APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-31, 18:42   #1
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574

APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"


Dziewczyny, jesli podczas zwyklego badania ginekologicznego, czyli przy uzyciu wzierkina, lekarz stwierdzil u was nadzerke, to blagam Was, abyscie nie wierzyly tej diagnozie tylko automatycznie prosily o sierowanie na kolposkopie!

U mnie byla podobna sytuacja. Kilku lekarzy stwierdzilo u mnie malenka nadzerke, ktorej w sumie nie trzeba leczyc. Ostatni lekarz skierowal mnie na kolposkopie (chwala mu za to) a podczas tego badania powiedziano mi, ze to ektopia gruczolowa!

Ektopia gruczolowa to stan fizjologiczny, ktorego w zaden sosob sie nie leczy.

Tak wiec nie dajcie sie omamic i oszukac. Nie dajcie sie zmusic na niepotrzeba krioterapie, albo jeszcze gorsza koagulacje zdrowej szyjki macicy!

PROSCIE O SKIEROWANIE NA KOLPOSKOPIE!


Nizej zamieszczam artykul, ktory znalazlam na jednej z medycznych stron (strona tylko dla lekarzy www.pulsmedycyny.com.pl):
Cytat:
Błędne diagnozowanie nadżerek

"Około 40 procent poronień i porodów przedwczesnych jest spowodowane zakażeniami bakteryjnymi, w tym głównie beztlenowymi - bacterial vaginosis. Ale lekarze nie zawsze przykładają należytą wagę do tego problemu. Za to bez badań błędnie rozpoznają nadżerki. Z moich doświadczeń wynika, że w zdecydowanej większości przypadków rozpoznanych nadżerek tak naprawdę jest to ektopia gruczołowa, czyli naturalny proces zachodzący w obrębie szyjki macicy, niewymagający leczenia" - przestrzega prof. dr hab. Antoni Basta, kierownik Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa CM UJ w Krakowie.

Infekcje w obrębie dolnego odcinka narządów płciowych kobiety mogą mieć różnorodne przyczyny. Wyróżnić należy:
-infekcje bakteryjne, w tym najbardziej niekorzystne infekcje bakteriami beztlenowymi,
-infekcje grzybicze,
-infekcje rzęsistkiem pochwowym i rzeżączką (na szczęście coraz rzadsze),
-infekcje wirusowe, w tym infekcje onkogennym wirusem HPV - brodawczaka ludzkiego lub wirusem Herpes simplex typ 2 oraz Varicella Zoster, szczególnie niebezpiecznym dla kobiet ciężarnych.

Zakażenia bakteryjne

"Na szczególną uwagę zasługuje bacterial vaginosis. Te zakażenia charakteryzują się tym, że w nabłonku pochwy nie obserwujemy objawów typowych dla zakażenia, czyli zaczerwienienia, obrzęku, nacieków zapalnych pod nabłonkiem ani bólu. Tymczasem te infekcje mają bardzo niekorzystny wpływ na rozwój płodu, są nierzadko przyczyną obumarcia ciąży, poronienia, porodu przedwczesnego" - podkreśla prof. Antoni Basta.
Choć zakażenie bacterial vaginosis nie daje czytelnych objawów, diagnostyka jest dość łatwa - można zastosować prosty i tani test określający pH pochwy - jeśli jest ono powyżej 4,5, sugeruje infekcję. I taki test powinien być przeprowadzony u każdej kobiety na początku ciąży i każdej planującej macierzyństwo.
Nierozpoznawalną wprost infekcję wykryje też test KOH z wydzieliną pochwy.
Źródłem informacji są oczywiście także rozmaz cytologiczny i badanie kolposkopowe.
Infekcje bacterial vaginosis powinny być bezwzględnie leczone, zwłaszcza przed ciążą i w jej trakcie.
"Standardowe leczenie to aplikowanie raz dziennie kremu Dalacin. Po trzecim miesiącu ciąży, tj. jest po okresie organogenezy, można także stosować metronidazol w tabletkach. Dzięki temu zapobiega się powikłaniom ciąży" - podkreśla prof. A. Basta.
Przy nawracających infekcjach konieczne jest badanie bakteriologiczne z antybiogramem - leczenie "w ciemno" jest nieskuteczne i zwiększa koszty opieki nad pacjentką. Nie wolno też zapominać, iż w przypadku infekcji u kobiety należy przeleczyć także jej partnera. Po leczeniu antybiotykiem powinno się zastosować dostępny probiotyk, tj. preparat zawierający bakterie z rodzaju Lactobacillus spp., np.: Lactovaginal.

Zakażenia grzybicze i wirusowe

Zakażenia grzybicze są coraz bardziej powszechne, ale stosunkowo łatwo je diagnozować, zmiany zapalne są prawie zawsze dobrze widoczne, a infekcje z reguły wywołują u kobiety silne uczucie dyskomfortu. Za to zakażenia rzęsistkiem pochwowym i rzeżączką spotyka się dziś rzadko.
"Leczenie infekcji grzybiczych dla żadnego ginekologa nie stanowi chyba problemu, chociaż pojedyncze przypadki mogą się bardzo trudno leczyć i dawać systematyczne nawroty. Stosuje się standardowe leki w grzybicy (Nystatyna i jej pochodne, pochodne Imidazolu, Clotrimazol, Econazole, jak Gyno-Pevaryl, Fenticonazol - Gynoxin, Fluconazol, preparaty z zawartością jodu, np. Polseptol, Betadyna)" - informuje prof. A. Basta.
Prawdziwym problemem są natomiast zakażenia wirusowe, zwłaszcza wirusem Herpes simplex typ 2, Varicella Zoster oraz wirusem brodawczaka ludzkiego - HPV.
Stwierdzenie tych zakażeń może być utrudnione, jeśli nie ma typowego obrazu. Dla potwierdzenia diagnozy często trzeba się uciekać do technik biologii molekularnej (np. hybrydyzacji).
"Obraz typowy to zmiany morfologiczne najwyraźniej widoczne w badaniu kolposkopowym, ale czasem nawet gołym okiem. Wykrycie tego typu infekcji jest szalenie istotne. Na przykład zakażenie Herpes simplex typu 2 tuż przed porodem albo duże zmiany kliniczne w obrębie narządu płciowego wywołane przez HPV u kobiety w ciąży są wskazaniem do cesarskiego cięcia, co chroni przed infekcją dziecko" - przestrzega prof. A. Basta.
Herpes simplex zwalcza się lekami w postaci kremów, maści, tabletek i w skrajnych przypadkach - infuzji dożylnych (Acyclovir, Zovirax, Heviran, Virolet, Antivir, Herpesin). "Natomiast poważne zmiany kliniczne w infekcji HPV, tzw. kłykciny kończyste czy brodawczaki można usuwać na drodze elektroresekcji lub elektrokoagulacji, a najlepiej laserem. Mniejsze zmiany można koagulować chemicznie, stosując miejscowo podofilinę, a w ciąży, gdy ten środek jest niewskazany, korzysta się z kwasu trójchlorooctowego. Natomiast jedynym preparatem dopuszczonym w Polsce do leczenia tego typu zmian jest Aldara, działająca na zasadzie immunomodulacyjnej" - informuje prof. A. Basta.

Nadżerka - problem źle rozpoznany

"Pojęcie nadżerki jest w naszym kraju ogromnie nadużywane przez ginekologów, którzy nie stosując koloposkopii, z reguły nie odróżniają nadżerki od ektopii gruczołowej. Nadżerka to stan, w którym nie ma nabłonka. Natomiast gdy zamiast nabłonka płaskiego szyjkę pokrywa nabłonek gruczołowy, co uwidacznia się makroskopowo jako czerwona zmiana w obrazie kolposkopowym, widzimy nabłonek gruczołowy zamiast wielowarstwowego płaskiego, a więc mamy do czynienia nie z nadżerką, lecz ektopią gruczołową. A ektopia gruczołowa nie jest stanem patologicznym, nie wymaga żadnego leczenia, w obrębie tej ektopii zachodzi fizjologiczny proces zastępowania nabłonka gruczołowego przez nabłonek wielowarstwowy płaski, tzw. proces metaplazji płaskonabłonkowej. Interwencji wymaga co najwyżej stan zapalny, jaki może towarzyszyć temu procesowi. Czasem też należy uregulować cykl hormonalny kobiety. I to wszystko. Ektopia gruczołowa goi się sama - pod nabłonkiem gruczołowym znajdują się niezróżnicowane komórki rezerwowe, które dojrzewając, różnicują się w kierunku komórek nabłonka płaskiego. W ektopii wypalanie czy jakakolwiek inna interwencja jest błędem w sztuce, szczególnie karygodnym w przypadku dziewcząt i młodych kobiet" - przestrzega prof. A. Basta.
Nawet do 99 proc. zmian rozpoznawanych przez lekarzy bez badań kolposkopowych jako nadżerka to ektopia. Prawdziwą nadżerkę trzeba jednak dokładnie zbadać, by wykluczyć proces nowotworowy i dopiero wtedy leczyć.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-01-31 o 21:19
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 22:35   #2
nicolaaa
Rozeznanie
 
Avatar nicolaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 768
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

To ja już nie wiem co mam sądzić. Miałam zdignozowaną nadżerke potem była zamrożona a potem powróciła tyle że jak lekarz to zobaczył to była wieksza. Poszłam do innego lekarz powiedział to samo i zamroził. A teraz jak chodze na badania to jest wszytsko w porządku. Czy w takim razie mogę stwierdzić że to faktycznie była nadżerka że nie ma już żadnych zmian po krio? Aha o czy takie badania sa płatne i gdzie się je wykonuje?
__________________

nicolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 23:59   #3
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Dzisiaj byłam na wizycie u mojej gin i stwierdziła mi nadżerke tzn została stwierdzona wczesniej, ale musiałam wyleczyć stan zapalny żeby podjąć jakieś kroki w leczeniu nadżerki.
Tak się składa że najpierw gin przebadała mnie wziernikiem, a póżniej zrobiła kolposkopię Byłam bardziej nastawiona na to że będę mieć robiona cytologie, a tu kolposkopia.
Nie wiem czy takie skierowanie na kolposkopie jest potrzebne, mnie je robiono na normalnej wizycie bez żadnych problemów. Chodzę do Niepublicznego Ośrodka Zdrowia która ma podpisaną umowe z NFZ.
Nicolaaa jak pisałam wczesnij kolposkopie miałąm robioną w trakcie normalnego badania i nic nie płaciłam Lekarz po prostu wkłada Ci do środka kolposkop i jest to ogladanie z duzym powiększeniu komórek nadzerki. Badanie nic nie boli.
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?

Edytowane przez natali86
Czas edycji: 2007-02-02 o 00:04
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 07:28   #4
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

A moja nadżerka była usuwana po badaniu kolposkopowym i podobnie jak u Natali na miejscu w gabinecie (nic nie boli).
Myślę, że żaden szanujący się ginekolog nie wysłałby dziewczyny na usunięcie nadżerki bez obejrzenia nabłonka w powiększeniu choć z autopsji wiemy, że Polska to dziwny kraj...
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 13:25   #5
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Jesli nazderka zostala stwierdzona w trakcie kolposkopii jest ok.

Kolposkopia to badanie nablonka w duzym powiekszeniu (pod specjalnym mikroskopem ). Nic nie boli i nic nie kosztuje, jesli jest sie ubezpieczonym. Wykonuje sie w gabinecie ginekologicznym Czasem gabinety sa juz wyposazone w to urzadzenie i lekarz od reki moze zrobic te badanie, tak wiec wtedy skierowanie nie jest potrzebne.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 20:42   #6
Lucky*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

hej! u mnie stwierdzono nadzerke 1,5 roku temu bez badania kolposkopowego. zostala przeprowadzona koagulacja szyjki macicy, oczywiscie platna. zastanawiam sie teraz czy czasem ten bolsny zabieg nie byl przeprowadzony niepotrzebnie. a co wiecie na temat poronien po koagulacjach? czy taki zabieg moze spowodowac potem jakies problemy?
Lucky* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 22:23   #7
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

hm....a ja jestem juz po zabiegu i teraz mam watpilowsci....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 13:09   #8
czteryma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

U mnie też pani doktor stwierdziła nadżerkę, natychmiast mi ją wymroziła (podobno była taka duża, że nie można było czekać). Byłam niedawno u innej pani doktor i okazało się, że po pół roku jeszcze mi się nie zagoiła rana po tym zabiegu i w ogóle nie był potrzebny...:-( Dobrze, że wymrażanie było zrobione na kasę chorych...
czteryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 14:01   #9
_asIunIa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Witam!
Bardzo prosze o pomoc bo w sumie to juz nei iwem do kogo mam z tym isc, miesiac temu mialam robiona cytologie bo myslalam ze w tym wyjdzie czy mam nadzerke czy nie, wyszlo w tym badaniu ze mam grupe druga, a ponoc dziewczyny w wieku 20 lat powinny miec grupe pierwsza, oprocz tego wyszlo ze mam jakies infekcje male, z poczatku lekarz podejrzewal nadzerke, a po wynikach nic o niej nie wspomnial, on wraz z pielegniarka powiedzial grupa druga to dobra grupa a ja tak nie uwazam, nie wspomnial nic o leczeniu tych infekcji przepisal mi tylko polseptol i juz... nie wiem co mam robic, czy ktoras z Was zna dobrego lekarza ginekologa w gdansku z nfz?bo juz u tylu bylam a oni wszyscy sa jednakowo olewajacy
_asIunIa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 14:13   #10
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
A moja nadżerka była usuwana po badaniu kolposkopowym i podobnie jak u Natali na miejscu w gabinecie (nic nie boli).
Myślę, że żaden szanujący się ginekolog nie wysłałby dziewczyny na usunięcie nadżerki bez obejrzenia nabłonka w powiększeniu choć z autopsji wiemy, że Polska to dziwny kraj...

heh, oj dużo takich....


Mnie lekarka w ramach NFZ pół roku namawiała na laser (płatnie!). Co gorsza, twierdziła, że nadżerka jest ogrooomna i przez te pół roku leczyła mnie setkami różnych globulek - co zaowocowało uszkodzenie naturalnej flory akteryjnej... Przejrzałam na oczy dopiero wtedy i poszłam do kogo innego - okazało się, że ta druga nie widzi żadnej nadżerki za to duży stan zapoalny, który wyleczyłam po serii badań. Bardzo sie cieszę, że się na żaden laser nie zgodziłam a teraz jeszcze wiem o jakie badanie pytać


Cytat:
Napisane przez _asIunIa_ Pokaż wiadomość
Witam!
Bardzo prosze o pomoc bo w sumie to juz nei iwem do kogo mam z tym isc, miesiac temu mialam robiona cytologie bo myslalam ze w tym wyjdzie czy mam nadzerke czy nie, wyszlo w tym badaniu ze mam grupe druga, a ponoc dziewczyny w wieku 20 lat powinny miec grupe pierwsza, oprocz tego wyszlo ze mam jakies infekcje male, z poczatku lekarz podejrzewal nadzerke, a po wynikach nic o niej nie wspomnial, on wraz z pielegniarka powiedzial grupa druga to dobra grupa a ja tak nie uwazam, nie wspomnial nic o leczeniu tych infekcji przepisal mi tylko polseptol i juz... nie wiem co mam robic, czy ktoras z Was zna dobrego lekarza ginekologa w gdansku z nfz?bo juz u tylu bylam a oni wszyscy sa jednakowo olewajacy
Nadżerki nie diagnozuje się cytologią.

Ja też mam grupę 2 i wszystko jest w porządku. Niektóre kobiety podobno nigdy nie będą mieć pierwszej. Natomiast infekcję powinnaś leczyć. Nie ma co panikować Poczytaj wątek: "DOBRY GINEKOLOG". Może tam kogoś znajdziesz.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 14:29   #11
_asIunIa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

ok bardzo dziekuje za odp troche juz panikuje bo od paru lat cos wkolko mam a chcialabym raz porzadnie sie wyleczyc a z tymi lekarzami to naprawde ciezko, ide do tego dzialu "dobry ginekolog"
_asIunIa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-05, 15:42   #12
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
heh, oj dużo takich....

Mnie lekarka w ramach NFZ pół roku namawiała na laser (płatnie!). Co gorsza, twierdziła, że nadżerka jest ogrooomna i przez te pół roku leczyła mnie setkami różnych globulek - co zaowocowało uszkodzenie naturalnej flory akteryjnej... Przejrzałam na oczy dopiero wtedy i poszłam do kogo innego - okazało się, że ta druga nie widzi żadnej nadżerki za to duży stan zapoalny, który wyleczyłam po serii badań. Bardzo sie cieszę, że się na żaden laser nie zgodziłam a teraz jeszcze wiem o jakie badanie pytać
A ja bardzo się cieszę, że poddałam się wymrożeniu nadżerki. Oczywiście też miałam infekcję, przed jej usunięciem infekcja została wyleczona.
Ja byłam u dwóch ginekologów i w końcu trafiłam do naprawdę wspaniałego ginekologa. Przed usunięciem nadżerki kolejność powinna być taka:
cytologia, wyleczenie ewentualnych infekcji, badanie kolposkopowe i dopiero decyzja o ewentalnym usunięciu nadżerki.
A lekarze cóż ja znam jedną historię o usuwaniu nadżerki bez zrobienia cytologii , kobieta ledwo z życiem uszła.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 16:59   #13
dcdorciu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Ja mam nadżerkę i szukam gabinetu w Gliwicach, w którym mogę sobie zrobić krioterapię z NFZ. Plisssssss - pomóżcie
dcdorciu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 19:11   #14
ewusia32
Przyczajenie
 
Avatar ewusia32
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

witam wszystkich goraco , jestem tu po raz pierwszy i moge wam powiedziec ,ze wczoraj mialam przeprowadzona elektrokoagulacje ( wypalanka ) ktorej sie panicznie balam . po ostatniej cytologii okazalo sie ze mam wynik III liczne leukocyty i histiocyty i zalecenia - BIOPSJA .Myslalam ze umre ze strachu ale coz poszlam 10 min. przed zabiegiem dowiedzialam sie ze bede usypiana ahhahaah . chcialam uciec ale mus to mus . na szczescie wynik byl ok wiec szlam na wypalanke 4 miesiace ale wkoncu poszlam wczoraj i juz mam spokoj , czy bolalo nie i nie czulam nieprzyjemnego zapachu trwalo to moze z 2-3 minutki i dodam za darmo , panstwowo wiec jesli jest ktos kto sie boi ( rozumiem ) ale niech nie zwleka bo ja z III chodzilam i nie wiedzialam a moglo sie narobic V I WTEDY BYM SIE BALA DOPIERO . POZDRAWIAM
ewusia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 09:16   #15
llorelai
Przyczajenie
 
Avatar llorelai
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 21
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

No to ja sama nie wiem. Bo u mnie też małą stwierdzono ale lekarka doszła do wniosku, że nie trzeba leczyć, że występuje u większości dziewczyn w moim wieku (17) i często zanika. :/
llorelai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 10:15   #16
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Przed usunięciem nadżerki kolejność powinna być taka:
cytologia, wyleczenie ewentualnych infekcji, badanie kolposkopowe i dopiero decyzja o ewentalnym usunięciu nadżerki.
A lekarze cóż ja znam jedną historię o usuwaniu nadżerki bez zrobienia cytologii , kobieta ledwo z życiem uszła.
Teraz to ja się boję Bo ja nigdy w życiu nie miałam robionej cytologii!A nadżerkę mam mieć usuwaną w przyszłym tygodniu.
A kolejnośc badań jakie mi zrobiono była taka :
- wyleczenie infekcji
- kolposkopia
- no zabieg wypalania mam mieć we wtorek

Nie dość że nie miałąm robionej cytologii to jeszcze będe mieć robione wypalanie które nie jest wskazane kobietom, które nie rodziły
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 16:32   #17
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Cytat:
Napisane przez natali86 Pokaż wiadomość
Teraz to ja się boję Bo ja nigdy w życiu nie miałam robionej cytologii!A nadżerkę mam mieć usuwaną w przyszłym tygodniu.
A kolejnośc badań jakie mi zrobiono była taka :
- wyleczenie infekcji
- kolposkopia
- no zabieg wypalania mam mieć we wtorek

Nie dość że nie miałąm robionej cytologii to jeszcze będe mieć robione wypalanie które nie jest wskazane kobietom, które nie rodziły
cytologia nie boli, bo to pobranie takim patyczkiem wymazu z szyjki macicy Jesli podczas kolposkipii stwierdzono nadzerke to nie masz sie co martwic. Mozesz co najwyzej zapytac sie lekarza, czy nie ma stosuje innym metod leczenia jak np. zamrazanie lub usuwanie laserem.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 17:42   #18
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
cytologia nie boli, bo to pobranie takim patyczkiem wymazu z szyjki macicy Jesli podczas kolposkipii stwierdzono nadzerke to nie masz sie co martwic. Mozesz co najwyzej zapytac sie lekarza, czy nie ma stosuje innym metod leczenia jak np. zamrazanie lub usuwanie laserem.
żle mnie zrozumiałaś Nie boję się samego badania cytologicznego, tylko martwi mnie to że moja gin nigdy mi nie zleciła zrobienie cytologii Choc powinna bo miałąm leczoną grzybice, infekcje no i teraz nadzerka... To jest jedno z podstawowych i ważniejszych badań a moja gin po prostu olała to...

No ale skoro była kolposkopia to trochę mnie to uspokaja
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 17:48   #19
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Cytat:
Napisane przez natali86 Pokaż wiadomość
żle mnie zrozumiałaś Nie boję się samego badania cytologicznego, tylko martwi mnie to że moja gin nigdy mi nie zleciła zrobienie cytologii Choc powinna bo miałąm leczoną grzybice, infekcje no i teraz nadzerka... To jest jedno z podstawowych i ważniejszych badań a moja gin po prostu olała to...

No ale skoro była kolposkopia to trochę mnie to uspokaja
A ja nie byłabym tak spokojna jak Ty Jaga, faktycznie kolposkopia diagnozuje nadżerkę, ale nie komórki nowotworowe w szyjce.
Ja poprosiłabym o cytologię, nie chcę Cię martwić, ale opisywałam już tutaj podobną sytuację ze zdiagnozowaną nadżerką, koleżanka miała wypalankę i trafiła na stół operacyjny, bo jakiś idiota nie zrobił cytologii, a okazało się, że miała i nadżerkę i nowotwór... Ledwo z życiem uszła.

To naprawdę straszne, jacy "lekarze" pracują w naszym kraju. Ja tylko mogę dziękować opatrzności, że trafiłam na kompetentnego lekarza.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-12, 19:28   #20
edyytka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 62
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Hej dziewczyny jesli chodzi o lekarzy to mysle że dobry lekarz wystarczy że spojrzy i wie czy jest nadżerka czy co innego nie można sadzic wszystkich jedną miarą ale wiem że w przypadku nadżerki to powinien koleżance lekarz zrobić cytologie ja mialam stopien 3 lekarz od razu zobaczył nadżerke i zrobił badanie potem zrobili wycinek pod narkoza i okazało sie że mam DYSPLAZJE CIN 3 to jest stan przedrakowy lekarz powiedział że w ostatnim momencie to wyszło i wiem że być może uratował mi życie tym iż od razu powiedział że to nadżerka i zrobił badanie Pozdrawiam i radze nie lekceważyć gdy lekarze stwierdzają nadżerki i że trzeba leczyc
edyytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 20:58   #21
abrico
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 61
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

u mnie lekarz w grudniu stwierdzil nadzerke i powiedzial ze to nie jest choroba i o leczeniu nic nie powiedzial...stwierdzil to po badaniu usg a wynik cytologimialam -1...siostra polecila mi tego lekarza dr Chamerski jezeli ktos jest z Kielc..;] prywaciak :P jednakmam jeszcze pewne obawy co do tej nadzerki poniewaz uprawialam sex bez prezerwatywy no i nie wiem czy ta nadzerka sie jakos nie rozwinela czy cos??;| jak myslicie??
abrico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 21:01   #22
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Cytat:
Napisane przez abrico Pokaż wiadomość
u mnie lekarz w grudniu stwierdzil nadzerke i powiedzial ze to nie jest choroba i o leczeniu nic nie powiedzial...stwierdzil to po badaniu usg a wynik cytologimialam -1...siostra polecila mi tego lekarza dr Chamerski jezeli ktos jest z Kielc..;] prywaciak :P jednakmam jeszcze pewne obawy co do tej nadzerki poniewaz uprawialam sex bez prezerwatywy no i nie wiem czy ta nadzerka sie jakos nie rozwinela czy cos??;| jak myslicie??

Nadżerka raczej nie ma wiele wspólnego z seksem, najwyżej można ją podrażnić, ale to przy zaawansowanym stanie. Prezerwatywa nie ma znaczenia.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 21:06   #23
abrico
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 61
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

naprawde nie ma znaczenia?? a nic mi sie tam nie zrobi od stosunku??... bo w koncu to jest rana wiec moze jakas infekcja od spermy czy cos?? no nie wiem..
abrico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 21:29   #24
minisia
Zakorzenienie
 
Avatar minisia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z raju
Wiadomości: 4 236
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Powiem jak to było u mnie: poszłam pierwszy raz w życiu do ginekologa i stwierdził u mnie nadżerke - przepisał jakies globulki. Potem poradnie zlikwidowano i poszłam do innego lekarza. On tez stwierdził nadżerke i przepisywał tylko globulki. Co się zagoiła i się odnawiała. Zmieniłam drugi raz lekarza ( zawiódł moje zaufanie ) i ten trzeci też postawił tą samą diagnoze - nadżerka. Zrobił mi wypalanke i było wszystko ok. Po 3 latach zrobiła mi się druga nadżerka i poszłam na wypalanke drugi raz. Chodzę do tego lekarza do teraz, prowadze u niego ciąże i jestem bardzo zadowolona. Mam do niego zaufanie i teraz wiem, że obecnie stosuje się coraz częściej zamrażanie niż elektrokoagulacje. I nie polecam nikomu branie globulek, bo to szkoda czasu i nieprzyjemności.
__________________
NAJSZCZĘŚLIWSZA ŻONA NAJSZCZĘŚLIWSZEGO MĘŻA
http://www.suwaczek.pl/cache/dcaff89e30.png

I NAJSZCZĘŚLIWSZA MAMA
http://suwaczki.maluchy.pl/li-19141.png
minisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 07:50   #25
edyytka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 62
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

No to ciekawy lekarz który stwierdził że nadżerka to nie choroba radziłabym mu odwiedzić oddział ginekologiczno-onkologiczny i zobaczyć jak wyglądaja kobiety po nieleczonych nadżerkach oczywiscie te kture przeżyły z łysymi głowami wykończonymi po chemiach i modlących sie o życie.Nieleczona nadżerka jest jednym z powodów raka szyjki macicy i co rok umieraja na to często młode kobiety więc jak można stwierdzic że nadżerka to nie choroba Jest oczywiscie takie coś że bardzo początkowe stadium gdy nadżerka jest prwie niewidoczna to może sama sie zaleczyc albo ciąża ją zaleczy tym bardziej że cytologia np jest stopien 1 czyli idealny ale mimo to niepowinien lekarz stwierdzac że nadżerka to nie choroba Pozdrawiam
edyytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 08:39   #26
abrico
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 61
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

lekarz podobno dobry.Moja siostra go polecila bo prowadzil jej dwie ciaze i wszystko jej pasowalo i bylo ok...Ona miala dwie nadzerki i miala je zamrazane przez tego samego lekarza..;/ chyba jednak bede musiala wybrac sie do innego ;/ co oczywiscie bedzie dla mnie udreka bo to bedzie moja az 2 wizyta..;] hmmm...musze sie jakos zebrac...a jest moze ktos z Kielc??Jak tak to bardzo prosze aby sie odezwal...pzdr...
abrico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 07:53   #27
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

Ja miałam usuwaną nadżerkę jakieś 5 lat temu laserem i od tamtej pory mam spokój, żadnych stanów zapalnych i nadżerek.
Ale moje pytanie związane jest z konsekwencjami po usunięciu nadżerki. Od dłuższego czasu chodzę to bardzo dobrego lekarza (oczywiście prywatnie) i on od razu na pierwszej wizycie (nic mu nie mówiłam sama) stwierdził że miałam laserem usuwaną nadżerkę (usuwałam ją u innego lekarza). Twierdzi, że metody takie polecane są raczej przez lekarzy tzw. starej daty. Powiedział też, że nie była to dość dobra metoda, bo młodym dziewczynom (według niego) które jeszcze nie rodziły nie powinno robić się takich zabiegów. Może to spowodować później w czasie ciąży i porodu zwężenie się szyjki i utrudnienie porodu, gdyż po usunięciu powstaje blizna na której narasta nabłonek i to powoduje zwężenie szyjki (to tak w skrócie). Planujemy z moim kochanym dzidziusia i ja teraz panicznie boję się tej ciąży a już najbardziej tego porodu!
Powiedzcie czy też słyszałyście o takich skutkach laserowego usuwania nadżerki?
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 12:00   #28
leitz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 12
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

U mnie lekarz stwierdził nadżerkę bez robienia kolposkopii, przepisał globułki i to wszystko. Nie powiedział nic o przyjściu na kontrolę, o kolposkopii nie wspominajac.
Czy powinnam iść do innego lekarza na konktrolę i kolposkopię?
leitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 12:20   #29
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

No to ja sie teraz mocno zastanawiam czy to co u mnie stweirdzili to byla nadzerka czy nie nadzerka...mialam wypalanke i nawet sie smiali w szpitalu ze mnie skierowali z taka mala pierdulka, ale lekarz sie uparl ze trzeba koniecznie z tym zrobic pozadek.... musze isc na kontrole bo az jestem ciekawa jak to sie w koncu zagoilo (mialam zabieg krótko przed wyjazdem i wtedy jeszcze bralam globulki bo cos sie nie goilo) zeby tylko nie bylo teraz gorzej niz przed zabiegiem....
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 20:59   #30
katzet
Raczkowanie
 
Avatar katzet
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 141
Dot.: APEL do dziewczyn , u których stwierdzono "NADŻERKĘ"

...

Edytowane przez katzet
Czas edycji: 2014-05-14 o 22:53
katzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.