ORGAMETRIL - skutki uboczne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-25, 20:11   #1
siulka
Zakorzenienie
 
Avatar siulka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 688
GG do siulka
Post

ORGAMETRIL - skutki uboczne?


Wiem, że ten temat już był, ale jest w archiwum, więc zakładam jeszcze raz bo ówczesne odpowiedzi nie zaspokoiły mojej ciekawości. 10 lutego mam studniówkę, a później obóz narciarski, więc poprosiłąm ginekologa o coś co pomoże mi przesunąć miesiączkę, bo mam termin dokładnie 10.02., a pierwszego dnia zdarza mi się mdleć z bólu. Lekarz przepisał mi Orgametril, powiedział, że mam zacząć brać 2 tygodnie przed planowanym krwawieniem, ale właściwie nie powiedział co potem się będzie działo. Czy miesiączka wraca normalnie na swoje miejsce? Wiem tylko, że krwawienia będą jak odstawię Orgametril. Kolejną miesiączkę dostanę normalnie w terminie liczonym od pierwszego dnia krwawienia po odstawieniu leku? Czy coś się rozreguluje? Dużo dziewczyn na forach pisało o przeróżnych skutkach ubocznych, że aż się skóra jeży i mam dylemat czy wziąć czy nie. Jeśli dostanę na studniówkę to napewno się nie pobawię, bo to po pierwsze higieniczny dyskomfort, po drugie straszny ból. POMOCY... Zwłaszcza proszę pana doktora o opinię...
siulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 21:51   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

ja wzielam dwie tabletki Orgametrilu i ani jednej wiecej;/
chodzilam jak nacpana i niekontaktowalam i wszystkie klasowki z tych 2 dni napisalam na 1 bo nie moglam w ogole myslec, wszystko mnie bolalo... Drugiego dnia jak wrocilam do domu polozylam sie do lozka bo nie moglam stac na nogach i potem mama mnie dobudzic nie mogla;/ wiec po 2 dniach Orgametril odstawilam;/
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 08:55   #3
Baba_Jaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 26
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

a bierzesz tabletki? bo jesli tak to moze nie koncz całego opakowania tylko np 3-4 dni wczesniej, przesunie sie i bedziesz miała przed 100dniowka
Baba_Jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 15:45   #4
siulka
Zakorzenienie
 
Avatar siulka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 688
GG do siulka
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

No właśnie ale podobno okres się zacznie od razu po odstawieniu? bo po studniówce wyjeżdżam na tydzień na naty i tam też bym wolała nie mieć. Więc chciałam sobie o tydzień przesunąć... Kurczę nie wiem co zrobić... Bo na każdego to działa inaczej...
siulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 20:05   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

skoro bierzez tabletki antykoncepcyjne to mozesz po prostu nie robic 7 dniowej przerwy tylko wziac drugie opakowanie to wtedy okres bedzie po skonczeniu drugiego opakowania
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 20:03   #6
siulka
Zakorzenienie
 
Avatar siulka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 688
GG do siulka
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Ale to chyba nie są antykoncepcyjne? Czy się mylę?
siulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 21:02   #7
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Question Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Tak naprawde nie wiem, gdzie sie podpiac z moimi rozwazaniami, wiec tutaj tez to naskrobie

Tez moj gin przepisala mi orgametril(na uregulowanie rozszalalych miesiaczek i mam takie glupie pytanie. Jesli np kobieta byla by w ciazy(nieswiadoma tego faktu) i zaczela brac te tabletki to nastapiloby poronienie lub jakies inne bardzo niemile konsekwencje? Na ulotce jest napisane w przeciwwskazaniach, ze nie brać w czasie ciązy....

Chcialabym tez zaznaczyc, iz nie mam 15 lat , stosuje swiadomie antykoncepcje, ale dla mnie zawsze jest jakis maly % prawdopodobienstwa, ze te srodki zawioda...wiec szykuje sie na to ze trzeba byc odpowiedzialna i jakby co byc gotowym na dzidzusia
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-05, 14:24   #8
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

up, up
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 11:49   #9
gocha1509
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Red face Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

orgametril zażywałam przez 3lata na uregulowanie miesiączki (i tak nie pomógł) okres po nim dostawalam po 2 dniach i w trakcie jego zazywania nie ma owulacji ale jego zaczyna sie zażywac w 16dniu cyklu przez 10 dni wiec nawet w trakcie jego zażywania jak tam gumka pękła nie musiałam sie martwić ale nie polecam stosowania tego jako srodek antykoncepcyjny
gocha1509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 20:19   #10
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Dostałam Orgametril na PCO i strasznie boję się skutków uboczynych. Mnóstwo dziewczyn po tym przytyło i wysypał je trądzik. Ja już przeżyłam nadwagę i obrzydliwy trądzik. Wolę nie wracać do tamtego czasu, bo na samą myśl chce mi się płakać. Walczyłam z tym cały rok przestrzegając surowej diety i ćwicząc + specjalna dieta przeciwko przyszczom. Nie chcę tego wszystkiego zaprzepaścić przez jakieś lekarstwo . I jeszcze jedno pytanie: od czego tyje sie przy Orgametrilu? Wzmacnia on apetyt, zatrzymuje wodę? Znając przyczynę, będzie można z nią jakoś przynajmniej walczyć.
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 23:12   #11
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

ja biore juz 3 miesiac..mi sie wydaje ze wzmacnia apetyt, a to ze zatrzymuje wode w organizmie to bzdura.
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-01, 10:36   #12
soledad01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

mi lekarz polecił brać orgamentil od 14 dnia cyklu przez 10 dni ale juz 22 dnia wystąpiło krwawienie i niewiem czy powinnam brać dalej czy je odstawić. Chyba trochę przytyłam ale nie dużo i nie mam większego apetytu niż zwykle.
soledad01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 14:06   #13
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Ja bym na Twoim miejscu nie odstawiała. Ja mam brać dwie tabletki dziennie przez 11 dni od 14 dnia cyklu(oprócz tego jezscze bromergon 1,5 tabletki dzinnie). No ale straszliwe opinie słyszałam o tym leku. Moja znajoma to brała i mdlała, chodziła jak nieprzytomna itp.. A ja za 2 miesiące mam maturę! Potrzebuję teraz intensywnego wysiłku umysłowego i nie mogę tego przespać... A do tego to tycie, trądziki itp.. Powiem szczerze, ze nienawidzę faszerowania lekarstwami. Zwłaszcza takimi bardzo inwazyjnymi...:/. No a mój ginekolog mówi, że on wie co robi i że w internecie można różnych głupot się naczytać i że to są bzdury. NIe mniej jednak inne lekarstwa podobne orgametrilowi (np. duphaston) nie mają aż tak złych notowań :/.
I jeszcze jedna sprawa.... Obecnie mam 159 i ważę 45kg Kiedy zaczęłam się odchudzać ważyłam 58, potem schudłam do 40. Wiem, że to za mało, ale schudłam tak bardzo na skutek choroby. Byłam chora na Helicobacter pylori, nic nie mogłam jeść i przez ok. miesiąc jechałam na jednej zupce dziecięcej gerbera dziennie. Potem były święta i trochę przytyłam, ale wiedomo - bardzo skurczył mi sie żołądek. Teraz odżywiam się normalnie - jem 5 posiłków dziennie, nie jem po 18, i jem ok.1500 kalorii na dzień. Z mojej diety wykluczyłam białe pieczywo, mąkę, ryż, makaron, słodycze i zastąpiłam razowymi. Czuję się przy tym dobrze. A przy tej wadze wyglądam normalnie. Lekarz jak się dowiedział, że nie jem pieczywa kazał mi zacząć jeść i kazał mi przytyć do 51kg(nagle stwierdził, że ważę za mało), ale jak czytam o PCO i dietach zalecanych przy PCO to właśnei te rzeczy, które wymieniłam powinno sie wykluczyć!! NO i do tego jeszcze wcześniej u innego lekarza byłam leczona Diane 35, mój obecny lekarz powiedział, że to lekarstwo dla dojrzałej kobiety, która nie chce mieć dzieci (ja mam 18 lat). Za to moja znajoma (też z PCO) chodziła do mojego obecnego, była leczona tym czym ja jestem teraz (brała tylko duphaston zamiast orgametrilu) i trafiła do jakiegoś innego, który powiedział, że to właśnie sa lekarstwa dla dojrzałej kobiety która nie chce mieć dzieci i przepisał jej...DIANE 35.

Mam jeszcze jeden problem. Zastanawiam sie nad leczeniem chińską dietą. U mnie w okolicach przyjmuje taka kobitka, która zajmuje sie głównie nowotworami, które leczy przy pomocy diety i chińskich lekarstw. Z tego Helicobacter wyleczyłam się własnie takimi ziółkami chińskimi, które dostała moja mama od koleżanki leczącej się właśnie u tej pani. Podczas kiedy medycyna farmakologiczna leczy to trzema bardzo mocnymi antybiotykami, mi wystarczyły ziółka. Wadą jest to że ta dieta bardzo droga, nie mówiąc już o konsultacji (300 zł. za godzinę!)...Co wy o tym wszystkim sądzicie?
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 14:07   #14
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Przepraszam, że tak długo napisałam i proszę...wysilcie się i przeczytajcie...
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 13:24   #15
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

ja od dzis biore i tez sie boje tych skutków ubocznych gin. powiedziałze po tym nie przytyje
ja tam nie wiem

a dziewczyny mam jeszce pytanie, czy jak ma mbrac 10 dni te tabletki, apozniej mam 18 dni przerwy to czy w tej przerwieni 18 dniowej moge wtedy swobodnie sie napićnp piwko czy cos takiego ?? czy jak jest ta przerwa to tez nie wolno spozyc alkoholu, mowie o takich niewielkich ilosciach, 2 piwa? albo drink
__________________
Kizia mizia 24 powinno być

Edytowane przez Kizia Mizia19
Czas edycji: 2009-11-25 o 13:45
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 09:46   #16
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

dziewczyny jest tu ktos??
napiszcice cos
moge np wziascą tabletke rano a wieczorem nie i dopiero nastepnego dnia?? bo chcialbym sie napic piwka na ostatki ????
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 09:32   #17
zuzia68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Zmień ginekologa ;-)
Orgametril jest "przestarzałym" lekiem. Skutki uboczne są koszmarne, brałam raz i jak stwierdził mój nowy ginekolog, ten kto mi przepisał kurację tymi tabletkami (2 dziennie!) wywołał u mnie skutki takie jak mają kobiety w trakcie klimakterium! Przeżycia były straszne, nie życzę nikomu takiej depresji, stanów płaczliwości itp. To było prawie dwa lata temu i do tej pory na hasło "orgametril" mam ochotę krzyknąć "nigdy więcej".
zuzia68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 18:09   #18
kalistro24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Dziś jest 10 dzień w którym ostatni raz powinnam wziąść Orgametril, mimo iż to tylko 10 dni to musze przyznać że są one moim najgorszym koszmarem. Już w 2 dniu brania tych tabletek wystąpiły u mnie skutki uboczne, złe samopoczucie, na skórze pojawiały mi sie małe chrostki, ograniała mnie senność miejwięcej zawsze tak od 3 do 4 godzin po zarzyciu. W 6 dniu zaczeły boleć mnie sutki, bardzo sie ciesze że ten koszmar sie jutro skończy nic łykac juz nie bede musiała, a lekarz przepisal mi inne tabletki. Nigdy przenigdy więcej tego nie wezme
kalistro24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 16:58   #19
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

NO JA TERAZ JESTEM W 18 DNIOWEJ PRZERWIE
no i juz na poczatku brania, bo bralam 10 dni mialam takie stany, humory, raz krzyczałam, kłocilam sie, normalnie jak psychiczna ';d mama mowila ze wyrzuci te tabletki bo zachowuje sie jak wariat, teraz mam przerwe i jakby sie uspokoiłam....
ale mnie strasznie kłuje w okolicach jajnikow, czasmai tak kłuje, i przestaje , nie wiem co to moze byc
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 07:56   #20
zuzia68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Orgametril jest lekiem silnie hamującym jajeczkowanie / owulację . Może prowadzić do zaburzeń miesiączki - nieregularność aż do jej braku. Radzę Ci idź do innego gina i powiedz mu o tych efektach, niech Ci zmieni na inne leki nowoczesnej generacji - działają skuteczniej i bez tych efektów Depresyjno- Napadowych , a nie faszeruj się pigułkami dla kobiet koło 50-tki. Chyba, że masz ochotę na powtórkę z "klimakterium" i stanów depresyjnych, ....... ale chyba nie, jak rozumiem.
Powodzenia i napisz, co Ci poradził inny lekarz.
zuzia68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 11:45   #21
Czarnula204
Rozeznanie
 
Avatar Czarnula204
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 593
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

ja raz kiedys stosowalam te tabletki, ale nic mi po nich nie bylo moze dlatego,ze z natury jestem nerwowa i krzykliwa, ale zadnych skutkow ubocznych nie czulam, wszystko bylo ok, wiec jak widac to sprawa indywidualna.
Czarnula204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 21:02   #22
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

no ja wlasnie ide po wynik z cytologii zaraz po nowym roku i wtedy chce powiedziec temu ginekologowi, jak one na mnie działają, niby teraz jestem w 18 dniowej przerwie, ale nie wiem czy je brac po tej przerwie czy isc od niego i powiedziec ze nie chce isc
niby nie tyje, ani nie ma wzmozonego apetytu, ale zachowuje sie no jak pisalam okropnie, mam takie stany napadowe, raz dobrze a raz zle;/
mi to niby przepisał na uregulowanie okresu i mnie bolał brzuch 1 dnia bardzo i niby tez na to

a to ze hamują one jajeczkowanie, czyli ze w ciąże nie mozna zajsc przy ich stosowaniu czy jak ? bo nie rozumiem ;d
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 07:45   #23
zuzia68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Przede wszystkim przestrzegam Cię przed traktowaniem orgametrilu jako metody antykoncepcji. Orgametril nie jest środkiem antykoncepcyjnym, owszem hamuje on jajeczkowanie w trakcie jego zażywania. Teoretycznie więc musiałabyś zażywać go codziennie, aby mógł zaistnieć efekt zantykoncepcji. Jeśli się go zażywa od 16 dc to trudno mówić o antykoncepcyjnym działaniu. Tak więc jeśli owulacja wystąpiła do 16 dc, to komórka jajowa była zdolna do zapłodnienia przez 24h, a jeśli do niej nie doszło, to przez te 10 dni, gdy poziom progesteronu jest wysoki, hipotetycznie nie dojdzie do niej. Generalnie wysoki poziom progesteronu blokuje przysadkę, co sprawia, ze nie dochodzi do piku LH, następstwem którego jest pękniecie pęcherzyka graafa i owulacja. Nie polecam Ci testować tego na sobie w myśl zasady "może się uda".

Jeśli więc zależy Ci na skutecznej antykoncepcji to raczej Gin musi Ci dać właściwe tabletki anty, dobrane do twojego profilu hormonalnego.
zuzia68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 09:50   #24
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

nie nie nie chce zazywac tabletek anty. , tylko z ciekawosci sie zapytałam, o te orgametril
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 10:18   #25
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

dziewczxynyy nie wiem co mi jest
bo jak odstawilam orgametril, przerwa to wystąpiło krawawienie, dostałam 9-14.12. potem ok i nagle 19 znowuz zaczęly sie plamienia i taka ciemna , czarna krewa, dalej to mam i musze chodzic w wkładkach i bardzo czesto zmieniac: czy to moze byc spowodowane tym orgametril ile takie cos bedzie trwało, czuje sie jakbym miała okres9 i jest 21 a ja dalej musze cos podkładac. i ta ciemna krew mnie przeraza
18. 12 kochałam sie z chlopakiem i może to przez to, moze za mocno gdzies we mnie poszalała i dlatego takie ciemne plamienia???
czy raczej to od tych tabletek ?
panikuje:
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 14:55   #26
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

miala ktoras takie plamienia????? podczas stosowania tych tabletek ??
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 08:25   #27
em0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

ja zacznę od początku, zawsze miałam w miare regularne cykle, ale w ostatnim miesiącu miałam 3 dniowe plamienie( gdzieś ok półtora tyg.po okresie), troszkę mnie to zaniepokoiło i postanowiłam iść z tym do lekarza, poza tym od tygodnia pobolewało mnie podbrzusze( jak do okresu, a byłam dopiero co po) i czułam ból jajników, ale te dolegliwości wystąpiły już po plamieniu (które bylo bardzo ubogie jednak martwił mnie kolor tego plamienia-lekko różowy )
poszłam do lekarza i pani dr zrobiła mi usg i co sie okazało że mam 2 torbiele na jajnikach( 3cm; 3,5cm)i przerośniętą błonę na skutek tych torbieli, pierwsza reakcja to oczywiście szok i przerażenie, dr zaczeła mi tłumaczyć o co chodzi, że kobiety posiadają pęcherzyki, które w odpowiednim okresie pękają i wypuszczają jajeczko, a u mnie zamiast pęknąć to urosły,powiedziała że u mnie jest takie stadium że lekki powinny pomóc im się wchłonąć no i przepisała mi organometrill 3 tab.na dzień przez 2 tyg, lub do krwawienia jeśli się pojawi, i wtedy odstawić orgmet. i brać exacyl, miałam się stawić na kolejną wizytę za 2 tyg. w tej chwili jest 7 dzień kiedy przyjmuje orgmet. czuje się dobrze, nie mam żadnych skutków ubocznych, bałam się przyjmować ten lek jak naczytałam się opini innych kobiet które go stosowały, ale jak na razie mój organizm się nie buntuje.za tydz. mam wizytę mam nadzieję że te moje "bliźniaki" się wchłoną i będzie wszystko ok, dodam że moja lekarz pocieszała mnie że to nie są guzy tylko łagodne zmiany, i przystrafiają się sporej liczbie kobiet,czasami same się wchłaniają a czasami trzeba ich troche wspomóc, wspomniala też jak dobrze pamiętam (bo troszkę oszołomiona byłam tą wizytą i diagnozą pani dr)że te pęcherzyki nie pękły bo brakuje mi jakiegoś hormonu..zapewne teraz go przyjmuje, podbrzusze i jajniki pobolewają mnie nadal ale już nie tak bardzo jak wcześniej, martwi mnie tylko to że nie mam okresu, a powinnam go dostać pare dni temu,teraz czekam na koleja wizytę, zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie, ale jestem dobrej myśli
em0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 08:44   #28
em0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

właśnie jestem po drugiej wizycie u pani dr, pierwsza była 2 tyg temu, kiedy po wykonaniu usg wykryto u mnie 2 torbiele, po 13 dnich stosowania orgametrilu jeden torbiel wchłoną się całkowicie a drugi wygląda jak małe ziarenko pani dr kazała mi odstawić lek, teraz czekam na miesiączkę (która nie wystąpiła w tym miesiącu, a prawidłowo powinna wysąpić ok 2 tyg temu),lekarz powiedziała że po odstawieniu leku powinna niebawem się pojawić i wtedy mam brać exacyl plus ibuprom, kolejnąwizytę mam za 2 tyg.
dodam jeszcze że przez cały okres przyjmowania orgametrilu nie wystąpiły u mnie żadne skutki uboczne, a powiedziała bym nawet że czułam się po nich lepiej niż zwykle jeśli chodzi o sampopoczucie
em0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 12:47   #29
ladybird06
Raczkowanie
 
Avatar ladybird06
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 40
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Witam,

ja biorę Orgametril 1o dzień. Pani ginekolog przepisała mi go, bo byłam u niej w sprawie bardzo nieregularnego okresu (po prawie rocznym ostawieniu tabletek antykoncepcyjnych).

Powiem Wam, że po pierwszych dniach już czułam, że coś jest nie tak. Zaczęło się od humorków, ale nie wpadłam na to, że to od tabletek. Zaczęły mnie boleć jajniki, sutki, mam pełno pryszczy (a generalnie jak mam jakiegoś pryszcza na miesiąc to jest szok), upławy, byłam przygnębiona. 1 grudnia mam usg i jeśli do tej pory to się nie zmieni to poproszę o zmianę leku. Generalnie nie polecam.
ladybird06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 08:46   #30
doska_blaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Mi ginekolog przypisał Orgametril bo miałam bardzo nieregularne miesiączki ze względu na to, że leczę się także na niedoczynność tarczycy. Brałam go przez 10 dni i dostałam okres bez problemu więc mam go teraz brać przez mniej więcej pół roku ale teraz minął miesiąc a ja miesiączki nie mam :/ Myślicie, że to ma związek z tym, że w trakcie przyjmowania leku pij alkohol? Czy przy stosowaniu Orgametrilu powinno się unikać picia?
doska_blaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-24 21:37:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.