratu z kasztanowca i marchwi z Mazideł, dodaję nawet ze względu na rzęsy trochę oleju rycynowego. I żadnych więcej dodatków. Ta mieszanina świetnie zmywa każdy makijaż.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 15:41   #6
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Olejek myjący z BU

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Ja zastanawiam się nad kupnem tego olejku albo zrobieniem go samemu. JEdnak mam pytanie CZy mogę tak jak wyżej napisanoi wymieszać 9 części jakiegoś olejku (czy może być zwykły słonecznikowy czy musi byc lepszy ?inny ?) z 1 częścią Gliceryn Cocoate i mogę juz tym myć twarz ?
I czy musze sprawdzać ph tego kosmetyku papierkami ? może te pytanie wydają się Wam głupie ale jakompletnienie mam pojęcia dlatego pytam bo nie chce sobie krzywdy wyrządzić ?
Dziękuje za odpowiedz. MAm zamiar zrobić zakupy w Mazidłach. i sama nie wiem od czego zacząć. POZdrawiam
olej dowolny, jaki chcesz i jaki (co najważniejsze) akurat Tobie pasuje (pielęgnuje)

ja w przypadku olejków do mycia nie przestrzegam tak zasadniczo sprawy dot. uzycia oleju nierafinowanego,
nieraz z braku laku używałam zwykłego kuchennego oleju rafinowanego z pestek winogron lub krokoszowego....nie sądzę aby to miało jakieś bardzo szczególne znaczenie pielęgnacyjne - taki olejek ma przede wszystkim zmywać maskę i już,
do pielęgnacji uzywam już innych mieszanek,

olej w olejku do mycia jest tylko bazą, za krótko trzymam go na twarzy żeby mówić o jakichś spektakularnych właściwościach pielęgnacyjnych

równie dobrze mozna zwykły olej dodać do jakiegoś niedrażniącego detergentu - juz gotowego (nie wiem co tam używacie...no chociażby nieśmiertelnego niebieskiego babydreama) - w takim przypadku olejek zlikwiduję ewentualne uczucie ściągania twarzy po uzyciu detergentu
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 09:29   #7
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Olejek myjący z BU

O tyle się z tym nie zgodzę, że moja bardzo wrażliwa cera źle reaguje na różne substancje. Dlatego trzymam się zasady: jeśli oleje to tylko tłoczone na zimno. Nie raz mi się zdarzały podrażnienia po olejach rafinowanych. Objawy: wysuszona, zaczerwieniona skóra, która dawała wrażenie jakby poparzenia. I od razu na twarzy kilka lat więcej. Zresztą do ciała (reszty poza twarzą) tez używam wyłącznie tłoczonych na zimno.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-04, 10:34   #8
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Olejek myjący z BU

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
O tyle się z tym nie zgodzę, że moja bardzo wrażliwa cera źle reaguje na różne substancje. Dlatego trzymam się zasady: jeśli oleje to tylko tłoczone na zimno. Nie raz mi się zdarzały podrażnienia po olejach rafinowanych. Objawy: wysuszona, zaczerwieniona skóra, która dawała wrażenie jakby poparzenia. I od razu na twarzy kilka lat więcej. Zresztą do ciała (reszty poza twarzą) tez używam wyłącznie tłoczonych na zimno.
to też piszę, że oleje trzeba dobrać indywidualnie -
każdy wie co mu służy

chciałabym tylko zaznaczyć, że zasada dot. uzycia olejów zimnotłoczonych nie jest absolutem - niektórym oleje rafinowane nie szkodzą co w przypadku użycia w olejku myjącym, którego to ja np. uzywam całkiem sporo ma jakieś znaczenie
chodzi o to, że olej w takiej myjacej miksturze nie ma szans wykazać swoich właściwości pielęgnujących co nie przeszkadza oczywiście popisać mu się właściwościami niepodrażniającymi
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 17:56   #9
GosiaAnia
Raczkowanie
 
Avatar GosiaAnia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Olejek myjący z BU

Odświeżam wątek, bo mi taki pomysł się w głowie pojawił: czy nie można by na przykład zrobić sobie takiej miksturki z oliwki Hipp?? Jako fanka tego cuda bym się bardzo cieszyła, ale nie wiem, czy to nie jakieś głupstwo przypadkiem... Co Wy na to?
GosiaAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 09:50   #10
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Olejek myjący z BU

Cytat:
Napisane przez GosiaAnia Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, bo mi taki pomysł się w głowie pojawił: czy nie można by na przykład zrobić sobie takiej miksturki z oliwki Hipp?? Jako fanka tego cuda bym się bardzo cieszyła, ale nie wiem, czy to nie jakieś głupstwo przypadkiem... Co Wy na to?
Pewnie, że mozna - z każdej oliwki
Hipp to dwa olejki sezamowy i ze słodkich migdałów - nie widze przeszkód 8)

Często mieszam dwie różne oliwki plus cośtam do mycia
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 13:06   #11
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Olejek myjący z BU

ja robiłam sobie olejek do mycia ,ale nie ten z BU tylko z maizdeł (są bardzo podobne)-olejek,lecytyna i glyceryl cocoate i powiem że niue jest zły,ale mam czasem wrażenie niedomytej buzi (mimo że mam suchą) i czasem używam czegos innego do mycia.Jest rzadkawy,ale nie mozna miec wszystkiego.Do naczynkiowej i delikatnej jak najbardziej tak,ale czasem muszę sie "domywać" czymś innym

Natomiast mój drugi eksperyment to dodanie olejku do żelu oliwkowego do mycia buzi ziaji i to jest dla mnie ideał-z przeroczystego żelu zmienił sie w mleczno biały o kremowej konsystencji i takim tez efekcie po myciu.
Uwielbiam!

Mam oliwke hippa,ale mi nie odpowiada jej zapach (w używaniu do smarowania buzi i ciała) musze spróbować dodać jej do olejku myjącego.
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.