Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-23, 08:54   #1
MagdaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 16

Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ???


Witam , ponownie poruszam sprawę śladów po trądziku poniewaz nikt mi nie odpowiedział na poprzednie pytanie a bardzo mi na tym zależy. Po przebytym trądziku zostały sine plamnki i mam nieco rozszeżone pory. Czytając wypowiedzi na forum znalazłam polskiego dystrybutora firmy NEOSTRATA i zastanawiam się czy nie lepiej wpierw zainwestowac w dobry krem złuszczający ponieważ nie stać mnie na wykonanie serii peelingów. Dodam że mam 25 lat ,a na twarzy troszke sinych plamek , w strefie T rozszerzone pory z czarnymi zaskórnikami.
Oto link do strony z oferowanymi w Polsce produktami i proszę o pomoc w wybraniu odpowiedniego kremu złuszczającego. http://www.bio-med.pl/cennikneostrata.html , będę bardzo wdzięczna za pomoc.
MagdaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-23, 09:43   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ???

Neostrata ma bardzo przekonujący marketing, trzeba to przyznać. Ja jednak radziłabym zacząć od kremiku Glyco-A (kwas glikolowy 12%, polecany przez dra Jankowiaka) + Epitheliale lub Dermalibour z A-Dermy (opis tych kremów masz w Newsach).
Ja stosuję taką kombinację od pewnego czasu i jestem bardzo zadowolona. Ale zaskórniki będziesz musiała zlikwidować poprzez klasyczne oczyszczenie - zabiegowe metody nie wchodzą w grę.
Epitheliale pieknie wyleczy Ci skóre po oczyszczaniu - nawet gdyby powstały zaczerwienienia.
pozdrawiam i napisz, co wybrałaś oraz z jakim skutkiem.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-23, 11:51   #3
Kasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 35
Re: Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ???

Maga, powiedz proszę gdzie mozna zakupić Glyco A-12% (jakiej jest firmy). Czy myślisz że dla mojej nieco naczynkowej cery nie będzie za silny? Obecnie stosuję Effacler i nie zaobserwowałam żadnych negatywnych zmian. W moim wypadku chodzi tylko o zmniejszenie rozszerzonych porów ne nosie.
Kasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-23, 12:56   #4
MagdaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 16
Re: Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ???

Dzieki za radę, napewno kupie Glyco A juz sprawdziłam na stronach cefarmu kosztuje ok. 42 PLN (zatem można go zamówić w każdej aptece), a do pielęgnacji cery już mam kremik Laboratoriów Pierre - Fabre z linii Avene (specjalnie przeznaczony do regeneracji skóry po kuracjach trądzikowych i peelingowych). Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Poszukam Glyco A w moich osiedlowych aptekach a jak nie to zamówie (zawsze mam na drugi dzień). Bardzo dziękuję za odpowiedzi dam znać co i jak, ewentualnie proszę o wskazówki jak stosuje się takie preparaty w domowym zaciszu bo nie mam o tym zielonego pojęcia, a najmocniejszy preparat którego używałam do tej pory to LYSANEL SVR (świetny produkt!!!), ale czuje że potrzebuje czegoś mocniejszego. Pozdrawiam i czekam na wskazówki oraz przeciwskazania.
Pozdrawiam Magda
MagdaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-23, 13:10   #5
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ???

Producentem Glyco-A są ISIS Laboratoires (cena ok. 40 zł). Krem dostaniesz w aptekach prowadzących dermokosmetyki.
Jeśli będziesz go stosowała tylko na nos, a Effaclar nie robi Ci krzywdy (mnie np. zupełnie nie odpowiada, aktywując powstawanie zaskórników i wyprysków), to wg mnie nie powinien Ci zaszkodzić - ale lepiej żebyś to skonsultowała z kosmetyczką. Poza tym, działanie złuszczające Glyco-A jest mniej wyraźne niż Effaclaru, a nie wysusza on tak cery jak Effaclar - za to u mnie daje efekt wygładzenia skóry i własnie zmniejszenia porów. Polecam Ci też serdecznie maseczkę wygładzająco-ściągającą z serii Normamatt Erisu.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-23, 13:52   #6
Kasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 35
Re: Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ???

Maga bardzo dziękuję, ale jeszcze Cie trochę podręczę. Jak radzisz? Jako, że jedynym moim celem jest zmniejszenie porów na nosie i niezrobienie sobie krzywdy który lepiej Lysanel czy Glyco A?
Kasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-23, 14:21   #7
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ???

Niestety, tutaj Ci nie pomogę - nigdy nie używałam Lysanel.
Może Justy doradzi lub Basia ?
Poza tym sądzę, że zużycie jednej tubki może nie załatwić problemu; chyba jest okazja wypróbować jeden i drugi ..
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-01-23, 14:33   #8
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ???

Jak się zdecydujesz używać Lysanel - to uprzedzam że przy stosowaniu na nos może Ci się łuszczyć skóra (ja muszę omijać te okolice), już nie mówiąc o tym, że skrzydełka mogą ulec podrażnieniu.

pozdrówka [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-24, 13:11   #9
MagdaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 16
Re: Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ???

Ja używałam LYSANELU i uważam że jest jeden z lepszych środków i w dodatku za przystępną cenę (wogóle laboratoria SVR mają super produkty i wszystko jest godne polecenia). Ja np robiłam sobie kwaśny dzień i nakładałam sobie lysanel co 3 razy w cięgu dnia (piecze jak diadbli) a po dwóch dniach skóra całej twarzy się luszczyła a wtedy nakładałam maskę nawilżająca żeby zmiekczyć luszczący się naskórek i masowałm szczoteczką do twarzy Avonu i buzia jak nowa. Ten zabieg oczyście jest mojego autorstwa i nie wiem czy był to mądry pomysl aby tak katować buźkę, ale wskazuje na to że preperat ten jest naprawdę skuteczny , podobnie zrobiłam z eEFALFA La roche posay (już u nas nie dostępnym u nas rynku) ale efekt nie był podobny nawet w 50%.
P.S. Juz zamówiłam w aptece Glyco A dam zać jak efekty.
palomino napisał(a):
> Jak się zdecydujesz używać Lysanel - to uprzedzam że przy stosowaniu na nos może Ci się łuszczyć skóra (ja muszę omijać te okolice), już nie mówiąc o tym, że skrzydełka mogą ulec podrażnieniu.
>
> pozdrówka [img]icons/icon7.gif[/img]
MagdaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-24, 13:21   #10
Kasiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 35
Re: Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ???

Magda, to bardzo miło z Twojej strony. Proszę informuj na bieżąco o efektach "terapii" Glyco A. Pozdrawiam. Kasia
Kasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 13:45   #11
MagdaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 16
Re: Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ???

Cześć w zeszłym tygodniu rozmawiałysmy na o kremach z kwasami i prosiłaś o uwagi.
Zatem Glyco - a kupiłam ale jeszcze nie użyłam ponieważ mam jakieś resztki LYSANEL ACTIVE i postanowiłam dobić to opakowanie (które okazuje się być bardzo wydajne).
zDECYDOWAŁAM SIĘ DOBIĆ LYSANEL PONIEWAŻ ZAWIERA KWAS SALICYLOWY - a to właśnie ten oczyszcza pory i lagodzi tradzikowe stany zapalne , które jeszcze się pojawiają.
Po tygodniu uzywania dzień w dzień (bo przedtem smarowałam się z doskoku) moja twarz pokryta jest cmentarzyskiem martwych komórek (co widać szczególnie po nałożeniu pudru) oraz zaobserowałam nieco zwiększoną liczbę wykwitów (o czym ostrzegały dziewczyny na forum i w artykułach).
Jeśli chodzi o kondycję skóry to prezentuje się całkiem nieźle tylko muszę zrobić peeling- lub szczotkowanie buzi (taką szczoteczką do twarzy avonu -jest super tylko pokrywka zabezpieczająca włosie od razu pęka) po uprzednim rozmiękczeniu naskórka.
rzeczywiście samoopalacza używam prawie codziennie lub co drugi dzień, zatem kwasy działają!
A codzinnie rano gdy przecieram twarz tonikiem wacik jest cały ciemno szary (a wieczorem przed nałożeniem kwasów badzo dokładnie czyszczę skórę).

Jak na domową kurację jestem zdumiona tak szybkimi efektami.
Wydrukowałam sobie również wszystkie artykuły o kwasach i mam w łazience taki mały dekalog złuszczania.
MagdaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-22, 20:51   #12
touch25
Przyczajenie
 
Avatar touch25
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12
Dot.: Jak dobrać odpowiedni krem złuszczający ???

Witam
Wiem, ze mineło duzo czasu ale...
Mogłabys napisać jak Twoja skóra zareagowła na Glyco-A.
pozdrawiam
touch25
touch25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.