sok marchwiowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-12, 19:08   #1
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88

sok marchwiowy


hej mam 15 lat. od tzrech dni zaczęłam pic sok marchwiowy Kubusia. Słyzałam ze od nich skóra ciemnieje. cyz to pprawda? jak zcesto powinnam pic i po jakim czasi zauwaze efekt? z gory dzięki [img]icons/icon7.gif[/img]
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-12, 19:24   #2
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: sok marchwiowy

Chodzi o to, że beta karoten zawarty w sokach marchwiowych nadaje niby skórze odcień opalenizny...
Ale w praktyce to wygląda tak, że sam sok nic nie daje. Może najwyżej pomóc w opalaniu, wtedy należy przeprowadzić kurację kilka tygodni przed planowanym opalaniem, pijąc codziennie sok marchwiowy, powinnaś sie wtedy szybciej, ładniej i trwalej opalić.
Ja tam piłam Kubusie kilka tygodni w zimie i nic mi to w zakresie opalenizny nie dało.
Zatyem pij soczki, pij, bo są zdrowe, a zawarta w nich witamina A poprawia wzrok...
Ale na przyciemnienie karnacji nie licz.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-12, 22:04   #3
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: sok marchwiowy

Ja piłam soczki,ale tylko marchewkowe z jak największa ilościa beta-karotenu,zawsze przed kupnem soku sprawdzałam na opakowaniu jaka jest jego ilość.Piłam 2 szklanki dziennie lub nawet wiecej i juz po ok dwóch miesiacach moja skóra miala odcień ciemniejszy,bardziej wpadający w pomarańcz.Może odcień skóry po soku zależy od indywidualnych predyspozycji???????
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-12, 22:05   #4
yagaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 64
Re: sok marchwiowy

Ja tez pilam sok marchwiowy i po 3 tygodniach nadał on mojej skórze oddcien lekko ... żółtawy [img]icons/icon12.gif[/img]
yagaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-12, 22:11   #5
*AgneS*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 110
Re: sok marchwiowy

hiehie a ja miałam całkiem bez sensu Byłam raz chora i mama kupowała mi takie duże kubusie, bo to zdrowe itd...Wróciłam do szkoły a dziewczyny stwierdziły że nieźle się opaliłam)) a teraz piję soczki właśnie po to żeby się przyciemnić i nic
*AgneS* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 07:05   #6
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: sok marchwiowy

Hej, ja piję dość regularnie sok z marchwii od ok 2 lat, prawie codziennie po 1 szklance i mam skórę ciemniejszą taką jakby lekko opaloną (cały rok), a w lecie nie mam żadnych problemów w opalaniem: szybko nabieram opalenizny i skóra mi sie tez nie wysusza, poza tym dłużej się też ta opalenizna trzyma.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 11:09   #7
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: sok marchwiowy

Też miałam kiedyś fazę na te soczki i mogę powiedzieć, że nie dosć że przy mojej jasnej cerze dawało to odcień zółci to jeszcze odcień ten nie był "rozłożony" równomiernie na całej twarzy (tylko ciemniejszy np w okolicach ust).

To ja już wolę być biała [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-02-13, 11:25   #8
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219
Re: sok marchwiowy

A ja widziałam efekty na swojej skórze (minimalnie przyciemniona, jakby leciuteńko muśnięta słońcem) tylko po soku wyciskanym z marchwi tzn. robionym w domu, te kupne wogóle na mnie nie dzialają. Ale ostatnio dowiedziałam się od pani doktor, że nie powinno się zbyt dużo pić soku z marchwi i jeść marchewki bo to źle wpływa na krzepliwość krwi i w razie jakiegoś zranienia czy czegoś podobnego może być problem z zatamowaniem krwi i może nawet dojść do krwotoku.
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 11:32   #9
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: sok marchwiowy

Także jestem zwolenniczką "opalenizny" marchewkowej, co prawda o krwotoku (???) nie słyszałam ale wiem, ze w nadmiarze spożywana marchew moze przyczynić się do powiększenia wątroby.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 11:54   #10
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219
Re: sok marchwiowy

tylko powtórzyłam za lekarką, a o tej wątrobie też pierwsze słyszę. Taka niewinna marchewka a takie horrory z nią związane.
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 14:16   #11
patt
Raczkowanie
 
Avatar patt
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 56
Re: sok marchwiowy

Ja piję soczki właściwie co dwa dni (0,33 l)Sondy - Aksymitny albo Pysio od roku i rzeczywiście zauważyłam zmianę koloru skóry. Jest lekko przyciemniona, o takim brzoskwiniowym odcieniu. Ale to może rzeczywiście zależy od osobistych predyspozycji.
patt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-02-13, 14:21   #12
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: sok marchwiowy

eeee, ja dość długo piłam soczek i pożerałam marchewki, w ramach diety, praktycznie było to jakieś 60 % mojego wyżywienia i krew miałam super ok (lekarz się dziwił, że taka zdrowa, powiadał, że u młodych kobiet różnie bywa, tym bardziej na dietach samowolnych takich jak moja). Mój brat tez pił ok. 1 litra marchwi dziennie i dodatkowo łykał beta - karoten w tabletkach i cieszy się dobrym zdrowiem. A propos przeszedł na soczki i tabltki zamiast częstego smażenia w solarium, bo postraszyłam go czym grozi solarka i cytowałam artykuły z wizażu. Ale efekt jest taki, że skóra przybiera nieco inny kolor - taki lekko żółtawy lub pomarańczowy i nie wszystkim to może pasuje. Ale i tak wydaje mi sie zdrowsze niż samoopalacze czy solarium.
[img]icons/icon40.gif[/img]
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 16:37   #13
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
:)

dzikei za te wszystkie przydatne wypowiediz. własciwie to mam nadzieje ze w moim przypadkuprzciemni mi skore... bardzo bym cchiała. [img]icons/icon7.gif[/img] pije rano pol skzlanki potem na obiad i nastepnie na kolacje pol. kolezanka mi powiedziała ze pzred kazdym wypiciem soku musze zjesc troche tłuszczy np. troche masła, zeby karoten mogł sie rozłozyc w moim zoładku a nie wydalic . czy to parwda????
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 16:44   #14
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
JESZCZE JEDNO..

HEJ MAMA JESZCZE JEDNO PYTANKO. CZY KOLOR UZYSKANY PZREZ SOCZKE JEST ROWNOMIERNY? CHODIZ MI TU SZCZEGOLNIE O TWARZ.
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 16:52   #15
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: :)

tak do końca nie wiem, czy akurat beta-karoten (barwnik, nadający skórze oplony kolor)wymaga tłuszczu ale na pewno witamina A, która należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczack, podobnie jak (z tego co pamietam) D, E, i K. Więc do marchweki warto dorzucić parę kropel oliwy z oliwek, albo innego dobrego oleju.
[img]icons/icon40.gif[/img]
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 17:30   #16
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: :)

Czytałam gdzieś, że na szklankę soku z marchwi wystarczy kropla oliwy, najlepsza i najzdrowsza jest oliwa z oliwek, żeby witaminki sie przyswoiły... Wprawdzie to było w artykule dla kobiet w ciąży, ale zasada jest chyba ogólna...
Lepiej dodaj tę oliwę, korzyści będą podwójne.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 17:47   #17
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Re: :)

a czy jak pzred kazydm wypiciem zjadam poł skibki posmarowane grubo masłem wystarczy zeby wsyztsko sie łądnie rozłozyło bez dodawania zandych oliwek?
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 18:10   #18
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: JESZCZE JEDNO..

Problem w tym że chyba nie zawsze. Tak jak np. u mnie. Największe natężenie barwnika było w okolicach ust i to nieładnie wyglądało. Nie wiem od czego to zależy czy się równo rozkłada, czy nie.
Ja soczki (w większych ilościach) odstawiłam. Teraz piję tylko sporadycznie [img]icons/icon7.gif[/img] Jestem co prawda biała, ale w jednym odcieniu [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 18:25   #19
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: :)

Jeeezu!!!
Wystarczy, ale lepiej dodawaj tej oliwy...
Chyba nie chcesz przytyć? A po tym chlebku...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-02-14, 11:51   #20
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Tak! Soczek i tylko soczek!

Ale ten robiony w sokowirówce, z dodatkiem jabłuszka. Uwielbiam! [img]icons/icon10.gif[/img] Skóra mi raczej po nim nie ciemnieje, ale ja w ogóle mam bardzo jasną karnację, staram się by była jak najjaśniejsza (o żadnym opalaniu i przyciemnianiu nie ma nawet mowy).
Soki typu Kubusie mają w swojej zawartości cukier, poza tym witaminy to substancje bardzo nietrwałe i nie wierzę, by w butelkach, po roku od rozlania, narażone na światło jeszcze w tych sokach były. [img]icons/icon9.gif[/img] Co innego przechowywanie marchwii w ciemnej piwnicy i przynoszenie co jakiś czas do domu na sok, surówkę.
Ludzie - sokowirówka nie jest taka droga. [img]icons/icon20.gif[/img] Liczyłam że za jeden kremik Chanel można kupić dwie! [img]icons/icon7.gif[/img]
A robota przy robieniu soku to jakieś 15 minut. [img]icons/icon10.gif[/img] Nie przesadzajmy, że nie mamy czasu bawić się przy garach [img]icons/icon30.gif[/img]
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-14, 17:06   #21
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: :)

Masło może być, albo olej, oliwa - chodzi o tłuszcz. Nie musi być dużo jeśli dbasz o linię lub nie lubisz tłustego.
[img]icons/icon40.gif[/img]
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.