Perfumy w książkach... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-29, 12:04   #1
anisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 201

Perfumy w książkach...


Czytając opinię, którejś z wizażanek natchnęło mnie na ten wątek. Czy znacie jakieś ksiązki, w których bohaterzy, bohaterki używały/używali danego zapachu? Jakie to były zapachy i jakie tytuły książek?

Urywek samotności w sieci:
"Usiadł. Powietrze wokół tego miejsca wypełniał zapach subtelnych perfum. Lancôme lub Biagiotti? Zamknął oczy. Chyba jednak Biagiotti.
Perfumy fascynowały go od bardzo dawna.. Perfumy są jak wiadomość, którą chce się przekazać. Nie potrzeba do tego żadnego języka. Można być głuchoniemym, można być z innej cywilizacji, a i tak zrozumie się tę wiadomość. W perfumach jest jakiś irracjonalny, tajemniczy element. Channel No 5 albo L'Air du Temps czy ostatnio Poeme są jak wiersz, który nosi się na sobie. Niektóre są tak niepoprawnie sexy. Zmuszają do obejrzenia się lub nawet podążenia za kobietą, która ich używa. Pamięta, jak dwa lata temu zwiedzał Prado w Madrycie. W pewnym momencie przeszła obok niego kobieta w czarnym kapeluszu i otoczył go mistyczny zapach. Zapomniał o El Greco, Goyi i innych. Podążył za tą kobietą. Pomyślał, że za tą kobietą, która tutaj przed chwilą siedziała i zostawiła swój zapach, też chciałby podążyć.
Wychylił się i oparł łokciami na barze, aby zwrócić uwagę barmana, który rzekomo przychodzi w to miejsce bardzo często. Zauważył leżącą obok szklanki wizytówkę. Wziął ją do ręki. Kontur ust wyraźnie odciśnięty na białym tle tektury. Dolna warga wyraźnie szersza niż górna, wyraźny łuk górnej wargi. Prześliczne usta. Natalia miała właśnie takie. Podniósł wizytówkę do nosa. To była na pewno Biagotti! Ten sam subtelny zapach. Musiała należeć do kobiety, która siedziała tutaj przed kilkoma minutami. Postanowił sprawdzić, do kogo należała. Odwracał wizytówkę, gdy usłyszał:
- Przepraszam pana, ale ta wizytówka jest przeznaczona dla mnie."
anisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 12:11   #2
_Adelajda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 820
Dot.: Perfumy w książkach...

'Niezawinione śmierci " Williama Whartona - jego córka, Kate, używała Magie Noire
_Adelajda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 12:38   #3
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Perfumy w książkach...

Merrick Mayfair (z cyklu Anne Rice o Czarownicach Mayfair) używała Chanel No19.
W jakiejś powieści, którą czytałam ostatnio a tytułu której nie pamiętam, bohaterka używała perfum Belladgio....
A swoją drogą, odkąd sama wpadłam w "nałóg" perfumowy, bacznie zwracam uwagę kto w i w jakiej książce (bądź filmie, ale to mniej) jakiego zapachu używa
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 14:54   #4
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Merrick Mayfair (z cyklu Anne Rice o Czarownicach Mayfair) używała Chanel No19.
W jakiejś powieści, którą czytałam ostatnio a tytułu której nie pamiętam, bohaterka używała perfum Belladgio....
A swoją drogą, odkąd sama wpadłam w "nałóg" perfumowy, bacznie zwracam uwagę kto w i w jakiej książce (bądź filmie, ale to mniej) jakiego zapachu używa
Och Margot,nie wiedziałam że ktoś oprócz mnie czyta tu Anne Rice
Co do perfum w książkach to oprócz wspomniaego przez Margot przykładu nie przypominam sobie niczego
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 14:56   #5
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Och Margot,nie wiedziałam że ktoś oprócz mnie czyta tu Anne Rice
Co do perfum w książkach to oprócz wspomniaego przez Margot przykładu nie przypominam sobie niczego
Czytam i uwielbiam i widzę, że nie tylko zapachowe upodobania mamy podobne
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 15:07   #6
Anabell
Raczkowanie
 
Avatar Anabell
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 130
Dot.: Perfumy w książkach...

Judyta, bohaterka książki K. Grocholi "Nigdy w życiu", używała Słonika Kenzo. Była nim zachwycona od chwili, gdy wyczuła go na swojej koleżance. Judyta kupiła go za pieniądze przeznaczone bodajże na święta Bożego Narodzenia, tak oszalała na punkcie tych perfum.
Anabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 15:07   #7
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Czytam i uwielbiam i widzę, że nie tylko zapachowe upodobania mamy podobne
Hehe,fakt coś w tym jest.A Rice jest absolutnie genialna,na mojej półeczce czeka sobie właśnie jeszcze nieprzeczytana Posiadłość Blackwood od miesiąca i aż szkoda mi zaczynać bo wiem,że pochłonę ją natychmiastowo i potem będę miała "syndrom skończenia się świetnej książki" kiedy to ciagle mam ochotę ją poczytać ale już nie ma co
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-29, 15:21   #8
daigee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 841
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Och Margot,nie wiedziałam że ktoś oprócz mnie czyta tu Anne Rice
Ja też bardzo lubię

Mnie przypomniał się scena "Mistrza i Małgorzaty", w której diabły przygotowały mistyfikację w cyrku. Dla każdej kobiety przeznaczono kreację, buciki, przygotowano fryzurę i makijaż oraz podarowano perfumy. Bułhakow napisał, że w powietrzu unosił się zapach Mitsouko Guerlaina - zwróciło to moją uwagę i pozwoliło lepiej wyobrazić sobie te "pańciowate" stylizacje
__________________
***
daigee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 16:26   #9
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: Perfumy w książkach...

"....Auto zatrzymało się przy głownym wejściu do białego domu,otoczonego wspaniałym parkiem.Furtka była otwarta,weszłam jak do siebie.Mężczyzna z polewaczką w ręce parzył na mnie z usmiechem.
Powiedziałam
-Nie dostaje mi z pewnością dyskrecji,ale jestem cudzoziemką.Mój mąż mieszka w Nowym Yorku,jest pisarzem,nazywa się Antoine de Saint-Exupery,może słyszał pan o nim?
-O tak-odparł,czytałem jego książkę,Wind,Sand and Stars, to bestseller; czy chciałaby pani wejść do środka?
Zaprowadził mnie do salonu,który nazywaliśmy później Bevin House,nie wiem dlaczego.
Wyjasniłam:
-Szukam ustronnego domu do wynajęcia.Mój mąż nie znosi gorąca.Wie pan zapewne,że przed kilku laty miał powazny wypadek w Gwatemali i nie może już skakać ze spadochronem,bo łokiec nie zgoił się nalezycie,cierpi tez na reumayzm i martwi się,że ma czterdzieści trzy lata... Uwazają go bowiem za zbyt starego,by mógł walczyć w lotnictwie wojskowym: jest także pilotem.
-Wiem to wszystko,czytałem Night Flight, moja żona używa nawet perfum Nocny Lot Guerlaina,które bardzo lubimy.
Te słowa były jak balsam na moje serce;oglądałam przy tym sufit,umeblowanie,korytar ze...jakby dom do mnie należał....(...)
Ten dom stał się domem Małego Księcia.Tonio wciąż o nim pisał...(...)
Był to dom stworzony do szczęścia.Tonio zapytal mnie pewnego razu:
-Czy pamiętasz pokój w Buenos Aires,gdzie zacząłem pisać Nocny Lot?Urządź mi taki sam"


Consuelo de Saint-Exupery"Pamiętnik Róży",...tylko sama nie wiem jakich perfum używał słynny pisarz-lotnik
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 16:45   #10
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: Perfumy w książkach...

A mnie się przypomniało takie: W "Przeminęło z wiatrem" matka Scarlett O'Hary używała perfum o zapachu tuberozy.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 17:15   #11
daigee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 841
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez Edwina2111 Pokaż wiadomość
A mnie się przypomniało takie: W "Przeminęło z wiatrem" matka Scarlett O'Hary używała perfum o zapachu tuberozy.
Podobno zapach tuberozy wywołuje w wąchającym mimowolny skurcz mięśni
__________________
***
daigee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-29, 18:14   #12
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez daigee Pokaż wiadomość
Podobno zapach tuberozy wywołuje w wąchającym mimowolny skurcz mięśni
Nie wiedziałam. No to rzeczywiście zapach robiący elektryzujące wrażenie.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 18:47   #13
dreamer4
Zadomowienie
 
Avatar dreamer4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdynia Śródmieście
Wiadomości: 1 570
GG do dreamer4
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez Edwina2111 Pokaż wiadomość
A mnie się przypomniało takie: W "Przeminęło z wiatrem" matka Scarlett O'Hary używała perfum o zapachu tuberozy.
Mi się wydaje że o zapachu lawendy lub werbeny, co pamiętam to była "wielka dama z zasadami" a tuberoza jest zbyt krzykliwa...
__________________

dreamer4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 19:17   #14
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: Perfumy w książkach...

Kurczę, może rzeczywiście werbenę z tuberozą pokręciłam... Lawenda na pewno nie.

Nie mam "Przeminęło z wiatrem" pod ręką, bo zaraz bym sprawdziła. A tak, to mnie teraz męczyć będzie, wrr...
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 20:01   #15
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Hehe,fakt coś w tym jest.A Rice jest absolutnie genialna,na mojej półeczce czeka sobie właśnie jeszcze nieprzeczytana Posiadłość Blackwood od miesiąca i aż szkoda mi zaczynać bo wiem,że pochłonę ją natychmiastowo i potem będę miała "syndrom skończenia się świetnej książki" kiedy to ciagle mam ochotę ją poczytać ale już nie ma co
Ja dostałam na Gwiazdkę "Krew i złoto", i dosłownie ją pochłonęłam a "Posiadłość..." chyba sobie zażyczę na urodzinki
a w tzw. międzyczasie przypomniałam sobie, że Mona używała Laury Ashley Nr 2 - w każdym razie Beatrice Mayfair uważała, że jest to zapach odpowiedni dla 13-letniej dziewczynki
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 00:55   #16
abena
Przyczajenie
 
Avatar abena
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 16
Dot.: Perfumy w książkach...

Wydaje mi się, że w Dziennikiu Bridget Jones pojawia się przez chwilę Gucci Envy...
abena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 06:13   #17
dreamer4
Zadomowienie
 
Avatar dreamer4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdynia Śródmieście
Wiadomości: 1 570
GG do dreamer4
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez Edwina2111 Pokaż wiadomość
Kurczę, może rzeczywiście werbenę z tuberozą pokręciłam... Lawenda na pewno nie.

Nie mam "Przeminęło z wiatrem" pod ręką, bo zaraz bym sprawdziła. A tak, to mnie teraz męczyć będzie, wrr...
Jestem prawie pewien że Ellen O`Hara używała werbenowych perfum, Tuberoza bardziej do Scarlett by pasowała , a ona co pamietam uzywała wody kolońskiej do płukania gardełka po "czyms mocniejszym", no i po wojnie szokowała "stateczne damy" skrapiając się bewstydnie jakimiś perfumami, aby uwieść m.in. Franka Kennedy`ego.
__________________

dreamer4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 09:30   #18
femme111
Raczkowanie
 
Avatar femme111
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 188
Dot.: Perfumy w książkach...

Fragment książki „Concerto d’amore” Anna Bolecka
"Stwierdzałem te fakty i niezauważony opuszczałem mieszkanie Jędrusi. Następnego dnia wchodziłem tam znowu, już bardziej oswojony, szukający czegoś, co by mi ją przybliżyło. Wkrótce stałem się, niczym zwierzę, wrażliwy na wszelkie znaki jej obecności, a właściwie jej żywej nieobecności. Szukałem zwłaszcza zapachu, charakterystycznej woni kobiety, dziewczyny, dziecka, istoty niejasnej, a pożądanej.
Używała perfum z wyraźną nutą fiołków, ale nie były to te modne, kwaśnosłodkie wody na jeden sezon, banalne i landrynkowe. To było coś klasycznego, delikatnego, a zarazem nieskończenie zmysłowego. Ale jej perfumy były tylko zewnętrzną warstewką czegoś, co tkwiło głębiej, bardziej nieuchwytne, choć bliskie i znajome. Rośliny rozgniatane bosymi stopami, woda w stawie z ciemnym mulistym dnem, woń mięty zmieszanej z czymś słodkim i rześkim. Zapach i smak życia. Za smugą tego zapachu mógłbym pójść na koniec świata. Pewnego dnia powiedziałem to głośno, niby do siebie, choć była to raczej bezwiednie wypowiedziana kwestia jakiegoś wewnętrznego dialogu. Z kim? Nie wiedziałem."
femme111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 09:48   #19
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Ja dostałam na Gwiazdkę "Krew i złoto", i dosłownie ją pochłonęłam a "Posiadłość..." chyba sobie zażyczę na urodzinki
a w tzw. międzyczasie przypomniałam sobie, że Mona używała Laury Ashley Nr 2 - w każdym razie Beatrice Mayfair uważała, że jest to zapach odpowiedni dla 13-letniej dziewczynki
Faktycznie-jak zwykle zapominałam o czymś
Krew i Złoto zamówiłam razem z Posiadłością przed świętami właśnie ale od tej pierwszej zaczełam.Również pochłonęłam błyskawicznie(szczególnie ,że Marius to mój ulubiony bohater).Terz tylko czekam na tłumaczenie Memnoha.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-30, 10:20   #20
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Faktycznie-jak zwykle zapominałam o czymś
Krew i Złoto zamówiłam razem z Posiadłością przed świętami właśnie ale od tej pierwszej zaczełam.Również pochłonęłam błyskawicznie(szczególnie ,że Marius to mój ulubiony bohater).Terz tylko czekam na tłumaczenie Memnoha.
Coś czuję, że z wątku perfumowo-książkowego zrobi się nam zaraz wątek wampiryczny ale jak miło porozmawiać z kimś, kto wie, o co chodzi u Anne Rice
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 19:26   #21
_Adelajda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 820
Dot.: Perfumy w książkach...

Kumiko Okada żona bohatera ksiązki Haruki Murakamiego 'The Wild-up Bird Chronicle' ( polski tytuł:'Kronika Ptaka Nakręcacza') uzywała perfum Diora, niestety nie ma nazwy, ale może ktoś rozpozna po opisie:


'I opened the bottle of Christian Dior cologne and took another sniff. It smelled the same as before: the fragrance of a white flower, perfect for a summer morning'
_Adelajda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 22:27   #22
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez _Adelajda_ Pokaż wiadomość
Kumiko Okada żona bohatera ksiązki Haruki Murakamiego 'The Wild-up Bird Chronicle' ( polski tytuł:'Kronika Ptaka Nakręcacza') uzywała perfum Diora, niestety nie ma nazwy, ale może ktoś rozpozna po opisie:


'I opened the bottle of Christian Dior cologne and took another sniff. It smelled the same as before: the fragrance of a white flower, perfect for a summer morning'

Wydaje mi się,że chodzi o Diorissimo Ciekawe książki czytasz,lubie tego pisarza
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 23:06   #23
_Adelajda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 820
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Wydaje mi się,że chodzi o Diorissimo Ciekawe książki czytasz,lubie tego pisarza

Na razie przeczytałam tylke tę i 'Kafka On The Shore', ale się tak zachwyciłam, ze przymierzam sie do następnych
_Adelajda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 23:58   #24
Aragonte
Wtajemniczenie
 
Avatar Aragonte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 485
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez dreamer4 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje że o zapachu lawendy lub werbeny, co pamiętam to była "wielka dama z zasadami" a tuberoza jest zbyt krzykliwa...
Werbeny, na pewno werbeny
Aragonte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 00:06   #25
Aragonte
Wtajemniczenie
 
Avatar Aragonte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 485
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez dreamer4 Pokaż wiadomość
Jestem prawie pewien że Ellen O`Hara używała werbenowych perfum, Tuberoza bardziej do Scarlett by pasowała , a ona co pamietam uzywała wody kolońskiej do płukania gardełka po "czyms mocniejszym", no i po wojnie szokowała "stateczne damy" skrapiając się bewstydnie jakimiś perfumami, aby uwieść m.in. Franka Kennedy`ego.
A tu mi się wydaje, że chodziło o jakieś różane... ale z pamięci to odtwarzam, więc moge się mylić

A u Bridget na pewno jest wzmianka, że matka głownej bohaterki używa Givenchy, ale którego, to chyba Fielding już nie napisała...
Aragonte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 10:05   #26
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Perfumy w książkach...

W "Tylko Manhattan" Judith Krantz bohaterka kupuje (czy raczej przemyca) Shalimar jako prezent dla przyjaciółki.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 10:45   #27
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
W "Tylko Manhattan" Judith Krantz bohaterka kupuje (czy raczej przemyca) Shalimar jako prezent dla przyjaciółki.
A tak, zatrzymano ją, jak się spieszyła z 20 butelkami Shalimara. W innej książce pani Krantz, "Księżniczka Daisy", główna bohaterka zostaje twarzą koncernu i reklamuje m.in. perfumy o nazwie "Księżniczka Daisy", jest tam troche opisów domów perfumeryjnych, zapachów, kreatorów.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 21:22   #28
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez _Adelajda_ Pokaż wiadomość
Kumiko Okada żona bohatera ksiązki Haruki Murakamiego 'The Wild-up Bird Chronicle' ( polski tytuł:'Kronika Ptaka Nakręcacza') uzywała perfum Diora, niestety nie ma nazwy, ale może ktoś rozpozna po opisie:


'I opened the bottle of Christian Dior cologne and took another sniff. It smelled the same as before: the fragrance of a white flower, perfect for a summer morning'
Mnie opis kojarzy sie z Pure Poison ale nie wiem, z kiedy jest ta ksiazka i czy wtedy byly juz te perfumy
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 21:34   #29
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez _Adelajda_ Pokaż wiadomość
Kumiko Okada żona bohatera ksiązki Haruki Murakamiego 'The Wild-up Bird Chronicle' ( polski tytuł:'Kronika Ptaka Nakręcacza') uzywała perfum Diora, niestety nie ma nazwy, ale może ktoś rozpozna po opisie:


'I opened the bottle of Christian Dior cologne and took another sniff. It smelled the same as before: the fragrance of a white flower, perfect for a summer morning'

Uwielbiam Murakamiego Też się zastanawiałam co by to mogło być....
Przypomnę, że bohater wylał te perfumy do zlewu i zapach unosił się w całym domu przez długi czas.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 21:48   #30
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Uwielbiam Murakamiego Też się zastanawiałam co by to mogło być....
Przypomnę, że bohater wylał te perfumy do zlewu i zapach unosił się w całym domu przez długi czas.
no to mamy zagwostke
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-22 00:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.