BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-15, 13:26   #1
chairon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Talking

BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY


Jakiś czas temu zdecydowałem się na serię zabiegów złuszczających kwasem trójchlorooctowym (TCA) w celu usunięcia przebarwień i blizn potrądzikowych. W sieci znalazłem sporo pozytywnych opinii na temat peelingów kwasem trójcholorooctowym. Podobno 4 - 5 zabiegów wystarcza aby przynieść pozytywne i spektakularne efekty. Aktualnie jestem po 5 zabiegu i z żalem muszę stwierdzić, że nie widzę jakiejś znaczącej poprawy. Przebarwienia jak były tak są w dalszym ciągu, a dołeczki (blizenki) jeśli uległy jakiemuś spłyceniu, to naprawdę jest to bardzo niewielka poprawa.

Mam w związku z powyższym pytanie do osób, które próbowały bądź którym udało się pozbyć przebarwień i blizn potrądzikowych. Co Waszym zdaniem daje najlepsze efekty i czy w ogóle usunięcie tych pozostałości jest w ogóle możliwe?

Zastanawiam się czy dalej kontynuować kurację złuszczającą kwasem TCA czy może lepiej poczekać do jesieni i zdecydować się na jakieś bardziej radykalne rozwiązanie - dermabrazja?

Sam nie wiem, bo wydałem już trochę kasy, a efektu takiego jakiego się spodziewałem nie ma. Może po prostu lepiej zdecydować się na droższy, ale konkretniejszy zabieg niż wydawać mniejszą kasę (ale jednak stopniowo) na coś co może okazać się zupełnie nieskuteczne.

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, bo już naprawdę nie wiem co zrobić i czy w ogóle cokolwiek da się z takimi śladami zrobić.
chairon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 21:59   #2
Blossomgirl
Przyczajenie
 
Avatar Blossomgirl
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Jak najszybciej usunąć blizny i przebarwienia po trądziku?

Nie będę sie wypowiadala na temat kwasow, bo nigdy ich nie stodowalam, aktualanie jestem po 2 zabiegu mikrodermabrazji. Rezultaty sa naprawde widoczne, praktycznie zaraz po zabiegu zeszla mi skora z calej buzi (wcale nie bylo jakiejs tragedii, w poniedzialek wygladalm zupelnie normalnie, no moze poza lekkim zaczerwienieniem), mysle ze jeszce 2 takie zabiegi i bede miala buzke jak u niemowlaka.
Dodam tylko, ze jeszce rok temu mialam paskudna buzie, wielkie podskorne , bolace krosty, po ktorych zostawaly wielkie blizy do tego dziury w buzi po wyciskanych zaskornikach, teraz wszystko sie w miare wygladzilo.
Gdybym wiedzial wczesniej o czyms takim nie wachalabym sie nawet minuty, zwlaszcza ze za zabieg place jedynie 100 zl.
Pozdrawiam i polecam mikordermabrazje,
__________________
Blossomgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 22:02   #3
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Jak najszybciej usunąć blizny i przebarwienia po trądziku?

Cytat:
Napisane przez Blossomgirl
Nie będę sie wypowiadala na temat kwasow, bo nigdy ich nie stodowalam, aktualanie jestem po 2 zabiegu mikrodermabrazji. Rezultaty sa naprawde widoczne, praktycznie zaraz po zabiegu zeszla mi skora z calej buzi (wcale nie bylo jakiejs tragedii, w poniedzialek wygladalm zupelnie normalnie, no moze poza lekkim zaczerwienieniem), mysle ze jeszce 2 takie zabiegi i bede miala buzke jak u niemowlaka.
Dodam tylko, ze jeszce rok temu mialam paskudna buzie, wielkie podskorne , bolace krosty, po ktorych zostawaly wielkie blizy do tego dziury w buzi po wyciskanych zaskornikach, teraz wszystko sie w miare wygladzilo.
Gdybym wiedzial wczesniej o czyms takim nie wachalabym sie nawet minuty, zwlaszcza ze za zabieg place jedynie 100 zl.
Pozdrawiam i polecam mikordermabrazje,
cos mi sie wydaje ze mozewkrotce z tego skorzystam
nie wiecie moze gdzie wykonuje sie taki zabieg na slasku
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 22:05   #4
chairon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Dot.: Jak najszybciej usunąć blizny i przebarwienia po trądziku?

Cytat:
Napisane przez Blossomgirl
Nie będę sie wypowiadala na temat kwasow, bo nigdy ich nie stodowalam, aktualanie jestem po 2 zabiegu mikrodermabrazji.
Niestety miałem 4 zabiegi mikrodermabrazji i nie przyniosły żadnego konkretnego efektu dlatego zdecydowałem się na eksfoliację kwasem TCA, bo podobno przynosi znakomite efekty, ale jak widać również nie u mnie
chairon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 10:04   #5
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Jak najszybciej usunąć blizny i przebarwienia po trądziku?

Hmm blizny to i ja bym z chęcią usunęła, szczegolnie z czoła i z górnej partii plecków.
Czy takie zabiegi wykonują w salonie kosmetycznym?
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 14:04   #6
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Talking Blizny Potrądzikowe: Redukcja przez kosmetyki - wątek zbiorczy

WITAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

ROZPOCZEŁAM TEN WĄTEK PONIEWAŻ CHCIAŁAM ZEBRAĆ DO KUPY INFORAMCJE NA TEMAT ISTNIEJĄCYCH NA NASZYM RYNKU PRODUKTÓW REDUKUJĄCYCH ZMIANY POTRĄDZIKOWE ( BLIZNY) W SZCZEGÓLNOŚCI TYCH JUŻ WYGOJONYCH BEZ ZMIAN ZAPALNYCH

DOKŁADNIE MOIM PROBLEMEM SĄ JASNE DZIURKI I WGŁĘBIENIA KTÓRE CHCIAŁABYM SPŁYCIĆ W JAK NAJWIĘKSZYM STOPNIU W WARUNKACH DOMOWYCH. UŻYWAŁAM JUŻ:
  1. DAX COSMETIC NO PROBLEM ( CENA 11 ZŁ W DROGERII) NA TRĄDZIK REDUKUJĄCY BLIZNY POTRĄDZIKOWE - CO PRAWDA NA PRYSZCZE PODZIAŁAŁ DOBRZE LECZNA NA BLIZNY WOGÓLE ( UŻYWAŁAM 6 MIESIĘCY)
  2. NASTĘPNIE KUPIŁAM ZIAJA PRO PREPARAT ZŁUSZCZAJĄCY 25% AHA ( 60 ZŁ W ALLEGRO) -ON WOGÓLE NIE DZIAŁAŁ NA NIC ( UŻYWAM 2 MIESIĄCE)
  3. TERAZ KUPIŁAM SVR LYSANEL ACTIVE ( 37 ZŁ Z WWW.DOBRYKREM.PL) NO I ZOBACZE CO ZDZIAŁA ( UŻYŁAM JEDEN RAZ )

JEDNAKRZE SŁYSZAŁAM O PRODUKTACH NA BAZIE SYLIKONU, KOLAGENU LUB RETINOIDY ( ZOLAC)

I SAMA NIE WIEM CO MOŻE ZADZIAŁAĆ NA TE DZIURY CZY JE ZŁUSZCZAĆ KWASEM CZY WYPEŁNIAĆ JAKIMŚ INNYM CUDEM

PISZCZIE PROSZE WASZE SPOSTRZEŻENIA MOŻE COŚ WAM LUB WASZYM ZNAJOMYM POMOGŁO CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ!
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 14:17   #7
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Przede wszystkim wyłącz Capsa - jeśli zapoznałaś się kiedyś z netykietą, doskonale wiesz że oznacza on krzyk i utrudnia czytanie.
Jeśli przeglądnęłabyś wcześniej podwieszone wątki, znalazłabyś m.in. ten http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=163771
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-03, 15:46   #8
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

kolagen to ściema. na blizny stosujemy kwasy i retinoidy. blizny chronimy przed promieniowaniem słonecznym za pomocą filtrów UV. musisz po prostu przeszukać forum za pomocą wyszukiwarki, np. po konkretnych nazwach preparatów. nazwy preparatów z kwasami znajdziesz w wątku, który podała Ci agnieska. retinoidy są na receptę (Zorac, Retin A, Atrederm). poczytaj wątki redakcyjne, tam starałyśmy się stworzyć coś w rodzaju kompendium, ściągi itp.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 11:27   #9
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Smile Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Pogrzebałam w internecie troche i coś znalazłam ale nie wiem co o tym myśleć :

tytuł artykułu:
Zastosowanie retinoidów w dermatologii

Tretynoina - Retin-A, AtreDerm, Aknemycin-Plus
Tretynoina - powszechnie rozpowszechniony i skuteczny retinoid cech*jacy sie gorsza toleracnja w porownaniu z lekami 3 generacji. Niewatpliwym atutem jest potwierdzone dzialanie na gruczoly lojowe (nawet ich zmniejszenie) - polecany do stosowania dla skory tlustej. Cech*je go takze duza skutecznosc antybakteryjna - czesto jest przepisywany do srednio-nasilonej postaci ropowiczej tradziku. Pomaga takze w odzyskaniu gladkiej faktury powierzchniowej skory - splyca blizny


także znalazłam inny artykół z maściami i ich cenami:

Preparaty alantoinowe, które można wykorzystać do usuwania przebarwień i małych blizn

1. Alansil (Terpol) aerozol 200 ml, składniki Dexpantenol o działaniu przeciwzapalnym i przyśpieszającym regenerację naskórka. - na Przebarwienia, małe blizny

2. Alantan (Unia) – maść 2%Ok. 5 zł
Alantan Plus – krem ok 6 zł
Alantan Plus – maść ok 6 zł
Cepan – krem 1% ok 11 zł
-składniki
Dekspantenol
Dekspantenol
Wyciąg z cebuli, wyciąg z rumianku, heparyna – działanie przeciwzapalne, poprawiające ukrwienie miejscowe skóry

na przebarwienia i małe blizny

  • Alantavit (Coel) – maść 1% ok 8 zł składniki dodatkowe Witamina A, witamina D
    Witamina A i D działają również rozjaśniająco na cerę, przeciwzaskórnikowo, zapobiegają zmianom ropnym, przyśpieszają regenerację skóry na przebarwienia i małe blizny

    4.Alcepalan (Herbapol Poznań) – żel 1%, ok 6 zł , składniki dod Wyciąg z cebuli, heparyna
    Heparyna działa przeciwzapalnie, polepsza ukrwienie skóry, działa przeciwzakrzepowo. Wyciąg z cebuli przyśpiesza regenerację, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, poprawia ukrwienie skóry. na przebarwienia i małe blizny

5. Tointex – (GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.) – krem 2% ok.7 zł , skł Wyciąg z nagietka i rumianku, heparyna. na małe blizny i przebarwienia
6. Linoeparol (Agropharm) – krem 2%, ok 6 zł , skład Olej z wiesiołka, tokoferol = witamina E.na Małe blizny i przebarwienia
Działa przeciwtrądzikowo dzięki witaminie E, witaminie FF zawartej w oleju wiesiołkowym
7. Dernilan (Herbapol Wrocław) – maść 3% ok 5 zł, skład Kwas salicylowy 1%, kamfora 1%, witamina PP 2,5%
Poprawia krążenie, działa złuszczająco, wybielająco, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie.
na Blizny i przebarwienia
8. Alliogel (Herbapol Poznań)żel 1%, ok 6 zł skład Wyciąg z czosnku, heparyna, rutyna. na Blizny i przebarwienia, teleangiektazje, wysięki w bliznach, trądzik różowaty, trądziki nietypowe (zawodowe, kosmetyczne, sterydowe, polekowe)

wszystkie skłądniki w tych preparatach podane przezemie są to składniki dodatkowe




. Rezorcyna – 1,3-dihydroksybenzen – związek fenolowy o silnych właściwościach redukujących, keratolitycznych i złuszczających naskórek. Niszczy bakterie, grzyby, pierwotniaki, roztocze. Działa przeciwłojotokowo, przeciwgnilnie, przeciwzaskórnikowo. Usuwa przebarwienia i małe blizny. Maksymalne stężenie w preparatach do samodzielnego użycia w domu wynosi 15%. Substancja może wywołać ostrą reakcję alergiczną. Najczęściej stosowana w formie roztworu alkoholowego i wodno-alkoholowego. Miejscowo może być stosowana w postaci maści. Do zwalczania łojotoku i zakażeń grzybiczych, roztoczowych czy bakteryjnych w roztworach wodno-alkoholowych 5%. Rezorcyna jest składnikiem płynu Adonis-Afrodyta o działaniu antyseptycznym, przeciwłojotokowym i przeciwzapalnym. Zbyt mała zawartość rezorcyny nie zapewnia jednak skutecznego złuszczenia naskórka. Adonis-Afrodyta długotrwale stosowany powoduje jednak rozjaśnienie plam potrądzikowych.
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 12:16   #10
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

milcia, te preparaty na blizny, które przytoczyłaś, to są na blizny typu pooepracyjnego, po jakichś skaleczeniach, cięciach, oparzeniach. Blizna potrądzikowa jest specyficzna, to raczej ubytek, dziura, a nie blizna w klasycznym tego słowa rozumieniu. Alantoina, heparyna, wyciągi z czosnku czy cebuli mają za zadanie zmiękczyć tkankę blizny, zmniejszyć jej zaczerwienenie, nie dopuścić do zrostów i keloidów. Na ślady po trądziku raczej nie pomogą Złuszczanie to jest generalnie dobry kierunek, z tym że akurat rezorcyna jest bardzo silnie działająca substancją, można sobie zrobić krzywdę. Teraz np. w gabinetach dermatologicznych czy kosmetycznych rzadko kiedy ktoś Ci zaproponuje złuszczanie rezorcyną, raczej kwasami hydroksylowymi (AHA, BHA). Retinoidy - jak najbardziej tak, tretinoina (Retin A, Atrederm), tazaroten (Zorac), albo łagodniejszy i do kupienia w kosmetykach, a nie w lekach - retinaldehyd (Diacneal Avene).
Bardzo głębokie blizny potrądzikowe, mające postać wgłębień w skórze, bardzo trudno usunąć, nawet głębokimi peelingami, ponieważ to jest ubytek tkanki. Takie głębokie doły można spróbować wypełniać, stosuje się do tego podobne preparaty jak do wypełniania zmarszczek. Ale w większości te blizny nie są aż tak duże, i można sobie z nimi radzić za pomocą metod domowych.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 15:20   #11
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Smile Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Dziękuje Erato za taką profesjonalną odpowiedz wszyscy piszą że one pomagają nawet jak poszłam do apteki i powiedziałam że chce coś na plizny potrądzikowe farmaceutka skrzywiła się wbiła w moją twarz wzrok i powiedziała cepan ale ja do końca nie byłam przekonana więc nie wziełam teraz wie że dobrze zrobiłam.

Masz racje ze piszesz że jest to ubytek w skórze i że można to albo złuszczyć albo wypełnić:
ja jestem na etapie złuszczania preparatami AHA ( Ziaja Pro 25%, Lysanel Active 12%) ale jak narazie ani złuszczania ani innych obiawów a tym bardziej efektów nie widać prawdopodobnie jestem mało wrażliwa
Dziękuje ci za wyjaśnienie mi różnicy między rezorcyną, a retinoidami.

Chiałabym jeszcze się dowiedzieć coś na temat który poruszyłaś a mianowicie wypełnianie dołków w skórze czy są jakieś preparaty domowego użytku które mogą choćby w jakimś stopniu wypełnić te blizny?
Czy maści sylikonowe lub kolagenowe czy coś co zawiera może botox mogą pomóc a może coś innego?
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-04, 15:26   #12
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Złuszczanie takich blizn (przy połaczeniu kwasów w domu i gabinetowych) trwa kilka lat, więc nie nastawiaj się na szybki sukces niestety
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 16:12   #13
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez milcia23 Pokaż wiadomość
ja jestem na etapie złuszczania preparatami AHA ( Ziaja Pro 25%, Lysanel Active 12%) ale jak narazie ani złuszczania ani innych obiawów a tym bardziej efektów nie widać prawdopodobnie jestem mało wrażliwa
Dziękuje ci za wyjaśnienie mi różnicy między rezorcyną, a retinoidami.

Chiałabym jeszcze się dowiedzieć coś na temat który poruszyłaś a mianowicie wypełnianie dołków w skórze czy są jakieś preparaty domowego użytku które mogą choćby w jakimś stopniu wypełnić te blizny?
Czy maści sylikonowe lub kolagenowe czy coś co zawiera może botox mogą pomóc a może coś innego?
25% kwasu glikolowego (bo taki jak zakładam jest w tym preparacie Ziai) to niezbyt wiele Owszem, wrazliwa skóra może się po tym łuszczyć, ale to jest takie tylko powierzchowne pitu-pitu Przy widocznych bliznach warto spróbować średniogłębokich peelingów, np. TCA (o tym to agnieska wie wszystko ), albo peelingów typu easy peel (mieszanka kwasów). Nie wiem, jak wygląda Twoja skóra, trudno sie wypowiedzieć, czy np. peeling glikolowy powyżej 50% coś by dał. Zresztą to jest b. indywidualne, ja się prawie wcale nie łuszczyłam po 70% glikopeelu.
Na warunki domowe chyba najlepsze efekty daje długotrwałe stosowanie retinoidów, np. Zoracu lub Atredermu - złuszczanie jest lekkie, ale ciagłe i po wielu miesiącach obraz skóry się poprawia.
Kosmetyki z kolagenem czy silikonami mogą doraźnie poprawić wygląd powierzchni skóry, ale prawda jest taka, że kosmetykiem - żadnym - nie wypełnisz trwale ubytku w naskórku. Złuszczanie powoduje wygładzenie powierzchni, zwężenie porów, zanikanie drobnych powierzchownych blizenek i wówczas ogólny wygląd skóry się poprawia. Botox też nic nie da, bo botox paraliżuje mięśnie, przez co wygładza zmarchy mimiczne (mówię o takim wstrzykiwanym, kosmetyki z tzw. botoxem to ściema że hej).
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 20:53   #14
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

A czy blizny potradzikowe to sa tylko dziury (ubytki w tkance) ??
Bo ja mam blizny i przebarwienia ale nie dziury a raczej takie ciemniejsze punkciki (raczej po strupku ktory powstal w miejsce pryszcza - przepraszam za doslowne proste wytlumaczenie o co mi chodzi)
To nie blizny? Czy takie moje 'problemy' wylecze kwasami?
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 09:58   #15
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
A czy blizny potradzikowe to sa tylko dziury (ubytki w tkance) ??
Bo ja mam blizny i przebarwienia ale nie dziury a raczej takie ciemniejsze punkciki (raczej po strupku ktory powstal w miejsce pryszcza - przepraszam za doslowne proste wytlumaczenie o co mi chodzi)
To nie blizny? Czy takie moje 'problemy' wylecze kwasami?
To jest przebarwienie pozapalne. Coś takiego jak najbardziej można usunąć za pomocą kwasów albo retinoidów.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 15:10   #16
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Erato dziekuje za odp
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 16:41   #17
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Cool Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

jak miałam 17 lat to też miałam plamy i stupki bo na siłe dusiłam to co nie chciało wyjść a teraz mam 23 lata i plam nie mam kolor skóry jest dość jednolity ale za to zostały dziury których nie maiałam jakieś pare lat temu a mama mówiła nie duś bo będziesz dziobata a ja nie wieżyłam
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 17:15   #18
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Ja nie wyciskałam, ale i tak mam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 18:46   #19
alex-no
Raczkowanie
 
Avatar alex-no
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 249
GG do alex-no
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Hmmm, a jaki peeling (oprócz exodermu, oczywiście) może mi pomóc OD RAZU na dziury po trądziku? Bo jednak 500 zł za jeden peeling to na moją keszeń b. dużo, jeżeli nie zadziała za pierwszym razem, to- przepraszam za określenie- nie mam zamiaru się z tym srać przez kilka lat i wydać na to fortuny, zainwestuję w dermabrazję, mimo zaledwie 15 wiosen na koncie (a po obdzwonieniu kilku gabinetów doszłam do wniosku, że w Poznaniu dermabrazję robi tylko kilku chirurgów plastycznych, żaden dermatolog).
Czy mogę liczyć na przynajmniej 50% poprawę po jednym głębokim peelingu (pytanie tylko, jakim...)?
Dołączam fotki, tylko prosze się nie przestraszyć (jak widac dramatycznie głębokie (oprócz tej z mięchem na wierzchu) czy rozlazłe one nie są, ale mimo wszystko b. widoczne- przebarwienia natomiast, że tak powiem, mi zwisają- pod odrobiną podkładu nic nie widać.)

Edytowane przez alex-no
Czas edycji: 2007-03-29 o 13:48
alex-no jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-05, 19:16   #20
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez alex-no Pokaż wiadomość
Hmmm, a jaki peeling (oprócz exodermu, oczywiście) może mi pomóc OD RAZU na dziury po trądziku? Bo jednak 500 zł za jeden peeling to na moją keszeń b. dużo, jeżeli nie zadziała za pierwszym razem, to- przepraszam za określenie- nie mam zamiaru się z tym srać przez kilka lat i wydać na to fortuny, zainwestuję w dermabrazję, mimo zaledwie 15 wiosen na koncie (a po obdzwonieniu kilku gabinetów doszłam do wniosku, że w Poznaniu dermabrazję robi tylko kilku chirurgów plastycznych, żaden dermatolog).
Czy mogę liczyć na przynajmniej 50% poprawę po jednym głębokim peelingu (pytanie tylko, jakim...)?
Dołączam fotki, tylko prosze się nie przestraszyć (jak widac dramatycznie głębokie (oprócz tej z mięchem na wierzchu) czy rozlazłe one nie są, ale mimo wszystko b. widoczne- przebarwienia natomiast, że tak powiem, mi zwisają- pod odrobiną podkładu nic nie widać.)
alex, a czy Ty trądzik masz wyleczony? Skąd to "mięcho"? Weź pod uwagę, że nie ma sensu się obdzierac ze skóry, jeżeli trądzik jest niezaleczony. Zresztą większość peelingów, dermabrazja też, wymaga zdrowej skóry, żeby nie doszło do zakażenia.
Nie ma takiego peelingu - może poza exodermem, który jest dość masakryczną operacją (dermabrazja też, jesteś tego świadoma?) - który pomoże "od razu" Za średnio głęboki peeling uważany jest TCA powyżej 40% (kwas trójchlorooctowy), ale jeden zabieg nie zlikwiduje od razu blizn, o tym Ci może szczegółowo napisać agnieska.
Jesteś bardzo młoda, Twoja skóra błyskawicznie się regeneruje - te blizny wyglądają źle m.in. dlatego, że towarzyszą im przebarwienia, ślady wyglądają na świeże. Uważam, że najważnejsze dla Ciebie jest teraz to, żeby skutecznie leczyć trądzik i nie dopuszczac do powstawania blizn - możesz wziąć moje zdanie pod uwagę lub nie, ale ja wiem co mówię, bo mam lat 2x tyle co Ty i jeszcze trochę , a trądzik pojawił się na mojej twarzy około 13 roku życia i trwał sobie tam (i niszczył) prawie do trzydziestki. Wiem doskonale, że gdybym trafiła do dobrego lekarza jako nastolatka, to miałabym znacznie mniejsze pobojowisko na gębie.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 19:24   #21
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Cool Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

exoderm lift

Cel
Zabieg ma na celu usunięcie: przebarwień skóry powstałych na różnym tle, łagodnych blizn oraz pierwszych zmarszczek.
Przebieg zabiegu
Exoderm Lift stosuje się w następujących przypadkach:
- starzenie się skóry
- głębokie i płaskie zmarszczki
- przebarwienia skóry, nierówna pigmentacja, plamy na skórze,
- łagodne blizny.
Istota zabiegu polega na chemicznym złuszczeniu naskórka i wierzchnich warstw skóry aż do warstwy rozrodczej, od której następuje jej odbudowa. Exoderm składa się z 12 składników tak dobranych, aby nie tylko usunąć wierzchnią warstwę skóry, ale także stymulować w niej kolagen i włókna elastyczne do rozrostu, powodując efekt większego napięcia i jędrności skóry.
Zabieg jest dwuetapowy i każdorazowo trwa około 30 minut.
Przebieg pooperacyjny
Po zabiegu, twarz do następnego dnia pozostaje pod specjalnym opatrunkiem. Po zdjęciu opatrunku twarz jest obrzęknięta, zostaje też pokryta zielonkawym proszkiem, który zmywa się po 8 dniach.
Pełny efekt zabiegu można obserwować po 6 tygodni.
Możliwe powikłania
Powikłania i złe wyniki zdarzają się niezwykle rzadko, czasami jednak mogą się pojawiać. Najczęściej spotykana jest infekcja, której łatwo uniknąć stosując się do zaleceń lekarza.
Znieczulenie
Zabieg odbywa się po premedykacji (lek przeciwbólowy i uspokajający).
Warunki przeprowadzenia zabiegu
Skóra twarzy bez czynnego procesu ropnego.
Wymagane badania
Nie są wymagane.
Czas pozostawania w klinice/Absencja
Czas przebywania w klinice wynosi zwykle 1 dobę.
Absencja wynosi zwykle około 10 dni.

Koszt: 4500 PLN - całkowita cena zabiegu
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 19:37   #22
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Re: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

a tak skopiowałam coś o tym exodermie ze strony gabinetu chirurgii plastycznej bo nie wiedziałam co to

osobiście się na to nie pisze przedewszystkim bo nawet jakbym nie miała co zrobić z 4 tysiącami i tak bym je naco innego wydała a po drógie bałabym się jakiś komplikacji i wogóle całości tego wszystkiego czyli kupy zabiegów i cierpienia aż tak zdesperowana nie jestem

I może się aż tak nie znam ale na świeże pryszcze stany zapalne i wogóle bałąbym się dużo kombinować bo można sobie jeszcze bardziej napaprać nawet specjalista nie może nic gwarantować.

Moja kuzynka chodziła na laser jak miała trądzik i blizny no i na początku wyglądała nieznacznie lepiej ale potem miałą taki wysyp przyszczy że jest cała chropowata do dziś ( czyli ładne pare lat) a mimo to widać że odechciało jej się kombinować

Najlepiej na świeże przyszcze stosować coś leczniczego no i lekko złuszczającego np to co pisała Erato

a właśnie co do laseru Erato czy wiesz coś na ten temat bo podobno też złuszcza i jest bezpieczniejszy od dermabrazji i TCA

a właśnie co do laseru Erato czy wiesz coś na ten temat bo podobno też złuszcza i jest bezpieczniejszy od dermabrazji i TCA

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-01-29 o 19:28 Powód: post pod postem
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 21:26   #23
alex-no
Raczkowanie
 
Avatar alex-no
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 249
GG do alex-no
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Najmłodsza, z 'mięchem' ma pół roku, tyle, że jest wiecznie poparzona kwachami (zapisanymi przez dermatologa, żeby nie było), dlatego wygląda dość groźnie, reszta ma po 2-3 lata, niektóre trochę więcej. Trądzik dostałam w wieku lat 8, wyleczyłam w wieku lat 14 kiedy to kompletnie przestałam rosnąć Nie ma ryzyka, że wróci, już tłumaczę, dlaczego- biorę tabletki uspokajające, litrami piję melisę i od miesięcy chodze po domu w rękawiczkach, więc po trądziku neuropatycznym zostały tylko bardzo brzydkie wspomnienia w wiadomej formie (i zaskórniki, ale to chyba nie problem).Takze można spokojnie się obdzierać, tylko na pierwszy raz wolałabym peeling, dopiero za rok dermabrazję- bo faktycznie jestem wciaż troche młoda (natomiast na peeling tak czy inaczej umówiłam się na przyszły piątek, więc pytam głównie z ciekawości, w jakim stopniu zmarnowałam 500 zł).
alex-no jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 22:31   #24
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Talking Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

droga alex-no ciesze się że nie masz juz problemów z trądzikiem ale to co piszesz trochę mnie niepokoi ponieważ twoje problemy skórne nie wyglądają mi na zwykłe zmiany potrądzikowe mam nadzieje że w leczeniu pomaga ci dermatolog. Ja nie jestem specjalistą ale nie słyszałam o powiązaniu trądziku z nerwicą co prawda sama często pije melise ale dla zrelaksowania. Ja mam cere tłustą wręcz przetłuszczającą się i przez to mam problemy z trądzikiem od ok. 13 roku życia czyli od okresu dojrzewania ale ty piszesz że dostałaś w 8 roku życia. Jeśli możesz wytłumacz nam to dokładniej pewnie lekarz wytłumaczył ci skąd ten trądzik.Mam nadzieje że doradzi ci Erato bo ona dużo wie na temat blizn i wogóle i inni może coś ciekawego powiedzą.

A co do peelingu exoderm odważna decyzja trzymam kciuki mam nadzieje że powiadomisz nas jak się czujesz po nim i później jaki dostrzegasz efekt.


Podsyłam jeszcze informacje o wszystkich peelingach z internetu:

Jak często?

Peelingi przeznaczone do pielęgnacji domowej są delikatniejsze w działaniu od tych stosowanych w gabinetach kosmetycznych i należy stosować je zgodnie z wymaganiami cery. Dla cer mieszanych i tłustych zaleca się wykonywanie peelingu nawet dwa razy na tydzień, przy cerze wrażliwej wystarczy jeden zabieg w tygodniu. To samo tyczy peelingów do ciała. Peelingi przeznaczone do pielęgnacji ciała to peelingi scrub, a ich grubość dobieramy do potrzeb skóry. Wykonując peeling ciała możemy pomóc sobie stosując szorstką gąbkę do masażu ciała.

Jaki wybrać rodzaj peelingu?

Istnieje kilka metod złuszczania naskórka:
- peeling mechaniczny
- peeling enzymatyczny
- peeling gommage
- maski peel-off
- peelingi ziołowe
- dermabrazja i mikrodermabrazja
- przy użyciu ultrapulsowego lasera CO2
- chemiczne złuszczenie naskórka
- peeling chemiczny (eksfoliacja kwasami owocowymi AHA)

Peeling mechaniczy - peeling scrub

Scrub oznacza szorowanie. Jest to substancja ścierająca w postaci drobnoziarnistego proszku. W tym celu stosuje się rozrobione łupiny orzechów, pestek brzoskwiń, migdałów, drobiny suszonych korzeni roślinnych, delikatny piasek morski lub delikatne kuleczki polietylenu. Do scrubów dodaje się także gojącą podrażnienia alantoinę. Grubość peelingu scrub uzależniona jest od cery i okolicy ciała, gdzie zamierzamy do zastosować. Dla cer wrażliwych zalecane są bardzo delikatne, drobne kuleczki, a sama konsystencja peelingu powinna być kremowa. Dla cery tłustej peeling może być gruboziarnisty i powinien zawierać substancje antyseptyczne. Do pielęgnacji ciała peeling może być gruboziarnisty.
Doskonałym przykładem na naturalny peeling jest zażywanie kąpieli słonecznych na plaży. Piasek doskonale złuszcza martwe komórki naskórka i wracając z wakacji nasza skóra zawsze cieszy nas zdrowym wyglądem.
Peeling mechaniczny możemy wykonywać samodzielnie w domu, jest on także wykonywany przy każdym zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Skóra do tego zabiegu powinna być czysta, po demakijażu i wilgotna. Następnie aplikuje się preparat na skórę i masuje kolistymi ruchami przez kilka minut. W końcu spłukujemy skórę ciepłą wodą, można dodać sok z cytryny lub po prostu tonizujemy skórę tonikiem kosmetycznym.
Doskonałym pomysłem wydaje się być wykonywanie peelingów na całe ciało za pomocą żelów pod prysznic z drobinkami scrub. Poprzez tak delikatny zabieg codziennie usuwamy zrogowaciały naskórek.

Peeling enzymatyczny

Zaliczany do najdelikatniejszych peelingów, jest peelingiem chemicznym, a jego działanie polega na rozpuszczeniu zrogowaciałych komórek naskórka poprzez enzymy zawarte w preparacie. Enzymy te to biokatalizatory, działające na zasadzie "zjadania" obumarłych komórek naskórka. Peeling ten szczególnie polecany jest do cer
suchych, wrażliwych, naczyniowych. Można wykonać go samodzielnie w domu.


Peeling gommage

Peeling ten trudno zaliczyć tylko do mechanicznych, gdyż oprócz usuwania komórek poprzez ścieranie, zawiera on także enzymy łagodnie usuwające stare, luźno ułożone płytki naskórka. Peeling ten jest delikatny i polecany do cer wrażliwych, naczyniowych. Zabieg polega na nałożeniu preparatu na oczyszczoną skórę, następnie należy odczekać kilka minut, kiedy to preparat "zastyga" i wówczas kosmetyczka wykonuje krótkie podłużne ruchy ścierające kosmetyk.


Peeling za pomocą masek peel-off

Złuszczanie zrogowaciałego naskórka można także wykonać za pomocą masek kosmetycznych. Zabieg ten można wykonać samodzielnie w domu. Po demakijażu skóry twarzy nakładamy na nią cienką warstwę maski peel-off i po około 20 minutach maskę należy ściągnąć zaczynając od brody. Maska ta ma "gumowatą" konsystencje i daje się ściągnąć w całości. W wyniku zabiegu cera jest odświeżona i bardziej napięta. Peeling ten dobrze stosować przed zabawą, balem.

Peelingi ziołowe

Peelingi te wykonywane są jedynie w gabinetach kosmetycznych przez przeszkolone do tego zabiegu kosmetyczki, a to ze względu na ich bardzo intensywne działanie. Green-peel to głęboka, ziołowa kuracja złuszczająca. Mieszanka ziołowa stosowana do tego zabiegu nie zawiera dodatków chemicznych ani innych syntetycznych cząsteczek trących. Podczas specjalnego masażu wykonywanego podczas tego zabiegu dochodzi do lekkiego starcia wierzchnich warstw naskórka dzięki mikrocząsteczkom zawartym w ziołach. Mamy także do czynienia z e wzmożonym przekrwieniem skóry i poprawą metabolizmu komórkowego. Zabieg ten stymuluje regeneracje naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Po zabiegu odczuwalne jest pieczenie. Trzeciego, czwartego dnia widoczne jest łuszczenie się skóry. Wówczas należy wykonać zabieg uzupełniający, podczas którego wykonywany jest masaż mający na celu usunięcie resztek naskórka i dostarczenie substancji odżywczych. Ważna jest pielęgnacja domowa skóry po takim peelingu, gdyż w dniu najsilniejszego łuszczenia należy nakładać na skórę specjalny krem, który po 20 minutach delikatnie usuwamy. Po całkowitym wygojeniu się skóry wymagane jest używanie preparatów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym przez przynajmniej 4 tygodnie. Właśnie dlatego dobrym momentem na wykonanie tego peelingu jest okres wczesnowiosenny, kiedy promieniowanie słoneczne nie jest jeszcze takie mocne.
RAMKA
Wskazania do green-peel
- zmiany starcze skóry
- zwiotczenie skóry
- plamy barwnikowe
- cellulit
- blizny
- rozszerzone pory
- zaskórniki
- zanieczyszczona skóra
- cera łojotokowa zagojona
- dojrzała cera
KONIEC RAMKI

Innym rodzaje peelingu ziołowego jest peeling azjatycki- głębokie złuszczanie skóry za pomocą preparatu mineralno-ziołowego Arabad. Na 3-4 dni przed jego wykonaniem dobrze jest najpierw wykonać w gabinecie kosmetycznym oczyszczanie skóry. Zabieg ten polega na wcieraniu ręką ziół w skórę, wówczas preparat ten wnika nawet do czterech warstw naskórka. Po upływie trzech dni dochodzi to złuszczania, kiedy to należy zastosować specjalny wyciąg z Arabadu, a także krem łagodzący swędzenie. Przez cały czas gojenia nie wolno moczyć skóry, gdyż hamuje to proces łuszczenia. Po zabiegu zaleca się nie uprawianie żadnych ćwiczeń fizycznych, unikanie nadmiernego wysiłku.
RAMKA
Wskazania do peelingu azjatyckiego
- zaleczony trądzik pospolity
- rozszerzone pory
- blizny
- cellulit
- zaburzenia krążenia
- dojrzała cera
KONIEC RAMKI
Po tym zabiegu także należy unikać ekspozycji skóry na promienie słoneczne, dlatego też wiosna jest idealnym momentem na wykonanie tego zabiegu. Regeneruje on głęboko skórę i przywraca jej młodzieńczy blask.
Zabiegi ziołowe mają też swoje minusy, o których należy wspomnieć. Zarówno green-peeling jak i peeling azjatycki są peelingami wymagającymi od pacjentki dużo cierpliwości i poświęcenia, bowiem po tych zabiegach najlepiej wziąć sobie co najmniej tygodniowy urlop i posiedzieć w domu. Skóra wymaga rekonwalescencji, a sam jej wygląd podczas gojenia nie jest zbyt estetyczny. Za to wielkim plusem tych zabiegów jest fakt, że po zagojeniu nasza cera jest promienna, odżywiona, wygląda młodo i zdrowo, jest aksamitna w dotyku.
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 22:56   #25
alex-no
Raczkowanie
 
Avatar alex-no
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 249
GG do alex-no
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Zaszło drobne niedomówienie zdecydowałam się na peeling głeboki, ale najpewniej tca 50% lub coś podobnego- żeby mieć zrobiony exoderm, trzeba mieć skończone 18 lat i wyjatkowo zniszczoną skórę, a i tak mało który lekarz decyduje się na wykonanie go- znacznie bezpieczniejsza i łagodniejsza jest nawet nieco krwawa dermabrazja (uwierz, że na moim etapie zrozpaczenia czytałam już wszystko o podobnych rzeźniczych metodach, byleby się tego pozbyć).
Tradzik dostałam tak wcześnie, bo tak wcześnie zaczęłam dojrzewać, a na trądzik neuropatyczny wbrew pozorom cierpi sporo osób, choć nie u każdego zostają po nim tak 'spektakularne' efekty (choć masz rację, że jest to choroba bardziej dla psychiatry niż dermatologa, nie zwykłe syfki).
Generalnie pogodziłam się, że z moją skórą nigdy nie będzie dobrze, bo jest po prostu chora i wymaga ciągłej opieki lekarza (mimo wszystko trudno spotkać osobę noszącą rozmiar XS i miseczkę AA calutką w rozstępach, taki już mój los), ale nie można wiecznie paćkać się maściami. Mam nadzieję, że jakies efekty będą, z pewnościa zrobię zdjęcia ku przestrodze innym 'wyciskaczom'

PS. Dla ludzi o mocnych nerwach załączam wygrzebane w sieci fotki exodermu (1) i dermabrazji (2,3)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg figure2.jpg (18,6 KB, 2303 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w_trakcie_dermabrazji2.jpg (5,8 KB, 1821 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w_trakcie_dermabrazji1.jpg (5,8 KB, 1362 załadowań)
alex-no jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 09:53   #26
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

No jak kwasik TCA to spoko mam nadzieje że będą po nim widoczne pozytywne efekty. Ale 500 zł za kwasik to chyba dużo wydawało mi się ze jeden zabieg nie jest droższy niż 200 zł no ale nie wiem.

Co do zdjęć masakra szczególnie twarz po exodermie jak bym tak po nim wyglądała ( nawet zaraz po zabiegu i przed założeniem opatrunków) marzyłąbym żeby twarz wróciłami choćby do stanu przed zabiegiem.
A jakby mój mąż zobaczył to zdjęcie zakazałby mi szukać wogóle wszystkiego na temat usówania blizn bo bałby się że kiedyś się nakręce na taki zabieg. On nawet jak kupowałam ten nic niedziałający ( złuszczający) kwas z Ziaji to przeżywała że się oszpece.

Droga alex-no ciesze się że podzielisz się z nami doświadczeniami po peelingu napewno pomorze mi i innym osobom podjąć jakąś konkretną decyzję. Osobiście trzymam kciuki i życze ci żebyś była zadowolona z efektu. Bo najważniejsze jest żeby się dobrze czuć we własnej skórze i nie wstydzić się gdy ktoś ci się przygląda.

Jeszcze do nie dawna dużo osób zwracało uwage na to że mam zniszczoną cere dużo osób wprost pytało mnie się od czego i dopowiadali że to napewno dziury po ospie a ja nie zaprzeczałam co ja się będe tłumaczyć już wole żeby tak myśleli. Pisze że " jeszcze do niedawna" nie dlatego że wyglądam lepiej bo mimo że skóra wygląda lepiej ( nie ma wulkanów plam i strupów ale zostały dziury) tylko dla tego że mało się udzielam społecznie czyli innymi słowy większość życia siedze w domu.

Pozdrawiam..
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 10:49   #27
alex-no
Raczkowanie
 
Avatar alex-no
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 249
GG do alex-no
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Mam niestety ten sam problem- delikatnie mówiąc, nie udzielam się towarzysko Z tym, że nawet nie muszę nikomu uświadamiać, czego efektem są te blizny- kończę gimnazjum, a jeszcze nie miałam ŻADNEJ choroby dziecięcej typ ospa i mam skromna nadzieję, że tak już zostanie
Co do kosztów, też na początku się zdziwiłam, ale generalnie zasady są takie- TCA o mniejszym stężeniu będzie kosztował mniej, ale też nie będzie peelingiem głębokim. Dzwoniłam do gabinetu PRODERMY i faktycznie, ceny za peelingi płytkie (mikrodermabrazja, 'ziołówy' itp) wahają się w okolicach 200 zł, średnio głebokie- 300 no i głębokie, najdroższe. Większość wizażanek decydowała się na peelingi średniogłębokie, więc może dlatego efekty były (albo i nie były) widoczne dopiero po kilku zabiegach...
alex-no jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 11:11   #28
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Moje złuszczanie 30-35% TCA kosztowało we Wrocławiu 400zł. Zależy to też od miasta i od renomy dermatologa
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 18:04   #29
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Smile Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Agnieska pisałaś że miałaś robiony peeling TCA więc mam pytanie jakie były jego efekty ( czy nie masz już blizn)i ile miałaś tych zabiegów ?

pozdrawiam
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 18:12   #30
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Wracając do tytuowego wątku czy ktoś stosował te preparaty na blizny?



Atrederm 0,025%

TRETINOINUM
płyn
  • Jest to lek składający się z witaminy A i substancji powodującej złuszczanie naskórka.
  • Poprawia również aktywność powstawania naskórka pokrywającego blizny.
Lek stosuje się w leczeniu trądziku, zwłaszcza zaskórnikowego i pospolitego, oraz w stanach nadmiernego rogowacenia naskórka.
  • Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz, najczęściej lek stosowany jest 1 raz dziennie.
  • Przed posmarowaniem skóry lekiem należy ją dokładnie umyć i wysuszyć. Najlepiej jest stosować lek na noc.
  • Zwykle poprawa następuje po 4-6 tygodniach stosowania leku, a wyleczenie po około 12 tygodniach.
  • Przejściowe podrażnienie skóry w postaci zaczerwienienia i pieczenia.
  • Działania te nie są powodem zaprzestania kuracji. Najczęściej ustępują one po kilku dniach stosowania leku.
  • O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.
  • Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
  • Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią.
  • Ze względu na dosyć długi okres leczenia nie zniechęcaj się niedostatecznym może efektem w ciągu pierwszych tygodni stosowania leku.
  • UWAGA! Podczas kuracji unikać nasłonecznienia oraz kontaktu preparatu ze spojówkami i błonami śluzowymi!
  • Zawsze przechowuj lek w zamkniętym i oryginalnym opakowaniu, w suchym, chłodnym miejscu; chroń go przed światłem i wilgocią.
Atrederm 0,025% (Pliva Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A.) płyn -, 1 fl. 60 ml
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 03:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.